S konstatováním, že New Jersey vyhrává jeden z klíčových zápasů těsně 2:1 se s vámi loučí a příjemný zbytek středeční noci přeje Petr Dejnožka!
Českým hráčům se v dnešním zápase nadmíru dařilo, bodovali tři ze čtyř a nechyběli u žádné vstřelené branky. Jaromír Jágr se za gól a asistenci stává první hvězdou zápasu!

přesilové hry: 0/6 – 0/3
Doslova infarktový závěr New Jersey přežilo a může se radovat z důležitého zisku dvou bodů, které Ďábly i s trojicí českých hráčů znovu přiblížily play-off! Rozhodující gól vzal na svá bedra ten nejpovolanější Jaromír Jágr.
60:00
59:53
To již vypadá pro Devils dobře! Eliáš vyhodil puk lobem, Hartnell ho zasáhl vysokou holí. Hra je znovu přerušena, tentokrát se vhazuje ve střední třetině.
59:43
Teď to však hosté příliš nezvládli, jejich rozehrávka končí zakázaným uvolněním. Zřejmě poslední vhazování dnešního duelu bude znovu před Brodeurem.
59:34
Domácí to stále zkoušejí s prázdnou brankou, to se však nyní změní. Po zakázaném uvolnění se hra vrací do obranné třetiny Flyers.
59:20
Definitivní rozhodnutí zní – branka neplatí!
59:20
Tak nakonec se přece jde telefonovat videorozhodčímu! Jde o to, zda Simmonds dopravil puk do sítě nohou, a zda byla hra přerušena ještě před tím než puk přešel brankovou čáru!
59:20
Tak hlavní sudí to nakonec bere na sebe, gól neuznává! Hru totiž přerušil ještě před tím než puk přejel brankovou čáru!
59:20
Domácí se radují ze vstřelené branky, rozhodčí si ji půjdou zřejmě ověřit k videorozhodčímu! To budou nervy!
59:09
Bojuje se u mantinelu, kdo získá kotouč?
58:42
Vyhození přes všechny čáry Eliášovi nevyšlo podle představ, po zakázaném uvolnění se hra vrací před Brodeura. Hosté navíc nemohli vystřídat.
58:18
Na to kouč Ďáblů reaguje time-outem. Utkání jde do finiše, hraje se o veledůležité body!
58:18
Flyers mají obrovský tlak, Steve Mason míří na střídačku! Domácí to zkouší v šesti s prázdnou brankou!
58:14
Luke Schenn si udělal výlet od modré čáry, prudkou ranou zápěstím napálil levé Brodeurovo rameno!
57:56
Další útočnou akci Philadelphie zastavuje postavení mimo hru.
57:46
Jakub Voráček se dokázal skvěle vymanit od mantinelu až do střelecké pozice! Na kruzích byl podseknut Eliášem, ale stejně dokázal v pádu zakončit a vystrašit Brodeura! Rozhodčí však zákrok Patrika Eliáše neviděli a trestat nebudou.
57:40
Jágr je zpět na ledě, to nejhorší však mají Devils ještě před sebou.
57:13
Hosty se daří držet pětici Flyers daleko od své branky.
56:59
Hra je přerušena, domácí trenér si vybírá oddechový čas!
56:57
Voráčkovu střelu vyrazil Brodeur pouze k Simmondsovi, který nedokázal trefit odkrytou branku! Puk mu sjel po čepeli, prolétl brankovištěm a nakonec minul i vzdálenější tyč! Při Jersey nyní stáli všichni svatí!
56:20
Girouxova střela byla příliš prudká, Voráček odražený puk o mantinel nedokázal zachytit v útočném pásmu.
55:03
Domácí se pochopitelně ihned usadili před Brodeurem.
55:40
Tlak Flyers bude ještě umocněn, domácí budou hrát přesilovou hru. Jaromír Jágr (NJD) zahákoval dorážejícího Schenna, za což nyní bude dvě minuty trpět na trestné lavici. Před Philadelphií je nyní více než slušná šance na srovnání skóre.
54:54
Hartnellova střela sražena do rohu, Jersey znovu dostalo puk alespoň do středního pásma.
54:00
Blíží se nám velkolepý závěr, nahození Voráčka vyšlo ještě před červenou čarou, což nemůže znamenat nic jiného než icing Philadelphie.
53:14
Jaromír Jágr mohl znovu trochu více naklonit misku vah na stranu New Jersey, ocitl se sám před brankářem a mohl přidat třetí gól! Steve Mason však jeho zakončení vystihl a vytěsnil mimo tři tyče!
52:54
A znovu Schenn, Brodeur tentokrát sráží puk do rohu.
51:58
Luke Schenn dostal od Voráčka přihrávku na modrou, jeho ránu vyrazil Brodeur přímo před sebe, kde si puk do branky málem srazil jeden z obránců. Kotouč ale nakonec proskákal těsně mimo!
51:26
Devils raději posílá puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
51:09
Reed se snažil probít mezi dvěma obránci do šance, chybělo málo a povedlo se mu to. Nakonec z toho však nebylo nic závažného.
50:41
Flyers začínají zvyšovat svoji aktivitu v útočné třetině, v další dobré pozici byl kapitán Giroux, ani on ale puk pod břevno vměstnat nedokázal.
50:03
Jakub Voráček měl obrovskou šanci na srovnání, nikým nehlídaný si mohl prakticky rozhodnout, kam pošle kotouč! Bohužel pro domácí z bezprostřední blízkosti těsně přestřeluje!
49:29
Po dalším zákroku Steva Masona je čas na komerční přestávku. Po ní se bude vhazovat v útočném pásmu New Jersey Devils.
49:15
Ďáblové by dva body z tohoto zápasu potřebovali jako sůl, zhruba jedenáct minut před koncem je však čeká ještě velmi složitá a trnitá cesta.
48:44
Eliášova střela z mezikruží sražena do rohu, hosté však zůstávají s kotoučem v útočné třetině.
48:03
Nyní Devils vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Brodeurem.
47:42
Devils právě vstřelili branku!
Až nyní si hosté vytvořili drtivý tlak, který nakonec končí vedoucím gólem! Skvělou práci předvedl zejména Marek Židlický, který naznačil cestu za branku, zadovkou našel na brankovišti volného JAROMÍRA JÁGRA, který našel skulinku u bližší tyče a rozjásal hostující střídačku – 1:2! Asistence: Marek Židlický a Tuomo Ruutu.
46:33
Philadelphia hraje v plném počtu.
46:01
Merrill měl na modré čáře spoustu času na střelu, lehkou přihrávku ale nezpracoval a propustil puk do středního pásma.
45:33
Ne, ne. New Jersey není schopné se kloudně dostat do útočného pásma.
45:03
Jágr ztratil v útočném pásmu kotouč, Couturier následně táhl protiútok dva na jednoho. Nepodařilo se mu však ani přihrát, ani vystřelit.
44:33
Merrill byl v útočném pásmu Flyers poslán k ledu domácím kapitánem Claudem Girouxem (PHI), který za vražení na hrazení obdržel menší trest. Šance se objevuje pro změnu na straně New Jersey.
44:11
Michael Ryder zachytil lob vzduchem od Fayna, jeho zakončení v úniku jeden na jednoho trefilo pouze nohu bránícího hráče.
43:29
Luke Schenn zachytil vyhození na modré čáře, jeho pokus však postrádal potřebnou razanci.
43:03
Carterova střela na bližší tyč úspěch nezaznamenala, více se hosté v útočném pásmu udržet nedokázali.
42:42
Přesilová hra je u konce, znovu bez využití.
42:03
Jeden z hráčů Jersey dokonce nemá hokejku, což je další komplikace. Voráčkova rána příklepem však prosvištěla mimo.
41:14
Claude Giroux dostal poměrně hodně prostoru v rohu kluziště, čehož okamžitě využil! Bleskově vybruslil do střelecké pozice a pokusil se vypálit na přední tyč. Brodeur ale skvělým zákrokem udržel nerozhodný stav!
40:42
V úvodu třetí části nás čeká další přesilová hra Philadelphie, Tuomo Ruutu (NJD) je dnes podruhé na trestné lavici, když háčkem zachytil do šance probíjejícího se Couturiera. Podaří se domácím konečně zužitkovat početní výhodu?

přesilové hry: 0/4 – 0/2
Také ve druhé části jsme byli svědky jednoho gólu, hra se nám však poměrně vyrovnala a ztratila na tempu. Ani jeden z celků si nedokáže vytvořit souvislejší tlak a vypracovat si zajímavější příležitosti na skórování. O osudu zápasu se může rozhodnout ve třetím dějství, které startuje asi v 1:58 a nebo až v případném prodloužení či samostatných nájezdech.
40:00
39:38
Přihrávku přes střední pásmo sice Schenn dostal, puk si za však zpracovával až za modrou čarou – ofsajd.
39:10
Rozběhla se poslední minuta, Jágr ztrácí puk v rohu útočné třetiny.
38:42
A nyní se tak hra vrátí znovu, domácím je totiž zaznamenáno další zakázané uvolnění.
38:22
Flyers se nemohou vymanit z aktivního soupeřova napadání, závěr druhé části se odehrává z větší části před Stevem Masonem.
37:17
Voráček chytře tečoval Hartnellovu střelu, Brodeur si i se změnou pokusu dokázal poradit.
36:29
Druhá perioda se spíše dohrává, ani jeden z týmů nechce udělat zbytečnou chybu, která by ho stále inkasovaný gól a nutnost dohánění soupeřova náskoku.
35:48
Zajac při přejezdu přes modrou čáru zapomněl na svého spoluhráče, který již byl v útočné třetině. Hostům je tak odpískáno postavení mimo hru.
35:15
Ruutu zpět na ledě, hosté se znovu mohou vrhnout do útočení.
35:13
Hosté nyní dobrou prací v útočném pásmu získali cenné vteřinky z Ruutuova trestu. Domácí se snaží vrátit do útočné třetiny.
35:19
Od modré čáry Jakub Voráček trefil pouze Brodeurův beton.
33:48
Puk již dvakrát zamířil do obranné třetiny Flyers, New Jersey se zatím dobře brání.
33:15
Trestná lavice se nám znovu zaplní, vyloučeným hráčem je Tuomo Ruutu (NJD),který dostal za úder do oblasti hlavy a krku proti Downiemu dvouminutový trest.
32:49
Nicklas Grossmann vstřelil za svou kariéru pouhých pět branek, dnes je ale při chuti! Nyní mohl přidat druhou přesnou trefu, jeho nepříjemnou ránu tahem od modré čáry však Brodeur zlikvidoval efektním a efektivním semaforem!
32:35
Volčenkov ztratil puk na útočné modré čáře, domácí však z nadějného protiútoku nic zajímavého vytěžit nedokázali.
31:32
A hned z trestné lavice se Voráček dostával do šance, nakonec se rozhodl posunout puk na Girouxe, jehož střela ale byla zablokována. Následuje icing v podání New Jersey.
31:16
31:01
A znovu.
30:29
Početní výhody dnes ani jednomu z týmů nevycházejí podle představ, Philadelphia vyhazuje kotouč pryč z obranného pásma.
30:00
Eliáš nyní ztratil puk ve vlastním obranném pásmu a poté sporným způsobem zastavil Simmondse, rozhodčí se však tentokrát rozhodli netrestat.
29:35
Merrill dvakrát za sebou střílel od modré čáry. Poprvé jeho střelu zachytil Clowe, podruhé si již Mason musel připsat úspěšný zákrok.
29:16
Jakub Voráček (PHI) nedovoleným způsobem zachytil Rydera, za což si půjde odsedět dvě minuty na lavici hanby.
28:43
Zakázané uvolnění Devils vrací hru před Martina Brodeura.
27:49
Hosté nejsou ve druhé třetině příliš nebezpeční, aktivitu pro změnu přejali hokejisté Philadelphie Flyers.
27:15
Wayne Simmonds na druhé straně vystrašil hostující fandy, jeho tvrdá rána příklepem se zastavila v boční síti, někteří fanoušci již řvali gól! Brodeur nakonec ukryl puk pod lapačkou.
26:57
Volčenkov dostal nabito od Greena, příklepem však trefil pouze nohy bránícího Simmondse.
26:26
Po delší době si zákrok připsal také Mason, od zadního mantinelu se puk vrátil před branku na dobře postaveného Clowa, který z první vypálil. Útočník Jersey však trefil pouze hruď vyjetého brankáře Flyers.
25:46
Ďáblům se v těchto chvílí také nedaří přejít přes zhuštěné střední pásmo, Flyers ho brání velmi dobře. Čekáme na nějakou výraznější šanci.
24:52
A rázem je Salvador na ledě a New Jersey v plném počtu.
24:19
Domácí se nedokáží usadit v útočné třetině, obrana New Jersey pracuje velmi kvalitně a neomylně.
23:53
Tato početní výhoda Flyers je při nejmenším tragická.
23:33
Stejná situace se opakuje o několik sekund později, Mason si znovu vyzkouší práci se svou hokejkou.
23:13
Hosté se zkraje oslabení osvobozují.
22:52
Situace pro Jersey bude rázem ještě komplikovanější. Salvador (NJD) dostává dvě minuty za hru vysokou holí, což se trenérovi hostí vůbec, ale vůbec nelíbí. Na rozhodnutí však nic nezmění, Philadelphia bude hrát třetí přesilovou hru v zápase.
22:28
Flyers vycítili, že stejně jako při prvním gólu domácích, ani nyní si není Brodeur úplně jistý. Štěstí zkusil Hall, který plácl do kotouče z pravé strany, brankář Ďáblů si nyní jeho střelu pohlídal.
22:06
Brunnerův pokus od pravého mantinelu v poklidu zaplul do výstroje Steva Masona, hosté vybojovali útočné pásmo.
21:30
Domácí mají rázem spoustu elánu, Flyers se snaž strhnout náskok na svoji stranu. Další jejich postup je zastaven ofsajdem.
20:47
Philadelphia právě vstřelila branku!
Po následném vhazování se již domácí hokejisté radují z vyrovnání! Puk se po vyhraném buly dostal na modrou čáru, odkud ho se štěstím poslal mezi Brodeurovy betony NICKLAS GROSSMANN – 1:1! Asistence: Jakub Voráček a Claude Giroux.
20:42
Na druhé straně se elegantní stahovačkou uvolnil Steve Downie, jeho následné zakončení Brodeurovi do sítě nepropadlo.
20:28
Hned v začátku druhé části posunul Židlický puk na Jágra, jeho bleskurychlá střela zápěstím ale minula branku Philadelphie.

přesilové hry: 0/2 – 0/1
Úvodní dvacetiminutovka přinesla poměrně zajímavý hokej, více je na ledě vidět hokejisty New Jersey, kteří po zásluze vedou po brance Travise Zajace z osmé minuty. Martin Brodeur však musel mezi tyčemi Ďáblů předvést několik kvalitních zákroků a i díky němu je skóre zatím příznivější pro hosty. Druhá třetina začne zhruba v 1:02.
20:00
19:30
V závěru první části mohlo být srovnáno! Obrana New Jersey naprosto opomněla na Reada, který číhal naprosto osamocen na prostoru mezikruží! Dostal přihrávku a příklepem se z voleje opřel do kotouče! Martin Brodeur se stihl přesunout a včas ukrýt puk mezi svými betony!
19:06
Brodeur si nyní troufl na riskantní rozehrávku středem obranného pásma, naštěstí to pro všechny hráče z New Jersey dobře dopadlo.
18:48
Carter dostal nepříjemný zásah u mantinelu a příliš se mu z ledu nechce. Za pomoci lékaře však již odchází na hráčskou lavici. Vypadá, že zranění není vážně a útočník Devils bude moci v utkání pokračovat.
18:18
Na straně New Jersey je odpískáno postavení mimo hru, hráči si trochu oddychnou při reklamním brejku.
17:55
Jágrova formace znovu úřaduje! Travis Zajac se na levém kruhu proháčkoval do další výborné příležitosti, pro tentokrát z jejich minisouboje s brankářem vyšel lépe Steve Mason!
17:25
Devils mají v dosavadním průběhu více ze hry, dvanáctý zákrok na konto Steva Masona přidal střelou od modré čáry Fayne.
17:03
Philadelphia vyhodila puk přes všechny čáry na icing. Po delší době je hra přerušena.
16:28
Giroux byl sice na kruzích o kotouč odbaven, ten se ale odrazil k Hartnellovi, který byl v dobré šanci. Brodeur však jeho střelu viděl a dokázal jí ramenem vytěsnit mimo tři tyče.
15:53
Velmi dlouho se hraje bez přerušení, bohužel také bez větších brankových příležitostí.
15:06
Ruutu šikovně na modré čáře přenechal na Jaromíra Jágra, který si vybruslil do své střelecké pozice. Nakonec však ještě volil přihrávku, což nebylo v tu chvíli nejlepší možné řešení. Flyers se ubránili.
14:24
Nepřesná rozehrávka nabídla střelu pro Fayne, letící kotouč se ale k domácímu brankáři ani nedostal.
13:52
Zubrusova přihrávka byla tečovaná, puku se však za brankou Masona zmocnili domácí. Směrem dopředu toho ale také mnoho nevymysleli.
13:23
Nedohodnutí v rozehrávce dává rozhodčím možnost odpískat icing hostujícího týmu. Vhazovat se bude po pravici Brodeura.
13:16
Rázem se aktivita přelila na stranu New Jersey, domácí rázem neví, kam dřív skočit.
12:49
Na druhé straně naopak přišla střela Marka Židlického, pozorný Mason ji dokázal odrazit betonem do rohu kluziště.
12:18
Flyers mají v posledních vteřinách o něco navrch, hosté se nedokáží vymanit z obranné třetině. Brodeur ale nemá příliš práce.
11:30
Další útočná akce Flyers je ukončena kvůli postavení mimo hru.
11:11
Domácí si opět vytvořili několik zajímavých příležitostí, ani tentokrát se jim nedisciplinovanost Ďáblů potrestat nepodařilo.
10:33
Hosté následně vyhazují puk daleko od své branky.
10:05
Philadelphia znovu poskládala svůj útočný pětiúhelník a kombinuje. Voráčkova střela z dobré pozice byla zablokována, k brankáři Brodeurovi se nedostala.
09:43
Simmondsovo zakončení od pravého mantinelu bez problémů sebral Martin Brodeur lapačkou.
09:11
Rozhodčí v prvních minutách s tresty rozhodně nešetří, již potřetí se otvírají vrátka na trestnou lavici. Nyní to odnesl Marek Židlický (NJD), který přijel do souboje u mantinelu a krosčekem poslal k zemi Hartnella. Za to pochopitelně obdržel dvouminutový trest.
08:58
Hosté si pro tentokrát nerozuměli v rozehrávce, puk doklouzal až na zakázané uvolnění. Vše důležité se vrací před Brodeura.
08:40
Domácí se pokusili odpovědět, Jakub Voráček ale byl natolik tísněn protihráči, že z dobré pozice mezi kruhy nedokázal zakončit. Puk následně skončil mimo ledovou plochu, následuje reklamní přestávka.
07:56
Hosté se znovu usadili před brankářem Masonem a na konci osmé minuty se dostávají do vedení! Skvělou práci předvedl TRAVIS ZAJAC, který dostal přihrávku před branku, se zakončením nespěchal, položil si brankáře a poté pohodlně zakončil do prázdné branky – 0:1! Asistence: Jaromír Jágr a Tuomo Ruutu.
07:21
Zatím se hraje velmi svižný a pohledný hokej, Steve Mason posbíral již sedm úspěšných zákroků. Jeho protějšek má prozatím čtyři.
07:02
Philadelphia se také ubránila a hraje v plném počtu.
06:42
Až v závěru početní výhody se Devils usadili v útočném pásmu a ihned z toho bylo několik zajímavých příležitostí. Ta největší se naskytla před Andy Greenem, který mohl puk dorážet téměř do prázdné branky! K jeho smůle ho však nedokázal trefit!
05:49
Marek Židlický měl na modré spoustu času, svoji tvrdou ránu ale mezi tři tyče vměstnat nedokázal. Následně hraje znovu Brodeur.
05:27
Hned na úvod oslabení se domácí podařilo dvakrát za sebou vyhodit puk pryč z obranné třetiny.
05:02
Nyní se vše otočí ve prospěch Ďáblů. Steve Downie (PHI) si počínal nedovoleně proti brankáři Brodeurovi, který tak pro svůj tým vybojoval úvodní početní výhodu.
04:44
Téměř celé dvě minuty vydrželi domácího hokejisté bez přestávky v útočném pásmu, zkušený Martin Brodeur musel ze svého repertoáru vytáhnout hned několik kvalitních zákroků. Greene je zpět na ledě.
04:23
Čtveřice New Jersey je již silně unavená, zatím se jí vůbec nepodařilo vystřídat.
03:38
Početní výhoda domácího týmu je zatím velmi nebezpečná, na branku New Jersey létá jedna střela za druhou! V kvalitní šanci se ocitl Giroux a také dorážející Voráček, Brodeur všechny pokusy dokázal pochytat!
03:03
Couture se šikovně vytočil zpoza branky až do brankoviště, Brodeur vynikajícím zákrokem pokryl volný prostor a podržel Devils!
02:44
Nyní budeme svědky první přesilové hry dnešního zápasu. Kličku na modré čáry v podání Streit nedokázal zachytit Andy Greene (NJD), který za hákování odchází na lavici hanby. Flyers tak dostanou dobrou šanci otevřít střelecký účet dnešního mače.
01:44
O chvíli později se Steve Mason rozhodl podržet kotouč pod svojí lapačkou a přerušil tím hru. Vhazovat se bude po levé ruce domácího gólmana.
01:32
Na druhé straně Ryder prudkou ranou zápěstím poprvé prověřil Masonovu pozornost, oba brankáři se tak poprvé seznámili s tvrdostí kotouče.
00:58
Vzápětí již musel Martin Brodeur zasahovat příklepem od modré čáry ho prověřil Scott Hartnell.
00:30
Hned v úvodu se do útoku vydali domácí hokejisté, ke střele se dostal jejich nejproduktivnější hráč Claude Giroux, mezi tři tyče však svoji ránu vměstnat nedokázal.
00:01

Philadelphia Flyers: Mason (Heeter) – Coburn, Timonen, Grossman, Streit, L. Schenn, MacDonald – Voráček, Giroux, Hartnell – Simmonds, B. Schenn, Lecavalier – Read, Couturier, Downie – Raffl, Hall, Rinaldo

New Jersey Devils: Brodeur (Schneider) – Fayne, Greene, Židlický, Salvador, Merrill, Volčenkov – Jágr, Zajac, Ruutu – Eliáš, Henrique, Clowe – Ryder, Zubrus, Brunner – Bernier, Gionta, Carter.
Philadelphia zažívá v posledních dnech skvělou formu, bodovala již ve čtyřech po sobě jdoucích duelech Naposledy však na hřiště Toronta získala pouhý bod, který ji však stále drží na skvělé sedmé pozici s dvoubodovým náskokem na devátý Detroit.

Střeleckým statistikám Philadelphie pochopitelně vévodí s čtyřiašedesáti body Claude Giroux, na paty se mu snaží šlapat další český hokejista – Jakub Voráček. Ten v dosavadních zápasech zaznamenal 18 gólů a 29 asistencí.
New Jersey v čele s řadou českých hokejistů se každým kolem přibližuje postupové osmičce, nyní se nachází na jedenácté pozici s dvoubodovou ztrátou nad osmý Columbus. V posledních zápasech New Jersey netypicky padá hodně branek, před dvěma dny Devils porazili Carolinu 5:4.

Hned tři ze čtyř hráčů na čele produktivity New Jersey jsou Češi. Vše táhne Jaromír Jágr, který doposud nasbíral 55 kanadských bodů za 20 gólů a 35 asistencí. Kousek za ním se nachází Patrik Eliáš, před čtvrtého Židlického se dokázal ještě vklínit Henrique.
Ani v dnešní noc se nezastaví kolotoč zápasů kanadsko-americké NHL, která se rychlým tempem řítí do svého konce. V přímém souboji o vyřazovací boje si to proti sobě rozdají hokejisté Philadelphie Flyers a New Jersey Devils! Hraje se opravdu o hodně, oba celky se motají kolem kritického osmého místa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.