Roman Polák (SJS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:55
Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:20
1. Conor Sheary (PIT) 1+0
2. Phil Kessel (PIT) 1+0
3. Justin Braun (SJS) 1+0
Druhé finálové utkání navštívilo 18655 diváků!
Prodloužení nabralo poměrně rychlý konec! V čase 62:35 rozhodl Conor Sheary, jenž využil šikovné spolupráce s Crosbym a Letangem po vhazování v útočném pásmu. Penguins tak zvládli také druhý domácí duel a do SAP Center odcestují s vedením 2:0 na zápasy. V kontextu celého utkání jde o zasloužené vítězství Tučňáků. Žraloci totiž začali pořádně kousat až od vyrovnávajícího gólu Justina Brauna.

Střely na branku v prodloužení – 1:2, celkem – 30:22.
62:35
Pittsburgh právě vstřelil branku!
A bylo to sakra důležité vhazování! Sidney Crosby ho vyhrál na Krise Letanga, který puk rychle předal CONOROVI SHEARYMU a ten se z levého kruhu trefil zápěstím pod víko! Mladý útočník se tak stává oslavovaným hrdinou pro fanoušky Penguins. Zajímavá situace byla ještě před buly, kdy Sidney Crosby něco vysvětloval právě dalším dvěma aktérům gólové akce. Asistence: Kris Letang a Sidney Crosby.
62:30
Nyní skončil kotouč pod bojující dvojicí Hörnqvist a Dillon. Je z toho buly v útočném pásmu Pittsburghu.
62:19
Vyhození Bena Lovejoye končí v hledišti. Byla tam ale teč, vylučovat se tedy nebude.
61:58
Na startu prodloužení jsou Sharks aktivnější. Domácí jen posunuli puk za branku soupeře.
61:45
Domácí kouč Mike Sullivan si bere oddechový čas. Kouč Pens nehodlá nic riskovat a dává své pětici čas na odpočinek.
61:45
Zakázané uvolnění domácích.
61:39
Teď už může být každá střela nebezpečná. Pokus Burnse se ale neujal.
61:18
Pavelski vyjel s kotoučem na modrou čáru odkud vypálil mimo.
60:29
Nebezpečné nahození Dumoulina. Před brankovištěm ale zasáhl Burns.
60:01
V Pittsburghu se vše chystá na start prodloužení. Rozhodne se, zda Pens pojedou do San Jose s vedením 2:0 na zápasy nebo za stavu 1:1.
Prodloužení začne přibližně v 5:06.
Už se zdálo, že domácím bude stačit na druhé vítězství v sérii jediný gól, ale v čase 55:55 vyrovnal obránce Žraloků Justin Braun! V závěru třetí třetiny pak hosté dokonce mohli dokonat famózní obrat, ale proti byl Matt Murray, jenž pro Tučňáky uhájil alespoň prodloužení. Hráči Pittsburghu se potřebují v kabině uklidnit a vrátit se ke hře, kterou praktikovali více než 50 minut.

Střely na branku ve 3. třetině – 6:9, celkem – 29:20.
60:00
59:46
Další horké chvíle pro domácí! Murray vyrazil lapačkou střelu Paula Martina a po pokusu Joela Warda kotouč zalehl!
59:30
Nepřehledná situace před Murrayem. Pro domácí to dobře dopadlo!
59:01
Phil Kessel si najížděl za obranu soupeře, ale nedokázal zpracovat přihrávku. Poslední minuta třetí třetiny.
58:28
Phil Kessel přejel do útočné třetiny a vypálil. Jones zasáhl lapačkou.
58:11
Brent Burns trefil holí do tváře Toma Kühnhackla. Tady se mělo vylučovat!
57:49
Domácí raději zahráli na icing. Přeci jen se potřebují z inkasovaného gólu oklepat.
56:51
Tenhle gól může hosty posadit na koně. Uvidíme, co to udělá s Tučňáky.
55:55
San Jose právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! JUSTIN BRAUN vypálil od pravého mantinelu a kotouč skončil po odrazu o bližší tyčku za zády Matta Murrayho. Ten vůbec nic neviděl – 1:1. Asistence. Logan Couture a Joel Ward.
55:39
Hagelinovu přihrávku nezachytil najíždějící Kessel. Je z toho zakázané uvolnění.
55:01
Poslední pětiminutovka třetí části.
54:28
Po sraženém nahození Letanga skončil kotouč těsně nad břevnem hostující svatyně! Pens se snaží držet těsný náskok aktivní hrou.
53:47
Po střele Dumoulina se kotouč odrazil od zadního mantinelu přímo před Jonese. Tam na něj nedosáhl Hörnqvist.
53:40
Zakázané uvolnění hostí.
53:20
Polákovo vyhození se odrazilo od plexiskla do hlediště. Český obránce je zatím smutným hrdinou zápasu, po jeho chybě padl jediný gól.
53:15
Martin Jones přikryl kotouč před Mattem Cullenem. Zbývá necelých sedm minut.
52:56
Couture pálil od modré a puk prošel až na Murrayho, který ho musel vyrážet.
52:24
Střela Brenta Burnse zůstala ve výstroji Murrayho. To byl důležitý zákrok, protože u brankoviště číhali Pavelski a Hertl.
52:00
Další šance Crosbyho, Jones na místě.
51:53
Sidney Crosby se vytočil mezi kruhy. Jeho střela však byla sražena.
51:39
Pokus Letanga zůstal pod betony Martina Jonese. Následuje reklamní přestávka.
51:04
Tyček a břeven jsme dnes viděli už opravdu hodně. Oba brankáři si dobře postavili svá pracoviště.
50:28
Kombinace po ose Hagelin – Bonino – Phil Kessel a Jonese zachraňuje tyčka! Obrovské štěstí pro hosty.
49:52
Joel Ward sedí na střídačce s krvavým šrámem na tváři. Zřejmě si ublížil v souboji s Ericem Fehrem.
49:31
Sidney Crosby dostal přihrávku do jízdy a golfákem prověřil Martina Jonese. Ten odolal!
48:51
Nahození Joela Warda uvízlo mezi bruslemi domácích hráčů. Joonas Donskoi se k zakončení nedostal.
48:19
Hosté v postavení mimo hru. V útoku se jim stále nedaří tak, jak si před sérií představovali.
47:37
Do žluta zbarvené tribuny se ozývají, aby povzbudily hráče Pittsburghu.
47:04
Kotouč se po vhazování odrazil až k Martinu Jonesovi, který ho raději přikryl a přidržel v lapačce.
46:50
Conor Sheary dostal hodně prostoru. Z pravého kruhu ale netrefuje branku!
46:39
46:39
Kotouč se zřejmě dotkl ochranné sítě za brankou Sharks. Rozhodčí tak přerušují hru.
45:54
Pěkná kombinace mezi Donskoiem a Couturem. Druhý jmenovaný však zlomil hůl.
45:47
Vlasic se snažil překvapit Murrayho ranou z dálky. Nemířil přesně.
45:16
Icing hostí. Vhazovat se bude v útočném pásmu Penguins.
44:45
Kotouč skončil mezi střídačkami. Hra je tedy přerušena.
44:08
Hosté přeci jen přidávají! Chris Tierney přebruslil obránce Määttu a domácí zachránilo břevno!
43:54
Joel Ward vystavil hosty do postavení mimo hru.
43:51
Brent Burns udržel kotouč v útočné třetině a následně pálil z pravého kruhu. Branku domácích netrefil.
43:11
Domácí tentokrát jen vyhodili kotouč k Jonesovi. Ten rozehrává.
42:23
Nahození Romana Poláka srazila do rohu obrana soupeře.
42:10
Bekhendový pokus Joea Thorntona vytěsnil dobrým zákrokem Murray.
41:39
Domácí v přečíslení 3 na 2! Souhru po ose Crosby – Sheary a Cole tečoval posledně jmenovaný kotouč těsně mimo!
40:50
40:42
Nick Bonino opět vyhazuje. Přesilovka Sharks se chýlí ke konci.
40:25
Domácím se podařilo vyhodit.
40:01
Žraloci dohrávají ještě 48 sekund z přesilové hry.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 4:12.
Ve druhé třetině měli Tučňáci jednoznačnou převahu a hosté mohou být rádi, že prohrávají o jediný gól! V jejím úvodu sice trefil Tomáš Hertl tyčku, ale poté už na ledě dominovali domácí, které poslal ve 29. minutě do vedení Phil Kessel, jenž po souhře s Boninem a Hagelinem potrestal chybu Romana Poláka. Další příležitosti Pittsburghu pak pochytal Martin Jones, brankář San Jose tak drží svůj tým ve hře.

Střely na branku ve 2. třetině – 12:5, celkem – 23:11.
40:00
39:59
Po nahození Logana Coutura bylo před brankovištěm Pens ještě horko. Murray ale situaci zvládl a drží čisté konto!
39:35
Domácí zaútočili ve vlastním oslabení. Eric Fehr ale nedokázal přes obránce vystřelit.
39:19
Vysoká hůl Joea Pavelského. Buly před Jonesem.
39:15
Kris Letang dokázal vyhodit až k brance Sharks.
39:01
Poslední minuta druhé třetiny.
38:53
Po vhazování střílel Brent Burns. Murray vyrazil ramenem do ochranné sítě.
38:49
Ian Cole se dopustil nedovoleného bránění, přestože domácí měli puk v útočném pásmu. Zbytečné vyloučení, která dává Žralokům šanci srovnat stav.
38:10
Po vyhraném byl nahazoval Ian Cole, hosté kotouč srazili do rohu.
37:52
Phil Kessel se prokličkoval až před branku soupeře. Jeho bekhendové zakončení Jones pokryl.
37:29
Hosté reklamovali trest za zdržování hry, ale rozhodčí viděli teč. Vhazuje se ve středním pásmu.
36:24
Zakázané uvolnění San Jose. Žraloci teď vůbec nestíhají. Svěřenci kouče Petera DeBoera nemohou najít účinnou protihru na výkon soupeře.
36:02
Malkin to zkoušel bekhendem z otočky. Jones tuto pohotovou střelu zastavil!
35:20
Nick Bonino a Carl Hagelin jeli ve dvou na jednoho. Švédský útočník to zkusil sám a kotouč skončil s přispěním hole Romana Poláka na břevně!. Reklamní přestávka.
35:00
Crosby už byl na ledě dlouho a tak jen nahodil puk za branku soupeře, aby mohl vystřídat.
34:14
Domácí pokračují ve své aktivitě. Crosby si nyní nedokázal vytáhnout kotouč do střelecké pozice.
33:42
Další icing hostí. Hra se vrací před Martina Jonese.
33:21
Jevgenij Malkin objel branku a nahrál mezi kruhy Chrisovi Kunitzovi, který však při střele zlomil hůl.
32:52
Zakázané uvolnění Žraloků.
32:25
Hosté potřebují začít častěji střílet. 9 střel je za víc, než polovinu utkání, velmi málo.
31:39
Střelu Hertla srazil do hlediště Olli Määttä. Buly v obranném pásmu Pittsburghu.
30:53
Těsně po skončení domácí početní výhody pálil Schultz. Jones přerušil hru.
29:34
Phil Kessel z dobré pozice minul. Zatím dobrá přesilovka Pens.
29:15
Hned dvakrát se dostal ke střele Jevgenij Malkin. Jones odolal.
28:50
Navíc přesilovka pro Pens! Za vysokou hůl je potrestán Paul Martin.
28:20
Tučňáci střílí úvodní gól zápasu! Velkou chybu udělal Roman Polák, jenž nedokázal dostat puk z obranného pásma. Kotouč následně vybojoval Hagelin, jenž ho nahrál Nickovi Boninovi. Ten ho ještě lahůdkově předložil PHILU KESSELOVI, který před odkrytou brankou pojistil černou pryž v cestě na místo určení. Asistence: Nick Bonino a Carl Hagelin.
28:01
S pokusem Hagelina si v rozkleku poradil gólman Jones.
27:28
Tahle přihrávka mířila přesně mezi oba beky San Jose a hosté se vyhnali z útočného pásma.
27:03
První formace Sharks zase v útočném pásmu. Ta je hodně nebezpečná.
26:43
Hvizd sudího přerušil snahu Pens. Vhazovat se ale bude v jejich útočné třetině.
26:39
První formace Pens zavřela Žraloky před jejich branku. Martin Jones nakonec přerušil hru. Reklamní přestávka.
25:45
Cullen zaměstnal Martina Jonese, ten vyráží.
25:00
Letang pálil z velkého úhlu, Jones byl u tyčky připravený.
24:09
Tomáš Hertl obkroužil domácí branku a v pádu ještě zakončil. Kotouč skončil na tyčce svatyně překvapeného Murrayho! Už druhá Hertlova tyčka v utkání!
23:39
Zakázané uvolnění Pittsburghu. Tohle bylo od čárových hodně přísné, protože Sheary kotouč dojížděl.
22:36
Kühnhackl to zkoušel z ostrého úhlu. Následně se ještě snažil prosadit Matt Cullen a Martin Jones měl co dělat, aby jeho dorážku vytěsnil!
22:22
Nahození Romana Poláka zachytil Murray. Hosté získali buly v útočném pásmu.
22:13
Nieto dokázal zblokovat střelecký pokus Erica Fehra.
21:19
Ofsajd Penguins. Buly ve středním pásmu.
21:08
Rozhodčí přerušili hru. Vypadalo to na špatné střídání San Jose, ale vylučovat se nakonec nebude.
20:14
Už se ale opět hraje.
20:12
Mike Sullivan si nyní něco vysvětluje s hlavním rozhodčím McCauleyem.
20:01
Vše se chystá na zahájení druhé části. Oba brankáři již připraveni mezi tyčemi.
Další třetina začne přibližně ve 3:15.
V první třetině byli aktivnější hráči Pittsburghu, ale na gól zatím v Consol Energy Center čekáme. Žralokům hraje jen první formace s Thorntonem na centru, která občas dokáže defenzivu soupeře pozlobit. Druhým důležitým hráčem San Jose je gólman Martin Jones, jenž lapil všech 11 střel Pens.

Střely na branku v 1. třetině – 11:6.
20:00
19:28
Thornton hledal zpoza branky mezi kruhy číhajícího Pavelského! Přihrávka ale byla tečovaná a kanonýr Sharks si musel rovnat puk příliš dlouho.
19:03
Zakázané uvolnění hostí. Vhazuje se před brankou Žraloků.
18:50
Murray raději přidržel nahození jednoho z hráčů San Jose. Hosté tak získali buly v útočném pásmu.
18:34
Cullen nahodil puk za branku soupeře. Tam o něj bojoval Kühnhackl, ale nic z toho nebude.
18:02
Vlasic neudržel útočné pásmo, puk mu na modré přeskočil hokejku.
17:20
Elitní formace Sharks je jediná, která dokáže zatlačit soupeře. Pavelski, Thornton a Hertl zlobili domácí obranu pěknými přihrávkami.
16:50
Hosté se snaží uklidnit hru. Potřebovali by dohrát třetinu bez obdrženého gólu.
15:57
Po nahození Lovejoye se kotouč odrazil k Sidneymu Crosbymu. Jeho bekhend minul Jonesovu branku,
15:15
Jones byl nucen přidržet nahozený puk. Pittsburgh vede na střely v poměru 10:4.
14:49
Hra je nyní přerušena poté, co Bonino zblokoval střelu Thorntona. Reklamní přestávka.
14:43
Joe Thornton našel před brankou Tomáše Hertla, který zblízka zakončil zřejmě do tyčky! Český forvard se drží za hlavu.
14:21
Icing domácích. Hra se stěhuje po dlouhé době před Murrayho.
14:10
Martin na ledě, domácí tak nevyužili přesilovou hru.
14:01
Pokus Justina Schultze byl sražen do ochranné sítě. Vhazuje se v útočném pásmu Pens.
13:50
Až nyní nahodil kotouč na Jonese Dumoulin. Gólman hostí puk celou dobu viděl a sáhl si pro něj lapačkou.
13:13
Žraloci navíc vyhazují.
13:01
Domácí se v první části přesilovky zatím nedostali ke střele.
12:09
A má slova o problémech s rozehrávkou potvrdil Paul Martin, který odehrál kotouč jen do hlediště. Trest za zdržování hry!
12:04
Tučňáci výborně forčekují a hosté mají problémy s rozehrávkou.
11:36
Pavelski vyvezl kotouč do útočného pásma San Jose. Domácí ale soupeře zahnali do rohu.
11:00
Jonesovi přibývají zákroky. Ten poslední musel předvést proti Patricu Hörnqvistovi.
10:39
Střelu Kessela pokryl Martin Jones. Následuje reklamní přestávka.
10:23
Nyní sledujeme podobný obrázek, jako v úvodní třetině prvního zápasu. San Jose se totiž dostalo pod tlak soupeře.
09:17
Prudkou ránu Kunitze vyrážel Jones s velkými problémy! Pens začínají soupeře přehrávat.
08:56
Jevgenij Malkin střílel z osy kluziště. Tečovaný puk propadl těsně vedle tyčky!
08:25
Domácí se snaží posílat puky na branku ze všech pozic. Podobné to bylo i v prvním zápase.
07:47
Phil Kessel to zkoušel na Jonese hned dvakrát. Gólman San Jose obě rány vyrazil.
07:33
Braun vypálil od modré jen do zadního hrazení.
06:54
Dillonovi puk na útočné modré přeskočil hůl a obránce Sharks pak pořádně prohnal Eric Fehr.
06:39
Zakázané uvolnění Pittsburghu.
06:16
Couture našel Joonase Donskoie, který střílel z pravého kruhu. Murray se přesunul proti střelci a našel puk ve výstroji. Následuje reklamní přestávka.
05:47
Z první to zkoušel Chris Kunitz, Jones zakročil svou vyrážečkou.
05:34
Conor Sheary v dobré příležitosti, ale nedokázal dostatečně razantně zakončit. Puk je pod Martinem Jonesem.
05:05
Pokus Malkina srazil Paul Martin až do ochranné sítě. Vhazovat se bude před brankou Sharks.
04:25
04:05
Hagelinovo pohotové nahození si Jones našel a vyrazil puk mimo dosah číhajících útočníků Pens.
03:33
Lovejoy už byl s kotoučem ve střední třetině a tak svůj tým vystavil do postavení mimo hru.
03:15
Dobré střídání hostující elitní lajny, která se držela v útočném pásmu.
02:23
S pokusem veterána Matta Cullena si poradil Jones, který vyrazil puk.
01:48
První náznak šance. Chris Tierney z rohu nahodil puk do brankoviště a Murray ho musel přikrýt před dotírajícími útočníky soupeře.
01:30
Malkin si hodil kotouč kolem Dillona, ale za toho zaskočil rychlonový Matt Nieto.
00:39
Hra je poprvé přerušena. Vhazuje se ve středovém kruhu.
00:05
Úvodní buly vyhrál Crosby, ale k puku se vzápětí dostávají Žraloci.
00:01
V tuto chvíli již Jeff Jimerson pěje národní hymnu Spojených států.
Aktéři utkání právě nastoupili na led. Za malou chvíli zazní hymna USA!
V potemnělé Consol Energy Center probíhá předzápasová show. Čekáme na hokejisty obou klubů.

Pittsburgh Penguins: Murray (Fleury) – Letang, Dumoulin, Lovejoy, Määttä, Schultz, Cole – Hörnqvist, Crosby (C), Sheary – Kessel, Bonino, Hagelin – Rust, Malkin (A), Kunitz (A) – Fehr, Cullen, Kühnhackl. Trenér: Mike Sullivan

San Jose Sharks: Jones (Reimer) – Burns, Martin, Braun, Vlasic, Polák, Dillon – Pavelski (C), Thornton (A), Hertl – Donskoi, Couture (A), Marleau – Ward, Tierney, Nieto – Wingels, Spaling, Wingels. Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: McCauley, Sutherland – Racicot, Murphy.
Pens nastupují v nezměněné sestavě oproti utkání číslo 1. Sice se řešilo, zda bude moci hrát Bryan Rust, který musel odstoupit v závěru prvního duelu po hitu Patricka Marleaua, ale mladý křídelník, který v posledních zápasech play-off září, na soupisce figuruje. Do sestavy Sharks se naopak vrací Matt Nieto, jenž na levém křídle čtvrté lajny nahradí Daniuse Zubruse.
Velmi sledovanými muži jsou ve finálové sérii oba brankáři. Brankoviště Pittsburghu hájí Matt Murray, který tuto sezónu zahájil na farmě. V play-off však využil toho, že se dlouholetá jednička, Marc-Andre Fleury, zotavoval z následků otřesu mozku a až na jedinou výjimku už zkušenějšího kolegu do branky nepustil. Vedení San Jose zase v létě vsadilo na Martina Jonese, který působil předchozí dvě sezóny jako dvojka Jonathana Quicka v LA Kings. 25letý Kanaďan ukazuje, že se od hvězdného kolegy naučil mnohé a dotáhl Sharks do prvního finále Stanley Cupu v klubové historii. Uvidíme, jak si oba talentovaní gólmani povedou v dalším průběhu série.

Průběh série – 1:0 na zápasy:

1. zápas: Pittsburgh – San Jose 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Rust (Schultz, Kunitz), 14. Sheary (Crosby, Määttä), 58. Bonino (Letang, Hagelin) – 24. Hertl (Donskoi, Burns), 39. Marleau (Burns, Couture)

První finálové utkání začali mnohem lépe hráči Pittsburghu, kteří byli v úvodní třetině jasně lepší, soupeře přestříleli v poměru 15:4 a po slepených zásazích Bryana Rusta a Conora Shearyho si vytvořili dvoubrankový náskok. Po přestávce se však obraz hry zcela otočil a Sharks začali úřadovat. Jejich historicky první finálový gól vstřelil český forvard Tomáš Hertl a v závěru druhé části srovnal Patrick Marleau. V závěrečné dvacetiminutovce strhujícího zápasu už byli zase střelecky aktivnější domácí Pens, kteří byli v době, kdy už se zdálo, že zápas spěje do prodloužení, za svou aktivitu přeci jen odměněni. V čase 57:27 našel Letang před brankou volného Nicka Bonina a ten rozhodl.

Střely na branku – 41:26.
Zdravím všechny příznivce toho nejlepšího světového hokeje! Ve čtvrtek brzy ráno našeho času je na programu už druhý zápas finále Stanley Cupu mezi Pittsburghem Penguins a San Jose Sharks. Do série vstoupili lépe domácí Tučňáci, kteří v prvním utkání zvítězili 3:2. Zvládnou také druhý finálový duel, nebo se budou z premiérové finálové výhry v historii klubu radovat Žraloci?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.