Ondřej Kaše (ANA) (0 + 0, 1 střela na branku, čas na ledě 13:46)
Střely na branku v zápase

Anaheim Ducks: 32

San Jose Sharks: 24
Je konec, Anaheim Ducks berou z kalifornského derby dva body a Žraloky porážejí úplně stejným výsledkem, jakým je předčili také v minulém měření sil. Hosté samozřejmě litují promarněné šance na zisk z tohoto utkání. Necelých šest minut před koncem třetí třetiny inkasovali rozhodující branku, pak už nestačili reagovat a Kačeři dotáhli duel do vítězného konce. Šancí jsme viděli během zápasu na obou stranách dost. Anaheimu se v závěrečném dějství vyplatila vyčkávací taktika a trpělivost. San Jose si tedy na výhru musí počkat minimálně do příštího utkání. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký víkend.
59:47
Martin Jones si ještě musí připsat zákrok, bude se opět vhazovat před jeho zařízením.
59:38
Bude se ještě vylučovat, a to z řad Žraloků. Dylan DeMelo odjíždí na trestnou lavici za podražení. A to je nejspíše konec šancí pro hosty.
59:35
Pořádná tlačenice na brankovišti Berniera, nikdo nevěděl, kde je puk. Nakonec jej gólman domácích udržel před brankovou čárou.
59:06
Běží poslední minuta třetí třetiny a Žraloci drží puk na hokejkách v útočném pásmu, budou ale potřebovat více střílet.
58:38
Jeden z obránců Sharks zabránil jistému gólu do odkryté branky, hned dvakrát se Anaheimu nepovedlo trefit prázdné zařízení.
58:08
Hosté začínají znovu ze středního pásma, navíc posílají do hry o jednoho hráče navíc, Martin Jones zamířil na střídačku a Sharks to zkoušejí v šesti mužích v poli.
57:36
Joonas Donskoi hledal puk před brankou v klubku hráčů. Avšak našel jej až příliš pozdě na to, aby mohl překvapivě vystřelit. Ducks se následně osvobozují.
57:13
A znovu Patrick Marleau, zkušený forvard San Jose jen těsně nedokázal zasunout kotouč za gólmana domácího výběru. Už jen necelé tři minuty do konce základní hrací doby, vhazování v útočném pásmu Sharks.
56:52
Ducks jsou hodně důrazní při hře u mantinelu, přesto ale hrají s pukem na hokejkách Žraloci. Marleau v dobré možnosti ztratil u mantinelu kotouč.
56:36
Logan Couture chtěl uniknout na Berniera, jenže byl v postavení mimo hru, takže nemohl pokračovat s kotoučem kupředu.
56:08
San Jose nicméně nehází flintu do žita. Brent Burns nahrával na DeMela, druhý jmenovaný pálil na hrotu levého kruhu. Jen těsně svým pokusem minul pravou tyčku.
55:48
Mohlo být klidně úplně hotovo, Nick Ritchie se nabízel úplně sám před Jonesem na přihrávku od spoluhráče. Ta však šla těsně mimo, takže útočník domácích nemohl přesně trefit branku.
55:20
Anaheim je daleko pozornější směrem do obrany a je pochopitelné, že teď už nebude nikam spěchat a dělat zbytečné chyby.
55:05
Navíc je tu hostující zakázané uvolnění a další komplikace pro Sharks.
54:48
Tentokrát uspěli na buly Žraloci, také hned zavezli puk do útočného pásma. Jenže moc dlouho jej nepodrželi na hokejkách.
54:38
Po konci komerční přestávky se pokračuje, gólman hostů má hned další práci. Bude se za několik okamžiků opět vhazovat po jeho levé ruce.
54:22
Anaheim právě vstřelil branku!
Studená sprcha, která přichází pro San Jose Sharks necelých šest minut před koncem základní hrací doby. Ve třetí třetině se opravdu hraje ze strany na stranu a tohle je jen důkaz. Nejdříve hosté zahrozili Bernierovi. Jenže z následně akce posílá Kačery zpátky do vedení obránce HAMPUS LINDHOLM, jenž dává svou první branku této sezóny. A načasoval si ji opravdu na nejlepší možný moment. Pálil poměrně z dálky, ale Martin Jones toho moc neviděl, takže puk pronikl za jeho záda. Hostům už moc času na vyrovnání nezbývá, ale stále ještě mají šanci. Asistence: Nick Ritchie.
53:40
Domácí museli vyhodit puk za branku San Jose, protože jejich formace už byla na ledě příliš dlouho a potřebovala do hry poslat čerstvé síly.
53:14
Perry si udělal prostor na pravé straně a ještě čekal, jestli mu nedojede Rakell. Nedojel, a tak Perry zakončil sám, i když nakonec nepřesně.
52:36
Znovu zásah Martina Jonese, gólman San Jose Sharks si musel dávat pozor na kotouč, který mířil někam na úroveň jeho betonů.
52:08
Hodně teď puk létá ze strany na stranu a opravdu těžko odhadovat, kdo tento duel dovede do vítězného konce.
51:55
Manson zavezl puk do pásma pro Kačery, jeho spoluhráči si však moc dobře nevedli.
51:34
Na druhé straně Cogliano minul ve vyložené šanci branku, pak na další střelu pohotově reagoval Martin Jones.
51:05
Hodně sporný zákrok na jedné z modrých čar, kde byl sražen hráč Anaheimu, ale hra pokračuje bez přerušení. Do šance se prvně hnali Žraloci.
50:57
Hra přerušena ve středním pásmu. Pokračovat se bude hned poté, co skončí komerční přestávka.
50:50
Už se dlouho hraje bez přerušení, Thornton nyní vybídl jednoho ze svých spoluhráčů k úniku.
50:20
Už se nacházíme ve druhé poloviny posledního dějství a zatím to nevypadá, že by jedna či druhá strana měla mít větší možnost rozhodnout v základní hrací době.
49:53
Sharks sice jsou aktivnější, ale spíš než aby stříleli, nahrávají si v útočném pásmu ze strany na stranu a čekají na nějakou střelu do prázdné branky.
49:20
Stále platí, že je San Jose o něco aktivnější. Ale už ani hosté nemají tolik zakončení na branku, hodně vyrovnaný hokej sledujeme ve třetí třetině.
48:39
Cogliano propadl na útočné modré čáře, využili toho útočníci Sharks protiútokem. Následná střela Brenta Burnse minula prostor mezi třemi tyčemi.
48:07
Dillonovo nahození na branku nikdo netečoval. Jinak se ale klidně mohlo jedna o nebezpečí pro domácí výběr.
47:35
Vatanen si musel dávat pozor, proti němu totiž vyrazil jeden z aktivních forvardů San Jose. Tentokrát však obránce Anaheimu v klidu vyřešil situaci.
47:10
Vyhrané buly pro Kačery, domácí se ale hned sami připravili o pásmo, když se stáhli dozadu, aby nechybovali.
47:06
Ritchie poslal nebezpečnou střelu, ale znovu byl moc daleko od branky. Gólman San Jose v pohodě vytáhl lapačku a zakročil. Pokračovat budeme po konci komerční pauzy.
46:50
Zakázané uvolnění San Jose Sharks. Také hosté měli na chviličku problémy. Martin Jones musel do rozkleku po střele soupeře z pravého kruhu.
46:23
Opět je dnes v šanci Brent Burns, který se pohyboval nebezpečně kolem Berniera. Moc mu nechybělo, aby poslal puk mezi tři tyče.
45:58
Nahozený kotouč Sharks o zadní mantinel nikdo ze Žraloků netečoval, ještě však hosté hrají s pukem na hokejkách.
45:28
Patrick Marleau mohl chvíli rychle dopředu, jenže místo toho ve středním pásmu přišel o puk a jeho spoluhráči měli co dělat, aby nemuseli řešit trable.
45:18
Cogliano nemohl do útočného pásma, byl v postavení mimo hru. A čárový rozhodčí si toho moc dobře všiml.
44:45
DeMelo vybojoval v rohu puk pro hostující mančaft. Pak hledal Boedkera, jenže ten měl zablokovanou hokejku, takže nemohl zakončit.
44:20
Ducks mají o něco větší problémy dostat se do šance. Když už nějaká rána z jejich hokejek jde na Jonese, tak pouze z velké dálky.
43:50
Dobrá práce Lindholma před brankou Ducks, nedovolil dvěma hostujícím hráčům, aby unikli sami na Berniera a zakončovali.
43:18
Hodně se na začátku třetí třetiny hraje ve středním pásmu, probíhá tam řada soubojů o kotouč. Nyní jeden takový zvládl Joet Thornton.
43:09
Hra přerušena, puk skončil někde mimo hrací plochu, následuje nové buly.
42:46
Už ale možnost Pavelskiho, který měl před sebou polovinu odkryté branky. Nedokázal ji však trefit, takže neposlal svůj celek do vedení.
42:19
Když už to vypadalo, že by mohl do útočného pásma Donskoi, na poslední chvíli jej na modré čáře zastavil jeden z domácích obránců.
42:02
San Jose Sharks si nerozuměli při rychlé rozehrávce, vyhazují jen na zakázané uvolnění.
41:35
Hodně klidná hra na startu závěrečného dějství, jako by opravdu nikdo nechtěl udělat chybu, vyčkávací taktika na to, kdo vyrazí do šance.
41:07
Hra přerušena ve středním pásmu, poté také před Jonesem, který musel zasahovat. Ale nejednalo se o žádnou vážnější možnost.
40:40
Znovu hokejisté v bílých dresech kolem klece Berniera, ale zatím čekají se střelou, nemají na ni prostor a zatím ani čas.
40:08
Jako první si zkusili ve třetí třetině zaútočit hráči San Jose, ale jejich akce skončila hned na modré čáře.
40:01
Za chvíli začne třetí třetina, komu se podaří ovládnout zápas?

San Jose Sharks: 18
U konce je také druhá třetina utkání mezi Anaheim Ducks a San Jose Sharks. Žralokům se podařilo vyrovnat, postaral se o to jejich mladík Kevin Labanc. Toho nechala domácí obrana úplně volného před zařízením. Je tedy jisté, že nás čeká napínavé vyvrcholení tohoto duelu. Naprosto očekávaně, sledujeme souboj dvou kvalitních celků z Pacifické divize.
40:00
39:58
Dvě sekundy do konce druhé třetiny ještě jedno buly, ale už spíše jen symbolické.
39:38
Už jen poslední vteřiny do druhé sirény. Kotouč sice mají na hokejkách Kačeři, ale jsou příliš daleko od branky soupeře na to, aby skórovali.
39:10
Běží poslední minuta druhé třetiny. Na chvíli se před Jonesem zjevil Ondřej Kaše. Avšak nedostal puk na hokejku, takže nemohl střílet.
38:40
Gólman hostů si zahrál s kotoučem a pomohl Žralokům s rozehrávkou. Obrana Sharks si přesto ještě musela dávat pozor, aby nechybovala.
38:29
Kotouč v moci gólmana Anaheim Ducks, po jeho levé ruce se také za okamžik bude vhazovat.
38:08
Jakob Silfverberg a jeho hodně dobrá střela z prostoru na levém kruhu. Mířila ale hodně nad horní tyčku, takže Jones vůbec nemusel vytahovat zákrok.
37:30
Další dlouhá pasáž bez přerušení během druhé třetiny, šance však mají hlavně hosté. Na Jones příliš zakončení nejde.
36:59
Melker Karlsson vybojoval pro Sharks puk pravého mantinelu, i díky tomu poté potom mohl zakončovat Tommy Wingels. Brankář Bernier jej na poslední chvíli zastavil.
36:24
Vlasic vyřešil největší problémy ve vlastním pásmu a málem mohl poslat do úniku samotného najíždějícího spoluhráče. Tomu ovšem nesedl puk přesně na hokejku.
35:43
Labanc zpátky na ledě a jde vidět, že dnes má opravdu chuť dávat góly. Jenže útočník San Jose k sobě neměl nikoho, s kým by mohl jít do rychlé kombinace.
34:55
Ještě jedna krátká přestávka, poté budeme pokračovat ve zbytku prostředního dějství.
34:49
Joe Thornton navštívil ze Žraloků jako jediný útočnou třetinu, pak mu zpátky dojeli spoluhráči. A Bernier musel dávat dobrý pozor.
34:20
Ryan Kesler mohl zkusit překvapit Jonese, ale už byl v moc velikém úhlu na to, aby dokázal poslat kotouč do sítě.
33:56
Hosté jsou v plném počtu, znovu se potvrdilo, že Ducks dnes přesilovky nefungují. Přesto ještě domácí celek zůstává v útočném pásmu.
33:47
Znovu kotouč někde ve výstroji gólmana San Jose Sharks, bude se znovu vhazovat.
33:42
Až teď je nucen Martin Jones vytáhnout rychlý zákrok. Zvládl to s klidem, v pohodě zasáhl lapačkou a přerušil hru.
33:18
Už jen zhruba půl minuty do návratu Warda na ledovou plochu, Lindholm sice nahazoval kotouč před branku, jenže nikdo nevystihl jeho útočný nápad.
32:55
Navíc San Jose podruhé za sebou v této početní nevýhodě vyhazuje puk přes všechny čáry pryč.
32:08
Anaheim nezačíná ani další přesilovku příliš dobře. Kesler sice mohl vystřelit, ale nejlepší moment na zakončení už prováhal.
31:47
Teď ovšem budeme sledovat vyloučení. Na trestnou lavici je nucen odjet za vysokou hůl hostující útočník Joel Ward, který si nedal pozor na svou hůl. Bude doufat, že jeho družina během oslabení neinkasuje.
31:36
Hra pokračuje, stále v poměrně klidném tempu, emocí ve druhé třetině tolik nesledujeme.
31:28
Postavení mimo hru v podání domácího mužstva. Ve hře pokračujeme po krátké reklamní pauze.
31:06
Anaheim má problémy se vůbec s pukem dostat do útočného pásma. Když už se to Kačerům povede, Martin Jones prakticky nemusí zasahovat.
30:35
Melker Karlsson znovu čekal na útočné modré čáře, aby mohl zkusit unikat dopředu. Ale puk mu sjel z hokejky, takže musel zase rychle zpátky.
30:05
Tentokrát hosté ne moc přesní, vyhodili puk na zakázané uvolnění a bude se vhazovat u jejich zařízení.
29:51
San Jose hned mělo další šanci, ale všechny problémy vyřešil Ryan Kesler.
28:40
San Jose právě vstřelilo branku!
Sharks byli od začátku druhé třetiny určitě herně lepší než jejich soupeř a právě se jim to vyplatilo. Máme totiž vyrovnáno, ještě před polovinou základní hrací doby je stav utkání 2:2. Před brankářem Bernierem totiž zůstal úplně samotný a nepokrytý mladý hráč San Jose KEVIN LABANC. Ten měl dost času na to, aby si rozmyslel, kam kotouč pošle. A poslal jej přesně do místa, kam už Birnier nestačil strčit žádnou část své výstroje. Za vyrovnaného stavu bude duel zase o něco zajímavější a napínavější, tak uvidíme, co přijde dál. Asistence: Logan Couture, Joel Ward.
28:08
Sharks ale také aktivní, navíc mnohem přesnější kolem Berniera. Potřebovali by ale více střílet, pokud chtějí vyrovnat.
27:36
Ducks po delší časové odmlce v útočném pásmu, Nick Ritchie ale dojížděl puk u zadního mantinelu moc pozdě.
27:30
Následuje první komerční pauza této třetiny, za několik okamžiků pokračujeme.
27:28
Melker Karlsson a další velká možnost pro San Jose. Lindholm si nepohlídal mladého útočníka ve službách Žraloků, další problémy pro Ducks. Ale domácí to zvládli.
27:00
A velká šance také pro Pavelskiho, na němž si na poslední chvíli dokázal pochutnat brankář Bernier.
26:32
Všechno ale mohlo být jinak! Boedker střílel a Bernier vyrazil pravým betonem puk před sebe. Na dorážku však byl připravený Žralok Joonas Donskoi, který jen tak tak minul polovinu odkrytého zařízení Ducks.
25:58
Už se tedy hraje znovu v plném počtu na obou stranách, ale příliš šancí k vidění není. Sotva hosté získali útočnou třetinu, hned o ni zase přišli.
25:41
Cogliano našel na levém kruhu Keslera a druhý jmenovaný pálil. Jeho střela sražena do ochranné sítě.
25:18
Kačeři dohromady čtyřikrát vystřelili na branku během této přesilovky, ale ani jednou se nejednalo o vyloženou možnost.
24:48
Poslední vteřiny do návratu Wingelse na ledovou plochu, Rakell ještě zkusil pálit bez přípravy. Jones ale nemusel vůbec tasit zákrok, puk nedoletěl až k zařízení.
24:28
Zatím to tedy nevypadá, že by přesilové hry měly být hlavním zdrojem branek, týmy se nich trápí.
23:53
Téměř polovina domácí přesilovky je pryč a zatím nesledujeme žádné větší šance. Z dálky to zkoušel nahozením Cam Fowler, nikdo však jeho pokus netečoval.
23:25
Martin Jones našel střelu Vatanena z prostoru mezi kruhy, buly proběhne po levé ruce brankáře San Jose.
23:20
Sharks se však osvobozují vyhozením do středního pásma, i když jen na malou chvíli.
22:57
Tommy Wingels dnes podruhé usedne na trestnou lavici, tentokrát dostane menší trest. Anaheim Ducks si tak zahrají vůbec první přesilovku v zápase, San Jose naopak úvodní oslabení.
22:41
Cramarossa už má dnes za sebou bitku a teď málem přidal třetí branku Ducks. Jenže neuspěl proti Jonesovi.
22:13
Za svou brankou řešil problémy hned se dvěma soupeři Rickard Rakell, nakonec vše zvládl a vyhodil kotouč do středního pásma.
21:49
Nehraje se na začátku druhé třetiny v tak vysokém tempu, jaké jsme sledovali v té první. Ale možná je to vše jen otázka času.
21:15
Donskoi mohl za Sharks pálit hned po vyhraném buly před Bernierem. Ale místo toho pouze nahrával, což byla pravděpodobně horší volba.
21:08
Zakázané uvolnění Anaheim Ducks, domácí hokejisté si nerozuměli v rychlé rozehrávce.
20:40
Ducks nahazují puk po mantinelu do útočného pásma. Ale hodně nepřesně, takže se následně domácí útočníci těžko dostávali do nějaké šance.
20:16
Už se hraje druhá třetina a jako první se kotouče zmocnili hostující hokejisté. Mají ale zatím problém dostat se ke střela na branku.
20:01
Zanedlouho odstartuje druhá třetina utkání, čeká nás další porce branek?

San Jose Sharks: 10
Máme za sebou prvních dvacet minut hry. Sledovali jsme poměrně vyrovnaný hokej, o jeden gól k dobru mají domácí Ducks. Ti ale přišli o slušné vedení o dva zásahy, když se těsně před koncem úvodního dějství trefil za Sharks Brent Burns. Určitě nikam neodcházejte, máme se dále jistě na co těšit.
20:00
19:54
Jenže pozor, máme tu poměrně nečekaný blesk z čistého nebe, který posílají Žraloci do branky Anaheim Ducks. San Jose tato přesilovka vůbec nefungovala, prakticky nevystřelili na branku a trápili se v ní, gól navíc padl už při plném počtu hráčů na ledě. Jenže nakonec stejně snižují na rozdíl jednoho zásahu, protože dvanáctou trefu sezóny přidává do sbírky produktivní obránce BRENT BURNS. Dostal do prostoru někde kolem levého kruhu od spoluhráče krásnou nahrávku, kterou nepohrdl. Krásně pokořil Berniera, ten neměl moc šanci se stihnout přesunout. Pro hosty hodně důležitá trefa. Asistence: Patrick Marleau, Joe Pavelski.
19:40
Až nyní Bernier zasahuje, ale to jen v klidu přikryl nahozený kotouč. Ještě jednou se v této části bude vhazovat.
19:26
Ani Vlasic neudržel kotouč na modré čáře, tato přesilovka Sharks vůbec nefunguje. Ještě se v ní hosté vůbec nedostali ke střele.
19:05
Už běží poslední minuta první třetiny, v tuto chvíli za hostující brankou.
18:38
Pavelski jej sice získal, ale pak San Jose opět o pásmo přišlo a dokonce soupeři ve vlastní přesilovce dovolilo uniknout do šance. Jones měl problémy.
18:15
Domácí se ale hned osvobozují vyhozením přes všechny čáry. Žraloci musejí znovu získat zpátky útočné pásmo.
17:53
Vše se pro hosty snažil napravit Donskoi, ale marně. Máme tu však první vyloučení, a to z řad Anaheim Ducks. Dvě minuty za hákování inkasuje střelec první branky Rickard Rakell. Šance pro Sharks s výsledkem něco udělat.
17:29
Už už to vypadalo, že hostující parta získá další dobrou možnost, jenže tentokrát ke střela na branku nedošlo, Tierney hned ztratil puk.
17:14
Odpískána hra vysokou holí, vhazovat by se mělo ve středním pásmu.
16:58
Už ale zase rychle na druhou stranu kluziště, kde soka trápí Anaheim. Jones sledoval, jak na jeho klec míří jedno zakončení za druhým.
16:28
Opět se snaží být San Jose aktivní. Thornton vybojoval v rohu puk a poslal jej na Marleaua. Ale ten ztroskotal na připraveném Bernierovi.
15:58
Bieksa ale zkazil rozehrávku za svou brankou a málem nabídl luxusní šanci Pavelskimu. K jeho štěstí však útočník Žraloků taktéž docela zazmatkoval.
15:28
Už se znovu hraje a emoce trošičku opadly. Ducks druhá branka očividně pomohla, jsou o něco aktivnější směrem dopředu než doposud.
15:13
A máme tu dokonce první bitku, a to pořádně vášnivou! Do sebe se pustili domácí Cramarossa a hostující Wingels. Šlo o pořádně ostrou řež, létala jedna pěst za druhou. Nakonec rozhodčí vřavu ukončili a posílají oba kohouty na trestnou lavici.
15:13
15:06
Další problémy pro hokejisty ze San Jose, několik minut před koncem úvodního dějství domácí mužstvo uniká do vedení o dvě branky. A znovu padl gól po poměrně nečekané situaci. ANTOINE VERMETTE sice měl na levém křídle dost místa na střelu a na to, aby pořádně zamířil. Ale taktéž Martin Jones hodně dobře viděl, takže bylo překvapivé, když mu Vermetteho střela pronikla mezi betony. Nicméně hosté budou muset dohánět ztrátu dvou branek a Honda Center bouří. Před koncem první části se domácím takový náskok určitě hodí, pochopitelně. Asistence: Shea Theodore, Nick Ritchie.
14:48
Hosté zajeli s pukem až skoro před svou branku, Kačeři toho využili k dostřídání a poslání čerstvých sil na ledovou plochu.
14:18
Po delší době se hraje častěji kolem Berniera, ale nejde o nic vážnějšího, pouze o nahrávky Sharks z jedné hole na druhou.
13:53
Hodně solidní střela Brenta Burnse, jedna z největších možností San Jose Sharks posledních minut. Bernier ale na zakončení houževnatého obránce Žraloků dobře viděl a zachytil ji.
13:28
San Jose opět co nejrychleji zavezlo puk přes modrou čáru, jenže málem z toho byl ofsajd. A když nakonec ne, Žraloci přišli o šance.
13:08
Martin Jones vyjel ze své klec za branku a rozhodl se spoluhráčům pomoci s rozehrávkou. Zvládl to docela dobře, nechyboval.
12:36
Dillon nahazoval ze středního pásma puk o zadní mantinel, nedojel jej však jako první nikdo v bílém trikotu, takže hraje znovu Anaheim.
12:05
Nyní dopadlo lépe vhazování pro domácí, museli ale s kotoučem za svou klec, kde jej rozehrávali. A zatím docela neúspěšně.
12:01
Následuje další komerční přestávka, hned budeme zase pokračovat.
11:39
Dobrá možnost Nicka Ritchieho, který si udělal útočný výlet k Martinu Jonesovi. Možnost nahrávat příliš neměl, a tak to zkusil sám. Nakonec našel pouze lapačku gólmana San Jose.
11:23
Fowler měl otevřenou cestou dopředu, jenže až moc váhal a raději ještě vrátil puk zpátky k vlastní klecí.
10:15
Lindholm a jeho dobrá obranná práce, nedovolil dvěma hráčům soupeře proniknout přes modrou čáru.
10:05
Už jsme ve druhé polovině první třetiny, Ducks pronikli do útočné třetiny pouze za cenu ofsajdu. Pokračovat budeme hned po skončení komerční přestávky.
09:45
Až nyní rozhodčí pro jeden z technických přestupků přerušuje hru, pravděpodobně kvůli domácímu zakázanému uvolnění.
09:28
Na hráčích jde vidět, že už by potřebovali, aby byla na chvíli hra přerušena. I když sledujeme aktivní a rychlý hokej, není k vidění moc lepší šancí.
08:48
Brent Burns nahazoval puk poměrně nejistě, nakonec našel jednoho z útočníků v bílém dresu, ale ten se sám do větší šance nedostal.
08:15
Ještě stále se hraje bez přerušení a opět na puku Sharks. Joel Ward však příliš dlouho váhal se střelou, což se mu nakonec nevyplatilo.
07:36
To Anaheim má na hranici obranného a středního pásma problémy s rozehrávkou. Sharks je dobře napadají a dělají vše proto, aby soupeř z Honda Center chyboval.
07:07
Nyní však byla hostující formace na ledové ploše až moc dlouho, takže musela pouze nahodit kotouč o zadní mantinel a poslat na led čerstvé síly.
06:40
San Jose ale neskládá zbraně. Naopak, znovu rychle získává útočné pásmo a zkouší zakončovat z každé jen trochu lepší pozice.
06:28
Zakázané uvolnění tentokráte v podání Žraloků, hra se tedy přesune zpátky před zařízení San Jose Sharks.
04:44
Jenže navzdory o něco aktivnějším Žralokům na začátku první třetiny tu máme vedení domácího týmu Anaheim Ducks, který byl důslednější před brankou a střílí úvodní trefu zápasu. Kotouč poslaný před brankáře hostů Martina Jonese jako první našel šikovný švédský útočník RICKARD RAKELL, jenž neváhal a rychle po ledě zasunul puk do sítě. Těžko říct, zda Jones vůbec tušil o Rakellově snaze zakončovat. Každopádně už problémům nezabránil a Kačeři brzy vedou. Uvidíme, jak budou hosté reagovat. Asistence: Shea Theodore, Corey Perry.
04:18
DeMelo byl tím důvodem, proč Žraloci dokázali dostat puk alespoň do středního pásma a mohli zkusit útok. Tentokrát je soupeř brzy zastavuje.
03:56
Pozor musel dávat i ochránce klece na druhé straně hrací plochy, ale nejednalo se o nic vážného. Jeden z forvardů Ducks poslal zakončení jen z méně nebezpečné pozice.
03:25
A znovu hosté lepší na buly, i díky tomu pak mohli hrát za klecí Berneria a zkoušeli jej překvapit. Zatím to San Jose nevychází.
03:14
Další vhazování v útočném pásmu San Jose opět pro Sharks, pak letí kotouč z hokejek Anaheimu pouze na zakázané uvolnění.
03:08
Nahození ze středního pásma domácí brankář raději ukryl pod lapačku, bude se vhazovat před jeho zraky.
02:28
Manson zkusil začít akci pro Anaheim ze středního pásma. A povedlo se mu to, útočníci Ducks se pak až příliš dlouho obtáčeli kolem zařízení beze střely.
01:55
Také Boedker na nic nečekal a okamžitě zakončoval z první, jenže vůbec netrefil branku, takže jeho šance na úspěch nabyly velké.
01:13
Fowler měl co dělat, aby v pravém rohu u své branky obral o kotouč Coutureho. Ale nakonec to zvládl a hrají Kačeři.
01:00
A první práce také pro Berniere, proti kterému se střelou z dálky prezentoval Justin Braun. Vypadalo to jako méně nebezpečná střela, ale klidně se mohla ujmout.
00:19
Už se hraje a jako první musel problém řešit hostující brankář Martin Jones, kolem kterého se zjevila hned dvojice domácích hokejistů.
00:01
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Jak je u NHL zvykem, začneme o pár minutek později.

Anaheim Ducks: Bernier (Gibson) – Fowler, Vatanen, H. Lindholm, Manson, Theodore, Bieksa – Rakell, Getzlaf (C), Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – N. Ritchie, Vermette, O. Kaše – L. Shaw, Noesen, Cramarossa.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – Marleau, J. Thornton, Pavelski (C) – Labanc, Couture, J. Ward – Bødker, Tierney, Donskoi – Wingels, Haley, M. Karlsson.

Rozhodčí: Brenk, Lee – Gawryletz, Heyer.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Budeme sledovat atraktivní utkání výběrů z Pacifické divize, narazí na sebe Anaheim Ducks a San Jose Sharks. Tradiční kalifornská bašta slibuje kvalitní hokej kádrů z vrchních pater tabulky a spoustu zábavy!

Ondřej Kaše (ANA) (1 + 3)
Předchozí vzájemné utkání

Naposledy se spolu celky setkaly na konci letošního měsíce listopadu, tedy poměrně nedávno. Hrálo se v San Jose, avšak výhru během základní hrací doby slavili Anaheim Ducks, kteří udolali soupeře poměrem 3:2.
ANAHEIM DUCKS

I Kačeři jsou součástí našlapaného vrcholku Pacifické divize, kde aktuálně panuje přetahovaná o každý bodík. Anaheim už nebojuje sám se sebou, tak jako na začátku sezóna, alespoň prozatím. Posledních několik dní však zažívá proměnlivá období a zápasy. Naposledy další z kalifornských klubů předčil 6:5 po samostatných nájezdech Carolina Hurricanes, ještě předtím inkasoval osm branek na ledě Calgary Flames a odjížděl s ostudnou porážku 8:3. Těžko tak tipovat, jak si Ducks povedou tentokrát, ukázali ale, že proti Žralokům zahrát umějí. S jednatřiceti body Kačerům patří čtvrtá divizní příčka, podobně jako jejich dnešní vyzyvatel ztrácejí jediný bod na nejlepší pozici. Tu hájí Edmonton Oilers.

Tabulce produktivity Anaheimu vládne útočník Ryan Kesler (12 + 11), jemuž šlape na paty, ale zároveň vypomáhá Corey Perry (5 + 17). Zpátky nezůstávají ani kapitán týmu Ryan Getzlaf (2 + 20) či Jakob Silfverberg (8 + 11). Porazí Ducks Žraloky podruhé za sebou?
SAN JOSE SHARKS

Žraloci si zatím nemohou stěžovat na své výsledky. Jarní účastník finále o Stanley Cup nadále zůstává v těsném kontaktu se špičkou Pacifické divize, na druhé Calgary Flames i první Edmonton Oilers ztrácí jediný bod. A co je důležité zmínit, Plameny i Olejáři mají o několik odehraných utkání více. Z předchozích čtyř případů San Jose hned třikrát slavilo. Překlenulo i takové velké ryby, jako jsou Montreal Canadiens. Dále udolali Arizonu či rivaly z Los Angeles, nedařilo se jim však naposledy proti Ottawě Senators z Výchdodní konference. S celkem z hlavního města Kanady Sharks přišli o body jen pár okamžiků před koncem základní hrací doby. Nicméně nemají důvod k nervozitě.

Kanadské bodování kalifornského mančaftu táhne kapitán Joe Pavelski (8 + 16), ale hned v závěsu za ním vykukuje produktivní obránce Brent Burns (11 + 12), nejlepší střelec San Jose. Ostatně Burns dával gól i minule proti Ottawě, nachází se ve výborné formě. Potvrdí ji i tentokrát?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.