Tomáš Plekanec (MTL) 0+1, 2 střely, čas na ledě 18:47
Tomáš Fleischmann (MTL) 1+0, 1 střela, čas na ledě 16:42
Tři hvězdy utkání:
1. Alex Galchenyuk (MTL) 1+0
2. Tomáš Fleischmann (MTL) 1+0
3. Kyle Okposo (NYI) 0+1
Hokejisté Montrealu vítězí během dvou dnů nad New Yorkem Islanders i podruhé, tentokrát 4:2. Utkání bylo velice dramatické a Habs o své výhře rozhodli až v závěru. V 52. minutě totiž srovnal na 2.2 Anders Lee a už to pomalu začínalo vypadat, že na řadu přijde prodloužení. V čase 56:25 se však nechal vyloučit Grabovskij a následnou přesilovku Canadiens využili za pouhých pět sekund, kdy se po rychlé sehrávce trefil Alex Galchenyuk. O závěrečný nápor se pak Ostrované sami připravili, když dostali trest za příliš mnoho hráčů na ledě a skóre duelu uzavřel 9 sekund před koncme střelou do prázdné branky Max Pacioretty.

Střely na branku ve 3. třetině – 8:4, celkem – 27:23.
59:51
Montreal právě vstřelil branku!
Teď už domácí potvrzují své vítězství! MAX PACIORETTY střelou do opuštěné svatyně Islanders zvyšuje na 4:2. Asistence: Tomáš Plekanec.
59:44
Domácí kouč, Michel Therrien, ještě zkusil challenge, ale i ta potvrdila správnost výroku rozhodčích.
59:44
Dale Weise prázdnou klec od modré trefil, jenže rozhodčí mu radost zkazili! Jeho spoluhráč se dostal do útočného pásma o něco dříve než puk a tak bylo pískáno postavení mimo hru.
59:10
Tomáš Plekanec netrefil prázdnou branku Ostrovanů!
59:06
Hosté to zkoušejí i v oslabení bez Greisse. V poli se tedy hraje 5 na 5.
59:01
Ohlášena poslední minuta třetí části.
58:38
Hráčů Islanders bylo na ledě šest, přestože Greiss byl ještě v brance! Je z toho trest za příliš mnoho hráčů na ledě, což velmi potěšilo fanoušky Canadiens. Na trestnou lavici usedl Matt Martin.
58:31
Hosté nemohli do pásma, byli by v postavení mimo hru.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:29
Od mantinelu střílel Galchenyuk, Greiss vyráží.
56:30
Domácím stačilo na využití přesilovky pět sekund! Po vyhraném buly puk putoval po ose Markov, Subban a ALEX GALCHENYUK, který z pravého kruhu trefil odkrytou polovinu klece Islanders. Asistence: P.K. Subban a Andrej Markov.
56:25
Možná klíčový moment zápasu! Michail Grabovskij vrazil do brankáře Price a jde na trestnou lavici. Montreal má k dispozici přesilovou hru!
56:10
Po zákroku Price následuje reklamní přestávka. Do konce třetí části zbývají necelé čtyři minuty.
55:54
55:40
Plekanec s Paciorettym se v oslabení vydali dopředu. Český útočník si netroufl přes bránícího hráče přihrát a tak od mantinelu vystřelil. Greiss puk vyrazil.
55:09
Pacioretty odpálil puk až za branku Islanders.
54:48
Domácí vyhazují a mohou poslat na led čerstvé síly.
53:53
Vyloučen je Nathan Beaulieu – hákování.
53:53
John Tavares těsně před Pricem tečoval letící kotouč. Domácí brankář přesto stačil zareagovat a sáhl si pro puk lapačkou!
53:45
Signalizováno další vyloučení na straně Montrealu, hosté mají výhodu.
53:03
Hra se teď odehrává ve středním pásmu. Že by klid před bouří?
51:53
Islanders právě vstřelili branku!
Hosté srovnávají přesně v momentě, kdy vyloučený Weise naskakoval na led! Grabovskij poslal bekhendem puk před branku, kde ho Bailey ještě posunul k ANDERSOVI LEEOVI a ten přehodil beton bezmocného Price. Asistence: Josh Bailey a Michail Grabovskij.
50:59
Hamonic na modré nezkrotil neposedný kotouč a ten mu unikl do středního pásma.
50:27
Domácí se pro tuto chvíli osvobodili.
49:53
Dale Weise zbytečně dohrál Johna Tavarese a posílá tak domácí tým do čtyř.
49:39
Leddy vložil hokejku do střely Weiseho a srazil puk do ochranné sítě.
48:54
Hraje se v obranném pásmu Canadiens, ale Price zatím nemusel řešit nic těžkého.
47:20
Domácí v plném počtu a hned vyrazili do rychlého protiútoku. Ten zakončoval Weise, ale tváří v tvář Greissovi pálil jen do hostujícího brankáře. Následuje reklamní přestávka.
46:50
Ani tečované nahození Baileyho nepřineslo změnu skóre.
45:59
Dorážky Tavarese a Okposa skvěle pochytal Carey Price, jenž domácím uchránil vedení!
45:25
Tavares přišel o puk a Flynn tak mohl pro domácí ušetřit cenné sekundy.
45:01
Islanders budou hrát přesilovku! Na trestnou lavici zamířil Alexej Sjomin za podražení Leddyho.
44:51
Nyní musel Price zasahovat, ale nebylo to nic složitého. Brankář Habs přerušil hru.
44:23
Hráči Montrealu zatím "brání" výsledek aktivní hrou a soupeře do ničeho nepouštějí.
43:15
Tomáš Plekanec se pokusil překvapit Greisse pohotovou střelou z otočky. Německý gólman měl co dělat, aby kotouč vyrazil.
41:36
Od pravého mantinelu střílel Okposo, branku netrefil.
41:05
Hosté jsou kompletní.
40:40
Domácí pokračují v přesilové hře. Subbanovu ránu srazil do ochranné sítě Boychuk.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 2:58.
Druhá třetina zajímavého zápasu je minulostí. Montreal v ní dokázal dvěma góly otočit skóre. V polovině utkání se nejprve v přesilovce prosadil David Desharnais a ve 35. minutě hostům pláchl v oslabení Tomáš Fleischmann, jenž svůj únik zakončil přesnou střelou.

Střely na branku ve 2. třetině – 9:10, celkem – 19:19.
40:00
39:54
Další vyhození, teď už se asi nic nestane.
39:36
Hosté vyhodili. Montreal má čas ještě na jedne útok.
39:03
Za držení je vyloučen Kyle Okposo. Přesilová hra pro Canadiens.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:05
Price u tyčky přidržel puk a přerušil tak hru.
37:19
Skrytá střela Kuljomina skončila na tyčce Pricovy svatyně!
36:56
Galchenyuk vložil hůl do střely hostujícího hráče a srazil puk až do hlediště.
35:48
Proti střele Paciorettyho z pravého kruhu včas sklapl betony Greiss.
35:37
Následuje reklamní přestávka.
35:37
V podání Price vypadá chytání tak jednoduše. Tvrdá střela Straita od modré končí v lapačce domácího gólmana.
34:58
Vyloučený Plekanec je zpět na ledě.
34:09
Domácí se prosazují ve vlastním oslabení! TOMÁŠ FLEISCHMANN obral na obranné modré o kotouč Okposa a dostal se do samostatného úniku, který zakončil střelou do horního růžku nad vyrážečkou Greisse – 2:1.
33:38
Od modré pálil Leddy. Price puk lapil, přestože před ním clonil Nelson.
33:30
Leddy nabil na modré Tavaresovi. Volej hostujícího kapitána však slupnul jako malinu do lapačky Carey Price.
32:57
Zatímco je do kabin odváděn otřesený Gallagher, máme tu vyloučení na domácí straně. Za nedovolené bránění je potrestán Tomáš Plekanec.
32:19
Dobrou střelu Boychuka z osy hřiště vykopl betonem Price.
31:52
Gallagher z bezprostřední blízkosti ani na několik pokusů nedotlačil puk za sedícího Greisse!
31:43
Hra přerušena, následuje reklamní přestávka.
30:33
Ránu obránce Beaulieua vyrazil Greiss.
29:37
Domácí přesilovku využívají a vyrovnávají stav zápasu! Po sérii přihrávek se odhodlal ke střele Subban a ke kotouči se před brankovištěm dostal Weise, jenž ho protlačil k DAVIDU DESHARNAISOVI a ten už z bezprostřední blízkosti překonal ležícího Greisse. Asistence: Dale Weise a P.K. Subban.
28:35
Kyle Okposo zaútočil ve vlastním oslabení. Jeho střelu z pravého kruhu vyrazil Price.
28:22
Casey Cizikas vyhodil kotouč do hlediště a je vyloučen za zdržování hry. Přesilová hra pro Montreal.
27:13
26:33
Carey Price nyní ukázal, proč je považován za možná nejlepšího brankáře světa! Tavares nahrával na zadní tyč Nielsenovi, který už měl za normálních okolností uklízet puk do odkryté branky, ale Price se v brankovišti roztáhl a kotouč končí v jeho lapačce!
26:26
Leddyho ránu od modré vykopl betonem Price.
26:08
Habs se podařilo vyhodit.
25:42
Nelson domácí branku minul a puk se odrazil ven z útočného pásma hostí.
25:12
Domácí obránce Nathan Beaulieu jde na trestnou lavici za podražení.
23:55
Ve druhé třetině se hraje hodně svižně a nebezpečné situace se střídají před oběma brankami.
23:00
Bekhendovou střelu Okposa se snažil dorazit do odkryté klece Nelson. Útočníka Isles však odstavil od kotouče P.K. Subban!
21:46
Price raději přidržel puk po střele Baileyho.
21:24
Další šance Galchenyuka, který z pravé strany minul horní růžek hostující klece.
21:16
Galchenyuk měl před sebou poloodkrytou branku, ale nedokázal ji trefit!
20:41
Nebezpečnou teč Tavarese dokázal zastavit Price.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 2:02.
První třetina je za námi. Spokojenější jdou do šaten hráči Islanders, které 79 sekund před koncem periody poslal do vedení kapitán John Tavares. Domácí stihli odpovědět až těsně po siréně a tak budou trávit přestávku s jednobrankovým mankem.

Střely na branku v 1. třetině – 10:9.
20:00
Dorážka Gallaghera skončila za brankovou čarou, jenže radost domácích hráčů byla předčasná! Canadiens totiž skórovali těsně po skončení první třetiny!
18:41
Hosté se ujímají vedení! Střelu od modré vyrazil Price jen na hůl Okposa, který kotouč vrátil do brankoviště a JOHN TAVARES ho už dostal do odkryté klece. Asistence: Kyle Okposo a Travis Hamonic.
18:20
V postavení mimo hru také domácí hráči. Modrou čáru přejel předčasně Pacioretty.
17:54
Hostům byl odpískán ofsajd.
17:39
Isles nyní zahráli na zakázané uvolnění.
17:19
Price si poradil se střelou ze středního pásma.
16:54
Pokus domácího Sjomina byl sražen do ochranné sítě za brankou.
16:07
Rána Baileyho domácí klec netrefila.
15:28
Clutterbuck obral o kotouč domácího obránce a servíroval ho před branku Martinovi. Ten však zblízka nepřekonal Price.
14:13
Straitovu nepříjemnou střelu zkrotil ve výstroji Price. To bylo důležité, neboť hráči Islanders před brankovištěm číhali na odražený puk.
13:03
Domácí to už sehráli téměř do prázdné, ale Greiss nějakým zázrakem vytěsnil puk mimo svou klec!
12:48
12:24
Tomáš Fleischmann zavezl kotouč do útočného pásma a navedl si ho na střed kluziště. Jeho střelu zápěstím však chytil do lapačky Greiss.
11:49
Pacioretty přestřelil hostující branku.
11:21
Hosté vyhazují.
10:47
Hostující Brian Strait dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
10:10
Greiss dalším zákrokem přerušil hru. Hosty svírala první formace Canadiens.
09:34
Od modré to zkoušel Markov, Greiss vyráží.
08:51
Dobrá střela Byrona z vrcholu pravého kruhu. Puk končí ve výstroji Greisse.
08:29
Už velice dlouho se hraje bez přerušení.
07:44
Pokus Baileyho srazil do rohu kluziště bruslí Subban.
06:17
Hraje se v dobrém tempu, hra se přelévá ze strany na stranu.
05:09
Weise předával puk Desharnaisovi, také on zamířil bekhendem mimo.
04:11
Od modré střílel hostující Boychuk, branku však minul.
02:59
Mezi tyče se od modré netrefil ani Petry.
02:32
Z pravé strany střílel Flynn, hostující branku netrefil.
01:10
V dobré šanci se ocitl Nelson, jeho bekhendové zakončení však zlikvidoval betonem Price.
00:48
Z pravé strany se tlačil před hostující branku Weise, skončil však jen u zadního mantinelu.
00:01
Zazní americká a kanadská hymna.

Montreal Canadiens: Price (Condon) – Subban, Markov (A), Petry, Beaulieu, Pateryn, Gilbert – Gallagher (A), Plekanec, Pacioretty (C) – Andrighetto, Galchenyuk, Eller – Weise, Desharnais, Fleischmann – Sjomin, Flynn, Byron. Trenér: Michel Therrien

New York Islanders: Greiss (Halák) – Hamonic, Leddy, Boychuk, de Haan, Pelech, Streit – Okposo (A), Tavares (C), Nelson – Bailey, Nielsen (A), Lee – Beck, Grabovskij, Kuljomin – Clutterbuck, Cizikas, Martin. Trenér: Jack Capuano

Rozhodčí: Skilliter, McCauley – Knorr, Murphy.
Montreal Canadiens:
Habs začali sezónu skvěle, když vyhráli prvních devět zápasů. Od té doby už přeci jen ubrali na tempu, ale stále se drží v nejvyšších patrech tabulky Západní konference, kde jim s 32 body patří druhé místo. Z posledních tří utkání vyhrál slavný kanadský celek dva. Naposledy uspěl právě na ledě Islanders.