Tomáš Hertl (SJS) (1 + 1, 2 střely, čas na ledě 13:32)
Roman Will (COL) (3 zásahy)
Střely na branku v zápase

San Jose Sharks: 24

Colorado Avalanche: 22
Máme za sebou utkání plné branek mezi San Jose Sharks a Colorado Avalanche, ve kterém se však radovali především domácí hokejisté. Mužstvo pod vedením trenéra DeBoera dalo rovnoměrně v každé periodě dvě trefy a bere si výhru 6:1, je tu tedy další duel, ve kterém dokázali San Jose Sharks bodovat. V brance Avalanche si ve druhé půlce utkání vyzkoušel první minuty v rámci NHL český gólman Roman Will, jenže také on inkasoval. Po utkání v Kalifornii se s vámi loučím a přeji hezkou středu.
59:04
San Jose právě vstřelilo branku!
Tak tu máme ještě jednu trefu v poslední minutě základní hrací doby a navíc jednu premiérovou trefu, kterou zaznamenává hokejista Sharks DYLAN DEMELO. Poměrně jednoduchá akce, která jen potvrdila, jak si dnes San Jose v klidu věří a dává jeden gól za druhým. DeMelo vyslal puk do horní části Willovy klece, český brankář ve službách Colorada už nestačil zasáhnout. To byl pravděpodobně poslední gól, který jsme dnes mohli vidět Kanadský bod k dobru má i Tomáš Hertl. Asistence: Tomáš Hertl.
58:51
Ještě jednou vyloučení, ze strany Colorada. John Mitchell (COL) je nucen pykat dvě minuty za vražení na hrazení. Ještě tedy možnost pro San Jose vylepšit už tak dobrý výsledek. Navíc ještě desetiminutový trest pro Codyho McLeoda.
58:03
Už začaly poslední dvě minuty třetí třetiny, hraje se převážně ve středním pásmu, ale také druhá formace Colorada ještě zkusila zaskočit Jonese v domácím zařízení.
57:51
Až nyní hra přerušena, po zákrok Martina Jonese. Budeme pokračovat po komerční přestávce.
57:25
Trojice hokejistů v tyrkysových trikotech zvažovala, zda ještě zaútočit, ale už byla na ledě příliš dlouho, takže raději poslala na led čerstvé síly.
56:50
Stále se ještě nepřerušilo, také proto Skille mohl přes modrou čáru do útoku. Jenže tam neměl nikoho do kombinace.
56:18
Joel Ward získal puk pro svůj celek v rohu, Roman Will si následně musel připsat dobrý zákrok, aby zabránil další inkasované brance.
55:39
Melker Karlsson se hnal kupředu přes modrou čáru, ale teď měl i štěstí, že se nedostal do postavení mimo hru. Jde vidět, že Sharks už tolik spěchat nemusejí.
55:03
Stále ještě rozhodčí nemusel přerušit hru a hraje se ve vysokém tempu, do dobré možnosti se dostal Joonas Donskoi, ale netrefil prostor pod horní tyčkou.
54:08
Colorado nyní zkouší tlačit na domácí klec a zatím se to hostům poměrně daří. Střely ale nejsou tolik přesné, jak by si si Avalanche představovali.
53:30
Už se hraje poměrně dlouho bez přerušení, Cody McLeod se dostal do zakončení z pravého kruhu, ale na Martina Jonese si tentokráte nepřišel.
52:58
Joe Thornton se málem dostal do samostatného úniku na branku, až na poslední chvíli byl zastaven na modré čáře.
51:35
Colorado právě vstřelilo branku!
Martin Jones dnes nakonec čisté konto neudrží, jelikož Colorado chvíli před koncem své další přesilové hry dává první branku. Je sice dost možná pozdě pro Avalanche, ale ještě uvidíme, co se Avalanche pokusí s výsledkem udělat. Krásnou střelu vyslal z prostoru před brankou mladý dravec Lavin NATHAN MACKINNON, na jehož pokus už domácí ochránce svatyně nestačil. Budeme tedy už pokračovat v pěti na obou stranách, Tomáš Hertl se vrací smutně z trestné lavice. Asistence: Alex Tanguay, Erik Johnson.
50:42
San Jose ale v pohodě vyhazuje puk a ukazuje, že už si nechce dělat zbytečně starosti před vlastním brankářem, pro kterého by Sharks rádi čisté konto
50:28
A další vyloučení. Sotva Tomáš Hertl (SJS) opustil trestnou lavici, musí na ni zamířit zpátky. Tentokráte dostává trest za hákování.
50:25
Roman Will má kotouč v rukavici a hra bude přerušena. Český brankář nezažívá první minuty na ledě v NHL zrovna v nejlepším rozpoložení týmu.
49:35
Ani přes vedení o pět branek domácí hráči nepolevují a pokračují v aktivní hře. A hosté s ní mají nadále problémy.
48:21
Risk s prázdnou klecí se Coloradu nakonec vůbec nevyplatil. Hostující Avalanche se sice dlouho drželi s kotoučem na hokejkách v pásmu soupeře a kombinovali ze strany na stranu, k zakončení se ale stejně nedostali. A pak přišli na řadu domácí úřadující hokejisté, kteří vůbec neváhali s dopravením puku do odkryté sítě. Pátý touš do klece Colorada poslal PAUL MARTIN, jenž mohl oslavit svou trefu. Je pravděpodobně jasné, kdo si dnes odnese body ze zápasu. Bez asistence.
47:27
Trenér Patrick Roy navíc zkouší hru s prázdnou brankou!
47:13
Už se sice začalo hrát, ale hra zase velice brzy přerušena, u domácí střídačky se totiž strhla šarvátka a vyloučen bude jak domácí Tomáš Hertl (SJS), tak hostující Erik Johnson (COL). Oba za hrubost.
46:59
San Jose Sharks v plném počtu, hostující parta nevyužívá ani další možnost početní výhody. Hra přerušena a my budeme pokračovat po konci komerční přestávky.
46:08
Většina další početní výhody Avalanche je minulostí, Nick Holden nyní ale drží prapor naděje pro Laviny a ještě zkusil vypálit pecku na branku. Ta ale nakonec vůbec nedošla k Jonesovi.
45:35
Söderberg zkusil rychlou nahrávku zpoza branky na spoluhráče na pravý kruh, ale ta mu tak úplně nevyšla. Jde vidět, že hosté si za nevýhodného stavu tolik nevěří ani v přesilovce.
45:05
Ale Sharks se hned osvobozují vyhozením přes všechny čáry, zároveň domácí celek dostřídá celou formaci.
44:43
Znovu přesilová hra pro Colorado Avalanche, rozhodčí tresty ve druhé polovině utkání rozhodně nešetří. Vyloučen je na dvě minuty Justin Braun (SJS), který se provinil nedovoleným bráněním. Šance pro Avalanche něco udělat s výsledkem.
44:03
Colorado se nechce jen tak vzdát a snaží se ještě získávat puky kolem domácí branky. Avšak obrana Sharks je zatím neprostupná.
44:02
Nyní zase technická chyba z domácích hokeje, Sharks po chybné rozehrávce vyhazují na zakázané uvolnění.
43:36
Holden vyslal poslední střelu na branku v přesilovce Colorada, teď už je San Jose kompletní a v pohodě se ubránilo.
43:18
Už jen vteřiny do návratu Brenta Burnse zpátky do hry. Další nahození na Jonese, s tímto ale nemohl mít gólman San Jose větší trable.
42:52
Další pecka z dálky v dnešním utkání od Barrieho, ale Martin Jones stále drží čisté konto. Nyní musel brankář Sharks do rozkleku, aby udržel puk ve své moci.
42:18
A nyní už se San Jose s klidem osvobozuje, i tohle oslabení vypadá slibně pro domácí barvy.
41:58
Colorado nerozehrálo přesilovku špatně, ale Nathan MacKinnon nestačil před brankou tečovat střelu Beauchemina z dálky.
41:33
Tomu se opravdu říká smůla. Dnes už potřetí se bude vylučovat za vyhození kotouče přes mantinel, nyní to je Brent Burns (SJS), kdo jde pykat dvě minuty. Obě strany mohou mrzet zbytečné technické přestupky. Přesilovka pro Colorado.
41:03
Začala zkrácená přesilovka Colorada, ta ovšem bude trvat jen několik vteřin.
40:25
Trojice hráčů v bílém trikotu to zkusila přes modrou čáru. Do pásma Žraloků sice prošla, ale střelu na branku už si připsat nestačila.
40:08
Třetí třetina začíná ve čtyřech mužích na obou stranách, u puku jsou jako první v této periodě hostující muži.
40:01
Blížíme se začátku třetí třetiny, ve které budou mít domácí hráči slušný náskok a hlavně pohodu na hokejkách. Colorado rozhodně nečeká v poslední dvacetiminutovce nic jednoduchého.
Střely na branku po dvou třetinách

San Jose Sharks: 20

Colorado Avalanche: 11
Máme za sebou i druhou třetinu utkání mezi San Jose Sharks a Colorado Avalanche. A stejně jako v první periodě, také nyní dosáhli domácí Žraloci dvou gólů. Colorado bude muset v závěrečných dvaceti minutách dohánět ztrátu čtyř kotoučů v síti. Uvidíme, co ještě duel nabídne.
40:00
39:12
Jenže Sharks si v přesilovce dlouho nezahráli, počet hráčů na ledové ploše se poměrně rychle srovná. Na trestnou lavici totiž míří domácí forvard Logan Couture (SJS), jenž je arbitrem souzen za sekání.
38:35
Další technická a teď hlavně zbytečná chyba Colorada, Andreas Martinsen (COL) totiž vyhodil puk mimo kluziště a bude muset na dvě minuty za katr. Je tu tedy opět přesilová hra pro San Jose Sharks.
38:02
Už začínají poslední dvě minuty prostřední části. Hra je ale velice brzy přerušena, Avalanche se totiž dostali do postavení mimo hru.
37:28
Pokračuje se kolem klece hostů, ale teď už Sharks jsou více v klidu a vědí, že se nevyplatí za tohoto stavu více riskovat.
37:11
Ještě jedna komerční přestávka ve druhé třetině, pak budeme pokračovat v jejím zbytku.
36:18
Tak se na to podívejme, co dokáže udělat jedna trefa s týmem, který je v laufu. Znovu velice důrazná ofenziva San Jose, která se dnes nenechá od brankáře soupeře jen tak snadno odstavit. Hned dvě dorážky na branku Calvina Pickarda, ta druhá už do branky Colorada prošla. Za autora gólu na 4:0 je označen domácí forvard JOEL WARD, jenž překonal ochránce svatyně soupeře. Uvidíme, jak bude Colorado nyní reagovat. Bez asistence.
35:28
Začátek přesilovky v pěti proti třem nevypadal ze strany San Jose Sharks vůbec dobře, domácí měli problém dostat se vůbec do útočné třetiny. Pak ale jednou přesně přešli přesně modrou čáru a bylo daleko veseleji. Joe Thornton totiž vymyslel parádní nahrávku na levou stranu, kde stál před více než z poloviny odkrytou klecí domácí snajpr JOE PAVELSKI. A ten už neměl vesměs žádné problémy s tím, aby poslal kus černé gumy do sítě. Pěkná akce. Asistence: Joe Thornton, Patrick Marleau.
34:35
A tohle bude přesilovka San Jose v pěti proti třem. Zbytečný faul Francoise Beauchemina (COL) podražením před vlastní brankou a je tu veliká možnost pro kalifornský celek.
34:15
Comeau se dokonce dostal do šance ve vlastním oslabení, Jonese svou střelou zápěstím ovšem nepřekvapil.
33:55
Avalanche se ale hned osvobozují a Sharks musejí začínat akci znovu od vlastní branky.
33:43
Druhé vyloučení pro Colorado v zápase a Sharks si tak zkusí znovu v přesilovku, šance pro domácí uniknout do ještě lepšího náskoku. Andreas Martinsen (COL) dostává dvě minuty za vražení na hrazení.
33:18
Martin Jones si po delší době také sáhne na puk a přidrží jej, zároveň tak domácí gólman zařizuje vhazování před svými zraky.
33:08
Tomáš Hertl vyslal rychlou, avšak především přesnou nahrávku na Thorntona. Ale ke střele na branku nedošlo, Barrie sražen nahozeným kotoučem a rozhodčí raději přerušuje hru. Ale zdá se, že Barrie bude v pořádku.
32:49
San Jose uspěchalo rozehrávku a posílá kus černé gumy až na zakázané uvolnění.
32:37
Mitchell ještě udržel útočnou třetinu pro Colorado, takže Avalanche mohli zůstat na puku v pásmu. Vzápětí ovšem hra přerušena, puk někde mezi diváky v hledišti.
32:03
Söderbeg se hnal před zařízení Martina Jones a pomalu se zdálo, že by se v pozici v mezikruží mohl dostat ke střele. Nakonec mu ale puk odskočil od hokejky.
31:39
Už se znovu hraje, Sharks trošku zariskovali v obranné třetině, ale risk se jim vyplatili a díky tomuto tahu nyní získali výhodu útočného pásma.
31:18
Hra přerušena, bude se vhazovat po konci komerční přestávky. Ještě předtím puk skončil mimo hrací plochu.
30:25
Ve třech proti dvěma chvíli unikali hostující muži, avšak vlastní vinou nakonec přišli o kotouč ve středním pásmu. Takže Sharks v pohodě vyhodí a dostřídají.
29:45
Následně Jarome Iginla mnohem více nebezpečný, teď může být Martin Jones rád, že útočník Colorada mířil vedle branky.
29:20
Hosté nyní měli co dělat, aby zkrotili puk na své obranné modré čáře. To se jim nakonec povedlo, ale Iginla se nestačil prodrat s kotoučem až k brance.
28:47
San Jose je kompletní a ani Colorado tedy první početní výhodu v zápase nevyužívá. Hra stále pokračuje bez přerušení a ve vysokém tempu.
28:03
Když už Tyson Barrie vypálil sám na branku, jeho rána zůstala těsně před brankovištěm zblokována
27:29
Tyson Barrie musel zakládat celou akci znovu z obranného pásma Avalanche. To se mu sice povedlo, avšak jeho spoluhráči stále čekají na lepší střelu.
27:01
San Jose Sharks poprvé v oslabení vyhazují kotouč přes všechny čáry, zatím se v pohodě brání oslabení soupeře.
26:31
Hned se hosté zmocnili kotouče po vhazování a Nathan MacKinnon se snažil dostat do zakončení. Domácí obrana mu ovšem tuto šanci neumožnila.
26:21
Bude se vylučovat poprvé v zápase na domácí straně barikády, obránce San Jose Brenden Dillon (SJS) totiž vyhodil puk mimo hrací plochu a dostane dvě minuty za zdržování hry. Dokáže Colorado nakopnout přesilová hra?
26:00
Colorado to zkusilo ve třech do útočného pásma, ale zůstalo v postavení mimo hru, takže hosté nemohli pokračovat směrem na branku.
25:18
Po delší časové odmlce se zase hraje za brankou Martina Jonese, tam probíhala dlouhá tahanice o puk. Vítězně z ní nakonec odcházejí hokejisté San Jose Sharks.
24:52
Couture a Donskoi už si ale vedli velice dobře. Uvedená dvojce nejdříve na klec Lavin vyslala střelu, následně také dorážku.
24:36
Joe Pavelski si najížděl do středního pásma, kde už čekal na nahrávku od spoluhráče, aby mohl unikat. To se ovšem nestalo.
23:55
Hned po novém buly nahození Holdena na Jonesovu klec. Ovšem gólman Sharks dobře viděl, takže to pro něj byla poměrně snadná práce.
23:38
Martin Jones a jeho dobrý zákrok, i když byl první v této třetině, rozhodně to pro něj nebyla vůbec jednoduchá práce.
23:20
Zdálo se, že San Jose vyhodí na zakázané uvolnění, ale puk ještě nejspíše někdo tečoval, takže hra může v souladu s pravidly pokračovat.
23:06
Vhazovat se bude ve středním pásmu, Colorado Avalanche se dostali do postavení mimo hru.
22:47
Tommy Wingels nyní v daleko větší šanci, Pickard jej stačil na poslední chvíli zastavit u tyčky svými betony.
22:10
Tomáš Hertl a jeho spoluhráč Tommy Wingels se řítili směrem na branku, ale ani jeden z nich nedokázal přesně zakončit. Nebyla to ovšem vůbec špatná akce.
21:43
Poslední vteřiny v této přesilové hře San Jose a zdá se, že Colorado oslabení zvládne bez inkasování.
20:58
Už jen necelá minuta a vyloučený hokejista Avalanche bude zpátky na ledě.
20:28
Patrick Marleau se hned dostal do šance na dorážku, ale tentokráte Calvin Pickard připraven, jeho první vážnější zásah ve druhé periodě.
20:08
San Jose samozřejmě ještě dohrává zbytek přesilovky z první třetině, konkrétně tedy její většinu.
20:01
Vše je připraveno na úvodní buly ve druhé třetině.
Zanedlouho budeme moci očekávat začátek druhé třetiny. Bude v ní znovu o něco lepší San Jose, nebo se dokáže Colorado výsledkově dotáhnout?
Střely na branku v první třetině

San Jose Sharks: 9

Colorado Avalanche: 6
Máme za sebou první periodu v San Jose, v té se dvakrát prosadili domácí muži, jednou se radoval také český útočník Tomáš Hertl. Sharks tedy vedou 2:0 a Colorado bude potřebovat zabrat, aby neinkasovalo další puky. Po přestávce se k duelu vrátíme.
20:00
19:54
Šest vteřin před koncem první třetiny nás ještě čeká první vyloučení zápasu. Dvě minuty za podražení inkasuje hostující hokejista Cody McLeod (COL), který bude doufat, že jeho spoluhráči situaci v oslabení zvládnou.
19:38
Ještě jeden kotouč z hokejky Marleau na branku Calvina Pickarda, ten jen s klidem vyrazil pryž do rohu. Pak San Jose přišlo o výhodu útočné periody.
19:12
Už běží poslední minuta úvodní dvacetiminutovky, hraje se převážně ve středním pásmu. Vypadá to, že ani jedna strana už nebude nyní chtít nikam kvapit.
18:56
Ještě jedna komerční přestávka v této třetině, poté už pokračujeme v jejím zbytku.
18:04
Trojice hráčů v domácím dresu se drala o puk za brankou Pickarda u mantinelu, ale tentokráte si Sharks šanci nevytvořili, Colorado vyhazuje touš pryč.
17:15
Colorado potřebovalo rychle vystřídat, také proto nahodilo puk přes všechny čáry. Avšak nejednalo se o zakázané uvolnění, pryž ještě někdo tečoval.
16:45
A znovu poměrně lacino ztracený puk Colorada v útočné periodě, tentokráte druhá útočná formace Lavin chybovala.
16:09
Nathan MacKinnon mířil bojovat o puk za domácí branku, ale tam proti němu byli dva hrát v tyrkysovém trikotu, takž neměl takovou šanci na úspěch.
15:08
Hosté se snažili rychle přejít modrou čáru a získat pásma, ale Žraloci si dnes věří také směrem do obrany. Tomáš Hertl zpátky na ledě, už si bude chtít tvořit novou šanci.
14:46
Už se sice znovu hraje, ale puk skončil po novém buly vytečovaný za branku.
14:34
Puk po střele Dillona v náruči Pickarda, vhazovat se bude po konci komerční pauzy.
13:58
Kalifornský klub posílá na ledovou plochu čerstvé síly. Sharks se teď rozhodně nebojí získat útočné pásmo a daří se jim to velice dobře.
13:18
Už se poměrně dlouho nepřerušovalo a hosté se snaží koncentrovat na hru před svou brankou, aby tam znovu nechybovali, podobně jako před chvílí.
12:40
Už to mohlo být o tři branky, ale Joe Thornton, podobně jako Tomáš Hertl, trefuje tyčku. Nyní tedy štěstí pro Laviny.
12:07
Po pravé straně to zkoušela také třetí útočná formace Colorada, ale jde vidět, že Avalanche jsou teď po dekou a Sharks určují tempo zápasu.
11:33
Sharks teď nebudou zbytečně riskovat a jen nahazují puk o zadní mantinel. Tam se o něj snaží bojovat Ward a Nieto.
10:13
Hokejová jízda českého útočníka TOMÁŠE HERTLA v posledních dnech pokračuje, tato branková situace znovu jen dokázala, jak moc si on i jeho celá útočná formace věří. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se San Jose nyní mělo utrhnout do vedení o dvě branky, ale Shakrs to sehráli parádně. Opět jen jednoduché nahození na branku Calvina Pickarda, právě Tomáš Hertl na hostujícím brankovišti předvedl důraz. Odchovanec Slavie došťouchal kus černé gumy za brankovou čáru a mohl se radovat ze svého dalšího zásahu v sezóně. Teď se samozřejmě hosté dostávají do mnohem větších trablí než doposud. Asistence: Marc-Edouard Vlasic, Joe Thornton.
09:58
Jen lehké nahození z úhlu, avšak Calvin Pickard jej raději podrží ve své rukavici. Vhazování před brankou Colorado Avalanche.
09:35
Joel Ward viděl, že má chvíli na pravé straně volno, tak chtěl zkusit zaútočit. Ale už byl na ledě příliš dlouho a nevyplatilo by se mu riskovat.
08:55
Dobrý obranný zákrok Brenta Burnse, ale ani on nakonec nezastavil Duchena. Zmíněný hokejista Avalanche ale stejně nakonec netrefil branku.
08:20
Nyní se hraje hodně ve středním pásmu, kde si ani jedna strana nechce dovolit hodně chyb. Následně pískáno další postavení mimo hru pro San Jose.
07:44
Tomáš Hertl mohl i v dnešním zápase přidat branku na své konto, ale teď trefuje tyčku branky Colorado Avalanche.
07:20
Už se pokračuje a Colorado na nic nečekalo a hned se chtělo hnát za vyrovnáním. Jenže puk hostům opět přeskočil na modré čáře, kde o něj přišli.
07:11
Zároveň se chystá komerční pauza, po jejím konci pokračujeme.
07:05
Pickard raději podrží puk v rukavici a nebude zbytečně riskovat.
06:19
Máme tu první branku zápasu poměrně brzy po jeho začátku, do vedení unikají domácí San Jose Sharks. A jde vidět, že nahození na branku od modré čáry letos Žralokům opravdu fungují, protože právě tato situace jim nyní pomohla získat první kotouč do sítě Calvina Pickarda. Nikoho navíc nepřekvapí, že puk nabral na modré čáře na hokejku bek Brent Burns. Ten sice nepropasíroval kus černé gumy až do sítě, ale dobře jej tečoval mladý dravec MELKER KARLSSON, jenž Burnsovo dílo dokončil. Colorado tedy bude muset reagovat, aby se nedostalo do ještě větších problémů. Asistence: Brent Burns.
05:50
Znovu domácí v útočné třetině.
05:10
Martin Jones dostal možnost zahrát si s kotoučem, jemu se nahrávka na spoluhráče povedla. A ti už hledají prostor k cestě kupředu, konkrétně Tommy Wingels.
04:55
Také Sharks uskutečnili rychlá přechod pásma, avšak právě ten je teď mrzel. Postavení mimo hru domácího týmu.
04:28
Hosté zůstávají v útočné třetině, Nathan MacKinnon si zkusil najít cestičku směrem k brance. Ale nakonec přišel o touš, protože proti němu byli dva sokové.
04:08
Jones má kotouč v rukavici, teď je zcela jistě rád, že se hra před ním přeruší a může být chvíli v klidu.
03:40
Söderberg byl úplně sám před brankou, už si dělal zálusk na zakončení, ale na poslední chvíli mu střelu z první pokazil jeden z domácích obránců.
03:05
Matt Nieto měl napravo volného spoluhráče, ale raději unikal sám, protože to bylo v dané situaci jistější. Pro domácí ovšem střelu na branku nezískal.
02:36
San Jose zvládlo buly v útočném pásmu, Zubrus se ovšem dostal s pukem jen za branku, z této pozice už nedokázal zakončit, tak zkusil alespoň vymyslet nahrávku.
02:14
Postavení mimo hru San Jose Sharks, zatím hodně technických přestupků na začátku duelu sledujeme.
01:59
Domácí Žraloci si museli dávat pozor, aby nechybovali s kotoučem na hokejkách za svou svatyní. Avšak nestalo se tak, hned vyvezli touš daleko od Jonese.
01:36
Další přerušení, tentokráte se pryž odrazila ze středního pásma někam mezi diváky, takže bylo jasné, že pokračovat se nyní nemůže.
01:29
Hra přerušena, zakázané uvolnění San Jose Sharks a hra se přesunuje před klec Martina Jonese.
01:08
Vlasic nahazoval kus černé gumy na branku a před klec si sjel Tomáš Hertl, který dobře tečoval před Pickardem. Ale touš se odrazil jen na zadní mantinel.
00:50
Brent Burns už ve středním pásmu dělal vše pro to, aby založil první dobrou akci San Jose v zápase. Ale jen těsně se Sharks nakonec nedostali do zakončení.
00:30
S kotoučem si navíc mohl zahrát sám brankář Avalanche Pickard, jeho rozehrávka však do středního pásma na spoluhráče nebyla tolik přesná.
00:08
Jako první se kotouče na vhazování zmocnili hostující hokejisté, ti se ale zatím nedostávají dopředu, jen zavážejí kus černé gumy za svou svatyni.
00:01
Tak dnes začneme ještě o zhruba pět minut později než obvykle, až po konci komerční přestávky. Vše je ale nachystáno a hala v očekávání fanoušků
Vše je připraveno na vhazování, můžeme se zcela jistě těšit na zajímavé utkání.
Pomalu se blížíme úvodnímu vhazování. Celky se sjíždějí na ledovou plochu, ještě si vyslechnou hymnu.

San Jose Sharks: Jones – Vlasic, Braun, Martin, Burns, Dillon, DeMelo – Hertl, Thornton, Pavelski – Nieto, Marleau, Ward – Donskoi, Couture, Wingels – Karlsson, Tierney, Zubrus

Colorado Avalanche: Pickard – Beauchemin, Johnson, Holden, Barrie, Redmond, Bigras – Tanguay, MacKinnon, Duchene – Landeskog, Söderberg, Comeau – Martinsen, Grigorenko, Iginla – McLeod, Mitchell, Skille

Rozhodčí: Dwyer, Charron – Sharrers, Berg.
Vítejte ještě jednou u dnešního utkání, tradičně začneme s malinkým zpožděním.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Budeme sledovat třetí vzájemný souboj aktuálně hraného ročníku mezi San Jose Sharks a Colorado Avalanche. Máme se na co těšit, oba týmy hrají v dobré formě a rády by další body do tabulky.

Tomáš Hertl (SJS) (9 + 15)
Předchozí vzájemné utkání

Týmy se spolu v této sezóně utkaly už dvakrát, naposledy na stejném kluzišti, kde proběhne duel dnes. Colorado Avalanche na konci loňského kalendářního roku porazili San Jose Sharks na jejich vlastním ledě poměrem 6:3.
SAN JOSE SHARKS

Vzestupná tendence Žraloků pokračuje. A to i přesto, že tým z Kalifornie v předchozím mači padl po vyrovnané bitvě rivalů s Los Angeles Kings. San Jose nadále hraje ve výborné herní formě, ve všech devíti předchozích duelech získalo alespoň bod, takže druhá příčka v Pacifické divizi rozhodně není dílem čiré náhody. Přestože na první Los Angeles čítají Sharks ještě slušnou bodovou ztrátu. Ještě před domácí porážkou s Kings v prodloužení si svěřenci trenéra DeBoera vyšlápli na Minnesotu, ještě o duel dříve zvládli také vřavu na ledě Arizona Coyotes. Velikou zásluhu na tom mají útočníci San Jose, mimo jiní i český forvard Tomáš Hertl (9 + 15), jenž si v posledních zápasech připisuje jeden kanadský bod za druhým. A je jasné, že Žraloci se mohou opřít i o svého gólmana Martina Jonese, jenž v týmu převzal roli jasné jedničky. Asi už nikoho nepřekvapí, že kanadské bodování vede snajpr Joe Pavelski (24 + 24). Urvou Sharks další výhru, či se jim alespoň podaří znovu bodovat?
COLORADO AVALANCHE

Dostane se nakonec kádr z Denveru do vyřazovacích bojů? To je samozřejmě ještě hodně vzdálená otázka, ale v Coloradu dělají vše pro to, aby se mohli jarního play-off zúčastnit. S pětapadesáti body se Avalanche nacházejí na páté příčce Centrální divize, stejně bodíků ovšem čítají také čtvrtí Minnesota Wild. Colorado hraje ve veliké pohodě, všechny poslední čtyři duely vyhrálo a zdá se, že by v kvalitní jízdě mohlo pokračovat. Laviny zvládly přehrát třeba Dallas Stars či St. Louis Blues, předtím také Buffalo Sabres a Winnipeg Jets. Přestože dnes Avs zajíždí na horký led do San Jose, který v posledních utkání vždy alespoň nějak bodovalo, může Sharks překvapit. Kanadské bodování stále vede Matt Duchene (22 + 18), v zádech se skvěle hrajícím dravým mladíkem Nathanem MacKinnonem (16 + 23).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.