To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 15:19
Zápas je u konce a v aréně může propuknout veselí po zisku druhého vítězství. O výsledku 4:1 rozhodl úvod třetí třetiny, kdy domácí třikrát udeřili a zlomili odpor Nashvillu. Hned po deseti vteřinách hry se do odraženého puku opřel Jake Guentzel a dal vítězný gól zápasu. Ve 44. minutě navíc Pittsburgh dvěma slepenými góly, kdy se během patnácti vteřin trefili Scott Wilson a Jevgenij Malkin. Na tohle už hosté odpověď nenašli a museli se tak smířit s porážkou a nepříznivým stavem v sérii. Nyní se ale hokejisté přesunou do Nashvillu, kde se v noci na neděli uskuteční třetí zápas.
59:14
Diváci povstávají, točí žlutými ručníky a oslavují druhou výhru Pittsburghu v sérii.
58:29
Před brankou hostů se dopustil sekání Chris Kunitz a i on je tak vyloučen na dvě minuty.
58:29
Rozmohly se nám drobné rozmíšky a šarvátky, rozhodčí mají před koncem utkání ještě práci.
58:01
Ještě jedno vyloučení, na trestnou lavici míří Cody McLeod s dvouminutovým trestem za nedovolené bránění.
57:42
Hostující Irwin dostal pukem do levé nohy, snaží se to rozhýbat.
57:22
Domácí skvěle kontrolují závěr třetiny, kombinují a hledají cestu k Sarosovi.
56:07
Nashvillu teď nic nevychází. Dlouho se hosté nemohli dostat z vlastního pásma a když se to nakonec podařilo, akce skončila nepřesnou přihrávkou.
55:17
Neal dostal přihrávku před brankoviště, zakončoval z první, trefil ale pouze postoj gólmana Murrayho.
54:45
Domácí se dostali do přečíslení tři na dva, Hörnqvist ale nedokázal najít najíždějícího Crosbyho.
54:14
Pittsburgh je v plném počtu.
53:38
Hosté už vypadají rezignovaně, ani tato přesilovka se jim nedaří, Pittsburgh se v poklidu brání a vyhazuje puky přes všechny čáry.
52:14
Rozhodčí oba aktéry rozdělili a jak Jevgenij Malkin, tak i P. K. Subban dostali pětiminutové tresty za bitku. Malkin pak ještě dostal dvě minuty za hrubost. Tyto dvě minuty odsedí Scott Wilson.
52:14
52:14
52:14
Máme tu šarvátku, do které se pustily hvězdy obou týmů, Jevgenij Malkin a P. K. Subban. Rány nepadají, je to spíše zápas...
51:20
A přesilovka je už u konce, Pittsburgh hraje v plném počtu.
51:06
Rust v poklidu vyváží puk z vlastního pásma, Nashvillu se tato přesilovka moc nedaří.
50:39
A nyní už puk vylétl z pásma a skončil až u Sarose.
50:05
Hosté krouží v útočném pásmu, rychle si přihrávají, na Murrayho ale zatím nic neprošlo.
49:20
Přesilovku si nyní dají hosté, dvouminutový trest za nedovolené bránění dostal Sidney Crosby.
48:42
Smith byl zablokován, jeho střela od modré se k Murraymu vůbec nedostala.
48:06
Zpoza branky si vyjel Josi a bleskurychle se snažil o Murrayho překonání. Gólman Pittsburghu se ale zvládl rychle přemístit a puk skrýt.
47:58
Hosté jsou nyní usazeni v útočném pásmu, snaží se něco udělat s nepříznivým výsledkem.
46:51
Nashville hraje v plném počtu.
46:48
Hörnqvist sice zcela volný dostal puk za Sarose, radost z gólu ale trvala pouze chvíli. Rozhodčí se šli podívat na video a zjistili, že brance předcházel těsný ofsajd. Je to tak i nadále 4:1.
45:30
Přesilovka domácích zatím není kdovíjaká, trápit je to ale moc nemusí, skóre je pro Pittsburgh velice příznivé.
44:51
A aby toho nebylo málo, tak domácí mají k dispozici přesilovku. Dvě minuty za sekání dostal Pontus Åberg.
43:28
Pekka Rinne míří na střídačku, do branky Nashvillu se staví Juuse Saros.
43:28
Pittsburgh právě vstřelil branku!
To je smršť, Pittsburgh jde do trháku! Zleva unikl JEVGENIJ MALKIN, s ničím se nepáral a střelou nad Rinneho lapačku upravil na 4:1. Asistence: Chris Kunitz, Ian Cole.
43:13
Domácí vedou už o dvě branky. Po pravé straně se do pásma dostal Kessel a i když to vypadalo, že akci zbrzdil, přihrál před branku, kde se puku dotkl SCOTT WILSON a s pomocí teče jednoho bránícího hráče se puk dostal za Rinneho. Asistence: Phil Kessel, Matt Cullen.
42:25
Přes obránce vystřelil hostující Forsberg, jeho rána byla sražena mimo ledovou plochu.
41:54
Nyní se do šance hnal Rust, puk mu ale v útočném pásmu utekl od hole a z příležitosti tak nic nebylo.
40:10
Tohle byl úvod do třetí třetiny jako hrom. Domácí vyhráli bully, do pásma vjel Rust, Rinne jeho střelu z křídla vyrazil pouze na hůl JAKEA GUENTZELA a ten střelou do odkryté části branky upravil na 2:1. Asistence: Bryan Rust, Ron Hainsey.

Trestné minuty: 4:10
Čtyřicet minut hry je za námi a stále není vůbec rozhodnuto, kdo pro sebe získá druhý zápas. Druhá třetina nepřinesla tak akční zápas, jako první část, scházely šance, střely, naopak se více bojovalo a tempo bylo zpomalené častými přerušeními. Gól jsme v této třetině neviděli, stav je tedy stále 1:1.
40:00
39:25
McLeod se vrací do hry, Nashville je v plném počtu.
39:04
A znovu, tahle přesilovka není kdovíjak povedená...
38:17
Puk letí přes všechny čáry, Murray jej zastavuje a chystá pro své spoluhráče.
37:25
Bude se opět vylučovat, domácí čeká další přesilovka. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Cody McLeod.
36:56
Malkin se pokoušel vyjet z rohu, u mantinelu byl ale dobře hlídán hostující obranou.
35:40
Crosby ve velké šanci! Dostal puk mezi kruhy a střílel z první. Neměl to ale ideálně na hůl, puk tak nakonec skončil nad Rinneho brankou.
34:54
Murray se musel velice rychle přilepit ke své tyčce a zabránit tak hostům jít dnes podruhé do vedení. Zvládl to, přerušil hru a dal svým spoluhráčům možnost v poklidu vystřídat.
33:48
Nashville se ubránil, Watson se vrátil do hry.
33:21
Nyní už ale Pittsburghu utekl puk do středního pásma, Määttä s Daleym se na modré čáře nedomluvili.
32:50
Malkinova střela od modré byla zblokována, domácí pokračují v útočné činnosti.
32:10
V oslabení se k pohotové střele dostal Forsberg, Murrayho ale nepřekvapil. Nyní už dopředu míří domácí Pittsburgh.
31:48
Přesilovka pro Pittsburgh, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Austin Watson.
30:55
Wilson pospíchal za nahozeným pukem Rinne u něj byl ale o zlomek vteřiny dříve.
30:10
Druhá třetina je oproti té první opravdu méně atraktivní, ubylo střel, šancí, přibylo přerušení.
30:00
Ve svém brankovišti chvíli ležel Murray, bylo to po kontaktu s McLeodem. Gólman Pittsburghu je již ale připraven ke hře.
29:06
Po delší době si na puk sáhl i Rinne, zde to ale bylo pouze nahození z dálky.
28:29
Murray vytáhl skvostný zákrok! Zpoza branky přihrával Forsberg na najíždějícího Irwina, ten vyslal tvrdou ránu, našel ale pouze připravenou lapačku domácího gólmana!
27:53
Subban čeká na své spoluhráče a chystá se k rozehrávce od Rinneho.
26:31
Přihrávku do jízdy, dostal Neal, okamžitě vystřelil, ránu mu ale srazil vracející se Dumoulin.
25:53
Hosté se dostali do brejku dvou na jednoho, Forsberg to vzal na sebe, mířil do horního růžku, Murray ale předvedl povedený zákrok lapačkou.
25:13
Pokračuje rozkouskovaná část hry, k vidění bylo zakázané uvolnění Pittsburghu.
24:40
No a nyní pokryl nenápadný výpaz z nulového úhlu v podání Calleho Järnkroka.
24:34
Murray má puk ve své lapačce, poradil si se svižnou ranou od pravého mantinelu.
23:22
Subban nedokázal svou střelu dostat přes chumel hráčů, Murray tak byl bez práce.
22:43
Druhá třetina je zatím trochu rozháraná. Ani jeden z týmů se nemůže na delší dobu usadit v útočném pásmu.
21:32
Pěknou přihrávku na pravou stranu dostal Forsberg, jeho střelu pokryl připravený Murray.
20:30
Fisher s Josim byli prvními hráči, kteří vyslali na branku střelecké pokusy. Murray první vyrazil, druhý šel nakonec mimo.

Trestné minuty: 4:6
Máme za sebou první část hry a výsledek je zatím nerozhodný 1:1. Dění se neslo v takových vlnách, týmy se střídaly v aktivitě, na gól se ale čekalo až do 13. minuty. Tehdy se po akci po levé straně natlačil před branku Pontus Åberg a překonal i ležícího Murrayho. Pittsburgh se vyrovnání dočkal chvíli po konci přesilovky, zblízka dokázal propasírovat puk do branky Jake Guentzel. Založeno je tak na velice dramatický a vyrovnaný zápas!
20:00
19:38
Po bully pálil Åberg, Murray vyrazil levým betonem, gólman domácích si pak poradil i s pokusem o dorážku od Forsberga.
19:30
V závěru třetiny se ale musel ohánět Murray, aktivní byl zejména Arvidsson, gólman Pittsburghu musel na brankové čáře ukázat několik pohotových zákroků.
18:56
Rinne dokázal vyhodit puk po mantinelu do středního pásma.
18:26
Pittsburgh se zase zvedá a tlačí na obranu soupeře. Neposedný puk si ze vzduchu srazil Hörnqvist, zblízka jej ale nedovedl sklepnout za záda Pekky Rinneho.
17:01
Další střela z úhlu, nyní ale Rinne zasáhl a přerušil hru.
16:36
Už je ale vyrovnáno! Shearyho střelu z úhlu sice Rinne dokázal vyrazit, ale před ním číhal JAKE GUENTZEL a ten dokázal bekhendem propasírovat puk mezi betony za brankovou čáru! Asistence: Conor Sheary, Chris Kunitz.
16:32
Hosté se ubránili, Josi se vrací do hry.
16:12
Kombinace u modré čáry byla přerušena, Määttä se už k puku nedostal.
15:23
Hostům se podařilo vyhodit přes všechny čáry, Pittsburgh začíná zpoza Murrayho branky.
14:32
Je tu další vyloučení na straně Nashvillu, dvouminutový trest za krosček dostal Roman Josi.
13:51
Hosté se najednou nadechli a tlačí. Před Murraym se najednou objevili Ekholm a hlavně Järnkrok. Ten zakončoval z otočky, domácí gólman ale nějakým způsobem dokázal puk vytěsnit.
12:57
Nashville právě vstřelil branku!
Je tu první branka utkání! Po levé straně se kolem Määtty prosmýkl PONTUS ÅBERG, najel si před Murrayho, položil si jej na led a pak jej hravě překonal! Asistence: Viktor Arvidsson, Mike Fisher.
12:34
V plném počtu je již i Nashville.
11:36
Pittsburgh je již v plném počtu, začala zkrácená přesilovka Pittsburghu.
11:14
Domácím se podařilo vyhodit, přesilovka se už chýlí ke svému konci.
10:34
Mezitím odešel do kabiny domácí Bonino, který schytal těžkou Subbanovu ránu do své nohy.
10:34
Kombinace mezi Subbanem a Josim byla přerušena hvizdem sudího, bude se opět vylučovat. Před brankovištěm se nedovoleného bránění dopustil Mike Fisher a už i on sedí na trestné lavici.
10:09
Po rychlé kombinaci se puk dostal k modré čáře, tvrdá Josiho rána byla sražena mimo Murrayho branku.
09:36
Přesilovku si teď zahraje i Nashville a to dokonce dvojnásobnou! Dvě minuty za krosček dostal Chris Kunitz a dvě minuty za hákování zase Jevgenij Malkin.
09:36
09:09
Rustova přihrávka vzduchem byla příliš prudká a nebyla moc povedená ke zpracování. Puk je v rohu.
08:05
Nashville se začíná probouzet, předvedl několik střeleckých pokusů, Murray ale i nadále drží čisté konto.
07:47
Murray přerušuje hru, zleva si na něj bekhendovou střelou nepřišel Smith.
06:55
Přihrávka z levé strany hledala Arvidssona, byla však příliš prudká a skončila v rohu.
06:17
Nashville se vydal do útoku, po levém křídle se chtěl prosmýknout Forsberg, do zakončení se ale nedostal.
05:56
A znova. Pittsburgh je zatím jasné lepší, a hosté tam musí volit i tyto kroky.
05:23
Zakázané uvolnění hostů, hra se vrací před Rinneho.
05:18
Cullen vypadá velmi otřeseně, s pomocí týmového lékaře už ale odbruslil na střídačku. Zákrok se obešel bez trestu.
05:18
V rohu kluziště leží domácí Cullen, tvrdým hitem jej k mantinelu přišpendlil Cody McLeod.
04:30
Rinne se v úvodu utkání rozhodně nenudí, musí kmitat od tyčky k tyčce, Pittsburgh do utkání vlétl na plné pecky.
04:04
Hosté přečkali nejhorší a jsou zase v plném počtu.
04:04
Z pravého kruhu pro vhazování pálil Bonino, jeho rána šla mimo branku.
03:30
Pittsburgh stále tlačí, hostům se daří bránit Rinneho území.
02:20
Tak tohle byla slušná šance. Zprava se dostal do pásma Kessel, hledal najíždějícího spoluhráče, teč jednoho z bránících hráčů ale srazila puk směrem na branku. Rinne musel bleskurychle reagovat, což zvládl a sklapl betony.
02:09
Hosté vyhráli bully ve svém pásmu a okamžitě vyhodili.
02:04
Dvě minuty za krosček dostal Craig Smith.
01:54
Bude se vylučovat, přesilovku si zahrají domácí. Ti zatím mají ponechanou výhodu.
01:07
Kunitz se už dostával do útočného pásma, naznačil kličku, Ekholm ji ale vystihl a vyvezl puk do protiútoku.
00:26
Hosté se ihned usadili v útočném pásmu a po přihrávce od pravého mantinelu vystřelil Fisher. Murray si připsal první zákrok.
00:01

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Hainsey, Dumoulin, Daley, Määttä, J. Schultz, Cole – Sheary, Crosby (C), Rust – Kunitz (A), Malkin (A), Kessel – Guentzel, Bonino, Rowney – Hörnqvist, Cullen, S. Wilson.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – P. K. Subban, Ekholm, Ellis, Josi (A), Y. Weber, Irwin – Åberg, Sissons, Forsberg – Neal (A), Fisher (C), Arvidsson – C. Smith, Järnkrok, F. Gaudreau – Watson, Fiddler, McLeod.

Rozhodčí: Pollock, O'Halloran – Heyer, Kovachik.
Následuje hymna USA.
Oba týmy již nastupují na ledovou plochu, vítá je zaplněná aréna. Začátek utkání se blíží každým okamžikem.
Druhý finálový zápas začne v PPG Paints Areně ve dvě hodiny ráno, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni srdečně zváni.