David Krejčí (BOS) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:58
David Pastrňák (BOS) – 2+0, 7 střel, čas na ledě 14:33
Zdeno Chára (BOS) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 23:05
Tři hvězdy utkání

1. David Pastrňák (BOS) – 2+0
2. Tuukka Rask (BOS) – 41 zákroků, 1 branka, 97,6% zákroků
3. Adam McQuaid (BOS) – 0+1
První třetinu vyhráli domácí v poměru 1:0. Přesně po šestnácti minutách byl totiž v úniku faulován David Pastrňák, kterému se následně povedlo proměnit samostatný nájezd střelou mezi betony Fleuryho.

Druhá třetina nabídla po jedné brance na každé straně. Nejdříve se po povedené individuální akci prosadil český útočník David Pastrňák. Následně přišlo vyrovnání, které zařídil německý hokejista Tom Kühnhackl. Ten docílil branky bruslí, ale rozhodčí tuto situaci posoudili jako regulérní gól.

Třetí třetina byla v režii domácích. Jimmy Hayes zakončoval akci svého celku střelou do prázdné branky. Následně se z úniku prosadil také Landon Ferraro a poslední hřebíček do hrobu Pittsburghu zatloukl Brad Marchand.
59:27
Ale Pens mohli ještě snížit. Nebezpečnou střelu vyslal například z levé strany Morrow, ale ani jemu se nepovedlo překonat dnes skvělého Raska.
59:14
Dohrávají se poslední sekundy. Domácí maí puk na svých hokejkách a stav utkání kontrolují aktivní hrou.
58:24
Boston puk nahodil za branku a následně se z levého kruhu ke střele dostal jeden z hráčů. Tomu se ale nepovedlo překonat pozorného brankáře.
57:25
Hosté sice kombinovali v útočném pásmu, ale jejich aktivita nebyla taková, jako v předchozích minutách, kdy ještě mohli vyrovnat.
56:24
Penguins se lehce sesypali a na úspěch v tomto utkání ani nemusí myslet. Nyní se utkání spíše dohraje, a to v poklidném tempu.
55:27
Bruins právě vstřelili branku!
Po minutě a sekundě přichází pátá branka! Po nahození Toreyho Kruga se puku před brankou ujal BRAD MARCHAND, jenž byl sice faulován, ale v letu se mu povedlo puk umístit za záda hostujícího brankáře. Asistence: Torey Krug, Patrice Bergeron.
54:26
Je rozhodnuto! Nahozený puk od Seidenbrga Määttä nedokázal zachytit a sám na branku se hnal LANDON FERRARO. Ten svou akci zakončoval střelou nad rameno, kterou překonal brankáře Fleuryho počtvrté. Asistence: Dennis Seidenberg.
53:48
Boston nyní hraje hodně takticky a směrem dopředu to už není tak aktivní, jako v minulých minutách a třetinách.
52:45
Hosté mají jen málo času na vyrovnání utkání a zatím to nevpadá, že by se za vyrovnáním přímo hnali...
51:53
Brian Dumoulin dostal puk na levou stranu, odkud vyslal rychlou střelu. Pro Raska to ovšem nebylo nic jiného, než lehký pokus.
51:21
Útočné snažení svého celku ukončil Landon Ferraro, který vzal s sebou branku. Po komerční přestávce se bude pokračovat za stavu 3:1 pro domácí.
50:34
Domácí jdou do důležitého dvoubrankového vedení! Ryan Spooner najel do útočné třetiny po levé straně a v pravý čas našel v brankovišti postaveného JIMMYHO HAYESE, kterému se povedlo dát třetí branku svého celku! Asistence: Ryan Spooner, Adam McQuaid.
49:51
Brad Marchand s pukem postupoval dopředu, ale v souboji byl lehce zastaven, a puk se mu nepovedlo poslat na branku.
49:24
David Pastrňák postupoval po levé straně, kde se ovšem k němu stáhla dvojice protihráčů, která jej o touš připravila.
48:56
Následně se po zákroku u mantinelu přerušuje hra a bude se vhazovat ve středním pásmu.
48:07
Pro Kevana Millera byla vytvořena naprosto luxusní akce. Tu samotný hráč zakončoval v blízkosti brankáře, kterého ale nepřekonal!
47:34
Puk do jízdy dostal hostující Olli Määttä, který postupoval sám na brankáře. Střelou tahem se mu ale nakonec povedlo trefit jen brankáře.
46:50
U puku jsou aktivnější nyné hosté, kteří jej sice domácím nepouští, ale ti vedou. Pens jsou směrem dopředu zatím neúspěšní.
46:12
Ani následný útok neskončil brankou v síti domácího brankáře, a tak následuje komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat po jeho pravici.
45:40
Z hranice levého kruhu střílel rychlou ukrytou střelou Phil Kessel. Tomu se ale nepovedlo trefit branku, kterou hájí Rask.
44:41
Po střele obránce Pouliota se k puku dostal Scott Wilson, jenž pálil z blízkosti. Puk se mu ovšem nepovedlo dostat za záda Raska, jenž předvedl skvělý zákrok!
43:50
Následuje aktivní hra Pittsburghu v útočném pásmu, ale žádné střely k vidění nejsou. Toto utkání bude ještě pro oba celky těžké.
43:08
Chára se hned po buly odhodlal k další střele, ale i nyní byl hostující brankář na své pozici a jeho pokus dokázal zachytit.
43:02
Brad Marchand poslal puk na modrou čáru, odkud tvrdě pálil slovenský obránce Zdeno Chára. Jeho střelu ale Fleury celou dobu viděl.
42:35
Hraje se aktivně na obě strany, ale ani jeden celek nechce udělat chybu. Uvidíme, komu se povede jako první v této periodě skórovat.
41:36
Bryan Rust to zkoušel z levého úhlu bekhendovým pokusem. Branku se mu ovšem nepovedlo trefit.
41:07
Z levého kruhu to zkoušel útokem na hattrick David Pastrňák. Jeho pokus ale skončil jen na výstroji zkušeného brankáře.
40:29
Hodně aktivně vlétli do této periody domácí hokejisté. Usadili se v pásmu, ale následně se jim nepovedlo překonat Fleuryho.
40:01

Střely na branku: 18:28
40:00
39:36
Brian Dumoulin zkoušel překonat domácího brankáře rychlou střelou od modré čáry. Jeho pokus byl ovšem finským brankářem vykopnut.
39:06
Boston se zkoušel udržet v útočném pásmu, ale Torey Krug byl již v ofsajdu v momentě, kdy se pokoušel posílat puk před branku.
38:53
Následné vyhození domácích hokejistů končí ztečovaným pokusem mimo ledovou plochu. Minutu před koncem tak uvidíme ještě jednu přestávku.
38:24
Marchand následně vyvezl puk ze třetiny a poslal jej jen za branku Fleuryho. Nechce nic riskovat a spíše šetří sekundy.
37:53
Z levé strany to zkusil Patrice Bergeron, ale tento pokus nemohl hostujícímu brankáři nadělat jakékoliv problémy.
36:49
Následovalo další snažení domácích hokejistů, které ale brankou neskončilo a pokračujeme tak ve vyrovnaném utkání plném šancí.
36:14
Pohledná kombinace druhé domácí formace byla zakončena bekhendovým pokusem Erikssona z mezikruží. Fleury dokázal tento pokus vyrazit.
35:41
Brad Marchand a David Krejčí ujížděli do rychlého přečíslení. Český útočník byl dobře bráněn, a tak jeho spoluhráč vystřelil. Svým pokusem ovšem orazítkoval jen tyčku!
35:04
Dlouhá kombinace hostujícího celku nebyla zakončena střelou. Kris Letang nedokázal zachytit rychlou přihrávku.
34:17
Phil Kessel pálil z levého kruhu, ale jeho pokus pohotově Rask vyrazil. Následně se domácím povedlo puk vyhodit.
33:49
Landon Ferraro fauloval na levé straně hrozícího Letanga a dostane dvouminutový trest. Velká šance pro nabuzené hosty.
33:24
Tuukka Rask je i nadále skvělý! Nyní chytil další střelu z blízkosti, kterou bylo opravdu obtížné vyrazit, ale finský brankář opět zasáhl betonem!
32:45
Po pokusu z pravé strany se zkoušel z otočky prosadit Scott Wilson. Tomu se ale nepovedlo poslat puk do branky, skvěle zasáhl Rask!
31:55
Po pravé straně se do útoku dostal Bryan Rust, který přijal přihrávku a vystřelil na branku. Tuukka Rask skvěle zasáhl lapačkou.
31:12
Marc-Andre Fleury nyní předvedl několik neskutečných zákroků. Vše bylo korunováno průnikem Ryana Spoonera, který se nedokázal tváří v tvář prosadit!
30:18
Kris Letang pálil od modré čáry, ale jeho pokus se odrazil jen od zadního mantinelu. Následně se jeho spoluhráčům nepovedlo zakončit.
30:03
Následně se hra přerušila a následuje další komerční přestávka. Po ní se bude pokračovat v rychlém tempu na obou stranách.
29:15
Loui Eriksson ujížděl po pravé straně a nahozením před branku hledal Davida Pastrňáka. K tomu se ale puk nedostal.
28:34
Od modré čáry pálil na branku Raska Kris Letang. Ten svůj nahazovaný pokus mířil k pravé tyčce, kterou ale nakonec jen minul.
27:27
Domácí hokejisté zamkli hostující celek a tlačí jej podobně, jako kdyby měli k dispozici přesilovku.
26:53
Do šance před brankou se dostal domácí útočník Jimmy Hayes, kterému se ale nadvakrát z blízkosti nepovedlo překonat připraveného brankáře!
26:39
Carl Hagelin ve velké šanci před Raskem poté, co se k němu odrazil puk. Z levé strany jej cpal do branky, ale finský brankář skvěle zasáhl!
26:13
Puk se následně dostal na modrou čáru, odkud střílel Kevan Miller. Jeho dělovka byla sice nebezpečná, ale za zády hostujícího brankáře neskončila.
25:25
Za brankou dnes již dvakrát překonaného brankáře chtěl udělat kličku David Krejčí. Ta mu ovšem nevyšla a puk se doklouzal k Fleurymu.
25:05
Domácí hokejisté se z mírného tlaku osvobodili vyhozením za branku Marca-Andreho Fleuryho. Následovat tak bude vhazování před druhým brankářem.
24:38
Pens ožili a i nadále tlačí. Po levé straně si najel jeden z hostujících hokejistů, kterému se ale následně nepovedlo poslat puk do branky.
24:07
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Pittsburgh ovšem hodně rychle koriguje stav utkání. Střelu Oskara Sundqvista z levé strany vyrazil Rask jen před sebe, kam si najel TOM KÜHNHACKL, jenž puk poslal do branky bruslemi! Rozhodčí ještě situaci potvrdil po videu. Asistence: Oskar Sundqvist, Trevor Daley.
23:12
A přece jen se domácí dostali do šance, která byla zakončena druhou brankou! DAVID PASTRŇÁK si najel z levé strany až před branku, kde udělal Fleurymu kličku a poslal puk do odkryté klece. Bez asistence.
23:03
Loui Eriksson zachytil přihrávku Fleuryho, ale následně se mu nepovedlo puk poslat do branky, či s ním nějaké lépe naložit.
22:19
Jimmy Hayes několikrát ve středním pásmu zakombinoval s jedním ze svých spoluhráčů a vyrazil do útočné třetiny. Tam ale do zakončení přes bránící hráče neprošel.
21:42
Po následném vhazování jsme viděl bitku, po které si oba hráči plácli. Šlo o domluvenou povedenou bitku. Za domácí se zúčastnil Ferraro a za hosty Wilson. Oba hráči si rozdali dostatek ran a oba dostanou tresty.
21:14
Poprvé v této periodě pozorný také Tuukka Rask, který musel řešit střelu Trevora Daleyho od modré čáry. Problémy mu ale nenadělala.
20:49
Další útok domácích hokejistů skončil ofsajdem. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
20:22
K první střele druhé třetiny se z levé strany odhodlal Patrice Bergeron. Ten dlouho mířil, ale nakonec trefil jen chrániče obránce.
20:01
Prvních dvacet minut je minulostí. Viděli jsme vyrovnanou třetinu, kde padla jediná branka. Přesně po šestnácti minutách byl totiž v úniku faulován David Pastrňák, kterému se následně povedlo proměnit samostatný nájezd střelou mezi betony Fleuryho.

Střely na branku: 10:13
20:00
19:52
Ještě jednu střelu ale musel řešit Marc-Andre Fleury. Projektilem z levé strany jej ohrozil Brad Marchand, ale ten nepřidal svou další branku.
19:36
Hostující hokejisté jsou v závěru první třetiny aktivní na puku, se kterým kombinují ve vlastní třetině.
19:00
Po následné střele od modré čáry následoval závar před brankou finského brankáře. Puk ovšem do branky nikdo nedotlačil.
18:51
K puku se mezi kruhy dostal Tom Kühnhackl, kterému se ale nepovedlo zamířit přesně do pravého horního růžku branky Tukky Raska.
18:05
Po dalším snažení Bostonu, které nebylo daleko od vstřelené branky, se hosté raději vyhozením za branku Raska osvobodili.
17:32
Po pravé straně si před branku najel Ryan Spooner, kterému se ovšem nepovedlo puk poslat do branky, či lépe přihrát.
17:10
Následně se domácím nepovedlo s pukem zakombinovat, či si nějak přihrát a puk skončil na zakázaném uvolnění.
16:31
Z otočky zkoušel přidat druhou branku svého celku Brett Connolly, kterému se ovšem nepovedlo poslat puk do branky.
16:00
Boston jde do vedení po brance DAVIDA PASTRŇÁKA! Havířovský rodák se rozjel proti Fleurymu, těsně před ním zpomalil, zamíchal s kotoučem a poslal jej mezi betony zkušeného brankáře!
16:00
David Pastrňák byl v úniku, který zakončoval forhandem seknut Pouliotem a bude mu nabídnuto trestné střílení!
15:13
Po pravé straně unikal útočník Marchand, kterému se ale nepovedlo následně projít až do střelecké pozice.
14:37
Na branku nahazoval puk Olli Määttä, kterému se svým pokusem ovšem nepovedlo najít nikoho na teč.
13:51
Útočí také hosté, ale těm se příliš nedaří. Na koně se dostávají domácí, kteří by rádi dali branku.
12:52
Dvě obrovské šance Davida Pastrňáka. Najel si před branku a zakončoval. První střelu poslal do brankáře, ta následná neskončila v odkryté brance!
12:07
Rychlá střela Zdena Cháry skončila jen těsně vedle branky. Pokud by pokus letěl na Fleuryho, měl by velké problémy.
11:32
Od modré čáry pálil Matt Beleskey, kterému se ovšem jeho rychlým pokusem nepovedlo nijak překvapit brankáře Fleuryho.
10:55
Po nahazované se do útoku hnali hosté, ale těm se povedlo puk nahodit jen za branku, kde o něj bude svedena bitva.
10:00
Následně se do útoku dostali domácí a jejich snažení musel ukončovat vyhozením přes všechny čáry jeden z hostů.
09:38
Kutálejícího puku se před brankou Raska chopil obránce Daley. Tomu se ale nepovedlo trefit branku Raska.
09:14
Po přihrávce Shearyho pálil z mezikuží Sidney Crosby, kterému se ovšem nepovedlo trefit branku domácího brankáře.
08:54
Poprvé se uskuteční komerční přestávka. To vše po akci, která zastavila bostonského v postupování směrem dopředu.
08:20
Na druhé straně to zkoušel dvakrát od modré čáry Derrick Pouliot, kterému se ale ani jednou nepovedlo nějak výrazněji ohrozit brankáře.
07:18
Do tempa se dostávají také domácí. Závar před brankou nebyl nakonec zakončen úvodní brankou tohoto střetnutí.
06:42
David Pastrňák dostal puk na levý kruh, odkud mohl zakončovat. Hledal ale ještě lépe postaveného spoluhráče, a to se mu nepovedlo.
05:47
Do první šance se dostával rychlým útokem také Jimmy Hayes, ale tomu se nepovedlo být svým pokusem úspěšný.
04:51
Další nahození za branku finského brankáře bylo samotným strážcem svatyně zachyceno a posláno na své spoluhráče.
04:12
Další útok zatím jasně aktivnějších hostů. Po pravé straně zaútočili tučňáci, ale střela Crosbyho skončila jen u Raska.
03:27
Následně puk před branku dostal z levé strany Phil Kessel, kterému se ovšem nepovedlo svou střelou překonat zblízka Raska!
02:37
Hostující obránce Dumoulin to zkoušel od modré čáry, ale jeho pokus skončil jen mimo ohrožení Tukky Raska.
02:10
Opět se přerušuje hra. Nyní rozhodčí píská situaci ve středním pásmu, kde jeden z hráčů Pittsburghu puk přihrál rukou.
01:42
Nějakou dobu se bojovalo a puk v útočném pásmu Pens. Následně jej vydolovali hosté, kterým se povedlo poslat puk na Raska.
01:05
Následně se hosté nedomluvili a puk skončil jen za brankou finského brankáře. Následovat bude vhazování před Fleurym.
00:33
Snad popáté během úvodní půlminutky je utkání přerušeno. Nyní to bylo způsobené ofsajdem od hokejistů Pittsburghu.
00:12
Během dvanácti sekund je to již třetí zásah pro domácího brankáře, kterého hosté zatím zásobují jednou střelou za druhou. Nebezpečné pokusy to ovšem nejsou.
00:06
Patrice Bergeron sice vyhrál buly, ale do útoku se hned prodral Crosby. Jeho pokus z levé strany ale skončil jen u Raska.
00:01
Krásné ráno. Utkání mezi Bostonem a Pittsburghem začne za pár minutek, krátce po jedné hodině a pětatřicáté minutě. Zůstaňte s námi u textového přenosu.

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Miller, Chára, Seidenberg, Morrow, McQuaid, Krug – Connolly, Bergeron, Marchand – Pastrňák, Krejčí, Eriksson – Hayes, Spooner, Beleskey – Ferraro, Kemppainen, Rinaldo

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Letang, Määttä, Daley, Dumoulin, Cole, Pouliot – Hörnqvist, Crosby, Kunitz – Kessel, Cullen, Hagelin – Rust, Sundqvist, Kühnhackl – Sheary, Porter, Wilson

Rozhodčí: Pochmara, Morton – Murphy, Sericolo.
Předpokládané sestavy

David Krejčí (BOS) – 48 bodů (14+34)
David Pastrňák (BOS) – 16 bodů (6+10)
Poslední vzájemný zápas

Sobota 19.12.2015, Consol Energy Center, Pittsburgh
Pittsburgh Penguins 2:6 Boston Bruins
9. Sheary (Crosby), 23. Daley (Crosby, Sheary) – 11. Vatrano (Spooner, Ferraro), 22. Bergeron (Marchand), 30. Eriksson (Spooner, Krejčí), 41. Bergeron (Chára, Marchand), 53. Vatrano (Bergeron, Hayes), 56. Vatrano (Spooner)
Pittsburgh Penguins
Tučnáci budou ještě muset podobně bojovat. Celek kolem fenomenálního Sidneyho Crosbyho je sice na osmém místě konference a náskok na devátý celek je jednobodový, ale Pittsburgh má o tři utkání méně, než právě dotírající New Jersey. Pens se naposledy povedlo porazit Buffalo na jeho ledě v poměru 4:3. Nejproduktivnějším hráčem je očekávaně Kanaďan Sidney Crosby, jenž má na kontě šestapadesát bodů.
Boston Bruins
Medvědi budou muset ještě hodně zabrat, pokud chtějí hrát play-off. Nyní jsou sice na sedmém místě a náskok na deváté Devils je již tříbodový, ale do konce základní části zbývá ještě hodně zápasů a stát se může cokoliv. Bruins mají střídavou formu, ale naposledy prohráli s Columbusem vysoko 4:6. Nejproduktivnějším hráčem je Patrice Bergeron, jenž nasbíral padesát bodů. David Krejčí a Loui Eriksson jsou dva body před bránou padesáti bodů.
Na led bostonského celku dnes zajíždějí tučňáci. Oba celky jsou aktuálně na postupových pozicích do play-off. Domácí jsou na sedmém místě a Pittsburgh na osmém. Pensylvánský celek se dnes může dotáhnout na Boston. Začínáme krátce po půl druhé.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.