Richard Pánik (CHI) 0+1, 5 střel, čas na ledě 15:36
Marián Hossa (CHI) 1+0, 3 střely, čas na ledě 14:25
Michal Kempný (CHI) 0+1, 4 střely, čas na ledě 13:26
Tři hvězdy utkání:

1. Patrick Kane (CHI) 2+1
2. Marián Hossa (CHI) 1+0
3. Jonathan Toews (CHI) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 26-37; Zablokované střely: 11-12; Vhazování: 47%-53%; Hity: 19-5; Přesilové hry: 0/4-0/3; Trestné minuty: 6-8.
Patrick Kane třemi kanadskými body za dva góly a jednu asistenci přispěl v KeyBank Center k hladké výhře Chicaga na ledě Buffala, na které se podíleli také oba slovenští hokejisté a jeden český. Marián Hossa vstřelil gól, zatímco Michal Kempný a Richard Pánik zaznamenali asistenci. Hokejisté Buffala po třech výhrách v řadě ostrý test nezvládli a prohráli. Konečný výsledek: Buffalo Sabres 1 Chicago Blackhawks 5.
59:20
Vyloučený Josh Gorges je zpět na ledě, v dnešním utkání už se ale zřejmě nic nestane. Chicago vítězí!
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:51
Brent Seabrook vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Robin Lehner pravým ramenem puk vyrazil.
57:45
Buffalu se podařilo vyhodit podél hrazení a po vyjetí Scotta Darlinga za bránu mohl v klidu rozehrát Niklas Hjalmarsson, který dnes také mohl zaznamenat bod, jenže Richard Pánik po jeho krásné přihrávce trefil tyč.
57:09
Marián Hossa na levém křídle od mantinelu nahazoval puk na vzdálenější pravou tyč, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů a kotouč skončil v rohu ledové plochy.
56:22
Sabres už nemají sílu a je jasné, že dnes jejich série tří vítězství v řadě skončí. Pokud ne, byl by to zázrak.
55:20
Josh Gorges dostal dvojitý trest za vysokou hůl a Chicago dohraje podstatnou část utkání v přesilové hře, která potrvá čtyři minuty.
54:58
Fanoušci Buffala bučí, protože Chicago má poskytnutou výhodu. Scott Darling ale zůstal na střídačce.
54:23
Michal Kempný poprvé v zápase nepálil od modré čáry a v blízkosti levé tyče napřáhl k rychlé střele zápěstím, která minula vzdálenější pravý horní roh brány!
53:48
Evan Rodrigues z pravého kruhu pro vhazování nahazoval puk před bránu, jeden z jeho spoluhráčů k němu měl ale daleko a Scott Darling kotouč pravým betonem vyrazil do rohu.
52:59
Marcus Krüger se vrátil zpět na led a Buffalo se během přesilové hry dostalo pouze k jedné střele.
52:44
Sabres se dostali v blízkosti levé tyče ke střele, která postrádala razanci a skončila na výstroji Scotta Darlinga.
51:55
Matt Moulson byl zřejmě hráčem, který se snažil protáhnout mezi dvěma protihráči před bránu Chicaga, jenže pod tlakem mu puk sjel z čepele hole.
51:19
Jack Eichel v levém kruhu pro vhazování rychle zaklekl a bez přípravy vypálil, jeho pokus byl ale sražen vedle bližší levé tyče. Scott Darling zasahovat nemusel.
50:59
Marcus Krüger byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Buffalo si zahraje přesilovou hru.
50:34
Nick Schmalz si srovnal puk v pravém kruhu pro vhazování puk na hůl a jeho prudká střela zápěstím těsně nad ledem zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
49:24
Michal Kempný na levém křídle vypálil od modré čáry a Robin Lehner puk bez problému ukryl ve své lapačce.
48:53
Josh Gorges se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, Scott Darling ho ale levým betonem vychytal!
48:12
Po reklamní přestávce, které předcházelo postavení mimo hru Sabres, jsme zpět. Chicago vede v Buffalu 5:1!
48:00
Patrick Kane dnes vstřelil svůj druhý gól v utkání a celkem zaznamenal tři kanadské body. Do konce utkání navíc zbývá ještě dostatek času, padne dnes hattrick?
46:36
Chicago právě vstřelilo branku!
Artěmij Panarin nádhernou diagonální přihrávkou z levého křídla našel od modré čáry v pravém kruhu PATRICKA KANEA, který si sjel před bránu a v blízkosti pravé tyče vykoupal Robina Lehnera, když si puk několikrát hodil z bekhendu na forhend a zpět a nakonec ho právě bekhendem zasunul do prázdné brány. Nádherný gól! Asistence: Artěmij Panarin.
46:09
Blackhawks si nerozuměli a po nepřesné přihrávce puk zamířil vedle levé tyče na zakázané uvolnění.
46:00
Hra se přelévá v pravidelném rytmu ze strany na stranu a od gólu Arťoma Anisimova se zatím nepřerušovalo.
44:03
Sabres se pokusili rychle odpovědět, jejich střela na levém křídle ale od mantinelu skončila na pravém betonu Scotta Darlinga, který předvedl jeden ze snadnějších zákroků a stále za svá záda pustil pouze jednu střelu.
43:29
Artěmij Panarin přihrávkou z levého kruhu pro vhazování našel v mezikruží osamoceného Patricka Kanea, který se neukvapil se střelou a nahodil puk na vzdálenější levou tyč, kde do jeho nahození vložil hůl ARŤOM ANISIMOV a nad pravým betonem Robina Lehnera kotouč usměrnil do brány. Chicago vede v Buffalu už 4:1! Asistence: Patrick Kane a Artěmij Panarin.
43:05
Sabres se na pravém křídle nepodařilo rozehrát a puk vedle pravé tyče zamířil na zakázané uvolnění.
42:57
Úvod třetí třetiny je z obou stran hodně opatrný a tempo zápasu se od předchozích minut hodně zpomalilo.
41:35
Nicholas Baptiste na pravém křídle pronikal do útočného pásma a se zpozděním byl odpískán ofsajd.
40:34
Aby byl souhrn úvodních čtyřiceti kompletní, je potřeba dodat, že nakonec bodovali oba slovenští i jeden český hráč. Marián Hossa během prostřední části vstřelil gól, zatímco Michal Kempný a Richard Pánik zaznamenali bod.
40:01
V Buffalu právě začala závěrečná třetí třetina, do které domácí Sabres vstupují s dvoubrankovým mankem.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 20-29; Zablokované střely: 8-7; Vhazování: 48%-52%; Hity: 11-3; Přesilové hry: 0/1-0/3; Trestné minuty: 2-6.
Třetí třetina začne přibližně ve 2:00.
Buffalo odehrálo skvělou první třetinu, během které mělo hodně šancí, v prostřední části už ale směrem dopředu tak aktivní nebylo, zatímco Chicago ano a svou územní převahu dokázalo přetavit ve dva góly, o které se postarali Marián Hossa a Jonathan Toews. Skórovat mohli oba slovenští hokejisté, Richard Pánik ale krátce po přestávce místo odkryté brány trefil tyč. Michal Kempný zaznamenal asistenci. Blackhawks míří po porážce s Edmontonem za výhrou a do závěrečné části budou vstupovat s dvoubrankovým náskokem. Dokáží Sabres ještě duel zdramatizovat? Skóre po druhé třetině: Buffalo Sabres 1 Chicago Blackhawks 3.
40:00
39:33
Robin Lehner skvěle zasáhl proti střele Blackhakws z mezikruží levým betonem a ve druhé části se zřejmě už nic nestane! Chicago vede na ledě Buffala 3:1.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:39
Brian Gionta krásně vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale těsně minula pravou tyč!
37:25
Hokejisté jsou po inkasování třetí branky hodně dole a marně se snaží vymanit z tlaku Blackhawks, kteří jsou naopak na koni a usilují o přidání dalších branek.
36:48
Zatímco v první třetině si Buffalo vytvořilo několik slibných šancí, po přestávce je jasně lepší Chicago.
35:26
Robin Lehner dobře zasáhl hrudí proti střele Richarda Pánika z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jenže odraženého puku se zmocnil JONATHAN TOEWS a po potažení ke vzdálenější pravé tyči ho vedle levého betonu bezmocného brankáře Sabres poslal těsně nad ledem z bezprostřední blízkosti k pravé tyči. Chicago poprvé odskakuje na rozdíl dvou branek! Asistence: Richard Pánik a Nick Schmaltz.
35:15
Ryan Hartman v levém kruhu pro vhazování rychle práskl do puku a dobře postavený Rasmus Ristolainen puk přizvedl do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
34:38
Během nového roku 2017 si nepamatuji zápas, který bych Vám přinášel a hra v něm plynula tak rychle.
33:52
Sabres vyhodili puk na zakázané uvolnění a Brent Seabrook po vyhraném vhazování napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování k prudké střele, která těsně nad ledem zasvištěla vedle vzdálenější levé tyče.
33:13
Jonathan Toews zkusil na pravém křídle vypálit od mantinelu, jeho následný pokus byl ale zablokován.
31:59
Jack Eichel se nedokázal na levém křídle z ostrého úhlu prosadit, skvěle ho dohrál Niklas Hjalmarsson.
31:17
Sabres na pravém křídle vypálili ihned po vhazování od mantinelu a Scott Darling puk dobře vyrazil.
31:03
Blackhawks potřetí během pár sekund vyhodil puk na zakázané uvolnění a vzali si oddechový čas.
30:25
Chicagu se po vstřelení vedoucí gólu opět nepodařilo rozehrát a puk během pár sekund podruhé zamířil vedle brány Robina Lehnera na zakázané uvolnění.
29:46
Chicago podruhé v zápase vede a opět se vrhlo do útoku, tentokrát z toho ale bylo zakázané uvolnění.
29:40
MARIÁN HOSSA si srovnal puk na hůl a v blízkosti pravé tyče napřáhl z úhlu k prudké střele zápěstím, která záhadným způsobem zřejmě kolem masky Robina Lehnera zamířila do brány! Chicago každopádně vede 2:1! Asistence: Marcus Krüger a Michal Kempný.
29:33
Marián Hossa na pravém křídle vypálil z kruhu pro vhazování a Robin Lehner zasáhl levým betonem.
28:51
Jack Eichel byl zřejmě hráčem, který se na vrcholu mezikruží pěkně otočil s pukem a jeho bekhendová střela zamířila těsně nad ledem vedle levé tyče brány Chicaga.
28:16
Duncan Keith na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho střela byla mezi kruhy pro vhazování zablokována.
28:02
Sabres podíl střídaček vyhodili puk na zakázané uvolnění. Hra se vrátí před brankáře Robina Lehnera.
27:53
Střela Chicaga z vrcholu mezikruží zamířila vedle pravé tyče a Robin Lehner si pohlídal odraz od mantinelu.
26:39
Ryan Hartman z levého křídla nahodil puk před bránu, kde ho tečoval těsně vedle levé tyče Tanner Kero!
26:08
Sabres se ani tentokrát na pravém křídle přes modrou čáru nedostali. Následuje reklamní přestávka.
25:42
Po deseti sekundách od zakázaného uvolnění Sabres byla hra znovu přerušena, tentokrát kvůli postavení mimo hru domácích hokejistů, kteří hrají velký zápas.
25:32
Domácím hokejistům Buffala se na levém křídle nepodařilo rozehrát a pískalo se zakázané uvolnění.
24:44
Sabres se v mezikruží dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, obě dvě ovšem byly zablokovány.
23:43
Jack Eichel na levém křídle nabral rychlost a po pěkném pokrytí puku před jedním z hráčů Chicaga bekhendem mířil těsně nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, Scott Darling jeho střelu z úhlu ale skvěle vyrazil levým betonem! Útočník Sabres to udělal nádherně.
22:52
Ryan Hartman na levém křídle pálil z úhlu přímo do náruče připraveného brankáře Robina Lehnera.
21:58
Michal Kempný na levém křídle vypálil od modré čáry a Robin Lehner jeho pokus bez větších potíží vyrazil.
21:25
Niklas Hjalmarsson krásnou přihrávkou napříč útočným pásmem připravil stoprocentní šanci pro Richarda Pánika, který z pravého kruhu pro vhazování mohl puk uklízet do prázdné brány, jenže orazítkoval bližší pravou tyč!
21:13
Nick Schmaltz se ocitl v pravém kruhu pro vhazování v dobré pozici a rychlou střelou mířil přesně do pravého horního rohu brány, Robin Lehner ale po skvělém semaforu puk zastavil a ukryl ho své lapačce!
20:48
Evander Kane na pravém křídle tvrdě vypálil v úvodu druhé třetiny téměř z nulového úhlu a Scott Darling skvěle zasáhl proti jeho střele svým levým betonem.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-17; Zablokované střely: 0-6; Vhazování: 65%-35%; Hity: 2-1; Přesilové hry: 0/1-0/3; Trestné minuty: 2-6.
Druhá třetina začne přibližně v 1:08.
Robin Lehner předvedl několik skvělých zákroku, jenže v polovině úvodní části zápasu inkasoval po nádherné střele Ryana Hartmana. Na opačné straně se nenechal zahanbit v závěru první třetiny ani brankář Scott Darling, který během přesilové hry Buffala 5 na 3 vytáhl několik famózních zákroků a pomohl ji svému týmu přečkat. Šest sekund před přestávkou se ale Sabres přece jen dočkali vyrovnání, když se v blízkosti levé tyče po pěkné bekhendové přihrávce Jacka Eichela zpoza brány prosadil Evander Kane. Skóre po první třetině: Buffalo Sabres 1 Chicago Blackhawks 1.
20:00
19:54
Sabres právě vstřelili branku!
Jack Eichel zpoza brány našel krásnou bekhendovou přihrávkou EVANDERA KANEA, který v blízkosti levé tyče bez přípravy vypálil a nad lapačkou Scotta Darlinga zamířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Sabres se přece jen dočkali a šest sekund před koncem první třetiny vyrovnali na 1:1! Asistence: Jack Eichel a Rasmus Ristolainen.
19:35
Rasmus Ristolainen od modré čáry nahodil puk před bránu, kde do jeho střely letící těsně nad ledem skvěle vložil hůl Jack Eichel a puk se od jeho čepele hole odrazil těsně nad! Kotouč skončil v ochranné síti a hra byla přerušena.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
17:58
Brian Campbell také naskočil zpět na led a Chicago zásluhou fantastického Scotta Darlinga přečkalo přesilovou hru 5 na 3, během které se Sabres dostali k několika střelám!
17:46
Richard Pánik naskočil zpět na led a Chicago je z nejhoršího venku, hosté brání ve čtyřech hráčích.
17:43
Jack Eichel krásně vypálil z vrcholu mezikruží a jeho pokus těsně nad ledem mířil k pravé tyči, Scott Darling ale jeho střelu skvěle vyrazil levým betonem!
17:23
Kyle Okposo na levém křídle pálil z ostrého úhlu a Scott Darling puk ukryl ve své lapačce. Brankář hostů chytá skvěle a jen jeho zásluhou Hawks ještě neinkasovali!
17:08
Ryan O'Rielly na vrcholu mezikruží napřáhl po zpětné přihrávce z levého křídla ke tvrdé střele s příklepem, která bez přípravy mířila mezi betony Scotta Darlinga, brankář Chicaga je ale dokázal včas sklapnout k sobě a puk vyrazit! Další skvělý zákrok brankáře Hawks v přesilové hře 5 na 3!
16:59
Jack Eichel dobře vypálil z levého kruhu pro vhazování, Scott Darling jeho pokus ale dobře viděl a zřejmě maskou ho vyrazil do ochranné sítě! Skvělý zákrok.
16:43
Ryan O'Rielly se ocitl v blízkosti levé tyče ve slibné šanci, Scotta Darlinga ale mezi betony propálit nedokázal!
16:18
Dmitrij Kulikov naskočil z trestné lavice zpět na led a začíná přesilová hra Buffala Sabres 5 na 3!
15:58
Brian Campbell dostal po faulu před vlastní bránou také dvě minuty za vysokou hůl, což znamená jediné, Buffalo Sabres si po hře 4 na 3 zahraje přesilovou hru 5 na 3!
15:46
Richard Pánik chtěl ztracený puk po několika zákrocích Robina Lehnera pravým betonem získat v blízkosti levé tyče zpět, jenže holí nepříjemně zasáhl do obličeje Zacha Bogosiana, načež následovaly dvě minuty za vysokou hůl.
15:43
Robin Lehner skvěle zasáhl proti střele Blackhawks od modré čáry pravým betonem a v blízkosti levé tyče se ho snažil natřikrát překonat Richard Pánik, všechny jeho pokusy ale ztroskotaly pravém betonu výtečného brankáře Sabres, který podržel svůj tým nad vodou!
14:35
Patrick Kane napřáhl v pravém kruhu pro vhazování k prudké střele s příklepem, kterou Robin Lehner vyrazil.
14:18
Dmitrij Kulikov dostal dvě minuty za hákování a také Chicago si zahraje v první třetině první přesilovou hru.
13:34
RYAN HARTMAN po přihrávce Tannera Kera z vrcholu mezikruží napřáhl v pravém kruhu pro vhazování ke krásné střele zápěstím, která nad levým ramenem Robina Lehnera zamířila přesně do bližšího horního rohu brány a ještě se na cestě do sítě odrazila od pravé tyče! Nádherný gól, po kterém se Chicago ujalo vedení 1:0! Asistence: Tanner Kero a Duncan Keith.
13:22
Duncan Keith se po krásné kombinaci ocitl na levém křídle v šanci, jeho přihrávka či střela ale byla zablokována. Skvělou práci odvedl v obraně Rasmus Ristolainen, který rychle padl na led a vleže puk skvěle zablokoval.
12:08
Nick Foligno před střídačkami vystihl rozehrávku Blackhawks a po rychlém zavezení puku do útočného pásma krásně vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování zápěstím, jeho střela ale zamířila nad lapačku Scotta Darlinga a minula vzdálenější pravý horní roh brány. Pěkný pokus, byť nepřesný.
11:19
Jack Eichel se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže nedokázal skákavý kotouč dostatečně tvrdě zasáhnout a Scott Darling dokázal jeho pokus vyrazit!
10:15
Blackhawks dobře vypálili z levého kruhu pro vhazování a jejich střela mířila těsně nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, Robin Lehner ji ale bez problému vyrazil levým betonem a zatím v Buffalu marně čekáme na úvodní gól.
09:33
Richard Pánik se vrátil zpět na led a sekundu na to se po krásné kombinaci za bránou a zpětné přihrávce ocitl v mezikruží v obrovské šanci Nicholas Baptiste, z blízkosti ale Scotta Darlinga mezi betony propálit nedokázal!
09:02
Chicago znovu vyhodili a Evander Kane v levém kruhu pro vhazování pěkně míchal s pukem, ke střele se ale nedostal.
08:19
Marián Hossa na pravém křídle nabral rychlost a mohl udeřit v oslabení, Robin Lehner ale dobře zasáhl proti jeho střele z pravého kruhu pro vhazování levým betonem!
07:52
Buffalo zahájilo početní převahu hodně pomalu a Blackhawks bez problému podél střídaček vyhodili puk.
07:32
Jack Eichel na levé straně obranného pásma vyrážel do protiútoku a Richard Pánik ho zezadu zahákoval. Buffalo si zahraje v dnešním utkání první přesilovou hru.
06:27
Patrick Kane napřáhl po krásné otočce a zpětné přihrávce Artěmije Panarina z levého křídla na vrcholu mezikruží bez přípravy k prudké střele s příklepem, která mířila přesně do levého horního rohu brány, Robin Lehner ji ale vyrážečkou vyrazil mimo a připsal si další skvělý zákrok!
06:11
Marcus Krüger se ocitl ve středu útočného pásma v ofsajdu a na řadu přichází první krátká reklamní přestávka.
05:05
Tanner Kero na pravém křídle vypálil z téměř nulového úhlu a po zákroku Robina Lehnera se před bránou ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci Ryan Hartman, který mířil přesně do pravého horního rohu brány, brankář Buffala ale předvedl úžasný semafor a nadvakrát puk ukryl ve své lapačce!
04:56
Marián Hossa je v úvodu utkání hodně aktivní, nyní ale přešel útočnou modrou čáru pozdě a útočnou akci Blackhawks na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru.
04:35
Michal Kempný napřáhl na levém křídle od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, jeho následný pokus ale zamířil pouze doprostřed brány, kde byl připravený Robin Lehner a po ukrytí puku ve své výstroji přerušil hru.
04:11
Nicholas Baptiste se snažil v blízkosti levé tyče zakončit vkleče, Scott Darling před ním ale holí uklidil puk do bezpečí.
03:38
Blackhawks se na pravém křídle dostali pouze ke slabému nahození, kterou doklouzalo k Robinovi Lehnerovi. Brankář Buffala bez problému přikryl puk lapačkou a přerušil hru.
03:11
Hokejisté Buffala nedokázali správně přejít přes útočnou modrou čáru a pískalo se postavení mimo hru.
02:36
Marián Hossa v blízkosti vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, kterou Robin Lehner skvěle vyrazil levým betonem a poté si poradil i s dorážkou Marcuse Krügera!
01:45
Nick Schmaltz v levém kruhu pro vhazování dobře zabrzdil a počkal, až mu mezi kruhy pro vhazování ze druhé vlny najede Patrick Kane, jehož následná střela s příklepem těsně nad ledem bez přípravy zamířila těsně vedle pravé tyče brány!
01:27
Po pouhých osmi sekundách přichází další přerušení, tentokrát po zakázaném uvolnění hostujících hráčů Chicaga.
01:19
Sabres vstoupili do utkání velice dobře a po levém křídle znovu zaváželi puk do útočného pásma, tentokrát ale jejich akci zastavilo postavení mimo hru.
00:42
Jake McCabe na levém křídle vypálil téměř z nulového úhlu a Scott Darling jeho pokus pravým betonem vyrazil.
00:01
Puk dopadl na led a utkání mezi Buffalem a Chicagem právě začalo! Sabres usilují o čtvrté vítězství v řadě.
00:01

Buffalo Sabres: Lehner (A. Nilsson) – McCabe, Ristolainen, Bogosian, Franson, Gorges (A), D. Kulikov – Ju. Bailey, R. O'Reilly (A), Okposo – E. Kane, Eichel, Baptiste – M. Foligno, Rodrigues, B. Gionta (C) – Moulson, Deslauriers, Ennis. Hlavní trenér: Dan Bylsma.

Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Keith, Hjalmarsson, Kempný, Seabrook (A), B. Campbell, T. van Riemsdyk – Schmaltz, Toews (C), Pánik – Panarin, Anisimov, P. Kane (A) – Hartman, Kero, Hossa – Rasmussen, Krüger, Hinostroza. Hlavní trenér: Joel Quenneville.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Brad Watson. Čároví: Greg Devorski, Mark Shewchyk.

Richard Pánik (CHI) 15+13, +/- +1
Marián Hossa (CHI) 20+14, +/- +8
Michal Kempný (CHI) 2+5, +/- -1
Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

06.01.17 Chicago Blackhawks – Buffalo Sabres 4:3
Chicago Blackhawks:

Chicago venku vyhrálo pět utkání v řadě, v posledním zápase v domácím United Center ale nestačilo na Edmonton, kterému podlehlo 3:1. Blackhawks se v pondělí v noci naposledy v základní části letošní sezóny NHL střetnou s Buffalem, proti kterému by měl svému týmu pomoci k návratu na vítěznou dráhu Jonathan Toews. Kapitán Chicaga během posledních 11 zápasů zaznamenal 15 kanadských bodů za pět gólů a deset asistencí. Zpět z AHL byl povolán Vinnie Hinostroza.
Buffalo Sabres:

Hokejisté Buffala vyhlásili útok na playoff a v sobotu večer na domácím ledě porazili St. Louis Blues, proti kterému původně Nicholas Baptiste neměl nastoupit, nakonec se ale dostal do sestavy místo nemocného Sama Reinharta a dvěma kanadskými body za gól a asistenci pomohl svému týmu k těsné výhře 3:2. Rasmur Ristolainen asistoval u vítězného gólu Ryana O'Riellyho a zaznamenal v kariéře NHL svůj 100. bod.
Buffalo vyhrálo tři zápasy v řadě a ve stíhací jízdě za playoff ho čeká v pondělí o půlnoci ostrý test, když v KeyBank Center vyzve silné Chicago bojující v Centrální divizi o první místo s Minnesotou. Blackhawks v neděli podlehli Edmontonu a určitě budou toužit po návratu na vítěznou dráhu. Zvládnou Sabres náročný zápas proti Chicagu a potvrdí své letošní vysoké ambice?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.