Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. U dalších přenosů se na vás budu těšit. Přeji všem příjemné vstávání. Na shledanou!
TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Nick Bonino (PIT) 1+0
2. Phil Kessel (PIT) 2+1
3. John Carlson (WSH) 1+0
Právě skončilo nervydrásající utkání mezi Pittsburghem Penguins a Washingtonem Capitals. Poté, co domácí prohospodařili vedení 3:0 putovalo střetnutí za stavu 3:3 do prodloužení. V něm o osudu duelu a celé série rozhodl svou trefou ze 67. minuty Nick Bonino a poslal tak svůj tým do finále Východní konference, kde již na Pens čeká celek Tampy Bay Lightnings.
66:32
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Obrovská bouře radosti nyní vypukla Consol Energy Center! Střelu Holtby vyrazil jen před sebe na hůl NICKA BONINA, který kotouč zasunul za brankovou čáru. Jeho gól znamená pro Penguins postup do finále Východní konference. Asistence: Carl Hagelin, Phil Kessel.
65:26
Do rychlého protiútoku se hnali domácí. Malkinovu přihrávku do brankoviště však zachytil Holtby do své lapačky, čímž zneškodnil Pens zakončit.
64:14
Od Ovečkina se nyní odrazil kotouč do hlediště a domácí se snažili u sudích vyreklamovat trest pro ruského hráče za zdržování hry. S touto žádostí však nepochodili.
63:44
Bäckströmovu střelu zápěstím kryje Matt Murray, který si připisuje další zákrok do statistik zápasu.
62:45
Neskutečné, neskutečné, co teď neproměnili domácí! Skvělý Holtby nejprve vychytal dvě střely Trevora Daleyho a třetí pokus obránce Pens zastavil na brankové čáře neuvěřitelným tygřím skokem Beagle!
61:43
Hagelinovu střelu zablokoval Chimera a Holtby tak nemusel zasahovat.
60:30
Prodloužení začíná velmi opatrně, oba týmy jsou si vědomy důležitosti okamžiku.
60:01
Prodloužení začne přibližně v 05:07.
Je za námi třetí třetina utkání. V ní nedokázali domácí udržet dvoubrankové vedení a hlavně díky častým vyloučením máme srovnáno na 3:3. Ve 48. minutě nejprve zadělal na drama Justin Williams a v 54. minutě poslal zápas do prodloužení John Carlson.
60:00
59:54
Vhazuje se ve středním pásmu a zápas pravděpodobně půjde do prodloužení.
59:14
Domácí hrají v plném počtu.
59:10
Kotouč je opět za Holtbyho bránou po vyhození domácích hráčů.
58:38
Ovečkinova pumelice minula brány Murrayho a domácí opět vyhazují.
58:09
A Pens vyhazují přes všechny čáry a uhánějí střídat.
57:43
Ovečkinovi přeskočil kotouč hokejku a zamířil do publika. To znamená, že se domácí na chvíli osvobodí a vhazovat se bude ve středním pásmu.
57:14
Kris Letang nyní velmi nevybíravě zastavil Oshieho a bude za to potrestán. Dvě minuty za nedovolené bránění dávají velkou příležitost Washingtonu.
56:29
Chimerovo nahození ze středního pásma nemohlo nadělat Murraymu žádné starosti a kotouč již mají jeho spoluhráči.
55:40
Pittsburgh se snaží oklepat z tohoto šoku a snaží se strhnout vedení zpět na svou stranu, zatím však bez úspěchu.
54:34
54:30
Ovečkinovu dělovku znovu kryje Murray a početní výhoda Washingtonu pomalu končí.
54:00
Pokračuje přesilová hra Caps, kteří již kombinují v útočném pásmu.
53:01
Washington právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné, Capitals stáhli třígólové manko a srovnávají stav na 3:3! Ovečkin si vyměnil pozici s JOHNEM CARLSONEM, načež mu ruský útočník přenechal i kotouč a Carlson poté propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Alexander Ovečkin, Justin Williams.
52:34
Tak to je neuvěřitelné. Další trest pro domácí, kteří opět vyhodili kotouč za mantinel. Ian Cole dostává dvě minuty za zdržování hry.
52:32
Hosté hrají ve čtyřech.
52:22
Carlosonovi přeskočil kotouč na modré a hosté přicházejí o útočné pásmo.
52:03
A znovu Ovečkin na levém kruhu. Tentokrát napálil pouze přesunujícího se Murrayho.
51:54
Další dělovku Ovečkina srazil Cullen do ochranné sítě. Vhazovat se bude pro pravici Murrayho.
51:38
Oddechový čas pro hosty.
51:38
Obrovská komplikace pro domácí. Nick Bonino v nouzi odpálil kotouč do hlediště a dostane dvě minuty za zdržování hry. Je zde přesilovka 5 na 3 pro Caps.
51:20
Ovečkin ze své typické pozice napálil pouze Lovejoye, ale Caps pokračují v kombinaci.
50:40
Pittsburgh dokázal vyhodit až za Holtbyho bránu, odkud musí Caps založit další útok.
50:32
Na perné chvilky pro svůj tým zadělal Chris Kunitz, který dostává menší trest za zdržování hry.
49:21
Do velké šance se dostal Bryan Rust, ke kterému se kotouč odrazil trochu se štěstím, avšak z bezprostřední blízkosti napálil pouze Holtbyho beton.
48:35
Aktivita Washingtonu pokračuje. Johansson ani Niskanen však Murrayho překonat nedokázali.
47:23
A máme zaděláno na drama! JUSTIN WILLIAMS si s pukem vybruslil zpoza brány až před Murrayho a střelou do horního rohu snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Nicklas Bäckström.
46:12
Postavení mimo hru zastavuje další útok domácích. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
45:54
Hosté hrají v plném počtu.
45:32
Määtä pálil od modré čáry, ale jeho střelu zablokoval Brooks Orpik, čímž vydatně pomohl svému brankáři.
44:58
Crosbyho střelu zápěstím likviduje Braden Holtby. Brankář Capitals je v posledních chvílích ve velké permanenci.
44:25
Capitals se osvobozují vyhozením přes všechny čáry a Pens musí zahájit další útok zpoza svojí brány.
43:54
Alexander Ovečkin nyní oslabuje svůj tým. Dostává totiž dvě minuty za sekání.
43:32
Při závaru před bránou Pens nedokázali Oshie s Ovečkinem procpat puk za Murrayho, a tak zůstává skóre nezměněné.
42:30
Sheary ve velké šanci z pravého kruhu mířil pouze do lapačky Holtbyho, který předvedl velmi líbivý zákrok svou rukavicí.
42:00
Kessel si vybruslil zpoza brány až před Holtbyho, ale ten jeho střelu bekhendem pokryl.
41:45
Icing Pens vrací hru zpátky do útočného pásma Capitals.
41:16
Pens se nechtěli nechat zahanbit, ale nakonec se svou vlastní nepřesností připravují o útočné pásmo.
40:26
V obrovské šanci selhal Burakovsky! Ten se proháčkoval až před Murrayho, namířil svou střelu mezi betony brankáře Pens, ale ten si tento prosto pohlídal a šanci washingtonského forvarda zmařil.
40:01
Další třetina začne přibližně v 04:02.
I druhá dvacetiminutovka je minulostí. V ní jsme měli možnost vidět tři góly. Nejprve v 27. minutě zvyšoval vedení Pens Phil Kessel a prakticky vzápětí upravil na rozdíl tří branek Carl Hagelin. V závěru třetiny dokázal snížit přesilovkovou trefou T.J.Oshie, který tak možná ještě zadělal na drama. Stav utkání po druhé třetině je 3:1
40:00
39:56
Kessel ještě v závěru zkoušel pozornost Holtbyho, ale ten jeho střelu chytá.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé části.
38:40
Hosté využívají přesilovku a snižují na rozdíl dvou gólů! Nicklas Bäckström našel od mantinelu v prostoru pravého kruhu T:J:OSHIEHO, který střelou bez přípravy prostřelil Matta Murrayho v brance Penguins. Tohle je důležitý zásah pro hostující tým. Asistence. Nicklas Bäckström, Alexander Ovečkin.
37:45
Pens se hned v úvodu oslabení osvobozují a vyhazují až za bránu Caps.
37:37
Chris Kunitz nabízí svým faulem další početní výhodu pro Caps. Bude pykat dvě minuty za podražení.
36:09
Letang dokázal zablokovat střelu Carlsona, čímž výrazné pomohl svému brankáři.
35:58
Fehr opustil trestnou lavici a domácí hrají v plném počtu.
35:46
S další střelou přispěchal Chimera, ale i jeho dokázal vychytat zatím bezchybný Murray.
35:10
Ovečkin pálil z dobré pozice, ale bránu vůbec netrefil, načež domácí hokejisté opět vyhazují.
34:35
Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry a uhánějí na střídačku.
33:58
Přesilovou hru se vyzkouší i hosté. Eric Fehr dostává menší trest za nedovolené bránění.
33:29
Bekhendový pokus Bonina opět kryje Braden Holtby a drží tak ještě jakési naděje Caps na zvrat v zápase.
32:42
Orpikův pokus zablokoval obětavý Sheary a Murray tak nemusel vůbec zasahovat.
32:23
Na druhé straně pro změnu zahrozil Kuzněcov, ale Murray si s jeho střelu dokázal poradit.
31:45
Střelu Briana Domoulina kryje opět hostující gólman, který je nyní ve větší permanenci než jeho protějšek.
30:48
Hagelinův další pokus tentokrát kryje Braden Holtby, který si připisuje další zákrok do statistik zápasu.
29:29
Ani Caps nechtějí zůstat pozadu, ale ani oni další gól zápasu zatím ne a ne vstřelit.
28:22
Pens dvě rychlé branky nabudily a pokoušejí se přidat další zásah, zatím však neúspěšně.
27:38
Pittsburgh vzápětí přidává třetí gól a s Washingtonem to prozatím nevypadá vůbec dobře! Olli Määttä střílel od modré čáry a do jeho rány vložil šikovně svou hůl CARL HAGELIN, který tečoval puk mimo dosah bezmocného Holtbyho. Asistence: Olli Määttä, Trevor Daley.
27:00
Domácí odskakují do dvoubrankového vedení! PHIL KESSEL obdržel přihrávku na levou stranu, vybruslil si s pukem do předbrankového prostoru a forhendovou kličkou zasunuje kotouč za záda hostujícího brankáře. Asistence: Kris Letang, Chris Kunitz.
26:15
První přesilovku utkání si zahrají domácí. Brooks Orpik dostává dvě + dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.
25:38
Zakázané uvolnění Capitals. Vhazování je nařízeno v útočném pásmu Pittsburghu.
24:59
Velká šance na domácí straně! Špatnou rozehrávku zachytil Malkin, který našel před bránou úplně volného Hagelina, proti jehož střele vytáhl parádní zákrok betonem Braden Holtby.
23:31
Na druhé straně si podobně vedl Sheary, který minul hostující svatyni.
23:20
Ovečkinovy střely ihned po vhazování nemířily mezi tři tyče a dopředu se tak ženou domácí.
22:27
Bonino ve velmi slibné pozici vůbec netrefil Holtbyho bránu a stav skóre zůstává nezměněný.
21:50
Bekhendový pokus Jasona Chimery v pohodě kryje brankář Pittsburghu.
20:46
Úplně stejně si vedl i Burakovsky, proti jehož střele Murray rovněž nemusel zasahovat.
20:26
Carlson pálil z otočku z prostoru mezi kruhy, avšak svým pokusem trefil pouze bránícího obránce.
20:01
Další třetina začne přibližně v 03:06 .
První perioda tohoto střetnutí je za námi. Přes veškerou snahu obou týmů jsme viděli pouze jednu branku, o kterou se v 6. minutě postaral domácí Phil Kessel, jenž rozradostnil fanoušky v Consol Energy Center. Další gól poté již nepadl a Pens si tedy odnášejí do kabin jednobrankový náskok.
20:00
19:29
Capitals se v závěru třetiny ještě snaží o změnu skóre, ale jejich snaha zatím nepřináší kýžené ovoce.
18:30
Souboj o kotouč za bránou Pens vyhráli hosté, kteří následně stříleli na Murrayho. Ten však proti sražené střele nemusel zasahovat.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty první třetiny.
17:45
Kotouč se po rychlé kombinaci dostal až k Domoulinovu na modrou čáru, odkud brk Pens vypálil. Jeho rána ale byla sražená mimo bránu Capitals.
16:48
Daley si protáhl po pravé straně do útočného pásma, ale svůj bekhendový pokus nenamířil mezi tři tyče Holtbyho svatyně.
16:13
Ovečkinovu nepříliš nebezpečnou střelu kryje s přehledem brankář domácího týmu, který svým zákrokem přerušuje hru. Buly po levici Murrayho.
16:01
Hra vysokou holí zastavuje snahy Pittsburghu a vhazovat se bude ve středním pásmu.
15:39
Na druhé straně pálili Johansson s Carlsonem, avšak s oba pokusy si poradil Matt Murray, který tak prozatím drží čisté konto.
15:22
Rust obdržel pěknou přihrávku od Crosbyho zpoza brány, ale z prostoru mezi kruhy mířil pouze do pozorného Holtbyho.
14:42
Cullen se natlačil s pukem až před Holtbyho, ale brankář Capitals si s jeho průnikem dokázal poradit a kus černé gumy vyrazil mimo tři tyče.
13:40
Chimera po dobrém napadání získal kotouč pro své spoluhráče, kteří je však posléze odevzdávají zpět na hole Pittsburghu.
12:51
Hörnqvist předával po Crosbyho přihrávce kotouč na modrou čáru, odkud vypálil jeden z beků Pens. Jeho střela však byl zblokována mimo bránu Caps a Holtby tak nemusel vůbec zasahovat.
12:04
Letangovu pumelici vyráží Holtby do rohu kluziště, kde se puku ujímají jeho spoluhráči.
11:40
Murray musel rychle přikrýt kotouč klouzající do brankoviště, za kterým dojížděl hostující Beagle.
11:32
Kotouč se nyní ocitl mimo hrací plochu a buly je nařízeno v obranném pásmu Washingtonu.
10:40
Nepřesná rozehrávka Caps znamená ztrátu puku a do útoku se tak mohou hnát domácí hráči.
10:18
Další ofsajd se pískán hostujícímu týmu. Po reklamní pauze se bude vhazovat v neutrální zóně.
09:28
Přečíslení dvou na jednoho vyřešil Marcus Johansson střelou přes padajícího beka Pens. K smůle Washingtonu mířil pouze doprostřed brány, kde stál připravený Matt Murray.
08:49
Winnik nyní schytal sražený kotouč přímo do tváře a s bolestivou grimasou mizí v útrobách stadionu.
08:23
Hagelinovu střelu bez problémů chytá Holtby, který si připisuje další zákrok do statistik utkání.
07:48
Postavení mimo hru zastavuje na druhé straně útok Pittsburghu. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
07:39
Oshie a Kuzněcovem se hnali do přečíslení dvou na jednoho, ale celou akci zhatila špatná přihrávka jednoho ze jmenovaných.
06:58
Střelu Patrica Hörnqvista kryje brankář Caps, díky kterému jeho tým prohrává stále jen o jednu branku.
05:41
Máme tady úvodní gól zápasu! Carl Hagelin našel na levé straně dobře rozjetého PHILA KESSELA, který v rychlosti přejel do útočného pásma a poté svižnou střelou přes obránce překonává Braydena Holtbyho v bráně Washingtonu. Asistence: Carl Hagelin, Brian Domoulin.
04:40
Ovečkin se tlačil s kotoučem do zakončení, avšak skvěle zapracoval jeden z beků Pens, který ruského forvarda nepustil ke střele.
03:59
Johansson to zkoušel šikovně přes obránce, ale na pozorného Murrayho si nepřišel.
03:15
Jeden z hráčů domácích se málem dostal do zakončení, ale naštěstí pro hosty jej odzbrojila obrana Caps.
02:50
Burakovsky se svými spoluhráči neuspěli a kupředu se tak žene Pittsburgh.
02:10
Richardsova dělovka končí mimo a následně musel Murray zasahovat proti odraženému kotouč zpoza mantinelu.
01:00
Carlsonovu střelu bez problémů kryje Murray a připisuje si tak první zákrok utkání.
00:35
Z nahození Pittsburghu nic nebylo, a tak se do útoku pouští Capitals v bílých dresech.
00:05
Ihned po úvodním buly přichází zakázaní uvolnění v podání Pens. Hra se tak stěhuje před Murrayho.
00:01
Nyní uslyšíme státní hymnu Spojených států amerických.
Hráči obou celků již nastupují na hrací plochu. Domácí Pittburgh bude hrát v černých dresech a Washington se představí v bílém provedení.
Není žádnou novinkou, že začátky zápasů bývají o pár okamžiků posunuty. Ani toto střetnutí nebude výjimkou a začne s několikaminutovým zpožděním.

Pittsburgh Penguins: Murray (Fleury) – Letang, Domoulin, Daley, Määttä, Lovejoy, Cole – Hörnqvist, Crosby (C), Sheary – Fehr, Malkin (A), Kunitz (A) – Kessel, Bonino, Hagelin – Rust, Cullen, Kühnhackl

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orpik (A), Carlson, Niskanen, Alzner, Chorney, Orlov – Oshie, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Burakovsky, Bäckström (A), Johansson– Williams, Beagle, Chimera – Wilson, Richards, Winnik

Rozhodčí: Dwyer, Furlatt – Amell, Racicot.

SF1: Capitals 4:3pp. Penguins
11. Burakovsky (Chimera, Carlson), 33. Oshie, 44. Oshie (Ovečkin), 70. Oshie – 31. Lovejoy (Bonino, Hagelin), 32. Malkin (Kunitz, Ltang), 49. Bonino (Hagelin, Kessel)

SF2: Capitals 1:2 Penguins
45. Johansson (Carlson, Kuzněcov) – 28. Hagelin (Bonino, Cole), 57. Fehr (Malkin, Kunitz)

SF3: Penguins 3:2 Capitals
7. Hornqvist (Daley, Sheary), 8. Kühnhackl (Cullen, Letang), 36. Hagelin (Bonino, Kessel) – 49. Ovečkin (Niskanen, Bäckström), 60. Williams (Ovečkin, Carlson)

SF4: Penguins 3:2 Capitals
10. Daley (Hornqvist, Crosby), 24. Cullen (Kühnhackl, Dumoulin), 63. Hornqvist (Sheary, Dumoulin) – 3. Beagle (Wilson, Chorney), 37. Carlson (Williams)

SF5: Capitals 3:1 Penguins
5. Ovečkin (Bäckström, Oshie), 24. T.J.Oshie (Ovečkin, Carlson), 30. Williams – 8. Kunitz (Kessel, Crosby)
Šestým utkáním pokračuje série mezi Pittsburghem a Washingtonem. Penguins vedou v sérii 3:2 a dnes mají k dispozici svůj druhý mečbol. Utkání v Consol Energy Center začíná pár minutek po druhé hodině ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.