Tři hvězdy utkání:
1. Ryan Getzlaf (ANA) 0+3
2. Nick Ritchie (ANA) 1+0
3. Cam Fowler (ANA) 1+0
Dvě branky nabídla první třetina. Vstup do zápasu vyšel domácím výborně, hned v první minutě se dokázal prosadit Andrew Cogliano, který vstřelil svou třetí branku v sezóně. Vypadalo to, že si Ducks odnesou do kabiny jednobrankové vedení. V čase 19:28 dokázali hosté vyrovnat. Při vlastním oslabení vyslal Loui Eriksson do brejku Bo Horvata, který si dokázal tváří v tvář poradit s brankářem Johnem Gibsonem. Po první třetině platil stav 1:1.

Ve druhé třetině padla jediná branka. Hned v první minutě druhé periody se prosadil Cam Fowler. Jeho rána od modré čáry prošla až za brankovou čáru. Díky jeho trefě vedli domácí hokejisté o jednu branku.

Ve třetí třetině dokázal ve 45. minutě vyrovnat hostující Henrik Sedin. O sedm minut později si vzali domácí hráči vedení zpět na svou stranu, postaral se o to Nick Ritchie. V samotném závěru utkání pak výhru Ducks zpečetil Corey Perry. Úvodní domácí zápas se Anaheimu povedl na výbornou.
59:56
Vancouver zahrál na icing, buly před jeho brankou. Ryan Miller musí zpátky na led.
59:34
Ducks hrají velmi dobře, drží hru daleko od své branky.
59:15
Necelá minuta hry dění domácí celek od výhry v tomto zápase.
58:59
Oddechový čas pro domácí.
58:43
Hosté to zkouší v šesti.
58:43
Anaheim právě vstřelil branku!
A je to jasné, domácí celek tento zápas vyhraje. Po rychlé akce se do zakončení dostal COREY PERRY. Vybruslil si před branku, viděl mezírku mezi betzony gólmana. Kotouč tam dokázal poslat a puk skončil za brankovou čárou. Výborné čtení hry od nestárnoucího domácího hráče. Asistence: Ryan Getzlaf a Clayton Stoner.
58:23
Luca Sbisa přišel o útočné pásmo, a tak musí s kotoučem couvat až do obranného pásma. Odkud se pokusí založit akci.
57:58
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, domácí hokejisté stále vedou o jednu branku. Hosté už mnoho času na pokus o vyrovnání nemají.
57:26
Cam Fowler poslal do šance Andrewa Cogliana, který nedokázal zakončit přesně.
57:05
Komerční přestávka ještě oddaluje dramatickou koncovku tohoto zápasu.
57:00
Corey Perry se pokoušel prosadit se individuální akcí, což se mu nepodařilo. Následně se puk dostal až k domácí brance a John Gibson raději uklidňuje hru.
56:30
Ducks mají zatím všechno pod kontrolou, kotouč drží daleko od své branky, dokonce se i dostávají do slibných střeleckých pozic.
56:00
Zakázané uvolnění hostů, puk přes všechny čáry poslal Ben Hutton. Chtěl pasem oslovit spoluhráče na útočné modré, ale nebyl přesný.
55:31
Velmi dobře takticky hrají domácí hokejisté, ti se snaží hrát s kotoučem co nejdál od vlastní branky.
54:52
Vancouver se snaží, to mu upřít nelze, ale nemůže se stabilněji dostat před branku soupeře. Ze středního pásma dá gól jen velmi těžko.
54:15
Christopher Tanev vybojoval kotouč při buly před vlastní brankou. Pomohl tak založit rychlý útočný výpad, který zakončil nepřesnou střelou Bo Horvat.
54:02
Z pohledu Canucks čas do konce třetí třetiny běží hodně rychle, přesně opačný pocit mají domácí. Ti vedou díky brance Nicka Ritchieho.
53:03
35:18, tak vypadá statistika střelby v tomto zápase.
52:25
Vancouver je nyní na řadě, aby dokázal odpovědět. Anaheim ale hraje zodpovědně a chce si zápas pohlídat a dovést ho do vítězného konce.
51:24
Z ničeho nic se dostávají domácí do vedení. Akci začal Corey Perry. Ke střele se dostal Ryan Getzlaf. Brankář Ryan Miller vyrazil puk nad sebe a basebalovým způsobem poslal kotouč do branky NICK RITCHIE. První gól v letošní sezóně pro tohoto hráče. Asistence: Ryan Getzlaf a Corey Perry.
50:42
Vyloučený hráč se vrací do hry. Vancouver nesehrál přesilovku vůbec špatně, ale zakončení se mu nepodařilo podle představ. Několik šancí si hosté vypracovali, proměnit je nedokázali.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, nerozhodný stav je stále aktuální.
49:36
Daniel Sedin se dostal do zajímavé střelecké pozice, okamžitě puk napálil na branku, gól však nevstřelil.
49:06
Vancouver se snadno dostal do útočného pásma, kde se snaží něco vymyslet. Obránci Ducks nedávají soupeři mnoho prostoru pro zakončení.
48:42
Následovat bude komerční přestávka.
48:42
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Chris Wagner – 2 min., vysoká hůl).
48:16
Christopher Tanev výborně zblokoval střelu Shea Theodorea. Domácí se snaží vstřelit rozhodující branku, zatím však marně.
47:48
Shea Theodore se proháčkoval přes dva obránce až do zakončení. Střela se mu nepovedla podle představ, kotouč končí mimo branku.
47:25
Daniel Sedin se uvolnil do zakončení, jeho bekhendová střela byla snadnou prací pro domácího brankáře. John Gibson si dokázal i tentokrát poradit.
45:35
John Gibson musel nyní zasahovat po jemné teči Henrika Sedina. Hostující hráč to myslel dobře, ale domácí maskovaný muž dokázal puk zastavit.
45:00
Pět minut hryze třetí třetiny je pryč. Stav zápasu je vyrovnaný, ale výraznou střeleckou převahu mají hráči domácího celku.
44:19
Vancouver právě vstřelil branku!
Loui Eriksson poslal kotouč zpoza branky do prostoru mezi kruhy, kde byl volný HENRIK SEDIN. Jeho zakončení zápěstím se ujalo, domácí brankář nedokázal puk zastavit. Díky třetí brance Henrika Sedina v letošní sezóně je stav zápasu vyrovnaný. Asistence: Loui Eriksson a Philip Larsen.
43:46
43:25
Philip Larsen se dostal ke střele od modré. První jeho pokus byl nepřesný. Druhá rána byla o poznání lepší. Domácímu brankáři pomohla branková konstrukce. Nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno
42:31
Domácí celek hraje v oslabení velmi dobře, svého soupeře nepouští do vyložených šancí. Výborně si počíná bránící se čtveřice.
41:55
Alexander Edler se dostal do zakončení. Jeho pokus viděl brankář John Gibson, který neměl problém zasáhnout.
41:46
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Kevin Bieksa – 2 min., hákování).
40:35
Do první šance se ve třetí třetině dostal domácí Nick Ritchie. Jeho zakončení však nebylo přesné.
40:01
Ve druhé třetině padla jediná branka. Hned v první minutě druhé periody se prosadil Cam Fowler. Jeho rána od modré čáry prošla až za brankovou čáru. Díky jeho trefě vedou domácí hokejisté o jednu branku. Střelecky jsou dál aktivnější hráči Ducks.
40:00
39:50
Už se nic nestane.
39:20
Jakob Silfverberg hledal před brankou Ryana Keslera. Pas byl ale zblokovaný jedním z obránců. Do zakončení se domácí nedostali.
39:00
Vhazování před brankou hostů Ti se ale k puku dostali jako první, a tak se směr hry otáčí.
38:24
Clayton Stoner se dostal do zakončení, ale jeho pokus tečoval Jake Virtanen mimo branku. Ryan Miller zasahovat vůbec nemusel, jen se ohlédl za kotoučem, který mířil mimo branku.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:30
V poklidném tempu se třetina dohrává. Aktivnější jsou domácí, hostující brankář musí být dál pozorný. Nyní si poradil se střelou Corey Perryho.
36:55
Ryan Garbutt zůstal před brankou nepokrytý, čehož využil k jedovaté střele zápěstí, Ryan Miller byl pozorný a kotouč ukryl do výstroje.
36:08
Sami Vatanen výborně zblokoval střelecký pokus Luca Sbisi. Domácí hráč pomohl svému brankáři, který při této akci zasahovat vůbec nemusel.
35:48
Andrew Cogliano se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho zakončení nebylo vůbec přesné. Hostující brankář zasahovat nemusel.
35:10
Dostáváme se do finální části druhé třetiny, nepřesností na obou stranách je poměrně hodně. Domácí hráči mají dění na ledové ploše pod kontrolou, nikam se neženou.
34:15
Sledujeme aktivní hru domácího celku. Ducks se ale nemohou prosadit, jejich jednobrankový náskok dál platí. Hosté se do šancí nedostávají, spoléhají na brejky, které zatím nepřicházejí.
34:06
Hostující maskovaný muž kryje další střelecký pokus domácích. Hra je přerušena a na programu je nyní komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat před brankou Canucks.
33:30
Larsen zlomil hůl na útočné modré, následně se do brejku dostal Jakob Silfverberg. On ani dorážející Joseph Cramarossa nedokázali prostřelit brankáře Vancouveru. Obrovské šance domácích zůstaly nevyužité.
32:21
Vancouver odehrál pouze na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před brankou Ryana Millera.
32:05
Vhazovat se bude před brankou domácích. John Gibson zasahovat nemusel, protože jeho spoluhráči dokázali vybojovat kotouč.
31:22
Hra je přerušena, následovat bude další komerční přestávka.
30:52
Erik Gudbranson dokázal tečovat střelecký pokus Nicka Ritchieho mimo branku. Gólman tak zasahovat nemusel, jen zkontroloval dráhu puku.
30:16
Po dlouhé době je přerušená hra. Hostující brankář kryje střelecký pokus Jakoba Silfverberga. Ryan Miller dává svým spoluhráčům možnost vystřídat. Následovat bude buly před brankou Canucks. To ale až po komerční přestávce.
29:01
Na obou stranách je nyní k vidění poměrně hodně nepřesností, což poněkud kazí celkový dojem ze hry. Optickou i střeleckou převahu stále mají domácí.
28:20
Sledujeme rychlý hokej, který nabízí hodně šancí. Domácí hráči stále vedou o jednu branku. Vancouver se snaží, ale zatím se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.
27:14
Jakob Silfverberg ani Ryan Kesler nedokázali v dobrých šancích uspět. Hosté se nyní mohou spolehnout na brankáře Ryana Millera, který podává dobrý výkon.
26:46
Nick Ritchie se proháčkoval do nadějné střelecké pozice, v rozhodující chvíli se mu kotouč postavil na hranu, a tak nedokázal zakončit.
26:15
Alexander Edler dokázal výborně zblokovat střelecký pokus jednoho z domácích hráčů. Byl to Cam Fowler, kdo vystřelil.
25:31
Brendan Gaunce to nemyslel vůbec špatně, ale jeho zakončení nebylo přesné. Kotouč možná ještě někdo tečoval. Nic to nemění na tom, že puk končí mimo branku.
25:06
Michael Sgarbossa se probojoval do dobré střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit brankáře Ryana Millera.
24:52
Ryan Miller si celkem snadno dokázal poradit se střeleckým pokusem, který vyslal na jeho branku Kevin Bieksa. Buly před brankou Vancouveru.
24:20
Hostující celek se snaží trpělivou hrou překonat obranný val domácích. Anaheim hraje zodpovědně z obrany a nedává před vlastní brankou soupeři mnoho prostoru pro zakončení.
23:50
Sledujeme rychlý hokej, který nabízí poměrně hodně střel. Momentálně v tomto ohledu vedou domácí hráči 17:6. Vancouver sice má jen šest střel, ale všechny byly nebezpečné.
22:21
Úvod druhé části ovlivnil rychlý gól domácích. Hosté musí znovu dotahovat. I tentokrát se Ducks dokázali prosadit v první minutě hry.
21:48
Aktivní hra domácích pokračuje dál, byl to Ryan Garbutt, kdo dostal puk a střelou z první se pokusil navýšit vedení Anaheimu. Jeho rána nebyla nejhorší, ale brankář Canucks byl pozorný.
20:54
Ryan Kesler se dostal do další výborné pozice, domácí hráč nyní trefil brankáře Ryana Millera.
20:18
Gól v přesilové hře posílá domácí do vedení. Střelou od modré čáry se prosazuje střelou příklepem CAM FOWLER. Ryan Miller nedokázal kotouč zastavit. Asistence: Sami Vatanen a Ryan Getzlaf.
20:01
20:00
19:50
19:28
Gól v oslabení. Loui Eriksson vyslal po chybě domácího útoku do brejku BO HORVATA, který nic nevymýšlel. Dostal se do dobré střelecké pozice, vystřelil a proměnil. Žádná bomba, ale ujala se střela zápěstím. Stav zápasu je vyrovnaný. Asistence: Loui Eriksson.
18:54
Vancouver Canucks vyhazuje kotouč ze svého pásma až k brance domácích. Ti musí o útočné pásmo v poslední minutě hry v první třetině tvrdě bojovat.
18:32
Ducks vyhráli buly, a tak se rychle dostali do útočného pásma. O to ale vlastní chybou při rozehrávce přišli.
18:21
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Philip Larsen – 2 min., podražení).
18:05
Shea Theodore se probojoval do výborné střelecké pozice, skvěle zasáhl brankář Ryan Miller. Hostující gólman zneškodnil střelu zápěstím.
17:30
V poklidném tempu se první perioda dohrává, domácí hokejisté mají hru pod kontrolou a Vancouver prakticky k ničemu nepouští.
17:00
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině. Diváci sledující tento zápas přímo v hale se rozhodně nenudí.
16:06
Christopher Tanev se probojoval až do střelecké pozice. Výborně hru přečetl domácí brankář, který střelci zmenšil úhel pro zakončení. Tanevova střela nebyla nejpovedenější.
15:52
Ryan Getzlaf zůstal před brankou neobsazený, dostal kotouč a bekhendovou stranou hole vystřelil. Ryan Miller byl pozorný a jeho střelu kryje.
14:44
Po zákroku Ryana Millera je hra přerušená. Následovat bude komerční přestávka. Do konce první třetiny zbývá necelých pět a půl minuty.
14:29
Hosté v plném počtu. Vyloučený Ben Hutton se vrací do hry, domácí nedokázali početní výhodu proměnit.
14:20
Antoine Vermette se dostal ke střele z první, jeho zakončení však minulo branku o pořádný kus. Nechybělo mnoho a byl z toho druhý gól Ducks.
13:32
Sami Vatanen ani Cam Fowler nedokázali překonat hostujícího brankáře. Ryan Miller podává nyní dobrý výkon a hosté se na něho mohou spolehnout.
12:56
Domácí hokejisté se nemohou dostat stabilněji do útočného pásma. Hosté postavili na modré čáře obranný val, přes který zatím nevede cesta.
12:29
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Ben Hutton – 2 min., podražení). Po faulu na Ryana Garbutta odchází hostující hráč na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.
12:28
Na druhé straně se do protiútoku dostal Ryan Garbutt. Ani on však nepřekonal maskovaného muže v brance.
12:15
Až nyní se Vancouver dostal do zakončení. Ben Hutton z mezikruží vystřelil příklepem a gólman John Gibson musel být pozorný.
11:05
Jakob Silfverberg se dostal z ničeho nic do vyložené šance. Skvěle ho ale vychytal brankář Ryan Miller. Jakob Silfverberg využil špatné rozehrávky Alexandera Edlera, který mu "namazal".
10:30
K vidění je poměrně velké množství osobních soubojů, které se pohybují na hraně pravidel, rozhodčí zatím vylučovat nemuseli.
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, domácí hokejisté stále vedou díky brance z prví minuty zápasu.
09:33
Nick Ritchie nahodil kotouč za branku Canucks a šel podobně jako jeho kolegové střídat. Anaheim posílá na ledovou plochu odpočinuté hráče.
08:51
Vhazování v útočném pásmu domácích. Ti vedou na střely 3:0. Bránící se celek zvládl buly, a tak se směr hry otáčí. Rychle se ale Ducks do pásma vrátili, znovu o útočnou třetinu přišli.
07:45
Ryan Kesler byl na malý moment volný před brankou soupeře, ale nedokázal se dostat ke kotouči, který do těchto míst posílal jeho spoluhráč.
07:10
Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje, ani jeden celek se nedostává do vyložených gólových šancí. Brankáři mnoho práce nemají.
06:45
Do velké šance se dostával domácí Ryan Kesler. Rozhodčí si všimli postavení mimo hru, a tak pískají. Buly ve středním pásmu, ještě předtím ale komerční přestávka.
06:04
Ryan Miller rozehrál puk na obránce, ti se pokusili rychle založit akci. Puk ovšem vybojovali domácí ve středním pásmu a rychle vrátili hru do útočného pásma.
05:02
Ben Hutton hodně riskantně vyvážel puk z obranného pásma. O kotouč ho obral Nick Ritchie, který ovšem zakončit nedokázal. Jeho rána byla zblokovaná.
04:28
Vancouver Canucks se snaží, ale má velké problémy s přechodem středního pásma. V neutrální zóně hrají domácí velmi dobře a nenechají soupeři mnoho prostoru.
04:02
Sledujeme v úvodu zápasu rychlý hokej, optickou i střeleckou převahu mají hokejisté Anaheimu. Těm vyšel vstup do zápasu, prosadili se hned v první minutě.
03:13
Ryan Kesler se dostal po přechodu do útočného pásma do dobré střelecké pozice, trefil střelou zápěstím jen rameno brankáře. Kotouč se následně odrazil k obráncům Canucks, kteří situaci uklidnili.
02:44
Po dlouhé době musel zasahovat také domácí brankář. John Gibson si dokázal poradit se střelou Jannika Hansena. Vhazovat se tak bude v útočném pásmu Vancouveru.
01:25
Po vstřelené brance jsou domácí hokejisté dál aktivní, do zakončení se dostal Ryan Kesler. Jeho střelecký pokus byl nepřesný.
00:33
Josh Manson začal akci, dostal se do zakončení. Brankář Canucks kotouč vyrazil pouze před sebe, kde už byl volný domácí ANDREW COGLIANO. Ten neměl problém poslat kotouč za brankou čáru. Velmi rychle se domácí dostávají do vedení. Asistence: Josh Manson a Ryan Kesler.
00:10
Anaheim Ducks se dostal hned při úvodní akci do postavení mimo hru, vhazovat se bude znovu ve středním pásmu.
00:01
Domácí hokejisté vyhráli první buly v tomto zápase.
00:01
Domácí hokejisté, jeden po druhém, se představují publiku. Honda Center se slušně zaplněné.
Zápas za malý moment začne, nyní probíhá slavnostní úvod.

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Bieksa, Theodore, Stoner, Vatanen, Fowler, Manson – N. Ritchie, Getzlaf, Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Garbutt, Vermette, Wagner – Sgarbossa, Boll, Cramarossa.

Vancouver Canucks: R. Miller (Markström) – Sbisa, Larsen, B. Hutton, Gudbranson, Edler, Ch. Tanev, Biega – D. Sedin, H. Sedin, Baertschi – Markus Granlund, Brandon Sutter, Hansen – Eriksson, Horvat, Virtanen – B. Gaunce, Skille.

Rozhodčí: Hebert, Watson – Murray, Daisy.
V tabulce Západní konference je Vancouver na první místě (1-3-1-0; 9 bodů). Naopak Anaheim je na dvanáctém místě (1-01-3; 3 body).
Útočníci Joseph Cramarossa a Michael Sgarbossa a obránce Shea Theodore. Ti všichni byli povolaní z farmy Ducks v AHL do hlavního týmu. Zda dnes v noci nastoupí, to zůstává otázkou.
Anaheim Ducks čeká první domácí zápas sezóny 2016-2017. A proto lze očekávat, že se úvodní vhazování opozdí více, než bývá zvykem u zápasů National Hockey League.
Anaheim Ducks
Z posledních pěti zápasů vyhrál Anaheim jen jeden. V posledním duelu porazil Philadelphii Flyers 3:2. V předchozích zápasech nestačil na New Jersey Devils, New York Islanders, Pittsburgh Penguins ani na Dallas Stars.

Vancouver Canucks
Vancouver z posledních šesti zápasů Vancouver vyhrál hned pět. Poradil si s Buffalem, St. Louis, Carolinou, Calgary i s Edmontonem. V tom vůbec posledním nestačil po samostatných nájezdech na Los Angeles.

Československá stopa v utkání
Na soupisce domácích ani hostů není hokejista z České republiky nebo Slovenska.
Vzájemné zápasy
2. 4. 2016 Anaheim – Vancouver 2:3
19. 2. 2016 Vancouver – Anaheim 2:5
2. 1. 2016 Vancouver – Anaheim 2:1 SN
13.10.2015 Anaheim – Vancouver 4:0
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům NHL. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks a Vancouver Canucks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.