Aleš Hemský (DAL) 0+0, 6 střel, čas na ledě 16:19
Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:59
1. Patrick Sharp (DAL) 1+1
2. Jamie Benn (DAL) 1+1
3. Kari Lehtonen (DAL) 22 zák., 0 gólů, 100,0%
Střely na branku: 38 – 22.
Dallas dnešní zápas odehrál na podtrženou jedničku a zcela zaslouženě poráží St. Louis 3:0. Hosté za svým soupeřem zaostávali téměř ve všech činnostech a ačkoliv Elliott podal parádní výkon, na bodový zisk to dnes stačit nemohlo.
59:55
Ještě jeden zákrok pro Lehtonena po skrumáži před brankou. Tento duel se blíží ke svému konci.
59:43
Lehtonen si své čisté konto střeží jako oko v hlavě. Parayko se na levém kruhu dostal k tvrdě střele, ale finský gólman byl včas na tom správném místě.
59:21
Domácí se nyní dopouští zakázaného uvolnění.
59:10
St. Louis to ještě zkouší, ale Dallas už pohodlně brání čisté konto Lehtonena.
58:28
Dallas právě vstřelil branku!
Hosté nedokázali po vhazování vybojovat kotouč a toho využil CODY EAKIN, který z vlastní pásma trefil odkrytou branku. Jedná se však o velmi šťastný gól, protože Eakin vyhazoval kotouč po mantinelu a od toho se kus černé gumy nasměroval mezi tři tyče. Bez asistence.
58:20
Oddechový čas pro hosty.
58:20
Jamie Benn se pokusil trefit z obranného pásma opuštěnou klec, ale to se mu nepodařilo. Je z toho zakázané uvolnění.
58:00
Elliott je na střídačce! Hosté to zkouší s šesti hráči v poli.
57:44
Tarasenko se dostal z rohu kluziště před Lehtonena, ale ten předvedl další úspěšný zákrok.
57:08
57:03
Kotouč je znovu u branky Elliotta. Dallas toto oslabení již zvládne ubránit.
56:20
Dallas se v oslabení vydal do útoku. Jamie Benn našel na levém kruhu Goligoskiho, který si kotouč stáhl na střed, ale upadl. Hra pokračuje.
56:00
Eakin znovu vyhazuje kotouč až k brance Elliotta.
55:36
Hostům se nedaří usadit v útočném pásmu. Dallas i toto oslabení zatím zvládá na jedničku.
55:16
Střela Shattenkirka z vrcholu levého kruhu skončila v lapačce Lehtonena. Velice důležitý zákrok.
55:08
Zřejmě poslední šance pro St. Louis. Za podražení je vyloučen na dvě minuty Seguin.
54:45
Komerční přestávka.
54:45
Na druhé straně pálil z levého kruhu po rychlé akci Seguin, ale branku těsně přestřelil. Dallas je velice blízko dalšímu vítězství.
54:23
Lehterä našel na modré čáře neobsazeného Bouwmeestera, který zápěstím nahodil kotouč na branku. Lehtonen si s tímto pokusem poradil.
53:42
Reaves se z pravé strany natlačil mezi kruhy, ale střela mu byla znemožněna. Domácí hrají výborně na všech stranách kluziště.
52:59
52:46
Roussel se dokázal dostat s kotoučem v oslabení do útočného pásma a podržel v něm čas. Skvělá práce tohoto útočníka.
52:13
Shattenkirk vystřelil z modré čáry vedle levé tyče. Tlak St. Louis nadále pokračuje.
51:49
Hosté jsou usazení v útočné pásmu, ale nedaří se jim střílet. Dallas hraje oslabení velmi aktivně.
51:15
Tarasenko se na levém kruhu uvolnil a vystřelil z otočky. Lehtonen jeho střelu betonem vyrazil do rohu.
50:59
Před přesilovou hrou Bluesmanů je na řadě přesilová hra.
50:59
St. Louis dostává šanci snížit, když bude hrát přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na dvě minuty Demers.
50:32
Janmark vyvezl kotouč z obranné pásma a poslal ho jednoduše za branku Elliotta. Hosté budou zakládat další útok. Jejich úsilí stoupá.
50:08
Dallas se znovu dostal pod tlak a tak jeden z beků poslal kotouč raději na zakázané uvolnění.
49:43
Elitní formace St. Louis si vytvořila v útočném pásmu tlak, ale k žádné střele na branku se nedostala.
49:15
Backes jako správný kapitán vzal zodpovědnost na sebe a dostal se individuální akcí až před Lehtonena, který dokázal zasáhnout proti střele urostlého forvarda betonem. Finský gólman tedy nadále drží čisté konto.
48:46
Dallasu v tomto utkání vychází téměř vše. Eakin si dojel v útočném pásmu nahozený kotouč a hledal na modré čáře Jordieho Benna. Tomu ovšem kotouč utekl do středního pásma.
48:15
Brouwer zavezl kotouč do útočného pásma, ale to bylo z jeho strany vše. V rohu kluziště o kotouč přišel.
47:20
Chyba hostující obrany vedla k samostatnému úniku Seguina. Útočník Dallasu proti Elliottovi kličkou do bekhendu neuspěl. Elliott nadále dává svému týmu alespoň naději na možný návrat do duelu.
46:42
Dallas zcela bez problémů kontroluje průběh utkání.
46:14
Spezza vystřelil z pravého kruhu velice nepřesně a vyhnal své spoluhráče z útočného pásma.
45:37
Dallas nedovoluje svému soupeři dostat se do tlaku a sám útočí. Obrana Blues je stále pod tlakem.
44:59
Sharp se rozjel na levé straně a dokázal se natlačit před branku. Zakončení se mu příliš nepovedlo, protože Elliott vystrčil svojí hůl a trefil kotouč.
44:15
Obrana hostí začíná být otevřená a toho využívají rychlí hokejisté Stars. Tentokrát se ke střele dostal Ničuškin, ale i nyní Elliott úspěšně zasáhl.
43:49
Hemský podnikl zajímavou individuální akci, kterou zakončil střelou přes obránce. Elliott kotouč zachytil do své lapačky a přerušil hru.
43:16
Hosté se snaží nahazovat kotouče do útočného pásma, ovšem obránci Stars kotouče sbírají a okamžitě je vyhazují do středního pásma.
42:49
St. Louis bude muset v následujících minutách výrazně přidat, chce-li s tímto duelem něco udělat.
42:00
A šance na druhé straně! Spezza dostal kotouč před branku, kde nedokázal vymíchat Elliotta. Ten předvedl další úžasný zákrok.
41:32
Rychlá útočná akce St. Louis snížení nepřinesla, jelikož střela Stastnyho skončila na výstroji Lehtonena.
41:18
Dallas pokračuje ve svém tlaku. Elliott musel znovu zasahovat.
40:40
Dallas využívá druhou přesilovou hru v utkání a ujímá se dvoubrankového vedení. Na pravé straně před brankou dostal dostatek prostoru JAMIE BENN, který pohotovou střelou překonal Elliotta. Lepší vstup do třetiny si Stars představit ani nemohli. Asistence: Patrick Sharp.
40:26
Steen se v oslabení dostal ke střele, Lehtonen ji bez problémů zastavil vyrážečkou.
40:12
Dallas pokračuje v přesilové hře z konce druhé třetiny.
40:01
Další třetina začne přibližně ve 2:15.
Střely na branku: 29 – 12.
Druhou třetinu odstartovaly dvě bitky, které hráče hodně nabudily. Jednoznačně lepším týmem byl Dallas, který měl také obrovské šance. Elliott se však v brance Blues dnes přemáhá a změnu skóre v tomto dějství nedopustil. O osudu tohoto zápasu tedy rozhodne třetí třetina.
40:00
39:59
V závěru druhé třetiny vystřelil z levé strany Seguin, ale Elliott si poradil i s tímto pokusem.
39:28
Seguin byl v útočném pásmu podražen a Dallas bude hrát přesilovou hru. Na dvě minuty usedá na trestnou lavici Jaškin.
39:23
Klingberg poslal na branku střílený pas a Elliott měl menší problémy. Nakonec však dokázal zasáhnout.
39:02
Tarasenko ve středním pásmu zahrál vysokou holí a hra je přerušena. Bude se v závěru druhého dějství ještě měnit skóre?
38:05
Janmark dnes hraje velmi aktivně a je hodně vidět. V útočném pásmu byl však osamocen a hosté ho připravili o kotouč.
37:43
Hemský se prokličkoval před branku z velkého úhlu vystřelil. Elliott si s tímto pokusem dokázal poradit.
37:24
Tlak elitní formace Stars však nadále pokračuje. Z pravé kruhu se ke střele odhodlal Jamie Benn, ale branku minul.
36:53
Jamie Benn vybojoval v útočném pásmu kotouč a okamžitě hledal na druhé straně Seguina. Tomu však kotouč přeskočil hůl.
36:38
Parayko se uvolnil na vrcholu levého kruhu, kam dostal přesný pas. Obránce Blues okamžitě tvrdě vypálil a Lehtonen zapojil do akce svoji lapačku.
35:47
Další nepřesná rozehrávka domácího celku. St. Louis v posledních střídáních ukončilo silný tlak Stars.
35:20
Bouwmeester napřáhl na modré čáře a tvrdě vypálil. Jeho pokus ovšem nebyl přesný a skončil na zadním mantinelu.
34:51
Nepřesnost hokejistů Stars končí zakázaným uvolněním. Domácí mohou litovat svých zahozených šancí v této třetině.
34:37
A další parádní zákrok Elliotta, který v těchto chvílích drží svůj tým nad vodou. Po pasu z pravé strany střílel z mezikruží Gomez, ale Elliott zasáhl svým pravým betonem.
33:48
Tak toto byla obrovská šance, do které se dostal Hemský. Spezzovi nesedla střela, ale nakonec z toho byla parádní přihrávka na českého hokejistu, který měl před sebou odkrytou klec. Hemský okamžitě vystřelil, ale lapačka Elliotta se natáhla a zastavila kotouč. Výborný zákrok brankáře St. Louis.
33:33
Hemský z levé strany hledal před brankou Spezzu, ale jeho pas byl sražen do středního pásma.
33:12
Dallas dlouho kombinoval v útočném pásmu, ale nic z toho nebylo. Fiddler se dostal do postavení mimo hru, když mu kotouč utekl do středního pásma.
32:26
Tarasenko prostrčil kotouč do jízdy Stastnyho a útočník St. Louis to zkusil z levého kruhu. Lehtonen jeho kotouč vyrážečkou zastavil.
31:44
Třetí lajna Dallasu předvedla parádní střídání a byla blízko vstřelení branky. Jordie Benn si sjel před branku a v ideální pozici minul kotouč.
31:06
Steen dokázal podržet kotouč v útočném pásmu a předal ho na modrou čáru Bouwmeesterovi. Ten však místo střely kotouč znovu nahodil do rohu a hosté o něj přišli.
30:09
Kotouč se ocitl po sražení Oduyi v hledišti. Hra je znovu přerušena. V posledních minutách je hra hodně rozkouskována a trpí tím kvalita hry. První třetina byla jednoznačně pohlednější.
29:39
Lehtonen dnes chytá klidný zápas, když na něj mnoho střel nejde. Ve správnou chvíli je však vždy připraven.
29:09
Snaha St. Louis o založení útoku končí zakázaným uvolněním.
28:34
Následuje komerční přestávka.
28:34
První lajna Dallasu si pokaždé dokáže vytvořit silný tlak. Ten se rozhodl ukončit Elliott, který raději přikryl nahozený kotouč.
28:23
Chyba hostující obrany mohla být potrestána. Zničehonic se ke střele z levého kruhu dostal Sharp, ale Elliott se zaskočit nenechal.
27:45
Roussel zavezl podél pravého mantinelu kotouč do útočného pásma a snažil se před brankou najít Eakina. Jeho přihrávka však neměla nejlepší rozměry.
26:43
Pääjärvi zaváhal ve středním pásmu a byl Hemským připraven o kotouč. Dallas se okamžitě usadil v útočném pásmu, ale Elliott dokázal zastavit dva střelecké pokusy soupeře.
25:56
Bluesmanům se v dnešním utkání směrem dopředu vůbec nedaří. Může za to zcela jistě aktivní hra obrany Stars.
25:05
Ničuškin nahodil kotouč do útočného pásma a snažil se jej vybojovat za brankou. Bouwmeester však ukázal své zkušenosti a kotouč dostal z pásma pryč.
24:36
Janmark zabojoval v rohu kluziště a nahodil kotouč na branku. Elliott tento zákeřný pokus zastavil a přerušil hru.
24:04
Od modré čáry to po vyhraném vhazování zkusil Demers, ale Elliott na tento střelecký pokus viděl a zachytil ho do lapačky.
23:32
Hned o chvíli později měl Jamie Benn další vyloženou šanci. Tentokrát neuspěl střelou z mezikruží, když branku znovu těsně minul. Skvělé střídání kapitána Stars.
23:10
Další krásná hokejová akce Stars! Jamie Benn se uvolnil v útočném pásmu a dostal se před Elliotta. Toho si vytáhl z branky a měl před sebou odkrytou klec. Tu však kapitán Dallasu těsně minul.
22:15
Hokejisté Dallasu se dostali do přečíslení dvou na jednoho, ale skóre se neměnilo. Ničuškin se rozhodl celou situaci vyřešit sám a střelou k protější tyči neuspěl.
21:45
Na druhé straně Fabbri dokázal uvolnit Lehteru a ten střelou po ledě prověřil Lehtonena.
21:15
Hemský se v mezikruží dokázal dostat ke kotouči a z otočky vystřelil do betonu Elliotta. Český útočník hraje dnes velmi dobře.
20:53
První útočná formace Dallasu si vytvořila tlak v útočném pásmu. Seguin šikovně nahazoval kotouč na Elliotta zpoza branky, ale tomu se brankář Blues dokázal vyhnout. Následně z modré čáry vypálil nepřesně Klingberg.
20:30
Lehtonen zastavil nahození ze středního pásma a před brankou to znovu vřelo. Nestačilo mnoho a do pěstního souboje se dostal Benn s Reavesem.
20:07
Tentokrát se do sebe pustili Moen s Bortuzzem a tato potyčka skončila remízou, když se oba hokejisté ocitli na ledové ploše. Lépe druhá třetina začít nemohla.
20:07
20:07
Jen co se vhodilo další vhazování je tady další bitka! To jsou věci!
20:03
Vítězem tohoto pěstního souboje se stal hokejista Dallasu. Oba hokejisté si nyní posedí pět minut na trestné lavici.
20:03
20:03
A hned zkraje třetiny je tady bitka mezi Rousselem a Brouwerem!
20:01
Počet střel na branku: 16 – 5.
Velice kvalitní duel se hraje v American Arlines Center, kde po první třetině vede domácí Dallas nad St. Louis 1:0. O úvodní gól utkání se postaral v přesilové hře ke konci třetiny Patrick Sharp. Jakým směrem se bude tento duel vyvíjet? To nám napoví druhá třetině, která začne přibližně v 1:12.
20:00
19:46
Skóre se v první třetině již měnit pravděpodobně nebude. Dallas kontroluje poslední sekundy prvního dějství.
19:00
Goligoski z levé strany hledal před brankou Eakina, ale toho velice dobře obsadil Pietrangelo.
18:40
Založení útoku však Bluesmanům nevyšlo podle představ. Je z toho zakázané uvolnění.
18:29
Hemský se dostal na útočné modré čáře k vyhozenému kotouč a dokonce posléze i vystřelil. Elliott jeho pokus z levé strany vyrazil na své spoluhráče.
18:03
Zbytečný faul Bortuzza je Dallasem potrestán! Jamie Benn založil útočnou akci, po které se ke střele z mezikruží dostal PATRICK SHARP a nepříliš razantní střelou překonal Elliotta. První pokus ještě skončil na břevně, ale dorážka již za brankovou čáru doplula. Asistence: Alex Goligoski, Jamie Benn.
17:09
Dallas si zahraje přesilovou hru. Na trestnou lavici totiž usedají dva hráči Blues a Tyler Seguin. Bortuzzo nakonec inkasuje pouze dvě minuty.
17:09
17:09
17:09
Rozhodčí se domlouvají, jaké tresty nakonec udělí. To bude zajímavé.
17:09
Je tady hromadná šarvátka ve středním pásmu! Bortuzzo totiž zbytečně píchl holí Jamieho Benna. Jestli toto viděli rozhodčí, tak to bude pravděpodobně trest na pět minut.
17:01
Nakonec z toho byla obrovská šance! Sceviour našel na pravém kruhu úplně volného Jordieho Benna, který střelou z první nasměroval kotouč do hrudi Elliotta, který se výborně přesunul.
16:39
Hokejisté Dallasu se dlouho drží v útočném pásmu, ale hrají převážně okolo mantinelů.
15:57
Hra se rychle dostala na druhou stranu, kde musel Elliott zasahovat. Hra je přerušena.
15:50
Brouwer se podél levého mantinelu dostal do útočného pásma a krásným pasem před branku našel Backese. Kapitán Blues zakončil těsně vedle branky.
15:26
Tlak Dallasu mírně opadl a do hry se začínají dostávat také hosté. Tentokrát však podnikl rychlý útok Klingberg, jenž střelou od modré čáry Elliotta nepřekonal.
14:44
Moen se snažil dojet další vyhozený kotouč, ale nebyl úspěšný. Další zakázané uvolnění Stars.
14:37
Dallasu se nezdařil přechod přes střední pásmo. Je z toho zakázané uvolnění.
14:02
Lehtonen měl tentokrát velké štěstí. Stastny se dostal ke střele z levého kruhu a trefil tyč!
13:29
Následuje druhá komerční přestávka v této třetině.
13:29
Tlak Dallasu pokračuje i po přesilové hře! Do vyložené šance se dostal Goligoski, který si nabruslil před Elliotta a snažil se ho překonat po kličce do forhendu. Brankář St. Louis se roztáhl na brankové čáře a kotouč s vypětím všech sil vyrazil do ochranné sítě. Zatím sledujeme parádní duel.
12:15
Na ledové ploše se přitvrdilo a tentokrát inkasoval úder holí do obličeje Roussel. Rozhodčí si však tohoto faulu od Bortuzza nevšimli.
11:41
11:23
St. Louis se nyní daří držet kotouč ve středním pásmu. Toto oslabení zřejmě hosté zvládnou.
10:46
Všechno mohlo být jinak. Rychlá kombinace a střela Seguina od modré čářy málem vedla k brance. Kotouč však proletěl nakonec těsně vedle pravé tyče.
10:22
Dallasu se momentálně nedaří usadit v útočném pásmu. Hosté toto oslabení zvládají.
10:00
Klingberg našel z modré čáry před brankou Seguina, který pohotovou střelou po ledě minul branku.
09:41
Dallas si zahraje přesilovou hru! Za vysokou hůl je vyloučen na dvě minuty Parayko.
09:32
St. Louis chvílemi má útočné záchvěvy, ale obrana Dallasu je velmi rychle ukončí.
09:00
Ničuškin využil své urostlé postavy a prodral se kolem pravého mantinelu do útočného pásma. Jeho následně nahození na branku Elliotta nepřekvapilo.
08:18
Hosté si vytvořili menší tlak a byl z toho jistý zákrok Lehtonena proti střele Bortuzza. Dallas okamžitě po tomto zákroku podnikl rychlý protiútok a sám před Elliottem se objevil Janmark. Útočníkovi Dallasu ovšem při zakončení kotouč přeskočil hůl.
07:33
Jordie Benn tvrdě vystřelil z modré čáry a branku těsně minul. St. Louis se nedaří dostat s kotoučem ze svého pásma.
07:03
Hra ve čtyřech zcela jasně více svědčí Dallasu, který má silný tlak. Z levého kruhu pálil Seguin, ale lapačka Elliotta byla pohotová.
06:31
Spezza dostal na modré čáře kotouč od Hemského a se střelou dlouho neotálel. Elliott musel znovu zasahovat.
06:22
05:55
Benn se začal pošťuchovat s Tarasenkem a oba kohouti jsou nyní posláni na trestnou lavici.
05:55
05:55
První minuty střetnutí zcela jasně patří hokejistům Dallasu. St. Louis se převážně pouze brání. Nyní vznikla u střídaček menší potyčka.
04:36
Janmark dostal při přečíslení dvou na jednoho parádně nabito na pravý kruh, ale s tvrdou ránou neuspěl.
03:45
Sharp si v útočném pásmu udělal prostor a pokoušel se na modré čáře ke střele vybídnout Klingberga. Ofenzivní bek Stars se s kotoučem ovšem dostal do středního pásma.
03:09
Přechod přes modrou čáru je pro St. Louis největším problémem. Tentokrát se hostující družina dopustila postavení mimo hru.
02:50
Dallas se tlačí do zakončení a Elliott se rozhodně nenudí. Nenápadnou střelu z levé strany vyprodukoval Roussel.
02:33
Chyba v hostující obraně! Na vrcholu pravého kruhu se ke kotouči dostal nehlídaný Klingberg a tvrdou střelou zaměstnal Elliotta.
02:16
Čtvrtá lajna Stars se dlouho pohybovala v útočném pásmu, ale pouze okolo mantinelů. Parayko se ke kotouči nakonec dostal a poslal ho do středního pásma.
01:43
Bluesmanům se nedaří dostat do útočného pásma. Dallas výborně brání střední pásmo.
01:08
První útočné snažení St. Louis úspěch nepřineslo. Hosté se dostali do postavení mimo hru.
00:36
Po střele Sharpa z pravého kruhu se již hra přerušovala. Elliott byl pozorný a jeho pokus podržel pod svoji lapačkou.
00:15
Dallas se okamžitě po vyhraném vhazování natlačil do útočného pásma. Od modré čáry střílel Demers, ale Elliott nakonec zasahovat nemusel.
00:01
Za chvíli se bude v American Airlines Centeru zpívat americká hymna. Začátek zápasu se pomalu blíží.
Úvodní vhazování bude vhozeno o chvíli později. Hokejisté ještě nejsou nastoupeni na ledové ploše.

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Klingberg, Goligoski "A", Demers, Oduya, Jo. Benn, Jokipakka – Sharp, Seguin, Ja. Benn "C" – Hemský, Spezza, Ničuškin – Sceviour, Eakin, Roussel – Moen, Fiddler "A", Janmark

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Pietrangelo "A", Bouwmeester, Shattenkirk, Parayko, Bortuzzo, Gunnarsson – Tarasenko, Stastny, Pääjärvi – Brouwer, Backes "C", Steen "A" – Upshall, Lehterä, Fabbri – Jaškin, Gomez, Reaves

Rozhodčí: Meier, Martell – Henderson, Gibbons.
Československá stopa

V dnešním utkání by se měli představit dva čeští hokejisté. Na straně Dallasu by se měl ukázat Aleš Hemský a na protější straně Dmitrij Jaškin.
Včerejší vzájemný duel

Není tomu ani čtyřiadvacet hodin, co se oba celky utkaly na ledě St. Louis. Tento duel měl vše, co má kvalitní zápas obsahovat a rozhodnutí přinesly až samostatné nájezdy. V nich byli šťastnější hokejisté St. Louis, kteří získali bod navíc a vyhráli 3:2.

Branky a nahrávky: 27. Steen (Shattenkirk, Tarasenko), 59. Fabbri (Bouwmeester, Backes), rozh. náj. Backes – 29. Sceviour (Eakin, Ja. Benn), 40. Seguin (Sharp, Goligoski)
St. Louis Blues

St. Louis tradičně patří k tomu nejlepšímu, co základní část nabízí. Bluesmani se v Západní konferenci nachází na druhém místě a v případě dnešního vítězství se můžou na Dallas mírně dotáhnout. Jasným tahounem St. Louis je ruský útočník Vladimir Tarasenko. V brance poté skvělé výkony podává Jake Allen.
Dallas Stars

Dallas v letošním ročníku NHL ukazuje, jakou skrývá ofenzivní sílu a vládne celé soutěži. Největší zásluhu na tom mají Jamie Benn, Tyler Seguin a John Klingberg, kteří vládnou klubovým statistikám. V brankovišti se pravidelně střídají Niemi s Lehtonenem.
NHL se po vánoční pauze znovu dostává do svého obvyklého tempa a dnes nás čeká velká porce zápasů. My zde se zaměříme na duel, ve kterém budou hokejisti Dallasu hostit ve své aréně hráče St. Louis. Tímto zápasem Vás provede komentátor Jan Šlapáček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.