Martin Marinčin (TOR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:56
Tři hvězdy utkání:

1. Justin Williams (WSH) 1+0
2. Braden Holtby (WSH) 24 zák., 1 gól, 96,0%
3. Frederik Andersen (TOR) 26 zák., 2 góly, 92,9%
Statistiky: Střely na bránu: 28-25; Zablokované střely: 22-16; Vhazování: 55%-45%; Hity: 34-23; Přesilové hry: 1/3-0/4; Trestné minuty.: 12-10.
Auston Matthews odpověděl v zápase číslo 5 na úvodní branku T. J. Oshieho, který se prosadil v přesilové hře, a utkání po bezbrankové třetí třetině muselo rozhodnout počtvrté z pěti zápasů a ve Verizon Center potřetí v řadě prodloužení. Vítěze určila jedna jediná střela, o kterou se v prodloužení postaral Justin Williams a rozhodl o tom, že Capitals už mohou v dalším zápase slavit postup do semifinále Východní konference. Konečný výsledek: Washington Capitals 2 Toronto Maple Leafs 1 po prodloužení.
61:04
Washington právě vstřelil branku!
Marcus Johansson přihrál zpoza brány do pravého kruhu Jevgenijovi Kuzněcovovi, který krásnou zpětnou diagonální přihrávkou z úhlu poslal puk do mezikruží, kam si najel JUSTIN WILLIAMS a mezi betony parádní střelou překonal Frederika Andersena! První střela prodloužení skončila gólem Caps! Asistence: Jevgenij Kuzněcov a Marcus Johansson.
60:51
Ve Washingtonu se dnes hraje potřetí a potřetí musí rozhodnout prodloužení, celkově v sérii během pěti zápasů počtvrté. První prodloužení v hlavním městě USA vyhráli Capitals, druhý Maple Leafs.
60:01
Ve Verizon Center právě začalo potřetí během tří zápasů série prodloužení. Fanoušky v hlavním městě USA čeká další dramatické rozuzlení zápasu. Který tým vyhraje?
60:01
Statistiky po třetí třetině: Střely na bránu: 26-25; Zablokované střely: 22-16; Vhazování: 54%-46%; Hity: 34-23; Přesilové hry: 1/3-0/4; Trestné minuty.: 12-10.
Prodloužení začne přibližně ve 4:08.
Stejně jako úvodní tři zápasy série i zápas číslo 5 bude muset rozhodnout prodloužení poté, co na úvodní gól T. J. Oshieho odpověděl na opačné straně Auston Matthews. Máme tak jistotu, že dnešní utkání bude na góly ze všech pěti zápasů nejchudší. Skóre po třetí třetině: Washington Capitals 1 Toronto Maple Leafs 1.
60:00
59:41
Justin Williams se po přihrávce svého spoluhráče zpoza brány ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže mezi betony fantastického Frederika Andersena nepropálil!
59:09
Jevgenij Kuzněcov mohl rozhodnout, jenže jeho rána z pravého kruhu zamířila pouze doprostřed brány a náruče Frederika Andersena, který přerušil hru.
59:00
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:56
Matt Niskanen prudce zabrzdil na pravém křídle na modré čáře a poté napřáhl z otočky k táhlé střele, která letěla těsně nad ledem a mířila k přední tyči. Frederik Andersen měl lehkou práci, když jeho táhlý pokus po dobrém zákroku zastavil a puk přikryl lapačkou.
57:55
Capitals napřáhli na vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke krásné střele, která mířila přesně do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Frederik Andersen ji ale vyrážečkou vyrazil!
57:29
Jake Gardiner byl zřejmě hráčem, který na pravém křídle nabral rychlost a z ostrého úhlu vypálil bekhendem, Braden Holtby byl ale připravený a puk na přední tyči ukryl v lapačce.
56:46
Jeden z hráčů Washingtonu neměl na pravé straně dostatečnou rychlost a proti domácím se pískalo zakázané uvolnění.
55:55
Frederik Andersen si pohlídal trajektorii puku mířícího na jeho bránu a poté ho rychle zmrazil pod lapačkou.
55:43
Capitals na pravém křídle ihned po vhazování vypálili od hrazení a Frederik Andersen puk vykopl pravým betonem, zatímco následnou dorážku vyrážečkou! Na opačné straně zasahoval také Braden Holtby, nahození Nazema Kadriho od modré čáry se ale stalo jeho snadnou kořistí a puk ukryl v lapačce.
55:31
Frederik Andersen zmrazil puk v blízkosti své levé tyče pod lapačkou. Na řadu přichází reklamní přestávka.
55:22
Jake Gardiner v pravém kruhu napřáhl k prudké střele. Braden Holtby byl ale připraven a puk vyrazil mimo tři tyče.
54:55
Brooks Orpik napřáhl na levém křídle v prostoru mezi kruhy pro vhazování a modrou čárou k prudké střele s příklepem, během které zlomil hůl, a Frederik Andersen puk vyrazil.
53:55
Maple Leafs prověřili střelou z pravého křídla pozornost Bradena Holtbyho, který puk vyrazil pravým betonem před sebe. Hosté si vytvořili obrovský tlak, k dorážce se ale nedostali.
53:23
Nate Schmidt si z levého křídla krásně sjel před bránu, jeho bekhendová střela ale vzápětí skončila mimo.
52:47
Washingtonu se nepodařilo rozehrát a kolmá přihrávka podél hrazení zamířila na zakázané uvolnění.
52:09
Daniel Winnik tak dlouho operoval s pukem na holi, až se v pravém kruhu pro vhazování dostal ke střele, jeho následný pokus zápěstím z otočky ale minul přední tyč.
51:50
Puk po nahození Maple Leafs z pravého křídla opustil v levém rohu ledovou plochu a hra byla přerušena.
50:51
Capitals napřáhli na vrcholu mezikruží ke krásné střele, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Frederik Andersen ji ale dokázal vyrazit!
50:35
Matt Niskanen natlačil ve snaze zablokovat střelu Maple Leafs hostujícího Zacha Hymana na brankáře Bradena Holtbyho, který naštěstí pro něho zasahovat nemusel.
50:07
Puk byl sražen na střídačku Capitals a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Čas na oddechnutí.
49:58
Capitals se vydali po přečkání přesilové hry Leafs do útoku, který zastavilo postavení mimo hru.
49:36
Vyloučený Tom Wilson hraje hodně nešťastný zápas, když se dnes musel již počtvrté vracet na led z vězení.
49:02
Braden Holtby vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Maple Leafs. Jenže špatně rozehrál a Tyler Bozak z pravého rohu našel krásnou zadovkou Jamese van Riemsdyka, který si rychle sjel před bránu, jenže mezi betony brankáře Caps nepřekonal! Hra přerušena.
48:45
Maple Leafs pálili nepřesně a Capitals se podél hrazení na levé straně ledové plochy podařilo vyhodit.
48:08
William Nylander ihned po vhazování na vrcholu pravého kruhu vypálil zápěstím, jeho rychlá střela ale byla zablokována.
48:00
James van Riemsdyk vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Braden Holtby bez problému ukryl puk v lapačce.
47:36
Tom Wilson dostal dvě minuty za vysokou hůl a v utkání už byl vyloučen počtvrté! Není to pro něj dobrý zápas.
47:25
John Carlson napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování k prudké střele s příklepem, která se od přední tyče odrazila zpět do hry! Washington šel málem do vedení!
46:12
Dmitrij Orlov se ocitl v blízkosti levé tyče ve slibné příležitosti, jenže prudkou střelou minul přední levý horní roh brány.
45:30
Capitals nedokázali udržet útočné pásmo a jeden z domácích hráčů se s pukem rychle vrátil na levém křídle do třetiny, což mělo za následek postavení mimo hru.
44:38
Capitals vyrazili do nebezpečného přečíslení dva na jednoho, které už zavánělo gólem, těsně před bránou ale byla kombinace domácích hokejistů Washingtonu rozbita.
44:25
Vyloučený Jake Gardiner je zpět na ledě a hokejisté Toronta Maple Leafs hrají v plném počtu.
43:20
Alexandr Ovečkin na modré čáře napřáhl v oslabení ke tvrdé střele s příklepem, která letěla těsně nad ledem, a Frederik Andersen dokázal po dobrém zákroku puk zasednout!
42:46
Leo Komarov na pravém křídle vyrazil do útočného pásma a z ostrého úhlu už se chystal přihrávat před bránu, jenže Kevin Shattenkirk ho skvěle odstavil a rohu tvrdě dohrál.
42:25
T.J. Oshie si chtěl v pravém kruhu pro vhazování prohodit Jakea Gardinera, který dostal dvě minuty za vysokou hůl.
41:34
Vyloučená trojice Matt Niskanen, Tom Wilson a Nazem Kadri je zpět na ledě a Capitals přečkali všechny tři oslabení.
40:57
Jake Gardiner po zpětné přihrávce Williama Nylandera z levého křídla napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která byla na vrcholu mezikruží obranným valem zablokována.
40:07
Ve Verizon Center začala třetí třetiny, do které oba týmy vstupují za nerozhodného stavu 1:1. Maple Leafs dohrávají přesilovou hru a mají šanci otočit utkání na svou stranu.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 15-14; Zablokované střely: 12-8; Vhazování: 50%-50%; Hity: 24-17; Přesilové hry: 1/2-0/3; Trestné minuty.: 10-8.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:08.
Toronto si po přestávce zahrálo tři přesilové hry, a přestože ani jednu nedokázali využít, jednou se jim v průběhu prostřední části podařilo skórovat, když se z dorážky prosadil Auston Matthews, který bodoval ve třetím zápase v řadě a vyrovnal. Skóre po druhé třetině: Washington Capitals 1 Toronto Maple Leafs 1.
40:00
40:00
William Nylander napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování k prudké střele s příklepem, kterou na přední tyči Braden Holtby vyrazil. Ve druhé části se už nic nestane.
39:34
Alexandr Ovečkin je hodně naštvaný a nechce se mu odejít na trestnou lavici poté, co v pravém kruhu pro vhazování zbytečně fauloval krosčekem Nazema Kadriho. Nakonec byl ale vyloučen Matt Niskanen za sekání a poté za Tom Wilson nesportovní chování, stejně jako na opačné straně útočník Nazem Kadri.
39:34
39:34
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:53
William Nylander si chtěl zpoza brány vybruslit k levé tyči, jenže Braden Holtby volný puk rychle přikryl na ledě lapačkou a útočník Maple Leafs se k ničemu nedostal.
38:38
Capitals se na pravém křídle nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
37:59
T. J. Oshie středem zavezl puk do útočného pásma a poté si sjel doprava, kde na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke krásné střele zápěstím, která byla na přední tyči tečována Nicklasem Bäckströmem, Frederik Andersen ji ale zřejmě pravým betonem dokázal vyrazit!
36:46
Capitals vyrazili po levém křídle do rychlého protiútoku, který skvělým obranným zákrokem rozbil Matt Hunwick.
35:48
Vyloučený Jay Beagle se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Maple Leafs dnes nevyužili dvě přesilové hry.
35:16
Daniel Winnik se málem řítil v oslabení do velké šance, jenže v levém kruhu pro vhazování kolmou přihrávku nezpracoval.
33:48
Kasperi Kapanen ve středním pásku nabral rychlost a Jay Beagle ho zezadu zahákoval. Jednoznačný faul.
33:14
Dmitrij Orlov dobře vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, když jeho střela letící těsně nad ledem mířila ke vzdálenější levé tyči, Frederik Andersen ji ale pravým betonem vykopl.
32:49
Maple Leafs se snažili vydat po pravém křídle po reklamní přestávce do pásma, jenže jejich akci zastavil ofsajd.
31:36
Jeden z hráčů Maple Leafs se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, jenže Braden Holtby dokázal jeho pokus vyrazit levým betonem a poté si poradil i s jeho dorážkou!
31:13
Vyloučený Tom Wilson se vrátil zpět na ledovou plochu a Capitals po přečkání prvního oslabení stále drží těsný náskok.
30:50
Auston Matthews mohl na levém křídle zkusit vypálit z úhlu, jenže se ocitl ze střeleckého úhlu a jeho zpětná přihrávka byla na přední tyči pozornými hráči Washingtonu zablokována.
29:13
Tom Wilson dostal dvě minuty za podražení a Maple Leafs mají k dispozici první přesilovou hru. Dokáží ji využít?
28:28
Tom Wilson se po krásné přihrávce z levého křídla a ostrého úhlu ocitl na vzdálenější pravé tyči v obrovské šanci, jenže Frederik Andersen ho dokázal po fantastickém přesunu vychytat, když puk vyrazil a poté lapačkou dopravil do bezpečí!
28:16
André Burakovsky se krásně protáhl v blízkosti modré čáry kolem jednoho z hráčů Maple Leafs a v blízkosti levé tyče mohl skórovat, jenže bránu minul, zatímco Matt Martin na opačné straně z levého kruhu pro vhazování krásnou střelou mířící do vzdálenějšího pravého rohu brány orazítkoval horní tyč, od které se puk odrazil do ochranné sítě!
27:29
Maple Leafs opět dobře vystřelili a jejich střela mířila k levé tyči, jenže Braden Holtby puk tentokrát vyrazil pravým betonem.
27:07
William Nylander na vrcholu mezikruží napřáhl k prudké střele zápěstím, kterou Braden Holtby vyrazil skvěle levým betonem, a jeho spoluhráči poté vyhodili puk na zakázané uvolnění!
26:14
Maple Leafs se vrhli do útočného pásma, aby se pokusili zápas otočit, jejich snahu ovšem zastavilo postavení mimo hru.
26:00
Toronto právě vstřelilo branku!
William Nylander si zpoza brány vyjel do levého kruhu, ve kterém se otočil s pukem a vypálil. Jeho střela zápěstím po ledě byla zablokována, před bránou si ale puk rychle hodil na forhend AUSTON MATTHEWS a nad pravým betonem ležícího Bradena Holtbyho zamířil k levé tyči! Asistence: William Nylander a Zach Hyman.
24:59
Connor Carrick a Tom Wilson jsou zpět na ledě a mohou se opět zapojit do hry. Capitals dnes využili jednu ze dvou přesilových her.
24:20
T. J. Oshie z levého rohu útočného pásma poslal před bránu skvělou přihrávku, do které vložil na přední tyči hůl Alexandr Ovečkin! Kotouč poté mířil pod horní tyč, jenže Frederik Andersen ho dokázal maskou vyrazit mimo!
23:43
Frederik Andersen vyrazil střelu Capitals z vrcholu mezikruží mířící do levého horní rohu brány do rohu ledové plochy a po pár sekundách pálil z pravého kruhu pro vhazování John Carlson, jeho střela zápěstím ale minula bližší horní roh brány.
22:01
Connor Carrick a Tom Wilson se do sebe pustili ve středním pásmu, kde se atakovali krosčeky, a dostali trest za nesportovní chování.
22:01
21:44
Capitals se nepodařilo rozehrát a puk vedle levé tyče brány Frederika Andersena zamířil na zakázané uvolnění.
21:10
Morgan Rielly napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování k prudké střele, která zasvištěla nad horní tyč brány Capitals.
20:45
Fanoušci po střele Alexandra Ovečkina začala vyvolávat jeho jméno. "Ovie, Ovie," rozléhalo se Verizon Center.
20:25
Alexandr Ovečkin je v pořádku, protože v úvodu prostřední části se nyní dostal na levé straně ke střele, která byla nepřesná, a Frederik Andersen proti ní zasahovat v bráně Leafs nemusel zasahovat.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-6; Zablokované střely: 2-5; Vhazování: 46%-54%; Hity: 12-13; Přesilové hry: 1/2-0/0; Trestné minuty: 0-4.
Druhá třetina začne přibližně ve 2:11.
Braden Holtby po 21 sekundách skvěle zasáhl po přečíslení Leafs 2 na 1, když puk ukryl v lapačce, stejně jako necelé čtyři minuty před přestávkou Frederik Andersen, který na brankové čáře předvedl spektakulární zákrok a ukradl gól domácímu Jevgenijovi Kuzněcovovi. Capitals to ale příliš vadit nemuselo, protože 2 minuty a 28 sekund před koncem první části využil přesilovou hru T. J. Oshie. Skóre po první třetině: Washington Capitals 1 Toronto Maple Leafs 0.
20:00
19:14
Braden Holtby rychle zareagoval na střelu Tylera Bozaka, která byla zablokována, a volný puk zmrazil pod lapačkou.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:15
Nicklas Bäckström se po přihrávce Kevina Shattenkirka od modré čáry na vrcholu pravého kruhu pro vhazování pomazlil s pukem a poté krásnou střelou zápěstím orazítkoval horní tyč, od které se puk odrazil k levé tyči, kde T. J. OSHIE pohodlně dorazil puk po ledě bekhendem do odkryté brány! Washington využil přesilovou hru a vede doma nad Torontem 1:0! Asistence: Nicklas Bäckström a Kevin Shattenkirk.
17:32
Alexandr Ovečkin po faulu Nazema Kadriho zůstal ležet na břiše na ledové ploše a poté musel zamířit na ošetřovnu!
17:32
Nazem Kadri ve středním pásmu před boxem časoměřičů sestřelil Alexe Ovečkina a dostal dvě minuty za podražení.
17:05
Rozhodčí ještě přezkoumali video, Frederik Andersen ale těsně před brankovou čárou ukryl puk v lapačce. Nebylo o čem. Gól neplatil. Šance Jevgenije Kuzněcova přišla tři sekundy po návratu vyloučeného Briana Boylea na ledovou plochu.
16:21
Jevgenij Kuzněcov se po přihrávce Nicklase Bäckströma zpoza brány ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci a dobře pálil do odkryté části brány, jenže Frederik Andersen předvedl spektakulární zákrok, když po úžasném rozštěpu ukryl puk v lapačce!
16:05
Frederik Andersen si připsal v rychlém sledu dva zákroky, když nejprve vyrazil střelu Capitals z pravého kruhu pro vhazování a vzápětí Alexandra Ovečkina, který pálil z vrcholu levého kruhu.
15:08
Kevin Shattenkirk z pravého křídla přihrávkou podél modré čáry přenesl hru doleva, kde Alexandr Ovečkin bez přípravy napřáhl ke tvrdé střele s příklepem. Jeho pokus byl ale zablokován.
14:40
Maple Leafs odvedli v obranném pásmu skvělou práci a z pravé strany vyhodili puk až za bránu brankáře Bradena Holtbyho.
14:31
Capitals se dostali na pravém křídle ke střele zápěstím, kterou Frederik Andersen bez problému lapil do své lapačky.
14:18
Brian Boyle dostal těsně před reklamní přestávkou dvě minuty za hákování a Washington si zahraje první přesilovou hru. Lars Eller se chystal v blízkosti levé tyče pálit a byl zezadu jasně faulován.
13:22
Alexandr Ovečkin na levém křídle nabral rychlost a po objetí brány a neúspěšném forčekingu tvrdým hitem sestřelil Jakea Gardinera, který schytal v pravém rohu pořádnou ránu, rychle se ale zvedl.
12:45
Justin Williams napřáhl v pravém kruhu pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem, kterou Frederik Andersen hrudí vyrazil.
12:20
Ve všech čtyřech předchozích zápasech série padl v první třetině gól, dnes to ale zatím vypadá, že oba týmy vyjdou naprázdno.
11:24
Nikita Zajcev v pravém rohu obranného pásma přišel o puk a Brett Connolly byl zřejmě hráčem, který už se chystal v blízkosti levé tyče vypálit, nakonec se ovšem do zakončení nedostal.
11:06
Capitals se v levém kruhu pro vhazování dostali ke střele, která byla zablokována, a následný protiútok Maple Leafs tažený po pravém křídle zastavilo postavení mimo hru. Komerční brejk.
10:20
Brian Boyle odvedl v levém rohu útočného pásma skvělou práci, když po úspěšném forčekingu rychle vypálil z ostrého úhlu a po jeho nepřesné střele pálil na pravém křídle od modré čáry Nazem Kadri, jeho pokus bez přípravy byl ale zablokován.
09:46
Capitals podél střídaček vyrazili do útoku a Tom Wilson na pravém křídle vypálil zápěstím od hrazení směrem k přední tyči, kde byl připravený Frederik Andersen a puk lapil do lapačky.
09:19
Auston Matthews nabral na pravém křídle velkou rychlost a z téměř nulového úhlu zkusil vypálit bekhendem, jenže jeho střela byla nepřesná a zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
08:46
Braden Holtby se vydal za bránu, aby posunul puk bekhendem před jedním z rozjetých hráčů Leafs podél hrazení.
08:06
Capitals vyhodili puk z obranného pásma přes ochranné sklo, byla tam ovšem teč, takže se nakonec nevylučovalo.
07:33
Kevin Shattenkirk na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl k táhlé diagonální střele, která mířila ke vzdálenější levé tyči, Frederik Andersen ji ale pravým betonem vykopl mimo.
07:15
Maple Leafs nestihli vyklidit včas útočné pásmo a hra byla přerušena kvůli postavení mimo hru.
07:00
Nazem Kadri z levého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, která mířila těsně nad ledem k přední levé tyči, Braden Holtby měl ale skvělý výhled a pravým betonem ji vyrazil.
06:47
Alexandr Ovečkin se málem mezi dvěma protihráči protáhl po přihrávce T. J. Oshieho z pravého křídla mezi kruhy pro vhazování do samostatného úniku, jenže hra byla přerušena kvůli vysoké holi.
06:09
Hra byla v levém rohu útočného pásma Maple Leafs přerušena a na řadu přichází první reklamní přestávka. Skóre: 0-0.
06:01
Rozhodčí signalizovali postavení mimo hru a Capitals rychle opustili útočné pásmo, aby hra pokračovala a mohli vystřídat.
05:43
Matt Niskanen po pravém křídle pronikl do útočného pásma a Auston Matthews sevřel puk v rukavici, proti Washingtonu byl ale pískán ofsajd, po kterém se bude vhazovat ve středovém kruhu.
05:28
Frederik Andersen si snadno poradil s nahozením Capitals z pravého křídla a ukryl puk ve své lapačce. Hra byla přerušena.
04:33
Capitals vyhráli vhazování a podél střídaček se vrhli do rychlého útoku, který na pravém křídle zakončil střelou od hrazení Daniel Winnik, Frederik Andersen ale také dobře zakročil a přerušil hru.
04:23
Brian Boyle vypálil z levého kruhu pro vhazování a Braden Holtby po spolehlivém zákroku ukryl puk ve své výstroji.
03:26
Jevgenij Kuzněcov nabral na pravé straně rychlost a z vrcholu kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele s příklepem, kterou Frederik Andersen na přední tyči hrudí vyrazil.
02:50
Leo Komarov na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a Braden Holtby zasahovat nemusel, protože jeho pokus byl zablokován.
02:11
Brett Connolly zkoušel vypálit z vrcholu mezikruží, jenže jeho střela byla zablokována dobře postaveným Nazemem Kadrim.
01:36
Tyler Bozak a James van Riemsdyk po levém křídle spěchali do útočného pásma, jejich akci ale zastavilo postavení mimo hru.
01:16
Capitals se nedokázali prosadit na levém křídle a v rohu útočného pásma poté o puk přišli. Maple Leafs se ubránili.
00:21
Connor Brown vyrazil po pravém křídle do přečíslení dva na jednoho a po krásném potažení puku k pravé tyči předložil puk ze druhé vlny najíždějícímu Leovi Komarovi, který bez přípravy vypálil, jenže v blízkosti levé tyče našel pouze lapačku Bradena Holtbyho!
00:09
Utkání číslo 5 ve Verizon Center bylo právě zahájeno a Maple Leafs po pouhých devíti sekundách vyhodili puk po nepřesné přihrávce podél střídaček na zakázané uvolnění.
00:01
Ve Verizon Center už je vše nachystáno a za pár okamžiků bude moci zápas mezi Washingtonem a Torontem začít! Kdo udělá krok k postupu?

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Schmidt, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Shattenkirk – Ovečkin (C), Bäckström (A), Oshie – Ma. Johansson, Kuzněcov, Williams – Burakovsky, Eller, T. Wilson – Winnik, Beagle, Connolly. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Hunwick, Rielly (A), Gardiner, N. Zajcev, Marinčin, C. Carrick – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Marner – Komarov (A), Kadri, Co. Brown – Hyman, Matthews, W. Nylander – M. Martin, Boyle, Kapanen. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Wes McCauley, Brian Pochmara. Čároví: Scott Cherrey, Bryan Pancich.
Slovenská stopa v utkání (statistiky v playoff):

Martin Marinčin (TOR) 0+0, +/- +3
Vzájemné zápasy čtvrtfinálové série (Východ):

14.04.2017 Washington – Toronto 3:2 po prodl.
Vítězný gól zápasu č. 1: Tom Wilson
15.04.2017 Washington – Toronto 3:4 po prodl.
Vítězný gól zápasu č. 2: Kasperi Kapanen
18.04.2017 Toronto – Washington 4:3 po prodl.
Vítězný gól zápasu č. 3: Tyler Bozak
20.04.2017 Toronto – Washington 4:5
Vítězný gól zápasu č. 4: T.J. Oshie
TORONTO MAPLE LEAFS:

Máme-li vyzdvihnout nějaký faktor, který může Maple Leafs pomoci vyhrát zápas číslo 5, tak je to bojovnost. Toronto v prvním i druhém zápase v Air Canada Centre prohrávalo o dva góly, přesto dokázalo zareagovat. Zatímco v zápase číslo 4 byla stíhací jízda Maple Leafs k ničemu, v utkání číslo 3 dotáhli utkání do prodloužení, ve kterém zvítězili. Auston Matthews v Air Canada Centre ukončil čekání na gól a v zápasech číslo 3 a 4 podal fantastický výkon, když v součtu obou utkání vstřelil dva góly a připsal asistenci, celkem tedy zaznamenal nováček NHL 3 kanadské body.

Nejproduktivnější hráči v playoff

1. Tyler Bozak 4 body (2+2)
2. Mitchell Marner 4 body (1+3)
3. Morgan Rielly 4 body (1+3)
WASHINGTON CAPITALS

Série mezi Washingtonem a Torontem je v letošním playoff zatím nejvyrovnanější. Nejen, že je vyrovnaná 2:2, ale v každém z předchozích čtyř zápasů zvítězil jeden nebo druhý tým o gól a úvodní tři utkání muselo rozhodnout prodloužení. Capitals mají velkou ofenzivní sílu a v posledním zápase jim pomohlo vhazování. Hokejisté týmu z hlavního města USA vyhráli 52,5% vhazování, což jim umožnilo diktovat tempo hry, byť byl výsledek nakonec po stíhací jízdě Leafs těsný.

1. T.J. Oshie 6 bodů (2+4)
2. Nicklas Bäckstrom 5 bodů (2+3)
3. Justin Williams 4 body (2+2)
Washington doma jednou vyhrál a podruhé prohrál, stejně jako Toronto. Série se tak za vyrovnaného stavu 2:2 přesouvá zpět do Verizon Center v hlavním městě USA a tým, který zvládne duel lépe, se výrazně přiblíží k postupu do semifinále Východní konference. Capitals mají výhodu domácího prostředí a navíc se budou spoléhat na velkou ofenzivní sílu, kterou ve všech čtyřech předchozích zápasech prokázali. Maple Leafs se budou snažit skórovat jako první, což se jim během prvních dvou zápasů série ve Washingtonu v obou případech podařilo. Čeká nás atraktivní hokej.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.