2. Sidney Crosby (PIT) 1+2
3. Quinton Howden (FLA) 1+1

Československá stopa v utkání:
Jaromír Jágr (FLA) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:33
Pittsburgh se tak po špatném vstupu do sezony dostává pomalu od pohody a dnes si připsal třetí vítězství v sezoně, byť to bylo prodloužení. Co je ale pro Tučňáky možná důležitější, že už se konečně prosadil také jejich kapitán Sidney Crosby, který měl až do dnešního zápasu v kolonce gólů a bodů nulu. V dnešním duelu zaznamenal 1+2.
61:21
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Crosby zachytil rukavicí kotouč ze vzduchu. Následně ho podle regulí poslal na Letnaga, jenž vzápětí nabil JEVGENIJI MALKINOVI ,který se střelou příklepem trefil přesně na vzdálenější tyč. Kouč Floridy poté zažádal i o trenérskou výzvu, ale ta konec zápasu již neodvrátila. Asistence: Kris Letang, Sidney Crosby.
60:20
Kessel se v úvodu prodloužení ocitl v ofsajdu.
60:01
Přesilovku si ale Pittsburgh sebou ponese do prodloužení. Florida dokázala v průběhu dvou minut smazat dvougólový náskok, který domácím zařídil Kessel, zásluhou dvou hráčů ze čtvrté formace. Howdena a MacKenzieho. Nutno podotknout, že vyrovnaný stav po šedesáti minutách je oprávněný.
60:00
59:36
Vzápětí je vyloučen Huberdeau (FLA) za krosček.
59:36
Barkov mohl rozhodnout. Stáhl si ideálně kotouč na střelu zápěstím, ale Fleuryho nepřekonal. Domácí gólman byl sice bez hokejky, avšak dokázal sklepnout betony k sobě včas.
58:40
Crosby hledal před brankou Kessela. Přihrávku se ale podařilo zachytit obraně Floridy.
58:01
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:48
Boninovu střelu tečoval Rust mimo kluziště.
55:45
Fleury si nyní poradil se střelou Jokinena od mantinelu.
54:28
Další útok hostů přibrzdil ofsajd.
53:57
Florida právě vstřelila branku!
Šest minut před koncem základní hrací doby je vyrovnáno. MacKenzie se dostal ke střele, která se od břevna dostala za domácí branku. Odtud ale poslal puk do nebezpečného prostoru Brickley a DEREK MACKENZIE se dokázal prosadit z voleje přesně k levé tyči. Asistence: Connor Brickley, Quinton Howden.
52:43
Pittsburgh si mohl vzít dvoubrankové vedení rychle zpět, ale puk se dostal za Luongova záda až po mlýnici před brankou a navíc se kotouč dostal za čáru, až když rozhodčí zapískali.
51:04
Hosté se ale ještě nevzdávají a zvyšují své naděje na bodový zisk z dnešního duelu. Po odraženém kotouči se před Fleurym nejrychleji zorientoval QUINTON HOWDEN a přehodil kotouč přes ležícího domácího gólmana. Asistence: Connor Brickley, Eric Gudbranson.
50:37
Lapačkou si nyní vychutnal Fleury Campbella , když rukavicí zachytil jeho střelu.
50:13
Útočnou akci Floridy zastavuje postavení mimo hru.
48:49
Crosby se opět dostával do šance, ale přes brankoviště ho nepustil hostující Petrovic.
47:53
Zakázané uvolnění hostů.
46:53
Huberdeau mohl vrátit Floridu zpět do kontaktu s Pittsburghem. Z bezprostřední blízkosti ale trefil tyč.
46:26
Přesilová hra Panterů už byla povedenější, ale i tak Fleury nemusel zasahovat.
44:26
Plotnikov (PIT) oslabuje svůj tým na dvě minuty kvůli hákování.
43:17
Na druhé straně ale padá po podobné situaci gól. PHIL KESSEL srazil střelu Scuderiho na led a následně druhým dotekem poslal puk za Luonga. Hostující kouč si chtěl poté ještě vyžádat trenérskou námitku, ale rozhodčí mu nevyhověli. Asistence: Rob Scuderi, Sidney Crosby.
42:22
Malkin dlouho operoval za brankou hostí, ale nakonec o kotouč přišel.
41:16
Smith tečoval puk před domácím gólmanem, ale hokejkou se dotkl kotouče až nad úrovní horní tyčky a po dlouhé konzultaci v Torontu se tak skóre zápasu nemění.
41:07
Kulikova teč Bollandovy střely nebyla nijak zásadní a pro Fleuryho tak nebyl problém zachytit puk.
40:01
Domácí tým drží i po čtyřiceti minutách stále jednobrankové vedení, které mu zařídil kapitán Crosby. V prostředním dějství jsme totiž neviděli již tak útočný hokej jako v první třetině a navíc Florida vyrovnala hru a už není tak zalezlá před vlastní brankou. Třetí perioda začne ve 3:00.
40:00
39:01
Poslední minuta druhé třetiny.
38:24
Pittsburgh je kompletní. Bonino se vrací zpátky na led.
38:05
Znovu je puk až u hostujícího brankáře.
37:45
tentokrát musel puk přikrýt Luongo. Panterům se početní výhoda zatím vůbec nedaří.
37:26
Pittsburghu se opět daří dostat puk do středního pásma.
36:51
Ve velké šanci v oslabení se ale ocitl domácí Cullen, který zakončil brejk Tučňáků tři proti dvěma. Našel ale pouze beton Luonga.
36:24
Nicméně si Florida vyzkouší přesilovou hru. Bonino (PIT) dostává dvě minuty za hákování.
36:14
Huberdeau to zkusil po Jágrovsku, ale ani on neuspěl.
35:46
Barkov vymyslel přihrávku pro Trochecka, ale ani tato střela tohoto Američana nekonči v domácí síti. Fleury výborně zasáhl ramenem.
34:46
V souboji kapitánů byl úspěšnější Mitchell. Nicméně jím vyhozený kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.
33:58
Stejně tak si nyní hostující gólman poradil i s pokusem Crosbyho.
33:28
Hraje už se ale opět před Luongem a kanadský gólman ve službách Floridy musel likvidovat střelu Letanga.
33:03
Fleury raději podržel Bollandovo nahození od mantinelu.
32:34
Crosby s Kunitzem se dostali až před branku hostů a Luongo raději následně uschoval puk v rukavici.
32:13
Lovejoy uklidňuje hru a vyčkává s pukem za vlastní brankou.
31:04
Hornqvist dostal puk mezi kruhy, ale kotouč se mu zamotal mezi nohama a ze střely tak sešlo.
30:30
Po pětiminutové odmlce je tu opět zakázané uvolnění domácího celku.
29:20
Kessel si vybruslil na střed hřiště a hledal ještě lépe postavené spoluhráče. Jeho přihrávka ale na místo určení nedorazila.
28:12
Huberdeau se dostal ke střele z mezikruží a i když Fleury srazil betony k sobě o něco později, tak nakonec nepustil střelu hostujícího útočníka do branky.
27:26
Cole vyslal přihrávku na Perrona, ten ale kotouč nezpracoval a od jeho hole se kotouč odrazil na domácí střídačku.
26:39
Opět Smith v akci. Tentokrát jeho střelu zápěstím uschoval Fleury v rukavici.
26:18
Z ničeho nic se dostal do šance z pravé strany Smith. Na poslední chvíli ale do jeho střely vložil domácí obránce hůl a puk tak skončil v ochranné síti.
25:02
Zakázané uvolnění tentokrát na straně Pittsburghu.
24:10
Gólman Panterů opět v pozoru a stále udržuje svůj tým na jednobrankovém manku.
23:30
Trocheck se dostal ke střele, ale z hranice kruhu přestřelil.
22:59
Luongo raději pro jistotu schoval kotouč, aby umožnil svým spoluhráčům alespoň vystřídat.
22:31
Hosté zatím mají v úvodu prostřední periody problémy dostat se z obranného pásma.
21:30
Bonino to zkoušel objetím branky a Luongo dlouho nevěděl, kde má kotouč. Ten nakonec dojel až do rohu.
21:22
Icingu se dopouštějí také Panteři.
20:21
Hned z kraje třetiny vyzkoušel připravenost Fleuryho Huberdeau.
20:01
Úvodní část je tedy za námi. Úplný začátek vyšel lépe Floridě, když se v gólové příležitosti ocitl Jágr, ten ale neproměnil. Poté se i díky dvěma přesilovkám dostal do hry i Pittsburgh a hned první přesilovou hru využil domácí kapitán Sidney Crosby, jenž tak protrhl smůlu z úvodních zápasů a připsal si vůbec první bod i gól v sezoně. Druhá třetin začne ve 2:01.
20:00
19:04
Luongo drží svými zákroky Floridu od další inkasované branky. Nyní si výborně poradil s Letangem.
18:14
Po dlouhé době přišla také střela od Floridy, o kterou se postaral Pirri. Puk však skončil až na zadním mantinelu.
17:01
Panteři již druhé oslabení přežili a jsou kompletní.
15:47
Malkin způsobil vzruch na brankovišti a pokoušel se protlačit puk přes Luonga do branky. Hostující defenzíva ho ale včas zpacifikovala.
15:01
Mitchell (FLA) je vyloučen za podražení domácího kapitána.
14:46
Crosby je při chuti a opět se rozjel směrem Luongo. Podařilo se mu prokličkovat mezi třemi hráči Floridy a ohrozil hostujícího gólmana, jenž musel vykopnout puk do rohu.
14:02
Trocheck se dostal ke střele, ale domácí obrana jeho pokus ztlumila a Fleury tak neměl tolik práce s chycením kotouče.
13:40
na druhé straně byla zablokována střela Letanga.
12:44
Brickley vystihl rozehrávku soupeře, ale proti dvojnásobné přesile nakonec o puk přišel.
12:20
A zůstanou tam nadále, neboť byl Floridě odpískán úmyslný ofsajd.
11:50
Domácí hokejisté už jsou opět nastěhováni v útočné třetině.
11:00
Přesně po jedenácti minutách hry otevírá střelou do levého horního růžku kapitán domácích SIDNEY CROSBY, jenž tak odmazává nulu v kolonce gólů i bodů. Penguins se poprvé v sezoně navíc prosazují v přesilovce. Asistence: jevgenij Malkin, Kris Letang.
10:41
Hostům se daří vyhodit puk do bezpečí.
10:07
První vyloučení zápasu obstaral Bjugstad (FLA), který zahákoval Määttu a již putuje na trestnou lavici, kde si odsedí dvě minuty.
09:39
Crosby vystřelil přes obránce, ale lapačka Luonga byla neomylná a puk zachytila.
09:14
Zakázané uvolnění Pittsburghu.
08:26
Až nyní se přerušuje poté, co Luongo uschoval puk v r lapačce po ráně Portera.
08:00
Zatím se přerušila hra pouze minimálně a doposud se hraje rychlý a živý hokej.
07:05
Jokinen našel na modré volného Campbella, ale ani jeho střela tahem nezamířila na branku Tučňáků.
06:15
Na domácího brankáře nevyzrál ani opět Jágr, který si tentokrát najel ze své oblíbené pozice od mantinelu.
05:59
Barkov přenechal puk Huberdauovi, ten ale zpoza kruhu přestřelil.
05:10
Panteři uzamkli svého soupeře před jeho branku. Fleury ale zatím zasahovat nemusí.
03:55
Na druhé straně prověřil Luonga Rast.
03:32
Jágr se objevil sám před Fleurym a z mezikruží mířil nad lapačku. Branku však přestřelil.
03:13
Huberdeau si sjížděl před branku, ale z druhé strany mu nepřišla přihrávka od Barkova.
01:53
Udržet v útočném pásmu se daří naopak Floridě. Zatím však z její strany žádná střela nepřichází.
00:55
Pittsburgh se pokouší zavést puk do pásma, ale pokaždé ho těsně za modrou lajnou ztratí a Florida následně vyhazuje kotouč do středního pásma.
00:01

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Cole, Letang, Määtta, Lovejoy, Scuderi, Dumoulin – Kunitz, Crosby (C), Kessel – Perron, Malkin, Hornqvist – Porter, Bonino, Rust – Plotnikov, Cullen, Farnham. Trenér: Mike Johnston.

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Campbell, Ekblad, Mitchell (C), Gudbranson, Kulikov, Petrovic – Huberdeau, Barkov, Jágr – Pirri, Bjugstad, Smith – Jokinen, Bolland, Trocheck – Howden, MacKenzie, Brickley. Trenér: Gellerd Galllart

Rozhodčí: Leggo, McCauley – MacPherson, Gawryletz.
Československá stopa

Jaromír Jágr – 5 zápasu (4+3)
Vzájemné zápasy v minulé sezóně

22.02.2015 – Pittsburgh – Florida 5:1 (1:0,1:0,3:1)
23.12.2014 – Florida – Pittsburgh 4:3P (0:1,1:0,2:2)
21.12.2014 – Pittsburgh – Florida 3:1 (2:1,0:0,1:0)
Florida Panthers

Rozjetá Florida v čele s Džegrem si na začátku sezóny počíná velmi solidně a z pěti prvních utkání si do tabulky připsala už 6 bodů – za 3 výhry a 2 prohry. Hned v prvním zápase domácí naprosto přejeli Philadelphii. Letci jim sice prohru oplatili na svém ledě, ale poté Panteři loupili proti Carolina Hurricanes. Hra Panthers je tento rok založena především na obraně, díky čemuž inkasovali v úvodních pěti zápasech pouze 9 gólů. Zisk šesti bodů zatím stačí na sedmou příčku tabulky Východní konference. Dokáže ambiciozní Florida uspět na na ledě zakřiklého Pittsburghu?

Pittsburgh Penguins

Pens odstartovali sezónu velmi špatně. Z úvodních pěti zápasů vyhráli pouze poslední dva, a posbírali tak v úvodu nového ročníku zatím jen 4 body. Hlavním důvodem, proč Tučňákům právě patří až 10. pozice v tabulce, je určitě produktivita. Tým, který v posledních letech neměl s ofenzivou nikdy problém, má po pěti zápasech na kontě jen 7 gólových tref. Bez bodu jsou stále hráči jako Crosby. Ale třeba se už dnes ofenziva Pens po dvou posledních vyhraných zápasech probudí a předvede nám to, co umí!

Pittsburgh Penguins – Montreal Canadiens 2:3
Krásné dobré ráno, vítám vás u online přenosu ze zámořské NHL! Na dnešním programu je utkání, ve kterém se blíže budeme věnovat dvěma týmům z Východní konference, a to Pittsburgh Penguins a Florida Panthers. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 01:00, vás provede David Augustin. Přeji příjemný hokejový zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.