Radim Vrbata (ARI) 0+1, 3 střely, čas na ledě 19:53
Martin Hanzal (ARI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:42
Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 6:47
Tři hvězdy utkání

1. Mike Smith (ARI) 58 zák., 2 góly, 96,7%
2. Alexander Wennberg (CBJ) 1+0
3. Boone Jenner (CBJ) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 34-60; Zablokované střely: 18-19; Vhazování: 53%-43%; Hity: 32-22; Přesilové hry: 1/5-0/5; Trestné minuty: 16-14.
Mike Smith dělal v bráně vše, co mohl, na vítězství to ale i přes řadu jeho spektakulárních zákroků nestačilo. V samostatných nájezdech se prosadili jako jediní dva hráči Columbusu a vítězný gól jde na vrub Cama Atkinsona. Konečný výsledek. Arizona Coyotes 2 Columbus Blue Jackets 3 po nájezdech.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Columbus Blue Jackets.
Autorem vítězné branky je CAM ATKINSON.
Sam Gagner mohl rozhodnout samostatné nájezdy v případě, že promění, a také tak učinil. Gagner skvěle z mezikruží zamířil nad lapačku Mike Smithe, který vzápětí chtěl holí vzteky praštit o horní tyč své brány, nakonec to ale neudělal, protože si zřejmě uvědomil, že v dnešním utkání udělal pro výhru svého týmu všechno a byl jeho nejlepším hráčem.
Radim Vrbata zápěstím mířil mezi betony Curtise McElhinneyho, ten se ale na švestkách nachytat nenechal.
Cam Atkinson to provedl úplně stejně s tím rozdílem, že puk dokázal zasunout do brány.
Anthony Duclair před bránou krásně zamíchal s pukem a poté orazítkoval z blízkosti levou tyč!
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení i přes velké množství šancí obou týmů a tří samostatných úniků o vítězi nerozhodlo a na řadu přichází samostatné nájezdy. Skóre po prodloužení. Arizona Coyotes 2 Columbus Blue Jackets 2.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:00
Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.
62:26
Alexander Wennberg se na opačné straně ledové plochy také dostal do samostatného úniku a z mezikruží mířil střelou zápěstím do pravého horního rohu brány, Mike Smith ale vytáhl úžasný zákrok lapačkou a navíc dokázal ještě rychle rozehrát!
61:46
Curtis McElhinney předvedl spektakulární zákrok proti dorážce Connora Murphyho, kterou dokázal vleže vyrazit lapačkou!
61:44
Shane Doan se z obranného pásma po propadnutí Blue Jackets v útočném pásmu řítil do samostatného úniku a mohl přihrávat svému spoluhráčovi, který by puk uklízel do prázdné brány, jenže se rozhodl pro střelu zápěstím, kterou Curtise McElhinneyho mezi betony propálit nedokázal!
61:25
Arizona vyrazila po šancích Columbusu do přečíslení dva na jednoho a Jordan Martinook se dostal do samostatného úniku, Curtise McElhinneyho ale bekhendem překonat nedokázal, stejně jako vzápětí dorážející Alex Goligoski!
61:07
Mike Smith vzápětí předvedl další skvělý zákrok a drží Arizonu Coyotes stále ve hře.
60:21
Seth Jones mohl rychle rozhodnout, když se zrodil sám před brankářem Mikem Smithem, mezi betony ho ale z blízkosti střelou zápěstím překonat nedokázal!
60:01
Brankář Arizony Mike Smith sice po pouhých 13 sekundách v Gila River Areně inkasoval gól, když ho překonal Boone Jenner, poté ovšem zamkl svou bránu na sto západů a po gólech Radima Vrbaty a kapitána Shana Doana až do samotného závěru normální hrací doby držel neskutečnými zákroky Coyotes nad vodou. Obrovský tlak a střelecká převaha Blue Jackets ale nakonec přinesla ovoce, když se necelé tři minuty před koncem prosadil Alexander Wennberg a poslal utkání do prodloužení. Skóre po třetí třetině. Arizona Coyotes 2 Columbus Blue Jackets 2.
60:00
59:00
Do konce normální hrací doby zbývá odehrát 1 minuta.
57:58
David Savard dostal dvě minuty za krosček, zatímco Martin Hanzal sekání. Oplátky se nepečou, a když ano, tak jsou potrestány.
57:58
57:44
Columbus právě vstřelil branku!
Brandon Saad nádhernou přihrávkou z levého rohu útočného pásma našel před bránou ALEXANDERA WENNBERGA, který sice nedokázal puk napoprvé zpracovat, napodruhé ho ale bekhendem poslal mezi betony Mika Smithe a v samotném závěru utkání vyrovnal na 2:2! Asistence: Brandon Saad a Nick Foligno.
57:32
Seth Jones na levém křídle mezi kruhem pro vhazování a modro čárou napřáhl ke krásné střele zápěstím, která mířila do bližšího horního rohu brány, Mike Smith ji ale vyrážečkou vyrazil do ochranné sítě!
57:08
Shane Doan nedokázal na levém křídle dojet prudkou přihrávku svého spoluhráče a puk zamířil na zakázané uvolnění. Pomalu ale jistě se blíží kritický moment utkání, v němž Columbus určitě odvolá brankáře.
56:48
Mike Smith sice inkasoval po úvodních 13 sekundách, od té doby ovšem zamkl svou bránu na sto západů a hráči Columbusu ho podruhé ne a ne v dnešním duelu překonat.
55:32
Cam Atkinson se po krásném bekhendovém přiťuknutí Brandona Dubinskyho ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci, jeho následná střela po ledě po zamíchání puku ale zamířila pouze do lapačky ležícího Mika Smithe, který předvedl spektakulární zákrok! Kdyby Cam Atkinson puk zvedl, tak je z toho gól, jenže se mu to nepodařilo.
55:02
Nick Foligno byl na pravém křídle v útočném pásmu příliš rychle a útočnou snahu Blue Jackets zastavilo postavení mimo hru.
54:40
Curtis McElhinney se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Coyotes a vzápětí podél hrazení rozehrál.
54:18
Max Domi vypálil z levého kruhu pro vhazování na bližší tyč, kde si s jeho pokusem poradil Curtis McElhinney.
53:35
Brandon Saad se snažil v blízkosti levé tyče dorazit puk do brány, jenže Mike Smith předvedl senzační zákrok, po kterém vleže na brankové čáře dokázal jeho pokus zastavit! Vzápětí to zkoušel na pravém křídle z ostrého úhlu William Karlsson, i s jeho pokusem si ale domácí brankář věděl rady a ukryl ho ve svém náručí.
52:46
Boone Jenner a Lawson Crouse se do sebe pustili za bránou Arizony a oba dostali menší trest za hrubost.
52:46
52:46
Cam Atkinson tvrdou střelou na pravém křídle od modré čáry mířil mezi betony Mika Smithe, ten ale zneškodňuje jeden pokus Columbusu za druhým a poslední nebyl žádnou výjimkou!
51:31
Před bránou Mika Smithe vznikl obrovský závar, hokejistům Columbusu se ale po střele z vrcholu pravého kruhu pro vhazování ani následné dorážce nepodařilo puk dostat do brány! Brankář Arizony nejprve zasáhl skvěle hrudí a poté levým betonem.
50:51
Alex Goligoski usedl na trestnou lavici vzápětí také za sekání a Columbus má k dispozici přesilovou hru 5 na 3, která potrvá minutu a 25 sekund!
50:16
Oliver Ekman-Larsson dostal nakonec dvě minuty po faulu na Brandona Saada za sekání.
50:15
Brandon Saad byl na pravém křídle podražen, přesto se dokázal zvednout a z pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, která se zřejmě od horní tyče odrazila zpět do hry! Arizona přečkala obrovskou šanci Blue Jackets, hosté si ale zahrají přesilovou hru.
49:48
Kdyby se Arizoně podařilo vstřelit třetí gól a ujmout se dvoubrankového vedení, tak by bylo zřejmě o osudu utkání vzhledem ke skvělému výkonu Mika Smithe rozhodnuto.
48:56
Lawson Crouse předvedl před bránou nádhernou stahovačku, kterou se vyhnul dvojici hráčů Columbusu a poté se bekhendem snažil po ledě zamířit mezi betony Curtise McElhinneyho! Brankář Blue Jackets je ovšem včas sklepl k sobě a puk ukryl mezi nimi.
48:35
Ihned po vhazování zkoušel vyrovnat z mezikruží Matt Calvert, jeho prudký pokus zápěstím ale zamířil vedle pravé tyče.
48:25
Boone Jenner je v dnešním zápase hodně aktivní a nyní na levém křídle od mantinelu mířil ke vzdálenější pravé tyči, Mike Smith ale jeho střelu letící těsně nad ledem ukryl v lapačce.
47:58
Pokud dnes Arizona dotáhne zápas do úspěšného konce, tak za to z obrovské části může děkovat Mikovi Smithovi.
46:29
Blue Jackets se ocitli v blízkosti pravé tyče ve skvělé šanci, jenže Mike Smith vytáhl další z řady skvělých zákroků, když jejich pokus vyrazil levým betonem do rohu ledové plochy!
46:07
Arizona úspěšně přečkala oslabení a po zákroku Mika Smithe proti střele Blue Jackets stále vede těsně 2:1.
45:43
Brandon Saad v závěru přesilové hry vypálil na pravém křídle od modré čáry, jeho pokus byl ale zablokován.
43:44
Anthony Duclair podrazil v rohu obranného pásma Setha Jonese a navíc sestřelil i svého spoluhráče, který zůstal ležet na hrací ploše. Domácí útočník dostal dvě minuty za podražení.
43:27
Columbus je stále střelecky aktivnější. Blue Jackets vyslali na bránu Mika Smithe již 32 střel, zatímco Coyotes na svatyni Curtise McElhinneyho 23.
42:21
Matt Calvert dobře vypálil po přihrávce Lukáše Sedláka z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím mířila mezi betony Mika Smithe, brankář Arizony šel ale včas do kolen.
41:23
Mike Smith vzápětí musel zasahovat znovu, tentokrát ale střelu Blue Jackets bez větších potíží ukryl ve svém náručí.
41:13
Brandon Dubinsky krásně objel bránu a poté se bekhendem snažil z otočky zamířil po ledě ke vzdálenější levé tyči, Mike Smith ale skvěle zakročil levým betonem a následná dorážka útočníka Arizony zamířila vedle pravé tyče!
40:01
Rozhodčí stejně jako v zápase mezi Vancuverem a Torontem museli před začátkem třetí třetiny upravit ukotvení brány, nyní už je ale závěrečná část utkání v plném proudu.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 4:05.
Arizona po přestávce v domácí Gila River Areně výrazně zabrala a dvěma góly dokázala zápas otočit na svou stranu, když nejprve vyrovnal svým osmým gólem v sezóně Radim Vrbata a po využití přesilové hry v podání českého útočníka strhla vedení na stranu Coyotes kapitán Shane Doan, který skvěle tečoval střelu Michaela Stona od modré čáry. Skóre po druhé třetině. Arizona Coyotes 2 Columbus Blue Jackets 1.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
36:01
Hokejisté Columbusu se během utkání dvakrát dostali do samostatného úniku, ani v jednom případě ale vyzrát na skvěle chytajícího Mika Smithe nedokázali.
34:28
Brandon Saad se dostal do samostatného úniku, který se pokusil v blízkosti pravé tyče zakončit bekhendovým blafákem, Mike Smith ale vytáhl další spektakulární zákrok a jeho pokus vyrazil!
34:06
Matt Calvert se dnes vrátil do sestavy Columbusu po zranění v horní části těla a z levého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, kterou Mike Smith ukryl ve svém náručí.
32:56
Boone Jenner se dostal do samostatného úniku, který se na vzdálenější pravé tyči pokusil zakončit bekhendem, Mike Smith ale vytáhl úžasný zákrok a puk ukryl ve své lapačce!
31:04
Arizona právě vstřelila branku!
SHANE DOAN v levém kruhu pro vhazování zády k bráně skvěle tečoval střelu Michaela Stona od modré čáry a puk zamířil nad levým betonem bezmocného Curtise McElhinneyho k levé tyči. Arizona otočila vývoj zápasu a ujala se vedení 2:1! Asistence: Michael Stone.
30:55
Vyloučený Josh Anderson je zpět na ledě a Arizona toho během přesilové hry příliš mnoho nepředvedla.
28:55
Josh Anderson podruhé v zápase usedl na trestnou lavici, tentokrát za nedovolené bránění brankáře.
28:32
Radim Vrbata se před bránou ocitl v obrovské šanci a střelou bez přípravy dobře mířil mezi betony Curtise McElhinneyho, brankář Columbusu ale předvedl úžasný zákrok, po kterém s vypětím všech sil dokázal puk zastavit na brankové čáře!
28:08
Christian Dvorak na pravém křídle vypálil od mantinelu, na přední tyči ale našel pouze náruč připraveného brankáře Columbusu Blue Jackets Curtise McElhinneyho.
25:51
Radim Vrbata vzápětí vypálil na levém křídle z vrcholu kruhu pro vhazování, jeho střela ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Curtis McElhinney a puk podržel.
24:59
Tobias Rieder vyrazil společně s Radimem Vrbatou do přečíslení dva na jednoho a český útočník mohl po jeho přihrávce vstřelit svůj druhý gól v utkání, jeho následná střela ale v blízkosti pravé tyče zamířila mimo!
23:28
Brandon Dubinsky nádhernou bekhendovou přihrávkou zpoza brány našel před brankovištěm Boona Jennera, který z blízkosti mířil k pravé tyči, Mike Smith ale vytáhl fantastický zákrok a levým betonem jeho pokus zázračně vyrazil!
22:35
Tyler Gaudet se ocitl před bránou v obrovské šanci a mohl otočit utkání na stranu Arizony, ani nadvakrát ale neuspěl, když jeho první pokus zastavil levým betonem výtečný Custis McElhinney a jeho následná dorážka zamířila těsně vedle pravé tyče!
21:03
Oliver Ekman-Larsson nádhernou přihrávkou z pravého kruhu pro vhazování přenesl hru přes šířku útočného pásma doleva, kde RADIM VRBATA v levém kruhu pro vhazování bez přípravy napřáhl ke tvrdé střele s příklepem a nad pravým ramenem brankáře Curtise McElhinneyho zamířil do bližšího levého horního rohu brány. Coyotes využili rychle přesilovou hru a vyrovnali na 1:1! Asistence: Oliver Ekman-Larsson a Anthony DeAngelo.
20:28
Brandon Saad podrazil Radima Vrbatu a Arizona si na začátku druhé třetiny zahraje přesilovou hru.
20:01
V Arizoně začala prostřední část utkání, do které oba týmy vstupují ve hře 4 na 4.
20:01
Třetí třetina začne přibližně ve 3:06.
Columbus se po pouhých 13 sekundách ujal vedení zásluhou Boona Jennera a bránu domácího brankáře Mika Smithe zasypal sprchou střel. Blue Jackets dominovali, navýšit jednobrankové vedení se jim ale nepodařilo. Domácí se také dostali do několika šancí, jejich střely ale většinou mířily mimo. Skóre po první třetině. Arizona Coyotes 0 Columbus Blue Jackets 1.
20:00
19:53
Oliver Ekman-Larsson zkusil na pravém křídle vypálit od mantinelu a jeho následná střela skončila v ochranné síti.
19:02
Max Domi dostal dvě minuty za sekání a závěr první třetiny se odehraje ve hře 4 na 4.
19:00
Nick Foligno za bránou Arizony při forčekingu zahákoval Jamieho McGinna a dostal menší trest za hákování.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
17:16
Dvouminutový trest Mika Smithe a zkrácená přesilová hra Columbusu je minulostí a oba týmy hrají v plném počtu.
15:16
Mike Smith se vydal za svou bránu, aby v rohu obranného pásma pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou, což se mu nepodařilo a puk vyhodil přes ochranné sklo!
14:38
Nick Foligno také vyhodil puk přes ochranné sklo do hlediště a Arizona má k dispozici přesilovou hru 5 na 3!
14:12
Jordan Martinook napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování k nádherné střele, kterou se snažil zamířit nad lapačkou Curtise McElhinneyho do levého horního rohu brány, jeho pokus ale nakonec skončil nad a od mantinelu se odrazil do ochranné sítě.
13:10
Josh Anderson vyhodil puk přes ochranné sklo a za zdržování hry dostal dvě minuty.
11:10
Brandon Dubinsky vypálil v pravém kruhu pro vhazování po skvělém zákroku Mika Smithe levým betonem z otočky, jeho střela po ledě ale mezi betony brankáře Arizony do brány neprošla!
10:46
Radim Vrbata se postaral o druhý přesný pokus Arizony mířící mezi tři tyče, Curtis Elhinney ale ukryl puk v náručí.
10:21
Columbus má obrovskou střeleckou převahu, když na bránu Mika Smithe vyslal již deset střel, zatímco Arizona se během více než deseti minut dostala k jedné jediné.
09:15
Jamie McGinn krásně vypálil na opačné straně ledové plochy z levého kruhu pro vhazování a jeho střela těsně minula bližší levý horní roh brány Curtisa McElhinneyho!
08:55
Alexander Wennberg byl zřejmě hráčem, který ihned po vhazování vypálil z levého křídla, Mike Smith byl ale opět připraven a po úspěšném zákroku ukryl puk v náručí.
08:50
Markus Nutivaara vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a po zákroku Mika Smithe přichází na řadu krátká reklamní přestávka, po které jsme ihned zpět.
07:38
Vyloučený Christian Dvorak se vrací zpět na led a Arizona Coyotes hraje po prvním oslabení v plném počtu.
06:28
Sam Gagner na pravém křídle vypálil od mantinelu, Mike Smith byl ale připraven a jeho pokus hrudí vyrazil mimo tři tyče.
05:38
Christian Dvorak dostal dvě minuty za sekání a Columbus má šanci navýšit své jednobrankové vedení během první přesilové hry.
04:47
Cam Atkinson napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování k prudké střele, kterou mířil mezi betony Mika Smithe, brankář Arizony se ale nachytat nenechal a včas šel do kolenou.
04:22
Zach Werenski v levém kruhu pro vhazování napřáhl ke střele s příklepem, kterou pozorný Mike Smith ukryl ve svém náručí a přerušil hru. Brankář Arizony si připsal druhý úspěšný zákrok.
02:43
Blue Jackets vstoupili do utkání pořádně zostra a Arizona v sestavě s Martinem Hanzalem a Radiem Vrbatou má o práci postaráno. Domácí musí dotahovat jednobrankové manko.
00:13
Jack Johnson krásnou přihrávkou našel mezi kruhy pro vhazování BOONA JENNERA, který zápěstím nad lapačkou Mika Smithe zamířil přesně k pravé tyči. Columbus vede po 13 sekundách 1:0! Asistence: Jack Johnson a David Savard.
00:01
V Arizoně je vše připraveno k zahájení zápasu, v němž Arizona Coyotes hostí Columbus Blue Jackets.

Arizona Coyotes: M. Smith (Domingue) – Ekman-Larsson (A), C. Murphy, Goligoski, Michael Stone, Connauton, DeAngelo – Domi, Hanzal (A), Vrbata – Rieder, Martinook, Doan (C) – J. McGinn, Dvorak, Duclair – Crouse, Gaudet, White.

Columbus Blue Jackets: McElhinney (Bobrovskij) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Saad, Wennberg, N. Foligno (C) – Jenner (A), Dubinsky (A), Atkinson – Calvert, J. Anderson, W. Karlsson – Hartnell, Sedlák, Gagner.

Rozhodčí: Pierre Lambert, Kelly Sutherland. Čároví: Brandon Gawryletz, Ryan Gibbons.

Columbus Blue Jackets

Columbus patří v letošní sezóně NHL mezi jeden z nejofenzivnějších týmů a v jeho sestavě proti Arizoně Coyotes nebude chybět český útočník Lukáš Sedlák, který během letošní sezóny zaznamenal čtyři kanadské body za čtyři asistence a v tabulce plus/minus je +4.
Arizona Coyotes

Martin Hanzal během utkání proti Los Angeles Kings využil v první třetině dvě přesilové hry a zaznamenal svůj čtvrtý a pátý gól v letošní sezóně NHL. Český útočník podává fantastické výkony a není náhodou, že se v první útočné lajně Arizony Coyotes nachází společně s Radimem Vrbatou a Maxem Domim.
Martin Hanzal v posledním zápase vstřelil dva góly a Arizona od českého útočníka očekává další trefy proti Columbusu, do jehož sestavy se po nezveřejněném zranění v horní části těla vrátí útočník Matt Calvert.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.