Z mé strany je to z dnešního utkání vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
Branky a nahrávky:
38. Galchenyuk (Pacioretty, Barberio) – 12. Trocheck (Campbell, Smith), 26. Bjugstad (Ekblad, Purcell), 33. Hudler (Trocheck), 52. Barkov (Huberdeau, Jágr). Střely na branku: 28-36. Zablokované střely: 36-31. Bodyčeky: 36-31.
Zápas to byl v určitých pasážích vyrovnaný, ale nakonec se ukázala převaha Floridy, která v této sezoně hraje výborně a potvrdila to i proti Montrealu, který naopak pomalu, ale jistě ztrácí i teoretickou šanci na postup do playoff. Naděje sice existuje vždy, dokud není i poslední možnost pryč, ale devítibodová ztráta na osmé místo před zbývajícími 12 zápasy se zdá příliš velká.
Zápas je u konce, Florida slaví vítězství. A to je pro Panthers důležité zejména ze dvou hledisek – po zpackané třetí třetině proti Islanders si dokázali den po prohře opět vylepšit svou letošní bilanci a pak se také vrací do čela ve své divizi, k čemuž jim dopomohlo i Toronto, které porazilo Tampu.
59:57
Ještě jedna šance Barkova, jenž ale nadvakrát nepřekonal Condona, který pátou gólovou radost Floridě nedopřeje.
59:41
Montreal vyhazuje přes všechny čáry.
59:15
Condon se musel popasovat hned se dvěma pokusy Floridy, ale ani rána Ekblada, ani střela Huberdeaua za brankáře Montrealu nepropadly.
58:52
Dietz si přidržel Jiřího Hudlera, který se pokoušel vysmýknout a najet na Condona osamocen. Na závěr tak ještě přesilovka Floridy.
58:36
Panthers nahazují a odchází střídat.
58:11
Nevypadá to tak. Další pokus o útok zastavuje postavení mimo hru.
57:54
Dva pokusy o zisk útočného pásma končí neúspěchem. Montreal dnes již dozajista prohraje, vstřelí ale aspoň ještě jednu branku?
57:17
Zakázané uvolnění domácích.
57:11
Kulikov hned po vhazování vypálil prudkou ránu od modré, ale Condon chytá puk do lapačky.
57:07
Pokazená rozehrávka Canadiens znamená zakázané uvolnění.
56:55
Hosté vybojovali puk ve středním pásmu a jen nahodili do útočné třetiny.
56:20
Podobný výsledek jako u Hudlera měla střelecký pokus Andrighetta na druhé straně.
55:48
Byla z toho dokonce šance pro Hudlera, ale jeho střela zamířila vedle.
55:35
Rozehrávka Montrealu je napadena vysunutým forčekingem.
55:14
Matteauovu střelu má Montoya v lapačce a přerušuje hru. Další komerční přestávka.
54:44
Puk létá po mantinelu ze strany na stranu, Florida jen vyhazuje do středního pásma.
54:00
Komerční přestávka.
53:17
Hlušší pasáž hry pokračuje. Florida je spokojená s navýšeným vedením a domácí jsou naopak trochu politi ledovou sprchou.
52:43
Puk je v obležení hráčů obou týmu v levém rohu pásma Floridy.
51:32
Florida právě vstřelila branku!
Nádherná akce v podání elitní formace Floridy! Jágr si vybruslil od zadního mantinelu, přiťukl na Huberdeaua, který se vymanil z tísně jednoho z obránců a přihrál přes pásmo na ALEXANDERA BARKOVA, který zasunul puk do odkryté klece! Asistence: Jonathan Huberdeau, Jaromír Jágr.
50:59
50:51
Florida se nemůže vymanit z tlaku soupeře a pomalu je po přesilovce.
50:27
Montreal drží puk a ukrajuje z přesilové hry cenné vteřiny.
49:59
Purcellovu střelu zablokoval Plekanec, od něhož se puk odráží do středního pásma.
48:59
Bjugstad ve středním pásmu získal puk a chtěl se prosmýknout do útočné třetiny, ale byl faulován Dietzem, který za podražení jde pykat na dvě minuty.
48:03
Bjugstad zakončoval zpoza branky, ale Condon se nenechal překvapit.
47:58
Trocheck přenechal na modré puk Hudlerovi, jehož ránu ale Condon viděl po celou dobu.
47:29
Condon zastavuje hru a vhazovat se bude po jeho levici.
47:04
Kulikov se sice za vlastní brankou nechal obehrát, ale přihrávka mířící před Montoyu byla lapena hostujícími hráči.
46:33
Komerční přestávka. Montoya chytá střelu Barberia do lapačky a přerušuje hru.
46:12
Menší zmatek před Condonem způsobil Thornton, kterému ale vystavil stopku právě brankář domácích.
45:36
Brown byl ponechám vlastnímu osudu před Montoyou a jen štěstí nyní Floridu zachránilo! Brown nedokázal trefit rychle letící puk.
44:52
Bjugstadovo nahození propadlo za Condona, ale odrazilo se od tyčky!
44:10
Galchenyukovu střelu Montoya vyrazil mezi kruhy, kam si sjel Andrighetto, ale jeho dorážka míří vedle! Další spálená šance Andrighetta!
43:35
Plekanec zkoušel vypálit na zadní tyč, ale těsně míjí!
43:18
Wilson tvrdě, ale čistě, trefil u mantinelu Jemelina, což se však nelíbilo McCarronovi, s nímž se Wilson utkal v pěstním souboji. Oba kohouti odchází na trestnou lavici.
43:18
42:30
Hraje se ve středním pásmu.
41:50
Obří šanci domácích spaluje Andrighetto, kterému před branku přihrál Pacioretty, ale útočník Montrealu jen napálil vyrážečku Montoyi!
41:19
Pro změnu kazí rozehrávku Florida a je z toho zakázané uvolnění.
41:03
A další zakázané uvolnění Montrealu.
40:32
První útoky obou týmu nevycházejí dle představ. Montreal navíc ve snaze rozehrát kazí přihrávku a kotouč letí na zakázané uvolnění.
40:01
Druhá třetina přinesla hned tři branky. Florida se dostala už do třígólového vedení, které až Galchenyuk v závěru druhé dvacetiminutovky dokázal snížit. Pro druhou třetinu však platí, že Florida ledu vcelku dominovala a Montreal bude muset markantně změnit svou hru, pokud chce něco s výsledkem udělat.

Třetí třetina začne přibližně v 02:30.
40:00
39:54
Kvalitním forčekingem se to také Floridě podaří naplnit, i když u puku jsou nyní domácí. Avšak pouze za vlastní brankou.
39:38
Florida vyváží puk ze svého pásma a bude chtít podržet až do konce třetiny.
39:04
Postavení mimo hru Montrealu.
38:34
Markov nebezpečně vypálil na Montoyu, ten však včas secvakl betony a další pohromu hostů nedovolil.
38:23
Mohlo to dopadnout všelijak! Barkov najel do útočného pásma, zbavil se obránce a přihrál před branku na Jágra, který však byl tísněn dvěma soupeři a zakončit nedokázal.
38:10
Florida zakládá akci za vlastní brankou.
37:23
Montreal právě vstřelil branku!
Hra ve čtyřech Montrealu sedí! Pacioretty po přechodu do útočného pásma zadovkou dal prostor ALEXU GALCHENYUKOVI, který z kruhu pro vhazování propálil Montoyu! Asistence: Max Pacioretty, Mark Barberio.
36:59
Nyní už se vylučovat bude a to po jednom na každé straně. De La Rose a Trocheck spolu bojovali v obranné třetině Floridy, navzájem se faulovali vysokou holí a jdou si odpočinout. Hrát se bude ve čtyřech.
36:59
36:37
Kindl propadl u modré čáry a domácí se hnali do přečíslení, které však Brown nedokázal zakončit a minul bránu.
35:53
Obejde se to bez vyloučení.
35:53
Ekbladovo nahození trefilo jednoho z bránících hráčů, hra je však přerušena po přehnané aktivitě Trochecka, který se dostal mezi Bartleyho a Matteaua, kteří si nenechali nic líbit a trochu ho pomasírovali z obou stran.
35:18
Až Mitchellovu střelu Montoya radši schovává pod lapačkou a přerušuje hru.
34:52
Markov zkusil od modré vypálit na Montoyu, ten však vyráží.
34:37
Montreal se usadil v útočném pásmu, ale jejich kombinace je bez střelby.
34:08
Montreal se znovu jal dobývat útočné pásmo Floridy, ale až po dlouhém přetahování ve středním pásmu se to povedlo Mikeu Brownovi, který také rychle vystřelil na Montoyu. Ten hru zastavuje a přichází komerční pauza.
32:53
Nápor Floridy pokračuje, Shaw míjí svou střelou branku domácích.
32:45
Rychlá akce Floridy končí další brankou! Trocheck zavezl puk do útočného pásma, obkroužil branku a nastřelil Condona, který jen vyrazil puk před sebe, kde byl připravený JIŘÍ HUDLER, jenž dorazila za záda bezmocného brankáře! Asistence: Vincent Trocheck.
32:39
Ekblad je nyní vyhazuje do středního pásma.
32:16
Jágrovu rozehrávku sbírají hokejisté Montrealu, kteří se ale nemohou prosadit do útočné třetiny.
31:36
Hra probíhá, stejně jako před komerční pauzou, zejména ve středním pásmu.
30:48
Hudlerovo nahození Condon chytá do výstroje.
30:17
Hra je přerušena ve středním pásmu. Komerční přestávka.
29:45
Založit útočnou akci, při níž by se Montreal usadil v útočném pásmu a dostal se ke kombinaci, se zdá v posledních minutách jako nesplnitelný úkol. Florida aktuálně jen vyváží puky.
29:17
Florida opět vyváží puk z vlastní třetiny po neúspěšném výpadu domácích.
28:23
Jeho spoluhráči však o něho přichází.
28:05
Bjugstad musel bojovat s Plekancem za brankou Montoyi o puk a nakonec český útočník uhrál útočné pásmo.
27:41
27:40
Hudler před brankou napálil letící puk, který se odráží jen do ochranné sítě. Zajímavá šance českého forvarda, který se z ničeho nic dostal v mezikruží ke střele.
27:13
Smith v útočném pásmu rozehrál jen na hůl Danaulta, který zase vyváží hru mimo třetinu domácích.
26:37
Montreal se osvobodil a po nahození puku jdou hráči v červeném střídat.
26:17
Hráči obou týmu se přetahují o puk za brankou Montrealu.
25:44
Galchenyuk svou ránu posílá těsně vedle! Montoya může zůstat v klidu.
25:10
Ekbladovo nahození na Condona bylo vyraženo do vzduchu k pravé tyčce, kde stál připravený NICK BJUGSTAD, jenž baseballovým způsobem ve vzduchu plácl do puku a dostal ho za Condona! Využitá přesilová hra! Asistence: Aaron Ekblad, Teddy Purcell.
24:40
Montreal se osvobozuje výhozen přes všechny čáry.
24:12
Hosté v plném počtu. Přes minutu trvající přesilová hra Floridy.
23:56
Jágr u střídaček nepustil Andrighetta a výborně ho zablokoval.
23:27
Trocheck obral soupeře o puk, ale stejně rychle, jak se dostal do útočného pásma, tak o něho přišel.
22:34
Pacioretty, tísněn obráncem, nabruslil až k levé tyčce Montoyi, ale střelu nepropasíroval žádnou mezirkou.
22:12
A je po přesilovce. Za podražení odchází na dvě minuty Reilly Smith.
22:09
Hudler střílel z pravého křídla, ale pouze do Condona.
22:00
Campbellova pumelice od modré doslova sestřelila De La Roseho, který trochu akrobaticky blokuje.
21:32
Smith v mezikruží dostal přihrávku od Bjugstada, ale jeho střela se nevešla mezi tři tyče!
21:20
Probíhá úprava ledové plochy, kde je potřeba seškrábat krev z ledu. Trocheck bude hrát dál, byl ošetřen jen na střídačce.
21:20
Bude se vylučovat. Na čtyři minuty (2+2) za faul vysokou holí jde na trestnou lavici Galchenyuk. Jeho oběť, Trocheck, za sebou zanechal výraznou krvavou stopu a má dva zuby pryč.
21:08
Jágr vybojoval za brankou puk, rozehrál na Barkova, ten na modrou na Petrovica a nadějnou akci zastavil blok Plekance, kterému rána beka Floridy zlomila hůl.
20:33
První ofenzivní snahy obou týmů končí na zadním mantinelu.
20:01
První třetina zápasu přinesla hodně útočný hokej z obou stran. První část sice patřila zejména hostům z Floridy, ale od nějaké osmé minuty se hra na ledě vyrovnala a často to byl Montreal, který soupeře přehrával. Jenže jedinou branku úvodní dvacetiminutovky vsítil po úspěšném přečíslení Vincent Trocheck a Florida, která soupeře přestřílela 15-11, odchází do kabin ve vedení.

Druhá třetina začne přibližně 01:33.
20:00
19:58
Montreal byl blízko vyrovnávacího gólů! Neúspěšný útok Floridy přinesl ještě jednu šanci domácích, ale Bartley s Galchenyukem na Montoyu v brance nevyzráli. Následně Galchenyuk promáchl proti prázdné brance!
19:36
Montoya zastavuje nahození Paciorettyho a rychle zkouší rozehrát.
19:10
Získané útočné pásmo ale po zablokované střele Barberia domácí ztrácí.
18:50
Nahozený puk do třetiny Montrealu sbírá obránce Markov.
18:10
Kindl na modré čáře promáchl a měl co dělat, aby zachytil po ztrátě pásma puk a nepustil soupeře do přečíslení. Český bek to ale zvládl.
17:52
Shaw po přebruslení do útočného pásma pouze nahodil na Condona, který vyrážečkou odrazil puk do ochranné sítě.
17:12
Lessio se vykroutil od mantinelu a najel si ke středu, odkud vypálil na Montoyu. Ten však vyráží jeho střelu.
16:30
Trocheck vybojoval u mantinelu puk, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
16:09
De La Rose se tlačil na Montoyu, ale brankář Floridy se nenechal v tísni pokořit a drží puk.
15:56
Dlouhou přihrávku na útočnou modrou nedokázal Jágr protečovat a je z toho zakázané uvolnění.
15:41
Chyba v rozehrávce v podání Panthers a do úniku se dostali domácí. Puk se nakonec dostal k Paulu Byronovi, jehož střelu z levého kruhu pro vhazování Montoya pokryl.
15:27
Celou hru přerušuje bitka mezi domácím Mikem Brownem a Shawnem Thorntonem, který se hodně rozčiluje poté, co byla dle něho šarvátka příliš brzy ukončena. Komerční přestávka.
15:27
15:21
Montrealu se nedaří založit žádnou kloudnou akci.
14:42
Hra nyní probíhá zejména ve středním pásmu. Při poslední takové pasáži hry vzápětí přišla úvodní branka.
14:08
Smith se snažil kličkou v mezikruží obejít soupeře, ale nepodařilo se mu to. Kotouč odklouzal mimo ohrožení.
13:50
Montoya drží kotouč ve výstroji.
13:34
Postavení mimo hru Floridy.
13:01
Huberdeau zadovkou vyzval k akci Ekblada, ten však svůj nájezd na Condona okolo obrany soupeře nezakončil.
12:29
Vhazuje se ve středním pásmu.
12:10
Shaw bekhendovou střelou nutí Condona k zákroku. Po jeho přerušení hry přichází komerční pauza.
11:46
Ale ne na dlouho! Florida se dostala do přečíslení 4 na 2! Dvojice obránců Montrealu se stala tak trochu jen komparzem během akce, jíž zakončil zápěstím VINCENT TROCHECK! Asistence: Brian Campbell, Reilly Smith.
11:19
Hraje se ve středním pásmu. Tempo hry se nyní lehounce uklidnilo.
10:16
Velká šance Montrealu! Barberiovu střelu vyrazil Montoya zpět do pole před sebou, kde se puku chopil Danault, ale nepovedlo se mu přizvednout puk nad Montoyův beton.
09:47
Condon zasahuje proti střele Barkova!
08:52
Lessio si nabruslil s pukem před Montoyu, ale nedokázal ho prostřelit svou střelou zápěstím. Byl to teprve třetí zákrok brankáře hostí.
08:38
Bjugstad se za brankou Condona dostal k puku, vyjel zpoza ní a pokusil se bekhendem překvapit Condona. Ten však nadvakrát chopil kotouč do lapačky.
07:29
Condon kryje další střelu Floridy! Smith si s pokusem zápěstím nedokázal soupeřova gólmana prostřelit.
07:12
Závar před Condonem, při němž Jágr ani následně Petrovic nedokázali překonat brankáře Montrealu!
06:57
Barkov s Huberdeauem se dostali do přečíslení, ale Huberdeau ve snaze o zpětnou přihrávku na Barkova útočný výpad zazdil po zásahu jednoho z obránců.
06:30
Rozhodčí pískají postavení mimo hru Montrealu. Následuje komerční přestávka.
05:55
Zakázané uvolnění Montrealu.
05:45
Bjugstad obkroužil branku, ale bekhendová střela byla jedním z obránců zablokována.
05:05
Hra se rychle přesunula před Condona, ale Hudler z křídla vypálil vedle.
04:42
Další šance domácích, ale Montoya byl opět připraven.
04:16
Montoya se musel blýsknout prvním zákrokem, Andrighetto ho však nedokázal překvapit střelou po ledě.
03:54
Jágr ještě při střídání svých spoluhráčů udržel útočné pásmo, zkusil projít do mezikruží, ale jeho klička ztroskotala na brusli jednoho z obránců.
03:23
Jágr s Barkovem se dostali do šance, ale Condon kotouč vyráží mimo nebezpečí.
02:57
Nahozený puk domácím příliš úspěchu nepřinesl. První formace Floridy zahajuje novou akci.
02:17
Kindl zkusil rozehrát až na útočnou modrou, ale dlouhá přihrávka byla jen tečována a za brankou domácích ji sebral Condon.
01:32
Na modré čáře utíká hráčům Canadiens kotouč. Z jejich strany je úvod zápasu plný nepřesností.
01:20
Útok byl odražen, situaci se opakuje.
01:01
Montreal se snaží založit útok z hloubi vlastního pásma.
00:41
Condon zastavuje hru. Za jeho brankou se do strkanice pustilo až šest hráčů. Obejde se to ale bez vylučování.
00:25
První střídání Jágrovy formace vytváří výrazný tlak na domácí hráče.
00:01
Oba týmy se chystají k úvodnímu buly.

Montreal Canadiens: Condon (Scrivens) – Barberio, Markov, Pateryn, Jemelin, Dietz, Bartley – Andrighetto, Galchenyuk, Pacioretty – Mitchell, Plekanec, Byron – Lessio, McCarron, Matteau – Brown, Danault, De La Rose.

Florida Panthers: Montoya (Luongo) – Ekblad, Kulikov, Kampfer, Campbell, Petrovic, Kindl – Jágr, Barkov, Huberdeau – Smith, Trocheck, Jokinen – Hudler, Bjugstad, Purcell – Shaw, Howden, Wilson.

Rozhodčí: Brad Meier, Dan O’Halloran – Matt MacPherson, Pierre Racicot.
Jediný vzájemný zápas v této sezoně odehrála obě mužstva na Floridě, kde domácí Panthers vyhráli 3:1.

30. 12. 2015 Florida Panthers – Montreal Canadiens 3:1
Situace Montrealu sama o sobě není dobrá, ale přesto si domácí v posledních třech domácích utkáních vybojovali dvě výhry a nestačili až naposledy na Minnesotu. Pozice pro playoff jsou však vzdálené devět bodů a do konce základní části zbývá Habs odehrát 13 utkání. Teoretická naděje tu tak je, ale k jejímu zachování musí dnes bezpodmínečně porazit Floridu.
Florida v noci z pondělí na úterý držela nadějné vedení 2:0 nad Ostrovany z New Yorku, ale svůj náskok během závěrečné dvacetiminutovky prohospodařila a nakonec vyšla bodově naprázdno. To jen potvrzuje ne zrovna ideální formu Panterů, kteří v březnu vyhráli jen 3 ze 7 zápasů a pomalu se propadají tabulkou Východní konference.
V nepříliš dobrém rozpoložení, což dokazuje naštvanost Jaromíra Jágra po zpackaném utkání s Islanders, půjdou hokejisté Floridy do back-to-back zápasu proti Montrealu Canadiens, týmu, který má naopak za sebou příjemnou dvoudenní pauzu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.