Florida dnes porazila Colorado jednoznačně 4:1, přestože byl průběh zápasu vyrovnaný a hosté dokonce Pantery přestříleli. Hlavním rozdílem bylo využívání přesilových her, kterou domácí zužitkovali hned třikrát a položili tak základ k výhře. Fanoušky Panthers nyní bude jistě zajímat, jak vážné je zranění Jaromíra Jágra, který odstoupil už v první třetině kvůli zranění v dolní části těla. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji Vám za přízeň a zase někdy na shledanou.
Colorado právě vstřelilo branku!
Roberto Luongo přichází o čisté konto 56 vteřin před koncem třetí třetiny! Domácí brankář vyrazil střelu Zadorova pouze do prostoru před sebe, kde stál GABRIEL LANDESKOG, jenž neměl problém s přehozením Luongova betonu.
Asistence: Nikita Zadorov.
58:31
Pirri už se málem řítil do úniku, Holden ale na poslední chvíli akci překazil.
57:40
Zápas už se spíše dohrává a ani jeden z týmů už se nikam moc nežene.
56:52
Skille mohl zaznamenat čestný úspěch Lavin, Luongo ale pozorný.
55:07
Trocheck byl teď blízko hattricku! V podobné pozici, ze které skóroval v první třetině, ho teď ale Berra vychytal.
54:02
Florida právě vstřelila branku!
Tak to byla paráda! Panthers v oslabení přidávají čtvrtý gól, když Reilly Smith nádherně našel v mezikruží BRIANA CAMPBELLA, který napálil puk pod horní tyčku a ke dvěma asistencím v dnešním zápase přidává i gól.
Asistence: Reilly Smith, Derek MacKenzie.
53:20
Hostům puk v klíčových chvílích přeskakuje hokejky, opět je to bez střeleckých pokusů.
52:35
Aaron Ekblad míří na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění. Možná poslední šance pro Avs něco se zápasem udělat.
52:16
Po icingu se hra stěhuje zpět před Luonga.
51:45
Velký závar před Luongem gólem nekončí, kanadský brankář nakonec dokázal puk přikrýt.
51:16
Bollandova formace teď způsobuje svým napadáním hostům velké problémy s rozehrávkou.
49:49
Třetí využitá přesilovka Panthers v zápase! Jussi Jokinen našel na levé straně volného REILLYHO SMITHE, a ten neměl problém trefit odkrytou branku. Tohle už bude pro Colorado těžký oříšek.
Asistence: Jussi Jokinen, Vincent Trocheck.
49:30
Jokinen zblízka nedokázal překonat Berru, důležitý zákrok švýcarského brankáře.
49:07
Další rána Kulikova, a další zákrok pro Švýcara Berru.
48:48
Kulikov dostal nabito, pouze ale vyprášil Berrovu výstroj. Florida na rozdíl od hostů v přesilovkách střílí.
48:35
Berra kryje střelu Bollanda. Vhazování po levici brankáře Avalanche.
48:13
Holden vyhodit nedokázal, tak se o to museli postarat nepřesnou kombinací sami hráči Panthers.
47:51
Podruhé ve třetí třetině míří na trestnou lavici Francois Beauchemin. Dočká se Vincent Trocheck přesilovkového hattricku?
47:22
Panthers zakončili přečíslení tři na dva přihrávkou na Huberdeaua, který prověřil Berru.
46:18
Icing pro změnu ze strany Colorada. Hostům se nedaří přejít přes pozorný defenzivní val Floridy.
45:26
Panthers vyhazují na zakázané uvolnění.
44:20
Colorado se snaží o rychlé snížení, domácí obrana je ale pozorná.
42:58
VINCENT TROCHECK střílí svůj druhý gól v zápase! Opět udeřil v přesilovce, tentokrát po krásné křižné příhře od Kulikova prostřelil Berru střelou z první. Důležitý gól pro Floridu, která odskakuje na rozdíl dvou branek.
Asistence: Dmitrij Kulikov, Brian Campbell.
42:44
Huberdeau se po křižné nahrávce dostal do zajímavé pozice a byl zastaven nedovoleně. Dvě minuty za podražení pro obránce Avs Francoise Beauchemina.
41:56
Kulikov pálí mimo, stejně jako Petrovic.
40:35
Ofsajd hostů, kteří v tuto chvíli vedou na střely 24:19.
40:01
Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Blíž k ní měli hosté z Colorada, zejména ve dvojnásobné přesilovce. Panthers se ale ubránili a do třetí části si tak odnášejí hubený náskok 1:0.
40:00
39:50
Zdá se, že se druhá třetině už dohraje u mantinelu.
38:29
Florida teď pouze vyhazuje puky z vlastní třetiny, hostům se ale nedaří si vypracovat výraznější šanci.
36:43
Colorado opět aktivnějším týmem, vyrovnání však ne a ne přijít.
35:30
Nathan MacKinnon přesekl Gudbransonovi hokejku, vylučovat se ale nebude.
34:50
Berra přerušuje hru po další zajímavé individuální akci Smithe.
33:15
Reilly Smith obral o puk Guenina a řítil se z úhlu na Berru, ten si ale jeho střelu pohlídal. Oba brankáři dnes chytají skvěle.
32:45
Skvělý zákrok ramenem teď předvedl Luongo proti Iginlovi.
32:02
Závar před Berrou končí vychýlením branky z původního postavení, hra je přerušena.
31:42
Panthers teď mohli jet dva na jednoho, Thornton se ale nepochopitelně stáhnul a Smith z akce jeden na jednoho už nic nevytěžil.
31:27
Zakázané uvolnění hostů.
31:00
Nebezpečné Jokinenovo nahození prolétlo jen těsně vedle Berrovy branky.
30:17
Colorado má teď více ze hry, domácím se nedaří přejít do útoku.
29:12
Roberto Luongo teď výborně zasáhl při přečíslení hostů.
28:48
Pasáž plnou nepřesností z obou stran ukončuje další ofsajd Avs.
27:24
Grigorenko zavezl puk do útočného pásma, některý z jeho spoluhráčů ale přejel modrou čáru rychleji a tak se píská ofsajd.
26:39
Icing domácích. Na buly se staví Trocheck a Mitchell.
26:16
Berra přišel o hokejku a tak raději přerušuje hru. Po komerční přestávce se bude vhazovat před švýcarským brankářem ve službách Colorada.
25:05
Reto Berra teď skvělým zákrokem okradl o druhý gól Trochecka, který nebezpečně dorážel Pirriho střelu.
24:08
Domácí v plném počtu, Colorado nevyužilo ani tuto výhodu.
23:38
Ofsajd Colorada. Mezitím dorazila zpráva, že Jágr odstoupil kvůli zranění v dolní části těla.
23:10
Domácí ve čtyřech, ale tlak Avs pokračuje.
22:58
Luongo kryje střelu Beauchemina a přerušuje hru. Dvě vteřiny zbývají do návratu Bollanda.
22:45
MacKinnonova dorážka do prázdné branky byla na poslední chvíli zablokována!
22:26
Hosté opět nestřílí a MacKenzie vyhazuje!
22:08
Florida jde do tří! Petrovic vyhodil puk mimo hřiště a nabízí Lavinám 52 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3.
21:00
Podle zámořských komentátorů Jaromír Jágr odstoupil z dnešního utkání a už do něj nezasáhne. Panthers tedy budou dohrávat zápas na jedenáct útočníků.
21:00
Třetí přesilovka v zápase pro Colorado. Dave Bolland jde dnes podruhé na trestnou, tentokrát na dvě minuty za sekání.
20:01
První třetina příliš šancí nenabídla. V úvodu byli aktivnější domácí hokejisté, přesilovky pak překlopily obraz hry a Colorado bylo nebezpečnější. Své příležitosti však nevyužilo, zatímco Florida byla úspěšná hned na první pokus, když se ujala individuální akce Trochecka. Po první třetině tak vedou domácí 1:0.
20:00
19:41
VINCENT TROCHECK to vzal na sebe, projel přes modrou čáru jako nůž máslem a z pravé strany vystřelil přesně k tyči. Reto Berra nedokázal zareagovat a domácí se ujímají vedení.
Asistence: Brian Campbell, Roberto Luongo.
19:05
Beauchemin vyhazuje až za bránu Floridy.
18:43
Bjugstadova rána Berru nepřekvapila. Jágr na svém tradičním místě v přesilovce skutečně chybí.
18:37
V první formací domácích teď naskočil místo Jágra Jokinen a bylo z toho povedené střídání Panthers, které končí faulem Tanguaye. První přesilovku si tedy zahraje i domácí Florida. Uvidíme, zda do ní naskočí i Jaromír Jágr, který byl před chvílí v péči realizačního týmu.
17:59
Laviny vyhazují na icing, vhazování po levici Berry, který si v posledních minutách příliš nezachytal.
17:29
Dobrá hra tělem Kulikova přerušila akci hostů.
16:27
Fanoušci by si přáli přesilovku po hraničním zákroku na Pirriho, píšťalky sudích ale zůstaly němé.
15:35
Avs strávili několik posledních minut v útočném pásmu, vyloženou příležitost si ale nevypracovali. Domácí v plném počtu.
14:35
Florida vyhazuje, vůbec poprvé během oslabení.
13:33
Velký tlak Colorada vyústil v další faul domácích, za krosček si odsedí dvě minuty Petrovic.
12:50
Mitchell tečoval puk jen těsně vedle Luongovy branky.
12:18
Nakonec vypálil z první Jarome Iginla, Luongo ale puk chytá a domácí konečně mohou vystřídat.
11:45
Hosté dobře kombinují, ale zatím nestřílí.
10:53
Duchene zpoza brány vybídl ke skórování Iginlu, kterému na poslední chvíli znemožnil zakončení faulem Bolland. Přesilová hra pro Avalanche.
10:21
Luongo kryje střelu navrátilce Barrieho.
09:55
Oba týmy nyní mají velké problémy s přechodem středního pásma. Uchylují se k nahazovaným pukům, které však bez větších obtíží sbírají obranné dvojice.
07:30
Po sérii střel domácích se puk odrazil k volnému Bollandovi, který však nedokázal trefit poloodkrytou klec Avs.
07:16
Hosté opět vyhazují na zakázané uvolnění.
06:32
Druhá lajna domácích si vypracovala mírný tlak, který vyústil v nadějnou střelu Kulikova, která však těsně minula Berrovu branku.
05:00
Ekblad tvrdým, ale čistým hitem zneškodnil za bránou Mitchella.
03:44
Bollandův pokus byl zblokován mimo hřiště. Tradičně poloprázdná aréna Panthers sleduje opatrný začátek utkání.
03:06
Další icing hostů, kterým se zatím vůbec nedaří rozehrávka.
02:53
Zakázané uvolnění vrací hru zpět před švýcarského gólmana.
02:28
Reto Berra přerušuje hru před napadajícím MacKenziem. Buly v obranném pásmu Colorada.
01:44
Huberdeau se proháčkoval obranou Avs a poprvé prověřil Berru.
00:54
Roberto Luongo si připisuje první zákrok po střele Beauchemina od modré.
00:01

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Campbell, Ekblad – Mitchell, Gudbranson – Kulikov, Petrovic – Huberdeau, Bjugstad, Jágr – Pirri, Bolland, Smith – Jokinen, MacKenzie, Howden – Brickley, Trocheck, Thornton. Trenér: Gerard Gallant.

Colorado Avalanche: Berra (Varlamov) – Beauchemin, Johnson – Holden, Barrie – Zadorov, Guenin – Everberg, Duchene, Iginla – Landeskog, MacKinnon, Skille – Tanguay, Söderberg, Comeau – McLeod, Mitchell, Grigorenko. Trenér: Patrick Roy.

Rozhodčí: Furlatt, Kozari – Amell, Racicot.
Československá stopa v dnešním utkání:

Jaromír Jágr (FLA) – 8 zápasů, 6+4
Florida Panthers

Panteři se po třech porážkách oklepali a uzavřeli trip po hřištích soupeřů jednoznačnou výhrou 6:2 na ledě Dallasu. Následující tři zápasy odehrají Panthers na domácím ledě, první z nich právě proti Coloradu. Florida vstoupila do sezony dobře a po osmi odehraných zápasech drží třetí příčku v Atlantické divizi, která zaručuje postup do play-off. Hlavním tahounem týmu je nestárnoucí Jaromír Jágr, který vstoupil do probíhající sezony impozantně a připsal si už deset kanadských bodů. V brance si zatím vede dobře jak jednička Roberto Luongo, tak jeho náhradník Al Montoya. Panterům bude ale chybět první centr Aleksander Barkov, který si při zápase v Chicagu zlomil ruku.

Bilance týmu: 4-3-1; 3. místo v Atlantické divizi

Nejproduktivnější hráči:
Jaromír Jágr 6+4
Nick Bjugstad 3+3
Aleksander Barkov 3+3
Colorado Avalanche

Laviny načínají na ledě Floridy třízápasový trip po jihovýchodním pobřeží a rádi by se po třech porážkách opět radovali z vítězství. Colorado je v tuto chvíli na chvostu našlapané Centrální divize se ztrátou propastných šesti bodů na Minnesotu, pokud se tedy Avs chtějí udržet v boji o play-off, musí začít rychle sbírat body. Spoléhat se budou mimo jiné na svého nejproduktivnějšího hráče a jedničku draftu z roku 2013 Nathana MacKinnona, který si zatím jako jediný v týmu drží průměr bodu na zápas. V brance pak Avalanche potřebují lepší výkony od Semjona Varlamova, kterého zatím v úvodu sezony zastiňuje Švýcar Reto Berra.

Bilance týmu: 2-4-1; 7. místo v Centrální divizi

Nathan MacKinnon 3+4
Gabriel Landeskog 4+2
Francois Beauchemin 0+6
Dobrý den, vítám Vás u on-line přenosu utkání zámořské NHL, ve kterém se střetnou Florida Panthers a Colorado Avalanche.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.