Aleš Hemský (DAL) 1+1, 3 střely, čas na ledě 13:27
Tři hvězdy utkání:
1. Antti Niemi (DAL) 36 zák., 0 gólů, 100%
2. Aleš Hemský (DAL) 1+1
3. Mattias Janmark (DAL) 1+0
Je konec! Hvězdy z Dallasu v každé třetině jednou skórovaly a to jim bohatě stačilo na vítězství. Už ve 2. minutě se po přihrávce Hemského prosadil Mattias Janmark a ve druhé části přidal druhý domácí gól střelou přes obránce sám Aleš Hemský. V 53. minutě pak v přesilovce pečetil skóre kapitán Dallasu Jamie Benn. Výborný výkon podal domácí gólman Antti Niemi, jenž při své premiéře v barvách Stars udržel čisté konto a navíc si připsal druhé asistence u prvních dvou zásahů svého týmu.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:13, celkem – 24:36.
Dnešní utkání navštívilo 18532 diváků.
59:45
Niemi pochytal i dorážky Malkina a Perrona. Finský gólman chytá při své premiéře v dresu Stars skvěle.
59:35
Fantastický Niemi, který se přemístil proti Kesselovi! Tohle byl zákrok utkání!
59:21
Kotouč skončil v hledišti. Vhazuje se před Niemim.
59:00
Poslední minuta!
58:53
Icing Dallasu. Antti Niemi bojuje o čisté konto.
58:36
Malkinovu střelu vyrazil betonem Niemi a Fiddler následně vyhodil.
58:22
Oddechový čas pro Penguins!
58:22
Letang pálil od modré, puk srazil do ochranné sítě Eakin.
57:45
Malkin s Kunitzem to zkoušeli před domácí brankou, ale na třígólovém rozdílu se nic nemění.
57:22
Jordie Benn vyhodil puk do středního pásma.
57:15
Ještě oddechový čas Dallasu.
57:15
Fleury zůstává na střídačce, Pens to zkoušejí v šesti!
57:15
Domácí zahráli na icing, hra se vrací před Niemiho.
56:46
Domácí v pohodě kontrolují závěr duelu, jejich obrana je dnes výborná.
56:17
Od modré nahazoval Demers, Fleury puk zachytil a přerušil hru.
55:02
Posledních pět minut třetí třetiny, hosté už to budou mít velmi těžké.
54:51
Nyní už si Niemi na kotouč sáhl, domácí brankář stále drží čisté konto. Reklamní přestávka.
54:30
Od modré pálil Bennett, Niemi však nemusel zasahovat.
53:57
Hosté operují v útočném pásmu, ale obrana Dallasu všechny střely blokuje.
52:39
Dallas právě vstřelil branku!
Domácí přesilovku využívají a asi již rozhodují o osudu utkání! Od pravého mantinelu vystřelil Jason Spezza a JAMIE BENN tečoval kotouč za záda Fleuryho. Asistence: Jason Spezza a John Klingberg.
52:32
Důrazný Seguin se natlačil za hostující obranu a byl faulován Ianem Colem. Další přesilovka pro Stars.
52:22
Niemi zákrokem lapačkou přerušuje hru. Reklamní přestávka.
52:15
Další zakázané uvolnění. Buly před Niemim.
52:08
Icing Dallasu.
51:53
Dvě střely Määtty hostům nepřinesly snížení stavu.
51:11
Pittsburgh už musí otevřít hru, čas se krátí.
50:42
Hosté jsou v plném počtu.
50:24
Z úhlu střílel Goligoski, Fleury vyráží.
48:50
Domácí jsou kompletní a hrají přesilovku.
48:41
Jevgenij Malkin se diví, ale bude vyloučen. Ruský útočník střílel bekhendem a při dokončení pohybu nešťastně zasáhl do tváře Goligoského. Šlo o neúmyslný zákrok, ale podle pravidel musí následovat trest.
48:36
Po Letangově střele přerušil hru Niemi.
48:14
Ostrou střelu Sharpa zastavila Fleuryho lapačka, nyní začne krátká přesilovka Pens.
47:08
Kessel střílel z bezprostřední blízkosti branky, ale Niemi byl výborný! Domácí brankář pak vyrazil i střelu Letanga.
46:49
Jamie Benn je dokonce vyloučen za nedovolené bránění!
46:49
Domácí dostali puk do sítě, ale gól neplatí! Clonící Benn totiž přistrčil obránce Lovejoye!
46:43
Seguin zamířil z levého kruhu jen do hrudi Fleuryho. Hostující brankář přerušil hru.
46:21
Hosté hned po buly vyhazují.
46:15
Další přesilovka Dallasu! Za hákování je vyloučen Matt Cullen.
45:58
V další dobré příležitosti se ocitl Kessel, ale Niemi byl opět na místě.
45:39
Po hrubce domácí obrany se ocitl sám před Niemim Malkin, ale gólman Dallasu svůj tým podržel!
45:23
Také nyní se Pens osvobozují.
45:05
Teď už hosté vyhodili.
44:28
Dobrá přesilovka domácích. Střely Spezzy a Sharpa si však cestu do sítě nenašly.
43:38
Hostující Beau Bennett si přidržel Spezzu a dostává dvouminutový trest.
42:46
Na druhé straně přerušil Fleury hru po střele Eakina.
42:38
Crosby nahrál na levý kruh Kesselovi, jehož střela skončila v lapačce výborného Anttiho Niemiho!
42:29
Niemi v pohodě pokryl nahození ze středního pásma.
40:51
Seguina přibrzdila obrana hostí a útočník Stars se dostal do postavení mimo hru.
40:26
Lovejoy má puk za brankou a vyhlíží, komu by rozehrál.
40:01
Hráči obou celků jsou již zpět na ledě. Za malou chvíli začne třetí třetina.
Třetí třetina začne přibližně ve 4:37.
Druhá třetina nabídla podobný obraz hry, jako úvodní část. Pens jsou sice střelecky aktivnější, ale opět se prosadili jen domácí, když se ve 26. minutě trefil v přesilovce Aleš Hemský, jenž překonal Fleuryho střelou přes obránce Scuderiho. Zajímavostí je, že druhou asistenci u obou branek Dallasu si připsal brankář Antti Niemi.

Střely na branku ve 2. třetině – 11:13, celkem – 15:23.
38:56
Od pravého mantinelu střílel Fiddler, Fleury přerušil hru.
38:44
Puk z hole Bonina skončil v hledišti, buly v obranném pásmu Pens.
38:39
Nahození Demerse srazil Dumoulin do ochranné sítě. Vhazuje se před Fleurym.
38:16
Janmark se už dostal do hodně ostrého úhlu. Ještě však stačil vystřelit bekhendem a Fleury musel schovat kotouč do rukavice.
37:40
Střelu Goligoského od červené čáry vyrazil Fleury do rohu.
36:34
Na druhé straně vyrazil pokus Hemského Fleury.
36:23
Bekhendový pokus Malkina vyrazil Niemi, za jehož zády neskončila ani dorážka Hornqvista. Niemi puk nakonec odpálil vyrážečkou!
35:42
Zakázané uvolnění Hvězd.
35:02
Dopředu se řítili Benn a Seguin, ale jejich spolupráci překazil Olli Määttä.
34:54
Hosté v postavení mimo hru.
34:45
Kunitz srazil pokus jednoho z domácích hráčů mimo hrací plochu. Následuje komerční brejk.
34:31
Letang přenechal puk do tandemu Sprungovi, jeho střela však byla zblokována.
33:53
Hosté vedou na střely 21:12, ale zatím jim to není nic platné.
33:21
Nahození Lovejoye způsobilo před Niemim závar, který ale brankář Stars ustál.
32:27
Goligoski chyboval, když nedokázal zkrotit puk před napadajícím Hornqvistem. Švédský útočník však Niemiho nepřekonal!
31:41
Po buly vypálil Dumoulin a Niemi přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
31:36
Drobná strkanice, ve které se angažoval hostující Kunitz, nerezultovala ve vyloučení. Pokračujeme v plném počtu.
31:12
Kunitz hledal od brankové čáry najíždějícího Crosbyho, ale hostující kapitán na puk nedosáhl.
30:10
Po pravém křídle hezky pronikl Fiddler, s jeho bekhendovým pokusem si poradil Fleury.
29:59
Jsme v polovině utkání, Dallas vede nad Pittsburghem 2:0.
29:18
Perron přebral puk už v ofsajdovém postavení.
28:59
Protiútok Pens zakončoval Kessel. Niemi puk vyrazil do ochranné sítě.
28:47
Další dobrý zákrok Niemiho, který vyrazil puk svou holí.
28:23
Z ostrého úhlu střílel Letang, Niemi si svou tyčku pohlídal.
28:01
V momentě, kdy skončil Goligoského trest, Niemi přerušil hru.
27:33
Sprong od modré branku netrefil.
27:07
Nyní už domácí vyhazují.
26:57
Niemi opět přerušuje hru. Finský brankář Dallasu chytá velmi dobře.
26:29
Letang nahrál na pravý kruh Kunitzovi, jeho střelu pokryl zatím velmi jistý Niemi.
26:21
V oslabení ujel po levé straně Fiddler, branku netrefil.
26:01
Domácí Alex Goligoski je vyloučen za vysokou hůl. Přesilovku si vyzkoušejí i Tučňáci.
25:50
Hned po buly se dostal ke střele Fiddler. Fleury má puk ve výstroji.
25:42
Domácí využívají přesilovku a vedou 2:0! ALEŠ HEMSKÝ přebral ve středním pásmu puk od Goligoského a střelou přes obránce Scuderiho zaskočil Fleuryho. Puk zapadl do horního růžku na straně, kde brankář Pens drží vyrážečku. Asistence: Alex Goligoski a Antti Niemi.
25:33
Hosté vyhazují.
24:57
Nick Bonino vyloučen za hákování.
24:56
Při signalizovaném vyloučení na straně Pittsburghu zahrozil Ničuškin. Fleury si jeho zakončení pohlídal.
24:20
Rána Seguina skončila vedle hostující svatyně.
23:57
Střelu Kessela zblokoval Goligoski.
23:35
Pens se dostali do postavení mimo hru.
23:29
Od modré pálil Goligoski a puk skončil ve výstroji Fleuryho.
23:11
Malkinovi byla odpískána přihrávka rukou. Rozhodčí tedy přerušili hru.
22:28
Määttä nahodil puk za branku, kam si pro něj vyjel Niemi.
21:42
Fleury si přidržel puk v lapačce po střele Ničuškina z levé strany.
21:15
Na modré se dostal ke kotouči Kunitz. Niemi jeho střelu vytěsnil do rohu.
20:38
Střelu Hemského vyrazil Fleury. Pokus českého útočníka byl spíše propagační.
20:14
Zakázané uvolnění Dallasu.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 3:36.
Po první třetině mohou být spokojenější hráči Dallasu, kteří vedou nad Penguins 1:0. Skóre utkání otevřel už po 99 sekundách Mattias Janmark, kterému připravil gólovou šanci Aleš Hemský. Tučňáci byli poté střelecky aktivnější, ale se všemi jejich pokusy si hravě poradil brankář Antti Niemi.

Střely na branku v první třetině – 4:10.
20:00
19:36
Jamie Benn obral o puk Scuderiho, ale tváří v tvář Fleurymu neuspěl!
19:20
Fleury raději přidržel nahozený puk. Bude se tedy vhazovat před jeho klecí.
19:01
Běží poslední minuta první třetiny.
18:35
Hosté jsou aktivnější, ale celek Dallasu velmi dobře brání.
17:51
Kotouč skončil v ochranné síti za brankou Stars. Buly ve středním pásmu.
17:36
Crosby přenechal puk do tandemu Scuderimu, jehož střela od modré čáry končí v lapačce pozorného Niemiho.
16:24
Sprong vypálil z pravé strany mimo.
16:16
Střela Hornqvista skončila v Niemiho výstroji. Hosté tak nemohli dorážet.
15:38
Tentokrát už Bennettova rána na Niemiho prošla, domácí brankář si však připsal jistý zákrok.
15:24
Bennettova střela trefila jen obránce Jokipakku.
14:39
Goligoski nedokázal ani nadvakrát odehrát kotouč z domácího obranného pásma, ale Kessel ani Crosby toho nevyužili.
14:10
Stars v plném počtu. Máme tu reklamní přestávku.
13:37
Määttova střela nedoletěla až k Niemimu. Domácí vyhazují.
13:14
Přesilovkový nápor Pens přerušil Niemi, který lapil střelu Plotnikova.
12:34
Letangovu střelu vyrazil Niemi a domácí následně vyhodili.
11:42
Rozjetého Malkina zastavil faulem Jason Demers (DAL). Nedovolené bránění.
11:24
Tučňáci v postavení mimo hru.
11:16
11:16
Spezzova střela skončila na břevně hostující klece! Fleury měl velké štěstí!
10:45
Tučňáci přebírají iniciativu a snaží se srovnat skóre.
10:15
Od modré pálil Letang, Niemi vyráží.
09:46
Kotouč skončil na střídačce Pens. Vhazuje se v obranném pásmu Stars.
09:04
Scuderiho nahození se snažil tečovat Hornqvist, puk končí v rohu kluziště.
08:06
Kessel nahrával obránci na modrou čáru, ale Niemi si připisuje úspěšný zákrok.
07:07
Střela obránce Goligoského končí ve Fleuryho lapačce. Následuje reklamní přestávka.
06:25
Hornqvist objel domácí branku, ale jeho snaha vedla jen ke zblokované ráně Dumoulina.
05:41
Pens zahráli na icing. Vhazuje se před Fleurym.
05:00
Hosté jen nahodili puk za branku, kde hrací předmět vybojovali hráči Hvězd.
04:17
Domácí začali zápas velmi aktivně a zatím jsou lepším týmem.
03:41
Letang trefil ukázkovým hitem domácího Ničuškina.
01:39
Domácí se prosazují z rychlého protiútoku! Aleš Hemský našel před brankou MATTIASE JANMARKA, který zblízka propasíroval puk skrz výstroj Fleuryho. Asistence: Aleš Hemský a Antti Niemi.
01:33
Prudká střela Bennetta skončila na zadním mantinelu.
00:48
Z ostrého úhlu vypálil Kessel. Niemi má puk v lapačce.
00:01
Úvodní buly zápasu vyhrál hostující Malkin.
00:01
Zazněla hymna USA.
V Dallasu probíhá předzápasová show. Fanouškům Stars bude představen tým, který bude texaský tým reprezentovat v této sezóně.

Dallas Stars: Niemi (Lehtonen) – Klingberg, Goligoski (A), Demers, Oduya, Jordie Benn, Jokipakka – Seguin, Eakin, Jamie Benn (C) – Sharp, Spezza, Ničuškin – Hemský, Janmark, Rousell – Eaves, Fiddler (A), Moen. Trenér: Lindy Ruff

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Letang, Cole, Lovejoy, Määttä, Scuderi, Dumoulin – Kessler, Crosby (C), Kunitz (A) – Hornqvist, Malkin (A), Plotnikov – Perron, Bonino, Bennett – Sprong, Cullen, Farnham. Trenér: Mike Johnston

Rozhodčí: Kowal, Skilliter – Heyer, Gibbons.
Vzájemné zápasy z loňské sezóny:
17.10. 2014: Pittsburgh – Dallas 2:3
20.03. 2015: Dallas – Pittsburgh 2:1
Dallas Stars:
Hvězdy z Dallasu se loni nedostaly do play-off. V základní části nasbíraly 92 bodů, což na nejlepší osmičku v rámci Západní konference nestačilo. Hokejisté Dallasu přitom praktikovali pohledný ofenzivní hokej, který se divákům musel líbit. To samé od nich můžeme očekávat i letos, vždyť kádr mužstva vypadá na papíře opravdu velmi dobře. Vše začíná už od vyrovnané brankářské dvojice z Finska. Kariho Lehtonena totiž v létě doplnil Antti Niemi, jenž ukončil své působení v San Jose. Obranu bude řídit především Alex Goligovski, kterému vypomůže posila z Chicaga Johnny Oduya. Právě z celku Blackhawks přišel také renomovaný kanonýr Patrick Sharp. Když k tomu přidáme loňského vítěze produktivity celé soutěže, Jamieho Benna, šikulu Tylera Seguina, nebo dalšího kvalitního útočníka Jasona Spezzu, budí ofenziva Stars mezi soupeři velký respekt. V kádru zůstal i český útočník Aleš Hemský.

V přípravě na sezónu to však texaskému týmu dosti drhlo, když ze sedmi zápasů zvítězil pouze jednou. V posledním utkání předsezóny vyšli svěřenci kouče Ruffa střelecky naprázdno, když na ledě Chicaga prohráli 0:4.
Pittsburgh Penguins:
Tým, který je postaven kolem hvězdných útočníků Sidneyho Crosbyho a Jevgenije Malkina, ani loni neudělal v play-off díru do světa. Tým, pod vedením kouče Mika Johnstona, vypadl hned v prvním kole poměrem 1:4 na zápasy s New Yorkem Rangers. Podle expertů Pens doplatili také na to, že největší hvězdy týmu spolknou velkou část platového rozpočtu, a na další kvalitní hokejisty už nezbývají peníze. Vedení klubu v létě udrželo tradiční opory v čele s brankářem Fleurym, obráncem Letangem nebo oběma výše zmíněnými centry. Z letních posil nejvíce zaujme jméno Phila Kessela, který přišel z Toronta a v Pittsburghu si od něho hodně slibují. Novými tvářemi v ofenzivě jsou také Nick Bonino (naposledy Vancouver), nebo veterán Matt Cullen (Nashville). Český útočník Dominik Simon se v přípravě do prvního týmu neprosadil a sezónu zahájí na farmě.

V předsezóně se Tučňákům moc nedařilo. V rámci přípravy sehráli hned osm zápasů, ale dokázali zvítězit pouze ve třech. V generálce na nový ročník prohráli 1:2 na ledě Caroliny.
Tak jsme se konečně dočkali! Nejlepší hokejová soutěž na světě, tedy kanadskoamerická NHL, konečně otevřela brány nové sezóny a v noci ze čtvrtka na pátek je na programu už druhý hrací den. Já Vám prostřednictvím textového on-line přenosu přiblížím utkání mezi Dallasem Stars a Pittsburghem Penguins. Pens budou opět patřit k aspirantům na nejvyšší příčky a Texasané, kteří mají k dispozici hodně zajímavý, a talentovaný kádr, se zase budou snažit konečně postoupit do play-off. Očekávat tak můžeme hodně atraktivní zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.