Andrej Sekera (EDM) 0+0,2 střely, čas na ledě 20:21
Tomáš Hertl (SJS) 0+0,1 střela, čas na ledě 14:20
Roman Polák (SJS) 0+0,1 střela, čas na ledě 17:55
Tři hvězdy utkání:
1. James Reimer (SJS) 31 zák., 0 gólŮ, 100 %
2. Logan Couture (SJS) 2+0
3. Joe Pavelski (SJS) 1+1
Střelecky aktivnější domácí tým se nedokázal prosadit, Reimer si připisuje čisté konto a byl to právě on, kdo nasměroval hosty k výhře. Na té se podílel dvěma góly Couture.
59:05
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Spaling – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
59:00
Zápas se v poklidu dohrává, už se pravděpodobně nic nestane.
58:20
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Nurse – 5 min., bitka + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Polák – 2 min.).
58:20
58:20
Roman Polák tvrdě atakoval Matta Hendrickes, za což šel na trestou lavici. Jakmile ji opustil po dvou minutách, počkal si na něj Darnell Nurse a dal mu řádně co proto. Český hráč pěstní souboj prohrál.
57:40
Edmonton se snaží alespoň o čestný úspěch, hostující obranný val je ale proti a brání se velmi dobře.
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:49
Edmonton má kotouč za vlastní brankou, odkud rozehrává další útočnou akci.
56:11
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Polák – 2 min., nedovolené bránění).
56:00
Poslední čtyři minuty zbývají ze třetí třetiny, Edmonton stále prohrává o tři branky, ale snaží se.
55:22
Třetina se v poklidu dohrává, o tom, kdo vyhraje, je pravděpodobně rozhodnuto.
54:23
Brent Burns střelou zápěstím nepřekonat brankáře Cama Talbota. Následuje komerční přestávka.
53:08
Sharks se podařilo rozmělnit tlak domácích hráčů. San Jose vede o tři branky a míří si za body a výhrou z dnešního zápasu.
51:58
Adam Pardy autorem další střely domácích hokejistů na branku soupeře. San Jose je nyní pod tlakem.
51:07
Edmonton hraje hodně aktivně, Taylor Hall to nevzdává a střelu za střelou posílá na branku Reimera. Gólman San Jose je dnes pro svůj tým velkou oporou.
50:59
Domácí Adam Clendening pálil z otočky, prostor vymezený třemi tyčemi trefit nedokázal.
50:12
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny. Andrej Sekera se propracoval do dobré střelecké pozice, ale na brankáře Reimera recept nenalezl.
48:39
Jordan Eberle hlídkoval před brankou, kde tečoval střelu spoluhráče, ale branku vstřelit nedokázal.
48:32
Další střelu na branku San Jose poslal Darnell Nurse, ani on však neuspěl.
48:20
Tentokrát se stejný hráč už trefil mezi tři tyče, ale brankář James Reimer byl pozorný a s jeho pokusem si poradil.
47:55
Taylor Hall vzal zodpovědnost na sebe, dostal se do dobré střelecké pozice, ale branku o malý kousek minul.
47:21
Komerční přestávka.
46:14
Edmonton je nyní aktivnější, na střely vede 22:20, nicméně na vstřelené góly prohrává 0:3 a jeho naděje se stále zmenšují a zmenšují.
45:34
Jordan Eberle se proháčkoval do zajímavé střelecké pozice, ale znovu ho zradila koncovka.
44:55
Sledujeme rychlý hokej, pět minut ze třetí třetiny je pryč. Edmonton se snaží s výsledkem něco udělat, hostující defenziva je proti.
43:57
Adam Clendening se zjevil v dobré střelecké pozici. Domácí hráče ale trápí nepřesná koncovka. Když už si pracně šanci vytvoří, tak ji nedokáží zakončit přesně.
43:09
Rychlého přechodu do útočného pásma využil ke střele Justin Braun, s jehož pokusem si brankář Cam Talbot dokázal poradit.
42:28
Domácí ne nevzdávají a bojují. Do velké šance si vybruslil Zack Kassian, který trefil štangli branky. Nechybělo mnoho a mohlo být skóre o něco vyrovnanější.
41:52
Na druhé straně ohrozil Talbota Brenden Dillon střelou zápěstím.
41:39
Oilers se rychle dostali do útočného pásma a střel Matta Hendrickse našla jen výstroj brankáře Jamese Reimera, který drží San Jose.
40:45
V nesnadné pozici jsou nyní domácí hokejisté, zbývá třetí třetina a Edmonton prohrává o tři branky. Hned z kraje třetiny se snaží domácí celek hrát aktivně, hostující defenziva si počíná zkušeně.
40:01
40:00
39:59
Marc-Edouard Vlasic střelou zápěstím prověřil pozornost brankáře Talbota, ten puk drží a třetina končí.
39:00
Nejprve se do velké šance dostali domácí, Eberle začal akci, pak se dostal k dorážce, ale branku trefit nedokázal. Na druhé straně pak z protiútoku zahrozil jeden z hráčů San Jose. Skóre zůstáváme nezměněné.
38:45
Joonas Donskoi bekhendovou stranou hole nedokázal překonat brankáře Edmontonu. Donskoi dnes podává velmi dobrý výkon, za který byl odměněn druhou asistencí na úvodní branku zápasu.
38:00
Poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, stále platí náskok hostů, který San Jose upravilo na 3:0.
37:45
Adam Clendening příklepem prověřil ze střední vzdálenosti připravenost brankáře Jamese Reimera.
37:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.
36:28
Anton Lander se dostal ke střele, Melker Karsson obětavým způsobem padl do střely.
35:00
Po inkasované brance je Edmonton aktivnějším týmem, nicméně hostující defenziva podává dnes velmi zodpovědný výkon.
34:35
Odpovědět mohl Taylor Hall, jehož střelecký pokus nebyl vůbec myšlený špatně, rána přes obránce byla ale nepřesná.
34:03
San Jose právě vstřelilo branku!
V pohodě hrající hosté přidávají další branku. Paul Martin vystřelil od modré a JOE PAVELSKI dokázal kotouč tečovat v předbrankovém prostoru. Talbot nedokázal zareagovat. Asistence: Paul Martin, Joe Thornton.
33:40
Obránce Dillon má puk za svou brankou a pomalu zakládá další útočnou akci svého týmu. San Jose nikam nespěchá.
32:34
Oilers v útočném pásmu, k puku se dostává Lauri Korpokoski a střílí. Jeho projektil byl někým ztečovaný, brankář San Jose vůbec zasahovat nemusel, puk končí v rohu kluziště.
32:00
K vidění je mnoho osobních soubojů, hráči si nic nedají bez řádného boje. Zatím se hraje v rámci pravidel, sudí nemusí mnoho zákroků trestat vyloučeními.
31:04
Domácí Patrick Maroon mohl přihrávat, ale rozhodl se pro přímou střelu, s níž si brankář James Reimer dokázal poradit. Střelecky aktivnější Edmonton čeká na gól.
30:52
První formace San Jose se znovu poměrně snadno dostala do útočného pásma, akci zakončoval Tomáš Hertl nepřesnou střelou.
30:01
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu, San Jose drží dvoubrankový náskok, který vybudovalo v úvodním dějství. Edmonton nehraje ofenzivně příliš dobře.
29:49
Adam Clendening střelou zápěstím vystřelil dobře. Brankář James Reimer na jeho pokus viděl, a tak si dokázal poradit. Dobrá poziční hra od maskovaného muže Sharks.
28:30
Sledujeme pasáž hry, kdy se hraje ve středním pásmu, brankáři jsou takřka bez práce. Atmosféra v Rexall Place není příliš dobrá, není se čemu divit, domácí totiž stále neskórovali a to už je takřka polovina zápasu pryč.
27:50
Patrick Merleau dostal kotouč do dobré střelecké pozice a okamžitě pálil. Do dráhy puku se vložil Andrej Sekera, který tak pomohl domácímu brankáři.
26:53
Před brankou číhal Connor McDavid, který se nejprve k zakončení nedostal. To se mu podařilo až o něco později. Brankář San Jose si s jeho střelou dokázal poradit.
26:11
Následuje komerční přestávka. San Jose stále vede o dvě branky, které vstřelilo v první periodě.
25:55
Příliš zbrkle se hosté dostávali do útočného pásma, jmenovitě Tomáš Hertl se dostal do postavení mimo hru. Vhazovat se bude v neutrální zóně.
25:15
Zakázané uvolnění proti Edmontonu. Sledujeme pasáž hry, která nenabízí mnoho střel. K vidění je naopak velké množství nepřesností na obou stranách. A právě toto kazí celkový dojem ze hry.
24:00
Hosté v plném počtu. Domácí sehráli přesilovou hru velmi špatně. Do žádné šance se prakticky nedostali, naopak při vlastním oslabení zahrozil ještě Roman Polák.
23:49
Griffin Reinhart dostal nabito na útočnou modrou, puk vystřelené z této vzdálenosti branku o nějaký metr a půl minul.
22:52
Roman Polák se v obranném pásmu dostal k puku. Měl před sebou hodně volného prostoru, a tak jej vyvezl do středního pásma. Protože měl stále volno okolo sebe, tak pokračoval v jízdě a nakonec vystřelil na Calbota. Ten si bez problémů poradil.
22:07
Domácí vyhráli buly a zůstali v útočném pásmu. Eberle se dostal do střelecké pozice, jeho pokus byl ale ztečovaný do roku kluziště.
22:00
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Vlasic – 2 min., krosček).
20:16
Hosté vstoupili do druhé třetiny aktivně, Roman Polák se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale branku trefit nedokázal.
20:01

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Fayne, Sekera, Clendening, Nurse, Pardy, Reinhart – Eberle, McDavid, Korpikoski – Maroon, Draisaitl, Hall – Jakupov, Letestu, Kassian – Cracknell, Lander, Hendricks

San Jose Sharks: Reimer (Jones) – Braun, Vlasic, Burns, Martin, Polák, Dillon – Pavelski, Thornton, Hertl – Ward, Couture, Nieto – Donskoi, Marleau, Spaling – Karlsson, Tierney, Zubrus.
Po první třetině platí dvoubrankové vedení hostů. Obě branky vstřelil Couture. Spokojenější jsou tak po dvaceti minutách hosté ze San Jose.
20:00
19:26
Tentokrát si Cracknell počkal na Brendena Dillona.
19:00
Poslední minuta hry v první periodě.
18:49
Melker Karlsson byl při pokusu o průnik odstaven od kotouče, aktivní v tomto směru byl Adam Cracknell.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:36
Lauri Korpikoski rovněž střelou zápěstím vyslal pozdrav na braku Jamese Reimera. Ten si dokázal s jeho pokusem poradit.
16:59
Matt Nieto to zkoušel od modré čáry zápěstím, Cam Talbot připravený. Buly před jeho brankou.
16:34
Edmonton je tímto staven poněkud zaskočený, na jeho hře je patrné, že si není v koncovce zdaleka tak jistý, jak jsou fanoušci zvyklí.
15:50
Tak to bylo rychlé. Hosté využívají přesilovou hru a vedou o dvě branky. Přesnou střelou zápěstím se prosazuje LOGAN COUTURE, pro kterého je to dnes druhá branka. Asistence: Brent Burns, Joe Pavesli.
15:40
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Eberle – 2 min., podražení).
15:01
Dostáváme se do finální fáze první třetiny, na jejímž začátku se dostali hosté do vedení, které platí i nyní, pět minut před koncem úvodní periody.
14:27
Blokování střel pokračuje dál, do rány Darnella Nurse zalehl Chris Tierney.
13:46
Dnes velmi aktivní Joonas Donskoi stál na konci rychlé akce San Jose, jenomže branku trefit nedokázal.
13:38
Matt Neito se připomíná fanouškům dobrou střelou zápěstím, domácí gólman Cam Talbot je připravený.
13:17
Jakupov rychlou střelou z křídla přinutil k zákroku Jamese Reimera. Ten puk kryje, buly před jeho brankou.
12:42
Hra se nyní odehrává ve středním pásmu, brankáři mnoho práce nemají, sledujeme mnoho osobních soubojů.
12:00
Domácí tým byť je střelecky aktivnější, tak se nemůže dostat do výraznějších šancí.
10:52
Joonas Donskoi táhl akci hostujícího celku, v té pokračovali jeho spoluhráči do doby, než o pul přišli. Od své vlastní branky pak rozehrával Edmonton.
10:17
10:15
Domácí Adam Clendening střelou příklepem přinutil brankáře Reimera k zákroku.
09:33
Polovina první třetiny je pryč, kromě velkého množství střel jsme také viděli jeden gól.
09:15
Tomáš Hertl to zkusil ze středního pásma. Brankář Edmontonu byl pozorný a nenechal se zaskočit. První střela na branku pro Hertla v tomto zápase. Vybojoval buly v útočném pásmu.
08:38
Střelecky je aktivní Edmonton, v tomto ohledu vede 7:5, co se branek týká, dokázali se prosadit pouze hosté za San Jose. Žraloky poslal do vedení ve druhé minuty Couture.
08:38
Komerční přestávka v probíhající deváté minutě.
08:13
Další obranný blok si připisuje Brent Burns, který obětavě padl do střely soupeře.
07:44
Paul Martin dostal nabito na modrou čáru, jeho pokus ale blokuje Darnell Nurse.
06:10
Obrany obou týmů brankářům hodně pomáhají, beci blokují mnoho střel, čímž usnadňují brankářům práci. Velmi obětavá hra od Edmontonu i San Jose.
05:52
Po několika drobných šancích na obou stranách se do dobré střelecké pozice probojoval Leon Draisaitl, jehož střelecký pokus nebyl vůbec špatný. Brankář James Reimer si dokázal poradit. Stále platí vedení hostů.
03:51
Nejprve Connor McDavid, pak Andrej Sekera. Oba se dostali do zajímavé střelecké pozice, kterou nedokázali proměnit. Sledujeme aktivní hokej z obou stran.
03:16
Na druhé straně Justin Braun bekhendem udělal velké problémy brankáři, který si nakonec dokázal s celou situací poradit.
02:12
Edmonton se snaží rychle najít odpověď a hraje aktivně, střela Korpikoského, který to zkouší zápěstím, končí ve výstroji brankáře.
01:33
Po závaru před brankou se hostující tým dostává do vedení. Kotouč z bezprostřední blízkosti dokázal dotlačit za brankovou čáru LOGAN COUTURE, který prokázal dobrý přehled o hře a do poslední chvíle sledoval kotouč. Asistence: Joonas Donskoi, Matt Nietto.
00:50
Registrujeme druhou střelu na branku, jejím autorem je Justin Braun z celku San Jose. Jednalo se o střelu příklepem.
00:15
První střelu na branku si připisují domácí, Jakupov to zkoušek příklepem. Brankář James Reimer připraven.
00:01
Edmonton se vrací do Rexall Place po čtyřech zápasech odehraných u soupeřů (3-1-0). Před domácím publikem se budou muset obejít bez zraněného obránce Brandona Davidsona. Naopak jiný bek, Oscar Klefbom, by mohl být připravený k návratu do sestavy. Mezi třemi tyčemi se představí Cam Talbot.
San Jose odehraje druhý zápas v Albertě za poslední dva dny. Nejprve vyhrálo nad Calgary 2:1 v prodloužení, nyní bude čelit Edmontonu. V posledním zápase si brankář Martin Jones připsal 47 zákroků, a tak by dnes měl v brance nastoupit James Reimer. Joe Pavelski v pondělním zápase vstřelil třicátý gól v sezóně.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. V tomto zápase proti sobě nastoupí Edmonton Oilers a San Jose Sharks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.