Tři hvězdy utkání:

1. Patric Hornqvist (PIT) 1+1
2. Matt Cullen (PIT) 1+0
3. John Carlson (WSH) 1+0
Ani čtvrté utkání mezi Pittsburghem a Washingtonem nemělo jasný vývoj a o osudu zápasu muselo rozhodnout za stavu 2:2 prodloužení, ve kterém se po necelých třech minutách prosadil Patric Hornqvist a střelou mezi betony Bradena Holtbyho nasměroval svůj tým za postupem do finále východní konference, od kterého dělí Penguins jedna jediná výhra, zatímco Washington má nyní nůž na krku. Pittsburgh se k obrovské radosti domácích fanoušků ujímá v sérii vedení 3:1. Konečný výsledek. Pittsburgh Penguins 3 Washington Capitals 2 po prodloužení.
62:34
Pittsburgh právě vstřelil branku!
PATRIC HORNQVIST střílí v letošním playoff pátý gól a v prodloužení rozhoduje o vítězství Penguins, které dělí jediný zápas od postupu do finále východní konference!! Patric Hornqvist dostal na pravém křídle krásnou přihrávku od Conora Shearyho a poté mezi betony střelou po ledě z úhlu překonal Bradena Holtbyho, který jen bezmocně pokrčil rameny. Asistence: Conor Sheary, Brian Dumoulin.
61:46
Mike Richards mohl na opačné straně vzápětí rozhodnout, jenže jeho střela mířící do vzdálenějšího levého horního rohu brány skončila na vyrážce výtečného Matthewa Murrayho!
61:33
Jevgenij Malkin prudce vypálil v úvodu prodloužení z levého kruhu pro vhazování, brankář Braden Holtby byl ale připraven a jeho střelu v pohodě podržel ve svém náručí.
60:01
Prodloužení začne přibližně v 5:12.
Třetí třetina se nesla ve znamení spousty tvrdých osobních soubojů a jedné obrovské šanci, kterou měl na holi po skvělém protiútoku, jenž sám založil, Tom Kühnhackl. Mladík v dresu Pittsburghu předvedl v levém kruhu pro vhazování nádhernou stahovačku a téměř dokonalou střelu, kdyby se od vzdálenější pravé tyče neodrazila zpět do hry. Skóre po 60 minutách. Pittsburgh Penguins 2 Washington Capitals 2.
60:00
59:30
Do konce základní hrací doby čtvrtého zápasu semifinále východní konference zbývá odehrát 30 sekund a před námi je s největší pravděpodobností prodloužení.
58:54
Tom Kühnhackl vyhodil puk z obranného pásma na střídačku svého týmu a má štěstí, že ho příliš nezvedl, protože kdyby se tak stalo, dar by v závěru utkání přesilovou hru Washingtonu.
58:43
Vyloučený Karl Alzner se vrátil zpět na led a Washington Capitals hraje po několika zablokovaných střelách domácích hokejistů Pittsburghu v plném počtu.
58:00
Do konce základní hrací doby zbývají odehrát přesně dvě minuty, které nás zároveň dělí za nerozhodného stavu 2:2 od prodloužení.
57:36
Mike Sullivan si vzal oddechový čas na lavičce Pittsburghu. S největší pravděpodobností jen kvůli tomu, aby si jeho svěřenci odpočinuli a mohli se nadechnout k závěrečnému tlaku.
57:05
Capitals se podařilo třikrát bez větších potíží vyhodit a nepouští Pittsburgh do tlaku. Svěřenci Barryho Trotze skvěle brání a moc dobře jsou si vědomi tíhy tohoto okamžiku.
56:22
Karl Alzner (WSH) dostal menší trest, 2 minuty vysoká hůl.
56:22
Karl Alzner v blízkosti pravé tyče své brány udeřil do obličeje Sidneyho Crosbyho a Penguins si zahrají krátce před koncem přesilovou hru. Domácí mají ideální šanci zlomit dnešní zápas!
55:31
Během poslední reklamní přestávky se Consol Energy Center rozezněly sirény, které můžete znát z válečných filmů. Domácí zřejmě bijí na poplach a není se čemu divit, prodloužení v prvním utkání semifinále zvládli lépe Capitals, o jejichž výhře rozhodl T.J. Oshie.
54:13
Conor Sheary napřáhl mezi kruhy pro vhazování ke střele po ledě, kterou Braden Holtby vyrazil pouze před sebe a využít toho mohl Patric Hornqvist, který se z otočky snažil puk dorazit do brány, jenže při prudkém pohybu ztratil stabilitu a k dorážce se nakonec nedostal.
53:20
Ben Lovejoy odvedl v obraně skvělou práci, když střelu Capitals z levého křídla po rychlém protiútoku přizvedl do ochranné sítě. Do konce utkání zbývá odehrát necelých sedm minut.
51:50
Tom Kühnhackl před pár okamžiky ukázal, že je skvělým hokejistou. Jeho individuální akci scházel k dokonalosti pouze gól, který by výrazně přiblížil Penguins k vítězství.
51:00
Tom Kühnhackl mohl strhnout vedení na stranu Pittsburghu, jeho následná střela ale orazítkovala tyč! Tom Kühnhackl vyrazil na levém křídle podél střídaček do rychlého protiútoku a po nádherné stahovačce v levém kruhu pro vhazování a ještě lepší střele orazítkoval vzdálenější pravou tyč.
50:40
Jevgenij Kuzněcov se dostal natlačit před jednoho z hráčů Penguins a z mezikruží vypálit, jeho následná střela ale byla přizvednuta a skončila v ochranné síti.
Zajímavost:

Přesně na den se v roce 2009 oba rivalové střetli v semifinále východní konference a ve druhém zápase série skórovali Alex Ovečkin i Sidney Crosby. Dnes se zatím netrefila ani jedna z hvězd NHL.
49:51
Alex Ovečkin v pravém kruhu pro vhazování napřáhl k nádherné střele, která mířila přesně do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Matthew Murray byl ale připraven a po skvělém zákroku puk pravým ramenem vyrazil mimo tři tyče své brány!
49:43
Sidney Crosby zamířil na ošetřovnu, ze které se před pár okamžiky vrátil zpět na střídačku, což je dobrá zpráva pro domácí Pittsburgh Penguins, který se dnes může ujmout vedení na zápasy 3:1.
48:56
Dnešní utkání se nezadržitelně blíží ke svému konci a během necelých devíti minut jsme ve třetí třetině zatím nebyli svědky žádného gólu. Stav utkání je vyrovnaný 2:2 a v současné chvíli to vypadá na prodloužení.
47:26
Pittsburgh se dostal v levém kruhu pro vhazování ke střele, Braden Holtby po ní ale zasahovat musel, protože zamířila vedle bližší levé tyče.
46:41
T.J. Oshie nabral na pravém křídle rychlost a dostal přihrávku do jízdy, po které se sice ocitl na kolenou, přesto dokázal v blízkosti pravé tyče puk zvednout a mířil pod horní tyč, jenže Matthew Murray vytáhl úžasný zákrok a puk ukryl po parádním semaforu ve své lapačce!
46:17
Capitals vyhráli v útočném pásmu vhazování a Alex Ovečkin okamžitě vypálil, jeho pokus byl ovšem nepřesný a zamířil těsně nad ledem vedle vzdálenější pravé tyče.
45:49
Andre Burakovsky na levém křídle v blízkosti trestné lavice tvrdě vypálil od modré čáry, jeho následná rána ale byla nepřesná a zamířila bez teče vedle vzdálenější pravé tyče.
44:50
Capitals působí na začátku třetí části svěžeji a snaží se usilovně převážit misky vah zpět na svou stranu, Matthew Murray je ale v bráně Pittsburghu proti.
43:16
T.J. Oshie se dostal v levém kruhu pro vhazování k nebezpečné střele po ledě, která mířila mezi betony Matthewa Murrayho, talentovaný brankář Pittsburghu je ale včas sklapl k sobě a jeho nebezpečný projektil vyrazil!
43:04
Nicklas Bäckström se pokusil zaskočit Matthewa Murrayho na levém křídle prudkou střelou z ostrého úhlu, brankář Penguins si ale pohlídal prostor u své pravé tyče a pravým betonem jeho pokus vyrazil mimo.
41:48
Před bránou Matthewa Murrayho vznikla nepřehledná situace, ve které se nejlépe zorientoval Andre Burakovsky, jeho následná střela z blízkosti mířící k pravé tyči ale byla sražena mimo.
41:18
Penguins přešli do útoku a od modré čáry nahodili puk na Bradena Holtbyho, který šel včas do kolen a puk v pohodě zastavil.
40:58
Utkání je po všech směrech velice vyrovnané a uvidíme, zda jeden z týmů dokáže strhnout vedení na svou stranu. Všechna tři dosavadní utkání byla hodně těsná a všechna skončila vítězstvím jednoho či druhého týmu o gól.
40:06
V Consol Energy Center právě začala třetí třetina, do které vstupujeme stejně jako do té druhé ve hře 4 na 4. Oba týmy během úvodních 40 minut dvakrát vedly, ani jednou ovšem své vedení neudržely, a tak je stav na začátku třetí části vyrovnané 2:2.
40:01
Další třetina začne přibližně ve 4:12.
Stejně jako v první části také ta druhá přinesla na obou stranách jednu branku. Matt Cullen krátce po přestávce otočil vývoj utkání na stranu Penguins, když samostatný únik po přihrávce Toma Kühnhackla o mantinel zakončil střelou mezi betony Bradena Holtbyho. Pittsburgh poté ke spokojenosti fanoušků dlouho vedl, těsně před druhou přestávkou ale o svůj náskok přišel. John Carlson využil skvělého forčekingu a přihrávky Justina Willamse, po které vymetl přesně pravý horní roh brány a Matthew Murray máchl lapačkou marně. Skóre po 40 minutách. Pittsburgh Penguins 2 Washington Capitals 2.
40:00
39:25
Alex Ovečkin se po souboji mezi vyloučeným Ianem Colem a Tomem Wilsonem během hry 4 na 4 ocitl v mezikruží ve slibné střelecké pozici, Matthew Murray však jeho pokus bez problému zastavil.
38:45
Ian Cole (PIT) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.
38:45
Tom Wilson (WSH) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.
38:39
Tom Kühnhackl se v blízkosti levé tyče dostal k odraženému puku a okamžitě z otočky bekhendem vypálil mezi betony Bradena Holtbyho, ten ovšem včas zavřel vrata a jeho pohotovou střelu po ledě vyrazil!
37:38
Trevor Daley:

Trevor Daley podstoupil v dnešním utkání, během kterého se v první třetině gólově prosadil, 22 střídání a na ledě strávil 17 minut a 47 sekund.
37:00
Brian Dumoulin využil volného prostoru a z pravého kruhu pro vhazování napřáhl k táhlé střele zápěstím, ta ale zamířila pouze doprostřed brány, kde ji v náručí ukryl pozorný Braden Holtby.
36:39
Matt Niskanen zkusil vypálit po vyhraném vhazování z pravého kruhu, jeho následnou střelu ale zablokoval Chris Kunitz.
36:19
Washington právě vstřelil branku!
JOHN CARLSON střílí nádherný gól a necelé čtyři minuty před zazněním druhé sirény vyrovnává na 2:2!! John Carlson dostal nádhernou přihrávku do pravého kruhu pro vhazování přes šířku kluziště od Justina Williamse, který předvedl za bránou skvělý forčeking, a po zpracování puku zamířil nad lapačkou Matthewa Murrayho přesně do bližšího pravého horního rohu brány. Asistence: Justin Williams.
35:45
Penguins v závěru druhé třetiny trochu vyklidili pole a Capitals si začínají vytvářet velký tlak, stále ovšem bez větší brankové příležitosti. Co není ovšem může být.
34:27
Matthew Murray zastavil střelu Capitals z vrcholu levého kruhu pro vhazování a po zákroku brankáře Pittsburghu přichází na řadu krátká reklamní přestávka. Penguins vedou 2:1.
33:49
Divím se, že ještě ochranné sklo drží na svém místě a nerozsypalo se. Oba týmy předvádí ohromně tvrdý fyzický hokej a všichni hráči musí absolvovat velice ostré hity.
32:21
Brian Dumoulin tvrdě vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho následná střela ovšem postrádala přesnost a zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
31:09
Penguins vybojovali na pravém křídle útočného pásma po tvrdém hitu na Daniela Winnika puk a Sidney Crosby zkusil vypálit z ostrého úhlu, Braden Holtby byl ale připraven a po krásném zákroku pro diváky puk vleže ukryl v lapačce! Brankář Washingtonu nyní předvedl spektakulární zákrok, kdybychom řekli, že to byl jen zákrok pro diváky, tak bychom mu hodně křivdili.
30:51
Phil Kessel po přestávce dobil baterky a ve druhé třetině je zatím hodně vidět. Bývalý hráč Toronta Maple Leags napřáhl z mezikruží k nebezpečné střele, která mířila těsně nad ledem k levé tyči, Braden Holtby ji ale pravým betonem vyrazil!
30:32
Ben Lovejoy právě naskočil na led z trestné lavice a začíná zkrácená přesilová hra Pittsburghu, který ovšem potrvá přes minutu, což dost času ke skórování.
29:47
T.J. Oshie (WSH) dostal menší trest, 2 minuty krosček.
29:47
Capitals se v přesilové hře dostali pouze k jedné střele na bránu a nyní bude pokračovat utkání ve hře 4 na 4. Na trestnou lavici už míří T.J. Oshie, který v prvním utkání série vstřelil ve Verizon Center hattrick a v prodloužení rozhodl o výhře Caps 4:3.
28:31
Ben Lovejoy (PIT) dostal menší trest, 2 minuty hákování.
28:31
Justin Williams se dostal v těsné blízkosti pravé tyče k odraženému puku od mantinelu za bránou, Matthew Murray se ale bleskově přesunul a puk ukryl pod lapačkou!
28:09
Phil Kessel se ocital před bránou v obrovské šanci a nadvakrát se snažil vypálit, pozorná obrana Capitals ale dokázala oba dva jeho pokusy zablokovat a Braden Holtby zasahovat nemusel.
27:39
Nicklas Bäckström si na pravém křídle srovnal odražený puk na hůl a poté napřáhl těsně nad ledem k táhlé střele zápěstím, ta ovšem byla nepřesná a zamířila vedle bližší pravé tyče.
26:58
Ian Cole na levé straně v blízkosti boxu časoměřičů vyrazil do přečíslení dva na jednoho a po dobrém potažení puku k levé tyči ve správný moment hledal před bránou najíždějícího spoluhráče, ten ovšem na kotouč těsně nedosáhl.
26:04
Sidney Crosby to udělal báječně, když v pravém kruhu pro vhazování zasekl puk a poté ho předložil do mezikruží volnému a nikým neatakovanému Patricovi Hornqvistovi, jehož následná střela s příklepem bez přípravy zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.
25:45
Jevgenij Kuzněcov se snažil na levém křídle protlačit do zakončení, to mu ovšem neumožnil po skvělém bekčekingu vracející se Tom Kühnhackl.
24:46
Washington Capitals se snaží rychle odpověď, Matthew Murray ale zatím po přestávce nemusel řešit v bráně Pittsburghu Penguins žádnou nebezpečnou situaci.
23:07
MATT CULLEN střílí svůj třetí gól v playoff a krátce po začátku druhé třetiny otáčí vývoj utkání na stranu Penguins!! Washington špatně přečetl hru domácího celku a po nahození Toma Kühnhackla o mantinel se dostal do samostatného úniku Matt Cullen, který v blízkosti levé tyče zamířil po ledě mezi betony bezmocného Bradena Holtbyho. Asistence: Tom Kühnhackl, Brian Dumoulin.
21:35
Justin Schultz tvrdě vypálil v závěru zkrácené přesilové hry z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho následná střela ale zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
20:26
V Pittsburghu začala prostřední část utkání, do které oba týmy vstupují za nerozhodného stavu 1:1 a ve hře 4 na 4, po které si zahraje krátkou přesilovou hru domácí hráči Penguins.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 3:08.
Diváci v Consol Energy Center se během úvodní části utkání číslo 4 rozhodně nenudili, obzvlášť poté, co se po necelých třech minutách prosadil bekhendovou střelou z ostrého úhlu Jay Beagle, na jehož gól mohl vzápětí odpovědět po skvělé práci Jevgenije Malkina u levé tyče číhající Justin Schultz, který puk krásně trefil ze vzduchu, jeho gólové radosti ovšem zabránila horní tyč, od níž se kotouč odrazil zpět do hry. Penguins se nicméně vyrovnání dočkali, když se v polovině první části prosadil Trevor Daley. Pittsburgh mohl utkání otočit, jenže Carla Hagelina v samostatném úniku po návratu z trestné lavice a vyhození Nicka Bonina fauloval Matt Niskanen. Skóre po první třetině. Pittsburgh Penguins 1 Washington Capitals 1.
20:00
19:57
Daniel Winnik se snažil v blízkosti pravé tyče nadvakrát překonat Matthewa Murrayho, jenže to měl na dlouhou hůl a brankář Penguins rychle zmrazil puk na ledě svou lapačkou.
19:36
Jason Chimera (WSH) dostal menší trest, 2 minuty podražení.
19:36
Sidney Crosby se skvěle vyhl v blízkosti střídačky Washingtonu odpískání postavení mimo hru a po zpětné otočce byl podražen levou nohou vracejícího se Jasona Chimery.
19:08
Alex Ovečkin vypálil na pravém křídle z ostrého úhlu, jeho následná střela při hře 4 na 4 ale zamířila pouze do hrudi připraveného Matthewa Murrayho, který puk podržel.
18:52
Patric Hornqvist (PIT) dostal menší trest, 2 minuty podržení.
18:03
Jevgenij Malkin vypálil z blízkosti modré čáry na pravém křídle a jeho následná prudká střela zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
17:43
Matt Niskanen (WSH) dostal menší trest, 2 minuty hákování.
17:43
Carl Hagelin naskočil na led z trestné lavice a po vyhození Nicka Bonina z obranného pásma se dostal do samostatného úniku, během kterého ho fauloval Matt Niskanen poté, co se nechal snadno přesprintovat na levém křídle! Carl Hagelin se i přes faul Matta Niskanena protlačil do zakončení, bekhendem ale překonat Bradena Holtbyho nedokázal.
16:40
Penguins vyrazili na levém křídle v oslabení do rychlého protiútoku a poté napřáhli ke střele, kterou pozorný Braden Holtby vyrazil před sebe. Naštěstí pro něj před ním nebyl žádný z hráčů v černých dresech, který by se dostal k dorážce.
15:30
Carl Hagelin (PIT) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.
15:21
Nick Bonino vzápětí mohl udeřit, když se v pravém kruhu pro vhazování ocitl úplně sám a jeho následnou střelu letící nad ledem ke vzdálenější levé tyči Braden Holtby vyrážečkou vyrazil mimo!
15:00
Justin Schultz během první třetiny podruhé nebezpečně vypálil, tentokrát ovšem od modré čáry. Braden Holtby byl ovšem v bráně Washingtonu připraven a zřejmě jemnou tečí puku mezi rukou a tělem puk vytěsnil vedle své pravé tyče!
13:59
Pokud jste sledovali první utkání série mezi Pittsburghem a Washingtonem ve Verizon Center, tak jistě víte, že se utkání hrálo v obrovském tempu a s velkým nasazením, a dnes tomu není jinak.
13:28
Před bránou Matthewa Murrayho vznikl menší závar, talentovaný brankář Pittsburghu si ale pohlídal prostor u své levé tyče a puk na ledě bleskově přikryl lapačkou. Capitals se k dorážce snažili dostat marně, přesto do domácího brankáře rýpali jako do vosího hnízda.
12:23
Brian Dumoulin odvedl v obraně skvělou práci, když střelu Capitals z pravého křídla v blízkosti střídaček srazil do rohu ledové plochy. Matthew Murray pro tuto chvíli bez práce.
11:10
Jevgenij Kuzněcov se po obrovském závaru před bránou Pittsburghu dostal mezi kruhy pro vhazování k odraženému a volnému puku, jenže vzápětí mu kotouč sjel z čepele hole a k bezprostřednímu ohrožení brány Penguins nakonec nedošlo.
10:23
Jevgenij Malkin vypálil po krátké reklamní přestávce po vyhraném vhazování Penguins na levém křídle z mezikruží, jeho rychlá střela zápěstím ale zamířila vedle pravé tyče.
09:16
TREVOR DALEY propálil vše, co mu stálo v cestě, a vyrovnává na 1:1!! Trevor Daley napřáhl v pravém kruhu pro vhazování ke střele po ledě, která mezi nohama trojice hráčů, včetně Sidneyho Crosbyho a brankáře Bradena Holtbyho, zamířila do sítě. Asistence: Patric Hornqvist, Sidney Crosby.
08:33
Penguins se během posledních dvou minut dostali ke dvěma střelám, jenže obranná řada Capitals funguje jako dobře namazaný stroj a obě dvě bez větších problémů zablokovala.
07:46
Jevgenij Kuzněcov vypálil na levém křídle z kruhu pro vhazování a jeho pokus mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže Matthew Murray do něj skvěle vložil lapačku a vyrazil ho mimo!
06:28
Capitals jsou v úvodu zápasu nadále aktivnější a Penguins se zatím dostali během necelých šesti minut pouze k jedné střele na bránu, byť byla hodně nebezpečná a skončila na horní tyči.
06:23
Nicklas Bäckström mohl přidat další gól, jeho střela z pravého křídla ale zamířila pouze do náruče připraveného Matthewa Murrayho, po jehož zákroku přichází na řadu první reklamní přestávka. Washington vede na ledě Pittsburghu 1:0.
04:06
Jevgenij Malkin se nádherným pohybem v pravém kruhu pro vhazování uvolnil a poté na vzdálenější levé tyči našel volného Justina Schlutze, který dobře mířil nad padajícího Bradena Holtbyho, jeho následná střela ze vzduchu se ale od horní tyče odrazila zpět do hry! Nechybělo mnoho a Penguins mohli okamžitě vyrovnat.
02:58
JAY BEAGLE skóruje potřetí v letošním playoff a kuriózním gólem posílá Washington Capitals do vedení 1:0!! Jay Beagle si na levém křídle najel na odražený puk od mantinelu za bránou Matthewa Murrayho a poté brankáře Penguins bekhendovou střelou z ostrého úhlu překonal, když nad jeho pravým ramenem zamířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány. Asistence: Tom Wilson, Taylor Chorney.
02:12
Jay Beagle napálil puk od střídaček do útočného pásma a v levém rohu ledové plochy si pro něj dojel Ian Cole, který pod tlakem rozehrál.
01:00
Dmitrij Orlov zkusil vypálit na levém křídle v blízkosti modré čáry, jeho následná střela ale byla zablokována. Penguins se v úvodu utkání ocitají pod tlakem. Washington má územní převahu.
00:38
A vzápětí přichází další zákrok brankáře Penguins, tentokrát po střele Johna Carlsona od modré čáry po vyhraném vhazování na pravém křídle.
00:35
T.J. Oshie nabral na pravém křídle rychlost a z vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl k táhlé střele zápěstím, ta však zamířila pouze náruče připraveného Matthewa Murrayho, který si připsal první úspěšný zákrok v dnešním utkání.
00:05
V Conson Energy Center právě začalo utkání dvou rivalů východní konference, v němž Pittsburgh Penguins hostí na svém ledě ve čtvrtém utkání semifinále Washington Capitals.
00:01
Penguins se dnes budou muset obejít bez obránce Krise Letanga, který dostal zákaz na jeden zápas poté, co ve třetím utkání série proti Washingtonu za rámcem pravidel atakoval útočníka Marcuse Johanssona. Mimo hru je také Olli Määttä, který chybí kvůli zranění v horní části těla a do zápasu místo něj naskočí stejně jako v utkání číslo 2 Derrick Pouliot, jenž prožívá premiérovou sezónu v playoff. Nahradit Krise Letanga může být hodně těžké, Penguins bez něj letos vyhráli pouze dva z jedenácti zápasů.

Pittsburgh Penguins: Murray (Fleury) – Dumoulin, Lovejoy, Daley, Pouliot, Cole, Schultz – Sheary, Crosby (C), Hornqvist – Hagelin, Bonino, Kessel – Kunitz (A), Malkin (A), Sundqvist – Sestito, Cullen, Kühnhackl. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Carlson, Alzner, Niskanen, Weber, Chorney – Ovečkin (C), Bäckström (A), Oshie (A) – Johansson, Kuzněcov, Williams – Chimera, Richards, Burakovsky – Winnin, Beagle, Wilson. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Jean Hebert, Kelly Sutherland – Brad Kovachik, Brian Murphy.

Washington Capitals:

Washington v žádném z posledních dvou utkání proti Pittsburghu nepropadl a obě dvě prohrál rozdílem jedné branky. Capitals v úterý v noci málem dokonaly fantastický comeback, když se ve třetí třetině poprvé v sérii prosadil Alex Ovečkin a poté přihrál na gól Justinovi Williamsovi, který dostal Washington na dostřel jedné branky 56 sekund před koncem, jeho týmu už se ale v závěru vyrovnat nepodařilo. Nejlepším střelcem týmu z hlavního města USA je T.J. Oshie, který během úvodního utkání série vstřelil tři góly a dosáhl na hattrick, který zkompletoval v prodloužení.
Pittsburgh Penguins:

Ústřední postavou posledního utkání byl brankář Matt Murray, který ve třetím zápase série neumožnil Capitals dovršit fantastický comeback. Brankář Pittsburghu odchytal skvělý duel, během něhož sice ve třetí třetině inkasoval za vedení svého týmu 3:0 dva góly, vyrovnat ale Washingtonu nepovolil a předvedl 47 úspěšných zákroků. Nejlepším střelcem Penguins v sérii překvapivě není Sidney Crosby ani Jevgenij Malkin, ale Carl Hagelin, který píše v letošním ročníku playoff velký příběh. Rodák ze švédského Södertälje nejprve pomohl vyřadit svůj bývalý tým New York Rangers a proti Washingtonu vstřelil během série dva góly. Hagelin je jediným hráčem, který proti Caps během prvních tří utkání vstřelil více než jednu branku.
Pittsburgh Penguins vyzve na svém ledě ve čtvrtek v noci ve čtvrtém utkání série semifinále východní konference Washington Capitals, proti kterému se může ujmout v případě vítězství vedení 3:1 a dostat ho na pokraj vyřazení. Penguins sice úvodní utkání v červeném pekle Verizon Center prohrál po prodloužení 4:3, poté ale led týmu z hlavního města USA dobyl a před svými fanoušky vývoj série otočil. Čtvrtým vzájemným duelem mezi oběma týmy z Consol Energy Center Vás s velkou radostí provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.