Pro dnešek je z přenosu utkání NHL všechno. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc! Na přečtenou!
3. Matt Beleskey (BOS) 1+0
Hotovo! Boston celkem bez větších problémů poráží Winnipeg. Hosté se k žádné větší šanci, vyjma té jedné trefy Adama Lowryho nedostali. Působili odevzdaně, od druhé třetiny, respektive od branky Brada Marchanda, byl v TD Garden pouze jeden celek. Jets úplně odešli, Bruins skvěle bránili, dobře se pohybovali a zcela zaslouženě berou dva body z toho zápasu. Z utkání, ve kterém toho Tuukka Rask moc na práci neměl a když už možná začal přemýšlet o čistém kontu, tak jeho plány zhatil zmiňovaný Lowry.
59:55
Tim Schaller získal puk pro Boston, poslední sekundy zápasu se odehrávaly v režii útočníka Medvědů.
59:44
Tuukka Rask zasahuje proti střele hostujícího obránce Joshe Morrisseye. Vhazování před brankou Bostonu.
59:20
Poslední minuta normální hrací doby se odehrává před Tuukkou Raskem, je to zejména o pohybu hostujících hokejistů.
58:27
Winnipeg si ještě zahraje přesilovku, protože Torey Krug (BOS) zasáhl hokejkou obličej Brandona Taneva. Jsou z toho dvě minuty za vysokou hůl pro obránce Bostonu.
57:20
Winnipeg právě vstřelil branku!
Tuukka Rask definitivně přichází o čisté konto. Patrick Laine prokázal dobrou orientaci v útočném pásmu, nakonec vystřelil z pravého kruhu na finského gólmana Bostonu, který vyrazil puk pouze před sebe. Dorážející ADAM LOWRY překonal bývalého brankáře Škody Plzeň přesnou dorážkou! 4:1! Asistence: Patrick Laine, Tobias Enström.
56:37
Výborná práce obranné dvojky Zdeno Chára – Brandon Carlo stála za tím, že Winnipeg nevystřelil na branku Tuukky Raska.
55:36
A mohlo to být 5:0, Brad Marchand našel na levém kruhu zcela volného Toreyho Kruga, který ale střelou, která byla o razanci nepřekonal Michaela Hutchinsona.
55:12
Ryan Spooner si sjel na obranou modrou čáru pro puk. Winnipeg nakonec přerušil akci Bostonu pouze za cenu zakázaného uvolnění.
54:56
Zakázané uvolnění Winnipegu, vhazovat se bude před brankou Jets.
54:24
Napoprvé nerozehrál Chára přesně, napodruhé převzal iniciativu v zárodku akce Bruins Carlo, ale ani tady to nebylo o moc slavnější než v případě slovenského obránce Bostonu.
53:25
Nejprve Alex Burmistrov nepřešel přes Dominica Moora, následně se ale nedostal před Michaela Hutchinsona z levé strany rychlý Austin Czarnik.
52:21
Na druhé straně chtěli jubilejní pátou branku Bruins vstřelit Brad Marchand a Jimmy Hayes. Michael Hutchinson ale chytil obě střely mířící na jeho branku v krátkém sledu.
51:50
Adam Lowry pokazil dobře rodící se akci Jets posléze co ve středu hřiště převzal přihrávku od obránce Bena Chiarota.
51:02
Joe Morrow vyslal v cestě za pátou brankou Matta Beleskeye, ale toho si dobře pohlídal obránce Winnipegu. Hráč Bostonu se nedostal k zakončení.
50:17
Adam McQuaid si pohlídal soupeře pronikajícího po levém křídle. Hráč Winnipegu se nedostal před Tuukku Raska.
49:40
Paul Postma nerozehrál přesně, a tak mohl Zdeno Chára otočit hru, na druhé straně hřiště se ale nikdo z hráčů Bruins neprosadil.
48:55
Střelou od modré čáry se prezentoval domácí bek Brandon Carlo, puk ale skončil na levém betonu Michaela Hutchinsona.
48:30
Po vyhraném vhazování Patrice Bergerona pálil ihned Brad Marchand. Michael Hutchinson si připsal zákrok proti střele útočníka Bostonu.
48:03
Po přihrávce Adama McQuiada prodloužil do středního pásma Sean Kuraly, ale Boston se k ničemu nedostal před Michaelem Hutchinsonem.
47:21
Obránce Ben Chiarot sice rozehrál akci Winnipegu, ale následně ji také ukončil ztrátou na útočné modré čáře.
46:44
Hráči v černém včas přistupují k soupeřům, těm se čas na přesilovkou trefu krátí.
46:09
Winnipeg se sice dostal do útočného pásma, ale zatím přišla pouze jedna střela Dustina Byfugliena, která šla mimo tři tyče.
44:59
John Michael Liles (BOS) dle soudu rozhodčích podrazil Nikolaje Ehlerse. Z opakovaných záběrů je vidět, že k ničemu takovému nedošlo, ale bývalý bek Colorada už sedí na trestné lavici.
43:51
Paul Postma sice našel ve středu hřiště Adama Lowryho, ale u něj také skončila akce Jets. Na druhé straně střílel z pravého kruhu Dominic Moore, následně po obtočení kolem tyče nepřidal pátou trefu Bruins Austin Czarnik.
41:41
Bruins právě vstřelili branku!
TD Garden je počtvrté na nohou. Torey Krug vyslal přihrávku o mantinel, která neskončila ve středním pásmu. Hostující obrana si nepohlídala TIMA SCHALLERA, hráč čtvrté lajny Bruins zůstal nehlídaný. Převzal puk na útočné modré čáře a střelou mimo dosah Michaela Hutchisona dává na 4:0! Asistence: Torey Krug, Austin Czarnik!
41:06
Patrick Laine si chtěl udělat prostor na levém křídle, ale David Backes jej poslal k zemi.
40:33
Rozehrávka Jets začala od Trouby, ale posléze v ryze slovenském souboji uspěl Chára proti Daňovi.
40:01
Střely na branku po druhé třetině: 27:7
Hity: 13:27
Přesilové hry 1/4 – 0/2
Je to tak. Boston vede po dvou třetinách zápasu s Winnipegem 3:0. Ve druhé třetině patřila první desetiminutovka spíše hostům, ale posléze Brad Marchand prošel jednoduše po křídle obranou Jets, natlačil se před Michaela Hutchinsona a bekhendem zakončil za záda gólmana hostů. Aby toho nebylo málo, tak Byfuglien oslabil Winnipeg, hosté šli do tří a po přihrávce Davida Krejčího zamířil z jedničky přesně Patrice Bergeron.
40:00
39:55
David Backes přizvedl soupeři hokejku, zdá se, že Boston už v této třetině neinkasuje.
39:37
Matt Beleskey se vrátil včas z útoku, Brandon Tanev nezvládl přechod přes modrou čáru.
39:24
David Krejčí mohl zvolit přihrávku na Seana Kuralyho, který by asi zakončoval do prázdné branky Winnipegu, přihrávka českého hokejisty ale nebyla přesná.
38:49
Moore vyhrál buly před Raskem, ale posléze se bostonský útočník Kuraly nedostal k puku, Bruins se musí bránit útoku Jets.
38:09
Patrice Bergeron nyní nestíhal na útočné modré čáře Bostonu, ale naštěstí pro domácí nenašel Alex Burmistrov svého spoluhráče, jinak by vznikl malér pro Medvědy.
37:47
Schaller vybojoval puk pro Lilese, ten po výměně puku se Spoonerem pálil pouze do jednoho z hráčů Winnipegu.
37:00
Winnipeg hrál ve třech hráčích na hrací ploše a Boston toho využil. Zdeno Chára přihrál na modré čáře Davidu Krejčímu, který prokázal výborný přehled o hře a zvolil přihrávku na PATRICE BERGERONA. Michael Hutchinson v brance Winnipegu se již nestihl přesunout! 3:0! Asistence: David Krejčí, Zdeno Chára.
36:21
Poslední dobou se moc nehraje. Dustin Byfuglien (WPG) podrazil Matta Beleskeye. Dvě minuty pro obránce Jets.
35:42
Začíná se nám trošku přiostřovat. David Backes (BOS) dorážel před brankou Michaela Hutchinsona. Následně se pošťuchoval s Jacobem Troubou (WPG). Jsou z toho dvě minuty pro oba hokejisty za hrubost.
35:42
35:33
Tohle vypadalo zajímavě David Krejčí dostal puk na Toreyho Kruga, posléze se před brankou Winnipegu nedostal k dorážce Patrice Bergeron.
35:10
Na hostujícím Marku Schiefelovi (WPG) byl znát frustrace z průběhu zápasu. Útočník Winnipegu dostává dvě minuty za podražení Rileyho Nashe.
34:54
Jets zavřeli svého soupeře v útočném pásmu, na modré čáře měl dost prostoru Dustin Byfuglien, ale vše vyřešil ještě přihrávkou na Blakea Wheelera, jenž situaci přehrál křižným pasem před branku Bostonu.
33:55
Domácí Matt Beleskey se nedostal k puku, a tak může začít obrana Winnipegu cestu za svojí první brankou v zápase. Každopádně, platí, že hosté se dnes zatím k vážnější šanci před Raskem nedostali.
33:08
A i nyní patří Zdenu Chárovi pochvala. Slovenský obránce dvakrát přerušil útok Winnipegu. Boston dnes výborně brání.
31:37
Tak to byla nádhera. Zdeno Chára našel svého spoluhráče ve středu hřiště. BRAD MARCHAND si sjel pro puk, následně se po levém křídle natlačil před obránce Winnipegu a bekhendem poslal puk za Michaela Hutchinsona. Kanaďanovi nechyběla správná drzost a lehkost. 2:0. Asistence: Zdeno Chára.
31:11
Brandon Carlo střílel od modré čáry, naštěstí pro hostující hokejisty se k dorážce nedostal David Backes.
30:38
Co se týče střeleckých pokusů, tak Boston svého soka v této statistice jasně přehrává, a sice poměrem 20:7.
30:26
Zakázané uvolnění Winnipegu značí, že se hra přesune před Hutchinsona.
29:49
Tohle není nikterak pohledné utkání. Zdá se mi, že ve druhé třetině má herně navrch hostující mužstvo, ačkoli se jako jediná prosadit Beleskey.
29:01
Brandon Carlo nenašel při své rozehrávce nikoho v černém, a tak může Dustin Byfuglien začít akci Winnipegu.
28:14
Blake Wheeler měl celek dost času na pravém kruhu, a tak se nebál vystřelit, puk se ale nedostal do blízkosti branky Fina Tuukky Raska.
27:15
Brandon Tanev dělal problémy rozehrávajícímu Torey Krugovi, Winnipeg na chvíli získal puk po dobrém forčekinku, ale nedostal se k zakončení na Raskovu klec.
26:20
Přesilovka Winipegu je u konce. Hostům se tahle početní výhoda vůbec nepovedla, dá se říci, že Jets chyběla střelba na branku Bostonu.
25:47
Tim Schaller vyhrál buly ze středového kruhu na Johna Michaela Lilese, který pošetřil další vteřiny z oslabení Bostonu.
25:39
Boston vyhazuje až k Hutchisnonovi, předtím dobře hráči domácího celku pokryli modrou čáru.
25:15
Ačkoliv Mark Schiefele clonil Tukkovi Raskovi, tak si finský brankář našel puk a posléze zasáhl proti střele od modré čáry.
24:45
Ale Boston hraje zatím tohle oslabení výborně, Winnipeg se nemůže dostat do pásma, natož pak ke střele na Raskovu branku.
24:19
Zdeno Chára (BOS) zastavil pronikajícího Nikolaje Ehlerse pouze za cenu nedovoleného bránění. Je z toho přesilová hra pro hosty.
23:57
Bostonský David Krejčí dobře pracoval v obraně, následně pouze nahodil za Michaela Hutchinsona a odešel střídat.
23:20
Jimmy Hayes a Sean Kuraly byli důrazní před Michaelem Hutchinsonem, následovala výměna názorů před brankou Winnipegu, ale vše se obejde bez vyloučení.
22:01
Domácí hokejisté dostali celkem dost prostoru ke hře v útočném pásmu, Joe Morrow našel před brankou nepokrytého MATTA BELESKEYE, který nic nevymýšlel a překonal Michaela Hutchinsona v brance Jets! 1:0! Asistence: Joe Morrow, Dominic Moore.
20:01
První třetina je u konce a branku jsme v ní neviděli, ačkoliv domácí mužstvo mělo k dispozici dokonce přesilovku pět na tři. Ta ale trvala pouze půl minuty. Navíc Michael Hutchinson toho v brance Winnipegu moc na práci neměl Jinak to byla ale vyrovnaná dvacetiminutovka. Také Tuukka Rask neměl zrovna těžkou šichtu v první třetině. Hráči hostujícího celku si nevytvořili před finským brankářem Bruins žádnou vážnější šanci zavánějící úvodní brankou zápasu!
20:00
19:41
Slovák Zdeno Chára se snažil překvapit Michaela Hutchinsona, ale obránce Bostonu nezamířil mezi tři tyče.
19:20
Brad Marchand se nedostal přes modrou čáru, a tak se musí těžiště hry přesunout k obráncům Bostonu.
18:29
Nicolas Petan to udělal výborně, neztratil víru v to, že nezíská puk, předvedl maximální bojovnost, nasazení. Na druhé straně se neprosadil střelou na vzdálenější tyč Brad Marchand.
17:48
Američan Jacob Trouba čeká na to, až jeho spoluhráči vystřídají. Jenže následně nepředvedl Winnipeg před Tuukkou Raskem vůbec nic.
17:16
Boston to zkusil středem hřiště, ovšem bez kýženého výsledku pro svěřence Clauda Juliena.
16:19
David Backes sice přihrávkou našel Ryana Spoonera, ale u něho také akce Medvědů skončila. Winnipeg se ale kontrem nedokázal prosadit.
15:32
Na druhé straně nevystřelil Domiic Moore, přitom jeden z jeho spoluhráčů clonil před Michaelem Hutchinsonem.
14:56
Dustin Byfuglien centroval nebezpečně před Tuukku Raska, následně od modré čáry nevystřelil švédský obránce Tobias Enström.
14:18
Brandon Carlo nebyl v rozehrávce vůbec jistý, čehož si všiml Blake Wheeler, obránce Bostonu to bude muset zkusit znovu.
13:50
Austin Czarnik objel branku Winnipegu, svým pohybem tvořil hru Bostonu, ale nakonec stejně o puk v souboji s hráčem Winnipegu přišel.
13:30
Přesilovka Bruins právě skončila. Domácí hokejisté ji nevyužili a v konečném důsledku je to může hodně mrzet.
13:00
Boston svíral Winnipeg v pásmu, aktivní byl zejména David Krejčí, ale Michael Hutchinson nepředvedl žádný těžší zákrok.
12:10
Krejčí našel na levém kruhu Bergerona, ten ještě přihrál křížem na Kruga. Obránce Bostonu se ale trefil vedle levé tyče branky přesouvajícího se Hutchinsona.
11:30
Blake Wheller (WPG) zahákoval Austina Czarnika. Boston má k dispozici přesilovku pět na tři, která může trvat necelou půl minutu.
10:58
Až do této chvíle se hrálo před brankou Winnipegu, Jets se ale osvobozují, Rask vypomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.
10:20
Na úvod přesilovky vytvořil David Krejčí dobrou pozici pro Toreyho Kruga, který pálil z jedničky z pravého kruhu, nikdo z domácích se ale k dorážce nedostal.
10:03
Je tady první přesilová hra večera pro Boston. Vyloučeným hokejistou je Dustin Byfuglien (WPG) za sekání v souboji s Bradem Marchandem.
09:51
David Backes chtěl využít zaváhání v rozehrávce Winnipegu, a tak přihrával Bradu Marchandovi, kanadskému útočníkovi Bostonu se ale vůbec nepovedla stahovačka.
09:06
Ryan Spooner chtěl najít Davida Backese na pravém křídle, ale hostující obrana jej dobře pokryla, bývalý hráč St. Louis Blues se nedostal přes modrou čáru.
08:31
Domácí hokejisté již šlapou vodu, Winnipeg postupně střídá a navíc se hraje stále v útočném pásmu Jets.
07:53
Tim Schaller dobře přistupuje k Tobiasi Enstromovi, ale i tak vznikla palebná pozice pro Jacoba Troubu, navíc jeden z hostů clonil před Tuukkou Raskem.
06:55
Dvojice Riley Nash -Dominic Moore teď pošetřila cenné sekundy . Winnipeg se navíc nedostal do pásma, a tak si zahraje Michael Hutchinson.
06:37
Bergeron sice vyhrál buly za sebe, ale Boston nedokázal vyhodit puk z pásma, a tak mohl střílet od modré čáry bek Byfuglien. Rask zasáhl.
06:13
David Krejčí (BOS) je prvním vyloučeným hráčem večera, hostujícího Thorburna poslal k zemi. Jsou z toho dvě minuty za naražení zezadu.
05:35
Hráči Winnipegu nedostali puk z obranného pásma, a tak přihrál Brad Marchand Zdenu Chárovi na modrou čáru, následně ale nedorazil puk David Backes.
04:51
Riley Nash si nejprve sjel pro puk na obranou modrou čáru Bostonu, posléze se po spolupráci na jeden dotek s Patricem Bergeronem dostal do útočného pásma Bruins.
04:29
Následovat bude vhazování před Michaelem Hutchinsonem zejména díky aktivitě Patrice Bergerona.
03:44
Moore nevyhrál buly, navíc Tanev teď tvoří hru Winnipegu v útočném pásmu, nakonec se ale hostující hokejisté nedokázali dostat ani ke střele na branku Bostonu.
03:31
Patrice Bergeron vyhrál důležité vhazování nad Markem Scheifelem, a tak mohl od modré čáry střílet Zdeno Chára, bek Bruins trefil ale pouze lapačku Michaela Hutchinsona.
03:17
Riley Nash se výborně vrátil a překazil akci Winnipegu, jenže bekhendem nedokázal přihrávat na volného Patrice Bergerona.
02:32
David Krejčí byl tentokráte neúspěšný na vhazování ve středním pásmu. Tuukka Rask ale vypomohl obráncům v rozehrávce hokejkou.
02:05
Jimmy Hayes se obtočil kolem tyčky branky Michaela Hutchisona, naštěstí pro Winnipeg se puk od levého betonu brankáře Winnipegu neodrazil před Tima Schallera.
01:38
Patrice Bergeron ztratil puk na útočné modré čáře domácích. Ale Boston získal puk prakticky ihned, a tak mohl dělat obráncům Jets problémy aktivní Brad Marchand.
00:53
Dominic Mooore vyhrál buly před Michaelem Hutchinsonem, čehož chtěl průnikem využít John-Michael Liles. Brankář Jets si ale pohlídal bližší tyč. Navíc Dustin Byfuglien překazil možnost zakončení pro hráče Bostonu.
00:31
Od modré čáry pálil Jacob Trouba, Tuukka Rask se přesouval, ale nakonec finský brankář Bostonu nemusel zasahovat, jelikož byla střela beka Winnipegu sražena.
00:01
David Krejčí vyhrál silou vůle první buly zápasu, Boston v černém, Winnipeg v bílém.
00:01

Boston Bruins: T. Rask (McIntyre) – Chára (C), Carlo, Krug, McQuaid, Morrow, Liles – Marchand, Bergeron, Riley Nash – Spooner, Krejčí, Backes – Beleskey, D. Moore, Czarnik – Kuraly, Schaller, J. Hayes.

Winnipeg Jets: Hutchinson (Hellebuyck) – Morrissey, Byfuglien, Enström, Trouba, Chiarot, Postma – Ehlers, Scheifele, Laine – Daňo, Petan, Wheeler (C) – Copp, Lowry, B. Tanev – Howden, Burmistrov, Thorburn.

Rozhodčí: Hanson, Schlenker – Barton, Gibbs.
WINNIPEG
Hostující hokejisté vstupují do dnešního zápasu na ledě Bostonu v roli mírných outsiderů. Po devatenácti odehraných zápasech této sezony NHL mají na svém kontě celkem dvacet bodů, nevede se jim vůbec zle, avšak naposledy prohráli na ledě Philadelphie Flyers poměrem 2:5. Český obránce Letců Radek Gudas zaznamenal dvě asistence. Předtím ale Winnipeg smetl Chicago Blackhawks na domácím kluzišti 4:0, když se o jednu z tref vítězů postarala také jedna z největších nadějí současného světového hokeje, finský útočník Patrick Laine.

Jestli ale někomu patří velký obdiv, tak je to kanadský útočník Scheifele, jenž si v letošní sezoně připsal zatím deset branek a dvanáct asistencí. Zmiňovaný Patrick Laine má také solidní bilanci v podobě dvanácti branek a pěti asistencí.

Za zmínku určitě stojí také dobrý vstup do sezony v podání Dána Ehlerse (čtyři branky – třináct přihrávek). Winnipeg zkrátka nezažívá špatný vstup do sezony. Jak se mu povede dnes na ledě Bostonu?
BOSTON
Domácí hokejisté jsou před dnešním zápasem v TD Garden pasováni do role favoritů, alespoň dle mínění sázkových kanceláří. Trenér Claude Julien nemůže pro dnešek počítat s ruským brankářem Antonem Chudobinem a americkým útočníkem Noelem Acciarim, kterého ze hry vyřadilo zranění nohy.

Medvědi si na jaře nezahráli play-off. Po sedmnácti zápasech nového ročníku National Hockey League mají na svém kontě dvacet bodů. Naposledy ale trošku smolně prohráli na ledě Minnesoty Wild 0:1 brankou ze šedesáté minuty, kdy Granlund centroval do brankoviště a puk si nešťastně srazil za Raskova záda bruslí McQuiad. Předtím ale Boston vyhrál na ledě Colorada Avalanche 2:0, když se v první třetině prosadil David Krejčí, gólem do prázdné branky ukončil naděje domácího mužstva Dominic Moore.

Bruins mají třetí nejlepší obranu, co se týče tabulky Východní konference. Mužstvo, za které hraje třeba i David Pastrňák, inkasovalo pouze 39krát. Boston má vše založené na výborném gólmanovi Raskovi, který v době výluky NHL v sezoně 2012/13 oblékal dres Plzně a je zapsán mezi českými extraligovými šampiony.
Hezký den všem hokejovým fanouškům! Společně se dnes zaměříme na utkání NHL mezi Bostonem Bruins a Winnipeg Jets. Zápas začíná v 1:00 a textovým přenosem vás provede Vít Muzikář!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.