Pro dnešek je to z mé strany všechno. Budu se na Vás těšit u dalšího textového přenosu. Dobrou noc!

Michal Neuvirth (PHI) do utkání nezasáhl
Radko Gudas (PHI) 0+0, 2 třely, čas na ledě 20:45
Jakub Voráček (PHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:27
TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Jason Chimera (WAS) 2+1
2. Justin Williams (WAS) 1+1
3. Scott Laughton (WAS) 1+0
Byli jsme svědky velmi ofenzivního utkání, které skončilo vítězstvím Washingtonu. Po vyrovnané první třetině vstoupili do té druhé lépe domácí a ujali se vedení 2:1. Poté však přišla třígólová šňůra Capitals a zápas dokonale otočili. V poslední periodě Letci své šance nevyužili a tak přišel trest v podobě pátého gólu z hokejky Nicklase Backströma a Caps si tak odvážejí vítězství 2:5.
59:45
Poslední snaha domácích končí nepřesnou přihrávkou.
58:45
Zápas se již dohrává jen z povinnosti, hráči obou týmů se už nikam neženou.
57:52
Střela Johanssona končí mimo bránu. Kotouč mají Letci na svých holích.
57:00
Jsou před námi poslední tři minuty utkání.
55:48
Philadelphia se ještě snaží o korekci výsledku, ale moc času už jí nezbývá. Tohle vedení už si Capitals pohlídají.
53:51
Washington právě vstřelil branku!
Tohle je asi definitivní rána pro Letce! Chyba domácí obrany v rozehrávce a je z toho pátý gól v síti Masona. Výborně napadající Tom Wilson poslal puk zpoza brány na Marcuse Johanssona, který zpětnou přihrávkou na pravou stranu našel NICKLASE BACKSTRÖMA a ten se do poloodkryté klece již nemýlil. Asistence: Marcus Johansson, Tom Wilson.
53:02
Snížení měl na hokejce Matt Read, ale gólman hostujícího týmu skvěle a včasně vyjel z brány, čímž zmenšil střelecký úhel a střelu kanadského útočníka chytá.
52:24
Voráčkova rána prosvištěla těsně kolem pravé tyče Washingtonu.
51:12
Holtby má puk v lapačce, bude se vhazovat po jeho levici.
50:06
Voráček nyní předvedl, že je velice silný na kotouči, ale po chvilce manévrování za hostující bránou byl zdvojen a o puk přišel.
48:54
Důležitý zákrok Masona proti šanci Niskanena, kterého skvěle uvolnil Alexander Ovečkin. Obránce Washingtonu však z dobré pozice trefuje pouze rameno domácího gólmana.
48:26
Vhazování ve středním pásmu kvůli ofsajdu hostů.
47:11
Do přečíslení, tentokrát dva na jednoho, se hnali Voráček s Girouxem. Český hráč se rozhodl zakončovat sám, ale Holtby vytáhl výborný zákrok.
46:36
Střela Burakovskyho končí v ochranné síti po zásahu jednoho z obránců. Následuje komerční přestávka.
45:40
Postavení mimo hru v podání Capitals.
44:56
Domácí ztrácí útočné pásmo a musí začít znovu ze své poloviny.
43:13
Washington se ale nenechává zahanbit a nyní se ženou do útoku právě hráči v bílých dresech.
42:03
Philadelphia ožila a snaží se vstřelit kontaktní branku. Zatím bez úspěchu.
40:57
Přečíslení Letců 3 na 1! Claude Giroux přihrával na Jakuba Voráčka, který by střílel do prázdné brány, ale obránce Caps se vytasil s parádním obranným zákrokem.
40:42
Raffl na ledě, domácí hrají v plném počtu.
40:01
Další třetina začne přibližně v 03:05 .
Druhá třetina vyzněla jednoznačně lépe pro tým z hlavního města Spojených států. Hned v 22. minutě se sice trefil Claude Giroux, který tak poslal svůj tým do vedení, jenže Caps dokázali třemi góly skóre otočit. Ve 30. minutě se prosadil Jason Chimera a vzápětí Justin Williams. Dvě minuty před druhou sirénou se znovu prosadil Jason Chimera. V poslední minutě mohlo být pro Philadelphii ještě hůře, když Alexander Ovečkin vsítil pátý gól, který však nebyl uznán kvůli předchozímu postavení mimo hru. Oba týmy tak odešly do kabin za stavu 2:4.
40:00
39:21
Hosté už se radovali z branky, jenže domácí trenér se rozhodl pro challenge u videorozhodčího, který potvrdil podezření kouče Letců. Gólu Alexandera Ovečkina předcházel velice těsný ofsajd.
38:42
Michael Raffl jde na trestnou lavici za hákování.
37:27
Washington využívá další přesilovou hru! Střela Matta Niskanena od modré čáry, proletěla kolem klubka hráčů a JASON CHIMERA stačil puk tečovat za bezmocného Masona. Asistence: Matt Niskanen, Tom Wilson.
36:45
Mason předvedl parádní zákrok proti forehandové kličce Justina Williamse, který se před domácím brankářem zčistajasna zjevil.
35:44
Sean Couturier dostává dvě minuty za podražení.
34:45
Philadelphia se snaží o vyrovnání, ale zatím jejich pokusy ohrozit Holtbyho jsou neúspěšné
32:58
Vyloučení jsou již zmiňovaní Michael Latt a Ryan White za vzájemnou potyčku.
32:58
Rukavice jsou dole! Máme tady pěstní souboj mezi Michaelem Lattem a Ryanem Whitem. Hostující útočník poslal hráče Letců kk zemi a oba kohouti půjdou na trestnou lavici.
30:39
Caps velice rychle otáčejí skóre! Střelu Beagla od mantinelu brankář domácích vyrazil jen před sebe, kde si puk v následné skrumáži našel JUSTIN WILLIAMS a zasunul puk do prázdné brány. Asistence: Jay Beagle, Jason Chimera.
29:54
Hosté využívají svou početní převahu a podruhé srovnávají stav utkání! Jevgenij Kuzněcov obdržel přihrávku na modrou čáru a poté trochu se štěstím dostal puk na JASONA CHIMERU před bránu, který tvrdou střelou prostřeluje Masona. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, Justin Williams.
29:09
Michael Raffl putuje odsedět 2 minuty za krosček.
28:13
Giroux pálil z dobré pozice v mezikruží, ale jeho střela byla zblokovaná do ochranné sítě.
28:02
Zakázané uvolnění Letců, bude se vhazovat před Holtbym.
26:48
Oba týmy střídají. Hráči Washingtonu čekají s rozehrávkou za svou bránou.
25:39
Do přečíslení se hnal Claude Giroux a Ryan White. Prvně jmenovaný skvělou vymyslel skvělou žabičku na svého spoluhráče, která mu, k jejich smůle, přeskočila hokejku a ze šance tak sešlo.
24:51
Tak se jim to přece jen podařilo a mohou v klidu rozehrát, Philadelphia totiž střídá.
23:46
Velké problémy má nyní Washington, aby se dostal k puku a osvobodil se z tlaku domácích.
22:57
Stejně jako po prvním gólu, tak i po tom druhém, jsou aktivnější Letci.
21:07
Philadelphia právě vstřelila branku!
Už jsem chtěl napsat, že bez střelby početní výhodu nelže využít. Domácí dlouho kombinovali v pásmu, až se překvapivou střelou o vzdálenější tyč prosadil z pozice kruhů CLAUDE GIROUX. Skvělou práci odvedl i clonící Wayne Simmonds. Asistence: Wayne Simmonds, Mark Streit.
20:01
Další třetina začne přibližně v 02:07.
Viděli jsme vyrovnanou úvodní část, která skončila nerozhodným výsledkem 1:1, když se nejprve trefil Scott Laughton už ve čtvrté minutě. Caps dokázali srovnat o sedm minut později z hole T.J.Oshieho. Domácí nevyužili třikrát výhodu přesilové hry, ale po faulu Toma Wilsona v závěru první třetiny budou mít šanci na reparát.
20:00
19:46
Tom Wilson si u mantinelu vyšlápl na Nicka Schultze půjde za to pykat. Rozhodčí ukazuje napadení.
18:49
Další útočné snažení rozjíždí Brayden Schenn a domácí kombinuje v útočné třetině.
17:56
Washington hraje v plném počtu.
17:32
Skvělá práce Oshieho, který sbírá drahocenné vteřinky v útočném pásmu.
16:04
Caps jsou ve 4.
15:56
Komplikace pro hosty, kteří budou hrát chvíli ve 3 lidech. Matt Niskanen jde odsedět trest za zdržování hry.
15:42
A další vyhození Washingtonu, vypadá to, že i tahle přesilovka zůstane nevyužita.
15:06
Domácí musím začít z vlastní třetiny, Caps se prozatím dobře brání.
14:04
Druhá početní výhoda pro Philadelphii, menší trest si odpyká Justin Williams za sekání.
13:02
12:21
Letcům se přesilovka ale vůbec nedaří, musí opět začínat od své svatyně.
11:02
Uvidíme první přesilovou hru utkání. Na 2 minuty za faul kolenem si jde odpočinout André Burakovsky.
10:35
Máme vyrovnáno! Jevgenij Kuzněcov zavezl puk za bránu a poslal zpět na bližší tyč na T.J. OSHIEHO, který prostřelil trochu zmateného Masona, který už trochu počítal s tím, že ruský hráč objede bránu. Asistence: Jevgenij Kuzněcov.
10:22
Vhazování před brankářem Philadelphie.
10:01
Střelu Niskanena Mason vyráží do rohu hřiště a Washington pokračuje v tlaku.
09:21
Signalizované postavení mimo hru, domácí musí vyklidit útoční pásmo.
08:40
Gagner se pokusil ohrozit brankáře Washingtonu, ale jeho zblokovanou střelu Holtby v poklidu pokryl v lapačce.
07:50
Washington nyní přebírá iniciativu a snaží se přispěchat s odpovědí, to se mu zatím nedaří.
06:03
Následuje komerční pauza.
04:58
Domácí se snaží využít euforie po vstřelené brance a zasypávají Holtbyho dalšími střelami.
03:34
Je tady úvodní branka utkání. Chybu washingtonské obrany využil SCOTT LAUGHTON, který zužitkoval dobrý forčeking a přihrávku svého spoluhráče Chrise VandeVeldeho. Letci se tak ujímají vedení 1:0. Asistence: Chris VandeVelde.
01:40
Ofsajd Washingtonu.
01:23
O první střelu se pokusil Johansson, ale jeho střelu zblokovala obrana domácích.
00:35
Jejich snahy hatí zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Holtbyho.
00:13
Vhazování vyhráli hráči Caps a rozjíždějí útok od vlastní brány.
00:01
Vše je připraveno k úvodnímu buly.
Jedna předzápasová perlička, hlavní rozhodčí Jevgenij Romasko píská dnes teprve druhý match v NHL ve kariéře.
Vážení čtenáři a fandové NHL, začátek bude o pár minut opožděn.

Philadelphia Flyers: Mason (Neuvirth) – Streit (A), Medvěděv, Gudas, Del Zotto, Schenn L, Schultz – Voráček, Giroux (C), Raffl – Simmonds (A), Couturier, Read – Lecavalier, Schenn B., Gagner – White, Laughton, VandeVelde

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Schmidt, Niskanen, Alzner, Chorney, Orlov – Oshie, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Burakovsky, Backström, Johansson – Williams, Beagle, Chimera – WIlson, Latta, Laich

Rozhodčí: Kowal, Romasko – Berg, Driscoll.
POSLEDNÍCH PĚT VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ

22.2.2015 Philadelphia – Washington 3:2
8.2.2015 Washington – Philadelphia 1:3
15.1.2015 Washington – Philadelphia 1:0
9.1.2015 Philadelphia – Washington 3:2 pp.
3.10.2014 Washington – Philadelphia 3:2 sn.
WASHINGTON CAPITALS

Hosté z hlavního města Spojených států jsou na tom o poznání lépe a hoví si na 3. místě Východní konference s celkovým počtem 20 bodů. Z posledních pěti utkání posbírali 6 bodů, což není vůbec špatné. I v tomto střetnutí se budou hodně spoléhat na služby svého nejlepšího hráče a tahouna týmu Alexandra Ovečkina.

ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISCE

Na soupisce nefiguruje žádný český ani slovenský hokejista.
PHILADELPHIA FLYERS

Domácí tým zůstává zatím za očekáváním a tabulce Východní konference mu patří 13. příčka s třinácti nasbíranými body. Forma za posledních pět zápasů není příliš oslnivá, Letci z nich dokázali posbírat pouhé tři body. Výrazně by měli zapracovat na ofenzivní činnosti, protože v 15 střetnutích dokázali vsítit pouze 28 branek, což z nich v tomto ohledu dělá, společně s Anaheimem, nejhorší tým celé NHL.

11.11.2015 Philadelphia – Colorado 0:4
8.11.2015 Winnipeg – Philadelphia 0:3
6.11.2015 Calgary – Philadelphia 2:1 pp.
4.11.2015 Edmonton – Philadelphia 4:2
3.11.2015 Vancouver – Philadelphia 4:1

Michal Neuvirth
Radko Gudas
Jakub Voráček
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL, kdy Philadelphia Flyers přivítá na svém ledě Washington Capitals. Utkání začíná v 01:00.