Ode mě je to již vše. Děkuji za pozornost, přeji úspěšný čtvrteční den a u dalších onlajnů z play-off National Hockey League napočtenou!
Páté utkání čtvrtfinálové série mezi Minnesotou Wild a St. Louis Blues se odehraje v neděli 23. 04. 2017.

Využití přesilové hry: 0/2 – 0/2
Je za námi čtvrté utkání série mezi St. Louis Blues a Minnesotou Wild. Hosté se ještě nehodlají loučit s touto sezonou, na ledě soupeře dnes vyhráli 2:0! Skvělý výkon dnes předvedl brankář Wild Devan Dubnyk – předvedl 28 zákroků a byl vyhlášen první hvězdou zápasu! Nutno ale podotknout, že dobrý výkon předvedl také v brance Blues Jake Allen. Branky Wild vstřelili Charlie Coyle (17. minuta) a Martin Hanzal (37. minuta).
Stav série:
Minnesota Wild – St. Louis Blues 1:3
59:59
V závěru ještě trefil Pietrangelo Pariseho a dochází k potyčce.
59:56
Puk ve střední třetině, toto už hosté zvládnou.
59:34
Domácím se nedaří usadit se v útočném pásmu.
59:01
Probíhá poslední minuta třetí třetiny!
58:44
Allen zůstává samozřejmě na střídačce. Patrik Berglund a Mikko Koivu na vhazování po pravé ruce Devana Dubnyka.
58:44
Oddechový čas pro domácí.
58:44
Píská se zakázané uvolnění hostujícího celku.
58:35
Střela Coltona Parayka zblokována mimo.
58:05
Allen míří na střídačku, domácí v šesti!
57:33
Jeden hráčů Blues zahrál vysokou holí, vhazovat se obranné zóně domácích.
56:39
Zakázané uvolnění Minnesoty, hra tak zůstane v její obranné třetině.
56:20
Až nyní se podařilo Suterovi vyhodit kotouč alespoň do střední třetiny.
55:38
Steenův pokus z pravé strany, Dubnyk pozorný.
55:21
Blues se usazují v útočné třetině.
54:28
54:28
Puk končí v ochranné síti, následuje reklamní přestávka.
54:16
Na druhé straně to zkusil Parise, Allen připraven.
53:52
Blues vyhráli vhazování, střela Berglunda ale zamířila mimo tři tyče.
53:49
Berglund našel na pravé straně Joela Edmundsona, Dubnyk má po pokusu druhého jmenovaného puk v rukavici.
53:28
Puk mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
53:17
Prudká rána Parayka od modré čáry, zblokována Coylem.
52:10
Další pokus Pietrangela, tentokrát zblokován Brodinem.
51:44
Vhazování po levici Dubnyka. O šance není nyní nouze.
51:44
Na druhé straně se nyní zaskvěl také Dubnyk proti pokusu Alexe Pietrangela!
51:22
Eric Staal se náhle ocitl osamocen před Allenem, ten ale výborným zákrokem podržel svůj tým!
50:27
Steen přihrál na modrou Edmundsonovi, jeho střela byla ale zblokována Pominvillem a Dubnyk tak zasahovat nemusel.
50:18
Vhazování po levici gólmana Wild.
50:18
Brodziakova jedovatá střela z levého kruhu pro vhazování, Dubnyk předvedl famózní zákrok pravým betonem!
50:00
Kyle Brodziak a Mikko Koivu na vhazování po levé ruce Jaka Allena.
50:00
Odehrána přesně polovina z třetí třetině, Minnesota stále vede 2:0.
Střely na branku: 22 – 26
50:00
Charlie Coyle se dostal za obranu Blues, jeho střelu však lapil Jake Allen do své rukavice!
49:32
Paraykova střela od modré trefila jen brusli spoluhráče Perrona.
48:28
Na vhazování se ve střední třetině sklánějí Ivan Barbašev a Martin Hanzal.
48:28
Vladimír Sobotka se vrací zpět na střídačku Blues!
48:28
Odpískána přihrávka rukou, na řadě je reklamní přestávka.
48:04
Hosté vyhazují přes všechny čáry na icing, vhazuje se tak v jejich obranném pásmu, konkrétně po pravici Dubnyka.
47:00
Hanzal prověřil Allenovu pozornost, ten vyrazil.
46:30
Edmundson s kotoučem v obranné třetině svého týmu, oba týmy prostřídávají své řady.
45:51
Vyhrané vhazování Blues, k puku se dostal na modré Parayko a následnou střelou trefil tyč Dubnykovy svatyně!
45:47
Dubnyk má puk pod kontrolou, vhazovat se bude po jeho levici.
45:17
45:13
Vhazování po pravé ruce Devana Dubnyka.
45:13
Prudká rána Tarasenka trefila před brankou Vladimíra Sobotku, který se z ledu těžce sbíral a nyní míří do šatny Blues.
44:57
Steenova střela končí vedle Dubnykovy branky.
44:26
Parayko projel do útočného pásma a ze středu vyzkoušel Dubnykovu pozornost.
44:18
Začíná druhá minuta Whiteova trestu.
44:05
Ofsajd domácího celku.
43:45
Pietrangelo to zkusil po křižné přihrávce Tarasenka z pravého kruhu pro vhazování, Dubnyk připraven.
43:17
Druhá početní výhoda pro Blues, vhazování po levé ruce Devana Dubnyka.
43:17
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan White – 2 min., sekání).
43:16
Edmundson se dostal do skvělé příležitosti, Dubnyk se ale předvedl dalším výborným zákrokem!
42:46
St. Louis v postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve střední zóně.
42:13
Hanzal vyhrál vhazování, ke střele se dostal Spurgeon, avšak minul.
42:10
Nepřesná rozehrávka domácích, píská se icing.
42:00
Carl Gunnarsson s kotoučem za Allenovou brankou.
41:45
Bekhend Pääjärviho zblokován jedním z beků Wild.
41:12
Scandella zlomil při své střele hůl a musí tak na střídačku pro novou.
40:41
Dumba zaváží puk do útočného pásma svého týmu.
40:16
Pokus Tarasenka zblokován Spurgeonem.
40:01
Ve Scottrade Center již vše připraveno na úvodní vhazování třetí třetiny. Jdeme na to!

Využit přesilové hry: 0/1 – 0/2
Také druhá třetina je již minulostí. Minnesotě se podařilo ve 37. minutě zásluhou Martina Hanzala zvýšit vedení na 2:0. Dubnyk zatím drží dobrými zákroky čistý štít. Uvidíme, co nám přinese třetí třetina.
40:00
Ve Scottrade Center již vše připraveno na začátek třetí třetiny, jdeme na to!
39:35
Schwartz se dostal do zajímavé střelecké pozice, Dubnyk ale i nadále neprůstřelný.
39:01
Ohlášena poslední minuta druhé dvacetiminutovky.
38:16
Suterova střela od modré mimo tři tyče.
38:11
38:11
Ve Scottrade Center na řadě reklamní přestávka.
38:11
Zucker mohl nyní navýšit vedení hostů! Allen ale předvedl dobrý zákrok, skóre se tak nemění.
37:27
Tvrdý hit Ryana Reavesa na Jonase Brodina u hrazení v obranné třetině Wild!
36:41
Minnesota právě vstřelila branku!
Wild vedou o dvě branky! Pominville obdržel ve středním pásmu přihrávku od Prossera, následně jen přiťukl MARTINU HANZALOVI, jehož střela z mezikruží překonává Allena. Pro českého útočníka první bod v sérii. Asistence: Jason Pominville, Nate Prosser.
35:42
Coleyova střela zamířila nad Allenovu branku.
35:35
Tarasenko ztratil kotouč, do útoku míří Minnesota.
34:40
Dubnyk připraven proti pokusu Vladimíra Sobotky z pravé strany.
34:22
Edmundsonova prudká střela od modré mimo branku.
33:57
Vhazování po levici Devana Dubnyka.
33:57
Další pokus ruského útočníka, Dubnyk drží svůj tým.
33:35
Nepříjemná střela Tarasenka, Dubnyk převedl dobrá zákrok.
33:03
Jason Pominville vyzkoušel pozornost Allena od levého mantinelu.
32:45
St. Louis vyhazuje na zakázané uvolnění.
32:39
32:30
Schwartz vyváží puk z obranného pásma do střední třetiny.
31:40
Začala druhá minuta Upshallova trestu.
31:22
Wild zpět v útočném pásmu.
30:46
Brodin již hrál puk ve střední třetině, píská se tak ofsajd.
30:39
Zpět do akce: Patrik Berglund a Mikko Koivu na vhazování po levé ruce Jaka Allena.
30:39
Je za námi polovina utkání. Wild stále vedou nad Blues 1:0 zásluhou branky Charlieho Coylea ze 17. minuty.
Střely na branku: 12 – 18
30:39
Minnesota bude mít k dispozici druhou početní výhodu v krátkém sledu. Začít ji bude moci ale až po reklamní přestávka.
30:39
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Scottie Upshall – 2 min., hákování).
30:20
30:17
Signalizovaný trest pro Blues.
30:05
Pokračuje přesilová hra Wild, vhazování ve středním pásmu.
30:05
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Joel Edmundson – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Nino Niederreiter – 2 min., hrubost).
30:05
30:05
Závar před brankou domácích! Ke střele se nejprve dostal Brodin, k dorážce poté ještě Parise. Blues ale tuto situaci nakonec ustáli.
29:20
Steen vyhazuje puk z obranného pásma až k brance Dubnyka.
28:35
Suter nabil Spurgeonovi, Allen zasahuje.
28:20
První početní výhodu Wild v tomto utkání. Vhazování po pravici Jaka Allena.
28:20
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., sekání).
27:52
Dobrá rána Gunnarsona, Dubnyk má však kotouč ve své moci.
27:45
Na druhé straně zahrozil Tarasenko, Dubnyk schová puk do své výstroje.
27:34
Chyba Pietrangela, k puku se dostal mezi kruhy Nino Niederreiter, Allen převedl dobrý postřeh a vyrazil levým betonem!
27:08
Bouwmeesterovo nahození od modré hledalo hůl Sobotky.
26:56
26:56
Hra přerušena pro postavení mimo hru. Následuje první reklamní přestávka druhé třetiny.
26:30
Akce domácích 3 na 2. Z pravého kruhu pro vhazování zakončoval Upshall, Dubnyk vyrazil mimo.
25:58
Nyní střílel Tarasenko, gólman Wild má puk pod kontrolou.
25:40
Střela Bortuzza od modré zblokována před brankou Mikkem Koivu, Dubnyk tak byl bez práce.
24:54
Na druhé straně to zkusil Pääjärvi, Dubnyk ale na svém místě.
24:32
Brodin přihrál Prosserovi, jeho pokus byl ale zblokován Paraykem.
23:43
Hosté se provinili zakázaným uvolněním, vhazuje se po pravici Devana Dubnyka.
23:34
Další zákrok pro Dubnyka – tentokrát střílel Parayko z pravé strany.
23:08
Schwartzova střela z levého kruhu pro vhazování, Dubnyk vyráží.
22:56
Parayko s kotoučem za Allenovou brankou.
22:28
Rozehrávka Spurgeona končí zakázaným uvolněním, hra se tak přesune do obranné třetiny Wild.
21:50
Pokus Granlunda zblokován do ochranné sítě, vhazovat se následně bude po pravici Jaka Allena.
21:14
Střela z hole Niedrreitera zblokována Edmundsonem, Allen tak zasahovat nemusel.
20:56
Matt Dumba zamířil mimo Allenovu branku.
20:49
Wild se drží v útočném pásmu.
20:35
Spurgeonova střela od modré, Allen má puk ve své moci.
20:01
Hráči se vrací zpět na led Scottrade Center, druhá třetina tak začne za pár okamžiků!

Využití přesilové hry: 0/1 – 0/0
První třetina tohoto utkání je za námi. Wild vstoupili do utkání aktivně a dokázali si vytvořit několik šancí. V 17. minutě se jim také podařilo vstřelit první branku – Allenovu špatnou rozehrávku potrestal Charlie Coyle. Největší šanci domácích měl v závěru třetiny Barbašev, trefil však tyč Dubnykovy branky. Po prvních dvaceti minutách tak Minnesota vede 1:0.
20:00
19:54
Nepřesná přihrávka Schwartze, Wild vyváží kotouč do střední třetiny.
19:08
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:54
Z pravé strany to zkusil nejprve Berglund, Dubnyk vyrazil a k dorážce se dostal ještě Barbašev, trefil však tyč!
18:41
Wild vyhazují až k Allenovi.
18:10
Vhazování po pravici gólmana Minnesoty.
18:10
Steen nabil na modrou Peitrangelovi, Dubnyk jeho prudkou ránu od modré vyrazil do ochranné sítě.
17:08
Domácí mohou srovnat. Dostávají k dispozici první přesilovou hru v tomto utkání. V této sérii zatím využili pouze jednu z devíti možných.
17:08
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Zach Parise – 2 min., sekání).
16:50
Je tu první branka utkání! Allenovu nepřesnou rozehrávku zachytil u levého mantinelu CHARLIE COYLE, který nic nevymýšlel a puk poslal rovnou na branku Blues. Pro pětadvacetiletého Američana druhá branka v této sérii. Bez asistence.
16:42
Bergulnd neprošel přes střední pásmo, k puku se dostávají minnesotští.
16:05
Po dalším icingu ze strany Wild se vhazuje po pravici Devana Dubnyka.
15:48
Zakázané uvolnění Minnesoty. Dobré střídání však předvedli hosté.
15:34
Další nepříjemná střela Marca Scandelly, Allen opět připraven!
15:20
Z pravé strany střílel Scandella, Allen vyrazil.
15:08
Spurgeonova střela od modré tečována Pominvillem mimo tři tyče.
14:25
Konec reklamní přestávky, Vladimír Sobotka a Martin Hanzal na vhazování po pravé ruce Devana Dubnyka.
14:25
Na druhé straně střílel z pravého kruhu pro vhazování Alexander Steen, jeho pokus ale skončil zblokován v ochranné síti. Na řadě další reklamní přestávka.
13:39
Z pravé strany to zkusil Coyle, Allen zapisuje osmý zákrok v tomto zápase.
13:20
Parayko předvedl dobrý blok proti střele Erica Staala.
12:57
Zucker to zkusil bekhendem z těsné blízkosti, Allen byl pozorný a puk vyrazil.
12:47
Tvrdý hit Ryana Reavese na Martina Hanzala v obranném pásmu Blues!
12:27
Vhazování po pravici Jaka Allena.
12:27
Niderreiter projel s kotoučem až do útočného pásma, jeho následný pokus byl ale zblokován Paraykem do ochranné sítě.
11:48
Schwartz nahazoval před branku, k puku se ale dostává soupeř.
11:23
Parayko s kotoučem v obranné zóně svého týmu.
11:05
Edmundsonova střela od modré tečována Sanfordem jen těsně mimo!
10:51
Pokračujeme: Steen a Staal v souboji na vhazování po pravici Devana Dubnyka.
10:51
Odehráno 10 minut a 51 vteřin. Ve Scottrade Center se zatím hraje bez branek. Aktivnější jsou zatím minnesotští.
Střely na branku: 1 – 6
10:51
Dubnyk přikryl kotouč pod svou rukavici, hra přerušena a následuje reklamní přestávka.
10:42
Bouwmeester vyčkává s kotoučem v obranné třetině svého týmu, oba týmy střídají.
10:11
O kotouč v rohu obranného pásma Wild bojuje hned několik hráčů.
09:57
První zákrok pro Dubnyka poté, co ho z levé strany vyzkoušel David Perron.
08:38
O další střelecký pokus se postaral Mikko Koivu, byl ale zblokován Edmundsonem.
08:11
Domácí vyhazují jen na zakázané uvolnění – jejich už páté zatím v tomto utkání.
07:37
Wild v postavení mimo hru, vhazování ve středním pásmu.
07:18
Dobrý forčekink Sutera, ke střele se následně dostal Jason Pominville, Allen musel předvést další kvalitní zákrok.
06:58
Zuckerovi se přihrávka nepovedla, kotouč míří do střední třetiny.
06:51
Gunnarsonova rozehrávka končí icingem, hra se tak přesune do obraného pásma Blues.
06:41
Zpět do akce: Barbašev a Hanzal na vhazování ve středovém kruhu.
06:41
Puk skončil mimo hrací plochu, hra je tak přerušena. Následuje první reklamní přestávka.
06:22
Od modré to nyní zkusil Robert Bortuzzo, minul však tři tyče.
05:35
Dobrý zásah Allena proti nebezpečné střele Charlieho Coyla z pravé strany!
05:27
Parayko se na modré dostal k další střele, Dubnyk byl ale znovu bez práce.
04:45
Pokus Coltona Parayka zblokován Suterem, Dubnyk tak na první zásah v utkání stále čeká.
04:09
Střela Jasona Zuckera z levého kruhu pro vhazování, Allen schovává kotouč do rukavice.
03:52
Wild opět nastěhovaní v útočném pásmu.
03:31
Rozhodčí odpískali icing, který se pískat ale neměl. Vhazování ve středovém kruhu.
03:18
Suterova střela z pravé strany, Allen má puk pod kontrolou.
02:44
K puku se však vzápětí dostali opět hosté, z levé strany pálil na Allena Stewart, gólman Blues dokázal zasáhnout a hru přerušil.
02:28
Útočná akce Erica Staala zastavena, kupředu nyní míří domácí.
01:16
Střela z hole Brodina zblokována Perronem, Allen tak opět bez práce.
01:08
Koivu zavezl puk do útočného pásma Wild, předal ho Niederreiterovi, jehož pokus byl však zblokován Pietrangelem.
00:48
Přichází další icing St. Louis, vhazovat se tak bude opět v jejich obranném pásmu.
00:32
Rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním, vhazovat se tak bude v jejich obranné třetině.
00:24
Přihrávka rukou jednoho z hráčů Wild, hra vykázána do střední třetiny.
00:18
O první střelu utkání se postaral Jason Zucker, Allen zasahuje.
00:05
Úvodní vhazování zásluhou Barbaševa pro Blues.
00:01
Na úvodní buly se staví Ivan Barbašev a Martin Hanzal, čtvrtý zápas mezi St. Louis Blues a Minnesotou Wild může začít!
Hymna za námi, od úvodního vhazování nás již dělí jen několik málo okamžiků.
Hráči právě nastupují na ledovou plochu, následovat bude americká státní hymna.
Podaří se Blues využít hned první mečbol a postoupit tak do druhého kola play-off již dnes nebo se Wild povede vybojovat ještě pátý zápas?

Z:19 V:6 P:13 OG: 50 PR:2,67 ÚS(%):90,0 SO:1

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Bouwmeester, Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Gunnarsson, Bortuzzo – Schwartz, Barbašev, Tarasenko (A) – Pääjärvi, Berglund, Perron – Sobotka, Steen (A), Sanford – Upshall, Brodziak, Reaves.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Brodin, Prosser – Mikael Granlund, E. Staal, Coyle – Niederreiter, M. Koivu (C), Parise (A) – Zucker, Hanzal, Pominville – Stewart, Eriksson Ek, White.

Rozhodčí: Brian Pochmara, Wes McCauley – Mark Shewchyk, Brian Murphy.
Souboj brankářů

Jake Allen STL
vs.
Devan Dubnyk MNS

Gólman Blues Jake Allen nastoupil v základní části celkem k 61 zápasům, ve kterých zaznamenal 33 výher (8. místo mezi brankáři). Jeho % úspěšnost zákroků byla 91,5, průměr obdržených branek 2,42. Carter Hutton, brankářská dvojka Blues, se postavil mezi tři tyče od začátku utkání jednadvacetkrát.
Výkony Allena v play-off jsou však zatím velmi kvalitní – průměr obdržených branek 0,91, % úspěšnost zákroků 97,4. Lepšími čísly se může pochlubit jen Pekka Rinne z Nashvillu!

Devan Dubnyk má za sebou velmi povedenou základní část. Do branky se postavil celkem k 65 zápasům, v nichž si připsal 40 výher – nejlepší počin v jeho dosavadní kariéře. % úspěšnost zákroků (92,3) i průměr obdržených branek (2,25) měl ještě lepší, než-li v loňské sezoně. Jeho náhradníkem byl Darcy Kuemper (17 startů), ke dvou zápasům se postavil mezi tři tyče také Alex Stalock.
Dubnyk ukazuje nadále i v play-off svou kvalitu. Jeho procentuální úspěšnost zákroků je stejná jako v základní části, Wild to ale zatím v sérii nestačilo ani na jednu výhru.
Češi a Slováci v tomto utkání

Dmitrij Jaškin (STL) – pravé křídlo, 24 let, CZE
Vladimír Sobotka (STL) – levé křídlo, 29 let, CZE
Martin Hanzal (MNS) – centr, 30 let, CZE

(do utkání však nemusí zasáhnout všichni)

3. utkání: NE 16. 04. 2017, 21:00 – Scottrade Center:
St. Louis Blues – Minnesota Wild 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Stav série: 3 – 0 STL

Branky a nahrávky: 4. Parayko (Berglund, Perron), 36. Schwartz (Steen, Tarasenko), 59. Steen (Berglund, Sobotka) – 33. Coyle (Parise, Suter)

2. utkání: SO 15. 04. 2017, 02:00 – Xcel Energy Center:
Minnesota Wild – St. Louis Blues 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Stav série: 2 – 0 STL

Branky a nahrávky: 38. Parise (E. Staal, Suter) – 24. Edmundson (Berglund, Pääjärvi), 58. Schwartz (Pietrangelo, Brodziak)

1. utkání: ČT 13. 04. 2017, 03:30 – Xcel Energy Center:
Minnesota Wild – St. Louis Blues 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)

Stav série: 1 – 0 STL

Branky a nahrávky: 60. Parise (M. Koivu, Mikael Granlund) – 27. Sobotka (Steen), 78. Edmundson (Tarasenko, Schwartz)

3. Devan Dubynk (MNS) 24 zákroků, 92,3%
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! Play-off zámořské NHL je v plném proudu. Dnešní noc nám nabídne celkem čtyři čtvrtfinálové zápasy – dva na Východě, dva na Západě. Zde budete moci sledovat čtvrté utkání v sérii mezi St. Louis Blues a Minnesotou Wild. Úvodní vhazování bude v Scottrade Center vhozeno krátce po půl čtvrté ráno! Přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.