Marián Gáborík (LAK) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:42
Tomáš Tatar (DET) 1+0, 1 střela, čas na ledě 17:40
Tomáš Jurčo (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 9:50
Tři hvězdy utkání:
1. Anže Kopitar (LAK) 1+3
2. Milan Lucic (LAK) 0+2
3. Darren Helm (DET) 0+2
Králové dokázali ve třetí třetině rozhodnout o svém vítězství, když nejprve na začátku využili přesilovou hru a v poslední minutě upravil na konečných 4:2 King. Detroit tedy po čtyřech vyhraných zápasech v řadě prohrává. Nutno podotknout, že s Howardem v brance.
59:43
Glendening se ještě pokusil zdramatizovat závěr utkání, ale jeho střelu Quick chytá.
59:07
Los Angeles právě vstřelilo branku!
O osudu utkání je rozhodnuto! DWIGHT KING dokázal ve středním pásmu vybojovat kotouč a ten poté nasměroval do prázdné klece. Asistence: Anže Kopitar, Drew Doughty.
58:49
Detroit drží kotouč v útočném pásmu, ale nedaří se mu vystřelit na Quicka.
58:30
Howard opouští branku a Detroit bude hrát v šesti hráčích!
58:20
Domácí šikovně nahodili kotouč na Howarda a ten musel hru přerušit. Tohle se Detroitu vůbec nehodí.
58:00
Detroit má dvě minuty na to, aby dokázal vyrovnat.
57:07
Králové vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
57:02
Smith se snažil vystřelit od modré čáry, ale nic z toho nebylo. Bek Detroitu totiž zlomil hůl.
56:28
Hokejisté Los Angeles se dopustili postavení mimo hru. Hra je přerušena.
55:46
Howardovi v tomto utkání nejde práce s holí. Pokaždé, když se brankář Detroitu dostane k rozehrávce, tak je z toho šance pro Kings.
55:00
Z pravé strany nahrával na levý kruhu Lucic Toffolimu. Mladý útočník ovšem upadl a dožadoval se odpískání faulu, rozhodčí rozpažil a nechává hru pokračovat. Poslední střídání mají velice dobré tempo.
54:03
Gáborík se hnal s Pearsonem do přečíslení dvou na jednoho, ale slovenský obránce špatně přihrál a kotouč se dostal na hůl Quinceyho.
53:04
Shore z pravé strany nahodil kotouč zlehka na branku a Howard měl problémy. Nakonec však kotouč přikryl.
52:56
V Los Angeles se velice rychle blíží závěr utkání. Podaří se Detroitu vyrovnat?
51:45
Zetterberg to z pravého kruhu zkoušel bekhendem, ale Quick se zaskočit nenechal.
51:11
Abdelkader vystřelil od levého mantinelu po ledě a Quick předvedl pohledný zákrok betonem. Následně brankář Kings hru přerušil.
50:26
Sheahan s Larkinem aktivně napadali v útočném pásmu, ale ke kotouči se dostat nedokázali.
48:49
Hokejistům Detroitu očividně dochází šťáva a Los Angeles toho dokonale využívá a drží se u kotouče. Hosté pouze nahazují kotouče do středního, či útočného pásma.
47:32
Kopitar vystřelil přes obránce a Howard zasáhl ramenem. Kotouč zůstává ve hře.
47:14
Gáborík se dostal přes dva bránící hráče, ale zakončit nedokázal. Ovšem přihrávkou po mantinelu našel Doughtyho, jehož pohotová střela byla sražena do ochranné sítě.
46:18
Na druhé straně zahrozil z ojedinělého útoku Mersch, ale bekhendem branku přestřelil.
45:28
Obrovská šance Detroitu není využita! Abdelkader se z pravé strany natlačil před Quicka a vystřelil zápěstím. Brankář Kings předvedl velice důležitý zákrok.
44:07
Na druhé straně kluziště to z modré čáry zkusil McNabb, ale jeho tvrdá rána nebyla přesná.
43:00
Hokejisté Red Wings jsou ovšem unavenější, protože za sebou mají včerejší duel v Anaheimu.
42:26
Detroit se okamžitě snaží na inkasovanou branku zareagovat a kombinuje v útočném pásmu.
41:28
Králové se podruhé v tomto duelu dostávají do vedení. Na pravý kruh dostal nabito ALEC MARTINEZ a střelou z první propálil Howarda. Asistence: Drew Doughty, Anže Kopitar.
40:41
Muzzinova dělovka z modré čáry těsně proletěla vedle pravé tyče.
40:16
Red Wings vyhráli vhazování a kotouč okamžitě napálili za branku Quicka.
40:01
Další třetina začne přibližně v 6:25.
Střely na branku: 22 – 14.
Los Angeles bylo ve druhé třetině lepším týmem a zaslouženě v 37. minutě vyrovnalo. Po druhé třetině se tedy do šaten odchází za stavu 2:2 a o osudu utkání bude muset rozhodnout až třetí třetina. Kdo se nakonec bude radovat?
40:00
39:56
Los Angeles si na začátku třetí třetiny zahraje přesilovou hru. Za hákování je vyloučen Ericsson.
39:24
Zetterberg na náhodu poslal kotouč z levé strany do brankoviště, ale v něm se k němu nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.
38:31
Richards se rozhodl prověřit pozornost Quicka ze středního pásma. Americký brankář kotouč zastavil a rychle rozehrál.
37:55
Pearson si nabruslil na levý kruh a vystřelil zápěstím těsně vedle pravé tyče. Silný tlak Kings!
37:42
Kings chtějí ze svého tlaku nadále těžit a kombinují v útočném pásmu.
36:28
Králové přesilovou hru velice rychle využívají. ANŽE KOPITAR si sjel na vrchol levého kruhu, dostal přesnou přihrávku a pohotovou střelou nasměroval kotouč do branky. Asistence: Jake Muzzin, Milan Lucic.
36:21
Howard před brankou zbytečně podrazil Cartera a Red Wings budou hrát ve čtyřech.
35:33
Larkin z levého kruhu nedokázal přesně zamířit.
34:00
Zničehonic měl Detroit velice slibnou šanci navýšit své vedení. Těsně před brankovištěm se dorážel kotouč do branky Marčenko, ale Quick parádním zákrokem zamezil brance.
33:36
Dacjuk se podél pravého mantinelu dostal do útočného pásma a bekhendem trefil posléze boční síť.
32:44
Muzzin během krátké chvíle dvakrát vystřelil od modré čáry, ale ani jednou se rána nedostala až k Howardovi. Obrana Red Wings odvádí skvělou práci.
32:02
Hra je přerušena kvůli postavení mimo hru ze strany Kings. Komerční přestávka.
31:02
Tlak Kings se stupňuje a vyrovnání v tuto chvíli visí ve vzduchu.
30:12
Z modré čáry vyslal střelu na Howarda Martinez a brankář Detroitu musel znovu zasahovat.
30:00
Hokejisté Detroitu ještě ve druhé třetině nevystřelili na branku. Los Angeles je jasně lepším týmem.
28:12
Druhá třetina není zatím příliš pohledná, Los Angeles se usilovně snaží vyrovnat, ale Detroit úspěšně brání.
27:27
Komerční přestávka.
26:55
Lucic našel zpoza branky mezi kruhy Kopitara, který vystřelil z první a donutil Howarda k reflexivnímu zákroku vyrážečkou!
26:00
Na druhé straně se ovšem k zakončení dostal Doughty a Howard musel zasahovat.
25:19
Larkin v útočném pásmu vybojoval kotouč a pokoušel se dostat před Quicka, ale Martinez ho vytlačil do rohu.
24:12
Králové dělají svým pohybem Detroitu problémy při rozehrávce.
23:02
Zetterberg byl v rohu kluziště udeřen hokejkou do obličeje, ale rozhodčí to neviděli.
22:22
Brown v útočném pásmu přenechal puk Lecavalierovi, který vystřelil bekhendem o velkého úhlu. Howard raději přerušil hru.
21:30
Od modré čáry to posléze zkoušel Martinez, ale ani jeho rána se neujala.
21:18
Howard špatně rozehrál a využít se toho okamžitě snažil Carter. Útočník Kings ale nedokázal trefit branku.
20:46
Detroit zkraje druhé třetiny kontroluje hru.
20:01
Další třetina začne přibližně v 5:35.
Střely na branku: 12 – 10.
Rudá křídla vstoupila do utkání silným tlakem, ovšem brzy prohrávala. Howard totiž za svá záda pustil úvodní střelu Kings a ti se tak dostali do vedení. Detroit však nepolevil a ještě v první třetině dokázal otočit skóre ve svůj prospěch. Po první třetině tedy Los Angeles prohrává 1:2.
20:00
19:30
Další šance Detroitu! Sheahan na pravém kruhu elegantně uvolnil Richardse, ale ten střelou po ledě Quicka nepřekonal.
18:16
Detroit právě vstřelil branku!
Hokejisté Detroitu během krátké chvíle otáčí vývoj utkání! Kotouč se odrazil na vrchol pravého kruhu, kde zrovna operoval ALEXEJ MARČENKO. Ruský bek se ho zmocnil a zápěstím vystřelil do šibenice. Quick nedokázal zasáhnout. Asistence: Darren Helm, Pavel Dacjuk.
17:48
Red Wings jsou pod tlakem a osvobozují se za cenu zakázaného uvolnění.
17:36
Další nepříjemně skákavý kotouč musel zastavovat Howard.
17:22
Králové se snaží na inkasovanou branku okamžitě odpovědět a hrají v útočném pásmu velice aktivně. Střela Browna z pravé strany byla sražena do ochranné sítě.
16:26
Howard nyní předvedl parádní zákrok! Toffoli se mezi kruhy uvolnil a nebezpečně vystřelil zápěstím. Howard máchl proti tomuto pokusu lapačkou a kotouč v ní doopravdy skončil.
15:49
Komerční přestávka Detroitu očividně prospěla, protože máme vyrovnáno! TOMÁŠ TATAR před Quickem jemně tečoval Helmovu střelu z pravého kruhu a Quick na tuto změnu směru nedokázal včas zareagovat. Asistence: Darren Helm, Pavel Dacjuk.
15:35
Pearsonova střela přes hráče z pravého kruhu skončila v lapačce Howarda. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
14:22
Sheahan pasem přes hokejku napadajícího hráče našel Jurča, jenž se snažil nacpat mezi kruhy. Při této snaze ale o puk přišel.
13:46
Nahození ze středního pásma nebylo pro Quicka oříškem. Bude se vhazovat v útočném pásmu Red Wings.
13:11
Od modré čáry vystřelil příklepem Schenn a Howard na poslední chvíli zasáhl betonem. Z amerického brankáře nesrší jistota jako z Petra Mrázka.
12:33
11:03
Los Angeles bylo velice blízko vstřelení druhé branky. Toffoli se dostal těsně před Howarda a střelou po ledě trefil jeho připravenou hůl.
10:40
Nyquist se v plné rychlosti dostal do útočného pásma a na Quicka vystřelil z pravého kruhu. Brankář Kings i tento pokus udržel na svém těle.
10:33
Tatar ztratil kotouč a poté se dopustil podražení. Přesilová hra Detroitu je tedy u konce.
10:20
Hokejisté Detroitu se v přesilové hře drží v útočném pásmu, ale nedaří se jim dostat ke střele na branku.
09:33
Helm je velmi aktivní a nyní vybojoval další přesilovou hru pro Detroit. Za držení je vyloučen Ehrhoff.
09:02
Lewis z pravé strany nahodil kotouč na branku a Howard musel zasahovat.
07:39
Králové nehrají zatím nejlépe, ovšem výsledek tomu nenapovídá.
06:45
Carter si vybruslil s kotoučem na pravý kruh, ale střelou zápěstím nezamířil přesně. Hra se rychle otáčí.
06:14
Domácí nahodili kotouč do útočného pásma a Howard raději kotouč přidržel. Hra je přerušena.
05:53
Rudým křídlům se podařilo přečkat tlak soupeře a znovu se začíná tlačit do útočného pásma.
04:33
Muzzin se hnal z levé strany před branku, ale byl ubráněn. Detroit se dostal ke kotouči.
03:59
Úvodní tlak Detroitu je rázem pryč a Los Angeles kombinuje v útočném pásmu.
02:59
Kings ubránili oslabení a ihned se dostávají do vedení. Kopitar při přečíslení našel přesně hůl TYLERA TOFFOLIHO a ten z první střely na Howarda vytěžil branku. Asistence: Anže Kopitar, Milan Lucic.
02:29
02:09
Green se pokoušel na levém kruhu najít postaveného Tatara, ale jeho pas byl zablokován.
01:42
Až nyní se Králům podařilo osvobodit.
01:08
Detroit nadále kombinuje v útočném pásmu a obrana Los Angeles se musí ohánět. Z dobré pozice pálil Nyquist, ale Quick byl znovu úspěšný.
00:39
Dacjuk vystřelil nebezpečně z pravého kruhu a Quick musel předvést zákrok.
00:29
Kopitar zahákoval Helma a míří na trestnou lavici. Detroit si hned zkraje zahraje přesilovou hru.
00:10
Dacjuk vyhrál úvodní vhazování a Detroit se může přesunout do útočného pásma.
00:01

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, McNabb, Martinez, Muzzin, Ehrhoff, Schenn – Toffoli, Kopitar, Lucic – Gáborík, Carter, Pearson – Brown, Lewis, King – Nolan, Lecavalier, Mersch

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Ericsson, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Green, Smith, Marčenko – Abdelkader, Zetterberg, Nyquist – Tatar, Dacjuk, Helm – Larkin, Sheahan, Richards – Glendening, Jurčo

Rozhodčí: Morton, Lee – Knorr, Cormier.
Detroit Red Wings

Detroit hraje v základní části tradičně velmi dobře a znovu má po polovině soutěže nakročeno do vyřazovacích bojů. Red Wings se v Atlantické divizi nachází na druhém místě a začínají mít slušný náskok na týmy za sebou.

Detroitu se na tripu po hřištích soupeřů daří a momentálně má čtyři výhry v řadě. Včera v noci dokázal vyhrát na ledě Anaheimu 2:1.
Los Angeles Kings

Los Angeles dává zapomenout na nevydařenou loňskou sezónu a je znovu obávaným soupeřem. Králové se momentálně nachází na prvním místě Pacifické divize a pokud nebudou mít neočekávaný výpadek formy, tak si v play-off zcela jistě zahrají.

V minulém zápase Los Angeles prohrálo na svém ledě se St. Louis po samostatných nájezdech v poměru 1:2.
Vítám Vás u našeho textového přenosu z nejlepší hokejové ligy světa. Dnes v noci nás čekají čtyři zápasy a my zde se zaměříme na duel, ve kterém budou hokejisté Kings hostit ve své aréně hráče Red Wings. Tímto zápasem Vás provede komentátor Jan Šlapáček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.