S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 18 506 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů nashledanou!
TŘI HVĚZDY ZÁPASU

1. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 1+2
2. Jason Chimera (WSH) 0+3
3. John Carlson (WSH) 1+0
Utkání je tedy definitivně u konce a tři body si do tabulky připisuje favorizovaný Washington. Ten šel do třetí třetiny s dvougólovým vedením, které dokázal zásluhou Jevgenije Kuzněcova a Dmitrije Orlova ještě navýšit. Při skóre 6:2 se sice ještě trefil hostující Andreas Martinsen, avšak na tento gól dokázal v závěru zareagovat Karl Alzner, jenž uzavřel dnešní gólové hody.
59:46
Colorado se ještě snaží, ale ani případná branka by na výsledku vůbec nic nezměnila. Domácím se navíc ještě podařilo dostat puk do středního pásma.
58:49
U střídačky Colorada se do konfliktu dostal Tom Wilson (WSH) s Codym McLeodem (WSH) a je z toho desetiminutový trest pro oba soky.
58:08
Další pohledná kombinace Washingtonu v útočném pásmu už k zakončení nevedla, nicméně u puku budou stále právě svěřenci Barryho Trotze.
56:16
Washington právě vstřelil branku!
Aktivita domácích stále neupadá a je z toho sedmá branka v síti Colorada. Caps se několik desítek vteřin drželi v útočném pásmu a vše nakonec parádní přihrávkou vyřešil Oshie, který našel KARLA ALZNERA, jenž střelou po ledě překonal Pickarda v bráně Lavin. Asistence: T.J.Oshie, Alexander Ovečkin
55:32
Zákrok Calvina Pickarda, jenž zlikvidoval Johanssonovu ránu, přináší poslední komerční přestávku.
55:11
Nyní už se sice puk dostal až k Holtbymu, avšak domácí jej záhy posílají mezi modré čáry.
54:33
Washington je ale stále v útočném pásmu a snaží se vymyslet nějakou zajímavou kombinaci, která by vedla k sedmé brance.
53:57
Domácí se řítili do přečíslení dvou na jednoho, Ovečkin našel přihrávkou hůl Bäckströma, ale toho v rozhodujícím momentě vyrušil vracející se hráč Colroada, který puk poslal do rohu.
51:52
Colorado právě vstřelilo branku!
Naprosto z ničeho přichází branka Colorada. Grigorenko dostal kotouč na modrou čáru, kde byl Redmond, který puk nahodil na bránu a díky parádní cloně a teči ANDREASE MARTINSENA hosté slaví třetí branku v síti Bradena Holtbyho. Asistence: Zach Redmond, Michajl Grigorenko
51:21
Holtbyho zákrok přináší další komerční přestávku. Troufnu si mezitím říct, že 8 minut a 39 sekund před koncem třetí třetiny je opravdu rozhodnuto.
50:07
Neuvěřitelné, co se teď stalo! DMITRIJ ORLOV předvedl nejprve parádní stahovačku, díky které se dostal před Pickarda, jenž zasáhl, ale poté si myslel, že má kotouč ve výstroji, což byl velký omyl. Puk se totiž zjevil opět na holi ruského mladíka, kterého už si nikdo nevšímal a byla z toho jednoduchá branka do odkryté brány! Asistence: Jason Chimera, Jay Beagle
48:53
A znovu je puk jen ve středním pásmu, což Washingtonu jistě zcela vyhovuje.
48:37
Po pátém zářezu Washingtonu sledujeme snahu Lavin. Nějaký výraznější tlak si ale zatím hosté nevypracovali a domácím se v pohodě daří odvracet jeden atak za druhým.
47:25
Tvrdou střelu Gabriela Landeskoga dokázal zneškodnit Holtby a přichází jedna z posledních reklamních přestávek.
46:34
Tohle už budou mít hosté hodně složité. Chimera se protáhl podél mantinelu do útočného pásma a poté poslal kotouč směr brána. Před Pickarda si sjížděl JEVGENIJ KUZNĚCOV, který jen tak lehce hokejkou lízl kotouč, čímž ho usměrnil přesně mezi betony hostujícího brankáře. Asistence: Jason Chimera, Matt Niskanen
46:18
Rychlý protiútok ve vlastním oslabení podnikli hráči Colorada, avšak nyní už musel zasahovat Calvin Pickard, který zastavil Ovečkinovu ránu.
45:10
Hned po vyhraném vhazování a přihrávce Ovečkina pálil z první Marcus Johansson. Rána švédského forvarda minula bránu.
45:05
Nathan MacKinnon (COL) nezpracoval rozehrávku svého spoluhráče a poté podrazil Ovečkina, který mu uzmul kotouč. Přesilová hra pro Caps.
44:48
Domácí tentokrát jen protečovali kotouč do útočného pásma a odjíždějí střídat. Útok si tedy můžou připravit hráči Colorada.
43:07
Michael Latta se z rohu kluziště natlačil před brankoviště, avšak Pickard se roztáhl na brankové čáře a zastavil gólovku levým betonem!
42:52
Čárový rozhodčí zřejmě zaregistroval ofsajd a přerušuje hru. Colorado je lehce aktivnější, ale vhazovat se bude blíže pásma Lavin.
42:06
A mohlo být sníženo na rozdíl jediné branky! Grigorenko vlétl do útočného pásma, našel volného spoluhráče, ale tomu zakončení příliš nesedlo a nakonec pálil jen do betonů domácího brankáře.
41:38
Vysoká hůl jednoho z domácích zapříčinila vhazování po pravici Holtbyho. Hosté se díky tomu usazují v útočném pásmu.
40:50
Hodně překvapivě to zkusil Gailjev! Mladý útočník Washingtonu napálil puk od mantinelu na bránu a z velkého úhlu trefil tyčku!
40:36
Hosté vstoupili do třetí třetiny aktivně, ale nyní už je pískán ofsajd Washingtonu. Následuje buly ve středním pásmu...pochopitelně.
40:01
Tak konečně jeden neznámý muž, zřejmě z technické čety, vypnul blikající světlo za Holtbym a třetí část může začít.
Hráči už jsou připraveni na úvodní buly třetí třetiny, avšak zatím jsme se nedočkali zhasnutí červeného světla za bránou Bradena Holtbyho. Zřejmě nikdo na ledě nyní neví, co je příčinou tohoto zpoždění.
Další třetina začne přibližně v 3:01.
I druhá část zápasu je za námi a tentokrát už jdou hosté do kabin v rozhodně lepší situaci než po první třetině. Aktivnější Colorado totiž dokázalo vstřelit branku ve 26. minutě, když se trefil Cody McLeod, a poté ještě 119 sekund před koncem třetiny. V čase 38:01 se prosadil Nathan MacKinnon. Dá se tedy říct, že před závěrečnou třetinou je zápas stále otevřený.
40:00
39:39
Ovečkin s Oshiem se během několika vteřin zjevili v dobrých střeleckých pozicích, avšak Calvin Pickard už své konto v druhé třetině inkasovanou brankou nezatíží!
38:55
Aktivní hráči Colorada by sice jistě rádi stihli snížit na 4:3, ale momentálně je kotouč poměrně daleko od gólmana domácího týmu, kterému tak nebezpečí nehrozí.
38:01
Nakonec se ale hostům podařilo přesilovou hru využít a je tady rozdíl pouhých dvou branek. NATHAN MACKINNON tak dlouho vyčkával až se k němu z nepřehledné situace před Holtbym odrazil kotouč a hostující útočník ho poslal okamžitě do sítě. Asistence: Gabriel Landeskog, Matt Duchene
37:32
Přesilová hra se hostům zatím vůbec nedaří. kotouč letí do středního pásma a početní výhoda se za chvíli přelije do své druhé poloviny.
36:38
Bude se vylučovat. Jevgenij Kuzněcov (WSH) u mantinelu přikryl kotouč rukavicí a je za to potrestán dvěma minutami na lavici hanby.
35:52
Komerční přestávka je už dávno minulostí, nicméně po ní se zatím ani jeden z týmu do šance dostat nedokázal. Kotouč je za svatyní Bradena Holtbyho.
35:01
Hra je přerušena a to je čas na krátkou komerční přestávku.
34:41
Na druhé straně se v dobré střelecké příležitosti zjevil jeden z hostů, avšak nyní už je puk ve středním pásmu.
34:04
Kuzněcov vystihl rozehrávku Colorada a okamžitě našel volného Chimeru. Zakončení z poměrně velkého úhlu ale letělo pouze do hrudi připraveného Pickarda.
33:51
32:48
Další kombinaci už ale domácí vymysleli parádně a Oshie měl gól na holi hned dvakrát. Ani jednou však přesněji zakončit nedokázal a nic tomu nepomohl ani pokus o teč v podání Bäckströma.
32:27
Domácí jsou sice poté, co Colorado vyhodilo puk do středního pásma, znovu před Pickardem, ale jejich kombinace není zatím nikterak přesná.
31:51
Po tvrdém souboji u mantinelu se u červené čáry strhla šarvátka! Chris Wagner psychicky vůbec nezvládl tvrdý hit od Michaela Latty a snažil se domácímu hráči oplatit atak pěstmi. Výsledkem je přesilová hra pro Washington, neboť Wagner (COL) dostává dvě trestné minuty za hrubost a pět za rvačku. Latta (WSH) dostal jen pětiminutový trest.
31:36
Puk si to namířil na střídačku hostujícího týmu a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
31:12
Domácí svírají Colroado v kleštích. Pickard si mezitím připsal další úspěšný zákrok, avšak u kotouče je znovu domácí hráč.
30:34
Söderberg měl před několika vteřinami hodně prostoru, vypálil zápěstím, avšak svižnou ranou trefil jen rameno Holtbyho. Na druhé straně se za obranou soupeře zjevil T.J.Oshie, který zakončoval pomocí bekhendové kličky. I v tomto případě se vyznamenal brankář, jmenovitě Calvin Pickard!
29:58
Dvě nebezpečné nahození dokázala obrana Washingtonu zneškodnit, avšak beci Colorada vrací puk hodně rychle k útočné modré čáře.
29:23
Povedenou akci má za sebou Justin Williams, jenž však nakonec mířil přeci jenom o několik centimetrů nad. Vhazovat se i přesto bude v pásmu Colorada.
28:49
Na druhé straně zahrozil Duchene, který bekhendovou přihrávkou hledal najíždějícího si spoluhráče. Puk nakonec míjí bránu a domácí rychle přenáší hru dále od své brány.
28:08
27:38
Nádherná a hlavně přesná kombinace Washingtonu skončila až u zcela volného Chimery, který měl před sebou odkrytou ránu, ale z hranice brankoviště puk špatně trefil a pátou branku Caps zatím nevsítil!
27:11
Kuzněcov nahazoval puk před bránu, kde se snažil tečovat Chimera, nicméně puk je opět a zas v rukavici Calvina Pickarda.
26:59
A po přihrávce Bäckströma měl kotouč na hokejce znovu Oshie! Jeho další dělovka skončila jen v lapačce hostujícího brankáře!
26:24
Jedovatou ránu T.J.Oshieho likviduje Pickard! Náhradní brankář Lavin je zatím od svého příchodu velmi pozorný a dokázal lapit dosud všechny pokusy soupeře.
26:08
Domácí budou mít záhy po inkasované brance opět šanci navýšit vedení. Za faul kolenem je dvěma trestnými minutami potrestán Jerome Iginla (COL).
25:31
Po zakázaném uvolnění Washingtonu se hosté dokázali udržet v útočném pásmu a snižují! Bäckström nevyvezl kotouč za modrou čáru a výsledkem byla rychlá kombinace, kterou CODY MCLEOD přesným zakončením proměnil v první branku svého celku. Přesunující se Holtby neměl šanci. Asistence: Blake Comeau, Carl Söderberg
24:58
Lavinám se podařilo vyvést puk z vlastního pásma, ale to bylo také vše, co se hostům povedlo.
24:39
Domácí sice jen nahazují kotouč k zadnímu mantinelu, avšak i přesto se právě hráči Caps dostávají k puku jako první.
23:46
Obrovská šance Washingtonu! Williams si nádherně pohrál s jedním z beků Colorada, ale poté ani on ani Johansson nedokázal dostat kotouč do brány zcela rozhozeného Pickarda!
22:34
T.J.Oshie nikterak nebezpečnou střelou protáhl Pickarda. Vhazovat se bude právě u brankáře hostujícího celku.
22:19
Lavinám to dnes prostě a jednoduše nejde. Jednoduchou přihrávku na modrou čáru nezpracoval jeden z hostujících beků a onen hráče se musel hodně rychle zorientovat, aby odvrátil hrozbu začínajícího brejku soupeře.
21:38
Icing Colorada sice vrátil hru před Pickarda, ale hosté kotouč okamžitě přenesli do útočného pásma, kde se pokusí ohrozit Holtbyho.
20:54
Calvin Pickard si poprvé osahal kotouč, když se k němu došouralo pomalé nahození. Rozhodně lepší než kdyby Pickard čelil hned v úvodu nějaké větší šanci.
20:01
Tak trochu podle očekávání nastupuje do brány Colorada Calvin Pickard! Ani se Berrovi nedivím, že se mu na led po třetině, ve které dostal čtyři góly, vůbec nechtělo.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:02.
Je za námi třetina hrůzy pro Colorado, které jde do kabiny se čtyřgólovým nášupem! Domácí těžili především ze skvělého vstupu do utkání, když se během deseti minut postupně trefil Justin Williams, Alexander Ovečkin a John Carlson. Poté se hra trochu uklidnila a šanci měli také hosté, avšak v samém závěru se při hře 4 na 4 prosadil ještě Nate Schmidt, který 43 sekund před koncem třetiny uzavřel skóre první části. Hosté musí opravdu hodně přidat jinak odjedou s velkým debaklem.
20:00
19:17
Teď už ale Berra kapituluje počtvrté! První zakončení sice ještě hostující brankář dokázal vyrazit betonem, nicméně poté se kotouč dostal na hokejku NATEA SCHMIDTA a ten neskutečně přesnou střelou poslal kus černé pryže pod břevno! Bez asistence.
18:27
Reto Berra čelil překvapivému zakončení z obrovského úhlu, avšak zaskočit se hostující brankář nenechal a bez větších potíží dokázal přerušit hru.
18:14
Po přerušení hry se do sebe krátce pustila dvojice Tom Wilson (WSH) – Jerome Iginla (COL), ale nic většího z toho kvůli včasnému zakročení rozhodčích nebylo. Výsledkem jsou však aspoň dvě trestné minuty za hrubost pro oba hráče.
17:51
Zřejmě tyčka zachránila Holtbyho poté, co Nick Holden obdržel skvělou přihrávku do volného prostoru!
17:22
Washington se ne a ne vymanit z vlastního pásma. Hosté momentálně skvěle napadají a dostali Caps pod tlak.
16:35
Ani jednomu z týmů se nyní nepodařilo usadit se v útočném pásmu a výsledkem je znovu pouze nahození kotouče, které pod svou lapačkou schoval Berra.
15:49
Domácí málem využili další špatné rozehrávky Colorada, nicméně nakonec se kotouč dostal z pásma hostujícího týmu až k Holtbymu a ten přerušuje hru.
15:22
Reto Berra měl na druhé straně menší potíže se zastavením slabé střely od modré čáry, avšak nakonec si poradil a svým zákrokem zařídil další komerční přestávku.
14:08
Jedovatá střela z levé strany v podání Johnsona Holtbymu vypadla z lapačky do brankoviště, ale poblíž brány se nenacházel ani jeden z hráčů Colorada a k dorážce do odkryté svatyně tak naštěstí pro domácí nedošlo. Hosté se začínají osmělovat!
13:44
Slabé nahození mířilo přesně do brankoviště Holtbyho a ten raději přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho levici.
13:08
Nyní už to sice vypadalo nadějně, avšak to by se na hranici brankoviště musel dostat k dorážce jeden z trojice dotírajících hráčů Lavin.
12:57
Po delší době se Colorado usazuje v útočném pásmu. Holtby ale zasahovat zatím nemusel.
12:21
Nepřesná rozehrávka hostujícího celku končí zakázaným uvolněním a vhazováním u Berry.
11:51
Mohlo být ještě hůř, ale Wilsonova přihrávka před bránu na holi najíždějícího si hráče Caps nakonec o pár centimetrů neskončila. Domácí jsou však ve velké pohodě a soupeře zatím k ničemu nepouštějí.
11:35
Další atak Washingtonu zastavil ofsajd. Následuje druhá komerční přestávka zápasu.
10:00
A už je to 3:0! Hned po vhazování a střele Kuzněcova byly před svatyní Reta Berry obrovské zmatky, ze kterých se kotouč dostal až na modrou čáru, kde stál připravený JOHN CARLSON, jenž puk napálil do odkryté části branky. Berra byl nyní úplně mimo postavení a snad ani nemohl zasáhnout! Asistence: Jevgenij Kuzněcov, Marcus Johansson
09:52
Nepříjemné zakončení Williamse zlikvidoval Reto Berra. Vhazovat se bude po pravici švýcarského brankáře.
09:17
Tak nakonec Chimera s Beaglem nevymysleli vůbec nic, avšak naprosto stejně si počínali hosté na druhé straně. Caps vyváží kotouč znovu do neutrální zóny.
08:39
Teď už jsme však na druhé straně kluziště, kde kombinuje Chimera s Beaglem. Uvidíme, co tito dva domácí hráči vymyslí.
07:55
Po komerční přestávce už se znovu pokračuje ve hře. Hosté sice pouze nahodili puk za Holtbyho bránu, nicméně špatná rozehrávka jednoho z domácích poslala kotouč právě k hráči Lavin.
07:15
Jenže nyní špatně zapracovala defenzíva Lavin a domácí jdou do dvoubrankového vedení! Po nedůrazu za bránou Berry získal kotouč Bäckström, jenž okamžitě našel hůl ALEXANDERA OVEČKINA, který dělovkou nedal švýcarskému brankáři sebemenší šanci. Asistence: Nicklas Bäckström, Taylor Chorney
06:56
Znovu se puk po útoku domácích vrací do středního pásma. Obrany zatím fungují na výbornou.
06:14
Zatím sledujeme hodně bojovné utkání. Ani jeden z celků se nedostává přes střední pásmo zrovna jednoduše a útoky většinou končí okamžitě po přechodu do pásma soupeře.
05:28
Caps se zmohli pouze na nahození ze středního pásma, avšak hostující hráči si neporadili o nic lépe a záhy vrátili kotouč domácím.
04:39
Dmitrij Orlov se snažil seč mohl, ale nakonec zachytil kotouč až ve středním pásmu a Washingtonu je pískán ofsajd.
04:13
Domácí pokračují v aktivitě a opět jsou v útočném pásmu. Colorado se zatím ne a ne dostat do tempa.
03:05
Už to vypadalo, že domácí z přesilové hry nic nevytěží, ale nakonec s návratem vyloučeného hráče skórují! Bleskovou souhru v útočném pásmu vyřešil Jason Chimera výbornou přihrávkou na volného JUSTINA WILLIAMSE a ten se z předbrankového prostoru nemýlil. Asistence: Jason Chimera, Jevgenij Kuzněcov
01:53
Po další ráně Ovečkina končí puk až v ochranné síti a hra je proto přerušena. Oba týmy střídají a chystají se na buly po levici Berry.
01:21
První střelecký pokus zápasu si připisuje Alexander Ovečkin. Dělovka "nejgólovějšího" Rusa v historii NHL letěla pouze do betonu švýcarského brankáře Colorada.
01:12
Hostům se podařilo vyhodit puk přes celou ledovou plochu a Caps tak musí začít útok až od vlastní brány.
01:05
Hned na začátku zápasu budeme svědky přesilové hry. Hostující Cody McLeod (COL) je vyloučen za nedovolené bránění.
00:27
První útok zápasu obstarali hostující hráči, nicméně ti Holtbyho k zákroku zatím nedonutili a kotouč končí po chvíli až za bránou Rata Berry.
00:01
Pojďme se zatím podívat na dnešní brankáře. Domácí Braden Holtby nastupuje do branky po jednom volném zápase, ve kterém chytal náhradník Philipp Grubauer. Gólman Caps patří k elitě mezi brankáři NHL, neboť si drží skvělý průměr 1.94 gólu na zápas. Hostující Reto Berra má pro změnu skvělou úspěšnost 93.4%, což ho mezi gólmany s aspoň deseti odchytanými zápasy řadí na čtvrté místo! Můžeme se tedy jistě těšit na velké představení dvou skvělých gólmanů.
Dnešní utkání začne tradičně s menším zpožděním. Úvodní buly můžeme očekávat až tak v 1:10.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson (A), Schmidt, Alzner, Niskanen, Chorney, Orlov – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Johansson – Galijev, Beagle, Chimera – Wilson, Latta, Laich

Colorado Avalanche: Berra (Pickard) – Johnson, Beauchemin, Barrie, Holden, Redmond, Gormley – Duchene, MacKinnon, Landeskog (C) – McLeod (A), Söderberg, Comeau – Iginla (A), Martinsen, Grigorenko – Skille, Wagner, Everberg

Rozhodčí: Rob Martell, Dean Morton – Derek Amell, Jonny Murray.

COLORADO AVALANCHE

Hosté jsou na rozdíl od domácích ve spodních patrech tabulky, přesněji na 13. místě Západní konference. Z devatenácti zápasů Colorado vyhrálo celkově pouze sedmkrát a to stačí na chabých 15 bodů. Momentálně mají Laviny navíc v zádech dvě porážky a to při skóre 9:4, což není rozhodně nic chvályhodného. Bodově Colorado nejvíce spoléhá na Nathana MacKinnona, který je s 20 body na jedenácté pozici kanadského bodování NHL.

WASHINGTON CAPITALS

Domácí si zatím vedou opravdu velmi dobře a po osmnácti odehraných zápasech jsou se ziskem 25 bodů na třetí příčce Východní konference. Největší síla Washingtonu spočívá především v defenzivní činnosti. Ve zmíněných osmácti utkáních totiž Caps inkasovali jen 41krát, což je druhý nejlepší počin celé ligy.

20.11.2015 Washington – Dallas 2:3
19.11.2015 Detroit – Washington 1:2 pp.
14.11.2015 Washington – Calgary 2:3 pp.
13.11.2015 Philadelphia – Washington 2:5
11.11.2015 Detroit – Washington 1:0
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL, ve kterém Washington Capitals přivítá Colorado Avalanche. Utkání začíná v 01:00.