Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Budu se na Vás opět těšit u dalších online přenosů. Do té doby se mějte hezky. Přeji úspěšný den!

Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 7:59
Roman Polák (SJS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 10:57
Tomáš Hertl (SJS) 0+1, 2 střely, čas na ledě 15:00
TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Joe Pavelski (SJS) 2+1
2. Robby Fabbri (STL) 1+0
3. Joe Thornton (SJS) 0+3
Právě skončilo páté utkání finálové série Západní konference mezi St. Louis Blues a San Jose Sharks. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 3:3. Ovšem hned v úvodu poslední části se krásnou tečí prosadil Joe Pavelski a poslal tak svůj tým do vedení. V závěrečné powerplay ještě domácí dvakrát inkasovali, a to nejprve z hole Chrise Tierneyho a o 21 vteřin později pečetil výhru Sharks Joel Ward. San Jose tedy v dnešním zápase zvítězilo 3:6 a následujícím duelu před vlastním publikem může využít mečbol a postoupit tak do finále NHL.
59:27
San Jose právě vstřelilo branku!
A ještě jedna pojistka v podobě šestého gólu! St. Louis pokračovali v powerplay a JOEL WARD trefuje ze středního pásma prázdnou klec Bluesmanů a dává výsledku konečnou podobu. Bez asistence.
59:06
A je pravděpodobně rozhodnuto! Hosté dlouho okupovali útočné pásmo, ale ne a ne zakončit do prázdné brány. To se nakonec povedlo CHRISI TIERNEYMU, který zpoza brány zasunul kotouč do opuštěné klece. Asistence: Joe Thornton.
58:28
Allen míří na střídačku a domácí to zkouší v šesti lidech v poli.
58:00
Alle rychle vytřepal z lapačky střelu Hertla a jeho spoluhráči zakládají další útočnou akci.
57:17
Zpoza brány se zkoušel před Allena natlačit jeden z hostujících hráčů, ale zakončit se mu však vůbec nepodařilo.
56:20
A kotouč je opět ve středním pásmu. Tohle hostům vyhovuje a domácím se čas rychle krátí.
55:36
A i s další střelou Tarasenka si hostující brankář poradil. Bluesmani stupňují svůj tlak. Podaří se jim však vyrovnat?
55:24
Další slibná šance pro Berglunda, který pálil osamocený z mezikruží. Jones však jeho pokus likviduje a drží jednobrankové vedení svého celku.
54:30
Allen musel rychle vyrazit z brány, aby odpálil kotouč před dojíždějícím soupeřem.
53:36
Po přihrávce Backese střílel od modré jeden z domácích beků, ale jeho střelu odrazil blokující Donskoi do středního pásma.
52:19
A znovu oblouček v podání hostů. Tentokrát až do útočného pásma a St. Louis musí začít až od svého gólmana.
51:33
Sharks opět dostávají kotouč do středního pásma, což jim v současné chvíli bohatě vyhovuje.
50:31
Zakázané uvolnění hostů. Vhazování nařízeno v útočném pásmu St. Louis.
50:23
Další pokus Backese končí až v ochranné síti a vhazovat se bude opět v neutrální zóně.
50:05
Postavení mimo hru na domácí straně. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
49:44
Sharks pouze odevzdali kotouč na červené čáře a odcházejí střídat.
49:04
Do slibné příležitosti se tlačil Joonas Donskoi, který obkroužil bránu, ale následně se mu nepodařilo zamést puk za brankovou čáru.
48:52
David Backes ukázal, že mu není defenzíva cizí a zablokoval pokus Brenta Burnse.
47:33
Už i hosté hrají v pěti. Patrick Marleau totiž právě opustil lavici trestů.
46:52
St. Louis hraje v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilovka.
46:27
Velké šance na obou stranách! Nejprve se nedokázal prosadit na straně St. Louis Colton Parayko a vzápětí v protiútoku selhal dvakrát Logan Couture.
45:33
Síly na ledě se vyrovnají. Patrick Marleau podrazil svého soupeře a již putuje za katr, kde si odsedí menší trest.
44:52
Trest pro hráčskou lavici St. Louis. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Vladimir Tarasenko.
43:33
Chorney zablokoval střelu Tierneyho, čímž si splnil obranné povinnosti.
42:20
Jonesovi po střele Davida Backese kotouč vypadl a odkutálel se jen těsně vedle pravé tyče hostující svatyně! Teď měli Sharks velké štěstí.
41:36
Wingels zkoušel pozornost Jakea Allena, ale ten jeho střelu zápěstím bez problémů likviduje.
40:51
Allen následně musel zasahovat proti další střele Burnse. Tentokrát si domácí brankář poradil.
40:16
Tak to je vstup do třetí periody jako hrom! Střelu Brenta Burnse od modré čáry velmi šikovně tečoval před Allenem JOE PAVELSKI, který střílí svůj druhý gól v tomto zápase. Asistence: Brent Burns, Tomáš Hertl.
40:01
Další třetina začne přibližně v 04:10.
I prostřední dvacetiminutovka je minulostí. Byly v ní k vidění další tři góly. Nejprve srovnával skóre na 2:2 Joel Ward ,ale ve 32. minutě dokázal využít přesilovku Robby Fabbri. Poslední slovo v této periodě však měli opět hosté, když se v 39. minutě prosadil Joe Pavelski, který rozhodl o tom, že oba týmy půjdou do kabin za nerozhodného stavu 3:3.
40:00
39:59
V poslední vteřině ještě Couture srazil střelu Parayka a druhé dějství pomalu končí.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:33
Sharks využívají početní výhodu a znovu srovnávají skóre. Joe Thornton našel úplně volného JOEA PAVELSKIHO, který si sjel do mezikruží a střelou bez přípravy nedal Allenovi šanci. Asistence: Joe Thornton, Logan Couture.
37:46
Pavelski dostal nabito do mezikruží, ale jeho rána končí v ochranné síti poté, co jeho dělovku srazil Alex Pietrangelo.
37:30
Domácí se osvobozují vyhozením až za bránu Martina Jonese.
37:18
Allen přikryl kotouč, který se odrážel do brankoviště a vhazovat se tak bude po jeho levici.
37:08
Další početní výhoda pro Žraloky. Kevin Shattenkirn zahákoval Tomáše Hertla a dostane za to menší trest.
36:13
Dillon zablokoval střelu Coltona Parayka, čímž vydatně pomohla svému brankáři.
35:30
Hraje se teď dlouho bez přerušení, ale žádnou výraznější šanci jsme neviděli.
34:40
Na ledě se přiostřuje. Nyní si Wingels vyšlápl na Fabbriho. Tento hit však byl čistý a vylučovat se nebude.
33:45
A další zblokovaná střela v podání Vlasica. Obránce San Jose nyní ke svému brankáři nepustil pokus Patrika Berglunda.
32:47
Tomáš Hertl se pokusil svou střelou zápěstím překonat Allena. Ten si ale s jeho pokusem poradil a drží jednobrankové vedení svého celku.
31:58
St. Louis právě vstřelilo branku!
Bluesmani využívají přesilovou hru a strhávají vedení opět na svou stranu! Domácí se usadili v útočném pásmu a poté přišla přihrávka Coltona Parayka na ROBBY FABBRIHO, který tvrdou střelou od modré propálil houštinu těl včetně Martina Jonese v bráně San Jose. Asistence: Colton Parayko, Alex Pietrangelo.
31:39
Puk se dostal na domácí střídačku a vhazovat se bude v neutrální zóně.
31:13
San Jose odpalují puk až k Jakeu Allenovi, odkud musí Blues založit další útočnou akci.
31:01
Dva čeští hokejisté v akci! Roman Polák se pustil do Dmitrij Jaškina a byla z toho potyčka těchto dvou hráčů. Oba kohouti dostávají pětiminutový trest za bitku a Roman Polák navíc dvě minuty za hrubost. Přesilová hra pro St. Louis.
31:01
30:03
Braun opustil trestnou lavici a San Jose hraje v plném počtu.
29:26
Tato přesilovka se St. Louis prozatím vůbec nedaří. Znovu totiž musí zakládat útok ze své obranné třetiny.
28:35
Domácím se kombinace v útočném pásmu nepodařila a Sharks následně vyhazují přes všechny čáry.
28:03
Přesilovou hru si zahrají také Bluesmani. Justin Braun dostává menší trest za držení.
27:48
A druhý icing San Jose v krátkém časovém úseku. Vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.
27:35
Zakázané uvolnění hostů vrací hru zpátky před Martina Jonese.
26:50
Do samostatného úniku uháněl Patrik Berglund, ale Martin Jones si s jeho střelou zápěstím poradil a drží tak nerozhodný stav!
25:06
Vlasic nyní výborně zapracoval v obranné činnosti, když dokázal zablokovat střelu Vladimira Tarasenka.
24:37
A máme opět srovnáno! Hosté přeci jen dokázali využít početní výhodu. Po střele Paula Martina zazvonila za Allenem tyč. K odraženému puku se na brankovišti dostal JOEL WARD, který neměl problém kotouč doklepnout do prázdné brány. Asistence: Marc – Edouard Vlasic, Paul Martin.
23:39
Do přečíslené dvou na jednoho uháněli domácí. To vyřešil střelou Troy Brouwer, ale jeho pokus Jones vyráží do ochranné sítě.
22:38
San Jose se zahraje přesilovku. Kevin Shattenkirk fauloval svého soupeře a bude pykat dvě minuty za hrubost. Wingels si však tento atak nenechal líbit a pustil se do svého soupeře. Oba kohouti tedy dostávají pět minut za bitku a domácí bek navíc již zmiňované dvě minuty.
22:38
22:30
A nyní se Žraloci vlastní nepřesností navíc připravují o pásmo.
21:29
Hosté se snaží svého soupeře zatlačit, což se jim také daří. K ohrožení Allena v bráně St. Louis to však prozatím nevede.
20:50
Puk končí mimo hrací plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:25
První zákrok druhé části má na svědomí Jake Allen. Nepříliš těžka střela Pavelskiho nemohla domácího gólmana zaskočit.
20:01
Další třetina začne přibližně v 03:10 .
Máme za sebou první dějství tohoto zápasu. V něm byl k vidění poměrně svižný hokej, který vyústil hned ve tři branky. Jako první se ve 4. minutě prosadil šikovnou tečí český útočník Tomáš Hertl. V minutě osmé však již bylo srovnáno, a to zásluhou Jadena Schwartze. V 16. minutě domácí otočili průběh utkání poté, co se prosadil Troy Brouwer, který stanovil průběžné skóre po první části 2:1.
20:00
19:56
Pietrangelo si v závěru třetiny ještě vyšlápl na Wingelse, čímž způsobil menší poprask, ale vše se obejde bez vyloučení.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:14
Pietrangelovu střelu příklepem vyráží Martin Jones. Domácí však pokračují v útočení.
17:51
Hertl si nyní splnil obranné povinnosti, když zablokoval střelu Jaye Bouwmeestera.
16:41
Další střelu Logana Coutura kryje domácí brankář, který již podruhé vychytal tohoto forvarda hostů.
15:08
Bluesmani otáčejí průběh zápasu a ujímají se v něm vedení! Po přihrávce Alexandera Steena se do dobré střelecké pozice dostal Paul Stastny, jehož střelu z mezikruží Jones pouze vyrazil na levou stranu k TROYI BROUWEROVi, který následně ze vzduchu zametl kotouč do poloodkryté branky San Jose. Asistence: Alexander Steen, Paul Stastny.
14:55
Hertlovu střelu vyrazil domácí gólman a jeho spoluhráči již uhánějí s pukem kupředu.
14:02
Ve velké šanci se zjevil na pravém kruhu úplně osamocen Logan Couture. Ten však v voleje napálil pouze Jake Allena, který nyní výrazně podržel svůj tým.
13:28
Joonas Donskoi nyní napřáhl v mezikruží, ale svým pokusem trefil pouze prostor, kde stál připravený Jake Allen v bráně Bluesmanů.
12:15
Až nyní se domácí dostávají ven z obranné třetiny a jejích hráči odjíždějí střídat.
11:35
Tierneyho ránu kryje Allen. Velký tlak si nyní vytvořili hosté, ale zatím jej nedokázali využít.
10:50
Hosté nyní svého soupeře tlačí v jeho obranném pásmu, ale zatím to ke druhému gólu v síti Allena nevede.
09:12
Nyní se pokoušel překonat soupeřova brankáře Alexander Steen. Martin Jones v bráně San Jose byl však pozorný.
08:28
A další střela v podání Brenta Burnse. I s ní si ovšem strážce domácí svatyně dokázal poradit.
07:04
Domácí však rychle kontrují a srovnávají skóre zápasu! Střelu Berglunda z otočky Jones pouze vyrazil. K odraženému kotouči se však dostal JADEN SCHWARTZ, který poslal kus černé gumy za záda hostujícího brankáře. Asistence: Patrik Berglund, David Backes.
06:11
Střelu Burnse už kryje Jake Allen, který si tak připisuje další zákrok do statistik zápasu.
05:37
Také Vlasic dobře zapracoval v defenzivě a střelu Tarasenka ke svému gólmanovi nepustil.
04:51
Brodziak nyní zblokoval střelu Dilona, čímž vydatně pomohl svému brankáři.
03:51
Hostující celek se poměrně brzo ujímá vedení! Po vyhraném buly se kotouč dostal na hokejku Joea Pavelskiho, který puk předal MARCU – EDOUARDU VLASICOVI, jenž přesnou ranou od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Joe Pavelski, Joe Thornton.
03:44
Marleau nahazoval z neutrální zóny přímo na Allena, který kotouč před dojíždějícím útočníkem Sharks raději přidržel v rukavici.
02:54
Jaškin nyní velmi dobře zapracoval v útočné třetině a následně se dostal i ke střele, kterou však hostující brankář vyrazil mimo tři tyče.
01:09
První zákrok utkání si připisuje Martin Jones proti nepříliš nebezpečné střele Jori Lehteräho.
00:32
Domácí se nyní pokusili zakombinovat v útočném pásmu, ale vlastní nepřesností se o něj vzápětí připravili.
00:11
Úvodní buly střetnutí vyhráli hosté v bílých dresech. Jejich útočná aktivita je však zastavena ofsajdem.
00:01
Nyní si ale ještě vyslechneme hymnu Spojených států amerických.
Oba týmy již nastupují na ledovou plochu a utkání za malou chvilku začne.
Není žádným překvapením, že začátky zápasů v NHL bývají o několik minut posunuty. Proto ani tento duel nebude výjimkou a začne s drobným zpožděním.

St. Louis Blues: Allen (Elliot) – Pietrangelo (A), Bouwmeester, Shattenkirk, Edmundson, Parayko, Gunnarsson – Tarasenko, Lehterä, Fabbri – Brouwer, Stastny, Steen (A) – Backes (C), Berglund, Schwartz – Jaškin, Brodziak, Pääjärvi

San Jose Sharks: Jones (Reimer) – Braun, Vlasic, Burns, Martin, Polák, Dilon – Pavelski (C), Thornton (A), Hertl – Donskoi, Coulture (A), Marleau – Ward, Tierney, Karlsson – Wingels, Spaling, Zubrus

Rozhodčí: Furlatt, Sutherland – Amell, Racicot.

SAN JOSE SHARKS

Předchozí dvě kola play off zvládli také Žraloci na výbornou. V tom prvním si možná až překvapivě hladce poradili s týmem Los Angeles Kings (4:1 na zápasy) a hned na to ukončili sny o vítězství Stanleyova poháru Nashvillu Predators (4:3 na zápasy). San Jose poté nevstoupilo do série se St. Louis vůbec dobře a úvodní duel prohráli. Poté však získali dvě vítězství v řadě a čekalo je ještě jedno utkání na domácím ledě. To však ale nezvládli, čímž dali svému soupeři možnost vrátit se zpět do série. I v dnešním zápase se budou muset Sharks obejít bez útočníka Matta Nieta, který nehraje od šestého utkání předchozí série s Nashvillem.

Nejproduktivnější hráči v play off

Logan Couture 20 (7+13)
Joe Pavelski 18 (10+8)
Brent Burns 18 (6+12)
ST. LOUIS BLUES

Bluesmani dokázali v předchozích kolech Stanley Cupu vyřadit dva velmi silné protivníky. Nejprve si poradili ve čtvrtfinále Západní konference poradili s celkem Chicaga Blackhawks (4:3 na zápasy) a následně dokázali vyřadit i Dallas Stars (4:3 na zápasy). Aktuálně svádí St. Louis další těžké bitvy s týmem San Jose a nevedou si vůbec špatně. Poté, co v prvním domácím střetnutí Blues zvítězili, přišly vzápětí dvě porážky v řadě a ve čtvrtém utkání měli před sebou hrozbu mečbolu. Toto nebezpečí se jim však podařilo odvrátit, a tak se série za stavu 2:2 přesunula do Scottrade Center v St. Louis. V pátém zápasu by se měl do brány postavit Jake Allen. Nejistý je však start Davida Backese a Robbyho Fabriho, kteří shodně nedohráli čtvrtý duel na ledě San Jose. Otazník visí také nad Scottiem Upshallem, který se potýká s nespecifikovaným zraněním v horní části těla.

Robby Fabbri 14 (3+11)
David Backes 13 (7+6)
Vladimir Tarasenko 13 (7+6)
Zdravím všechny fanoušky a fanynky ledního hokeje a toho zámořského zvlášť. Již dnes v noci se v rámci Západní konference odehraje pátý finálový duel mezi St. Louis Blues a San Jose Sharks. Stav série je nerozhodný 2:2 a ten, kdo získá třetí vítězství, udělá velký krok k postupu do finále NHL. Utkání začíná v 2:00 a u jeho sledování Vám přeji co nejlepší hokejový zážitek.