David KREJČÍ (BOS) 0+0 5 střel, čas na ledě 20:20

Michael FROLÍK (CGY) 0+0, 4 střely, čas na ledě 17:58.
1. Chad JOHNSON (CGY) 35 zák., 1 gól, 97,2%

Calgary Flames: 29

3. třetina:

Boston Bruins: 20

Calgary Flames: 9.
Utkání končí vítězstvím Calgary, které i dnes tedy na hřišti soupeře vítězí a znovu se prezentovalo parádním defenzivním výkonem, podpořeným výborným výkonem gólmana! Ve dvou posledních zápasech Calgary inkasovalo jediný gól, dnes z hole Davida Pastrňáka, to je fantastický výkon! Boston dnes hrál velmi dobře, ale v koncovce chybělo trochu více klidu a hlavně štěstí, jeden gól na vítězství stačí málokdy.
59:19
Oddechový čas pro domácí.
59:19
David Krejčí nachází na levé straně svého reprezentačního kolegu, Davida Pastrňáka, který pálí z voleje, ale Johnson chytá.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny, Boston v útočném pásmu.
58:48
Chudobin spěchá na střídačku a domácí to zkouší v šesti!
58:22
Backlund se dokonce dostal i do zakončení a donutil Chudobina k zákroku a přerušení hry.
58:09
Calgary ale dobrou hrou nepouští domácí k hře bez brankáře, nyní Michael Frolík zachytil přihrávku soupeře.
57:07
Vhazování ve středním pásmu, domácí co nevidět sáhnou k power-play.
56:19
Tkachuk si sjel z levé strany před branku, kde dobře clonil Michael Frolík, ale obránce Bostonu dokázal puk odehrát za branku.
55:34
Beleskey ztrácí puk ve středním pásmu,v souboji s Engellandem.
55:00
Poslední pětiminutovka třetí třetiny, domácí stále prohrávají o gól, byť rozhodně nejsou horším týmem.
53:35
To nyní Beleskey již ano, Johnson musí zasahovat, puk končí zřejmě pod levým betonem, hra přerušena.
53:24
Krug pálí z levé strany, branku Calgary netrefuje.
51:28
Další nevyužitá přesilová hra Bostonu, hosté jsou v plném počtu!
50:58
Davida Pastrňáka nepustl ke střele Dougie Hamilton, puk poté opouští třetinu hostů.
50:36
Matt Stajan nabral puk a vyhodil ho ze třetiny.
50:07
Chad Johnson si pohlídal pravou tyčku, odkud zkoušel Backes dostat puk za jeho záda, hra přerušena.
49:55
David Krejčí zavezl puk do útočného pásma, Bergeron na modré.
49:28
Utkání je hodně nervózní, o čemž svědčí velké množství faulů, nyní jde na trestnou lavici Wideman a domácí hrají přesilovou hru.
48:58
Pastrňákovi utíká puk a hosté mohou zaútočit, Backlund pálí z levé strany, Chudobin přerušuje hru.
47:56
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Jimmy Hayes – 5 min., bitka + 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Garnett Hathaway – 5 min., bitka + 2 min., hrubost).
47:56
47:05
Calgary právě vstřelilo branku!
Defenziva Bostonu nyní nechala hodně prostoru ALEXI CHIASSONOVI, který dostal přihrávku od Giordana od mantinelu za brankou Bruins a přesnou střelou pod horní tyčku nedal přesouvajícímu se Chudobinovi žádnou šanci. Asistence: Sam Bennet a Mark Giordano.
46:42
Dougie Hamilton neudržel puk v útočném pásmu, Marchand se dostává do střední třetiny.
45:55
Bruins právě vstřelili branku!
DAVID PASTRŇÁK se nyní nejrychleji zorientoval na brankovišti Calgary a doklepl puk za záda doposud skvělého Johnsona, dvanáctý gól českého útočníka v této sezóně. Asistence: Tim Schaller a John-Michael Liles.
45:08
V této fázi přesilové hry Bostonu sice daří, ale všechny střely se od Johsona odráží jak od zdi.
44:40
Znovu to stejné – v přesilové hře to Bostonu nejde, nyní zasahuje Johsnon proti střele od modré, ale chtělo by to možná něco víc, ze strany Bruins.
43:39
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Michael Frolík – 2 min., podražení).
42:59
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Deryk Engelland – 2 min., nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brad Marchand – 2 min., nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Adam McQuaid – 2 min., nesportovní chování).
42:59
42:59
42:59
Strhla se bitka, je tam odhadem tak osm hráčů z obou mužstev, budeme sčítat tresty.
41:18
Nahozený puk za branku Bostonu, Chudobin zastavuje puk a pomáhá s rozehrávkou.

Calgary Flames: 7.
Ani ve druhé třetině se hokejistům Bostonu nepodařilo překonat Chada Johnsona v brance Calgary. Vlastně povedlo, ale to bylo pouze za cenu nedovoleného zákroku na gólmana Flames a gól tak nemohl být uznán. Calgary dnes předvádí parádní výkon v defenzivě a i po čtyřiceti minutách drží vedení.
40:00
38:18
Kulak nahazuje puk za branku Bostonu, hosté stále drží těsné vedení.
37:12
37:11
Marchand dělovkou z pravé strany povalil Johnsona v brankovišti, ale důležité je, že puk zůstal před brankovou čárou.
36:38
Boston se poprvé usazuje v útočném pásmu.
36:05
Přesilové hry se dnes domácím vůbec nedaří, skoro se Bostonu daří více při hře pět na pět...
35:12
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Troy Brouwer – 2 min., podražení).
34:06
Backes s Krejčím jedou na branku soupeře, Backesovi ale utíká puk, Johnson chytá a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
33:37
Mark Giordano vyčkává s rozehrávkou, nachází ve středním pásmu Hamiltona, ten prodlužuje do třetiny Bostonu.
31:59
Garnett Hathaway nahazuje puk do útočného pásma, to nyní Calgary stačí.
30:52
Souboj o puk ve střední třetině, domácí úspěšnější, ale nedostávají se do útočného pásma.
30:00
Jsme přesně v polovině utkání, které se zatím vyvíjí nepříznivě pro domácí, ti stále s Calgary prohrávají o gól.
28:59
Chad Johnson se nyní převaloval ve svém brankovišti, ale pomohlo to, Marchand se po parádním pasu Pastrňáka nedokázal prosadit.
28:21
Obléhání branky Calgary pokračuje, Ryan Spooner ji však nyní netrefuje a hostům se poté podařilo dostat puk ze třetiny.
27:16
I přes bránícího Giordana se nyní dostal Matt Beleskey ke střele, byla to utajená střela, čekala se spíš přihrávka, ale domácí forvard pouze vyprášil betony Johnsona.
26:47
Dělovka Marchanda, od modré, míří pouze na zadní mantinel, ale domácí znovu zůstávají v útočné třetině.
26:25
Boston má nyní zřetelnou převahu, ale skvělá defenziva Calgary bere domácím jakékoliv šance.
25:17
Vhazování po pravici Chudobina.
25:06
Pouze za cenu zakázaného uvolnění se nyní hosté osvobozují, výborné střídání elitní formace Bostonu.
24:56
Elitní formace Bruins nyní svírá svého soupeře v jeho třetině.
24:31
Bergeron nachází na levé strany volného Kruga, jeho dělovka ale míří vedle branky.
23:01
Chyba Chada Johnsona, který rozehrál za vlastní brankou, ale doslova namazal Patrice Bergeronovi, který puk zachytil a od pravého mantinelu, byť z ostrého úhlu, trefil přesně odkrytou branku Calgary. Johnson se nestihl vrátit po zákroku na hraně, kdy do něho Marchand natlačil protihráče a gólman upadl. Nakonec se sledoval videozáznam a sudí gól neuznali právě pro předchozí zákrok Marchanda.
22:04
Vhazování po levici Chudobina, domácí mají puk a mohou rozehrát.
21:29
Souboj o puk ve třetině Bostonu, hosté získávají puk.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:37.

1. třetina:

Boston Bruins: 5

Calgary Flames: 13.
První třetině končí vítězstvím Calgary, které odehrálo skvělou část, hlavně v defenzivě, kde se jim daří zblokovat většinu střel soupeře a co projde, to pozorný Chad Johnson zneškodní. Plamenům stačil jediný povedený brejk k tomu, aby se mohli radovat z vedení.
20:00
19:44
Po přihrávce Frolíka pálí od modré Giordano, Chudobin má puk ve své výstroji, ale Frolík se Stajanem šli ještě dotírat a znovu z toho byla menší rozmíška.
19:00
Poslední minuta první třetiny, souboj o puk za brankou Chudobina, domácí úspěšnější.
18:40
18:27
Calgary vyhrává buly ve střední třetině a puk nahazuje až za branku Chudobina.
18:08
Tak tato přesilová hra se domácím vůbec nedaří, Calgary se dokonce dostává do zakončení.
17:38
TJ Brodie vyhazuje puk přes všechny čáry a hosté bleskově střídají.
17:10
Krejčí svádí souboj s Bennettem, český forvard je úspěšnější a bude u puku dříve.
16:40
Střelu Beleskeyho Johsnon lapil, ale sudí vylučují, Mark Giordano dostává dvouminutový trest za držení a domácí si zahrají přesilovou hru.
16:08
Boston má nyní převahu, drží se v útočném pásmu, ale je to zatím bez střel, případně jsou pokusy zblokovány mimo branku Chada Johnsona.
15:44
Souboj o puk za brankou Calgary, domácí získávají puk.
15:09
Marchand nahazuje do útočného pásma, Bergeron puk dojíždí a hledá Pastrňáka před brankou, přihrávku ale zachytil obránce Calgary.
14:57
Další přerušení hry, puk se ocitá mimo ledovou plochu, následuje komerční přestávka.
14:24
Chudobin si připisuje důležitý zákrok proti střele Tkachuka.
13:47
Vhazování po pravici Chudobina, domácí úspěšnější, ale vzápětí se píská icing a vhazovat se tak bude znovu po pravici Chudobina.
12:58
Rozhodčí přerušují hru pro hraní vysokou holí a vykazují hru ze třetiny Calgary, vhazovat se bude ve středním pásmu.
12:46
Dělovka Lilese z levé strany, Chad Johnson vykopává a hra Bostonu pokračuje.
11:59
Hned po vhazování si tam Sam Bennett troufl na Davida Pastrňáka, kterého ale hned jeho spoluhráči šli bránit, menší potyčka, která je ale zažehnána a obejde se bez vyloučení.
11:58
David Pastrňák zkoušel bekhendem přelstít Chada Johnsona, ale ten bravurním zákrokem jeho šanci zneškodnil.
11:53
Johnson ramenem vytěsnil střelu Bergerona, ale domácí zůstávají v útoku.
11:23
Toto je již icing v podání Calgary, hra se tak stěhuje před branku Chada Johnsona.
11:18
10:49
Chudobin má puk ve své lapačce a přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho levici.
10:20
Až nyní se Calgary vrací zpět do útočného pásma, ale jen na okamžik, domácí opět vyhazují.
09:38
Kevan Miller nabral puk a vyhodil ho ze třetiny, domácí bleskově střídají.
09:18
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Matt Beleskey – 2 min., hákování).
08:36
Hosté jdou do vedení, za obranu Bostonu unikl SAM BENNETT a přesnou střelou pod víko překonal Chudobina. Asistence: Matt Stajan a TJ Brodie.
07:56
Chudobin má puk ve své moci, po střele Hamiltona, hra přerušena.
06:30
Bránící Deryk Engelland zblokoval střelu Jimmyho Hayese z levé strany, puk mají hosté.
05:59
Nyní závar také před brankou Calgary, Riley Nash se snažil z levé strany překonat Chada Johnsona, ten ale dokázal jeho střelu vyrazit.
05:35
Brodie založil útočnou akci Calgary, střelu Stajana zblokoval Krug.
05:20
Souboj o puk ve středním pásmu, domácí úspěšnější.
03:57
Bergeron nachází Marchanda, který pálí z levé strany, ale Dougie Hamilton střelu zblokoval vedle branky.
03:29
Michael Frolík zkouší pozornost Chudobina hned po vyhraném buly, gólman Bostonu chytá.
03:25
Nepřesná rozehrávka domácích, je odpískáno zakázané uvolnění.
01:31
No, hosté byli blízko gólu, po chytrém nahození puku na zadní mantinel, odkud se puk odrazil před branku, tam dorážel Brouwer, ale Chudobin vyrazil, následně Ferland v dobré pozici netrefuje branku.
00:58
Boston v útočném pásmu, na ledě druhá řada s Davidem Krejčím, Brodiemu se ale podařilo dostat puk ze třetiny.
00:13
Třináct vteřin odehráno a hned dvakrát byla hra přerušena.
00:01

Boston Bruins: Chudobin (T. Rask) – Carlo, Liles, McQuaid, Krug, K. Miller, Morrow – Pastrňák, Bergeron, Marchand – Backes, Krejčí, Beleskey – Czarnik, Riley Nash, Spooner – J. Hayes, D. Moore, Schaller.

Calgary Flames: Ch. Johnson (Elliott) – D. Hamilton, Giordano, D. Wideman, Brodie, Engelland, Kulak – Brouwer, Monahan, Versteeg – Frolík, Backlund, Tkachuk – Chiasson, Stajan, S. Bennett – Hathaway, F. Hamilton, Ferland.

Rozhodčí: Romaško, McCauley – Murphy, Sericolo.
CALGARY FLAMES
Pro Plameny je dnešní duel v Bostonu čtvrtým venkovním v pořadí a je na co navazovat! Calgary totiž v předchozích třech venkovních duelech dvakrát vyhrálo, což je slušné! Naposledy se radovalo z výhry 2:0 na ledě Columbusu. Kanadský tým se tak přiblížil v Západní konferenci osmému místu, na které nyní z jedenáctého ztrácí dva body.
BOSTON BRUINS
Boston se dnes pokusí v souboji s Calgary přerušit špatnou sérii, kdy z posledních čtyř zápasů hned tři prohrál, porazil pouze zatím hodně nevýrazný Winnipeg, naopak podlehl Minnesotě, St. Louis a Ottawě. V tabulce Východní konference se tak Boston ocitá za postupovou osmičkou, aktuálně mu patří deváté místo s jednobodovou ztrátou na osmé New Jersey.
Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání základní části NHL, v němž BOSTON BRUINS přivítá na svém stadionu CALGARY FLAMES.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.