1. Garret Sparks (TOR) 24 zák., 0 gólů, 100%

Československá stopa v utkání:
Roman Polák (TOR) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:42
Martin Marinčin (TOR) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:42
Andrej Sekera (EDM) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:35
Toronto Maple Leafs dává ve 48. minutě druhý gól, který týmů vlévá do žil potřebný klid. Edmonton Oliers s tímto stavem nic neudělalo. V závěru ještě výhru potvrzuje druhým gólem večera do prázdné branky Leo Komarov. Toronto se odlepuje od dna Východní konference, přeskakuje Carolinu a Columbus. Skvělým výkonem se pod výhru podepisuje gólman Sparks. Ten zažil debut snů, při své premiéře vychytává nulu.
59:40
Hala může oslavovat výhru, tenhle zápas Toronto zvládne, navíc se skvělým debutem Sparkse.
58:59
Toronto právě vstřelilo branku!
Nilsson zase z branky rychle odjel. Jenže jeho tým se nechal na polovině obrat o puk. James van Riemsdyk pak jen nahrál na volného LEA KOMAROVA, který trefil prázdnou branku.
Asistence: James van Riemsdyk
58:35
A Nilsson se bude muset do branky vrátit. Zakázané uvolnění předvádí i Edmonton.
58:14
A hráči Toronta to zkoušeli do prázdné přes celé hřiště. Je z toho zakázané uvolnění.
58:05
A Edmonton má prázdnou branku. Jde to zkusit se šesti hráči v poli.
58:05
Tam ale o puk rychle přichází. Z protiútoku pálí Purcell. Sparks chytá.
57:52
Bozak získává puk a vyráží do útoku.
57:08
56:27
Letestu se napřahuje ke střele od modré, ale je při střele zastaven obráncem.
55:30
Spaling ujíždí v oslabení. Recept na Nilssona nenachází.
55:08
A Edmonton si v závěru zahraje přesilovku. Gardiner jde ven za podražení.
54:35
Sparks dál odolává. Nyní zneškodňuje střelu od modré.
53:28
Nyní pro změnu icing Toronta.
53:05
Klefborm střílí od modré, Sparks vyráží do bezpečí.
52:10
A další zakázané uvolnění Edmontonu.
51:41
Toronto v útoku, Edmonton tento tlak přerušuje zakázaným uvolněním.
50:50
Zakázané uvolnění Edmontonu.
50:23
Edmonton se nevzdává. Jeho útoky jsou ale nyní bez potřebné šťávy.
49:00
Druhý gól domácí tým uklidnil, nemusí bránit jen jednobrankový náskok.
47:33
Gól platí. Radost v Air Canada Centre může propuknout naplno! Kadri ale nebyl daleko od hry vysokou holí. Každopádně pro Toronto je druhá branka důležitá.
47:33
NAZEM KADRI tečuje střelu od modré. Jestli to ale nebylo vysokou holí. To teď bude zkoumat videorozhodčí. Od modré střílel Jake Gardiner.
Asistence: Jake Gardiner, James van Riemsdyk
46:51
46:27
Hall přihrával Purcellovi. Sparks se musel ještě natahovat po puku, který mu vypadl.
46:03
Sparks opět vychytává Halla. Pokračovat se bude vhazováním po jeho pravé ruce.
45:08
Parenteau poslal nebezpečný puk před branku. Ten naštěstí pro Nilssona nikoho nenašel.
43:39
Roman Polák chtěl zahrát puk z nebezpečného prostoru k mantinelu. Nešťastně ho ale vyhazuje do obličeje Klefborm. Ten míří do šatny, bude tam krvavé zranění.
43:20
Poslední minutu se Toronto nemohlo dostat do útočného pásma.
42:04
A Gardiner si připisuje povedenou střelu. Nilsson ale také povedený zákrok.
41:50
A domácí se po oslabení dostávají do útoku.
41:02
40:46
Toronto se dostává do útočné akci v oslabení. Olejářům se přesilová hra na úvod třetí třetiny nedaří.
40:01
Statistiky:

Střely na bránu: 16:16
Hity: 24:17
Vhazování: 18:15
Trestné minuty: 4:6
Začátek druhé třetiny se domácím nepovedl. Edmonton zdobila aktivita, podobně jako v první třetině. Maple Leafs se nakonec i díky přesilovým hrám zvedli. Pak už jsme sledovali šance na obou stranách. I několik velkých. Edmonton trefil i brankovou konstrukci. Ve druhé třetině branka nepadla, do té třetí tak jde s nejtěsnějším vedením Toronto.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:27.
40:00
39:53
Schultz tvrdě střílí od modré. Bohužel nepřesně.
39:39
Toronto neúspěšně vyhazuje, Edmonton dál útočí.
39:02
Hunwick se snažil Draisaitla zastavit hákováním. Jde si odsedět svůj trest.
39:00
Draisaitl ve skvělé šanci. Ujížděl obránci, Sparks ho skvěle vychytal. Německý útočník byl faulován.
37:42
36:32
Nyní po protiútoku chytá puk Sparks. Hráči se následně pošťuchují.
36:12
Vše ukončuje zákrok Nilssona. Ten si nechává puk a přerušuje tlak soupeře.
35:54
Korpikoski už si dojel pro hůl, Toronto ale dál útočí.
35:12
Nurse ztratil při bránění hokejku, půjčuje mu ji Korpikoski. Edmonton se tak brání ve čtyřech hráčích s holí.
34:32
Parenteau pálí od modré, Nilsson vyráží do rohu.
34:05
Nugent-Hopkins v nádherné pozici. Forhandem střílí nad.
33:39
Nilsson si nechává puk po výpadu van Riemsdyka.
32:22
31:56
Zbytečný ofsajd Toronta při rychlém útoku.
31:42
Gardiner pálí od modré. Nilsson vyráží a Edmonton vyhazuje.
30:44
Opět povedený vstup do přesilovky nám ukazuje Toronto. Vydrží mu to celé 2 minuty?
30:22
Prohřešku se dopouští Pouliot. Sekání. Toronto si zahraje třetí přesilovku v zápase.
30:10
Kadri ve výborné pozici mezi kruhy. Nilsson jeho tvrdou střelu vyráží.
29:00
Puk končí opět v hledišti, hra se přerušuje. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
27:09
Schultz trefuje tyč z pravého kruhu. Teď při Torontu stáli všichni svatí.
26:43
Toronto už se probralo. Van Riemsdyk opět střílí. Nilsson ho lae opět vychytává.
25:49
Puk končí v ochranné síti, vhazovat se bude v obraném pásmu Toronta.
25:05
Winnik střílí backhandem z otočky. Nilsson vyráží, byť trochu nejistě.
24:27
Hall tvrdě střílí, Sparks vyráží.
24:12
Zbytek přesilovky už se Torontu nepovedl. Edmonton v plném počtu.
23:03
Nilsson vyráží střelu van Riemsdyka do ochranné sítě. Výborný začátek přesilovky.
22:12
Hendricks si jde sednout za hákování. Ideální okamžik, aby se Toronto vzchopilo.
21:15
Toronto se v prvních minutách trápí.
20:29
V úvodu třetiny Edmonton vyslal hned několik střel. Ta nejnebezpečnější byla z hole Draisaitla. Sparks připraven.
20:01
Statistiky:

Střely na bránu: 3:8
Hity: 8:7
Vhazování: 5:5
Trestné minuty: 2:2
Domácí tým využil přesilovou hru a vede po první třetině 1:0. Toronto využilo svou jedinou větší šanci. Další jsme viděli od hráčů Edmontonu. Ten se ale branky nedočkal. Debutanta Sparkse ale zaměstnal v první třetině dostatečně. 22-letý Američan zatím odolává a se svým výkonem může být spokojen. Do druhé třetiny by to chtělo ale zlepšení i od hráčů v poli, jinak Toronto může brzo inkasovat.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:32.
20:00
19:30
V poslední minutě už Toronto nejspíš ubrání vedení.
18:55
Eberle střílí z velkého úhlu, ale dobře. Sparks připraven.
17:55
Jedna slušná střela tam byla, ale Toronto už se z tlaku vymanilo.
17:30
Toronto se zase brání. Teď to vypadá jako by Edmonton hrál přesilovku.
16:32
Dva pěkné zákroky si připisuje Sparks. První střelu vyráží, následně ránu Sekery od modré chytá.
15:05
Davidson se dostal hladce do útočného pásma, spoluhráči ho nenásledovali. Edmonton tak opět snadno ztrácí puk.
14:13
A je tomu tak. Hráči Maple Leafs v plném počtu.
13:30
Vypadá to, že Toronto tohle oslabení ubrání bez nějakých potíží.
12:45
Edmonton nám zatím nepředvádí dobrou přesilovku, nemůže se usadit v útočném pásmu. A to teď Sparks chyboval při rozehrávce za brankou.
12:13
Morgan Rielly bez cizího zavinění vyhazuje puk do hlediště. Zdržování hry, přesilovka pro Edmonton.
11:50
Olejáři tlačí. Hall a Draisaitl dělají obraně Toronta vrásky na čele nejvíce.
11:00
Edmonton se nakonec vymanil z tlaku.
10:20
Toronto nějakou minutu už tlačí Toronto. Zvládlo i vystřídat.
09:25
Marinčin nakonec vyslal dobrou střelu na Nilssona, ten i přes špatný výhled vyráží.
09:00
Icing Edmontonu, hra se přesune před Nilssona.
07:40
Edmonton by chtěl samozřejmě rychle odpovědět. Dostává se do útočného pásma.
06:45
Výborně sehraná přesilovka. Van Riemsdyk přihrává z pravého kruhu před branku na LEA KOMAROVA. Ten měl poměrně snadný úkol a zhostil se ho na výbornou. Přesilovka využita, Toronto vede 1:0.
Asistence: James van Riemsdyk, Dion Phaneuf
05:33
Draisaitl hákoval, jde na trestnou lavici.
05:15
Signalizované vyloučení. Toronto si zahraje přesilovku.
04:49
A opět Sparks, tentokrát Hall zlobil.
03:46
Před brankou Edmontonu bylo nezvykle hodně prostoru, stál tam osamocený Kadri. Komarov mu nepřesně adresoval puk.
03:05
Draisaitl nepřekonal obránce a přichází o puk.
02:17
A Olejáři se také dostali k prvnímu útoku. Sparks si připisuje první větší zákrok v NHL.
01:48
Polákova přihrávka z obrany byla nepřesná a k puku se dostává Edmonton.
01:00
Úvodní vhazování vyhrálo Toronto, které je v první minutě i na puku.
00:01

Toronto Maple Leafs: Sparks (Bernier) – Gardiner, Phaneuf (C), Hunwick (A), Rielly, Marinčin, Polák – van Riemsdyk, Kadri, Komarov – Matthias, Bozak (A), Parenteau – Holland, Froese, Boyes – Grabner, Spaling, Winnik

Edmonton Oilers: Nilsson (Talbot) – Nurse, Sekera, Klefborm, Schultz, Fayne, Davidson – Hall (A), Draisaitl, Eberle (A) – Korpikoski, Nugent-Hopkins (A), Purcell – Pouliot, Letestu, Hendricks – Gazdic, Lander, Pakarinen

Rozhodčí: Kimmerly, Rooney – Rody, Amell.
Roman Polák (TOR) – 21 zápasů, 0+3, +1
Martin Marinčin (TOR) – 13 zápasů, 0+0, -3
Andrej Sekera (EDM) – 23 zápasů, 2+8, -4
Toronto je poslední v Západní konferenci, přesto má o bod více, než jeho dnešní soupeř z Východní konference. A Edmonton má i o zápas více. Maple Leafs měli uprostřed listopadu slušnou formu. Až nezvykle často vyhrávali. Konec měsíce už tak slavný nebyl, přišli 2 porážky s Bruins a jedna s Capitals.

Edmonton může být spokojen s posledním zápasem. V Consol Energy Center obral Tučňáky po nájezdech o body. Jinak jsou výkony obou dnešních soupeřů podobné. Většinou podprůměrné, někdy se zápas povede.