Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:55
Tři hvězdy utkání:

1. Rick Nash (NYR) 1+0
2. Henrik Lundqvist (NYR) 23 zák., 1 gól, 95,8%
3. Carey Price (MTL) 30 zák., 2 góly, 93,8%
Statistiky: Střely na bránu: 32-24; Zablokované střely: 13-18; Vhazování: 46%-54%; Hity: 43-25; Přesilové hry: 0/2-0/3; Trestné minuty: 6-4.
Rangers dokázali vyhrát důležitý domácí zápas, když ve druhé třetině vstřelil rozhodující gól Nick Nash, kterému asistoval kapitán Ryan McDonagh. Carey Price byl opět výtečný, jenže domácí si vytvořili místy obrovský tlak, jehož zásluhou vyrovnali stav série na 2:2 a připravují se na návrat do Montrealu. Konečný výsledek: New York Rangers 2 Montreal Canadiens 1.
59:23
J. T. Miller minul střelou od střídaček bližší pravou tyč a proti Rangers se pískalo další zakázané uvolnění.
59:17
Carey Price na střídačce sleduje kostku a zbývají čas, zatímco Henrik Lundqvist se chystá na důležité vhazování.
59:17
Alexandr Radulov nedokázal puk po střele Shea Webera z pravé strany v blízkosti levé tyče dorazit do brány a Rangers po rychlém vyhození minuli levou tyč! Zakázané uvolnění.
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:42
Carey Price naskočil na střídačku a Shea Weber mohl nádhernou střelou bez přípravy vyrovnat, jeho pokus od modré čáry se ale od vzdálenější pravé tyče odrazil zpět do hry a jeden z hráčů Rangers puk poslal pod Henrika Lundqvista!
58:04
Brendan Gallagher na pravém křídle od mantinelu napřáhl k prudké střele zápěstím, která z úhlu mířila k přední tyči, Henrik Lundqvist ji ale lapačkou vyrazil za bránu!
57:32
Canadiens vyhodili puk na další zakázané uvolnění a během posledních sedmi a půl minuty se dostali k jedné střele!
57:25
Kevin Hayes krásnou přihrávkou napříč útočným pásmem přenesl hru z pravé strany doleva, kde J. T. Miller v levém kruhu pro vhazování napřáhl ke krásné střele zápěstím a mířil přesně do bližšího horního rohu brány, Carey Price ale pravým ramenem dokázal puk vyrazil do ochranné sítě!
57:10
Montreal má ve třetí třetině obrovské problémy s rozehrávkou, nyní jeho hráči opět vyhodili puk na zakázané uvolnění.
57:00
Brendan Smith je v pořádku, protože nyní o hrazení vyhodil puk z obranného pásma do pásma Montrealu Canadiens.
56:34
Michael Grabner nevymýšlel nic složitého a ze středního pásma nahodil puk za bránu Careyho Price.
56:22
Do konce zápasu už příliš mnoho času nezbývá odehrát a Montreal prohrává těsně 1:2. Vzpomeňte si ale na první zápas, ve kterém Canadiens v Bell Centre také prohrávali, 13 sekund před koncem ale vyrovnal Tomáš Plekanec.
55:26
Marc Staal se za svou bránou zmocnil puku a proti Canadiens bylo pískáno další zakázané uvolnění.
54:54
Andrew Shaw se dostal na pravém křídle k nahození a Henrik Lundqvist na přední tyči zmrazil puk pod lapačkou.
54:39
Alexandr Radulov se pustil za bránou do konverzace s Ryanem McDonaghem poté, co byl Canadiens odpískán ofsajd. Následuje krátká reklamní přestávka.
54:25
Rick Nash na pravé straně ihned po vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která byla zablokována.
54:11
Carey Price dnes čelil celkem 30 střelám, z nichž dvě pustil za svá záda, a drží Montreal krátce před koncem ve hře. Canadiens potřebují vstřelit jeden gól, aby vyrovnali stav utkání.
53:11
Torrey Mitchell prudce vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela zápěstím ale minula bránu Rangers.
52:15
Canadiens se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk po nepřesné kolmé přihrávce zamířil na zakázané uvolnění, po kterém se hra přestěhovala před Careyho Price.
52:09
Mika Zibanejad středem zavezl puk do útočného pásma a poté ho rozdal doprava, kde Pavel Bučněvič vypálil dobře od hrazení, jeho pokus zápěstím ale skončil v lapačce Careyho Price.
51:43
Andrew Shaw zpoza brány posílal puk nebezpečně před bránu, jeho přihrávku ale zablokoval u levé tyče Derek Stepan.
50:46
Oscar Lindberg na levém křídle krásně vypálil v blízkosti kruhu pro vhazování a dobře mířil nad lapačku Careyho Price, jeho prudká střela zápěstím ale minula vzdálenější pravý horní roh brány, když zamířila nad horní tyč!
50:05
Tomáš Plekanec vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a J. T. Miller jeho pokus přizvedl do ochranné sítě. Na řadu přichází reklamní přestávka, po které jsme ihned zpět.
49:39
Canadiens nemohli v levém rohu útočného pásma pokračovat v akci, protože jejich akci zastavila přihrávka rukou.
48:57
Jimmy Vesey si z pravého křídla krásně sjel mezi kruhy pro vhazování a poté napřáhl ke střele zápěstím, která po ledě mířila k levé tyči, Carey Price ale dokázal jeho pokus špičkou pravého betonu zastavit a poté ještě vykopnout do bezpečí!
48:36
Derek Stepan vypálil krásně z vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho pokus mířil přesně do vzdálenějšího pravého rohu brány, Carey Price si ale na jeho pokusu pochutnal, když ho po semaforu pro diváky ukryl ve své lapačce!
47:59
Brandon Davidson na pravé straně vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování a jeho střelu mířící pod horní tyč na přední tyči zablokoval jeden z dobře stojících hráčů Rangers.
46:59
Brendan Gallagher se ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, jenže nedokázal Henrika Lundqvista propálit, stejně jako jeho spoluhráči! Švédský brankář byl dole, přesto zůstal nepřekonán. K dorážce se dostal i Tomáš Plekanec.
46:28
Rick Nash byl zřejmě hráčem, který z vrcholu mezikruží po zpětné přihrávce z pravého křídla mířil bez přípravy nad ledem k levé tyči, Carey Price ale dokázal puk vyrazit do ochranné sítě!
45:59
Rangers nedokázali využít přečíslení dva na jednoho a v blízkosti pravé tyče poté pálil pod horní tyč Jimmy Vesey, Carey Price ale jeho střelu z blízkosti hrudí vyrazil za svou bránu!
45:23
Rangers napřáhli na levém křídle ke dvěma střelám, které Carey Price vyrazil, přičemž první ukryl v náručí.
44:12
Alex Galchenyuk měl velkou šanci, když v levém kruhu pro vhazování napřáhl po zpětné přihrávce z levého rohu k prudké střele s příklepem, která mířila nad ledem k přední tyči, a Henrik Lundqvist předvedl nepřesvědčivý zákrok, po kterém si musel dávat obrovský pozor, aby puk neskočil za jeho zády! Nakonec ho ale lapačkou dokázal usměrnit za bránu.
43:16
Rangers se dostali na levém křídle do pásma, jenže kromě nahození za bránu od modré čáry se k ničemu nedostali. Montreal dobře brání, jenže směrem vpřed to zatím není žádná sláva. Henrik Lundqvist zatím nemusel zasahovat.
42:34
Brendan Smith schytal tvrdý hit před pár okamžiky a vypadá to, že je zraněný. Uvidíme, zda se zapojí ještě do hry.
41:49
Canadiens se nepodařilo podél hrazení rozehrát a puk po nepřesné přihrávce zamířil na zakázané uvolnění, stejně jako v úvodu třetí části na straně domácích hráčů New Yorku.
41:18
Rangers na pravé straně vypálili od modré čáry a Carey Price vkleče jejich táhlou střelu na přední tyči vyrazil.
41:08
Alexandr Radulov si z levého křídla a ostrého úhlu krásně sjel k levé tyči, kde se pokusil o pěknou stahovačku, jenže klečící Ryan McDonagh mu dokázal nataženou holí puk vypíchnout.
40:50
Na opačné straně pálil od hrazení Shea Weber, jehož střelu přizvedl do ochranné sítě projíždějící Ryan McDonagh.
40:38
Dan Girardi vyrazil na pravé straně podél střídaček do rychlého protiútoku a od hrazení napřáhl v rychlosti ke střele, kterou na přední tyči Carey Price vyrazil do ochranné sítě.
40:22
Rangers se nepodařilo na levé straně rozehrát a puk zamířil po nepřesné přihrávce na zakázané uvolnění.
40:01
V Madison Square Garden právě začala závěrečná část utkání, do které Rangers vstupují s jednobrankovým vedením.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-18; Zablokované střely: 8-16; Vhazování: 50%-50%; Hity: 27-15; Přesilové hry: 0/2-0/3; Trestné min.: 6-4.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:03.
New York Rangers odehrál fantastickou druhou třetinu, ve které nejprve přečkal přesilovou hru Montrealu a poté si vytvořil obrovský tlak, ze kterého pramenilo několik velice slibných šancí a jeden gól, o který se postaral dnes hodně aktivní Rick Nash, zástupce kapitána Ryana McDonagha, který si připsal jedinou asistenci na jeho gólu. Carey Price drží Montreal ve hře a je to pouze o jeden gól. Dokáží Canadiens vyrovnat nebo Rangers udělají další krok ke srovnaní série? Třetí část před námi. Skóre po druhé třetině: New York Rangers 2 Montreal Canadiens 1.
40:00
39:53
Jimmy Vesey po návratu na led rychle objel bránu a v pravém kruhu vypálil pohotově z otočky, Carey Price ale sevřel rychle betony a puk mířící mezi tři tyče vyrazil!
39:28
Matt Zuccarello dokázal z pravé strany vyhodit a vyloučený Derek Stepan se vrátil z vězení zpět na ledovou plochu.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:40
Max Pacioretty byl zřejmě hráčem, který pálil z pravého kruhu pro vhazování, Henrik Lundqvist ale jeho střelu podržel v náručí.
38:16
Artturi Lehkonen se dostal v blízkosti levé tyče ke střele, kterou Henrik Lundqvist pravým betonem vyrazil za svou bránu. Canadiens se poté k dorážce nedostali a Rangers se osvobodili. Domácí hokejisté stále vedou 2:1.
37:45
Andrej Markov na levé straně zavážel puk do útočného pásma, jenže v něm byl rychle a bylo pískáno postavení mimo hru.
37:28
Derek Stepan fauloval na pravé straně obranného pásma Maxe Paciorettyho a dostal dvě minuty za hákování.
37:03
Andrew Shaw napřáhl na vnějším oblouku pravého kruhu pro vhazování ke krásné střele zápěstím, která mířila nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, Henrik Lundqvist ji ale pravým betonem skvěle vyrazil, stejně jako následný pokus jeho spoluhráče z opačného levého kruhu pro vhazování!
36:47
Jimmy Vesey na pravém křídle nevymyslel nic kloudného a Canadiens si rychle sjeli za bránu pro volný puk.
35:48
Michael Grabner dobře vypálil z levého křídla, Carey Price byl ale připraven a po dobrém zákroku přerušil hru.
35:22
Rangers opět předvedli skvělý tlak, ke střele na bránu se ale nedostali a puk vzápětí skončil na jejich střídačce.
34:58
Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Zápas má nyní obrovský, opravdu obrovský spád.
34:13
Paul Byron vyrazil na pravém křídle do rychlého protiútoku a od mantinelu napřáhl k prudké střele zápěstím, která zhruba tři decimetry nad ledem zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
33:58
Canadiens by se měli probrat, protože se začínají ocitat pod obrovským tlakem. Brankář Carey Price je pod palbou.
33:23
Mats Zuccarello krásně rozdal puk doleva, kde pálil jeden z jeho spoluhráčů, prudká střela ovšem minula přední tyč.
32:55
Marc Staal neotálel a na levém křídle z úhlu napřáhl k prudké střele, která od hrazení zamířila do lapačky Careyho Price.
32:50
Nick Holden byl zřejmě hráčem, který z pravého kruhu krásnou střelou mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Carey Price ale puk parádně vyrazil svou vyrážečkou!
32:38
Dwight King na pravé straně útočného pásma ztratil puk a Rangers vyrazili do rychlého protiútoku, po kterém přišla střela z levého kruhu pro vhazování, tečovaný puk ale skončil mimo.
31:03
Brendan Smith z vrcholu pravého kruhu pro vhazování mířil prudkou střelou k přední tyči, Carey Price ji ale dobře viděl a vyrážečkou vyrazil za svou bránu. Další dobrý zákrok.
30:31
Rick Nash tečoval prudkou ránu jednoho ze svých spoluhráčů od modré čáry, Carey Price byl ale opět připraven a levým betonem puk vyrazil mimo tři tyče své brány!
Dan Girardi napřáhl na pravém křídle ke tvrdé střele s příklepem, která letěla těsně nad ledem, a před bránou do ní vložil skvěle hůl Mats Zuccarello. Puk poté mířil k pravé tyči, Carey Price ho ale dokázal pravým betonem zastavit!
30:00
Mats Zuccarello číhal v blízkosti pravé tyče a dostal se ke střele, Careyho Price ale z blízkosti nezaměstnal.
28:26
Shea Weber od modré čáry na pravém křídle nahodil puk zápěstím před bránu, kde ho na úrovni kolenou skvěle tečoval Max Pacioretty! Puk poté mířil k levé tyči, Henrik Lundqvist ho ale pravým betonem skvěle vykopl!
27:24
Canadiens se během posledních sekund ocitli pod velkým tlakem a nyní raději puk vyhodili na zakázané uvolnění.
26:34
Rangers málem parádně sehráli přečíslení dva na jednoho, jenže jeden z domácích hráčů nevěděl, jestli má v levém kruhu vystřelit nebo přihrát, a jeho přihrávka byla zablokována. Chris Kreider byl hráčem, který hledal mezi kruhy Pavla Bučněviče.
26:19
Rangers z pravé strany několikrát nebezpečně nahazovali puk před bránu, kde bylo pořádné horko, ale k žádné teči ovšem nedošlo a Carey Price nemusel v bráně Montrealu zasahovat.
25:23
Rangers vypálili z pravého kruhu pro vhazování a připravený Carey Price po snadném zákroku přerušil hru.
25:04
Dwight King před bránou dobře tečoval puk mezi nohama po střele od modré čáry, Henrik Lundqvist ale předvedl skvělý zákrok, když včas sevřel své betony a kotouč vyrazil!
24:28
Rangers právě vstřelili branku!
Ryan McDonagh na levém křídle na modré čáře skvěle zachytil vyhození Canadiens a po krásném uvolnění napřáhl k táhlé střele zápěstím, která mířila k pravé tyči. Carey Price ji sice levým betonem skvěle vykopl, jenže pouze před sebe, čehož využil RICK NASH a v blízkosti levé tyče puk diagonálně po ledě bekhendem zametl ke vzdálenější pravé tyči! Rangers podruhé v zápase vedou. Asistence: Ryan McDonagh.
24:20
Derek Stepan objel bránu a z ostrého úhlu nahazoval puk na bránu, Jimmy Veseyho ho ale nedokázal dobře usměrnit.
23:44
Pavel Bučněvič krásně objel bránu a v levém kruhu předvedl otočku, po které přišla prudká střela. Carey Price ji ale na přední tyči vyrazil a poté rychle přikryl puk na ledě lapačkou, aby nepustil Mika Zibanejada k dorážce!
23:11
Andrej Markov v pravém rohu svého obranného pásma dojel puk a proti Rangers se pískalo zakázané uvolnění, po kterém se hra přestěhovala před bránu zkušeného Henrika Lundqvista.
22:41
Brandon Davidson na levém křídle vypálil od modré čáry, jeho tvrdá střela ale rozezvučela pouze ochranné sklo za bránou.
22:23
J. T. Miller vyvolal v blízkosti levé tyče Montrealu obrovský závar, Rangers se ale podruhé v zápase zatím skórovat nepodařilo. Hra byla vzápětí přerušena poté, co puk opustil hrací plochu.
21:55
Vyloučený Ryan McDonagh se vrátil zpět na ledovou plochu a oba dva týmy dnes úspěšně přečkaly obě oslabení.
20:32
Michael Grabner napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování v oslabení k prudké střele s příklepem, která mířila k přední tyči, Carey Price ji ale skvěle lapil do lapačky!
20:26
Ryan McDonagh sedí na trestné lavici a Canadiens se pokusili proniknout do pásma, jejich snahu ale zastavil ofsajd.
20:01
Vstupujeme do druhé třetiny čtvrtého utkání série, do které oba dva týmy vstupují za nerozhodného stavu 1:1. Canadiens ovšem dohrávají přesilovou hru, která potrvá 1 minutu a 55 sekund.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-12; Zablokované střely: 1-9; Vhazování: 45%-55%; Hity: 20-7; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 4-4.
Druhá třetina začne přibližně ve 2:05.
Zprvu to vypadalo na tichou první třetinu, jenže poté to oba týmy rozbalily. Henrik Lundqvist nejprve vychytal v samostatném úniku lapačkou Andrewa Shawa a po úvodním gólu z hole Jespera Fasta poté také Torreyho Mitchella, jehož pokus pro změnu vyrazil levým betonem. Montreal se ale nakonec dočkal vyrovnaní, když se po nádherné souhře se Shea Weberem a skvělé práci Alexandra Radulova u střídaček prosadil Torrey Mitchell. Skóre po první třetině: New York Rangers 1 Montreal Canadiens 1.
20:00
19:55
Domácí kapitán Ryan McDonagh byl vyloučen na dvě minuty pět sekund před přestávkou za sekání.
19:30
Marc Staal střelou z vrcholu mezikruží napřáhl k prudké střele, kterou Carey Price vyrazil levým betonem, stejně jako vzápětí střelu Ricka Nashe! Dva velmi dobré zákroky.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:37
Montreal právě vstřelil branku!
Alexandr Radulov presován u střídaček na mantinel odvedl fantastický kus práce, když dokázal puk podržet a poté ho bekhendem přiťukl rozjetému TORREYMU MITCHELLOVI, který ho diagonálně přihrál doprava Sheaovi Weberovi. Obránce Montrealu mohl v pravém kruhu pálit, přihrávku mu ale oplatil a druhý jmenovaný hráč pohodlně skóroval v blízkosti levé tyče do odkryté brány! Úžasná kombinace, po které Montreal vyrovnal v New Yorku na 1:1! Asistence: Shea Weber a Alexandr Radulov.
17:59
Alexandr Radulov se vrátil zpět na led a oba týmy po sérii vyloučení v rychlém sledu hrají opět v plném počtu.
16:33
Rick Nash ihned po návratu na led vypálil na levém křídle od hrazení, Carey Price byl ale na přední tyči připravený.
16:21
Rick Nash se vrátil zpět na ledovou plochu a hokejisté New Yorku Rangers opět hrají v početní převaze.
16:15
Torrey Mitchell se po další krásné kolmé přihrávce řítil sám na bránu a v blízkosti pravé tyče dobře vypálil, jenže Henrik Lundqvist dokázal jeho střelu vyrazit levým betonem! Fantastickou kolmou diagonální přihrávkou se prezentoval Jordie Benn.
15:59
Alexandr Radulov dostal za faul v útočném pásmu dvě minuty za nedovolené bránění a 20 sekund se bude hrát 4 na 4.
14:21
Rick Nash si z levé strany krásně sjel před bránu, bekhendem ale puk do brány zasunout nedokázal a v rychlosti navíc kolenem levé nohy fauloval Careyho Price. Následovaly dvě minuty za nedovolené bránění brankáři, Ryan McDonagh sice dorazil puk do brány, gól ovšem nemohl být uznán!
13:25
Andrew Shaw v pravém rohu útočného pásma zbytečně podrazil Ryana McDonagha a dostal dvě minuty. Zbytečný faul.
13:00
Canadiens se ocitli v úvodu zápasu pod velkým tlakem, poté nevyužili dvě dobré šance a nyní inkasovali. Rangers vedou.
11:39
Andrej Markov byl zřejmě hráčem, který v levém rohu obranného pásma nedokázal zachytit nahození Rangers, čehož využil JESPER FAST a po rychlém sjetí před bránu puk mezi betony Careyho Price bekhendem po ledě zasunul do sítě! Rangers využili obrovské chyby Canadiens a vedou v důležitém čtvrtém zápase série 1:0!
11:31
Henrik Lundqvist u své pravé tyče vyrazil střelu Montrealu z levého kruhu pro vhazování a puk se po protiútoku Rangers ve středním pásmu od Oscara Lindberga odrazil na střídačku.
10:49
Andrew Shaw se po krásné kolmé přihrávce za obranu řítil sám na bránu a z mezikruží mířil prudkou střelou zápěstím do pravého horního rohu brány, Henrik Lundqvist ale dokázal puk lapačkou vytáhnout mimo tři tyče a připsal si fantastický zákrok!
09:59
Alexandr Radulov se dostal v blízkosti levé tyče ke střele, která byla sražena do rohu, a následný útok Canadiens byl zastaven kvůli přihrávce rukou. Dobrý tlak ze strany hostů z Montrealu.
09:51
Další střela Canadiens přišla z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, kterou švédský brankář nadvakrát zastavil.
09:42
Paul Byron udělal v levém kruhu pro vhazování nádherný oblouk a počkal, až mu najede Tomáš Plekanec, který z úhlu napřáhl k prudké střele zápěstím, Henrik Lundqvist byl ale na přední tyči připraven a po zákroku levým betonem vleže dokázal puk mířící za jeho záda zastavit! Brendan Gallagher se snažil dostat k dorážce marně.
09:02
J. T. Miller na levém křídle nabral rychlost a pěknou zadovkou přenechal puk Matsovi Zuccarellovi, který ze druhé vlny pálil tvrdou střelou bez přípravy těsně nad ledem vedle přední tyče.
08:02
Carey Price si v rychlém sledu připsal dva zákroky, když vyrazil dvě střely Rangers z ostrého úhlu, nejprve pravého a poté levého. Brankář Montrealu je stále nepřekonán a drží čisté konto.
07:37
Brandon Davidson od střídaček nahodil puk podél hrazení do útočného pásma a v pravém kruhu pro vhazování se jeden z jeho spoluhráčů dostal ke střele, kterou Henrik Lundqvist vyrazil.
06:42
Další postavení mimo hru v podání domácích hokejistů New Yorku Rangers, kteří nepřešli dobře útočnou modrou čáru.
06:35
Rangers se snažili na levém křídle přejít do útočného pásma, jejich postup vpřed ale zastavilo postavení mimo hru, po kterém přichází na řadu první reklamní přestávka.
05:56
Další zákrok Henrika Lundqvista, který bez problému zastavil nahození Canadiens od modré čáry a přerušil hru.
05:40
Jeff Petry odehrál skvělé střídání, když se na pravém křídle v rychlém sledu dostal ke dvěma střelám z úhlu, brankář Rangers byl ale na svém místě a obě dvě v pohodě vyrazil.
05:08
Jordie Benn vypálil na levém křídle z vrcholu kruhu pro vhazování a Henrik Lundqvist na přední tyči vyrazil puk pravým betonem.
04:49
Michael Grabner napřáhl na pravém křídle od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která se od hole Jeffa Petryho odrazila do ochranné sítě a hra byla ihned přerušena.
03:30
Brendan Gallagher měl na holi po nahození z levého křídla a ostrého úhlu první velkou příležitost, jenže z blízkosti Henrika Lundqvista překonat nedokázal a brankář Rangers puk zalehl!
02:23
Rangers na levém křídle vypálili z úhlu a před bránou Careyho Price bylo pořádné horko, hosté ovšem tlaku odolali.
01:52
Artturi Lehkonen na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a také Henrik Lundqvist si připsal první úspěšný zákrok v zápase.
01:40
Oscar Lindberg nabral na pravém křídle rychlost a z kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele zápěstím, kterou pozorný Carey Price vyrazil hrudí před sebe a připsal si třetí zákrok.
00:39
Nick Holden v blízkosti vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, kterou Carey Price i přes špatný výhled dokázal zastavit ve svém náručí.
00:13
Puk dopadl na led a po pouhých 13 sekundách na levém křídle vypálil od hrazení Kevin Hayes, Carey Price byl ale na přední tyči připraven a puk ukryl bez problému ve své lapačce.
00:01
Kanadská a poté americká hymna dozněla a v Madison Square Garden je vše připraveno k zahájení zápasu!

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh (C), Girardi (A), M. Staal, Holden, Skjei, Br. Smith – Vesey, Stepan, Rick Nash (A) – Kreider, Zibanejad, Bučněvič – J. T. Miller, K. Hayes, Zuccarello – Grabner, Lindberg, Fast. Hlavní trenér: Alain Vigneault.

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – Markov (A), S. Weber, Jo. Benn, Petry, Beaulieu, Davidson – Pacioretty (C), Danault, Radulov – Byron, Plekanec (A), Gallagher – Lehkonen, Galchenyuk, A. Shaw – King, Ott, T. Mitchell. Hlavní trenér: Claude Julien.

Rozhodčí: Francis Charron, Steve Kozari. Čároví: Steve Miller, Michel Cormier.
Česká stopa v utkání (statistiky v playoff):

Tomáš Plekanec (MTL) 1+2, +/- -2
Vzájemné zápasy čtvrtfinálové série (Východ):

13.04.2017 Montreal – NY Rangers 0:2
Vítězný gól zápasu č. 1: Tanner Glass
15.04.2017 Montreal – NY Rangers 4:3 po prodl.
Vítězný gól zápasu č. 2: Alexandr Radulov
17.04.2017 NY Rangers – Montreal 1:3
Vítězný gól zápasu č. 3: Shea Weber
MONTREAL CANADIENS

Canadiens odehráli v prvním zápase v Madison Square Garden fantastický zápas, který byl téměř bezchybný. Carey Price ale přece jen nakonec inkasoval a čisté konto neudržel. Montreal hrál s Tomášem Plekancem, který mimochodem bodoval, když připsal jeden bod za asistenci, pěkný přímočarý a rychlý hokej, ze kterého přicházelo velké množství kvalitních šancí. Habs budou chtít na svůj výkon navázat i ve čtvrtém zápase a ujmout se před návratem domů v sérii vedení 3:1.

Nejproduktivnější hráči v playoff

1. Alexandr Radulov 5 bodů (2+3)
2. Tomáš Plekanec 3 body (1+2)
3. Shea Weber 2 body (1+1)
NEW YORK RANGERS

Rangers mají v sérii velké problémy se střílením gólů v početní výhodě, když nevyužili během tří zápasů ani jednu z deseti přesilových her a navíc se během nich dostali pouze k jedenácti střelám. Carey Price odvádí v bráně Montrealu skvělou práci a v posledním zápase navíc Canadiens dvakrát skórovali v početní výhodě, což se ukázalo býti klíčové. Montreal v NY vyhrál 3:1.

1. Michael Grabner 2 body (2+0)
2. Brady Skjei 1 bod (1+0)
3. Mats Zuccarello 1 bod (1+0)
Montreal jako první tým dokázal využít přesilovou hru, respektive dvě, a po dobytí Madison Square Garden se ujal vedení v sérii 2:1. New York Rangers čeká druhý domácí zápas v řadě, ve kterém potřebuje nutně zabrat a vyhrát, pokud nechce po přesunutí série zpět do Montrealu čelit vyřazení v prvním kole playoff. Rangers během úvodních tří zápasů série ještě nevyužili ani jednu početní výhodu, Montreal dvě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.