Milan Michálek (OTT) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:40
Tři hvězdy utkání:

1. Alex Ovečkin (WSH) 2+0
2. Nicklas Bäckström (WSH) 0+3
3. Philipp Grubauer (WSH) 32 zák., 1 gól, 97,0%
Každý, kdo sledoval dnešní utkání si kladl otázku, dosáhne Alex Ovečkin proti Ottawě Senators v domácím prostředí Verizon Center na jubilejní 500. gól v kariéře NHL? A odpověď zní, ano! Alex Ovečkin vstřelil ve druhé třetině jako 43. hráč v historii NHL 500. gól a v té třetí k němu následně přidal další. Skvělé utkání kromě Ovečkina odehráli také Nicklas Bäckström, Jason Chimera a Andre Burakovsky, kteří všichni tři zaznamenali dva kanadské body za dvě asistence, tedy až na prvního jmenovaného, ten zaznamenal o jednu asistenci více. Jediný gól hostů vstřelil v úvodu prostřední části Mike Hoffman, jinak se ale Ottawa na nic nezmohla a domácím hokejistům Washingtonu absolutně nestíhala. Konečný výsledek. Washington Capitals 7 Ottawa Senators 1.
59:55
Přece jen ještě střela Ottawy přišla z levého křídla, Philipp Grubauer ji ale v pohodě vyrazil za svou bránu a to je tečka za dnešním utkáním.
59:27
Philipp Grubauer vyjel za bránu, aby zastavil nahození Ottawy ze středního pásma, a v dnešním zápase se už zřejmě nic nestane.
59:00
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát posledních 60 sekund.
57:53
Ještě jedna zajímavost, v poslední třetině se na rozdíl od těch předchozích dvou ani jednou nevylučovalo.
57:22
Jevgenij Kuzněcov číhal před bránou a pokusil se puk tečovat, mezi tři tyče ho ale zády k ní neusměrnil.
56:59
Hráči Ottawy se snaží nahazovat puky na Philippia Grubauera, jenže se jim je poté nedaří dobruslit.
56:38
Utkání ve Verizon Center pomalu spěje ke svému konci a víceméně už se pouze dohrává.
55:15
Pokud se Alex Ovečkin nezraní a současná forma mu vydrží až do mistrovství světa, tak se může klidně stát nejlepším střelcem turnaje, ačkoliv je to hodně vzdálená budoucnost.
55:05
Cody Ceci se jako jeden z mála hráčů pokusil ještě se zápasem něco udělat a vstřelit alespoň gól, jeho střela od modré čáry ovšem zamířila doprostřed brány, kde byl připravený Philipp Grubauer.
54:22
Ottawě Senators už se ani nechce bruslit, a když se jí podaří vyhodit puk do obranného pásma Washingtonu, považuje svůj úkol za splněný.
53:51
Utkání ve Verizon Center se liší tím, že o osudu utkání už je prakticky rozhodnuto od první třetiny a Washington Capitals nemusel zápas otáčet.
53:02
Dnešní utkání trochu koresponduje s utkáním KHL mezi Novosibirskem a Metallurgem Magnitogorsk, kde hráči hostujícího celku během poslední třetiny vstřelili pět gólů a vyhráli 6:2, přičemž domácí Sibir nasazenému tempu vůbec nestačil.
52:29
Senators se konečně dostali k ohrožení brány Washingtonu, Philipp Grubauer si ale s nahozením od modré čáry z pravého křídla v pohodě poradil a ukryl puk v lapačce.
52:16
Hokejisté Ottawy Senators jsou po sedmi inkasovaných gólech po psychické stránce hodně na dně a nejsou se schopni ze svrabu ani částečně vyhrabat.
51:49
Výkon Ottawy Senators je obrovským zklamáním, je jedno jak silný tým máte, prohrát takovým to rozdílem nechce nikdo.
51:22
Alex Ovečkin a celý Washington Capitals prožívá nezapomenutelnou noc.
50:34
Washington Capitals se dostal na levém křídle k další střele, ta ale tentokrát mezi tři tyče nezamířila a byla sražena do ochranné sítě.
49:46
Washington právě vstřelil branku!
ALEX OVEČKIN střílí svůj druhý gól v dnešním zápase a Ottawa Senators je zralá na ručník!! Nicklas Backstrom přihrál do jízdy Alexovi Ovečkinovi, který po oblouku ve středním pásmu nabral rychlost, na levém křídle obelstil jednoho z hráčů Ottawy a po sjetí před bránu zamířil přesně k levé tyči. Asistence: Nicklas Bäckström, T.J. Oshie.
48:43
Ottawa Senators mohla rychle odpovědět na poslední gól Capitals, Philipp Grubaer ale předvedl v rychlém sledu dva skvělé zákroky a střelu Senators z pravého křídla vyrazil!
48:28
TOM WILSON se prosazuje a Washington Capitals vede nad Ottawou Senators 6:1!! Jason Chimera si najel na přihrávku Jasona Chimery zpoza brány a z blízkosti zamířil mezi betony Andrewa Hammonda. Asistence: Jason Chimera, Aaron Ness.
48:02
Matt Niskanen vypálil na pravém křídle od modré čáry a připravený Andrew Hammond ukryl jeho střelu v lapačce.
47:28
Oba týmy dnes hrály čtyři přesilové hry, z nichž dvě dokázali hráči Washingtonu Capitals využít, zatímco Ottawa Senators ani jednu.
47:12
Útočnou akci Washingtonu Capitals na levém křídle zastavil ofsajd a po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
46:39
Alex Ovečkin během dnešního zápasu vyslal na bránu Andrewa Hammonda pět střel a jedna z nich skončila gólem. Gólem, který přepsal historii NHL.
46:00
Matt Niskanen na pravém křídle napřáhl na modré čáře k nebezpečné střele, která směřovala přesně do pravého horního rohu brány, Andrew Hammond ji ale dokázal lapačkou vyrazit!
45:10
Washington nahodil puk po pravém křídle za bránu, kam si pro něj vyjel pozorný brankář Andrew Hammond a rozehrál.
44:54
Capitals bojovali v obranném pásmu za bránou o puk a podařilo se jim ho vydolovat.
43:56
Matt Niskanen strávil na ledě v průměru v letošní sezóně přes 17 minut a vyslal na bránu soupeřů 22 střel.
43:27
Matt Niskanen vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla sražena mimo a Andrew Hammond zasahovat nemusel.
41:28
Věděli jste, že?

Pouze pět hráčů v historii NHL nastřílelo 500. gólů rychleji než Alex Ovečkin, který na jejich vstřelení potřeboval 801 zápasů.
41:09
Ottawa Senators si stejně jako v úvodu druhé třetiny snaží vytvořit tlak, zatím ale pálí slepými náboji.
40:06
Začala poslední třetina utkání mezi Washingtonem Capitals a Ottawou Senators, během kterého se Alex Ovečkin vepsal do dějin zámořské NHL dosažením 500. gólu.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 3:06.
Ottawa Senators vstoupila do druhé třetiny s cílem vstřelit kontaktní gól, a to se ji po necelých čtyřech minutách povedlo, když se po samostatném úniku prosadil střelou do levého horního rohu Mike Hoffman, jenže poté začali úřadovat hokejisté domácího Washingtonu Capitals, který si zásluhou branek Zacha Silla, Dmitryho Orlova a v neposlední řadě Alexe Ovečkina vytvořil čtyřbrankový náskok. Alex Ovečkin dosáhl na jubilejní 500. gól v kariéře NHL a stal se 43. hráčem v historii zámořské soutěže, kterému se tohoto úžasného milníku podařilo dosáhnout. Skóre po 40 minutách. Washington Capitals 5 Ottawa Senators 1.
40:00
39:50
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 10 sekund.
38:59
Každý, kdo tu dnes je přítomen nebo sleduje utkání kdekoliv na světě, se na tento moment nesmírně těšil, a on přišel! Hned v prvním možném zápase.
38:29
Maminka Alexe Ovečkina Taťana Ovečkinová musí být na svého syna nesmírně hrdá.
37:23
Čím si mě osobně Alex Ovečkin dnes získal, tak to je jeho skromnost. O radost se podělil se spoluhráči a poté několikrát aplaudoval fanouškům, kteří tu pro něj opravdu vytvořili neskutečnou atmosféru a podpořili ho i několika bannery.
36:28
Alex Ovečkin je Král, co k tomu více říci? Úžasný moment.
36:19
Dámy a pánové je to tu! ALEX OVEČKIN střílí v přesilové hře svůj jubilejní 500. gól v NHL a sám tleská celému Verizon Center, kde jsou všichni fanoušci na nohou!! Neopakovatelný a nezapomenutelný moment. Na ledě se dokonce objevily nějaké předměty. Alex Ovečkin napřáhl v levém kruhu pro vhazování k nádherné střele, kterou vymetl přesně levý horní roh brány a jeho rodiče, kteří jsou zde přítomni, mají obrovskou radost. Asistence: Jason Chimera, Andre Burakovsky.
35:36
Alex Ovečkin ihned po vhazování vypálil od modré čáry a jeho následná rána zamířila těsně mimo.
35:33
Justin Williams vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Andrew Hammond měl plné ruce práce, nakonec ale na brankové čáře v sedě puk směřující do brány dokázal zastavit!
35:20
Mark Stone podrazil unikajícího Jevgenije Kuzněcova a hosté budou čelit další přesilové hře.
35:20
Mark Stone (OTT) dostal menší trest, 2 minuty podražení.
34:26
Curtis Lazar mířil z vrcholu levého kruhu pro vhazování přesně ke vzdálenější pravé tyči, Philipp Grubauer ale vytáhl skvělý zákrok a jeho pokus levým betonem vykopl mimo!
34:10
Hra byla po útočné akci Capitals přerušena a na řadu přichází další prostor pro reklamní přestávku.
33:48
Shane Prince u levé tyče vybojoval puk a poté napřáhl z otočky v levém kruhu pro vhazování ke střele po ledě, kterou Philipp Grubauer pravým betonem vyrazil za bránu.
33:10
Andrew Hammond zastavil nahození Washingtonu z levého křídla a ukryl puk v lapačce.
33:06
Vyloučený Dmitry Orlov, který má na svém kontě 4 trestné minuty, se vrátil zpět na led a Washington hraje v plném počtu.
32:29
Justin Williams v levém kruhu útočného pásma dojel puk a poté si sjel před bránu, kde se snažil puk zasunout na vzdálenější pravé tyči za beton Andrewa Grubauera, ten ale vytáhl skvělý zákrok a jeho pokus vyrazil!
32:04
Ottawa Senators se dostala ke střele, která byla těsně před bránou sražena mimo, a Capitals se vzápětí podařilo vyhodit.
31:37
Kyle Turris mohl pálit z pravého kruhu pro vhazování, nakonec se ale ještě rozhodl pro zpětný oblouk a přihrávku na modrou čáru.
30:50
Dmitry Orlov (WSH) dostal menší trest, 2 minuty držení.
30:19
Nate Schmidt napřáhl od modré čáry ke střele zápěstím, jeho pokus ale obrannou hráz před Andrewem Hammondem nepropálil.
30:07
Na opačné straně Andrew Hammond ukryl v lapačce nahození Capitals a po přerušení hry přichází na řadu reklamní přestávka.
29:55
Ottawa Senators se dostala v levém kruhu pro vhazování ke střele, ta ale zamířila pouze do náruče připraveného Philippa Grubauera.
29:31
Sledujeme nádherné utkání, během něhož už jsme byli svědky pěti gólů, a něco mi dává tušit, že jich ještě dost uvidíme.
29:14
Jason Chimera po levém křídle zavezl puk do útočného pásma a poté napřáhl ke střele, kterou pozorný Andrew Hammond vyrážečkou vyrazil do ochranné sítě!
27:55
DMITRY ORLOV střílí nádherný gól a Washington Capitals vede nad Ottawou už 4:1!! Dmitry Orlov si na vrcholu levého kruhu pro vhazování zpracoval puk a poté napřáhl k nádherné prudké střele s příklepem, která vymetla přesně vzdálenější pravý roh brány a ještě se od horní tyče odrazila do sítě. Asistence: Nate Schmidt, Nicklas Bäckström.
27:02
Andre Burakovsky nebezpečně vypálil z levého kruhu pro vhazování, Andrew Hammond ale jeho střelu ztlumil hrudí a poté ji v leže ukryl v lapačce!
26:53
Milan Michálek se u pravé tyče po střele Mikea Hoffmana a zákroku Philippa Grubauera natahoval po dorážce, těsně na puk ale nedosáhl.
26:25
Hra byla přerušena a ve Verizon Center dostává prostor reklamní přestávka.
26:01
ZACH SILL střílí gól a vrací Capitals zpět ztracené dvoubrankové vedení!! Andrew Hammond vyrazil střelu Washingtonu z levého křídla vyrážečkou vysoko do vzduchu, čehož dokonale využil Zach Sill a pohotovou střelou z blízkosti a ze vzduchu zamířil do pravého horního rohu brány. Asistence: Jason Chimera, Karl Alzner.
25:20
Matt Niskanen srazil střelu Ottawy do ochranné sítě.
25:08
Erik Karlsson našel před bránou nádhernou kolmou přihrávkou Jeana-Gabriela Pageaua, který se snažil zamířit mezi betony Philippa Grubauera, ten ale vytáhl skvělý zákrok a jeho pokus vyrazil!
24:38
Ottawa Senators se ve druhé třetině prezentuje pohledným hokejem a za svou snahu před pár okamžiky byla odměněna kontaktním gólem.
23:32
Ottawa právě vstřelila branku!
MIKE HOFFMAN potrestal obrovskou chybu Capitals a vrací Ottawu Senators zpět do zápasu!! Mike Hoffman nabral na levém křídle obrovskou rychlost a dostal se do samostatného úniku, který v levém kruhu pro vhazování zakončil nádhernou střelou do levého horního rohu brány. Bez asistence.
23:18
Alex Ovečkin je zcela určitě střelecky nejaktivnějším hráčem na ledě.
22:44
Alex Ovečkin to měl sice k puku dál, ve středním pásmu ale nabral obrovskou rychlost a po přebruslení Kylea Turrise se dostal u levé tyče do zakončení, Andrew Hammond ale včas sevřel betony k sobě a v leže jeho pokus zastavil!
22:26
Senators si vytvořili nyní obrovský tlak, následná střela z pravého kruhu pro vhazování ale zamířila pouze do boční sítě vedle pravé tyče.
21:29
Ottawa Senators se mohla vrátit zpět do zápasu, její střela z levého křídla ale zamířila těsně mimo.
21:12
Mika Zibanejad stál dobře postavený před bránou a střelu Capitals srazil do ochranné sítě.
21:08
Alex Ovečkin byl nyní hodně blízkosti vstřelení jubilejního 500. gólu v NHL, ve Verizon Center to ale opět pouze zahučelo.
20:33
Alex Ovečkin se dostal po nádherné kolmé přihrávce Nicklase Backstroma do samostatného úniku, který zakončil v pravém kruhu pro vhazování prudkou střelou, která se od horní tyče odrazila do ochranné sítě!
20:08
Ve Verizon Center začala druhá třetina, v jejímž úvodu Ottawa Senators dohrává přesilovou hru.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 2:06.
Úvod zápasu sice patřil Washingtonu, první velkou příležitost měl ale na hokejce obránce Erik Karlsson, který z levého kruhu pro vhazování mířil přesně k levé tyči, Philipp Grubauer ale jeho střelu pravým betonem vyrazil mimo a v závěru první třetiny si poradil i se střelou Mika Zibanejada, kterou ukryl v lapačce. Prostor mezi oběma šancemi Ottawy patřil Capitals, kteří dokázali vstřelit dva góly. Skóre zápasu otevřel Justin Williams střelou nad levé rameno Andrewa Hammonda, kterého za necelé tři minuty překonal po pěkné kombinaci podruhé v přesilové hře T.J. Oshie. Skóre po první třetině. Washington Capitals 2 Ottawa Senators 0.
20:00
19:36
Capitals se opět podařilo vyhodit a vypadá to vypadá, že v první třetině už se zřejmě nic nestane.
19:04
Washington Capitals čelí v závěru první třetiny třetí přesilové hře, předchozí dvě oslabení zvládl skvěle.
18:28
Philipp Grubauer (WSH) dostal menší trest, 2 minuty hákování. Trest odpyká Alex Ovečkin.
17:54
Andre Burakovsky během posledních šesti zápasů vstřelil dva góly a dnes si připsal jednu asistenci.
17:32
Mika Zibanejad po skončení přesilové hry ještě stačil vypálit z levého kruhu pro vhazování, jeho střela zápěstím ale našla pouze lapačku Philippa Grubauera, na jehož krásném semaforu zasvítila červená!
17:07
Ottawa Senators napřáhl v přesilové hře k další tvrdé ráně, která byla sražena do ochranné sítě.
16:29
Jason Chimera rozjel nebezpečný protiútok a po protažení se mezi dvěma hráči Ottawy v útočném pásmu se u pravé tyče snažil vystřelit bekhendem, v ostrém úhlu se mu to ale nepodařilo.
16:10
Mika Zibanejad v levém kruhu pro vhazování vypálil tvrdě bez přípravy, u přední levé tyče ale našel pouze připraveného Philippa Grubauera.
15:43
Washingtonu se podařilo vytlačit Senators do středního pásma a hosté musejí začínat útočnou akci od začátku.
15:29
Dmitry Orlov (WSH) dostal menší trest, 2 minuty krosček.
15:29
Hra byla v rohu obranného pásma po faulu jednoho z domácích hokejistů přerušena a Ottawa si po reklamní přestávce zahraje druhou přesilovou hru. Tu první Senators nevyužili.
14:46
Přesilová hra Washingtonu Capitals skončila a oba týmy hrají opět v plném počtu.
14:09
A do třetice Alex Ovečkin! Kapitán Capitals vypálil z levého kruhu pro vhazování, jeho střela ale zamířila pouze do hrudi připraveného Andrewa Hammonda.
13:31
Alex Ovečkin se opět dostal ke střele, jeho rána s příklepem ale zamířila nad.
13:00
Alex Ovečkin se u levé tyče ocitl ve velké šanci a snažil se zamířit mezi betony Andrewa Hammonda, ten je ale včas sevřel a připsal si skvělý zákrok!
12:44
Tom Wilson (WSH) dostal menší trest, 2 minuty nesportovní chování.
12:44
Max McCormick (OTT) dostal menší trest, 2 minuty nesportovní chování.
12:44
Max McCormick (OTT) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.
12:31

Washington Capitals vstřelil v průměru 2,74 gólu na zápas a v této bilanci je 10. nejlepším týmem celé NHL.
10:58
T.J. OSHIE využívá přesilovou hru a posílá Washington Capitals do dvoubrankového vedení!! Capitals rozjeli na pravém křídle nádhernou kombinaci a Jevgenij Kuzněcov přihrávkou zpoza brány našel zpětnou přihrávkou T.J. Oshieho, který z prostoru mezi kruhy pro vhazování zamířil nad pravý beton Andrewa Hammonda přesně k levé tyči. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, Nicklas Bäckström.
10:39
Ottawě se po zablokované střele Matta Niskanena podařilo vyhodit.
10:15
Alex Ovečkin nebezpečně vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Andrew Hammond měl s jeho střelou potíže, nakonec ji ale v pádu nadvakrát dokázal zneškodnit!
10:11
Bobby Ryan (OTT) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.
09:55
Pokud se nepletu a dobře si pamatuji bilanci Washingtonu, tak Capitals vyhráli všechny zápasy, během nichž skórovali jako první. Před dnešním zápasem jich bylo 24.
09:09
Jason Chimera našel na levém křídle Zacha Silla, jehož následná střela zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.
08:07
JUSTIN WILLIAMS otevírá skóre dnešního zápasu a posílá Washington Capitals do vedení!! Andre Burakovsky z rohu kluziště našel nádhernou zpětnou přihrávkou mezi nohama v pravém kruhu pro vhazování Justina Williamse, který nad ramenem Andrewa Hammonda zamířil přesně do pravého horního rohu brány. Asistence: Andre Burakovsky.
07:55
Andre Burakovsky na levém křídle nabral rychlost a poté tvrdé vypálil, jeho střela ale zamířila nad.
06:27
Hráči Ottawy vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se vrátila zpět před Andrewa Hammonda.

V historii NHL vstřelil nejrychleji 500 gólů Wayne Gretzky, který k dosažení fantastického milníku potřeboval 575 zápasů.
06:22
Zach Sill se u pravé tyče dostal ke dvěma dorážkám, z blízkosti ale pozorného Andrewa Hammonda nepřekonal. Po přerušení hry přichází na řadu první reklamní přestávka.
05:43
Andrew Hammond se vydal za bránu, aby zastavil nahození Capitals, což se mu sice podařilo, poté ale špatně rozehrál a našel pouze hůl jednoho z domácích hokejistů,ten ale vzápětí o puk přišel a nebezpečí bylo zažehnáno.
05:14
Po poslední střele Erika Karlssona tempo zápasu trochu opadlo a žádný z týmů se nyní nemůže usadit v útočném pásmu.
04:43
Shane Prince se ocitl na pravém křídle těsně za modrou čárou v tísni, a tak alespoň nahodil puk za bránu Capitals.
04:01
Capitals vypálili z pravého křídla, jejich střela ale byla nepřesná a puk po ní podél mantinelu opustil útočné pásmo.
03:46
Justin Williams se vrátil z trestné lavice zpět na led a Washington Capitals hraje v plném počtu.
03:15
Andrew Hammond se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Washingtonu ze středního pásma.
02:52
Washingtonu Capitals se podařilo vyhodit a Senators musí spěchat pro puk zpět do obranného pásma.
02:16
Erik Karlsson tvrdě vypálil bez přípravy z levého kruhu pro vhazování a Philipp Grubauer jeho střelu směřující přesně k levé tyči pravým betonem vyrazil mimo!
01:48
Ottawa Senators má v úvodu zápasu k dispozici přesilovou hru.
01:42
Justin Williams (WSH) dostal menší trest, 2 minuty hákování.
01:01
T.J. Oshie u levé tyče vypálil bekhendem a Andrew Hammond jeho střelu vyrazil levým betonem do rohu kluziště.
00:34
Alex Ovečkin napřáhl z pravého kruhu pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem, která zamířila nad, a v hledišti to jen zahučelo.
00:09
Cody Ceci na pravém křídle nedokázal vyhodit puk z obranného pásma a Alex Ovečkin se v blízkosti pravé tyče natahoval po diagonální přihrávce svého spoluhráče z levého křídla, těsně na ni ale nedosáhl.
00:04
Utkání ve Verizon Center právě začalo a úvodní vhazování vyhráli hráči Ottawy Senators.
00:01
Ze sestavy Washingtonu na poslední chvíli vypadl Michael Latta, kterého nahradil ve čtvrté formaci Stanislav Galijev. V dresu Ottawy se dnes představí český hokejista Milan Michálek, velká pozornost ovšem bude věnována Alexovi Ovečkinovi, kterého dělí jen jeden gól od dosažení hranice 500 gólů v NHL.

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Alzner, Niskanen, Orlov, Schmidt, Ness, Chorney – Ovečkin (C), Bäckström (A), Oshie (A) – Burakovsky, Kuzněcov, Williams – Chimera, Sill, Wilson – Laich, Galijev, Carey. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Ottawa Senators: Hammond (Anderson) – Claesson, Karlsson (C), Methot, Ceci, Wercioch, Borowiecki – Ryan, Turris (A), Stone – Hoffman, Zibanejad, Michálek – McCormick, Pageau, Lazar – Prince, Smith, Neil (A). Hlavní trenér: Dave Cameron.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Trevor Hanson – Shandor Alphonso, Don Henderson.

Milan Michálek (OTT) 6+4, +/- +3
Vzájemné zápasy:

17.12.15 Washington – Ottawa 2:1
Ottawa Senators:

Andrew Hammond se proti Washingtonu představil minulý měsíc a během zápasu, v němž Ottawa prohrála, předvedl 23 zákroků a opět by měl začít v bráně poté, co Craig Anderson odchytal první z pěti venkovních zápasů proti Bostonu Bruins a připsal si 33 úspěšných zákroků. Ottawa Senators nakonec udolala Boston po prodloužení a zvítězila na jeho ledě 2:1.
Washington Capitals:

Alex Ovečkin bude mít v pondělí v noci proti Ottawě první šanci stát se 43. hráčem v historii NHL, který dosáhl hranice 500 gólů. Ovečkin v sobotu večer vstřelil dva góly proti New Yorku Rangers a od 500. branky ho dělí jen jedna trefa. Washington zvítězil nad Rangers 4:3 po prodloužení. Hlavní trenér Barry Trotz by byl velice rád, kdyby Ovečkin vstřelil svůj 500. gól před fanoušky v domácím prostředí. Lidé se na zápas hodně těší a poženou ho směrem dopředu. Braden Holtby předvedl proti NY Rangers 23 zákroků a proti Ottawě by mohl začít v bráně Philipp Grubauer.
Washington Capitals v pondělí v noci vyzve na svém ledě Ottawu Senators a ostře sledovaným hráčem bude domácí kapitán a ostrostřelec Alex Ovečkin, kterého dělí jediný gól od dosažení úžasné hranice 500. gólů v NHL. Zda se ruskému reprezentantovi podaří úžasného milníku dosáhnout se dozvíme po skončení zápasu, kterým Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.