Bodyčeky: 21 – 17
Vyhrané buly: 30 – 35
Využití: 0 – 0
Oslabení: 0 – 0
Je dobojováno. Florida nakonec dokázala otočit zápas a v prodloužení rozhodla o dvou bodech na své konto. Detroit dlouho držel těsné vedení, ale nakonec z utkání odchází s jedním bodem.
61:20
Florida právě vstřelila branku!
Domácí nezvládli útok a za brankou Floridy přišli o kotouč. Toho využilo trio floridských hráčů, které ujelo do rychlého brejku. BRIAN CAMPBELL si najel do prostoru levého kruhu, odkud svou prudkou střelou nedal Mrázkovi žádnou šanci. Florida tak ukončila prodloužení už po necelých dvou minutách a připisuje si tak dva body za vítězství. Asistence: Jonathan Huberdeau, Jussi Jokinen.
60:17
Larkin si neporozuměl s Kronwallem a ke kotouči se tak dostali hosté. Jágr poslal puk do útočného pásma a spěchá střídat.
60:01
Je to tak. Utkání končí remízou a nyní tak na řadu přijde pětiminutové prodloužení ve třech hráčích na obou stranách. Dokáže se jeden z týmů prosadit, nebo dojde až na dovednostní soutěž, a sice samostatné nájezdy?
60:00
59:28
Barkova nepustila obrana Detroitu do útočného pásma a vypadá to vypadá, že zápas v základní hrací době nenajde vítěze.
59:05
Abdelkader si vyšlápl znovu na Luonga, když v jeho těsné blízkosti vyslal jedovatou střelu. Brankář Floridy však znovu zachoval klidnou hlavu a v pohodě puk ukrývá ve své náruči.
58:19
Ericsson pálil od modré čáry, ale Luongo byl ve svém brankovišti připraven. Stejný hráč se poté pokusil o další střelu, ale opět na Luonga nevyzrál.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:32
Gustav Nyquist pálil od kruhů a po jeho střele zazvonilo břevno hostující branky.
57:07
Oba týmy se zatáhly do obrany, nikdo nechce udělat chybu, která by mohla jakýkoli tým stát dva body v tomto utkání.
56:25
Hned na to se do šance dostali domácí, konkrétně Larkin, ale svou prudkou střelu umístit mezi tři tyče nedokázal.
54:38
Nakonec se přeci jenom Florida dočkala a srovnává stav utkání na 1:1. K dobré střelecké pozici se dostal REILLY SMITH, jenž svou pohotovou střelou dokázal prostřelit Mrázka a připravil ho tak o jeho čisté konto. Začíná se tedy znovu od začátku. Asistence: Brian Campbell.
53:49
Campbellovo nahození z poloviny útočného pásma v pohodě pokryl Mrázek, jenž puk okamžitě vrací svým spoluhráčům. Zbytečně tak hru nepřerušuje a nechá ji plynout.
53:08
Abdelkader se obtočil kolem hostující branky a snažil se zasunout puk do klece Floridy. Luongo se ale včas dokázal přesunout zpět a puk zachytil svojí holí.
52:15
Olsen rozehrál puk ve vlastním obranném pásmu, ale nedokázal ho vyhodit do středu hřiště. Domácí se tak dostali do další šance, kterou ale využít nedokázali.
52:05
Komerční přestávka.
51:57
Přesilovka Detroitu je u konce. Bjugstad je na ledě a Florida je znovu kompletní. Své oslabení tedy opět dokázala ubránit.
51:02
Richards pálil z pravé strany, ale jeho projektil byl zblokován obranou Florida, která poté vyhazuje kotouč znovu do bezpečí, a to daleko od své branky.
50:45
Až nyní se Florida osvobodila. Barkov dokonce ve vlastním oslabení donutil Mrázka přerušit hru, když jeho střelu vychytal. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
50:13
MacKenzie chtěl vyhodit kotouč z vlastního pásma, ale nakonec se mu to nepodařilo. Domácí tak stále drží útok a hrozí před Luongem.
49:57
Hosté jdou znovu do čtyř. Za hákování dostává dvě minuty Bjugstad (FLA) a je tu další přesilovka pro Detroit.
49:25
Shaw je už na ledě a Florida je tedy v plném počtu hráčů.
49:14
Další vyhození puku Floridou až před brankáře Mrázka a Panteři se tak znovu dokázali osvobodit.
48:23
Z tlaku Detroitu se Florida vymanila a nyní posílá puk až před Mrázka.
47:44
Rudá křídla jsou už v útočném pásmu, kde z pravé strany střílel Zetterberg, ale i Luongo se ve své brance zaskvěl svým zákrokem a podržel tým.
47:25
Přesilovku si nyní zahrají také domácí. Shaw (FLA) podrazil Pavla Dacjuka a už sedí na trestné lavici.
47:01
Florida svou další útočnou akci zakládá z hloubi vlastního obranného pásma a postupným útokem se dostává do toho útočného.
46:16
Detroit je už v plném počtu. Další své oslabení tedy dokázal ubránit.
45:46
Floridě se znovu nedaří přesilová hra, stejně jako v těch předchozích si příliš šancí nevytvářejí a naopak domácí se bez větších problémů osvobozují.
45:23
Kotouč se zasekl vzadu brankové konstrukce Mrázkovy svatyně a sudí tak přerušují hru. Poté se bude vhazovat po Mrázkově pravici.
44:45
Hosté se drží dlouho v pásmu Detroitu, ale domácí se statečně brání. Nyní vyhazují puk až před Luonga a mohou tak vystřídat.
44:16
Helm (DET) je potrestán dvěma minutami za vysokou hůl a Florida má šanci srovnat v přesilové hře.
44:16
Pirriho střelu v těsné blízkosti lapil Mrázek a připisuje si tak další veledůležitý zákrok.
43:54
Kronwall střílel od modré čáry, před Luongem puk zachytil Glendening, ale v blízkosti hostujícího brankáře se neprosadil.
42:57
Howden se dostal do blízkosti Mrázka, nakonec mu ale puk z hokejky odskočil a domácí si tak mohli po menším tlaku Floridy oddychnout.
41:43
Olsen vyslal ránu od modré čáry na Mrázka, ten puk vyráží pouze před sebe. Jágr se dostal ke kotouči a znovu vybídl svou přihrávkou Barkova. Druhý jmenovaný však znovu selhal.
41:08
Na druhé straně to zkoušel Jágr s Huberdeauem, ale také oni skóre tohoto utkání v tuto chvíli nemění.
40:10
Tomáš Jurčo zavezl kotouč do pásma Floridy, kde se do velké šance dostal domácí Sheahan, jenž svou velkou šanci využít nedokázal.

Vyhrané buly: 13 – 18
Také druhé dějství je za námi. V něm jsme viděli jedinou branku, a to na straně domácího Detroitu. Dylan Larkin zachytil puk po hrubé chybě Barkova a poté se nemýlil svou střelou, kterou překonal dosud vynikajícího Luonga. Florida se snažila několikrát o vyrovnání, Jágr posílal svým spoluhráčům krásné přihrávky, ty však odpověď nenašly. Uvidíme, zda se hostům podaří vyrovnat či zápas dokonce otočit. Třetí třetina začne přibližně ve 22:10.
40:00
39:45
Glendening se natlačil před Luonga, ale ve velké skrumáži před nim se mu druhou branku přidat nepodařilo.
39:16
Jurčo se ocitl v těsné blízkosti před Luongem, ale došťourat puk za jeho záda se mu nepodařilo. Detroit ale nadále obléhá floridskou branku, leč bez úspěchu.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:07
Jágr znovu našel parádně svého spoluhráče, jenže Barkov svou velkou šanci do konečné fáze dotáhnout nedokázal. Mrázek si tak připsal další přesný zákrok.
37:31
Trocheck poslal puk na Jaromíra Jágra, jenž ho přenechal Ekbladovi. Ten si nabruslil podél pravého mantinelu až do blízkosti Mrázka, ale nebyl úspěšný.
37:13
Florida je už v plném počtu.
36:13
Florida se na chvíli osvobodila, vhazovat se bude ve středním pásmu. Tam se poté dostal do šance ve vlastním oslabení MacKenzie, ale střela mu nesedla. Mrázek tak nemusel nakonec vůbec zasahovat.
35:47
Kronwall zachytil kotouč a poslal ho na Zetterberga, jenž zatáhl puk do útočného pásma. Tam střílel na Luonga Nyquist, ale brankář Floridy v pohodě jeho lehčí střelu chytá.
35:13
Campbell (FLA) dvě minuty za podražení a Tatar taktéž dvě minuty, ale za hrubost. Přesilovka Detroitu tak bude pokračovat dále.
35:13
Na ledě se nyní strhla menší potyčka, do které se zapojilo několik hráčů z obou stran. Uvidíme, zda se bude vylučovat a jak rozhodčí tresty udělí.
34:55
Tomáš Tatar byl při střele faulován a na trestnou lavici na dvě minuty za podražení putuje Campbell (FLA).
34:29
Petr Mrázek se nyní zaskvěl proti táhlé střele MacKenzieho, jenž si nabruslil do předbrankového prostoru. Ale k vyrovnání jeho akce nevedla.
34:08
Olsen se vydal jako obránce do útočného pásma, kde hledal své spoluhráče. Ti však ještě dostřídávali a z akce tak nakonec nebylo nic.
33:38
Tomáš Jurčo, který byl povolán do hlavního týmu Detroitu z farmy, se nyní dostal do dobré střelecké pozice, ale Luongo jeho pohotovou střelu zachytil v pravý čas.
32:58
Red Wings se znovu dostali celkem bez větších problémů ke kotouči a spěchali do útočného pásma. Jágr však puk dokázal zachytit a díky němu může zaútočit Florida.
32:12
Larkin si puk nahodil na svoji hůl ze vzduchu, ale nakonec byl už v ofsajdové pasti a sudí tak přerušují hru, která je vykázána zpět do středního pásma.
30:59
Na řadu nyní přichází další komerční pauza.
30:47
Detroitští jsou nyní na koni, nejen že se jim podařilo vsítit branku, ale také se dokázali ubránit dlouhé dvojnásobné přesile Floridy. To z psychologického hlediska je pro domácí velmi dobré. Naopak hostům se nyní nedaří vůbec nic.
29:53
A následně na ledovou plochu skáče také Helm a Rudá křídla už jsou v plném počtu.
29:23
Green je na ledě a Detroit je už ve čtyřech.
28:52
Brandon Pirri střílel ze střední vzdálenosti, ale jeho rána byla zblokována domácí obranou. Florida je ale stále usazená v pásmu Detroitu a atakuje brankáře Mrázka.
28:31
Domácí se zatím velmi dobře brání. Nyní se ale bude vhazovat po pravici Mrázka a hosté mají stále útočné pásmo.
27:53
Daren Helm (DET) nyní znovu oslabuje svůj tým a dostává dvě minuty za podražení. Florida si tak zahraje dlouhou přesilovku 5 na 3.
27:23
Green (DET) putuje už potřetí dnes na trestnou lavici za hákování a je tu přesilovka pro Floridu.
27:02
Detroit právě vstřelil branku!
Domácí hokejisté otevírají účet dnešního utkání. DYLAN LARKIN zachytil puk po obrovské chybě Barkova z Floridy na modré čáře a poté se z prostoru mezi kruhy svou střelou nemýlil, když ji umístil přesně k pravé tyčce floridské branky a Luongo tak neměl vůbec žádnou šanci. Bez asistence.
26:40
Jágr vyhrál vhazování ve středním pásmu, zavezl kotouč do toho útočného, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl, komu by poslal puk. Red Wings tak přebírají kotouč a míří na opačnou stranu.
26:31
Znovu je tu komerční přestávka.
25:53
Howden si nabruslil do prostoru mezi kruhy před domácí brankou, ale když už se napřahoval ke střele, puk mu vypíchla pozorná domácí obrana. Stejný hráč pak inkasoval nechtěný úder do obličeje a s bolestivou grimasou míří na střídačku.
25:11
Vincent Trocheck, který je dnes hodně vidět, se znovu protlačil před domácí branku, ale neměl tam nikoho, komu by přihrál. Tak to zkusil sám, ale na Mrázka nevyzrál.
24:48
Hra se znovu otáčí na opačnou stranu. Domácí rozjeli svou útočnou akci a dostali se do pásma Floridy. Larkin však svou střelou nechal jen vyznamenat Luonga v brance Floridy.
24:12
Brandon Pirri ujížděl sám podél levého mantinelu a ač už byl z úhlu, dokázal ještě vystřelit. Mrázek však celou situaci velmi dobře viděl a okamžitě puk chytá.
23:25
Jágr je na kotouči a dokázal přetlačit Ericssona, ale následující střela zamířila jen znovu do připraveného Petra Mrázka. Znovu tedy krajan Jaromíra Jágra z jeho hole neinkasuje.
22:52
Huberdeau chtěl rozehrát na Bjugstada, ale tuto situaci jim narušil Marčenko, jenž puk zachytil a poslal ho mimo ohrožení vlastní branky.
22:27
Detroit se vymanil z menšího tlaku Floridy a nyní je už v plném počtu. Další početní výhoda Flordy tak nebyla využita.
21:28
Tak to byl fantastický zákrok Petra Mrázka, který vychytal Huberdeauovu tutovku. Kdyby Mrázek nenastavil včas svůj levý beton, zřejmě by se Florida radovala z vedoucí branky.
20:47
Floridští zavřeli Detroit v jeho vlastním pásmu, ale k puku se dostal DeKeyser, jenž ho okamžitě posílá až před brankáře Luonga.
20:27
Tomáš Jurčo (DET) je vyloučen na dvě minuty za podražení a je tu další přesilovka pro Floridu.

Vyhrané buly: 9 – 12
První třetina je minulostí. Florida hned v první minutě vstřelila branku zásluhou Smithe, jenž potrestal chybu detroitské obrany, ale protože Huberdeau atakoval Mrázka v brankovišti, videorozhodčí tak doporučili branku neuznat. Poté si hostující trenér vyžádal právo znovu celou situaci zkontrolovat, ale neuspěl. K vidění byl útočný hokej na obou stranách, ale oba gólmani zatím hrají prim a neinkasovali. Po prvním dějství svítí na ukazateli stejné skóre, jaké bylo před úvodním vhazováním. Druhá třetina začne přibližně ve 21:10.
20:00
19:42
Ještě se na druhé straně pokoušel o zakončení z otočky Trocheck, ale také Mrázek nemusel příliš zasahovat. První třetina pomalu ale jistě končí.
19:15
Kindl podržel útočné pásmo a nahodil puk před hostující branku. Tam se snažil Richards znovu atakovat Luonga, druhý jmenovaný byl však pozorný.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:16
Abdelkader pálil bezprostředně poté, co se dostal k puku, ale opět troskotá na výborném Luongovi. Puk pak z jeho hole míří do středního pásma.
17:46
Larkinovu střelu tečoval Zetterberg, ale Luongo byl opět na svém místě. V posledních chvílích se brankář Floridy rozhodně ve své brance nenudí.
16:26
Další střela Richardse, kterého perfektně našel Dacjuk, ale Luongo měl včas nastavenou svou lapačku, do které puk po jeho střele ukrývá.
16:04
Richards na druhé straně pálil na Luonga, ale skvělý zákrok Roberta Luonga mu vystavil stopku.
15:17
Bjukstad se snažil svého spoluhráče napodobit a i on se dostal do blízkosti branky Detroitu. Ale Kronwall byl rychlejší a okamžitě po získání puku poslal černou gumu do středního pásma.
14:36
Za pukem podél pravého mantinelu spěchal Vincent Trocheck, ale obránce Detroitu byl rychlejší a další akci floridskému útočníkovi znemožnil.
14:19
14:05
Ekblad vyslal křižnou přihrávku na Barkova, druhý jmenovaný ji ale nezachytil. U puku jsou tak znovu domácí, kteří mohou zamířit do dalšího útoku.
13:23
Domácí jsou ale stále natlačení v pásmu Floridy, kde na Luonga šly dvě střely z hole Nyquista a Tatara, ale hostující brankář byl opět na svém místě.
12:49
Florida je v plném počtu a může si tak oddychnout.
12:38
Florida se dokázala osvobodit a početní výhoda Red Wings tak pomalu ale jistě končí.
11:53
Oba předchozí hříšníci jsou už na ledě a pro Detroit nyní přichází klasická přesilová hra, tedy 5 na 4.
11:42
Florida se osvobozuje.
11:12
Zetterberg našel svou přihrávkou před brankou volného Pavla Dacjuka, který si nabruslil blíže floridské brance a svou bekhendovou střelou ohrozil Luonga. Ten ale včas přiložil svoji hůl a podržel Floridu.
10:49
Barkov (FLA) ale nyní oslabuje svůj tým, když dostává dvě minuty za držení a Detroit bude hrát 4 na 3.
10:40
Alexander Barkov pálil ve hře čtyři na čtyři, ale Mrázek byl pozorný.
10:19
Následně také přichází na řadu další komerční pauza.
09:53
Jonathan Huberdeau (FLA) a Mike Green (DET) putují na trestnou lavici. Prvně jmenovaný za nedovolené bránění a Green pak za nafilmovaný pád.
09:44
Mike Green, který se před malou chvilkou vrátil z trestné lavice nyní zaměstnal svou střelou ze střední vzdálenosti pozornost Luonga, který jeho střelu ukrývá ve své náruči.
09:17
Marčenko s Kindlem bojovali o puk za vlastní brankou a to se jim vyplatilo. Nakonec se k němu dostali právě oni a vyvezli ho do středního pásma, odkud Detroit prošel do útoku.
08:43
Green skáče na led a Detroit je tak kompletní. Své první oslabení Rudá křídla zvládla doslova na jedničku.
08:06
Pirri se napřáhl ke střele před Mrázkem, ale zlomil svoji hůl. Okamžitě tak musel zamířit na střídačku a domácí hokejisté se znovu osvobozují a ukrajují další vteřiny svého oslabení.
07:03
Jágr přihrál Huberdeauovi, ten ještě celou akci vyšperkoval dalším posláním puku Bjugstadovi, ale toho následně o puk připravil jeden z obránců Detroitu a posílá puk do bezpečí.
06:43
Mike Green (DET) dostává dvě minuty za držení a první přesilovku si zahraje Jágrova Florida.
06:30
Nyní na řadu přijde první komerční přestávka.
05:36
Kindl se dostal k puku a okamžitě od modré čáry vystřelil. Jeho projektil ale nebyl tak prudký, aby si s ním Luongo nedokázal poradit. Po zachycení kotouče hned puk rozehrál mezi své spoluhráče.
04:56
Na úvod utkání je k vidění velmi útočný a rychlý hokej. Zejména hosté mají zatím mírně navrch a neustále se tlačí před detroitskou branku.
04:43
Další šance Panterů. Od modré čáry pálil Campbell, ale i s jeho jedovatou střelou si dokázal Petr Mrázek poradit. Hned na to pak přerušil hru a vhazování proběhne opět po jeho pravici.
03:55
Jaromír Jágr se snažil nadvakrát překonat domácího brankáře a svého krajana Petra Mrázka, ale svou dlouhou holí nedokázal puk do jeho branky propasírovat.
02:54
Jenže aktivní Florida znovu přebrala puk a okamžitě si to namířila znovu směr domácí branka.
02:19
Kindl si převzal kotouč a vyváží ho do středního pásma. Detroit tak může založit útočnou akci.
01:52
Další nahození před Petra Mrázka, ten znovu kryje. Poté podržel kotouč ve svojí lapačce a také on raději hru přerušil. Po vystřídání obou týmů se bude vhazovat po jeho pravici.
01:41
Jurčo si najížděl před Roberta Luonga, ten ale v klidu podržel puk a raději přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
00:56
Do útočného pásma se také dostali domácí hokejisté, ale obrana Floridy je o puk připravila a znovu se tedy do blízkosti Mrázka mohou vydat hráči Floridy.
00:42
Jágr našel svého spoluhráče z útoku, Brandona Pirriho, který se dostal okamžitě ke střele. Mrázek si ale připsal skvělý zákrok a podržel svůj tým.
00:28
Takže i tato situace byla posouzena a gól opravdu není uznán. Hra tak bude za chvíli pokračovat dále.
00:28
Na řadu nyní přichází ještě Couch Challenge. Takže se situace posuzuje znovu na základě žádosti trenéra Panterů.
00:28
Stále se nehraje, sudí ještě celou situaci vysvětlují hostující střídačce.
00:28
Smith potrestal chybu obrany Detroitu, když bekhendovou střelou překonal Mrázka. Jenomže ještě předtím došlo k ataku českého brankáře v jeho brankovišti a videorozhodčí doporučil branku neuznat!
00:05
Hned po vhazování ve středovém kruhu jsou u puku domácí hokejisté, kteří míří do prvního útoku.
00:01
Nyní už halou Joe Louis Areny v Detroitu zní americká hymna.
Utkání tedy začne s menším časovým zpožděním, jako je tomu u zámořských sportů takřka pravidlem.
Hezký večer přeji všem příznivcům ledního hokeje, konkrétně nejlepší hokejové ligy světa, a sice NHL. Za malou chvilku začne zápas mezi Detroitem a Floridou. Ještě než ale dojde k buly, budeme svědky oficialit před utkáním a také samozřejmě dojde na americkou hymnu.

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Green, Kronwall "A", Ericsson, DeKeyser, Marčenko, Kindl – Larkin, Zetterberg "C", Abdelkader – Jurčo, Dacjuk "A", Richards – Nyquist, Sheahan, Tatar – Helm, Glendening, Miller

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Ekblad, Campbell, Mitchell "C", Gudbranson, Olsen, Kampfer – Jágr, Barkov, Pirri – Huberdeau, Bjugstad, Jokinen "A" – Smith, Trocheck, Shaw – Brickley, MacKenzie "A", Howden

Rozhodčí: McCauley, Mclsaac – Kovachik, MacPherson.

Florida Panthers

Hostům aktuálně patří až jedenáctá pozice ve Východní konferenci. Panthers mají za sebou dvacet dva zápasů, ve kterých si připsali dvacet dva bodů a vyrovnané celkové skóre 58:58. Poslední zápas sehrála Florida doma, kde přivítala New York Islanders, který nakonec dokázala po vyrovnané bitvě zdolat 3:2 po samostatných nájezdech.

2. Jussi Jokinen (FLA) 22 zápasů (6+9)
3. Vincent Trocheck (FLA) 22 zápasů (7+7)
Detroit Red Wings

Domácí se momentálně nacházejí na sedmé příčce Východní konference. Red Wings získali ve třiadvaceti zápasech sedmadvacet bodů a na svém kontě mají celkové skóre 55:58. V posledním zápase přivítali domácí hráči na svém ledě Edmonton, který nakonec dokázali porazit až v prodloužení a to výsledkem 4:3.

28.11.2015 Detroit – Edmonton 4:3 p
26.11.2015 Detroit – Boston 2:3 p
22.11.2015 St. Louis – Detroit 3:4 p
21.11.2015 Detroit – Los Angeles 3:2
19.11.2015 Detroit – Washington 1:2 p

1. Henrik Zetterberg (DET) 23 zápasů (4+16)
2. Dylan Larkin (DET) 23 zápasů (9+8)
3. Tomáš Tatar (DET) 23 zápasů (8+9)
Dobrý večer. Vítám Vás u sledování dnešního zápasu NHL mezi týmy Detroit Red Wings a Florida Panthers. Přeji Vám příjemný hokejový zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.