Ondřej Kaše (ANA) 0+0, 4 střely, čas na ledě 15:16
Marián Gáborík (LAK) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:56
Tři hvězdy utkání:

1. John Gibson (ANA) 24 zák., 0 gólů, 100,0%
2. Josh Manson (ANA) 1+0
3. Ryan Getzlaf (ANA) 0+1
Statistiky: Střely na bránu: 29-24; Zablokované střely: 17-14; Vhazování: 46%-54%; Hity: 39-21; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 9-9.
John Gibson zneškodnil všech 24 střel Kings v dnešním zápase a vychytal proti jim v letošní sezóně druhý, celkově již pátý, shutout. O osudu utkání, ve kterém několikrát zazvonila branková konstrukce, rozhodl v úvodu prostřední části po krásné přihrávce Ryana Getzlafa obránce Josh Manson. Konečný výsledek: Anaheim Ducks 1 Los Angeles Kings 0.
59:10
Andrew Cogliano mohl na levém křídle od modré čáry uklidit puk do prázdné brány, jenže těsně minul levou tyč!
59:00
Do konce zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
58:39
Peter Budaj naskočil na střídačku a hokejisté Los Angeles Kings to zkouší ve hře bez brankáře!
58:02
Joseph Cramarossa se po nádherné přihrávce Coreyho Perryho ocitl na vzdálenější pravé tyči v obrovské šanci a vpádu puk uklízet do prázdné brány, jeho následná střela se ale od horní tyče odrazila zpět do hry!
57:26
Kings na levém křídle vypálili od mantinelu, John Gibson byl ale na přední tyči připraven a puk vyrazil.
56:34
Corey Perry na levém křídle rozjel rychlé přečíslení Ducks tři na dva, které v blízkosti levé tyče zakončil bekhendovou střelou, a po zákroku Petera Budaje hrudí se dostal k dorážce kapitán Ryan Getzlaf, ani on ale slovenského brankáře podruhé v zápase z obrovské blízkosti nepřekonal! To mohl být pojišťující gól.
56:20
Corey Perry odpykal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě a hokejisté Anaheimu hrají v plném počtu.
55:20
Minuta z přesilové hry je minulostí a Kings se marně snaží usadit v útočném pásmu, natož dostat ke střele.
54:20
Anaheim špatně střídal a týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Corey Perry.
54:18
Andrian Kempe se po skvělém zákroku Johna Gibsona hrudí ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, jenže jeho následná bekhendová střela se o ní otřela a zamířila mimo! Kings v obrovské šanci orazítkovali konstrukci!
52:39
Los Angeles Kings se nepodařilo rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění. Hra byla přerušena.
52:18
Derek Forbort napřáhl na levém křídle k další dobré střele, John Gibson s ní ale tentokrát neměl tolik práce.
51:23
Ondřej Kaše vzápětí pálil v blízkosti levé tyče, Jake Muzzin ale jeho pokus těsně před bránou zablokován.
51:15
Ondřej Kaše na pravém křídle podruhé v zápase krásně vypálil od mantinelu, Peter Budaj byl ale připravený a po rychlém přesunu na vzdálenější levé tyči jeho pokus vyrazil! Oba brankáři předvádí fantastický výkon.
50:53
Derek Forbort na levém křídle vypálil od modré čáry ihned po vhazování a jeho tečovaná střela málem nadělala obrovskou paseku, John Gibson ale dokázal jeho pokus lapačkou vytáhnout mimo tři tyče!
50:47
Jeff Carter na levé straně útočného pásma napřáhl od modré čáry k prudké střele zápěstím, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, John Gibson ji ale ukryl v lapačce! Dokáže ho někdo o nulu připravit?
50:04
Ryan Kesler po pravém křídle doslova vlétl do útočného pásma, unavený Drew Doughty ale po dlouhém střídání předvedl úžasný bekčeking a o puk ho čistě připravil.
49:29
Derek Forbort na levém křídle nevyužil vhodný moment pro střelu a jeho následný pokus od modré čáry byl zablokován. Anaheim v závěru utkání dobře brání.
48:55
Kings se po delší době dostali ke střele, která z vrcholu pravého kruhu pro vhazování zamířila do lapačky Johna Gibsona, který stále drží čisté konto.
48:44
Korbinian Holzer se snažil v pravém rohu útočného pásma prosadit, Brayden McNabb ho ale tvrdě dohrál.
48:09
Cam Fowler před vlastní bránou nešťastně podklouzl, Kings ale jeho zaváhání potrestat nedokázali a na pravém křídle se z ostrého úhlu ke střele na bránu nedostali.
47:30
Andrew Cogliano míchal s pukem za vlastní bránou a čekal, až jeho spoluhráči dostřídají.
46:53
Jakob Silfverberg v mezikruží rychle zamíchal s pukem a napřáhl ke střele zápěstím, která mezi dvěma protihráči neprošla a byla sražena vedle vzdálenější pravé tyče.
46:28
Drew Doughty od modré čáry nahodil puk směrem na přední pravou tyč, kde ho John Gibson ukryl v lapačce.
45:19
Nick Shore krásně objel bránu a v blízkosti pravé tyče se ho snažil zády k bráně k pěknou bekhendovou střelou po ledě zasunout ke vzdálenější levé tyči, jeho pokus byl ale na poslední chvíli zablokován! To byla dobrá šance.
44:37
Ryan Kesler byl zřejmě hráčem, který se snažil v blízkosti levé tyče prosadit, Peter Budaj byl ale pozorný.
44:04
Ondřej Kaše na pravém křídle vypálil z úhlu a málem zaskočil Petera Budaje, brankář Los Angeles Kings ale jeho střelu mířící pod horní tyč vyrazil maskou mimo!
43:27
Jakob Silfverberg středem ledové plochy zavezl puk do útočného pásma a po pěkném oblouku z pravého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele zápěstím, která minula bližší pravou tyč. Pěkná akce domácího útočníka.
42:18
Marián Gáborík rozehrával v blízkosti střídaček na pravém křídle, jeho pas ale dobře zastavil Joseph Cramarossa. Los Angeles Kings se daleko nedostalo.
41:29
Nick Ritchie je dnes hodně aktivní a nyní napřáhl od modré čáry ke střele, která zamířila nad bránu Petera Budaje a slovenský brankář se za ní ohlédl.
41:07
Kings se ocitali mezi kruhy pro vhazování ve velké šanci, následná střela ale byla zablokována.
40:01
Ryan Kesler vyhrál úvodní vhazování třetí třetiny, do které společně se spoluhráči vstupuje s jednobrankovým vedením, o které se postaral Josh Manson.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-14; Zablokované střely: 10-8; Vhazování: 42%-58%; Hity: 30-15; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné min.: 7-9.
Druhá třetina začne přibližně ve 4:53.
Atraktivní a ofenzivně laděné utkání mezi Anaheimem a Los Angeles pokračovalo i ve druhé třetině, ve které si oba týmy vytvořily řadu brankový příležitostí, gól ale diváci v Honda Center viděli jediný, když se hned zkraje druhé třetiny prosadil po krásné přihrávce Ryana Gezlafa v blízkosti pravé tyče Josh Manson. Skóre po druhé třetině: Anaheim Ducks 1 Los Angeles Kings 0.
40:00
39:30
Před oběma bránami vznikl během rozpětí 20 sekund obrovský závar, žádný z hráčů se ale nedokázal prosadit!
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:39
Ducks tentokrát vypálili z ostrého úhlu na levém křídle a Peter Budaj musel dávat obrovský pozor, aby si puk ze vzduchu nesrazil do vlastní brány! Velká šance!
38:25
Cam Fowler na chvíli podržel za vlastní bránou puk a počkal, až jeho spoluhráči dostřídají.
37:48
Ryan Getzlaf na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Peter Budaj agresivně vyrazil jeho pokus levým betonem!
37:20
Rickard Rakell si sjížděl před bránu z pravého křídla na prudké nahození z levé strany neutrální zóny, jenže u něj byl pozdě a Peter Budaj rychle přikryl puk na ledě lapačkou. Za bránou se vzápětí strhla drobná šarvátka.
36:57
Peter Budaj skvěle zasáhl lapačkou proti střele Ducks z pravého křídla a Kings vyhodili puk na zakázané uvolnění.
36:18
Jeff Carter na pravé straně útočného pásma po vyhraném vhazování předváděl zpětný oblouk k modré čáře, u které ztratil kontrolu nad pukem, a Ducks se osvobodili.
36:00
Brayden McNabb si na levém křídle srovnal puk na hůl a od mantinelu z úhlu napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, kterou John Gibson na přední tyči ukryl v náručí.
35:35
Ducks se ocitli před bránou ve velké šanci, Peter Budaj ale dokázal situaci ustát a jejich střelu z bezprostřední blízkosti vyrazit pravým betonem mimo!
34:09
Marián Gáborík krásnou střelou zápěstím z pravého kruhu pro vhazování těsně nad ledem mířil k přední pravé tyči, John Gibson ale levým betonem jeho pokus vyrazil!
32:46
Nick Ritchie si rychle zpracoval puk v blízkosti pravé tyče a tentokrát pálil do opačného koutu brány, Peter Budaj ale skvěle zasáhl pravým betonem!
32:40
Jake Muzzin je zpět na ledě a hostující Los Angeles Kings přečkalo v dnešním zápase obě oslabení.
32:36
Nick Ritchie se ocitl v blízkosti pravé tyče ve slibné šanci, Peter Budaj ale jeho pokus vyrazil levým betonem!
31:30
Brayden McNabb po vhazování před bránou Anaheimu napřáhl na levém křídle od modré čáry ke tvrdé střele, kterou skvěle zablokoval dobře postavený hráč Ducks.
31:26
Ryan Kesler byl na pravém křídle v útočném pásmu příliš rychle a akci Anaheimu zastavilo postavení mimo hru.
30:40
Jake Muzzin úmyslně posunul bránu a dostal menší trest za zdržování hry. Ducks si zahrají druhou přesilovou hru.
30:28
Tanner Pearson se ocitl v levém kruhu pro vhazování po chybné rozehrávce Ducks ve slibné střelecké pozici, jeho následná střela zápěstím ale byla sražena těsně vedle levé tyče. John Gibson nakonec zasahovat nemusel.
30:12
Ducks se ocitli v postavení mimo hru, po kterém následuje další krátká reklamní přestávka.
29:28
Jeden z hráčů Kings si najížděl v pravém kruhu pro vhazování na volný puk a chystal se vypálit, Nick Ritchie do něj holí drženou v jedné ruce skvěle plácl a dostal ho po odrazu od mantinelu do neutrální zóny.
29:13
Ducks tentokrát chtěli podél střídaček rozehrát, přihrávka ale byla příliš prudká. Další zakázané uvolnění.
29:06
Ducks se ocitli pod tlakem a podél střídaček přes všechny čáry raději puk vyhodili na zakázané uvolnění.
28:24
Brayden McNabb vypálil na pravém křídle od mantinelu a jeho táhlé střela se těsně před bránou od brusle jednoho z hráčů odrazila vedle vzdálenější levé tyče.
27:56
Kings napřáhli od modré čáry k pěkné táhlé střele, která těsně nad ledem mířila k pravé tyči brány, John Gibson ale předvedl pěkný zákrok a ukryl ho ve své lapačce!
27:38
Jeff Carter na pravém křídle nabral rychlost, jeden z hráčů Ducks ale skvěle kopíroval jeho pohyb, a následná tečovaná střela skončila na přední tyči v lapačce Johna Gibsona, přestože mířila evidentně mimo.
26:45
Dwight King vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho pokus zamířil nad bližší levý horní roh brány.
26:05
Puk skončil v obranném pásmu Anaheimu Ducks v ochranné síti a na řadu přichází reklamní přestávka.
25:29
Logan Shaw předvedl v pravém rohu útočného pásma tvrdý čistý hit, kterým přišpendlil na mantinel Bradena McNabba. Obránce Los Angeles skončil na kolenou.
25:00
Utkání opět nabralo obrovský spád a hra se v rychlém sledu přelévá ze strany na stranu.
23:43
Jakob Silfverberg nádherně objel bránu a v blízkosti levé tyče se ho snažil zasunout do sítě, Peter Budaj ale skvěle zasáhl pravým betonem, kterým zastavil i jeho dorážku!
23:22
Kings se snažili vzápětí prosadit na levém křídle z nulového úhlu, John Gibson byl ale připraven a přerušil hru poté, co puk rychle přikryl na ledě lapačkou.
22:43
Brayden McNabb napřáhl na pravém křídle mezi kruhem pro vhazování a modrou čárou bez přípravy ke tvrdé střele s příklepem, která mířila do pravého horního rohu brány, John Gibson ji ale dokázal lapačkou vyrazit!
21:19
Anaheim právě vstřelil branku!
JOSH MANSON si najel na vzdálenější pravé tyči na nádhernou přihrávku napříč útočným pásmem Ryana Getzlafa z levého křídla a ostrého úhlu a nad lapačkou padajícího Petera Budaje zamířil do horní části brány. Anaheim vede nad Kings 1:0! Asistence: Ryan Getzlaf.
20:53
Nick Ritchie naskočil zpět na ledovou plochu a oba dva týmy dnes úspěšně přečkaly první hru v oslabení.
20:36
Jakob Silfverberg odvedl dobrou práci a z pravého křídla obranného pásma vyhodil puk diagonálně až do vzdálenějšího levého rohu ledové plochy a pásma LA.
20:01
V Honda Center začala druhá třetina, do které Kings vstupují v početní výhodě, která potrvá ještě 53 sekund.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-7; Zablokované střely: 4-6; Vhazování: 46%-54%; Hity: 17-10; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 7-7.
Druhá třetina začne přibližně ve 4:00.
V Honda Center se hrálo od úvodních minut v obrovském tempu a na hráčích obou týmů bylo vidět nasazení. Během první třetiny se příliš nepřerušovalo a v nejdelší pasáží hry, která trvala bez přerušení 6 minut a 9 sekund si oba týmy vytvořily několik slibných šancích, oba brankáři John Gibson a Peter Budaj jsou ale zatím ústředními postavami utkání a drží čisté konto. Došlo také na bitku, během které si vyměnili několik ran Jared Boll a Kyle Clifford. Skóre po první třetině: Anaheim Ducks 0 Los Angeles Kings 0.
20:00
19:07
Tanner Pearson se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, John Gibson ale kopíroval jeho pohyb a vychytal ho!
18:53
Anže Kopitar unikal po pravém křídle a na útočné modré čáře ho zezadu zahákoval Nick Ritchie, nakonec ale dostal menší trest za podražení. Přesilová hra pro Kings.
18:01
Jared Boll u střídaček atakoval Nica Dowda, což se nelíbilo Kyleu Cliffordovi a vyzval ho na pěstní souboj. Oba hráči si vyměnili několik úderů na bradu a poté je rozdělili rozhodčí. Na obou stranách byly uděleny větší tresty za bitku, tedy přesně řečeno pět minut.
18:01
17:39
John Gibson se vydal za bránu, aby zastavil nahození Kings a holí bez problému podél hrazení rozehrál.
16:42
Ryan Kesler zkusil v blízkosti levé tyče vypálit z nulového úhlu a Peter Budaj pravým betonem vyrazil puk za bránu.
16:20
Hlavní trenér Darryl Sutter je znám svým defenzivním stylem hry a zřejmě si na střídačce nyní trhá vlasy, protože hra se v rychlém sledu přenáší ze strany na stranu a jeho tým hraje až příliš otevřenou partii, což je ale pro nás nezaujaté fanoušky hokeje samozřejmě dobře.
15:27
Anaheimu se nepodařilo rozehrát a puk podél hrazení, kde je umístěn box časoměřičů, zamířil na zakázané uvolnění.
14:52
Derek Forbort po přihrávce z pravého křídla napřáhl na modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která sice mířila těsně nad ledem mezi betony Johna Gibsona, brankář Anaheimu šel ale včas do kolen a puk ukryl v náručí.
14:21
Šesté vhazování dnešního zápasu v útočném pásmu vyhráli Kings a z pravého křídla ihned vypálili, jejich střela ale byla nepřesná a minula bližší pravý horní roh brány.
13:49
Po přerušení hry se bude v dnešním zápase vhazovat teprve pošesté, což jen potvrzuje, jak rychle se hraje.
13:49
Drew Doughty byl zřejmě hráčem, který na pravém křídle vypálil od modré čáry, a puk skončil v ochranné síti. V první třetině si odbudeme poslední reklamní přestávku.
13:03
Nic Dowd se chystal vypálit z vrcholu levého kruhu pro vhazování, v rozhodujícím okamžiku mu ale puk sjel z hole. Brankář John Gibson posedmé zasahovat nemusel.
12:23
Vyloučený Paul LaDue je zpět na ledě a Los Angeles Kings s pomocí tyče přečkalo první hru v oslabení.
12:03
Kings se podařilo vyhodil puk a Anaheim musí rozjíždět další akci až od vlastní brány Johna Gibsona.
11:57
Kings na pravé straně obranného pásma získali puk a nekvapili se zbytečně s vyhozením, které bude následovat.
10:55
Sami Vatanen napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování s příklepem k jedovaté střele, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, puk se ale od pravé tyče brány překonaného Petera Budaje odrazil zpět do hry!
10:23
Rickard Rakell ve středovém kruhu otáčel hru a Paul LaDue ho během zpětného oblouku zezadu podrazil. Jasné dvě minuty za podražení a první přesilová hra pro Ducks.
10:23
Vzhledem k tomu, že se něco málo přes šest minut nepřerušovalo, přichází na řadu rychle další reklamní přestávka, po které si jeden z týmů zahraje přesilovou hru. Kdo bude vyloučen, se dozvíme za okamžik.
09:43
Anaheim vede na střely podle oficiálních statistik 5:3, ani jeden z týmů se ale zatím nedokázal prosadit.
09:11
Pokud dobře počítám, tak se 6 minut a 9 sekund hrálo bez přerušení, to je obrovská porce!
09:11
Andrew Cogliano v blízkosti pravé tyče Petera Budaje nepřekonal a po zákroku slovenského brankáře přichází na řadu přerušení hry a krátká reklamní přestávka.
08:35
Utkání má obrovské tempo a už několik minut se nepřerušovalo. Rád bych Vám řekl kolik, hra se ale přelévá ze strany na stranu. Jsme svědky krásného utkání.
08:08
Jake Muzzin krásně vypálil z mezikruží a mířil dobře k levé tyči, John Gibson ale skvěle zasáhl pravým betonem!
07:08
Anže Kopitar bojoval v pravém rohu útočného pásma o puk o hrazení, v souboji s Korbinianem Holzerem ale neuspěl. Hokejisté Anaheimu mohli v klidu rozehrát.
06:42
Kings zatím hrají skvěle v defenzivě i ofenzivě a Ducks se marně snaží dostat do nějaké slibné brankové příležitosti.
05:42
Jakob Silfverberg si ze středu útočného pásma sjel do pravého kruhu pro vhazování, kde si ho skvěle najel Jake Muzzin a vytlačil ho do rohu levé plochy, kde puk získal.
05:03
Andrian Kempe zkusil na levém křídle vypálil z téměř nulového úhlu a jeho pokus zamířil mimo tři tyče.
04:15
Trevor Lewis na pravém křídle nabral rychlost a diagonální přihrávkou hledal mezi kruhy pro vhazování najíždějícího Mariána Gáboríka, jeho následný pas byl ale zablokován a slovenský útočník se ke střele nedostal.
03:20
John Gibson nedokázal za bránou podél hrazení přesně rozehrát a poté měl co dělat, aby zřejmě vyrážečkou prudkou střelu Kings z levého křídla od modré čáry vyrazil!
03:02
Hokejistům LA se nepodařilo na pravém křídle podél střídaček rozehrát. Puk skončil na zakázaném uvolnění.
02:46
Dustin Brown se snažil v blízkosti pravé tyče dostat do zakončení, ve své snaze ale neuspěl.
02:25
Mladíček Adrian Kempe na levé straně útočného pásma na modré čáře tvrdě dohrál Jareda Bolla, ke kterému se po přerušení hry okamžitě sjeli hráči Ducks, k bitce ale zatím nedošlo. Útočník Anaheimu v předklonu míří v doprovodu lékaře na ošetřovnu. Jednalo se o nezaviněný střet.
01:43
Marián Gáborík na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a také John Gibson úvodní zákrok zvládl, když puk levým betonem bez problému vyrazil do rohu ledové plochy.
01:23
Hampus Lindholm napřáhl na levém křídle mezi kruhem pro vhazování a modrou čárou ke tvrdé střele s příklepem, která zamířila pouze doprostřed brány a náruče Petera Budaje, který si dnes připsal první ostrý zákrok.
01:01
Utkání od úvodních sekund přináší obrovské nasazení z obou stran a hra se přelévá ze strany na stranu.
00:29
Ryan Kesler se málem ocitl před bránou v obrovské šanci, puk ale nakonec nedokázal v blízkosti pravé tyče trefit.
00:01
Ryan Kesler uspěl na vhazování proti Jeffovi Carterovi a utkání mezi Anaheimem a Los Angeles Kings právě začalo!
00:01

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Fowler, Vatanen, H. Lindholm, Manson, Holzer, Bieksa – N. Ritchie, Getzlaf (C), O. Kaše – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – Cramarossa, Rakell, Perry (A) – L. Shaw, N. Thompson, Boll. Hlavní trenér: Randy Carlyle.

Los Angeles Kings: Budaj (Zatkoff) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, McNabb, LaDue – Kopitar (C), Toffoli, Lewis – Pearson, J. Carter (A), D. Brown – Clifford, Dowd, Gáborík – King, N. Shore, Kempe. Hlavní trenér: Darryl Sutter.

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Chris Lee. Čároví: Brad Kovachik, Bryan Pancich.

Los Angeles Kings:

LA Kings v Honda Center čeká během posledních třinácti zápasů již desáté venkovní utkání v řadě. Kings do zápasu proti Anaheimu budou vstupovat ve špatném rozpoložení poté, co z posledních pěti zápasů vyhráli pouze jednou. V bráně by neměl opět chybět brankář Peter Budaj. Jeff Zatkoff se naposledy představil mezi třemi tyčemi 6. února, když proti Washingtonu přišel do hry ze střídačky, a poslední start zaznamenal 24. ledna proti New Yorku Islanders. Útočník Tanner Pearson bude usilovat o vyrovnání nejdelší bodové série v kariéře NHL, když bodoval v každém ze tří posledních zápasů a celkem během nich zaznamenal sedm kanadských bodů za čtyři góly a tři asistence. Tanner Pearson mezi 19. a 26. říjnem loňského roku bodoval ve čtyřech zápasech v řadě.
Anaheim Ducks:

Anaheim byl ještě nedávno osmým nejlepším týmem NHL, během posledního měsíce ale klesl na dvanácté místo. Ducks se nedaří střílet góly, když během posledních dvou vstřelili pouze dva, a využívat přesilové hry, když během posledních devíti zápasů využili z 24 početních výhod pouhé dvě a zaznamenali pouze tři výhry. Anaheim v Pacifické divizi zaostává na třetím místě o šest bodů za vedoucím San Jose.
Anaheim v Pacifické divizi nahání vedoucí dvojici San Jose a Edmonton a se sedmdesáti body mu v Západní konferenci patří pátá příčka. Zatímco Ducks úspěšně bojují o playoff, Los Angeles Kings zatím nikoliv a po dvou porážkách v řadě se nachází o dva za osmým postupovým místem, které nyní drží Calgary. Kings se budou snažit proti Ducks odvrátit třetí prohru v řadě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.