Ode mě je to pro dnešek již vše. Přeji Vám dobrou noc a těším se opět někdy na počtenou.

Zdeno Chára (BOS) 3 střely, 0+0, TOI 24:35
David Pastrňák (BOS) 3 střely, 0+0, TOI 17:07
David Krejčí (BOS) 2 střely, 0+1, TOI 17:00
Tomáš Plekanec (MTL) 1 střela, 0+0, TOI 18:25
TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1) Brandan Gallagher (MTL) 1+0
2) Torrey Mitchell (MTL) 1+0
3) Dominic Moore (BOS) 1+0
Je konec, Montreal uhájil první místo Atlantické divize a s 9 body je aktuálně nejlepším týmem celé NHL. Dnes Canadiens zaslouženě vyloupili TD Garden a vezou do Kanady dva body za výhru 4:2.
59:55
Price drží ve výstroji střelu Kruga.
59:39
Bostonu se kombinace nedaří a hosté se osvobozují.
59:18
Střela z kruhu nemíří na bránu.
59:05
Vyhozený puk končí v hledišti a na trestnou míří Petry (MTL). Bude se hrát 6 na 3!
58:59
Domácí si berou time-out.
58:59
Price drží puk pod lapačkou.
58:41
Kotouč se loudal brankovištěm, ale nikdo z hráčů Bostonu jej nezasáhl.
58:19
Krug od mantinelu Price nepřekonal a Marchand z dorážky netrefil bránu.
57:59
Hraje se 6 proti 4.
57:59
Weber (MTL) si odsedí dvě minuty za podražení. Tak ještě šance pro Bruins.
57:56
Backes najížděl z kruhu, ale minul bránu Price.
57:35
Plekanec míjí bekhendem prázdnou bránu.
57:24
Boston hraje bez brankáře.
57:03
Za bránou se nedomluvil Chudobin s jedním z vlastních obránců. Z této chyby mohl těžit Pacioretty, ale Chudobin se stačil včas vrátit do brány a zabránit potupnému "bůru".
56:45
Habs poctivě brání obranou modrou.
56:26
Krejčí pálí jen do clonícího obránce.
55:50
Montreal se dostal do pásma, ale střela Danaulta letí mimo bránu.
55:11
Nepřesná rozehrávka Jemelina končí icingem.
54:57
Úmyslný ofsajd Cháry.
54:48
54:17
Na trestnou putují jednak domácí Nash (BOS) za sekání, ale rovněž i Radulov (MTL), patrně za nafilmovaný pád.
54:17
54:08
Chudobin zasahuje proti střele Radulova.
53:45
Ale Boston se okamžitě osvobozuje.
53:38
Až skoro po minutě se hosté dostávají do útočného pásma.
52:47
A zranění je to krvavé, takže Habs si ještě navíc zahrají přesilovku a s Bostonem to nevypadá dobře.
52:47
Montreal právě vstřelil branku!
David Krejčí si připisuje hodně nechtěnou asistenci. Od rohu mantinelu poslal kotouč přímo na hůl TORREYHO MITCHELLA, který byl při své gólové střele ještě trefen hokejkou do obličeje, ale ani to mu nezabránilo ve vstřelení branky. Bez asistence,
52:26
Jemelinova střela od modré končí mimo bránu.
52:15
Icing Bostonu.
51:50
Hosté se brání vyhazovanými kotouči do středního či útočného pásma.
51:14
Nakonec až Plekanec posla kotouč aspoň do středního pásma.
50:57
Hosté jsou uzamčeni ve vlastním obranném pásmu.
50:34
Backes chycen v postavení mimo hru,
50:09
Po zákroku Price se opět na ledě hodně jiskří.
49:31
Pastrňák přešel přes dva hráče Habs, hledal před odkrytou bránou zcela volného Marchanda, který ale nedokázal prudkou přihrávku zpracovat či vystřelit.
49:12
Chudobin máchl lapačkou proti střele z vrcholu kruhu, kterou vyslal Desharnais.
49:05
Domácí se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
48:09
Bruins právě vstřelili branku!
Bruins se bleskově dostávají opět na dostřel. Backes přesným pasem našel RYANA SPOONERA, pro kterého bylo jednoduché překonat přesunujícího se Price. Asistence: David Backes, David Krejčí.
47:32
Hodně studená sprcha pro Bruins. Po chybě Kruga na modré se do samostatného úniku dostal PAUL BYRON a střelou zápěstím překonal Chudobina. Asistence: Shea Weber, Andrej Markov.
47:23
Kotouč končí mezi diváky a Alexej Jemelin (MTL) si odsedí dvě minuty za zdržování hry.
46:59
Po podklouznutí Radulova jeli Bruins do brejku, který ale nedokázali zakončit.
46:30
Habs mají kotouč pod kontrolou ve vlastním pásmu.
45:34
Z ničeho nic se domácí dostali do úniku dva na jednoho. Tim Schaller našel přesně hokejku DOMINICA MOORA, který poslal kotouč do šibenice Priceovy brány. Asistence: Tim Schaller, Noel Acciari.
45:00
Ve třetí třetině se nám zatím hraje převážně ve středím pásmu, což pochopitelně značně vyhovuje hostujícím playerům.
44:33
A další slovní a následně ruční výměna názoru, tentokrát v hlavní roli také David Krejčí.
44:09
Před střídačkou Canadiens se strhla menší potyčka mezi Marchandem a Jemelinem, ale vylučovat se nebude.
43:49
Pastrňákovo nahození dojíždějí jako první hráči Montrealu.
43:03
Hayes nahodil kotouč před bránu, kde však nebyl nikdo v dresu Bruins.
42:30
Chudobin chytá nahození ze středního pásma.
42:11
Shaw projel středím pásmem jako nůž máslem, ale v útočném pásmu mu chyběl útočící spoluhráč.
41:39
Vyhrané vhazování Bostonu však putuje až do středního pásma.
41:36
Medvědi se sice do pásma nedostali, ale Habs vyhazují na zakázané uvolnění.
41:05
Po nepřesném nahozená host. rozjíždí útok Bruins Chára.
40:16
40:01
Domácí dohrávají patnáctivteřinovou přesilovku.
40:01
Střely ve druhé třetině 8:9
Střely celkem 14:22
Druhá třetina je za námi a výsledek zcela odpovídá předvedené hře. Medvědi dnes zatím připomínají spíše plyšové medvídky na hraní, a na ledě je tak pouze jeden nebezpečný tým. Habs byli i v druhé třetině jasně lepším celkem a když už se domácí dostanou do zakončení, tak Canadiens podrží s jistotou a pohodou chytající Price. Poslední třetina začne přibližně v 03:05 a pokud se nestane zázrak, bude to poslední část dnešního zápasu.
40:00
39:55
Pastrňák z otočky nemohl Price překvapit.
39:39
Boston pokračuje i v přesilové hře ve špatném výkonu.
39:13
Puk vyhozený do hlediště Jemelinem byl dle rozhodčích tečovaný.
38:48
Boston se usadil v pásmu, ale zatím spíše honí kotouč po celé třetině.
38:21
Montreal dohraje třetinu v oslabení. Dvě minuty si odsedí Weber (MON).
37:44
Radulov se zmocnil puku ve vlastním obranném pásmu. Bleskurychle přejel až do útočného pásma, naservíroval kotouč na hůl PHILLIPA DANAULTA, který z jedné poslal kotouč za záda Chudobina. Asistence: Alexander Radulov, Greg Pateryn.
37:09
Pastrňák tečoval střelu od modré, ale Price si i přesto dokázal poradit.
36:47
Ofsajd Bruins.
36:41
Oslabení jsou zatím jediná věc, která se Medvědům v dnešním zápase daří.
36:34
36:02
Domácí nyní velmi dobře drží kotouč v pásmu Montrealu a přesilovka se pomalu, ale jistě krátí.
35:33
Weber trefuje jen zadní mantinel za bránou Bostonu.
35:02
Boston vyhazuje přes všechny čáry.
34:56
Ofsajd Canadiens.
34:33
Na trestnou lavici míří v dresu Montrealu Jemelin (MTL) a z domácího celku Moora (BOS). Hráč Bruins však dostává 2+2 a Habs čeká přesilová hra.
34:33
Na ledě se nám nyní pořádně jiskří. Jsme svědky hned tří dvojic, které se do sebe pustily. Tohle se již bez vyloučení neobejde.
34:20
Na druhé straně pálí vysoko nad bránu Nash.
33:54
Další nebezpečné nahození měl tentokrát na svědomí Pacioretty.
33:24
Chudobin zasahuje proti střele Beaulieho od modré.
32:22
Price likviduje střelu z vrcholu kruhu.
31:41
Převaha Montrealu nakonec nese své ovoce. Pacioretty našel na kruhu zcela volného BRANDANA GALLAGHERA, který střelou na vzdálenější tyč překonává Chudobina. Asistence: Max Pacioretty, Alex Galchenyuk.
30:59
Mitchell zavezl středem kluziště puk do pásma. Jeho střelu bekhendem vyrazil Chudobin na hůl přímo k Flynnovi, který ale mířil nepřesně.
30:29
Od modré mířil nepřesně obránce Carlo.
29:44
K odraženému puku se v útočném pásmu dostal Hayes, ale z kruhu pálil mimo bránu Price.
29:19
Bruins mají obrovské problémy s vysunutým napadáním hostujících hráčů.
28:57
Poté, co se puk usadil v "zadní síťce" domácí brány se za zády Chudobina strhla menší potyčka, vylučovat se ale nebude.
28:31
Následně to zkoušel rovněž od modré čáry Petry, ale jeho střela se odrazila od clonícího hráče do středního pásma.
28:14
Od modré pálil Weber, ale jeho střela byla sražena do rohu.
27:40
Hostí se opět usazují v útočném pásmu. Domácí zatím mají s útoky Habs velké problémy.
27:05
Od modré pálil Pastrňák jen do připraveného Price.
26:38
Galchenyukovo nahození nemohlo Chudobina příliš ohrozit.
25:56
A nyní i první zákrok Price, který vyrazil střelu od modré do prostoru, kde se naštěstí pro hosty nacházeli jen jeho spoluhráči.
25:38
Kotouč končí ve výstroji Chudobina.
25:21
Price poprvé v třetině u puku a po jeho rozehrávce jdou hosté vpřed.
24:49
Chudobin zasahuje proti střele od mantinelu, kterou měl na svědomí jeho krajan Alexander Radulov.
24:32
Tahle přesilovka se příliš nepovedla a domácí jsou v plném počtu.
24:22
Postavení mimo hru se dopustil Lehkonen.
23:58
Domácí se zatím v pohodě brání.
23:25
Po další nepřesné rozehrávce se Bruins opět vyhazují.
22:48
Habs se v pásmu ke střele nedostali a domácí se osvobozují.
22:31
Morrow (BOS) podruhé v zápase míří na trestnou lavici, tentokrát za krosček.
22:23
Chudobin udržel střelu Jemelina od modré a domácí tak mohou přeskupit své defenzivní řady.
21:56
Habs obléhají Boston v jejich pásmu.
21:38
Petry orazítkoval od modré tyč za zády Chudobina!
21:28
Pateryn vypálil od modré ale Chudobin vyrazil.
20:31
Habs vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
20:01
V úvodním buly se střel Krejčí s Plekancem. Úspěšnější byl forward Bostonu, a domácí tak mohli vyrazit vpřed.
20:01
První třetina v TD Garden je minulostí. V té jsme neviděli příliš exkluzivní hokejovou podívanou. Hostí sice přestříleli Boston v poměru 13:6, ale opravdu stoprocentní šanci jsme neviděli ani na jedné straně a nerozhodný bezbrankový stav je tak zcela zasloužený. Druhá třetina začně přibližě v 02:05.
20:00
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:49
Acciari z kruhu minul bránu Habs.
18:25
Price nevěděl kde má puk po střele od modré, ale obránci Canadiens ho našli jako první a odpálili do bezpečí.
18:00
Radulov si vybruslil do střelecké pozice, ale na poslední chvíli ho zablokoval jeden z obránců.
17:56
17:38
Kotouč znovu letí přes všechny čáry.
17:20
A sledujeme další vyhození domácího celku.
17:05
Weber vyprášil beton Chudobina a domácí se následně osvobozují.
16:38
Nyní to zkoušel Weber a následně i Markov, ale ani jeden bránu netrefil.
16:17
Hosté se zatím drží v pásmu Bruins, ale bez střely.
15:56
Montreal se usazuje v útočném pásmu. Desharnais si sice místo ke střele nenašel, ale holí do obličeje mu zahrál Joe Morrow (BOS), za což ho čekají dvě minuty na lavici hanby.
14:45
Boston se dostal do přečíslení 3 na 2, ale David Pastrňák mezi čárkami ještě volil místo střely přihrávku, která mu však nevyšla a Habs se ubránili.
14:05
Opět vidíme spíše tvrdé střety u mantinelu a nahazování, než nějaké pěkné hokejové akce.
13:35
Nahození domácích posílají Habs zpět do středního pásma.
13:08
Po zblokovaném pokusu se bude vhazovat po levici Price.
12:32
Domácí několikrát nahazovali puk před Price, ale ten nakonec ani jednou nemusel zasahovat.
12:12
Chudobin neměl úplně lehkou práci se skákavým nahozením ze středního pásma.
11:30
Na druhé straně kryje v pohodě střelu od modré Price.
10:33
V obranném pásmu si nyní domácí neporadili úplně ideálně a ke střele se dostal Mitchell. Ale ani on a následně Markov nedokázali Chudobina ohrozit.
10:06
Price vyráží další střelu Medvědů od modré čáry.
09:25
Bekhendem vypálil Schaller, Price vyrazil kotouč přímo na hůl Moore, jenž ale nedokázal trefit poloprázdnou klec Montrealu.
09:11
Desharnais nahazoval kotouč od modré, ale ani clonící Shaw neznemožnil zasáhnout gólmanu Chudobinovi.
08:21
Chára ztratil puk v souboji s Radulovem, ale ten o něj následně přišel při přejezdu přes modrou.
08:02
V pásmu se nyní usadili hosté, ale je to bez střeleckého vyjádření.
07:40
Po dalším zavezení puku pálili domácí od modré, ale Price kotouč schovává do lapačky. Čeká nás komerční přestávka.
07:07
Do samostatného úniku se dostal Ryan Spooner, ale jeho střelu na vyrážečku zlikvidoval Prise.
06:44
Krejčí se dostal ke střele od modré, ale nepálil přesně.
06:10
Oba týmy jsou v plném počtu.
05:48
05:26
Pacioretty nahrál puk na modrou, ale střela Markova se k Chudobinovi nedostala.
04:29
Po vhazování pálí od modré Weber, ale vyrážečka Chudobina byla připravena.
04:24
Chudobin lapil pokus Desharnaise.
04:00
Bude se hrát 4 na 4. Menší trest odsedí Backes (BOS)
03:19
Montreal se dvakrát za sebou dokázal vysvobodit dlouhým vyhozením.
02:30
Boston obsadil útočné pásmo, ale zatím se domácí nedostali k ohrožení Price.
01:42
Brandon Gallagher dostává 2+2 minuty za vysokou hůl.
01:28
V útočném pásmu se nyní snaží dostat k zakončení hokejisté Montrealu.
01:10
Nyní pálí v dresu Habs Radulov, ale Chudobin jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.
00:40
Ale před Pastrňákem ukořistil kotouč obránce Weber a Montreal se osvobozuje.
00:25
Boston se usadil v útočném pásmu a snaží se dostat k zakončení.
00:01
Hymny jsou za námi a čekáme již na úvodní buly.
Čekají nás národní hymny Kanady a USA a poté již jdeme na věc.
V minulém kole se do brány Montrealu konečně postavil Carey Price, který bude svatyni Habs hájit i dnes. Naopak problém s gólmany musí řešit domácí, jelikož za nemocného Raska dnes nastoupí Anton Chudobin a v pozici dvojky bude na případný debut čekat Zane McIntyre.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Zdeno Chára (BOS) 4 zápasy, 2 body (1+1), +/- +6
David Pastrňák (BOS) 3 zápasy, 6 bodů (4+2), +/- +7
David Krejčí (BOS) 4 zápasy, 1 bod (0+1), +/- 0
Tomáš Plekanec (MTL) 4 zápasy, 3 body (0+3), +/- 0
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Oba celky se spolu utkaly během přípravy na letošní sezónu. Zápas Bell Centre dopadl lépe pro domácí Habs, kteří vyhráli 4:3. Jednu asistenci si připsal David Krejčí.
05. 10. 2016 Montreal Canadiens – Boston Bruins 4:3 (34. Petry, 36. Lehkonen, 41. Galchenyuk, 56. Carr – 12. Spooner, 22. Erhoff, 41. Czarnik)
MONTREAL CANADIENS

Habs naopak zvládli přípravu na novou sezónu velmi dobře. V sedmi zápasech se čtyřikrát radovali z vítězství a jen jednou našli přemožitele v základní hrací době, kterým byli Ďáblové z New Jersey. A s přehledem uspěli také v prvním kole, ve kterém porazili Buffalo na jeho vlastním ledě. Následovala prohra na nájezdy na ledě Ottawy a poté dvě domácí výhry nad Pittsburghem (4:0) a Arizonou (5:2). Se sedmi body je tak Montreal první v divizní i v konferenční tabulce. Na svůj první letošní gól zatím čeká Tomáš Plekanec, který má však na kontě již tři gólové asistence.
BOSTON BRUINS

Boston prožívá povedený vstup do sezóny. A to i přesto, že příprava na letošní ročník NHL zdaleka tak vydařená nebyla. V osmi zápasech se Medvědům podařilo jen jednou vyhrát v základní hrací době (2:1 s Columbusem) a k tomu přidat ještě tři výhry po uplynutí 60 minut. Bruins poté začali novou sezónu třízápasovým venkovním tripem, ze kterého si přivezli dvě výhry a jen jednu porážku. Následovalo vítězství v posledním kole nad New Jersey 2:1 a posun Bostonu v tabulce Atlantické divize na druhé místo. Medvědy zatím nejvíce táhnou devítibodový Brad Marchard (3+6) a také šestibodový David Pastrňák (4+2).
Krásné nedělní ráno. Společně dnes budeme sledovat duel o první místo Atlantické divize, ve kterém se proti sobě postaví celky Bostonu a Montrealu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.