Děkuji, že jste utkání sledovali ve společnosti našeho webu a přeji Vám příjemnou dobrou noc!

3. Alexander Barkov (FLA) 1+1
Hokejisté New Yorku Islanders se nadechli k neskutečnému závěru utkání a v posledních osmi minutách otočili skóre z 0:2 na 3:2! Dlouho to vypadalo, že snaha domácích vyjde vniveč. Panthers totiž výborně bránili a nepouštěli soupeře do vyložených šancí. V čase 52:50 ale snížil střelou přes obránce Kyle Okposo, jenž tak odstartoval drtivý finiš Newyorčanů. O 71 sekund později srovnal Josh Bailey a v čase 58:21 rozhodl šťastnou bekhendovou střelou Cal Clutterbuck.

Střely na branku ve 3. třetině – 17:7, celkem – 28:25.
59:59
To byl neskutečný tlak Cats! Puk za Greisse se snažili zamést Huberdeau, Barkov a Ekblad, ale na vyrovnání už hosté nedosáhnou!
59:50
Zakázané uvolnění domácích. Poslední šance pro Pantery! Kouč Gallant si logicky bere oddechový čas. 9,2 sekundy do konce...
59:41
Domácí vyhazují a jsou blízko výhře!
59:16
Roberto Luongo je zpět na střídačce, na ledě šest Panterů!
59:03
Běží už poslední minuta, buly je nařízeno ve středovém kruhu.
58:40
Hosté hrají bez brankáře!
58:21
Islanders právě vstřelili branku!
To je neskutečný obrat v podání Ostrovanů! CAL CLUTTERBUCK před brankou vybojoval puk proti Kindlovi a bekhendem ho poslal za Luonga. 99 sekund před koncem vedou domácí 3:2! Bez asistence.
57:40
Hra se teď přelévá nahoru – dolů, zápas vrcholí!
56:43
Rozhodnout se snaží oba celky! Nyní hrozila první lajna Floridy. Zkoušeli to Barkov a Ekblad, ovšem Greiss odolal.
55:10
Trocheck mohl vrátit Floridě vedení, zblízka ale nedokázal přehodit ležícího Greisse!
54:11
Domácí se celý zápas nemohli v útoku prosadit, ale pak jim stačilo 71 sekund na dva zásahy! Střelu Tavarese vyrazil Luongo jen na hůl JOSHE BAILEYHO, který dorážel do odkryté branky – 2:2. Předtím přitom neproměnil velkou šanci na druhé straně Jágr. Asistence: John Tavares a Casey Cizikas.
52:50
A je tu drama! KYLE OKPOSO vjel s kotoučem do útočného pásma, vypálil přes obránce a trefil se naprosto přesně. Luongo šel do kolen a pak už se jen ohlédl – 1:2. Asistence: Frans Nielsen a Travis Hamonic.
52:26
Dobrá střela Hudlera z osy kluziště, puk ale prosvištěl nad břevnem.
51:50
Trocheck z levého kruhu minul domácí branku. Newyorčané kompletní a nyní již musí vrhnout vše do útoku.
50:56
Domácí teď šetřili cenné sekundy v útočném pásmu. Střelu Nielsena navíc Luongo vyrazil do ochranné sítě a tak se bude vhazovat před jeho svatyní.
50:27
Huberdeau si vybruslil až před Greisse, domácí mu ale vypíchli puk.
49:49
Shane Prince poslal k ledu Howdena a je vyloučen za hákování. Přesilová hra pro Floridu.
49:32
Ostrované vyvíjejí ve třetí třetině velkou snahu. Na Luonga v ní vyslali už 9 ran, ale žádná se zatím neujala.
48:46
Po levém křídle se vydal dopředu Shane Prince, branku ale netrefil.
48:34
Zakázané uvolnění Islanders.
48:25
Dobré střídání domácích, střelu Nelsona ale zblokoval někdo z bránících hráčů.
47:42
První lajna Floridy se nyní spokojila s tím, že jen posouvala puky do středního pásma.
46:50
Puk byl tečován do hlediště. Buly je nařízeno ve středním pásmu.
46:23
Strome vyhrál buly na Prince, který z první zamířil do brankové konstrukce! Za Luongem to hlasitě zazvonilo.
46:19
Důrazný Anders Lee se u tyčky snažil dotlačit puk za brankovou čáru i s Luongovým betonem. Neuspěl a ještě schytal nějaký ten žďuchanec od Jakuba Kindla.
46:02
Domácí v postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu. Ale až po komerční přestávce.
45:42
Cizikas hledal před brankou Nelsona, který byl dobře pokrytý.
44:52
Hosté stále brání úspěšně, vyložené šance si Isles vytvářejí velice složitě.
44:11
Roberto Luongo je dnes velmi jistý. Puky zůstávají v jeho výstroji, což dokázal po po střele Franse Nielsena.
43:27
První útok Floridy dokázal zahrozit! Nejprve hledal Huberdeau na zadní tyči Barkova, jenž však před poloodkrytou brankou netrefil dobře puk. Poté střílel Huberdeau, ale Greiss byl na místě.
43:07
Z osy kluziště pálil Petrovic. Puk se odráží do rohu.
42:31
Po nepřehledné situaci před brankovištěm se dostal k zakončení Strome. Luongo opět pozorný. Ostrované se teď snaží vše tlačit na branku Panterů.
42:14
Brock Nelson měl na holi snížení! Po přihrávce Cizikase byl před brankou úplně volný, ale puk uvízl někde v Luongově výstroji!
41:53
Po pravé straně vyrazil dopředu Howden. Jeho střelu musel likvidovat Greiss.
41:36
Nahození de Haana až na branku Floridy neprošlo.
40:52
Domácí soupeře uzavřeli do jeho obranného pásma. Schází však střely na brankáře Luonga.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 1:52.
Také ve druhé třetině padl jediný gól a opět ho vstřelili hostující Panteři. Ti se prosadili ve 29. minutě, kdy v přesilové hře zamířil do černého Nick Bjugstad. Islanders se téměř nedostávají do šancí a stále tak můžeme hovořit o zaslouženém výsledku.

Střely na branku ve 2. třetině – 6:7, celkem – 11:18.
40:00
39:50
Po Trocheckově akci napřahoval mezi kruhy Jokinen. Bohužel pro hosty netrefil dobře puk.
39:02
Poslední minuta druhé třetiny.
38:49
Ránu Barkova srazila obrana Islanders mimo hrací plochu.
38:17
Puk vyvezl dopředu Ekblad a ještě vystřelil přes obránce. Greiss si kotouč našel a sáhl si pro něj rukavicí.
38:10
Domácí vyrazili do přečíslení 3 na 2. Nevymysleli ale vůbec nic.
37:14
Od modré vystřelil de Haan, Luongo vyráží.
36:57
Florida již hraje v pěti.
36:10
Před brankou Floridy se dostali do křížku domácí Brock Nelson a obránce Cats Erik Gudbranson. Oba hráči dostávají dvě minuty. Na rozložení sil na ledě se nic nemění.
36:10
35:38
S ranou Okposa si poradil pozorný Luongo.
34:56
Reilly Smith vyfasoval navíc dvě minuty za vyvolání rvačky! Isles tak hrají přesilovku.
34:56
Situace se již uklidnila. Oba hráči si posedí pět minut na trestné lavici.
34:56
34:56
Bitka mezi Reillym Smithem a Andersem Leem!
34:07
Z ostrého úhlu střílel Lee, zamířil do boční sítě.
33:32
Gudbransonova rozehrávka skončila až za brankovou čarou, icing se ale nepíská.
32:32
Panthers jsou v plném počtu.
32:25
Puk končí v hledišti, do konce domácí přesilovky chybí 6 sekund.
31:39
Ve vlastním oslabení se řítil na Greisse Reilly Smith! Rychlonohý útočník však v tísni nedokázal zakončit přesně.
31:00
Domácí se zatím nedostali do pásma, Florida opět vyhazuje.
30:39
Hosté na úvod oslabení vyhazují až ke Greissovi.
30:31
Domácí si zahrají přesilovku. Za nedovolené bránění je vyloučen Shawn Thornton.
30:19
Ostrované dnes zatím tápou, před brankou soupeře se těžko prosazují.
29:22
Střelu namlsaného Bjugstada srazil do ochranné sítě obránce Boychuk.
28:35
Třetí zásah Panterů mohl přidat Barkov, to by ale musel dosáhnout na puk po přihrávce Jágra.
28:03
Florida právě vstřelila branku!
Cats si konečně vytvořili ten pravý přesilovkový tlak a hned je z toho gól! Po přetlačované před brankou se puk odrazil na levý kruh k úplně volnému NICKU BJUGSTADOVI, jenž zápěstím zamířil nad lapačku Thomase Greisse – 0:2. Asistence: Alexander Barkov a Jonathan Huberdeau.
27:42
Domácím se podařilo vyhodit.
27:18
Hostům puk utekl do středního pásma.
26:46
Matt Martin se s rozhodnutím sudích nechtěl smířit a nakonec je za nesportovní chování vykázán do šaten! Na ledě se dnes už neobjeví.
26:46
Po reklamní přestávce přijde na řadu přesilová hra Floridy! Matt Martin se postavil do cesty Wilsonovi, což bylo posouzeno jako nedovolené bránění.
26:30
Isles jsou rozhodně aktivnější než v první třetině. Hra se minimálně vyrovnala.
25:37
Kotouč se odrazil na hůl Prince, jenž měl před sebou odkrytou klec, ovšem než si černou pryž srovnal, už bylo po šanci.
25:13
Nelson z levého kruhu netrefil domácí klec.
24:17
Tohle byla velká šance Jaromíra Jágra! Českou legendu našel před brankou Huberdeau, ale Greiss se před Jágrem roztáhl a ten nedokázal zasunout puk za jeho záda.
23:20
Thornton nahodil puk na Greisse, který ho zastavil a rozehrál svým spoluhráčům.
22:21
Zakázané uvolnění domácích.
22:07
Zajímavou šanci pro své spoluhráče připravoval Hudler. Bjugstad však na jeho nabídku nedosáhl.
20:39
Pozor! Okposovo nahození vyrazil Luongo jen před sebe a k zajímavé dorážce se tak dostal John Tavares. Kapitán Ostrovanů však puk nasměroval jen do lapačky Roberta Luonga!
20:29
Trocheck hledal zajímavým pasem Reillyho Smithe. Ten nezpracoval ideálně a kotouč mu odpálil od hole Greiss.
20:01
Vše se již chystá k zahájení druhé třetiny.
Další třetina začne přibližně v 0:59.
První třetina vyšla lépe floridským Panterům. Ti zatím hrají lépe a svou aktivitou dělají domácím velké problémy. V 16. minutě se Cats zaslouženě ujali vedení, když Petrovicovu nabídku doklepl do sítě Alexander Barkov. Ostrované budou muset v dalším průběhu utkání přidat, pokud chtějí pomýšlet na body.

Střely na branku v 1. třetině – 5:11.
20:00
19:59
Trocheck ještě nahodil puk na Greisse, který si ho zpracoval a odpálil pryč. V první třetině se už nic nestane.
19:21
Petrovic jen nahodil puk za domácí branku a jeho spoluhráči vyrazili střídat.
19:00
Začala už poslední minuta úvodní části.
18:09
Elitní formace Cats bojovala o kotouč v útočném pásmu. Domácí soupeře k ohrožení Greisse nepustili.
17:07
Střelu Boychuka od modré vytěsnil Luongo mimo svou svatyni.
16:34
Matt Martin dostal přihrávku do jízdy a byla z toho dobrá příležitost. Se střelou z levého kruhu si však Luongo poradil.
16:27
Hned po vhazování pálil od modré Kindl. Greiss opět přerušil hru.
16:25
Střela Reillyho Smithe končí ve výstroji Greisse. Je tu reklamní přestávka.
15:11
To byla paráda! Jonathan Huberdeau vybojoval u mantinelu kotouč a předal ho na modrou Alexovi Petrovicovi. Zadák Floridy se neukvapil a místo střely našel na zadní tyči úplně volného ALEXANDERA BARKOVA, jenž puk doklepával do odkryté Greissovy klece. Asistence: Alex Petrovic a Jonathan Huberdeau.
14:21
Smith u zadního mantinelu dobruslil kotouč a hledal před brankou Trochecka. Výborně se ale vrátil Okposo, jenž nenechal Pantery zakončit akci.
13:23
Nahození Campbella jen prolétlo kolem domácí klece, aniž by puk někdo tečoval.
12:30
Další rána Nelsona, tentokrát byla zblokována.
12:10
Brock Nelson vystřelil z ostrého úhlu a navíc nepřesně.
11:51
Od modré pálil Hamonic. Luongo má puk ve výstroji.
11:21
Jaromír Jágr obdržel přihrávku zpoza branky, ale střela z první mu nesedla a Greiss tak nemusel zasahovat.
10:28
Smith nabruslil do útočného pásma po levém křídle. Jeho střela minula vzdálenější tyčku domácí klece.
10:06
Také druhou střelu Islanders si zapsal Johnny Boychuk. Pokus domácího beka skončil v lapačce Roberta Luonga.
09:47
Hudler bekhendem vyzkoušel pozornost brankáře Greisse. Ten kotouč zachytil a přerušil hru.
09:25
Střely na branku hovoří jasně pro Floridu. Ta v této statistice vede 6:1.
08:51
Nahození Petrovice končí v lapačce Thomase Greisse.
08:26
Domácí v postavení mimo hru.
07:57
Nielsen kroužil hostujícím obranným pásmem, ale nic nevymyslel a nakonec jen odevzdal puk hráčům Panthers.
07:36
Teď už hra přerušena je. Reklamní přestávka.
07:19
Už se hraje dlouho bez přerušení. Sudí nyní pustili situaci, která se dala vyhodnotit jako icing Isles.
06:30
S ranou Bjugstada si poradil Greiss, jenž kotouč vyrazil.
06:19
Florida zatím působí mnohem živěji. Domácí mají s pohybem soupeře velké problémy a jsou pod tlakem. Hudlerova střela skončila vedle branky.
05:49
Snaze Panterů ale scházela střelba, Barkov, Huberdeau a Jágr jdou střídat.
05:25
Výborné střídání elitní formace Cats, která soupeře točí v jeho obranném pásmu.
04:41
Před brankou se natlačil ke kotouči Jaromír Jágr a bekhendem ho poslal těsně vedle tyčky!
03:08
Od modré ostře vypálil Boychuk a Luongo musel nebezpečný projektil vyrážet.
01:49
Nyní musel Greiss likvidovat pokus Howdena.
00:57
Jonathan Huberdeau z mezikruží vystřelil a Greiss kotouč ramenem přizvedl do břevna. Domácí měli velké štěstí!
00:19
Bailey puk srazil mimo hrací plochu, další buly v obranném pásmu Ostrovanů.
00:08
Domácí vyhráli úvodní buly, ale hned zahráli na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Greissem.
00:01
V Barclays Center zní hymna Spojených států amerických.

New York Islanders: Greiss (Berube) – Boychuk, Leddy, Hamonic, de Haan, Hickey, Pulock – Okposo (A), Tavares (C), Bailey – Strome, Nielsen (A), Kuljomin – Lee, Nelson, Prince – Clutterbuck, Cizikas, Martin. Trenér: Jack Capuano

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Ekblad, Kulikov, Gudbranson (A), Campbell (A), Petrovic, Kindl – Jágr, Barkov, Huberdeau – Smith, Trocheck, Jokinen (A) – Rau, Bjugstad, Hudler – Shaw, Thornton, Wilson. Trenér: Gerard Gallant

Rozhodčí: Hebert, Skilliter – Barton, Murphy.
Československá stopa:
Jaromír Jágr (FLA) – 65 zápasů, 53 bodů (23+30)
Jiří Hudler (FLA) – 58 zápasů, 37 bodů (12+25)
Jakub Kindl (FLA) – 30 zápasů, 7 bodů (2+5)
Vzájemné zápasy:
28.11. 2015: Florida – Islanders 3:2 po sn.
16.12. 2015: Islanders – Florida 1:5
New York Islanders:
Ostrované míří za postupem do play-off. Aktuálně mají na kontě 82 bodů, což v tabulce Východní konference stačí na šestou příčku. Z posledních dvou zápasů si však Isles připsali jediný bod za porážku po nájezdech na ledě slabého Toronta. V New Yorku se musejí vypořádat s absencí brankáře Jaroslava Haláka, jenž bude svému týmu chybět několik týdnů. Kouč Capuano spoléhá především na dvojici forvardů John Tavares – Kyle Okposo.