Dnešní utkání sledovalo v Prudential Center 15547 diváků.

Jiří Tlustý (NJD) 0+0, +0, 3 střely, čas na ledě 16:07
Petr Mrázek (DET) 22 zákroků, 0 gólů, úsp. 100%
Tomáš Tatar (DET) 0+0, +0, 2 střely, čas na ledě 15:21
Tomáš Nosek (DET) 0+0, +0, 0 střel, čas na ledě 9:59
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Petr Mrázek (DET) 22 zákroků, 0 gólů, úsp. 100%
2. Dylan Larkin (DET) 1+0
3. Brad Richards (DET) 0+1
Je dobojováno! Neuvěřitelně vyrovnané utkání je za námi a rozsekla ho jediná branka, kterou už v desáté minutě obstaral parádní kličkou Dylan Larkin. Devils sice měli hlavně ve druhé třetině územní převahu, ale hokej se hraje na góly a domácím se nepodařilo vsítit ani jeden. Skvělým výkonem se o to přičinil Petr Mrázek, jenž pochytal všech 22 pokusů soupeře a zaslouženě byl zvolen první hvězdou zápasu!
59:56
Ericsson vyhodil černou pryž na zakázané uvolnění, ještě jednou se tak bude vhazovat před Petrem Mrázkem.
59:42
Ďáblové už to budou mít hodně těžké, čas totiž hraje jednoznačně v jejich neprospěch.
59:35
Sergeji Kalininovi se sice podařilo udržet puk na útočné modré, o pár sekund později ale skončil na hostující střídačce.
59:08
Už se rozběhla poslední minuta třetí třetiny a Cory Schneider peláší na střídačku!
58:26
Pavel Dacjuk zkusil štěstí nenápadnou střelou zápěstím, která Schneidera neohrozila a puk se navíc o mantinel vrátil až do obranného pásma Red Wings.
57:53
Před Schneiderem vznikl neskutečný závar, ale Luke Glendening nedokázal uklidit puk za záda ležícího domácího brankáře!
57:15
Kyle Palmieri vybojoval útočné pásmo a oslovil Andyho Greenea, ale i s jeho pokusem si dnes skvěle chytající Petr Mrázek poradil.
56:43
Brad Richards vypálil z levého kruhu, o brusli jednoho z hráčů v červenočerném dresu se však touš odrazil na modrou čáru k DeKeyserovi.
55:56
DeKeyserovo vyhození prodloužil Pavel Dacjuk do útočného pásma, což Detroitu v tutu chvíli bohatě stačí. Tlak leží na hokejkách domácích hokejistů.
55:03
Nyní se tak stalo, Justin Abdelkader už se zapojil zpět do hry. Devils byli v této početní převaze naprosto bezzubí.
54:51
Riley Sheahan nasbíral další cenné vteřinky, Abdelkader už se připravuje k návratu na ledovou plochu.
54:15
David Schlemko sice napoprvé ještě udržel kotouč na útočné modré, o pár sekund později už o něj ale v souboji s Helmem definitivně přišel.
53:19
Kyle Palmieri je dnes při chuti, ale co naplat, gól mu dnes snad není souzen. Bývalý anaheimský Kačer nyní z mezikruží nemířil přesně.
53:03
Tlustý si krátce po svém návratu na led vynutil faul na svou osobu, Justin Abdelkader (DET) jej totiž naprosto zbytečně odstavil od puku faulem kolenem.
52:44
V této přesilovce svěřenci Jeffa Blashilla nevymysleli vůbec nic, Jiří Tlustý už je zpět na ledě.
52:06
Tomáš Tatar o puk přišel, čehož využil Moore a vyhodil ho až k Mrázkovi. Tlustého trest se pomalu, ale jistě chýlí ke konci.
51:46
Až teď to hostům vyšlo, rána Henrika Zetterberga z pravého kruhu ale proletěla vysoko nad břevnem Schneiderovy svatyně.
51:29
Pas adresovaný Pavlu Dacjukovi postrádal přesnost, Devils opět dostali černou pryž do středního pásma.
50:58
Domácí se osvobodili a Kronwall měl navíc co dělat, aby v honbě za pukem udržel za svými zády dotírajícího Travise Zajaca.
50:44
Jiří Tlustý (NJD) neproměnil několik slibných šancí a teď posílá svůj tým do čtyř. Český útočník vyfasoval dvě minuty za vražení na hrazení.
50:23
Tootoo si ve středním pásmu spravil chuť, parádním čistým hitem totiž poslal k ledu pronikajícího Tomáše Noska!
49:46
Jonathan Ericsson si nerozuměl se svým krajanem Kronwallem a volného touše se ujal Jordin Tootoo, jenž však neměl komu přihrát.
48:55
Red Wings sice ovládli lítou bitvu o puk v rohu kluziště po Mrázkově levici, jejich následná rozehrávka ale byla hodně kostrbatá.
48:18
Z otočky zkusil štěstí Justin Abdelkader a Cory Schneider musel ve třetí třetině poprvé ukázat své umění. Povedlo se mu to dokonale.
47:57
Gustav Nyquist sice dokázal udržet touš na modré, jenže dostal se pod tlak a poté se zmohl jen na nahození puku do rohu.
47:04
Zničehonic se v obrovské šanci ocitl Kyle Palmieri, jenž ale tváří v tvář Petru Mrázkovi nedokázal ideálně zakončit!
46:39
Od Ericssonovy brusle se nahození z hole Johna Moorea odrazilo do ochranné sítě, hra je přerušena a na řadě je komerční přestávka.
46:09
Richards protečoval Larkinův prudký pas do útočného pásma a odjel střídat, ani jednomu týmu se teď nedaří pořádně rozehrát.
45:06
Zajac zavezl kotouč do pásma a přenechal ho Kyleu Palmierimu, jehož střelu sice Mrázek vyrazil pouze před sebe, ale ve spolupráci se svými parťáky v obraně celou situaci ustál.
44:15
A znovu. Po další nepovedené rozehrávce Devils se už z tribun začíná ozývat pískot, k vidění je teď hodně hluchá pasáž hry.
43:27
Schlemkovo prudké nahození jeden z jeho spoluhráčů pouze protečoval do pásma, třetí třetina zatím nabídla rozpačitý hokej z obou stran.
42:46
To samé nyní předvedl domácí útočník Matteau, vhazovat se tak bude před Corym Schneiderem.
42:32
Ten jim ale vůbec nevyšel, Red Wings totiž vyhodili černou pryž až na zakázané uvolnění.
42:05
Devils se na pár sekund usadili v útočném pásmu, hosté se však znovu parádně ubránili a už míří do rychlého protiútoku.
41:08
Domácí vyhodili puk až za Mrázkovu svatyni, kde se ho ujal Danny DeKeyser. Oba týmy nyní mohou vystřídat.
40:32
Schneider riskantně vyjel za svou branku a stáli při něm všichni svatí, Tatar se k odraženému kotouči jen těsně nedostal!
40:01
Úvodní buly třetí třetiny ovládl hostující kouzelník Pavel Dacjuk, svěřencům Johna Hynese zbývá na vyrovnání dvacet minut!
40:01
Třetí třetina začne ve 2:55.
V prostřední dvacetiminutovce branka nepadla, stav je tedy stále 0:1. K vidění byl vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách, ale především v závěru druhé části si Devils několikrát vytvořili drtivý tlak v útočném pásmu. Ani jedna ze sedmnácti střel New Jersey však za Mrázkova záda neprošla, ostravský rodák tak stále drží čisté konto. Udrží ho až do konce?
40:00
39:53
Ďáblům se nepodařilo vyhodit puk z pásma, nicméně Nyquistův křižný pas skončil na holi jednomu z domácích hokejistů.
39:12
Právě Darren Helm nyní pronikl do útočného pásma a z vrcholu levého kruhu vystřelil, strážce svatyně Devils pro jistotu v probíhající poslední minutě prostřední části přerušil hru.
38:15
To už neplatí, jelikož Darren Helm vyhodil kotouč do bezpečí tak šikovně, aby neskončil na zakázaném uvolnění.
37:32
Nahození Adama Larssona do útočného pásma se od zadního mantinelu odrazilo na hůl Kennedyho, domácí se znovu usadili před Mrázkem.
36:41
Mladý zadák Marčenko to zkusil od modré, jeho střela ale na Coryho Schneidera ani neprošla. Touš je nyní v rohu kluziště.
35:44
Tomáš Tatar se vydal na exkurzi na soupeřovu polovinu a nenápadnou bekhendovou žabičkou nakonec vybojoval vhazování v útočném pásmu, k němuž dojde po dalším komerčním brejku.
35:23
Domácí pokračují v neúspěšném obléhání detroitské svatyně, Red Wings teď byli nuceni vyhodit kus černé pryže na icing.
34:42
Nechybělo mnoho a mohlo být vyrovnáno, jenže ani nikým nehlídaný Bobby Farnham z pravého kruhu na Mrázka nevyzrál!
33:57
Schlemko sice ukázkovým hitem poslal k zemi Rileyho Sheahana, domácím to ale k udržení puku v útočném pásmu nepomohlo.
33:24
Buly v útočném pásmu sice ovládli Red Wings, hosté ale posléze vyhodili touš na další zakázané uvolnění.
32:58
Kennedyho pokus se od Ericssonovy brusle odrazil do ochranné sítě, vhazovat se tak bude po pravici ostravského rodáka Mrázka.
32:41
Po nějaké době se opět ozvali gólu se dožadující fanoušci New Jersey, v Prudential Center nyní panuje skvělá atmosféra.
32:02
Po chybě Abdelkadera od modré tvrdě vypálil John Moore, kotouč se však o pár milisekund později už třepotal v lapačce skvělého Petra Mrázka.
31:53
Do Prudential Center se společně vrátíme po další komerční přestávce.
31:53
Při hře v rovnovážném počtu hráčů se domácí paradoxně dostali do šance a znovu u toho byl Jiří Tlustý, který ale pálil přímo do připraveného Mrázka.
31:06
Tatar je na ledě, ve své první přesilovce Devils nevymysleli vůbec nic a Petr Mrázek měl s trochou nadsázky co dělat, aby nezačal zívat.
30:57
Stempniak o puk v souboji u hrazení přišel a hosté se opět osvobozují.
30:15
To jim ale nevyšlo, Ďáblové si nedokázali pohlídat přechod přes útočnou modrou a je jim odpískán ofsajd. To už je polovina základní hrací doby za námi.
29:58
Svěřenci Jeffa Blashilla se osvobodili, domácí budou muset zakládat další akci opět od píky.
29:06
Tomáš Tatar (DET) poté nedovoleně bránil ve hře Schneiderovi a půjde si odsedět dvouminutový trest.
29:02
Tak to bylo o fous! Darren Helm měl na hokejce druhý gól Rudých křídel, z mezikruží ale poslal kotouč do břevna!
28:05
Giontův prudký projektil trefil jen jednoho z bránících detroitských hráčů, hosté už zakládají rychlý protiútok.
27:14
Ofsajd a v něm příliš rychlý Niklas Kronwall, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
26:46
Larssonovo nepovedené vyhození mířilo přímo k Marčenkovovi, ale ruský zadák Detroitu si puk na útočné modré nedokázal zpracovat.
26:05
Na další hokejové parády si budeme muset minimálně několik desítek sekund počkat, na řadě je totiž další komerční pauza.
26:05
To byl pane zákrok! Po neskutečné minele v rozehrávce newarských se ke kotouči dostal Luke Glendening, jenž připravil gól jako na zlatém podnose Anderssonovi, ale švédský útočník Red Wings z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat ležícího Schneidera!
24:57
Farnhamův projektil byl zblokován a ani následná dorážka Davida Schlemka si cestu za Mrázkova záda nenašla. Devils jsou ve druhé třetině jednoznačně aktivnější.
24:13
Matteau u hrazení čistým hitem uzemnil švédského zadáka Ericssona, hosté se posléze zmohli jen na vyhození puku do útočného pásma.
23:27
Pavel Dacjuk znovu ukázal svou jedinečnost a parádně uvolnil Tomáše Tatara, jenž však na Schneidera nevyzrál.
22:40
Právě Travis Zajac nyní z mezikruží vystřelil, ale stadionem to jen zahučelo – Mrázek totiž dokázal vytěsnit puk do rohu.
21:47
Aktivně napadajícím hráčům Red Wings se tentokrát nepodařilo získat kotouč, Zajacova lajna už míří vstříc Mrázkovi.
20:59
Domácí se usadili v útočném pásmu, nicméně pokus Jona Merrilla od modré mezi tři tyče nezamířil.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 2:00.
Úvodní perioda je za námi. O něco aktivnějším týmem byli Devils, ale Petr Mrázek, jenž letos poprvé chytá ve třetím po sobě jdoucím zápase od začátku, pochytal všech dvanáct střeleckých pokusů soupeře. To jeho protějšek Schneider jednou inkasoval, náramnou kličkou ho totiž poslal na párek zelenáč Larkin. Rudá křídla tak po první třetině vedou 1:0!
20:00
19:16
Henriqueovu nepřesnou střelu nedokázal Kennedy usměrnit mezi tři tyče, domácí však zůstávají usazeni v útočném pásmu.
19:02
To ale ovládli Ďáblové a jejich elitní centr Travis Zajac založil akci, která skončila neskutečným závarem před Mrázkem, jenž ale kotouč vystřelený aktivním Tlustým dokázal udržet před brankovou čarou!
18:24
Hlasatel v Prudential Center ohlásil další komerční přestávku, po jejím konci se bude vhazovat v útočném pásmu hostů z Detroitu.
17:58
Na druhou stranu se vydal Richards, který ale v dobré palebné pozici zvolil přihrávku na Brendana Smithe, jenž si však skákavý touš nedokázal zpracovat.
17:19
Kennedy posunul kotouč na Adama Henriquea a oblíbenec fanynek Devils našel v předbrankovém prostoru Leea Stempniaka, který ale nedokázal usměrnit touš do sítě!
16:26
Devils se snaží vytvořit si tlak v útočném pásmu, ale jejich úsilí zatím ovoce nepřináši. Jonathan Ericsson teď může v poklidu vyvézt kotouč do bezpečí.
15:35
Lee Stempniak střelou z pravého kruhu prověřil pozornost Petra Mrázka, který přerušil hru a na řadě je další komerční brejk.
14:26
Už se hraje dlouho bez přerušení, téměř patnáct minut hry už je za námi.
13:41
To platí i o necelou minutu později, hra se bez žádného efektu přelévá ze strany na stranu.
12:46
Hra se po nějaké době opět uklidnila, ani jednomu týmu se nedaří usadit se v útočném pásmu.
11:29
Tlak Ďáblů pokračoval a ke střele se dostal ještě Adam Larsson, i s tímto pokusem si však Petr Mrázek poradil.
10:41
Po Mrázkově nepovedené rozehrávce se do velké šance dostal jeho krajan Jiří Tlustý, strážce svatyně Red Wings svou chybu ale dokázal napravit!
09:20
Detroit právě vstřelil branku!
Ou, to byla koupel! Brad Richards vyslal do samostatného úniku mladého DYLANA LARKINA, který neskutečnou kličkou znemožnil Coryho Schneidera, statisticky druhého nejlepšího gólmana ligy, a pohodlně zasunul kotouč do poloodkryté domácí svatyně! Asistence: Brad Richards, Riley Sheahan.
09:06
Bitkař Jordin Tootoo se parádně proháčkoval až do zakončení, jeho střele ale chyběla přesnost.
08:33
Devils jsou v úvodu o něco aktivnějším týmem, jejich další průnik ale pro ofsajd zastavil hvizd rozhodčího. Do Newarku se společně vrátíme po komerční přestávce.
07:46
Další nahození Detroitských skončilo až u Schneidera, jenž puk okamžitě rozehrál na volného Damona Seversona.
07:03
Nepovedená rozehrávka Red Wings skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí před Petra Mrázka.
06:21
Henrik Zetterberg nahodil kotouč do pásma, nicméně souboj v rohu kluziště posléze ovládl domácí zadák John Moore.
05:30
Ihned po buly to od modré zkusil Niklas Kronwall, Cory Schneider byl i tentokrát ve správný čas na správném místě.
05:22
Richardsova střela z vrcholu kruhů se od hole Andyho Greenea odrazila do ochranné sítě, vhazovat se tak bude po Schneiderově pravé ruce.
04:33
Bobby Farnham jako nůž máslem projel do útočného pásma a poté nabil napřaženému Adamu Larssonovi, jehož pokus od modré však Mrázek lapil.
04:12
Travis Zajac poslal kotouč na domácí střídačku, hra je tak po dlouhé době přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
03:25
Helmovi se pod tlakem nepodařilo rozehrát, hráči v červenočerných dresech vypíchli kotouč až k Mrázkovi, kde se ho ujal Ericsson.
02:47
Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jednomu týmu se teď nedaří kloudně rozehrát. Naposledy se o to zbytečně pokoušel z farmy povolaný útočník Devils Mike Sislo.
01:59
Merrillovo nahození od modré letělo příliš vysoko, Petr Mrázek tak tentokrát zasahovat nemusel a Larkin už zakládá protiútok.
01:28
Hosté pod tlakem vyhodili kotouč pouze do středního pásma, kde si na volný puk počkal domácí kapitán Andy Greene.
00:54
Travis Zajac ujížděl sám na Mrázka, ten mu ale v klíčový moment kotouč holí vypíchl!
00:16
Ihned po buly vyhraném Pavlem Dacjukem to zkusil z levé strany slovenský reprezentant Tatar, jenž ale nemířil přesně.
00:01
Jak je u NHL už zvykem, utkání začne s několikaminutovým zpožděním.

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Moore, Schlemko, Larsson, Merrill, Severson – Tlustý, Zajac, Palmieri – Kennedy, Henrique, Stempniak – Matteau, Kalinin, Sislo – Farnham, Gionta, Tootoo.

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall, Ericsson, DeKeyser, Marčenko, Smith, Green – Abdelkader, Zetterberg, Nyquist – Tatar, Dacjuk, Helm – Larkin, Sheahan, Richards – Andersson, Glendening, Nosek.

Rozhodčí: McIsaac, Lee – Driscoll, Amell.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Tomáš Tatar (DET) – 39 zápasů, 25 bodů (12+13)
Jakub Kindl (DET) – 23 zápasů, 5 bodů (2+3)
Tomáš Nosek (DET) – 5 zápasů, 0 bodů
Petr Mrázek (DET) – 25 zápasů, 12 výher, úsp. 92,4%
--------------------------------------------------------------------
Patrik Eliáš (NJD) a Tomáš Jurčo (DET) do dnešního utkání vinou zranění nezasáhnou.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY V LETOŠNÍ SEZÓNĚ

11.12.2015 New Jersey – Detroit 3:2p
22.12.2015 Detroit – New Jersey 3:4
DETROIT RED WINGS

Rudá křídla získaly stejný počet bodů jako Devils a v Atlantické divizi jim patří postupová třetí příčka. Detroitští v sobotu ukončili sérii tří porážek v řadě výhrou 4:3 v Buffalu a trenér Jeff Blashill žádné velké změny v sestavě neplánuje. brankář Petr Mrázek se objevil už v sedmi zápasech v řadě a Blashill zatím nepotvrdil, zdali v této sérii bude pokračovat i dnes.
NEW JERSEY DEVILS

Svěřenci Johna Hynese drží s pětačtyřiceti získanými body první divokou kartu ve Východní konferenci, na nepostupové příčky v tuto chvíli mají tříbodový náskok. Dnes se ale budou nejspíš muset obejít bez klíčového útočníka Mikea Cammalleriho, ve hvězdách visí start Jacoba Josefsona a mimo hru zůstává i český veterán Patrik Eliáš. Mezi třemi tyčemi začne jednička Corey Schneider.
S přáním krásného brzkého úterního rána vás vítám u sledování dalšího zápasu kanadskoamerické NHL. Hodinu po půlnoci je na programu duel, v němž New Jersey Devils přivítá Detroit Red Wings. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.