Tři hvězdy utkání:

1. Nick Bonino (PIT) 1+0
2. Sidney Crosby (PIT) 2+0
3. Alexandr Ovečkin (WSH) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 35-21; Zablokované střely: 8-29; Vhazování: 46%-54%; Hity: 41-17; Přesilové hry: 0/0-0/2; Trestné minuty: 6-2.
Sidney Crosby na začátku druhé třetiny vstřelil během 52 sekund rychle dva góly, jenže Capitals vrátil před druhou přestávkou do hry Alexandr Ovečkin a v polovině závěrečné části vyrovnal Jevgenij Kuzněcov. Necelých pět minut na to si ale najel mezi dva obránce Capitals Nick Bonino a střelou zápěstím vystřelil Pens výhru a vedení v sérii. Konečný výsledek: Washington Capitals 2 Pittsburgh Penguins 3.
59:59
Ještě jedno vhazování po zakázaném uvolnění Penguins.
59:50
Kevin Shattenkirk vypálil ihned po vhazování od modré čáry a Marc-Andre Fleury dokázal puk mířící do levého horního rohu brány lapačkou vyrazit mimo! Tak nakonec ne, puk zamířil nad.
59:44
Trevor Daley dokázal vyhodit puk z obranného pásma a po zakázaném uvolnění se hra vrátí zpět před bránu Penguins.
59:33
Penguins vyhodili puk z levé strany obranného pásma na střídačku a Washington Capitals si vzal oddechový čas.
59:20
Alexandr Ovečkin na levé straně taktéž vypálil od modré čáry, jenže Marc-Andre Fleury jeho ránu pravým betonem vykopl mimo!
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:39
Matt Niskanen na levé straně vypálil od modré čáry a Marc-Andre Fleury levým ramenem puk dokázal fantasticky vyrazit!
58:14
Braden Holtby naskočil na střídačku a Capitals to zkouší při hře bez brankáře! Dokáží domácí hokejisté vyrovnat nebo ne?
57:12
Nate Schmidt prudce vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jenže Marc-Andre Fleury na boku předvedl fantastický zákrok a opět si poradil i s následnými dorážkami Capitals!
56:57
Před bránou Penguins vznikl obrovský závar, žádný z domácích hráčů ale nedokázal ležícího Marca-Andreho Fleuryho překonat!
55:41
Penguins na levém křídle vypálili z ostrého úhlu a puk skončil v ochranné síti. Následuje reklamní přestávka.
54:45
Matt Niskanen naskočil z trestné lavice zpět na led a domácí hokejisté úspěšně přečkali i druhou přesilovou hru Penguins, kteří vedou krátce před koncem těsně 3:2.
54:32
Trevor Daley tvrdě vypálil od modré čáry a Braden Holtby toho příliš neviděl, přesto dokázal puk hrudí vyrazit mimo tyče brány.
54:04
Jevgenij Malkin na pravém křídle vypálil od hrazení a po zákroku Bradena Holtbyho, který puk podržel, zamířil na střídačku.
53:45
Z přesilové hry je odehrána minuta a Penguins se zatím nedostali do žádné slibné brankové příležitosti. Co není, může být.
52:45
Matt Niskanen dostal dvě minuty za sekání a Penguins mají šanci během druhé přesilové hry navýšit jednobrankové vedení.
52:45
Matt Niskanen se pokusil rychle odpovědět střelou z pravého kruhu, jenže puk mu sjel z hole a Marc-Andre Fleury puk zmrazil.
52:36
Pittsburgh právě vstřelil branku!
NICK BONINO si najel mezi dvěma obránci Caps Kevinem Shattenkirkem a Brooksem Orpikem na krásnou kolmou přihrávku o hrazení od Scotta Wilsona, který rozehrával nenápadně z vlastního obranného pásma, a z mezikruží střelou zápěstím o pravé rameno Bradena Holtbyho zamířil pod horní tyč! Penguins znovu vedou! Asistence: Scott Wilson a Justin Schultz.
52:18
Alexandr Ovečkin přenesl hru doprava, kde bez přípravy vypálil Nicklas Bäckström, Tom Kühnhackl ale puk srazil do rohu.
51:49
Nate Schmidt vypálil bez přípravy na vrcholu levého kruhu, Marc-Andre Fleury se ale rychle přesunul a puk zastavil ve svém náručí.
51:39
John Carlson a několik sekund na to Nate Schmidt pálili prudce od modré čáry, jenže oba dva mezi tři tyče zamířit nedokázali.
51:09
Lars Eller se snažil ihned po vhazování v pravém kruhu prosadit mezi dvěma protihráči, jenže proti dvojnásobné přesile neuspěl.
51:00
Marcus Johansson v pravém kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele, kterou na přední tyči zastavil Marc-Andre Fleury. Po zákroku brankáře Penguins následuje reklamní přestávka.
49:34
Penguins po zisku puku ve středním pásmu a předchozí neúspěšně akci nahodili kotouč za bránu Caps a vystřídali.
48:05
Washington právě vstřelil branku!
Matt Niskanen udělal na vrcholu pravého kruhu pro vhazování krásný oblouk a poté přihrál z úhlu přes šířku útočného pásma JEVGENIJOVI KUZNĚCOVOVI, který na vzdálenější levé tyči skóroval po ledě do prázdné brány! Capitals vyrovnali na 2:2! Asistence: Matt Niskanen.
47:04
Phil Kessel v pravém kruhu do poslední chvíle čekal na přihrávku a poté přenesl hru krásným pasem na Sidneyho Crosbyho, kapitán Pens ale pálil v blízkosti levé tyče vedle bližšího horního rohu.
46:05
Chris Kunitz se na levém křídle podél hrazení neprosadil, stejně jako Tom Kühnhackl, který puk zavezl do postavení mimo hru.
45:27
Jake Guentzel se ocitl v mezikruží ve velké šanci, jenže Dmitrij Orlov puk na poslední chvíli přizvedl do ochranné sítě.
44:34
Penguins se ocitli pod tlakem a raději puk vyhodili vedle levé tyče brány Bradena Holtbyho na zakázané uvolnění.
44:11
John Carlson na pravém křídle tvrdě vypálil od modré čáry a na přední tyči jeho ránu s příklepem sice dokázal čepelí hole přiloženou k ledu ztlumit Brian Dumoulin, jenže v blízkosti pravé tyče se poté dostal ke střele Lars Eller, kterého Marc-Andre Fleury dokázal vkleče vychytat, a puk zmrazil!
43:53
Phil Kessel chtěl z vrcholu mezikruží roztáhnout doleva, jenže jeho přihrávka na Bryana Rusta ke škodě Penguins neprošla.
43:02
Během dnešního utkání se vylučovalo celkem třikrát, zatím jsme ale byli svědky pouze jedné přesilové hry, kterou měli v úvodu Penguins, jenže ji nedokázali využít. Nyní ale vedou 2:1.
42:46
Capitals se na pravém křídle dostali k nahození, které na přední tyči skončilo v lapačce připraveného Marca-Andreho Fleuryho.
42:15
Kevin Shattenkirk se vrátil na led a na levém křídle vypálil od modré čáry. Jeho střela byla těsně před bránou nebezpečně tečována, Marc-Andre Fleury ale u pravé tyče včas puk zastavil!
41:47
Brian Dumoulin na levé straně vypálil od hrazení a Braden Holtby po sevření puku ve své náruči znovu přerušil hru.
41:41
Kevin Shattenkirk a Tom Wilson se vrátili z vězení zpět na ledovou plochu a oba týmy hrají opět v plném počtu.
41:36
Penguins prudce vypálili na pravém křídle z ostrého úhlu od hrazení, jenže Braden Holtby puk bezpečně podržel v náručí.
40:53
Jevgenij Kuzněcov krásně vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže Marc-Andre Fleury ji dokázal lapačkou vyrazit!
40:01
Oba týmy vstupují do třetí třetiny ve hře 4 na 4. Pojďme si užít závěrečných dvacet minut zápasu. Možná s nadstavbou, kdo ví.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-15; Zablokované střely: 6-19; Vhazování: 36%-64%; Hity: 25-12; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 4-2.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:36.
Sidney Crosby otevřel ve druhé třetině po pouhých 12 sekundách od úvodního vhazování skóre, které vzápětí po další rychle sehrané akci navýšil. Kapitán Penguins vstřelil dva góly v rozmezí pouhých 52 sekund a Capitals čekali na odpověď až do závěru prostřední části, ve které se krásnou střelou zápěstím prosadil pro změnu domácí kapitán Alexandr Ovečkin. Čeká nás dramatická třetí část. Skóre po druhé třetině: Washington Capitals 1 Pittsburgh Penguins 2.
40:00
39:58
Za bránou Penguins vznikla obrovská mela a ve hře 4 na 4 krásně vypálil z pravého kruhu pro vhazování Nicklas Bäckström, kterého diagonální přihrávkou přes šířku ledové plochy výborně našel Alexandr Ovečkin, Marc-Andre Fleury byl ale na přední tyči připraven a puk po rychlém zakleknutí ukryl ve svém náručí!
39:41
Kevin Shattenkirk a Scott Wilson se pustili do šarvátky za bránou a vyvolali obrovskou melu. Oba hráči poté dostali menší trest za hrubost a pokračovat se bude v závěru druhé části ve hře 4 na 4.
39:41
39:41
Marcus Johansson nabral na levém křídle velkou rychlost a zkusil z ostrého úhlu vypálit, Marc-Andre Fleury byl ale na přední tyči připravený a vkleče puk zastavil ve svém náručí.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:17
T.J. Oshie na levé straně v blízkosti útočné modré čáry přenechal puk pěknou zadovkou Larsovi Ellerovi, který ho přiťukl ALEXANDROVI OVEČKINOVI, a kapitán Capitals už věděl, co s ním, když si ho srovnal na hůl a krásnou střelou zápěstím z vrcholu levého kruhu zamířil nad vyrážečkou Marc-Andreho Fleuryho do levého horního rohu! Asistence: Lars Eller a T. J. Oshie.
37:11
Penguins vyhodili puk na zakázané uvolnění a po 12 sekundách od modré čáry tvrdě vypálil Dmitrij Orlov, Marc-Andre Fleury neměl čistý výhled, přesto puk dokázal ukrýt ve svém náručí.
36:36
Brian Dumoulin byl opět tvrdě dohrát za bránou, jenže Penguins poté dokázali puk dostat alespoň do středního pásma.
35:17
Alexandr Ovečkin nedokázal před bránou zkrotit puk a z nadějné příležitosti nakonec nic nebylo. V hledišti to bezmocně zahučelo.
34:44
Brian Dumoulin rozehrával zpoza vlastní brány a rozjetý Tom Wilson ho sroloval tvrdým hitem k ledu. Penguins se nepodařilo rozehrát a puk zamířil přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
34:15
Puk byl v levém rohu útočného pásma Capitals sražen mimo ledovou plochu a prostor dostává další reklamní přestávka.
33:36
John Carlson mohl skórovat tvrdou střelou z levého kruhu pro vhazování, jenže napálil hruď Marca-Andreho Fleuryho.
33:07
Brian Dumoulin se pokusil na levém křídle od hrazení vypálit po zpětné přihrávce Conora Shearyho, jenže jeho následná střela byla zablokována. Braden Holtby v klidu.
32:33
Penguins těsně před útočnou čárou přišli o puk, jenže na levém křídle ho skvěle vybojoval zpět s ledovým klidem Bryan Rust.
31:39
Matt Niskanen dobře vypálil s příklepem z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Marc-Andre Fleuryho toho přes Nicklase Bäckströma příliš neviděl, přesto puk dokázal vyrazit hrudí.
30:17
Chris Kunitz se dostal po krásné kolmé přihrávce v levém kruhu k prudké střele zápěstím, která nad ledem minula přední tyč.
30:06
Hra byla přerušena a následuje reklamní přestávka, před kterou Penguins vedou zásluhou Sidneyho Crosbyho stále 2:0.
29:39
Kevin Shattenkirk se na pravém křídle uvolnil a z ostrého úhlu napřáhl ke střele, kterou na přední tyči zablokoval jeho spoluhráč Jay Beagle. Vzápětí přišla bekhendová střela, ta ovšem byla zablokována a brankář Penguins zasahovat nemusel.
29:06
Domácí hokejisté jsou také aktivní, jenže zatím ne tolik produktivní. A když už se dostanou ke střele, tak končí mimo.
28:41
Capitals nevědí, kde jim hlava stojí, a jakmile se Penguins dostanou před jejich bránu, je z toho obrovské nebezpečí.
27:34
Sidney Crosby mohl zkompletovat hattrick, jenže jeho střelu z pravého kruhu Braden Holtby skvěle vyrazil a následná dorážka z levého kruhu pro vhazování zamířila vedle vzdálenější pravé tyče!
26:56
Brooks Orpik zkusil vypálit od modré čáry a jeho střela mířila pod horní tyč, jenže byla v mezikruží těsně před bránou zablokována.
26:17
Hra byla přerušena a na řadu přichází po horkých okamžicích na obou stranách a dvou gólech Penguins reklamní přestávka.
26:04
Brett Connolly se málem řítil do samostatného úniku, Marc-Andre Fleury ale hru skvěle přečetl a vyjel proti puku, aby ho v mezikruží těsně před domácím útočníkem odpálil do bezpečí.
25:40
Scott Wilson se ocitl v blízkosti levé tyče ve slibné šanci, jeho střela z úhlu ale byla nakonec sražena za bránu Capitals.
24:25
Alexandr Ovečkin předvedl v mezikruží nádhernou stahovačku, jenže jeho následná střela bekhendem byla zablokována. Na opačné straně mohl udeřit Sidney Crosby, jenže jeho střelu z pravého kruhu zřejmě Braden Holtby vytáhl do ochranné sítě!
23:47
André Burakovsky pálil ihned po vhazování z mezikruží těsně nad ledem k levé tyči, jenže Marc-Andre Fleury puk pravým betonem vyrazil!
23:41
Capitals na pravém křídle vypálili z téměř nulového úhlu a Marc-Andre Fleury puk ukryl ve své lapačce. Hra byla přerušena.
23:00
Phil Kessel naskočil na led a z levé strany se řítil nebezpečně před bránu, kde v blízkosti levé tyče prudkou střelou zápěstím mířil mezi betony Bradena Holtbyho, brankář Capitals je ale včas sklapl a poradil si i s dorážkou Bryana Rusta!
21:04
Olli Määttä na levém křídle prudce vypálil od modré čáry a Braden Holtby nedokázal jeho střelu mířící do vzdálenějšího pravého rohu brány udržet v lapačce. Patric Hörnqvist se po zákroku domácího brankáře dostal v blízkosti pravé tyče k dorážce, nakonec ale puk přiťukl SIDNEYMU CROSBYMU, který opět z pravého kruhu zamířil do odkryté brány! Kapitán Penguins vstřelil dva góly v rozmezí 52 sekund! Asistence: Patric Hörnqvist a Olli Määttä.
20:12
Patrick Hörnqvist krásnou kolmou přihrávkou našel v levém kruhu pro vhazování Jakea Guentzela, který zvedl hlavu a krásnou diagonální přihrávkou mezi dvěma protihráči našel v pravém kruhu SIDNEYHO CROSBYHO, jenž krásnou střelou zápěstím zamířil nad lapačkou Bradena Holtbyho do bližšího pravého rohu brány! Penguins se po 12 sekundách ujímají ve druhé třetině vedení! Ostrý vstup. Asistence: Jake Guentzel a Patric Hörnqvist.
20:01
Ve Verizon Center právě začala prostřední část utkání a Penguins mohou rychle přejít po vyhraném vhazování do útoku.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 6-4; Zablokované střely: 3-4; Vhazování: 53%-47%; Hity: 13-8; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.
Druhá třetina začne přibližně ve 2:39.
Penguins dohráli první třetinu úmyslně v obranném pásmu, kde drželi zhruba závěrečných 17 sekund puk a nedali šanci Capitals těsně před přestávkou zbytečně skórovat, jenže sami žádný gól nevstřelili, a tak oba týmy odchází do šaten za bezbrankového stavu. Velice blízko gólu byl Alexandr Ovečkin, vzápětí nechtěně Brian Dumoulin a dorážející T.J. Oshie. První dva jmenované hráče vychytal fantasticky Marc-Andre Fleury, zatímco v posledním případě zachránil Penguins na brankové čáře Jake Guentzel. Skóre po první třetině: Washington Capitals 0 Pittsburgh Penguins 0.
20:00
19:07
T.J. Oshie v levém kruhu ztratil puk a ze druhé vlny si na něj najel v rychlosti Dmitrij Orlov, jeho pokus ale minul vzdálenější pravou tyč.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:27
Lars Eller si z pravé strany sjel po zamíchání s pukem na vrchol mezikruží, odkud napřáhl k táhlé střele zápěstím a Marc-Andre Fleury, který měl zacloněný výhled, puk vyrazil pravým ramenem!
17:39
Capitals byli před pár okamžiky byli velice blízko vedení, jenže to vypadá, že se během první třetiny žádného gólu nedočkáme.
16:48
Justin Schultz zkusil vypálit od modré čáry, jeho střela ale byla přizvednuta mezi kruhy pro vhazování a zamířila nad domácí bránu.
15:45
Alexandr Ovečkin vypálil zápěstím z vrcholu levého kruhu pro vhazování a po zákroku Marca-Andreho Fleuryho si málem vstřelil vlastní gól dojíždějící Brian Dumoulin, od jehož brusle se puk odrážel po ledě směrem do brány, brankář Penguins ale po fantastickém reflexu puk vyrazil levým betonem! T.J. Oshie poté v blízkosti pravé tyče dorážel puk do prázdné brány, jenže hosty zachránil na brankové čáře Jake Guentzel, kterou levou nohu přitlačil k levé tyči a nenechal tam žádné místo! Neskutečný moment a šance!
15:01
A znovu Tom Wilson, který se v blízkosti pravé tyče ocitl ve velké šanci, jenže puk nedokázal procedit do brány a puk skončil za ní!
14:51
Tom Wilson na pravé straně vypálil nebezpečně od modré čáry, Marc-Andre Fleury byl ale připraven a vyrazil puk do ochranné sítě.
14:42
Jevgenij Kuzněcov na levém křídle nabral rychlost, jenže jeho prudká a rychlá střela zápěstím zamířila na přední tyči pouze do náruče připraveného Marca-Andreho Fleuryho. Komerční přestávka.
14:05
Oba týmy hrají s velkým nasazením a snaží se útočit, jenže obranné řady zatím vítězí nad těmi útočnými. Hraje se bez branek.
13:12
Patric Hörnqvist se ocitl v mezikruží ve velké šanci, jenže jeho střela zápěstím byla sražena vedle pravé tyče brány Capitals.
13:00
André Burakovsky si srovnal puk v levém kruhu na střelu, jeho následný pokus zápěstím ale minul vzdálenější pravý horní roh.
12:26
Domácí hokejisté pálili z mezikruží, jejich střela ale byla sražena mimo, zatímco následnou z pravého křídla a ostrého úhlu na přední pravé tyči vyrazil levým betonem Marc-Andre Fleury.
11:57
Capitals se sice nyní dvakrát v rychlém sledu dostali do útočné třetiny, jenže v obou případech jejich útok zastavil nepřesný pas.
10:57
Bryan Rust na pravém křídle vypálil téměř z nulového úhlu a jeho táhlá střela zápěstím skončila na boční síti brány Bradena Holtbyho.
10:39
Přesně po dvaceti sekundách útok Capitals po pravém křídle znovu zastavil ofsajd a domácí jsou 7 minut a 50 sekund bez střely.
10:19
Daniel Winnik nemohl na pravém křídle pokračovat v akci a po odpískání ofsajdu proti Capitals následuje další brejk.
10:00
Phil Kessel po levé straně zavezl puk do útočného pásma a poté našel na vzdálenějším vrcholu pravého kruhu pro vhazování krásnou přihrávkou přes šířku ledové plochy Jevgenije Malkina, který ihned vypálil bez přípravy, Braden Holtby ale jeho táhlou střelu zápěstím lapil do lapačky!
09:15
Hra nabrala obrovské tempo a Capitals se snažili dostat ke střele v levém kruhu pro vhazování, jenže ani jedna z jejich dvou rychlých akcí nebezpečí nepřinesla. Penguins dobře brání.
08:32
Trevor Daley se dokázal na levém křídle podél hrazení protáhnout kolem Alexandra Ovečkina ke střele, z ostrého úhlu ale zápěstím zamířil vedle vzdálenější pravé tyče domácí brány.
07:48
Conor Sheary odvedl na levé straně obranného pásma skvělou práci, když rozbil útok Capitals a jeho tým bez problému rozehrál.
06:36
Capitals se ocitli pod tlakem, a tak raději puk vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
06:12
Penguins v levém kruhu vyhráli vhazování a Patric Hörnqvist se po přihrávce Sidneyho Crosbyho z levého křídla a ostrého úhlu ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže puk nedokázal propasírovat mezi betony Bradena Holtbyho do sítě! Fantastický zákrok.
06:08
Braden Holtby si na přední tyči hravě poradil s nahozením Pens z levého křídla a na řadu přichází první reklamní přestávka.
05:38
Vyloučený Alexandr Ovečkin se vrátil zpět na ledovou plochu a Penguins úvodní přesilovou hru utkání využít nedokázali.
05:08
Tom Kühnhackl byl zřejmě hráčem, který z pravého křídla nahodil puk před bránu a nebezpečně ho tečoval Conor Sheary, jenže Braden Holtby dokázal včas sevřít betony a puk vyrazil!
04:38
Z přesilové hry Penguins uplynula minuta a Phil Kessel před pár okamžiky dobře pálil z levého kruhu pro vhazování směrem do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže ho minul. Capitals poté vyrazili do útoku, který zastavilo postavení mimo hru.
03:38
Patric Hörnqvist si sjížděl před bránu a Alexandr Ovečkin ho v blízkosti pravé tyče zezadu fauloval. Nedovolené bránění!
03:18
Justin Schultz prudce vypálil na pravém křídle od modré čáry ihned po vhazování a Braden Holtby i přes clonu puk dokázal vyrazit.
03:06
Hra byla přerušena a vhazovalo se ve středovém kruhu. Capitals vstoupili do utkání pořádně zostra, zatím ale čekáme na gól.
02:46
Brett Connolly objel bránu a na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele, Marc-Andre Fleury byl ale na přední tyči připravený a zřejmě hrudí puk vyrazil mimo.
01:47
Jevgenij Kuzněcov krásně objel bránu po nabrání rychlosti na pravém křídle a v levém kruhu pro vhazování poté vypálil zády k bráně bekhendem. Marc-Andre Fleury byl ale připravený a levým betonem puk vyrazil mimo tři tyče své brány. Hra poté pokračovala do té doby, než Pens vyhodili puk na zakázané uvolnění.
00:36
Souboj dvou odvěkých rivalů začal a úvodní tlak Penguins domácí hokejisté přečkali. Po levém křídle to vzápětí zkoušel Bryan Rust, jenže po nabrání rychlosti skončil za bránou.
00:01
Verizon Center se rozezněla americká národní hymna ve vokálním podání a za okamžik velký souboj začne!
Jedna zajímavost před začátkem prvního zápasu série mezi Washingtonem a Pittsburghem. Chris Kunitz dnes vyrovná v počtu startů v playoff na pátém místě all-time listu Maria Lemieuxa se 107 zápasy. Krásný milník!

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Schmidt, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Shattenkirk – Ovečkin (C), Bäckström (A), Oshie – Ma. Johansson, Kuzněcov, Williams – Burakovsky, Eller, T. Wilson – Winnik, Beagle, Connolly.

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (Jarry) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, Daley, Cole, J. Schultz – Guentzel, Crosby (C), Hörnqvist – Rust, Malkin (A), Kessel – S. Wilson, Bonino, Sheary – Kunitz (A), Cullen, Kühnhackl.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Dan O'Halloran. Čároví: Brad Kovachik, Shane Heyer.
Vzájemné zápasy v základní části:

17.01.17 Pittsburgh – Washington 8:7
12.01.17 Washington – Pittsburgh 5:2
17.11.16 Washington – Pittsburgh 7:1
14.10.16 Pittsburgh – Washington 3:2
PITTSBURGH PENGUINS

Pittsburgh a Washington patří mezi jedny z největších rivalů v historii NHL, každá rivalita ovšem musí někde začít. Mezi Penguins a Capitals vše začalo v 80. letech, kdy oba týmy odehrály několik peprných utkání. Největší intenzitu ale zřejmě vzájemná rivalita měla v letech devadesátých, když se oba týmy potkaly v playoff v roce 1991 a poté i 1992. V roce 91 se oba rivalové střetli ve finále konference a Penguins se radovali z vítězství 4:1 na zápasy a proti Minnesotě poté vyhráli první Stanley Cup v historii. O rok později byla série vyrovnanější, Pens nicméně znovu postoupili po vyrovnané sérii 4:3. Možná se to zdá neuvěřitelné, Pittsburgh ale znovu dokráčel až do finále, ve kterém porazil Chicago 4:0 na zápasy. Penguins vyhráli Stanley Cup dvakrát v řadě, což se v novodobé historii NHL žádnému týmu nepodařilo. Právě Pens jsou letos obhájci a playoff zahájili postupem přes silný Columbus.

Nejproduktivnější hráči v playoff

1. Jevgenij Malkin 11 bodů (2+9)
2. Phil Kessel 8 bodů (2+6)
3. Sidney Crosby 7 bodů (2+5)
WASHINGTON CAPITALS

Uplynulo 351 dní od doby, kdy Pittsburgh v roce 2016 vyřadil v playoff ze hry Washington a předčasně ukončil jeho sezónu. Capitals se letos chtějí svému rivalovi revanšovat a dychtivě touží po vykoupení. Úvodní šanci dostanou hokejisté z hlavního města USA v pátek v noci, kdy Penguins přivítají na svém ledě. Washington postoupil do druhého kola playoff přes Toronto, proti kterému odehrál velice vyrovnanou sérii. Pokud máme někoho vyzdvihnout z týmu Caps, tak je to Nicklas Bäckström a T.J. Oshie, kteří dovedli svůj tým k postupu. Nelze opomenout ani Bradena Holtbyho, který zatím nevynechal ani jeden zápas.

1. T.J. Oshie 7 bodů (3+4)
2. Justin Williams 6 bodů (3+3)
3. Nicklas Bäckström 6 bodů (2+4)
Ve Verizon Center začne v pátek v noci série mezi Washingtonem a Pittsburghem, kterou lze označit za předčasné finále. Proti sobě se postaví dva nejlepší celky základní části, přičemž Capitals se stali vítězi President's Trophy a Penguins zůstali o pouhých sedm bodů za nimi. Těšit se můžeme také na souboj brankářů Bradena Holtbyho a Marca-Andreho Fleuryho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.