David Pastrňák (BOS) 0+1, 4 střely, čas na ledě 18:07
David Krejčí (BOS) 1+0, 3 střely, čas na ledě 18:00
Zdeno Chára (BOS) 0+1, 4 střely, čas na ledě 24:25
Tři hvězdy utkání:

1. Torey Krug (BOS) 0+0
2. David Krejčí (BOS) 1+0
3. Noel Acciari (BOS) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 31-25; Zablokované střely: 24-9; Vhazování: 42%-58%; Hity: 22-27; Přesilové hry: 0/3-0/3; Trestné minuty: 21-45.
Boston usiluje o druhou divokou kartu zajišťující playoff a dnes k ní udělal velký krok, když v domácím TD Garden zvítězil nad Nashvillem, proti němuž se prosadili Patrice Bergeron, David Krejčí, svým prvním gólem v NHL Noel Acciari a David Backes do prázdné brány. Jediný gól hostů vstřelil v polovině třetí třetiny Craig Smith. Na výhře Bruins se podíleli jedním kanadským bodem za asistenci kapitán Zdeno Chára a David Pastrňák, kteří míří s Bruins do playoff. Konečný výsledek: Boston Bruins 4 Nashville Predators 1.
59:26
Pekka Rinne dobře zasáhl a Predators poté vyhodili puk na hůl Tuukka Raska, který vyjel z brány, aby rozehrál.
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:35
Také Colton Sissons se zapojil do obrovské šarvátky a dostal menší dvouminutový trest za vysokou hůl.
58:35
Vernon Fiddler dostal dvě plus dvě minuty za hrubost a ještě k tomu jako bonus osobní trest za nesportovní chování. Trestné minuty stále naskakují.
58:35
58:35
Cody McLeod dostal ještě jeden desetiminutový osobní trest plus trest do konce utkání.
58:35
Cody McLeod dostal pět minut za bitku plus deset minut osobní trest za nesportovní chování.
58:35
Vyloučení na straně Bostonu. Kevan Miller dostal za bitku 5 minut, zatímco Noel Acciari osobní desetiminutový trest.
58:35
58:35
Jako ve wrestlingu to nyní vypadalo v TD Garden! Ve středním pásmu vnikla obrovská mela, která neutichla, a v rychlém sledu došlo ke třem nebo čtyřem bitkám!
58:29
Bruins právě vstřelili branku!
DAVID BACKES na pravé straně neutrální zóny vybojoval puk a poté ho od modré čáry táhlou střelou poslala do prázdné brány. Boston vede těsně před koncem 4:1! Asistence: Dominic Moore.
57:39
Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka, po které Nashville odvolá brankáře.
56:26
P. K. Subban napřáhl na pravém křídle od modré čáry k prudké střele, kterou zablokoval Patrice Bergeron.
55:47
Riley Nash vyrazil se spoluhráči do přečíslení tři na jednoho a v blízkosti levé tyče se místo zakončení rozhodl pro bekhendovou přihrávku, po které si NOEL ACCIARI v blízkosti pravé tyče prudce přibrzdil a bez přípravy puk nad lapačkou přesouvajícího se Pekka Rinneho poslal do bližšího horního rohu brány! Bruins krátce před koncem znovu vedou o dvě branky poté, co Noel Acciari vstřelil svůj první gól v NHL! Asistence: Riley Nash.
54:57
Pekka Rinne vyrazil střelu Bruins z pravého křídla, na kterém se vzápětí domácí hráči ocitli v postavení mimo hru, jmenovitě Zdeno Chára poté, co jeho spoluhráči nevyklidili pásmo.
54:23
Ryan Johansen se snažil v blízkosti pravé tyče prosadit, Tuukka Rask se ale vrhl po puku jako liška a po skvělém skoku ho ukryl těsně před jeho spoluhráči pod rukavicemi. Nashville snížil, ale zatím nevyrovnal.
53:39
Craig Smith nedokázal tečovat v blízkosti levé tyče nahozen puk, který letěl na úrovni horní tyče. Zakázané uvolnění, po kterém Boston vede nad Nashvillem 2:1.
51:56
Tuukka Rask skvěle zasáhl proti táhlé střele Predators z pravého křídla pravým betonem a jeho spoluhráči poté podél střídaček vyhodili puk na zakázané uvolnění.
51:16
Nashville právě vstřelil branku!
Roman Josi na levém křídle od modré čáry a hrazení nahodil puk letící přibližně metr nad ledem na přední tyč, kde se chystal Tuukka Rask zasáhnout lapačkou, těsně před ním ale CRAIG SMITH sklepl puk holí k ledu a pod brankářem Bruins následně prošel do brány, konkrétně k levé tyči! Nashville dokázal snížit a vrátil se zpět do zápasu! Asistence: Roman Josi a Ryan Ellis.
50:30
Ve středovém kruhu se hráči sjeli k sobě a hledali problémy, nakonec ale k bitce nedošlo a rozhodčí je roztrhli. Následuje reklamní přestávka.
49:56
Predators vyhodili puk na zakázané uvolnění, ještě předtím ale Brad Marchand krásnou táhlou střelou od modré čáry orazítkoval vzdálenější pravou tyč, od níž se puk odrazil zpět do hry! Obrovská šance.
48:43
Predators přečkali sprchu střel a vyloučený Ryan Johansen se vrátil zpět na ledovou plochu. Oba týmy hrají v plném počtu a zatím se neprosadily v přesilové hře.
47:59
Ryan Spooner na pravém křídle vypálil od hrazení a Pekka Rinne jeho pokus ukryl v náručí.
47:35
Vyloučený Drew Stafford se vrátil zpět na led a začíná zkrácená přesilová hra domácího Bostonu.
46:43
Třetí řesilová hra Predators v řadě je u konce poté, co Ryan Johansen dostal dvě minuty za držení.
45:35
Drew Stafford dostal dvě minuty za hákování a Nashville si v dnešním zápase zahraje třetí přesilovou hru.
43:26
Patrice Bergeron mohl poslat Bruins do tříbrankového vedení, když se řítil sám na bránu, jenže jeho následná střela skončila na lapačce fantastického Pekka Rinneho!
42:46
Predators se v blízkosti pravé tyče dostali ke střele, která zřejmě orazítkovala brankovou konstrukci, a Tuukka Rask po ní poté skvěle ucpal prostor u své levé tyče! Puk zůstal ve hře.
41:36
David Krejčí si z pravého křídla sjel před bránu, kde si puk navedl na bekhend a dokázal ho zvednout, jenže pouze doprostřed brány a náruče Pekka Rinneho!
40:34
Bruins se nejprve v úvodu třetí třetiny ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a Predators vzápětí vyhodili puk na zakázané uvolnění, po kterém hra byla znovu přerušena.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 18-15; Zablokované střely: 17-7; Vhazování: 41%-59%; Hity: 14-23; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné min.: 4-2.
Třetí třetina začne přibližně ve 2:59.
David Pastrňák a na opačné straně Viktor Arvidsson s Austinem Watsonem měli v průběhu prostřední části obrovské šanci, jenže ani jeden ze jmenovaných hráčů síť nerozvlnil, a tak oba týmy budou vstupovat do třetí třetiny za stavu 2:0 pro Boston. Skóre po druhé třetině: Boston Bruins 2 Nashville Predators 0.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:06
Predators se v blízkosti levé tyče dostali ke dvěma střelám, Tuukka Rask je ale obě dvě hrudí úspěšně vyrazil. Finský brankář ve službách Bruins stále drží nulu.
35:50
Predators na pravém křídle vypálil po ledě od modré čáry a Tuukka Rask sevřenými betony puk vyrazil.
34:25
Střela Predators z pravého kruhu pro vhazování skončila v ochranné síti a na řadě je reklamní přestávka.
34:02
Cody McLeod se snažil vypálit z levého kruhu pro vhazování, jeho následná střela ale byla zablokována.
33:50
Predators v rozmezí pouhých 10 sekund dvakrát vyhodili puk na zakázané uvolnění a shodně po přihrávce na levé straně. Hostům se vůbec nedaří kombinovat.
33:02
Colton Sissons vypálil na pravém křídle od hrazení a puk se od Zdena Cháry odrazil do ochranné sítě.
32:31
Predators se snažili rozehrát podél střídaček, jenže nedokázali puk zasáhnout v útočném pásmu a puk během pár sekund znovu skončil na zakázaném uvolnění.
32:23
Predators se ocitli pod tlakem, ze kterého se nyní vymanili za cenu zakázaného uvolnění. Hosté nemohou střídat a v nohách toho mají během dlouhého střídání hodně.
32:01
Pekka Rinne musí mít z tečovaných puků hrůzu, protože jsou velice nepříjemné a končí těsně mimo.
31:02
Torey Krug od modré čáry nahodil puk před bránu, kde se podruhé v rychlém sledu pokoušel tečovat jeho střelu Drew Stafford, jeho pokus ale opět zamířil mimo.
30:36
Zdeno Chára na pravém křídle vypálil od modré čáry a připravený Pekka Rinne puk ukryl v náručí.
30:03
Austin Watson se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže ani nadvakrát Tuukka Raska z bezprostřední blízkosti propálit nedokázal! Boston stále vede nad Nashvillem 2:0 a hosté se marně snaží prosadit!
29:01
Vyloučený Brandon Carlo naskočil zpět na ledovou plochu a Bruins úspěšně přečkali druhou hru v oslabení.
28:48
P. K. Subban napřáhl na pravém křídle od modré čáry k jedovaté střele, kterou Tuukka Rask dokázal zastavit a po jeho úspěšném zákroku hrudí byla hra přerušena.
27:01
Brandon Carlo fauloval Callea Järnkroka a dostal dvě minuty za hrubost. Druhá přesilová hra pro Predators.
26:59
Matt Irwin na levé straně vypálil od modré čáry a Tuukka Rask na přední levé tyči jeho pokus hrudí vyrazil.
26:31
Hra byla přerušena a ve středním pásmu před reklamní přestávkou došlo k menší strkanici. Vylučovat se nebude.
25:41
Predators na pravém křídle dvakrát rychle vypálili od modré čáry, Tuukka Rask ale v obou případech hru přerušil poté, co puk ukryl ve svém náručí.
24:49
Viktor Arvidsson se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže mezi betony Tuukka Raska propálit nedokázal! Brankář Bruins si připsal skvělý zákrok a poté puk zmrazil pod lapačkou!
23:31
David Pastrňák se v levém kruhu pro vhazování krásně otočil s pukem mezi dvěma protihráči a jeho následná střela těsně minula levý horní roh brány Predators! Vzápětí přišla střela Bruins od modré čáry, kterou Pekka Rinne zastavil v náručí, a přerušil hru.
22:21
Predators na pravé straně vyhodili puk po dalším vyhození na zakázané uvolnění a hra byla přerušena.
22:00
Predators se ocitli pod tlakem a raději puk podél hrazení na pravé straně vyhodili do pásma Bruins.
20:59
Colin Wilson sice na pravém křídle pálil od modré čáry nad ledem vedle přední tyče, Tuukka Rask ale pro jistotu i sebevědomí zasáhl a puk ukryl v úvodu druhé třetiny v náručí.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-6; Zablokované střely: 8-3; Vhazování: 33%-67%; Hity: 8-12; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně ve 2:02.
Boston odehrál v domácí TD Garden skvělou první třetinu, když se již po necelých třech minutách prosadil z dorážky Patrice Bergeron a po krásné narážečce mezi Davidem Krejčím a Davidem Pastrňákem první jmenovaný David Krejčí! Zdeno Chára se podílel na prvním gólu asistencí po pěkné střele, zatímco Tuukka Rask v bráně drží čisté konto. Skóre po první třetině: Boston Bruins 2 Nashville Predators 0.
20:00
19:19
Hra byla zřejmě přerušena kvůli postavení mimo hru v podání Predators a ještě si musíme odbýt jeden komerční brejk.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
17:02
Predators vypálili z levého kruhu pro vhazování a připravený Tuukka Rask jejich pokus hrudí vyrazil.
16:47
Nahození Predators od modré čáry zamířilo do ochranné sítě a po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
16:26
David Krejčí od modré čáry nahazoval puk směrem na bránu, mezi kruhy pro vhazování byl ale zablokován.
15:42
Calle Järnkrok vypálil na pravém křídle od modré čáry a jeho následná střela byla sražena do rohu ledové plochy.
15:01
Patrice Bergeron se pokusil přidat další gól z levého kruhu pro vhazování, Pekka Rinne ale opět puk dobře vyrazil.
14:51
Bruins vypálili z pravého kruhu pro vhazování a Pekka Rinne jejich střelu na přední tyči vyrazil hrudí.
13:52
DAVID KREJČÍ si na pravém křídle krásně vyměnil puk na útočné modré čáře s Davidem Pastrňákem a krásnou táhlou střelou zápěstím z vnitřního oblouku pravého kruhu pro vhazování propálil Pekka Rinneho mezi betony! Bruins vedou 2:0! Asistence: David Pastrňák a Drew Stafford.
13:16
P. K. Subban je bývalým obráncem Montrealu, takže jakmile se dotkne puku, TD Garden hlasitě bučí!
12:46
P. K. Subban se pokusil v levém kruhu pro vhazování vypálit z otočky, jeho střela zápěstím po ledě ale byla sražena.
12:12
"Let's go Bruins, let's go Bruins," ozývá se ze zaplněné TD Garden. Boston vede na střely 6:3 a skóre 1:0.
11:13
Adam McQuaid během svého střídání předvedl několik tvrdých hitů a vysloužil si potlesk fanoušků v TD Garden.
10:30
David Pastrňák v blízkosti pravé tyče ukradl Predators puk a na opačné straně mohl skórovat do odkryté brány David Krejčí, jeho krajan ale bránu bohužel pro Bruins minul!
09:43
Vyloučený Torey Krug je zpět na ledové ploše a Nashville se během zkrácené přesilové hry nedokázal ani k jedné střele.
09:26
Bruins odvedli fantastickou práci, když podstatnou část oslabení odehráli v útočném pásmu.
08:29
Vyloučený Anthony Bitetto se vrátil zpět na ledovou plochu a začíná zkrácená přesilová hra Nashvillu Predators.
07:43
Torey Krug zbytečně fauloval v levém rohu útočného pásma Mattiase Ekholma a dostal dvě minuty za napadení. Přesilová hra Bruins je u konce a 47 sekund se bude hrát ve hře 4 na 4.
07:26
David Pastrňák tvrdě vypálil z levého kruhu pro vhazování a na vzdálenější pravé tyči Pekka Rinne puk hrudí vyrazil.
07:01
Predators se podařilo vyhodit puk až za bránu Tuukka Raska a Bruins rozjíždí další akci z vlastního obranného pásma.
06:48
David Pastrňák na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Pekka Rinne po zákroku levým betonem puk zmrazil pod lapačkou.
06:29
David Pastrňák si z levého křídla krásně sjel před bránu a po rychlém zamíchaní s pukem na přední tyči puk mezi Pekka Rinneho do sítě neprotlačil! Byl ovšem faulován, takže Boston si po úvodní brance zahraje první přesilovou hru. Anthony Bitetto dostal dvě minuty za držení.
05:45
Útok Bruins zastavilo na levém křídle postavení mimo hru a poté se vhazovalo ve středním pásmu.
05:13
kevan Miller si najel na krásnou přihrávku z levého křídla a ostrého úhlu a v blízkosti pravé tyče po ledě mířil do brány, jeho střela ale nakonec skončila vedle vzdálenější levé tyče. Těžko říci, zda Pekka Rinne puk pravým betonem vytáhl nebo ne.
05:01
Bruins na levém křídle vypálili od modré čáry a připravený Pekka Rinne jejich pokus bez problému lapil do lapačky.
04:31
Patrice Bergeron se prosadil před pár okamžiky z dorážky a během posledních 10 utkání vstřelil svůj první gól.
03:48
Colin Wilson zkusil na levém křídle vypálit z ostrého úhlu a puk se od Brandona Carla odrazil do ochranné sítě.
03:41
Craig Smith vypálil na pravém křídle od hrazení a Tuukka Rask si po jeho střelu z úhlu připsal první zákrok, když puk ukryl bez problémů vkleče v náručí a přerušil hru.
02:28
Zdeno Chára vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování po ledě na přední tyč, kde Pekka Rinne jeho pokus pravým betonem skvěle vyrazil. Proti následné dorážce PATRICE BERGERONA už byl ale bezmocný. Boston vede po necelých 3 minutách 1:0! Asistence: Zdeno Chára a Brad Marchand.
02:03
Tuukka Rask se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Nashvillu a bekhendem rozehrál na Zdena Cháru.
01:47
Predators se snažili dostat do zakončení na pravé straně, jenže na rozdíl od Bruins ve své snaze neuspěli.
01:06
David Krejčí na pravém křídle vypálil po přihrávce Davida Pastrňáka z ostrého úhlu a připravený Pekka Rinne na přední tyči jeho pokus vkleče ukryl v náručí.
00:53
Adam McQuaid dokázal na pravém křídle udržet útočné pásmo a v pravém rohu útočné třetiny o něj bojoval Torey Krug.
00:22
Nashvillu se na pravém křídle nepodařilo rozehrát a puk po 22 sekundách skončil na zakázaném uvolnění.
00:09
Riley Nash vyhrál úvodní vhazování dnešního zápasu a střetnutí mezi Bostonem a Nashvillem právě začalo!
00:01
Gary Doak se narodil v roce 1946 a zemřel v roce 2017. Na památku bývalého obránce domácí organizace Bostonu Bruins a držitele Stanley Cupu z roku 1970 v TD Garden proběhne minuta ticha.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára (C), Carlo, Krug, McQuaid, Liles, K. Miller – Marchand, Bergeron (A), Backes (A) – Stafford, Krejčí, Pastrňák – Vatrano, Spooner, J. Hayes – D. Moore, Riley Nash, Acciari. Hlavní trenér: Bruce Cassidy.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (A), Ellis (A), Ekholm, P. K. Subban, Bitetto, Irwin – Forsberg, Johansen, Arvidsson – C. Wilson, Sissons, C. Smith – Fiala, Järnkrok, Neal (A) – McLeod, Fiddler, Watson. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Wes McCauley, Ghislain Hebert. Čároví: Michel Cormier, Scott Cherrey.

NASHVILLE PREDATORS

Predátoři v dosavadním průběhu vytěžili 89 bodů a drží si průběžnou 7. pozici v Západní konferenci. Na deváté Los Angeles však mají dvanáctibodový náskok, a tak je jejich situace o poznání příznivější než v případě Bruins.

Nashville je navíc velice produktivním celkem. Doposud totiž vstřelili 225 gólů a v tomto ohledu se řadí k nejlepším týmům v jeho konferenci.

Na cizích ledech utržili 36 bodů ze sedmatřiceti střetnutí a právem jim za to náleží 8. pozice v tabulce venkovních týmů Západní konference.

BOSTON BRUINS

Boston se po pětasedmdesáti zápasech drží na 8. místě ve Východní konferenci s celkovým počtem 84 bodů a čekají ho ještě velmi tuhé boje o postup do play off.

Jeho obrana navíc patří k těm lepším v rámci jeho konference. Inkasovala totiž jen 202 branek, což je rozhodně dobrá vizitka.

Tristní je však bilance před vlastními fanoušky. Z pětatřiceti duelů získali 38 bodů, které stačí až na 14. příčku v tabulce domácích týmů Východní konference.

26.3.2017 New York Islanders – Boston 1:2
24.3.2017 Boston – Tampa Bay 3:6
22.3.2017 Boston – Ottawa 2:3
21.3.2017 Toronto – Boston 4:2
17.3.2017 Edmonton – Boston 7:4