Martin Hanzal (ARI) 0+0, 6 střel, čas na ledě 21:18;
Radim Vrbata (ARI) 0+0, 6 střel, čas na ledě 18:48;
Jaromír Jágr (FLA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:37;
Jakub Kindl (FLA) 0+1, 1 střela, čas na ledě 14:56.
Hostem pozápasového rozhovoru byl autor rozhodující branky Tobias Rieder. Pravil, že si byl jistý, že gól platit bude. Poukázal na to, že je rád za výhru v domácím prostředí. To, že Arizona výrazně přestřílela soupeře (42:25), ho nepřekvapilo, neboť chtěli co nejvíc střel posílat na branku. Mimo jiné řekl, že gólman Roberto Luongo podal velmi dobrý výkon.
V první třetině byl aktivnější domácí celek, ale prosadila se Florida, přesně mířil v patnácté minutě Shawn Thornton. Z kraje druhé třetiny během dvanácti sekund Arizona otočila zápas. Nejprve se prosadil Christian Fischer, a pak útočník s číslem 25 Ryan White. Fanoušci Coyotes si neužívali vedení svého oblíbeného celku příliš dlouho. Necelých pět minut po vedoucím gólu přišlo vyrovnaní. Odražený puk za brankovou čáru poslal Michael Sgarbossa, který svou druhou branku v NHL řádně oslavil. Za stavu 2:2 se zápas dostal do prodloužení, ve kterém rozhodl hned v první minutě Tobias Rieder.
60:48
Arizona právě vstřelila branku!
A je rozhodnuto. Akci začal Alex Goligoski nepřesnou střelou. Přes Burmistrova se puk do stal k TOBIASU RIEDEROVI, který se napřáhl a rychlou střelou rozhoduje o výhře svého celku. Florida zkusila ještě trenérkou výzvu, zda Alex Goligoski nebránil brankáři v pohybu. Opakovaný záběr ukázal, že ne. Gól platí, Arizona bere bonusový bod. Asistence: Alexandr Burmistrov a Alex Goligoski.
60:39
Alex Goligoski to zkoušel od modré čáry, ale neuspěl.
60:24
Radim Vrbata neudržel útočné pásmo, a tak o něj musí domácí znovu bojovat. Následně se český hráč dostal do zakončení, Roberto Luongo připraven.
60:01
Po základní hrací době platí stav nerozhodný, a tak uvidíme pětiminutové prodloužení tři na tři.
60:00
59:55
Už se nic nestane.
59:30
Hosté mají kotouč za svou brankou, snaží se co nejrychleji přejít do útočného pásma a vystřelit.
59:17
Krátké přerušení je u konce, zápas může pokračovat.
59:17
Gólman Floridy raději přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Čárový rozhodčí se nechává lékařem ošetřit. Hra je přerušena. Vypadá to na drobné zranění v obličeji. Jeden z hráčů Floridy vystřelil a puk trefil placatou stranou rozhodčího do tváře.
59:17
Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:46
Florida posílá na led druhou formaci. Ta přišla o útočné pásmo a přenechala své místo třetí pětici.
58:11
Jonathan Marchessault se natahoval po kotouči ve středním pásmu. Nezískal ho, ale protečoval do útoku, a tak z toho není icing.
57:47
Domácí hokejisté jsou nyní aktivní, snaží se vstřelit rozhodující branku, do prodloužení se jim jít evidentně nechce.
57:09
Shane Doan nedokázal střelou od modré čáry překonat brankáře soupeře. Luongo si dokázal poradit i s následnou dorážkou.
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:23
Roberto Luongo hodně akrobaticky nyní dokázal kotouč vyrazit. Ležel na ledě a betonem dokázal puk klouzající po ledě zastavit. Nyní stálo při brankáři Floridy štěstí.
55:46
Arizona Coyotes si nerozuměla při založení útočné akce, kotouč přejel přes všechny čáry, bude se vhazovat před brankou domácích.
55:39
Po zákroku domácího brankáře je hra přerušená. Následovat bude komerční přestávka, a pak buly v útočném pásmu Floridy.
55:08
54:43
K velké radosti domácích fanoušků Arizona posílá puk až za branku soupeře. Přesilovka hostů se krátí.
54:06
Panthers se nastěhovali do útočného pásma, Vincent Trocheck zakončoval akci svého celku, Mike Smith byl pozorný.
53:24
Martin Hanzal zlomil hokejku, ale hosté toho nedokázali využít. Domácí čtveřice se dostala k puku a poslal jej přes všechny čáry.
53:08
Florida má možnost přesilové hry, na ledě je elitní formace pro tyto účely.
53:08
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Peter Holland – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
52:27
33:22, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. V tomto ohledu jsou aktivnější domácí hráči, ale Roberto Luongo drží své spoluhráče.
52:17
Hra je přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy. Na ledě je Jakub Kindl a jeho pětice.
51:37
Pohled do tváře Jaromíra Jágra vypovídá o maximální soustředěnosti českého hráče. Jágr dnes na kanadský bod zatím čeká, ale hraje aktivně.
50:56
Roberto Luongo kryje další střelecký pokus Arizony. Florida se bráni zatím bez problémů, ale nemůže se dostat do vyložené šance. Obrany hrají zodpovědně.
50:43
Domácím hokejistům nelze odepřít snahu s výsledkem něco udělat, ale nemohou se probojovat přes dobrou obranu soupeře do vyložené střelecké pozice.
50:20
Uvidíme další komerční přestávku.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, stav zápasu je stále vyrovnaný. Střelecky jsou aktivnější domácí hokejisté. Svou převahu ale nemohou vyjádřit vstřelením branky.
49:35
Sledujeme rychlou pasáž hry, šance střídá šanci. Na nedostatek zajímavých momentů si naříkat nemůžeme. Oba týmy hrají aktivně.
48:50
Jaromír Jágr se dostal do zajímavé střelecké pozice, hledal ještě spoluhráče, ale přihrávka neprošla.
48:00
Brankář Mike Smith se zapojil do rozehrávky svých spoluhráčů. Tento gólman umí hrát s brankářskou holí velmi dobře. Před lety se mu podařilo při power play Detroitu poslat puk přes celé kluziště do branky, a tak skóroval.
47:30
A tato statistika se nyní ještě vylepší, další vyhrané buly pro domácí hokejisty. Po rychlé střele musel zasahovat brankář Floridy. Další vhazování znovu Coyotes vyhráli.
47:27
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.
47:17
46:53
Roberto Luongo musel zasahovat proti střele domácího hráče. Puk mířil okolo tyčky k volnému hráči, ten se do zakončení nedostal.
46:07
Přesilová hra se domácím nedaří podle představ. Coyotes se nemohou probojovat do útočného pásma, naopak Florida se velmi dobře brání.
45:43
Michael Stone vystřelil od modré čáry, jeho pokus byl zablokovaný, hostující brankář tak zasahovat ani nemusel.
45:17
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aaron Ekblad – 2 min., hákování). Před zákrokem Ekblada byl Vincent Trocheck zasažen vysokou holí, tento moment ale rozhodní nepostřehli.
45:07
Osobních soubojů začíná přibývat, rozhodně se nehraje bezkontaktní hokej.
43:52
Roberto Luongo musel zasahovat proti střele od modré čáry, pokus domácího hráče vyrazil ramenem mimo branku.
43:36
Znovu je hra přerušena, následovat bude buly ve středním pásmu. Domácí hokejisté střádají, na led přichází odpočinutá formace.
43:18
Po zakázaném uvolnění se hra vrací před branku Floridy. Hostující celek vyhrál buly, a tak se mohl dostat z obranného pásma.
42:03
Reilly Smith uklidňuje situaci za svou brankou, Alexandr Burmistrov se zmocnil puku ve středním pásmu a okamžitě se pustil do útočení.
41:40
Christian Dvorak vedl útočnou akci svého celku, v souboji za brankou ještě puk udržel, následně o něj ale přišel.
41:20
Jussi Jokinen se dostal do výborné střelecké pozice, ale nedokázal přesněji zakončit.
40:41
Aktivněji vstoupili do třetí třetiny hostující hokejisté, kteří se pokusili něco vymyslet před brankou soupeře.
40:25
Vyrovnaný zápas pokračuje třetí třetinou.
40:01
Do druhé třetiny šla Florida s jednobrankovým vedením. Velmi rychle o něj přišla. Nejprve vyrovnal Christian Fischer, a dvanáct sekund po něm poslal domácí do vedení Ryan White. Ve 27. minutě dokázala Florida vyrovnat, odražený puk dokázal za brankovou čáru poslat Michael Sgarbossa. Po dvou třetinách platí stav 2:2. Střelecky aktivnější jsou ale domácí hokejisté.
40:00
39:57
Aaron Ekblad vystřelil od modré čáry, jeho pokus domácí brankář vyrazil nad branku.
39:37
Vypadá to, že ve druhé třetině už výraznější šanci neuvidíme.
39:11
Colton Sceviour se pokoušel něco vymyslet, prostrčil kotouč do útočného pásma, ale tam byli jen obránce Coyotes.
39:00
Hlasatel právě ohlásil poslední minutu hry a Roberto Luongo musel zasahovat po střele domácího hráče.
38:32
Reilly Smith se z ničeho nic objevil v předbrankovém prostoru, s jeho pokusem si dokázal brankář domácích poradit. Poslední chvále patří hostujícímu celku.
38:13
Jonathan Marchessault se dostal po chybě Olivera Ekmana-Larssona do výborné střelecké pozice. Domácí brankář dokázal s velkou dávkou štěstí kotouč zastavit před brankou čárou. Vhazovat se bude v útočném pásmu Floridy.
37:40
Panthers mají hru pod kontrolou, nedávají soupeři mnoho prostoru pro vedení útočných akcí.
37:17
23:16, střelecky jsou aktivnější domácí hokejisté, ale stav zápasu je stále vyrovnaný.
36:51
Vhazovat se bude ve středním pásmu, domácí vybojovali puk a nahodili jej do útočného pásma. Tam ale velmi dobře zapracovali obránci Floridy, kteří otáčejí směr hry.
36:25
Nyní se pokoušel ohrozit branku Floridy jeden z domácích hráčů. Jeho rána ze střední vzdálenosti nebyla problém pro Roberta Luonga.
36:03
Hraje se ve středním pásmu, ani jeden celek se do zakončení nežene.
35:32
Derek MacKenzie zavezl kotouč do útočného pásma, pokusil se o rychlou střelu bez přípravy. Brankář zasahovat nemusel.
35:14
Brendan Perlini se dostal do zakončení, s jeho pokusem neměl Roberto Luongo problém. Následně střílející hráč ale upadl na led. Vypadá to, že má nějaké problémy s bruslemi.
34:30
První třetina přinesla aktivní hru domácích, první polovina druhé třetiny patřila Floridě. Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, nebál bych se napsat vůbec nejklidnější část hry z dosavadního průběhu zápasu.
33:56
Martin Hanzal se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
33:22
Atmosféra zápasu je poněkud rozpačitá, fanoušci Arizony své oblíbence nepodporují tak hlasitě, jak by si hokejisté představovali.
33:00
Colton Sceviour přenechal na modré čáře puk Jasonu Demersovi, který si jako obránce vybruslil hodně hluboko do útočného pásma. Do výraznější střelecké pozice se nedostal.
32:50
Luke Schenn má puk ve středním pásmu, následně vypadl kotouč z hrací plochy. Uvidíme komerční přestávku.
32:16
Druhá formace Floridy na hrací ploše, Jaromír Jágr na sebe navázal dva obránce soupeře a hledal přihrávkou volného spoluhráče. Nepodařilo se mu to.
31:50
Mark Pysyk našel skvělým pasem Dereka MacKenzieho, jehož střelu z velkého úhlu kryje brankář Mike Smith.
31:23
Střelecky je stále aktivnější domácí celek, ale už to není tak jednostranná záležitost jako v první třetině.
30:37
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu, skóre je vyrovnané.
29:59
Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.
29:55
Jussi Jokinen nedokázal přesněji přihrát, čehož využili domácí k tomu, aby puk dostali co nejdál od své branky.
29:47
Jaromír Jágr ani Aaron Ekblad nedokázali překonat domácího brankáře. Mike Smith podává dobrý výkon.
29:25
Nyní se to už podařilo, hosté vybojovali útočného pásma, na ledě je elitní přesilovková formace Floridy.
28:57
Domácí hokejisté dokázali puk dostat do středního pásma, Florida se nemůže usadit před brankou soupeře.
28:12
Hostující celek začíná přesilovou hru od své branky, čeká na možnost, jak se probojovat do útočného pásma.
27:59
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Alexandr Burmistrov – 2 min., podražení).
27:59
Florida měla tlak v útočném pásmu, domácí si pomohli faulem, hra je přerušena.
27:34
Vhazovat se bude před brankou Floridy. Alex Goligoski posunul na Michaela Stona. Jeho zakončení jen o malý kousek minulo branku.
27:22
Momentálně je Florida aktivnější, ale nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma. Hosté musí také myslel na obranu, neboť Arizona má ve svém týmu velezkušené hráče.
26:35
Florida právě vstřelila branku!
Colton Sceviour vystřelil od modré čáry, před brankou se pohyboval MICHAEL SGARBOSSA, který se dostal k odraženému kotouči a poslal jej pohotově za záda domácího brankáře. Florida vyrovnává ještě před polovinou druhé třetiny. Asistence: Colton Sceviour a Derek MacKenzie.
26:02
Puk byl tečovaný mimo hrací plochu. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
25:41
Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu, Alex Goligoski se dostal ke kotouči a poslal jej do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing.
25:23
Michael Matheson hledal lépe postaveného spoluhráče před brankou, nakonec z toho byla zablokovaná přihrávka, puk se dostal na modrou, odkud jeho kolega vystřelil nepřesně.
24:29
Jágr se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale trefil jen domácího brankáře.
23:27
Derek MacKenzie se snaží aktivní hrou v útočném pásmu vyrovnat. Ale obrana domácích hraje velmi dobře.
23:02
Velmi rychle domácí hokejisté otáčejí skóre a dostávají se do vedení. Nyní pokračují Coyotes v aktivní hře.
22:15
Bleskově jdou domácí do vedení. Akci začal obránce Connor Murphy . Puk se dostal k Jakobu Chychrunovi, který posunul na RYANA WHITA. Jeho rána možná trochu zaskočila brankáře Floridy, který puk nedokázal zastavit, a tak domácí Arizona vede. Asistence: Jakob Chychrun a Connor Murphy
22:03
Domácí hokejisté vyrovnávají. Od modré vystřelil Jakob Chychrun, jeho střelecký pokus před brankou velmi dobře mimo dosah brankáře Roberta Luonga tečoval CHRISTIAN FISCHER. Asistence: Jakob Chychrun a Alexandr Burmistrov.
21:36
Alex Goligoski má puk za svou brankou, jako obránce čeká na vhodný moment pro vytvoření útočné akce, ale neměl komu by adresoval přihrávku.
21:03
Jaromír Jágr dlouhou čekal s přihrávkou na spoluhráče. Nikdo se mu nenabízel, a tak vystřelil sám na branku. Trefil jen boční síť.
20:30
Domácí začínají od své branky, nahazují kotouč do útočného pásma a střídají. Na ledě je druhá formace Arizony.
20:01
Vincent Trocheck vyhrál buly nad Martinem Hanzalem.
20:01
Za malý moment začne druhá třetina zápasu, ve kterém zatím vede Florida.
Výrazně aktivnější byla domácí Arizon na začátku první třetiny. Domácí střelci své šance proměnit nedokázali, a tak přišel trest. Jakub Kindl vystřelil od modré čáry a Vincent Trocheck se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru. Poslal puk za záda brankáře soupeře. Díky této brance vede Florida v Arizoně po první třetině 1:0.
20:00
19:50
Znovu si obrana hostů poradila, puk je ve středním pásmu.
19:33
Alex Goligoski rozjíždí pravděpodobně poslední pokus o získání útočného pásma.
19:00
Probíhá poslední minuta hry v první třetině. Florida zvládá hru v početní nevýhodě na výbornou.
18:26
Florida dostala hru do neutrální zóny, kde se vhazuje. Následně se domácí nemohou stabilně dostat do útočného pásma. Puk je za brankou Arizony.
18:00
Alexandr Burmistrov se v přesilovce dostal do předbrankového prostoru, od spoluhráče na modré přijal přihrávku a zakončoval. Roberto Luongo kryje jeho pokus, nebyl to pro něj snadný zákrok.
17:50
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Roberto Luongo – 2 min., podražení). Trest odpyká Jonathan Marchessault.
17:34
Domácí obránci mají kotouč pod kontrolou, snaží se dlouhým pasem najít útočníka na modré čáře. Jedna taková přihrávka prošla a Alex Goligoski se dostal do velké šance.
17:00
Dostáváme se do finální části první třetiny. Aktivnější jsou nyní hokejisté Floridy.
16:12
Po vhazování v útočném pásmu se ke střele po nepřehledné situaci dostal autor první branky zápasu, Vincent Trocheck. Tentokrát byl jeho pokus také velmi dobrý, trefil tyčku.
16:02
Derek MacKenzie to zkoušel z levé strany. Pokoušel se trefit prostor u vzdálenější tyčky, ale puk poslal nepřesně. Mike Smith pohledem kontroloval kotouč letící mimo bránu.
15:46
Alexandr Burmistrov nepřesšel do útočného pásma, dostal by se totiž do postavení mimo hru.
14:55
Po komerční přestávce se do rychlého zakončení probojoval Michael Matheson. S jeho pokusem si brankář Floridy dokázal poradit. Následně obránci Panthers založili útočnou akci, ve které pokračovala druhá formace.
14:24
Střelecky méně aktivní hosté se dostávají do vedení. Akci začal Jonathan Marchessault. Jakub Kindl vystřelil od modré čáry, brankář Mike Smith vyrazil kotouč jen před sebe, kde byl VINCENT TROCHECK. Floridský útočník měl dostatek prostoru pro zakončení, prosadil se z dorážky. Díky jeho gólu hosté vedou na ledě Arizony. Asistence: Jakub Kindl a Jonathan Marchessault.
14:17
Greg McKegg vedl rychlou protiakci, kterou dokázal brankář Arizony zneškodnit.
13:56
Hosté v plném počtu. Florida se dokázala ubránit přesilové hře soupeře.
13:34
Florida se velmi dobře brání, kvarteto hostujících hráčů se brání velmi dobře. Roberto Luongo nemá mnoho práce.
12:52
Coyotes musí od své branky zakládat útočnou akci od své branky.
12:17
Přesilovou hru zahájili domácí vhazováním v útočném pásmu. To prohráli, a tak hosté vyhodili přes všechny čáry.
11:56
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Vincent Trocheck – 2 min., sekání).
11:44
Domácí brankář vyjel pro kotouč hodně daleko od své branky, tak tak dokázal odehrát před hostujícím hráčem.
11:08
Úvod zápasu se Floridě nepovedl podle představ, ve druhé polovině třetiny zlepšila hru, jde více do branky a na obrazu hry je to vidět.
10:45
Další zákrok hostujícího brankáře, Roberto Luongo má na svém kontě již sedm zásahů. Nyní je hra přerušena, následovat bude komerční přestávka.
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Střelecky jsou aktivnější domácí hokejisté.
09:14
Mike Smith skvěle zastavil střelecký pokus hostujícího hráče. Vincent Trocheck byl velmi blízko vstřelení gólu. Domácí gólman se vyznamenal.
07:55
Michael Sgarbossa vybojoval kotouč v rohu útočného pásma, ale neměl komu přihrát. Následně absolvoval další souboj s protihráči, ve kterém o puk přišel.
07:02
Jonathan Marchessault prodloužil do útočného pásma, kde byl jeho spoluhráč. Následně musel zasahovat brankář Arizony.
06:25
Martin Hanzal se probojoval do zajímavé střelecké pozice. Vystřelil přes obránce, jenže jeho rána končí mimo. Možná byl kotouč jemně tečovaný.
05:39
Jakob Chychrun vybojoval puk v obranném pásmu, ale neměl komu přihrát do středního nebo útočného pásma.
04:11
Sledujeme poklidný vstup do zápasu, ani jeden celek se nikam nežene.
02:59
Další zákrok hostujícího brankáře, tentokrát si poradil s obdobným pokusem Tobiase Riedera.
02:45
Roberto Luongo nyní předvedl své kvality. Dokázal zastavit střelecký pokus, který vyslal Radim Vrbata. Jeho zakončení nebylo vůbec špatné, rozhodl se pro střelu zápěstím. Brankář Floridy byl pozorný.
01:35
Domácí hokejisté jsou v úvodu zápasu aktivnější, snadněji se dostávají do zakončení, obrana Floridy musí být pozorná.
00:54
Jared McCann se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale branku trefit nedokázal. Hostujícímu hráči nevyšlo zakončení.
00:01

Arizona Coyotes: M. Smith (Domingue) – Ekman-Larsson, Schenn, Goligoski, Stone, Chychrun, C. Murphy – Rieder, Hanzal, Vrbata – Perlini, Dvorak, Doan – J. McGinn, Burmistrov, Fischer – Crouse, Holland, White.

Florida Panthers: Luongo (Berra) – Yandle, Pysyk, Matheson, Demers, Kindl, Ekblad – J. Jokinen, Trocheck, R. Smith – Marchessault, McCann, Jágr – MacKenzie, Sgarbossa, Sceviour – S. Thornton, McKegg, P. Thompson..
Nejproduktivnějším hráčem Arizony je Radim Vrbata (11+22; 33 bodů). Na druhé straně je to Vincent Trocheck (17+15; 32 bodů).
Domácí jsou v tabulce Západní konference třináctí (8-6-6-26; 34 bodů). Hosté jsou v tabulce Východní konference jedenáctí (12-8-9-19; 49 bodů).
Z posledních pěti vzájemných zápasů vyhrála Arizona třikrát, Florida dvakrát.
Arizona Coyotes z posledních pěti zápasů vyhrála jediný. Porazila Tampu Bay Lightnings 5:3. Prohrála s Anaheimem Ducks 0:3, Edmontonem Oilers 1:3, Winnipegem Jets 3:6 a Minnesotou Wild 3:4.
Florida Panthers z posledních pěti zápasů vyhrála jediný. Poradila si s Columbusem Blue Jackets 4:3. Nestačila na New York Islanders 2:5, Calgary Flames 2:5, v prodloužení na Edmonton Oilers 3:4 a v základní hrací době na Vancouver Canucks 1:2.
Co nejpříjemnější sportovní zážitek přeji všem fanynkám a fanouškům. V tomto zápase proti sobě nastoupí Arizona Coyotes a Florida Panthers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.