Z mé strany je to už pro tento zápas vše, pěkný zbytek večera přeje Petr Sumbal.
3. Jimmy Hayes (tým)1+0
Skončil nám zápas, který měl asi jasnější průběh, než jsme čekali. Tampa patří k největším favoritům na Stanley Cup, dnes ale na Boston vůbec nestačila. Medvědi o svém vítězství rozhodli ve druhé třetině, kdy se trefili postupně Moore, Backes a Hayes. Poté ještě ve třetí části zápasu přidal svůj 13. gól v sezoně a jediným otazníkem zápasu bylo, zda si Tuukka Rask udrží své čtvrté čisté konto v sezoně. Nakonec mu radost pokazil Jonatha Drouin, který jej překonal dvě minuty předkoncem.
59:25
V době, kdy už je o vítězi rozhodnuto se bude vhazovat před Raskem, protože Boston se dopustil zakázaného uvolnění.
58:30
David Pastrňák mohl přidat druhou branku. Bekhendem ale z dobré pozice Bishopa tentokrát nepřekonal.
57:21
Tampa právě vstřelila branku!
Tak Rask si nakonec čisté konto neudrží. A gól vstřelil hráč Tampy, který si to asi zasloužil nejvíc. JONATHAN DROUIN dostal pobídku z pravého kruhu od Hedmana a dokázal změnit směr puku tak šikovně, že překonal Raska. Asistence: Victor Hedman, Nikita Nestěrov.
56:37
Tampa ještě zkouší vstřelit alespoň čestný gól, na pár desítek sekund teď uzavřela Boston v jeho pásmu. Ale žádná nebezpeční situace pro Raska z toho neplynula.
55:54
Brad Marchand vylekal Bishopa, když trefil z pravého kruhu horní tyč jeho brány.
55:04
Ani Kučerov Raskovi radost z čistého konta nepokazil svou střelou z pravé strany.
53:50
Od modré střílel Krug, kterému nakonec nebyl připsán gól na 2:0, protože jeho střelu ještě tečoval Backes.
53:43
Teď pro změnu kotouč opustil hrací plochu. Vhazovat se bude před Bishopem.
53:07
Utkání trochu ztratilo tempo a přesnost. Třetí zakázané uvolnění Bostonu v krátkém časovém sledu jsme teď viděli.
52:25
Do výborné střelecké pozice se dostal Bergeron, ale Bishop tentokrát neinkasoval.
51:56
Píská se zakázané uvolnění Bostonu, hra se přemístí do útočného pásma Tampy.
49:43
Bruins právě vstřelili branku!
Vypadá to, že je už rozhodnuto. Na branku od mantinelu nastřeloval kotouč DAVID PASTRŇÁK, tam byl Bergeron v souboji s Johnsonem, a vypadá to, že právě od brusle Tylera Johnsona se kotouč odrazil za záda Bena Bishopa. Je to už 13. Pastrňákův gól, více (15) jich má už jen Sidney Crosby. Asistence: Torey Krug, Brad Marchand.
49:17
Slater Koekkoek pálil od modré, jeho projektil Tuukka Rask vyrazil ramenem.
47:57
Condra přihrával zpoza brány před Raska, ale hokejku žádného ze svých spoluhráčů nenašel.
46:53
Hodně střelecký je v poslední době Drouin. Tentokrát to zkoušel z otočky bekhendem.
46:23
Jonathan Drouin znovu ukázal, jak je šikovný a dokáže v rychlosti pracovat s pukem na hokejce. Nakonec si o všem ke střele nevybral úplně dobrou pozici a Tuukka Rask jej vychytal.
45:37
Boston vyhrál závod o puk a tak se píská zakázané uvolnění a hra se přesune před Bishopa.
45:14
Matt Beleskey tvrdě vystřelil z levého kruhu, ale jeho střelu schytal do nohy jeden z bránících hráčů Tampy.
43:17
Brayden Point nabral hodně velkou rychlost, ale střelou z pravého bodu pro vhazování finského brankáře nepřekonal. Rask už může reálně přemýšlet o vychytané nule.
42:38
Nahození ze středního pásma pohodlně zastavil Tuukka Rask.
41:40
David Backes nahodil kotouč do pásma, tam jsou ale jen hráči Tampy, kteří mohou zaútočit.
40:53
Na Bishopa puk nahazoval Tim Schaller, ale bylo to z velkého úhlu, takže brankář Tampy mohl zůstat celkem v klidu.
40:01
Druhá třetina je za námi a skóre výrazně pokročilo. K vidění byly tři branky, všechny do sítě Tampy Bay. Nejprve se prosadil Moore, o deset minut později také Krug a na 3:0 zatím uzavřel svým prvním gólem v sezoně Hayes. Zatímco Pastrňákovy střely zatím létají většinou vedle Bishopovy brány, David Krejčí si už připsal jednu asistenci.
40:00
39:56
Hra se na poslední sekundy ještě přesune před Raska, pískalo se zakázané uvolnění Bruins.
39:16
David Pastrňák se opřel do kotouče, ale střelou zápěstím minul Bishopovu klec.
38:26
Tentokrát Ben Bishop přikryl kotouč a bude se vhazovat po jeho levici. Další kotouč za svými zády už si rozhodně dovolit nemůže.
37:33
Krejčí bekhendem nahazoval kotouč před bránu a tam si sjel JIMMY HAYES který puk nasměroval za Bishopa. Asistence: David Krejčí, Tim Schaller.
37:04
Další velkou příležitost měli domácí. Tim Schaller ale Bena Bishopa, který předvedl vynikající zákrok, nepřekonal.
36:34
Tampa teď zamkla Boston v jeho pásmu, Rask ale zatím působí hodně spolehlivě a chytá všechny střely, které na něj míří.
36:10
Tukka Rask teď pro jistotu podržel kotouč, bude se vhazovat po jeho levici.
35:36
Kučerov před bránou hledal volného Tylera Johnsona, ten byl ale obranou domácích ustrážen.
35:14
Backes přenechal na Toreyho Kruga, ten ale další gól nemohl přidat, protože jeho střela byla zblokovaná.
34:27
Přečíslení tři na dva vyřešil střelou Jimmy Hayes, puk byl ale sražen obráncem mimo.
33:48
David Pastrňák zatím stále čeká na svůj první zásah v dnešním zápase, nejlepší střelec Bostonu se neprosadil ani nyní po nepřesné střele z levé strany.
32:30
Další střela už ale končí za Bishopovými zády. Krejčí předal kotouč na levý kruh Toreymu Krugovi, a ten střelou zápěstím, kterou ještě tečoval DAVID BACKES, překonal Bishopa. Asistence: Patrice Bergeron, Torey Krug.
32:15
První zákrok v oslabení si proti Krejčího střele připsal Bishop.
31:45
Poprvé si Medvědi vyzkoušejí přesilovku, na trestnou lavici se posadí Jonathan Drouin a bude doufat, že tam vydrží plné 2 minuty. Provinil se podražením.
31:00
Krejčí hledal někoho ze svých spoluhráčů před brankou, žádného ale nenašel.
29:59
Ryan Spooner se dostával před Biehopa, ale výborný obranný zákrok proti němu vytáhl Coburn.
29:40
Za nahozeným pukem spěchal Beleskey, ale blíž k němu měli obránci Tampy.
28:20
Pozorný musel znovu být Ben Bishop, puk se po další střele od jeho betonu odrazil vysoko do vzduchu.
27:13
Dva na jednoho jel teď také Boston, Marchand vystřelil, ale puk byl zablokován.
26:16
Dna na jednoho ujížděla Tampa, nakonec zakončoval Boyle, ale Rask opět svůj tým podržel. Vzápětí ještě střílel Hedman mimo.
25:52
Andrej Šustr už podruhé dnes vyzkoušel pozornost Tuukky Raska, ani tentokrát je však nepřekonal.
25:14
Brian Boyle měl dostatek místa na střelu na pravé kruhu, Rask byl však na svém místě.
24:20
Jonathan Drouin předvedl svižnou střelu z levého kruhu, Raska ale nepřekvapil.
23:59
Palát hledal ještě Johnsona, ale ten puk nezpracoval.
23:16
Šusterova střela sice Raska nepřekonala, ale byl to hodně krkolomný zákrok, kterým si Rask trochu přidělal starosti.
22:24
Domácí tým otevírá skóre. Colin Miller poslal puk směrem na bránu, ještě než tam došel ho ale ze vzduchu trefil DOMINIC MOORE a překonal Bena Bishopa. Asistence: Colin Miller, Ryan Spooner.
22:14
Nejprve vystřelil na Raska Cédric Paquette, poté z protiútoku zase zahrozil Boston, viděli jsme střelu Brada Marchanda, nejproduktivnějšího hráče domácích.
21:30
Svou tvrdou střelu nám ukázal Czarnik, Bishop svůj první zákrok ve druhé třetině zvládl.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 20:00.
Střely na bránu v první třetině: 6:7
Skončila nám první třetina, která žádný gól nepřinesla, oba týmy zatím celkem pozorně brání, žádný přehnaně útočný hokej k vidění určitě nebyl. A když už nějaká střela prošla až na brankáře, ten ji vždy dokázal chytit. Tampa Bay měla dvě přesilové hry, ale ani ty ji k překonání Raska nestačily. V závěru jsme viděli ještě bitku Kučerova s Krugem. Uvidíme, jestli tento incident nabudí hráče do druhé třetiny.
20:00
19:48
Oba rváči, jak Kučerov, tak Krug dostanou trest na 5 minut za bitku. Pokračovat se bude v pěti hráčích na obou stranách.
19:48
19:48
Na samotném konci třetiny ještě krátká bitka Kučerova s Krugem. Neměla ale příliš dlouhé trvání, oba brzy skončili na ledě a rozhodčí je od sebe oddělili.
19:26
Nahození od modré od Garrisona šlo vedle Raskovy svatyně.
18:47
Johnson po Hedmanově přihrávce chtěl ještě hledat dalšího ze svých spoluhráčů, tento jeho záměr ovšem domácí hokejisté překazili.
17:15
Cédric Paquette vystřelil na Raska, ten ale zachoval klid a kotouč našel ve své lapačce.
16:25
Riley Nash nejprve střílel na Bishopa z velkého úhlu, pak se ale kotouč odrazil k Mattu Beleskeymu a ten už přinutil Bishopa k mnohem těžšímu zákroku.
15:50
O kotouč málem trestuhodně přišel v obranném pásmu Tyler Johnson, svou chybu ale naštěstí pro svůj tým okamžitě napravil a získal puk zpět.
14:31
David Pastrňák ze záklonu nahazoval kotouč od modré, spíš než pokus o ohrožení Bishopa bylo asi záměrem pouhé udržení pásma pro svůj tým.
13:23
Vladislav Naměstnikov teď dobře clonil před Tuukkou Raskem, finský brankář ale ani teď nemusí vytahovat puk z brány.
12:49
Proti přesile soupeřů se vydal na zteč Kučerov, ten sice ztratil, ale pak hodně znepříjemnil rozehrávku hráčů Bostonu.
11:39
Johnson dostal puk na pravý kruh, ale Raska nepřekonal. A stejný hráč střílel po chvíli znovu, tentokrát branku Raska minul.
11:05
Jen na malou chvíli Palát dostal kotouč do útočného pásma, než jej puk zase opustil.
10:44
Nepřesnou střelou se Tampa Bay sama vyhnala z pásma.
10:18
Uvidíme druhou přesilovou hru zápasu, znovu si ji zahraje Tampa. Na trestnou lavici byl za podražení odeslán Riley Nash.
09:40
Brad Marchand čekal na levém křídle na podporu spoluhráčů, nakonec si vybrat McQuaida, ten ale nebude prvním gólovým střelcem zápasu.
09:03
Slater Koekkoek se opřel o puk na modré čáře, ale Rask na tu střelu dobře viděl a vyrazil ji.
08:37
David Krejčí dnes poprvé vypálil, ránou z poměrně velkého úhlu z pravé strany ale Bishopa nemohl překvapit.
07:27
Vinou vlastní nepřesnosti Tampa ztratila pásmo a poté navíc i puk, takže zaútočit mohou domácí Medvědi.
06:31
Brayden Point měl velkou příležitost, Kevan Miller musel vytáhnout hodně dobrý zákrok hokejkou, aby jeho tým neinkasoval.
05:50
Bishop předvedl nebojácnou práci holí, rozehrál až na střed kluziště.
05:03
Ten náraz byl hlavou přímo do mantinelu, takže není divu, že je Liles takto otřesený. Jen s pomocí spoluhráčů nakonec odjel z ledu a ihned byl doprovozen na ošetřovnu.
05:03
John-Michael Liles zakopl o Bishopovu hokejku a skončil na zádech u krátkého mantinelu. Snad to nebude nic vážného.
04:48
První přesilovková komanda Tampy se neprosadila, tak to ještě zkusí na zbytek přesilovky ta druhá.
04:07
Uvidíme, zda Tampa dokáže využít přesilovku a překazit Bostonu šňůru čtrnácti ubráněných oslabení vřadě.
03:15
Za sekání si půjde na trestnou lavici sednout Colin Miller, první přesilovku zápasu si zahrají hosté.
02:19
Nahození na brnaku Adama McQuaida nebylo moc nebezpečném protože před Bishopem nikdo nestál.
01:42
Boj o kotouč u mantinelu ve svém obranném pásmu vyhráli Medvědi a mohou vyvézt puk.
00:40
Patrice Bergeron napřáhl ke střele z mezikruží, Ben Bishop si připsal první úspěšný zákrok.
00:01

Boston Bruins: T. Rask (McIntyre) – Carlo, Liles, McQuaid, Krug, K. Miller, C. Miller – Pastrňák (A), Bergeron, Marchand (A) – Backes (A), Krejčí, Beleskey – Czarnik, Riley Nash, Schaller – J. Hayes, D. Moore, Spooner.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Šustr, Hedman, Coburn, Nestěrov, Koekkoek, Garrison – Kučerov, Naměstnikov, Killorn – Callahan (A), T. Johnson, Point – Drouin, Filppula (A), Palát (A) – Condra, Paquette, Boyle.

Rozhodčí: Garrett Rank, Kelly Sutherland – Scott Cherrey, Kory Nagy.