David Pastrňák (BOS) 0+0, 5 střel, čas na ledě 16:42
Martin Marinčin (TOR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 02:34
Roman Polák (TOR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:21
Střely 32:20
Zblokované střely 6:22
Vyloučení 2:1
Vhazování 29:24
Toronto i ve druhém vzájemném zápase letošní sezony porazilo Boston výsledkem 4:1. Bruins Toronto jasně přehráli během první dvacetiminutovky, pak ale na začátku druhé třetiny vstřelil branku Matthews a domácí začali být nervozní. O pár minut později přidal druhou branku Hyman, i když Boston snížil, do zápasu už se vrátit nedokázal. Klíčovým faktorem se ukázalo sporné vyloučení Marchanda, po kterém vstřelil třetí branku van Riemsdyk. Celý zákrok působil spíše dojmem, že fauloval Polák, na trestnou lavici však odešel Marchand. Maple Leafs vítězstvím v Bostonu přerušili třízápasovou sérii proher.
59:03
Bruins se snaží alespoň snížit. Miller měl příležitost, ale Andersen jeho střelu chytil do lapačky.
58:27
Toronto právě vstřelilo branku!
CONNOR BROWN ukořistil puk ve středním pásmu a elegantně ho uklidil do odkryté branky, tento gól jde na vrub Pastrňáka, který puk ztratil. Asistence: Morgan Rielly.
57:30
Rask odjel na střídačku, Boston hraje v šesti hráčích v poli. Obrovské příležitosti měli krátce po sobě Marchand a Pastrňák.
57:00
Po delším čase se podařilo domácím usadit před Andersenem.
55:40
Puk je na polovině Bostonu, Toronto šetří čas v útočném pásmu a vyplácí se to. Boston se nedostává k příležitostem.
55:12
Defenziva Maple Leafs odvádí velmi dobrou práci.
53:01
Bruins zatlačili Toronto do obranné třetiny, většina pokusů od modré čáry byla zablokována.
51:40
Boston je bezzubý, domácím se nedaří vytvořit si brankové příležitosti.
50:00
Deset minut do konce třetí třetiny.
49:52
Nedáš dostaneš, JAMES VAN RIEMSDYK z okamžitého protiútoku využil přihrávku Bozaka, když se před brankou nejrychleji zorientoval a poslal puk pod horní tyčku. Asistence: Tyler Bozak, Matt Hunwick.
48:53
Czarnik měl obrovskou příležitost vyrovnat, nedůslednost v obraně mohl proměnit brankou v oslabení.
48:46
Minuta přesilové hry za námi, Toronto vyprodukovalo jednu střelu od modré čáry, ta ale Raskovi starosti nenadělala.
47:51
Chára vychodil puk až k Andersenovi.
47:46
Marchand při snaze přejit přes Romana Poláka fauloval a půjde na trestnou lavici. Oba dva hráči si pak ještě celou situaci vyříkali pěkně z blízka. Následuje tedy druhé vyloučení domácích v krátké době.
47:01
Při střídání elitní formace domácích se probudily tribuny.
45:07
Toronto během přesilové hry několikrát vyzkoušelo pozornost Raska, nejblíže ke vstřelení branky měl van Riemsdyk, jeho pokus z pravého kruhu však nemířil přesně.
43:07
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Zdeno Chára – 2 min., podražení).
Chára podrazil ve vlastní třetině Matthewse.
41:37
Marchand zpoza branky poslal krátký, prudký pas před branku, kam si sjel Bergeron, netrefil však branku.
41:15
Zajcevovo nenápadné nahození od modré čáry se otřelo o tyčku Raskovi branky.
40:01
I třetí třetinu odstartovalo vhazování mezi Krejčím a Kadrim.
40:01
Statistiky po druhé třetině

Střely 21:10
Zblokované střely 3:16
Vyloučení 0:1
Vhazování 23:18
Druhá dvacetiminutovka nabídla tři branky, hosté se dostali do vedení díky dobré práci Nylandera, jehož akci proměnil v branku Matthews. Hra se ve druhé třetině vyrovnala a v určitých fázích bylo Toronto jasně lepším týmem.
40:00
38:39
Bruins právě vstřelili branku!
První drobné zaváhání Andersena a je z toho branka. Andersen se snažil rozehrát, poslal však puk pouze na hokejku BRADA MARCHANDA, ten bleskurychle obkroužil branku, vystřelil – napoprvé ho vyrazil Andersen betonem, ale z dorážky už se nemýlil a poslal puk do sítě. Asistence: David Backes.
37:10
Na ledě je opět Nylander, který dělá Bostonu problémy každé střídání.
36:35
Na hráčích domácího celku se začíná projevovat frustrace.
35:14
Je to 2:0 pro Toronto. Gardiner nahodil puk, který před brankou jemně tečoval ZACH HYMAN. Asistence: Jake Gardiner, Matt Hunwick.
34:15
Krejčí vyhrál buly, puk se dostal ke Krugovi a ten dělovkou napálil puk směrem do šibenice, Andersen však výborně zasáhl.
34:00
Bruins nemohou najít recept na překonání defenzivy hostů. V dobré šanci byl Schaller, který dostal do jízdy přihrávku od Krejčího, mířil k levé tyčce, to si však Andersen pohlídal.
32:30
V posledních dvou tří minutách tahá za kratší konec provazu Boston. Hráči Toronta jsou živější a mají více ze hry.
31:23
Krejčího lajna se dostala pod velký tlak. Kadri a Brown dali domácí defenzivě zabrat.
30:11
Hra nám v posledních minutách příliš mnoho vzrušení nenabízí.
29:13
Puk se dostal mimo hrací plochu.
28:02
Po delší době se dostali Bruins ke střele, Acciariho pokus byl však slabý a Andersen si s ním bez problému poradil.
26:59
Zajcev dvakrát pobídl nahrávkou Brownu ke skórování, Rask byl na místě.
24:34
Do šance se po chybné rozehrávce dostal Pastrňák, než stačil vystřelit zablokoval ho však Rielly.
22:30
Torontu vstřelená branka pomohla, hosté jsou aktivnější a hra se odehrává povětšinou před Raskem.
21:44
Maple Leafs se z ničeho nic ujímají vedení, Nylander ukořistil ve středním pásmu puk, obešel bránícího hráče, předložil nahrávku AUSTONU MATTHEWSOVI, které přesně zamířil pod horní tyčku Raskovi branky. Asistence: William Nylander.
20:01
Statistiky po první třetině

Střely 11:2
Zblokované střely 1:5
Vhazování 8:12
Máme za sebou první třetinu, která mnoho nenabídla. Boston byl dvakrát blízko ke vstřelení branky, zejména Pastrňákův pokus měl gólové parametry. Toronto si za celých 20 minut nevypracovala jedinou příležitost a dvě střely, kterými zaměstnali Raska mluví za vše.
20:00
19:34
Boston se snažil usadit se v útočném pásmu, leč neúspěšně.
18:00
Nebezpečnou střelu švihlem poslal na Raska Nylander, finská brankář ji musel ramenem vytáhnout.
15:30
O zatím nevýrazném výkonu Maple Leafs vypovídá statistika střel na branku, hostující hráči vystřelili zatím jen jednou.
14:55
Bozak se snažil po průniku po křídle objet branku a překvapit Raska, ale neměl dostatečnou rychlost.
13:20
Matthews nahodil z vlastní poloviny puk, jeho nahrávku si však nikdo z hostujících nenašel.
12:00
Miller nahodil puk do skrumáže hráčů před Andersenem, puk po několika odrazech proletěl kolem tyčky.
11:34
Krejčí dostal pěknou přihrávku od Backese, přejel modrou čáru, zasekl puk a vystřelil.
10:54
Menší konflikt ve středním pásmu mezi Gardnerem a Marchandem.
09:10
Několik velkých možností si během přesilové hry vypracovali domácí, Pastrňák střílel dvakrát, Chára jednou. Andersen však všechny pokusy pokryl.
07:40
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Mitchell Marner – 2 min., hákování).
07:39
Pastrňák zadovkou ve středním pásmu poslal Marchanda do úniku, ten byl však v poslední fázi zastaven obráncem, není to však trestné střílení. Marner si půjde na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.
06:35
Marinčin odešel z ledu po svých. Dobrá zpráva.
06:34
Marinčin ztratil v souboji s Krejčím rovnováhu, narazil na mantinel a hra je teď přerušena. Slovenský zadák je ošetřován.
05:21
Hunwick nahazoval puk na branku, před kterou dotíral Martin, nebezpečná situace z toho však nevznikla.
04:25
První střelu si konečně připsali i hosté, Raska však pokus neohrozil.
01:57
Czarnik zkoušel přihrát Spoonerovi, který byl sám před brankou Andersena, pas však neprošel.
01:07
Boston byl blízko ke vstřelení první branky, Marchand poslal prudkou přihrávku na Pastrňáka, který z první vystřelil a prozvonil tyč Andersenovy branky.
00:49
Zakázané uvolnění po nepřesné rozehrávce domácích.
00:01
Rene Rancourt ještě zazpívá kanadskou a americkou hymnou a zápas dvou celků z Original Six může začít.
V dnešním zápase se nám představí celkem 11 nováčků, hráčů kteří vstoupili do NHL v letošní sezoně. Na straně domácích Acciari, Carlo, Czarnik a Heinen, za Toronto Brown, Hyman, Marner, Matthews, Nylander, Sošnikov a Zajcev.
Zatímco se oba týmy rozbruslují, pojďme si připomenout, které hráče dnes na ledě neuvidíme. Trener Bruins C. Julien bude postrádat C. Millera, J. Hayese a M. Beleskeyho, trenér hostujícího celku M. Babcock se bude muset obejít bez obránců C. Carricka a F. Corrada a chybět bude taky útočník J. Leivo. Andersenovi dnes bude krýt záda dvaadvacetiletý Antoine Bibeau, který nemá zatím na svém kontě ani jeden odehraný zápas v NHL.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára, Carlo, Krug, McQuaid, K. Miller, C. Miller – Marchand, Bergeron, Pastrňák – Heinen, Krejčí, Backes – Spooner, Riley Nash, Czarnik – Schaller, D. Moore, Acciari.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Bibeau) – N. Zajcev, Rielly, C. Carrick, Gardiner, R. Polák, Hunwick – W. Nylander, Kadri, Komarov – Marner, Bozak, J. van Riemsdyk – Co. Brown, Matthews, Hyman – Sošnikov, Ben Smith, M. Martin.

Rozhodčí: Brian Pochmara, Marc Joannette – Tony Sericolo, Devin Berg.

Zdeno Chára (BOS) 22 zápasů, 6 bodů (1+5)
David Krejčí (BOS) 28 zápasů, 17 bodů (4+13)
David Pastrňák (BOS) 23 zápasů, 24 bodů (18+6)
Martin Marinčin (TOR) 15 zápasů, 5 bodů (1+4)
Roman Polák (TOR) 20 zápasů, 2 body (1+1)
Poslední tři vzájemná utkání

16.10.16 Toronto – Boston 4:1
27.03.16 Toronto – Boston 1:3
03.02.16 Boston – Toronto 3:4 (pp)
Toronto Maple Leafs
Torontští zatím s průběhem sezony nemohou být vůbec spokojeni. Po slibném začátku se propadli tabulkou a okupují poslední místo Východní konference. Maple Leafs prohráli tři zápasy v řadě, naposledy doma s Minnesotou 2:3. Hostující celek má problémy zejména v defenzivě, Toronto inkasovalo 80 branek, což dělá z defenzivy kanadského celku druhou nejhorší obranu. Maple Leafs si v předchozím vzájemném zápasu poradili s Bruins poměrně snadno 4:1 a určitě by si toto vítězství rádi zopakovali. Do zápasu nejspíše kvůli nemoci nezasáhne slovenský obránce Martin Marinčin. V brance hostujícího celku by se měl představit F. Anderson.

Boston Bruins
Boston dnes v TD Garden přivítá nejslabší tým Východní konference torontské Maple Leafs. Oba týmy se letos potkaly zatím jednou, v úvodním týdnu sezony zvítězilo Toronto 4:1. Bostonu se po třízápasové vítězné sérii v posledních dnech nedaří, Bruins prohráli na ledě Capitals 4:3 po prodloužení a poté následovala překvapivá porážka od Colorada. Domácí se nacházejí v tabulce na osmém místě. Domácí trenér Claude Julien se dnes bude muset v zápase obejít bez zraněných Beleskeyho a Lilese. Bruins si budou muset dát pozor na začátek utkání, ve Washingtonu prohrávali už 0:3, zápas se jim podařilo alespoň dovést do prodloužení. Stejný scénář se opakoval i den později proti Coloradu, které na začátku druhé třetiny vedlo 3:0. Výbornou formu nabral v posledních dnech český útočník David Pastrňák, ve třech předešlých utkání vstřelil pět branek a dělí se společně s Crosbym o první místo v tablce střelců celé soutěžě. Jeho spoluhráč Brad Marchand zase bodoval ve čtyřech po sobě jdoucích utkáních.