Československá stopa utkání

Jaromír Jágr byl dnes jedním z nejaktivnějších hráčů na ledě. Spoustu šancí vytvořil, několik jich měl sám. Statisticky ovšem vyšel naprázdno a byl u jedné obdržené branky. Na ledě byl téměř 22 minut.

Marek Židlický byl tradičně vytěžován zejména v přesilových hrách. Na ledě byl necelých 20 minut a připsal si jeden kladný bod v hodnocení účasti na ledě.

Patrik Eliáš bohužel ze zápasu odstoupil a stihl na ledě jen jedno 42sekundové střídání. Doufejme, že bude český útočník v pořádku.
Prudential Center slaví. New Jersey nedovolilo Pittsburghu víc než jednu branku a rok 2013 zakončilo vítězstvím. Druhá formace dnes vyhrála Devils zápas.

59:36
Devils skvěle brání, teď Fleury na lavičku míří.
59:20
Clowe protáhl Fleuryho, který ale stále nemůže na střídačku.
59:10
Zakázané uvolnění Pittsburghu. To není způsob, jaký si Penguins představovali pro tlak.
58:40
Devils drží puk v útočném pásmu, což jim teď vyhovuje.
58:15
Kdy sáhne Pittsburgh k odvolání Fleuryho?
57:36
Domácí už jen vyhazují kotouče z vlastního pásma. Pochopitelně nemají důvod se hnát zbytečně dopředu.
57:12
Salvador je na ledě, Ďáblové toto oslabení přečkali bez větších obtíží.
56:52
Despres nahodil na Brodeura, který přerušil hru. Ještě 20 sekund z přesilové hry.
56:26
Despres trefil Merrilla, což dalo Zajacovi šanci osvobodit svůj tým.
56:12
Ještě minuta přesilové hry pro hostující celek.
55:56
Niskanen vyhnán do středního pásma.
55:42
Devils zatím odvádějí dobrou práci v tomto oslabení.
55:12
Penguins si zahrají první přesilovou hru. Bryce Salvador (NJD) dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Jedná se o hodně přísné vyloučení.
55:03
Ryder z otočky poslal kotouč na Fleuryho, který si poradil.
53:50
Gibbons neposunul přesně na Vitaleho. Škoda pro hosty, protože Vitale najížděl do velmi zajímavé pozice před Brodeurem.
53:26
Hostům se ale čas neúprosně krátí.
53:00
Niskanen podruhé v dnešním zápase vyzval Brodeura. Ten předvedl zákrok hokejkou.
52:23
Dvě střely vyprodukovali domácí v přesilové hře, Orpik je zpátky na ledě.
52:19
Gelinas poslal puk před branku. Nikdo v černočerveném ale netečoval a Fleury tak přerušil hru.
51:58
A až nyní dokázali hosté díky Scuderimu vyhodit.
51:40
Ďáblové stále s pukem na hokejce, čtveřice hostů už je hodně vyčerpaná.
51:12
Devils vytvořili dobrý zámek. Střelu Greenea tečoval před brankou Zajac, ale Fleury se stihl natáhnout.
50:35
Penguins dnes v oslabení brání velmi dobře, uvidíme, jak zvládnou toto oslabení.
50:23
Další přesilová hra Ďáblů. Brooks Orpik (PIT) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
50:16
Jágr vypálil překvapivou střelu. Minul ale přední růžek.
49:23
Loktionov si šikovně počkal, objel branku, ale poté nedokázal zasunout kotouč do poloprázdné klece. Se šancemi se roztrhl pytel.
48:45
Tlak hostů se ale stupňuje. Podobné promarněné šance by je však mohly stát zápas.
48:06
Brodeur vůbec nevěděl, kde je kotouč. Mezitím ho Vitale zpoza branky nahrál úplně volnému Jokinenovi, který místo prázdné branky trefil tyč!
47:45
Jágr udělal prostor pro změnu pro Zubruse, ale jeho tvrdá rána byla příliš vysoká.
47:26
Zubrus vracel přihrávku Jágrovi mezi kruhy, ale dal jí o něco delší, než by český forvard potřeboval.
46:33
Teď se ale hosté trhli do brejku dva na jednoho. Střelu Suttera ale vyrazil Brodeur lapačkou. Z pokračujícího tlaku už nic nevzešlo.
46:03
Hosté to nemají jednoduché. Devils jsou zatím v obranném pásmu velmi pozorní a je těžké najít způsob k překonání soupeře.
45:01
Jágr se už poněkolikáté dostal ke střele. Netrefil však branku.
44:29
Despres přistrčil na modré volnému Kunitzovi a Brodeur musel poprvé vážněji zasahovat ve třetí třetině. Crosby se ještě dostal k dorážce jednoruč, se kterou už zkušený kanadský brankář neměl problémy.
43:45
Crosby dělal, co mohl. Ofsajdu svého celku ale nezabránil.
43:16
Zahrála si nechtěně i střídačka Pittsburghu, takže hra byla přerušena.
42:57
Zajac vybruslil zpoza branky, ale jeho střela byla sražena do rohu.
42:22
Jágr nepřelstil obránce Desprese, který kličku do středu hřiště přečetl.
41:45
Kobasew se po kličce na střed chtěl natlačit do šance, ale to mu domácí znemožnili.
41:17
Despres trefil od modré před brankou stojícího Merrilla.
40:37
Pittsburgh začal třetinu v pásmu Devils, ale v podstatě jen posouval kotouč po rozích.
40:01
Přestože ve druhé třetině padly branky dvě, rozdíl mezi týmy stále činí jen jedna branka. Skvělý zápas zatím hraje třetí formace Devils, která zařídila obě branky svého celku. Za hosty snižoval dělovkou od modré Matt Niskanen.
40:00
39:45
Po přihrávce rukou se bude vhazovat ve středním pásmu.
39:03
Právě Neal zahrozil. Jeho pokus těsně minul vzdálenější tyč.
38:40
Neal je znovu na ledě s první formací. Dá se tedy čekat trvalý přesun na úkor Vitaleho.
38:16
Fayne poslal puk mimo branku, jenže kotouč se odrazil zpět do brankoviště a Fleury byl tak donucen přerušit hru.
37:38
Merrill trefil od modré Gibbonse a poté mu nestíhal. Brodeur ale vypomohl tím, že poslal puk na střídačku Penguins, za což dvě minuty nejsou.
37:11
Orpik drží puk za vlastní brankou, Penguins střídají.
36:40
Gionta otřel puk o konstrukci branky v momentě, kdy před Fleurym byli dva nehlídaní hráči Devils. Ani jeden z nich ale poskakující kotouč nezachytil.
36:08
Další sražená střela Jágra skončila v ochranné síti, to už je však Pittsburgh v plné síle.
35:52
Opakovaná střela Jágra už Fleuryho zaměstnala.
35:34
Jágrova střela zblokována, Devils ještě nevystřelili.
34:54
Pittsburgh je v obraně velmi pozorný.
34:33
Ďáblům se nedaří prodrat se do útočného pásma.
34:01
Devils budou hrát třetí přesilovou hru v zápase. Brandon Sutter (PIT) dostává dvě minuty za podražení.
33:18
James Neal v následujícím souboji dostal ránu do nosu a zamířil do kabiny.
32:56
Na druhé straně vystřelil Neal přes obránce a Brodeur musel zasahovat.
32:26
Jágr poslal přihrávku na Zubruse, který se dostal ke střele bekhendem. Fleury opět připraven.
31:35
Hosté jsou kompletní, kromě té jedné střely neměli Devils žádnou vážnější šanci.
30:43
Merrill posunul na Gelinase jehož tvrdá rána trefila Fleuryho do masky.
30:17
Orpik vystihl rozehrávku Greenea a poslal puk přes všechny čáry.
29:50
Zubrus obětavě skočil po kotouči, ale naneštěstí pro něj čekal Židlický mimo pásmo.
29:34
Robert Bortuzzo (PIT) dostává dvě minuty za podražení.
29:12
Conner poslal puk před branku a ten se od bruslí Židlického odrazil směrem do brankoviště. Brodeur však touš rychle našel a poslal do bezpečí.
28:58
Fayne měl před sebou spoustu prostoru a po dvou krocích tvrdě vypálil. Fleury předvedl jednoduchý zákrok.
28:28
Brodeur musel vyjet z branky a pomoci obraně se zajímavým odrazem kotouče od mantinelu.
27:53
Lídra Východní konference první branka pochopitelně nabudila.
26:58
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Přesně tohle Pittsburgh potřeboval. Kunitz vyškrábl v rohu puk pro Crosbyho, ten jej předložil MATTU NISKANENOVI. Hostující obránce se opřel do kotouče a ten od tyče zamířil do branky. Asistence: Sidney Crosby, Chris Kunitz.
26:21
Jokinenův pokus se od zadního mantinelu odrazil ke Connerovi. Brodeur však prostor u přední tyče zajistil včas.
26:09
Conner vystřelil z úhlu a Brodeur byl poněkud nejistý. Puk však zůstal někde v jeho výstroji.
25:52
Těsné zakázané uvolnění domácích vrátí hru před Brodeura.
25:29
Loktionov z úhlu nenašel mezírku v postavení hostujícího brankáře.
25:08
Zubrus využil dobré práce Zajaca a zkoušel vyjet zpoza branky a zakončit. Obránci u něj byli včas.
24:23
Domácí zatím vedou i co do počtu střel: 16-10.
23:59
Gibbons si chytře obhodil na modré Gelinase, přičemž využil mantinelu. Rázem se tak dostal do šance, při které mířil mezi betony Brodeura. Tam ale mezera nebyla.
22:45
Devils právě vstřelili branku!
Třetí formace Devils opět udeřila a znovu se tak stalo v začátku třetiny. Henrique na vrcholu kruhu posunul k MICHAELU RYDEROVI a ten trefil znamenitě do růžku. Asistence: Adam Henrique, Martin Brodeur.
22:31
Hosté rychle dostali puk před branku a Brodeur měl plné ruce i nohy práce.
21:44
Jágr si tělem znovu udělal prostor. Poté ale nerozehrál přesně na obránce Gelinase a domácí o kotouč přišli.
21:26
Boucher se stal prvním hráčem Devils, který zaměstnal Fleuryho ve druhé třetině.
20:44
Neal se snažil uvolnit v rohu, ale Henrique mu nenechal ani centimetr prostoru.
20:09
Patrik Eliáš už do dnešního utkání nezasáhne. Doufejme, že potíže českého útočníka nejsou vážné.
20:01
Rychlá trefa Adama Henriquea z úvodu třetiny zatím určila skóre dnešního zápasu. Především hosté ale měli šanci vývoj utkání změnit, to by však nesměl Kunitz před prázdnou brankou minout.
20:00
19:42
Na odpověď Tučňáků v první třetině už to příliš nevypadá.
18:56
Orpik to domácím málem vrátil jiným způsobem. S jeho tečovanou ranou měl velké starosti Brodeur.
18:38
Clowe u mantinelu doslova přejel Orpika, skoro jako tank.
18:15
Hezký "ťukes" první lajny Pittsburghu zakončil od modré Despres. Brodeur má další zákrok.
17:46
Tohle Jágr umí. Kladenský odchovanec vybruslil z rohu a rychlým švihem na přední tyč zaměstnal Fleuryho.
17:18
Šancí teď poněkud ubylo. Devils se vrátili k tomu, co je zdobilo v minulém zápase, což byla především dobrá hra v obraně.
16:39
Hosté se vydali do přečíslení, ve kterém Jokinen přenechal Nealovi. Jeho střela se však k Brodeurovi nedostala.
16:00
Gelinas prohrál souboj za brankou a hosté rychle dostali puk na modrou. Niskanenova střela byla ale sražená do rohu.
15:03
Crosby se zkusil prokličkovat domácí obranou. Přes tři hráče to tentokrát nevyšlo.
14:28
Bortuzzo trefil jen Suttera do nohy.
14:04
Domácí se zase s chutí usadili v obranné třetině Pittsburghu.
13:16
Jágr hledal před brankou na teč hokejku Zubruse. Ten ale usměrnil kotouč jen do bruslí bránícího obránce.
12:51
Brodeur vypomohl s rozehrávkou, ale Zubrus brzy v souboji s Kobasewem o puk zase přišel
12:12
Vitale natáhl krok podél pravého mantinelu. Jeho střela ale neměla velkou naději na úspěch.
11:40
Fleury na poslední chvíli reagoval na nahození od modré čáry.
11:12
Ryder poslal puk před branku na Henriquea, který touš do branky neprošťouchal.
10:43
Gibbons se dostal za beky, ale byl z velkého úhlu a neměl prostor, kudy by prostřelil Brodeura.
10:19
Polovina první třetiny je za námi, domácí si hlídají náskok.
09:38
Jokinen udělal další chybu v útočném pásmu. Domácím se ale nepodařilo přečíslit hostující obranu.
08:57
Od mantinelu se puk odrazil do jízdy Crosbymu, který ale zblízka nenašel mezírku v postoji Brodeura.
08:29
Až teď se dostali hosté k puku a mohou vystřídat. Byli sice v oslabení pod tlakem, ale bránit zvládli výborně.
08:17
07:54
Židlický hledal Rydera, ale puk neprošel čistě.
07:29
Židlický udržel pásmo, ale domácí zatím nevypálili na branku.
07:01
Bortuzzo teď na hranici faulu poslal na mantinel Zubruse. Sudí nechali ve hře pokračovat.
06:46
Devils ale o pásmo záhy přišli.
06:32
Židlický už na modré rozehrává akci.
06:17
Jágr teď hýřil pohybem a vynutil si faul Sidneyho Crosbyho (PIT). Hostující hvězda dostává dvě minuty za hákování.
05:52
Teď už ano. Zajac byl po krátké kličce sám před Fleurym, ovšem jeho střela na vzdálenější tyč minula branku.
05:29
Crosby v obranném pásmu nerozehrál přesně, ale Devils se do šance nedostali.
04:59
Ryder hned po buly vyzkoušel pozornost Fleuryho. Ten byl v dobrém postavení a střelu kryl.
04:35
Despres se vydal podpořit ofenzivu a poté chyběl vzadu. Gionta se dostal za domácí obranu, ale nebyl v ideální střelecké pozici. V podstatě jen posunul kotouč na Fleuryho a ten si poradil.
03:57
Dobrá práce domácího prvního útoku. Salvador byl dvakrát ve střelecké pozici, ale ani jednou netrefil branku.
Rodák z Třebíče odjíždí sice otřesen, ale po svých. Míří pochopitelně rovnou do kabiny.
03:24
Glass poslal Eliáše na mantinel. Český útočník zůstává ležet na ledě, protože si dal hlavou tvrdě do hrazení. O faul se ale nejednalo, oba hráči šli do souboje stejně. Eliáš ho bohužel neustál.
03:01
Už mohlo být srovnáno. Velký tlak měli Pens v pásmu Devils, Chris Kunitz měl puk před prázdnou brankou, ale netrefil jí!
02:26
U branky Devils měl velký podíl nechtěně James Neal, který se v obranném pásmu dostal pod tlak a přišel o kotouč.
01:38
Devils vybojovali skvělým napadáním kotouč, Clowe ho přistrčil mezi kruhy na ADAMA HENRIQUE, který po rychlé kličce trefil přesně nad lapačku Fleuryho. Asistence: Ryane Clowe, Michael Ryder.
01:09
Jokinen špatně rozehrál v útočném pásmu a z protiútoku zahrozil Ryder.
00:35
Brodeur předvedl poněkud zvláštní zákrok proti střele Kunitze.
00:05
Odstartovalo první utkání dnešního programu NHL, Crosby vyhrál buly a Penguins jsou u kotouče.
00:01
Úvodní sestavy

New Jersey Devils: Brodeur – Greene, Fayne, Salvador, Židlický, Gelinas, Merrill – Zubrus, Zajac, Jágr – Eliáš, Gionta, Bernier – Clowe, Henrique, Ryder – Boucher, Loktionov, Janssen.

Pittsburgh Penguins: Fleury – Orpik, Engelland, Scuderi, Niskanen, Despres, Bortuzzo – Kunitz, Crosby, Vitale – Conner, Jokinen, Neal – Gibbons, Sutter, Kobasew – Glass, Sill, Adams.

Rozhodčí: L'Ecuyer, O'Rourke – Miller, MacPherson.
Československá stopa v utkání

Dnes podvečer budeme moci sledovat tři české hokejisty. Všichni hrají za Devils. Jedná se o obránce Marka Židlického a útočníky Jaromíra Jágra a Patrika Eliáše.
Vzájemné zápasy

New Jersey a Pittsburgh spolu sehráli už 3 vzájemné duely a pokaždé se z výhry radoval domácí celek. Penguins doma uspěli 3:0 a 3:2 a v jediném venkovním zápase padli 4:1.
Pittsburgh Penguins

Hosté se rozjeli a naprosto suverénně kralují Metropolitní divizi o celých 14 bodů. Jedinou kaňkou je zranění Pascala Dupuise, kterého budou postrádat až do konce sezony. Sidney Crosby s Chrisem Kunitzem a Jevgenijem Malkinem tradičně patří mezi tahouny. Crosby vede kanadské bodování celé soutěže. V zápase s Columbusem zaznamenal pět bodů James Neal, který nastoupil jen k 21 zápasům, ale má z nich 30 bodů.

Bodování týmu
1. Sidney Crosby – 58 bodů (22+36)
2. Chris Kunitz – 42 bodů (21+21)
3. Jevgenij Malkin – 41 bodů (9+32)
New Jersey Devils

Ďáblové naposledy uspěli na Long Islandu, kde vyhráli 2:1. Rozhodující branku dal po asistencích Jágra a Židlického Travis Zajac. Devils dělí jen dva body od play off. V minulém utkání se předvedl brankář Cory Schneider, který proti Islanders inkasoval jednu branku. Předpokládá se, že by mohl chytat i v dnešním duelu, ale teprve se uvidí, kdo z vyrovnané brankářské dvojice dostane přednost.

1. Jaromír Jágr – 34 bodů (13+21)
2. Patrik Eliáš – 25 bodů (7+18)
3. Andy Greene – 20 bodů (6+14)
Čekání na půlnoc můžete zkrátit sledováním NHL. V příjemný čas začne utkání mezi New Jersey Devils a Pittsburgh Penguins, ve kterém se představí trio Čechů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.