To je už ode mě z tohohle zápasu vše. Příjemné čtvrteční ráno přeje Petr Sumbal.
Československá stopa v utkání:
Andrej Sekera (EDM) 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:54
Tři hvězdy utkání:
1. Hampus Lindholm (ANA)1+2
2. Rickard Rakell (ANA)1+1
3. Ryan Getzlaf (ANA) 0+3
Máme za sebou utkání, které začalo hodně ofenzivně. V první třetiny padly čtyři góly, oba týmy vstřelily dva. Druhá třetina patřila Edmontonu, který se poprvé v zápase dostal do vedení a později jej dokázal ještě navýšit. Ve třetí třetině bylo k vidění nejméně šancí. Na jejím konci se ale povedlo Edmontonu snížit. Jenže tenhle gól nestačil a padl hodně pozdě, osm sekund před koncem.
59:59
Zázrak se nestal. Anaheim vyhrál buly a vedení už si pohlídal.
59:52
Gól platí! To znamená, že Edmonton má ještě 8 sekund na to, aby vyrovnal. Čas se totiž o dvě sekundy vrátil zpět.
59:52
Bude ale ta branka vůbec platit? Videorozhodčí řeší, jestli gólu nepředcházel ofsajd Edmontonu.
59:52
Edmonton právě vstřelil branku!
Že bychom ještě měli drama? Edmonton snižuje, využil přesilovku pět na tři vylepšenou na šest na tři, protože Brossoit byl odvolán. Autorem branky je MARK LETESTU. Asistence: Connor McDavid, Patrick Maroon.
59:36
A domácím se dokonce daří vyhodit puk do bezpečí.
59:19
Anaheim je sice pod obrovským tlakem, ale zatím odolává.
59:02
Letestu dostal pěknou přihrávku na levou stranu, do jeho střely se ale vložil Vatanen.
58:44
Závěr zápasu bude ještě hodně zajímavý. Za vyhození puku rukou z obranného pásma je vyloučen Manson. Hosté tak budou hrát minutu a 35 sekund pět na tři.
58:19
Edmonton si zahraje další přesilovku a znovu má tak šanci zdramatizovat zápas.
57:24
Anaheim vyhodil puk a tohle oslabení už nejspíš přežije.
56:20
Edmonton je usazený v útočném pásmu, Bernier zatím všem střelám odolává.
55:32
Edmonton si dokázal vynutit faul. Na trestné lavici už sedí Hampus Lindholm za krosček.
54:41
Anaheim se díky nepřesné rozehrávce dopustil icingu. Vhazovat se tak bude před Bernierem.
54:16
A hosté znovu vyhazují puk do bezpečí.
53:40
Oilers se povedlo vyhodit puk a mohou tak vystřídat síly na ledě.
53:19
Fowlerova střela od modré až na branku Edmontonu neprošla.
52:46
Perry byl trefen do obličeje vysokou holí od Letesta a tak by mohli domácí utkání díky přesilové hře zápas definitivně rozhodnout.
51:45
Střela Nugenta-Hopkinse od modré byla sražena až do ochranné sítě.
50:37
McDavid střílel z mezikruží, ale výborný zákrok proti němu vytáhl Bernier. McDavid se tak prozatím svého druhého gólu v zápase nedočkal.
49:21
Konečně se Edmonton dostal do útočného pásma. Ale střela Eberleho byla zablokovaná.
48:20
Anaheim sice vede, ale i nadále je aktivnějším týmem. Edmonton se nedokáže probít do útočného pásma.
47:10
Anaheim se už nikam nežene. Pouze nahodil puk do útočného pásma a vystřídá své hráče.
45:12
Střela Jakoba Silfverberga byla tečovaná, i tak si t ní ale Laurent Brossoit dokázal poradit.
44:05
Přečíslení tři na dva sehrál Anaheim velmi špatně, Brossoit nakonec nemusel ani zasahovat.
43:18
Jonathan Bernier už se ocitl v nehokejové pozici na ledě, ale i tak dokázal zastavit nebezpečnou šanci Edmontonu.
42:37
Puk zmizel rozhodčímu z očí, a tak je hra přerušena. Vhazovat se bude po levici Berniera.
41:27
Draisaitl pronikal po pravém křídle, ale za přispění obrany Anaheimu se mu bezprostředně Berniera ohrozit nepovedlo.
40:29
Laurent Brossoit se musel hned na začátku třetí třetiny činit a zastavit šanci Patricka Eavese.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 5:04.
Druhá třetina sice přinesla o polovinu méně gólů než ta první, i tak ale rozhodně nenudila. Poprvé v zápase se dostal Anaheim do vedení díky Mansona. Pak ještě branku přidal i Rakell, takže domácí tým vede po dvou třetinách o dvě branky.
40:00
39:55
Laurent Brossoit musel chytat ještě jedu střelu Rakella. Ten si tak svou gólovou radost protentokrát nezopakoval.
39:08
Patrick Eaves prověřil Brossoita střelou zápěstím z mezikruží. Brankář Edmontonu puk dokázal chytit.
38:33
Po delší době jsou zase obě mužstva v plném počtu.
37:39
Edmontonu už začala zkrácená přesilovka, ale domácím se hned povedlo vyhodit puk.
37:11
Laurent Brossoit dokázal celkem v pohodě chytit střelu Vermetta zápěstím.
36:31
Jakob Silfverberg je vyloučen za hákování a 48 sekund se tak bude hrát čtyři na čtyři.
35:47
Getzlafovu střelu vyrazil Brossoit a okamžitě poté Edmonton vyhazuje puk.
35:18
Za nedovolené bránění je vyloučen Eric Gryba.
35:00
Puk vypadl ze hry, vhazovat se bude ve středím pásmu.
33:40
A dalším vyhozením Edmontonu zároveň končí přesilovka Ducks.
32:53
Edmontonu se daří vyhodit puk a může vystřídat.
31:38
Connor McDavid je vyloučen za nedovolené bránění, a Anaheim si zahraje dnes potřetí přesilovku.
31:24
Talbot se po čtyřech obdržených gólech klidí z branky, nahradí jej Laurent Brossoit.
31:24
Anaheim právě vstřelil branku!
RICKARD RAKELLbyl sice obklopen hned třemi hráči soupeře, ale přesto si dokázal přehodit puk z bekhendu na forhend a překonat brankáře Talbota. Asistence: Ryan Getzlaf.
30:32
I když k bitce nedošlo, rozhodčí Bolla i Maroona vyloučili za nesportovní chování,
30:32
30:32
Jared Boll se snažil vyvolat bitku s Maroonem, ten se ale vyprovokovat nenechal a tak si pěstní souboj diváci v hale nevychutnají.
29:35
Z levého kruhu nebezpečně střílel Rickard Rakell. Talbot byl znovu na svém místě a puk vyrazil.
29:17
Do protiútoku vyrazil McDavid, ale ke střele se díky dobrému obrannému zákroku domácích vůbec nedostal.
28:41
Ritchie sice dokázal puk těsně před Talbotem tečovat, ale brankář Edmonton ukázal rychlou reakci.
28:10
A Edmonton znovu dokázal vyhodit puk do bezpečí.
27:44
Další zajímavou šanci měl Kesler, ale Talbota ani nyní z blízka nepřekonal.
27:26
Hostům se povedlo vyhodit puk a ušetří tak nějaký čase ze svého oslabení.
27:15
Ryan Kesler se natahoval po dorážce po střele Fowlera od modré. Ale Talbota se mu překonat nepovedlo.
26:52
Larsson je vyloučen za sekání a Anaheim tak bude mít možnost zahrát si přesilovku.
26:19
Jakob Silfverberg sice dokázal zakončit ze skoro nulového úhlu, ale Talbotovi tím moc práce nenadělal.
24:42
Letestu jen nahodil puk na Berniera a ten měl tak jednoduchou práci.
24:08
Přesilovka se Edmontonu vůbec nepovedla. Reimer moc práce neměl.
22:47
Střelu Klefboma od modré dokázal zablokovat Getzlaf.
21:43
Hosté mohou srovnat, protože vyloučen je Antoine Vermette.
21:33
Anahiem poprvé v dnešním zápase vede! JOSH MANSON celkem v pohodě projel do útočného pásma a z celkem velké dálky vypálil. I to mu však stačilo k tomu, aby vstřelil svůj čtvrtý gól v sezoně. Asistence: Hampus Lindholm.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 4:05.
První třetina je za námi, padly v ní čtyři branky, takže jsme se rozhodně nenudili. Domácí Anaheim sice dvakrát prohrával, ale pokaždé dokázal srovnat. Naposledy se to povedlo Lindholmovi třicet sekund před koncem třetiny. Doufejme, že gólová přestřelka bude pokračovat i v dalším průběhu zápasu.
20:00
19:30
Těsně před odchodem do kabin se daří Anaheimu srovnat stav! Rakell vymyslel krásnou přihrávku z pravého křídla před bránu, kde se zrovna nacházel HAMPUS LINDHOLM. A ten už měl jednoduchou práci, Talbotovi nedal šanci. Asistence: Rickard Rakell, Ryan Getzlaf.
18:26
Rickard Rakell vypustil hodně zajímavou střelu zápěstím na Talbota. Ten ale dokázal puk vyrazit.
17:47
Talbot má dostatek času na to, aby vyjel až za svou branku a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
16:55
A na druhé straně měl okamžitě po protiútoku práci i Talbot. A také on ji zvládl a puk za svá záda nepustil.
16:47
Oscar Klefbom střílel z levé strany, Bernier si připsal další úspěšný zákrok.
16:32
Situace tři na jednoho Edmontonu nevyšla, protože přihrávka Ritchieho na Larssona nebyla přesná. Nakonec sice Bernier musel zasahovat, ale nemusel vytáhnout žádný těžký zákrok.
14:56
Sekera při své střele zlomil hokejku, takže Bernier mohl zůstat v klidu.
14:13
Střela Holznera od modré čáry byla zablokovaná, a tak byl Talbot bez práce.
12:25
Perry naservíroval nádhernou přihrávku Ritchiemu, ten však z předbrankového prostoru Talbota nepřekonal.
11:36
Po střele Edmontonu od modré čáry byl blízko gólové dorážky Lucic. Ale před prázdnou bránou puk netrefil.
11:02
Po chybné přihrávce Anaheimu znovu zapracovala spolupráce mezi McDavidem a Draisaitlem. Tentokrát střílel druhý jmenovaný, ale Bernier jeho střelu chytil.
10:35
Kevin Bieksa po kontaktu s hokejkou Nurseho upadl na led. Vypadalo to na jasný faul vysokou holí, ale rozhodčí nic neviděli, takže vylučovat se nebude.
10:23
Mark Letestu střílel z levé strany, Bernier se tentokrát překvapit nenechal.
08:49
Gólová přestřelka pokračuje! Po nádherné přihrávce Draisaitla se do šance dostal CONNOR MCDAVID a ten se většinou nemýlí. A nestalo se tak ani nyní. Kapitán Edmontonu ukázkovým bekhendovým blafákem překonal Berniera. Asistence: Leon Draisaitl, Kris Russell.
08:34
Proti střele Maroona z levé strany vytáhl Bernier zákrok betonem.
07:46
Domácím se podařilo bleskově srovnat! PATRIK EAVES vystřelil zdánlivě obyčejně z pravé strany, ale Talbotovi puk prošel mezi rukou a tělem až do brány. Zápas nám tak vlastně začíná od znova. Asistence: Ryan Getzlaf, Hampus Lindholm.
05:58
A z protiútoku jdou do vedení hosté! Střelcem úvodní branky zápasu je německý útočník Leon Draisaitl. Znovu se potvrdilo staré hokejové pravidlo "nedáš, dostaneš." Asistence: Patrick Maroon, Connor McDavid.
05:47
Tyčka zachránila Edmonton po střele Keslera.
05:23
Benoit Pouliot střílel a Jonathan Bernier chytil vyrážečkou puk.
04:51
Sami Vatanen nahodil kotouč do pásma, tam však vévodí hráči Edmontonu, kteří mohou rozehrát útočnou akci.
03:31
Perry byl tentokrát režisérem celé akce, ale nedokázal dostat puk na Ritchieho, který by už zakončoval do prázdné brány.
02:55
Perry na dlouhou přihrávku na útočnou modrou nedosáhl, takže brankář Talbot měl jednoduchou práci.
02:18
Edmonton znovu vyhodil puk a Jonathan Bernier dokonce nebyl schopen rozehrát a podržel puk.
01:29
První minuta přesilovky Anaheimu už je pryč. Domácím první přesilovka zápasu zatím moc nevychází.
00:23
Kris Russell vyhodil puk do hlediště a tak je vyloučen za zdržování hry.
00:01
Oba týmy už jsou připraveny na úvodní buly, které bude brzy vhozeno.

Anaheim Ducks: Bernier (Enroth) – Vatanen, Fowler, Manson, H. Lindholm, Bieksa, Holzer – Eaves, Getzlaf (C), Rakell – Silfverberg, Kesler (A), Cogliano – Perry (A), Vermette, N. Ritchie – Boll, N. Thompson, Wagner.

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – A. Larsson, Klefbom, Russell, Sekera, Gryba, Nurse – Draisaitl, McDavid (C), Maroon – Eberle (A), Nugent-Hopkins, Lucic (A) – Kassian, Desharnais, B. Pouliot – Slepyšev, Letestu, Caggiula..
Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy utkaly zatím třikrát a lehce úspěšnější je Edmonton. Ten sice první vzájemný zápas prohrál, pak ale doma zvítězil po prodloužení a následně v Anaheimu vyhrál přesvědčivě 4:0. Anaheim doma nad Edmontonem vyhrál po základní hrací době jen jednou ze čtyř posledních zápasů. Ještě předtím však měl sérii šesti výher v řadě. Uvidíme, jak souboj těchto dvou sousedů v tabulce dopadne dnes.
Edmonton Oilers

Edmonton po dlouhých letech trápení konečně postavil silný tým a parta kolem Connora McDavida míří do play-off. Oilers mají stejný počet bodů jako jejich dnešní soupeř, jen díky lepšímu skóre jsou v konferenci i divizi vždy o příčku výš. Edmonton má za sebou sérii osmi domácích utkání v řadě. Pětkrát z toho vyhrál a třikrát byl poražen. V posledních čtyřech zápasech nenašel přemožitele, naposledy složil Los Angeles 2:1. Venku hrál naposledy 1. března a porazil taktéž 2:1 St. Louis.
Anaheim Ducks

Anaheim patří i letos mezi nejsilnější organizace NHL a s postupem do play-off by neměl mít problém. Momentálně je s 87 body na 5. místě Západní konference a na 3. místě Pacifické divize. Na Los Angeles, které je na první nepostupové příčce, mají Ducks pohodlný náskok 12 bodů. Forma Anaheimu není špatná, z posledních čtyři utkání vyhrál tři. Naposledy zdolal San Jose na jeho ledě 2:1. Doma však minule Anaheim prohrál s Buffalem na nájezdy. Tuhle porážku by chtěl dnes odčinit.
Zdravím a vítám všechny hokejové příznivce u textového přenosu utkání NHL mezi Anaheimem Ducks a Edmontonem Oilers. Zápasem vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.