To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
1. Jimmy HOWARD (DET) 32 zák., 1 gól, 97%
3. Robin LEHNER (ANA) 23 zák., 1 gól, 95,8%

Tomáš TATAR (DET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:02.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Buffalo Sabres: 33

Detroit Red Wings: 24.
Detroit je dnes jednoznačně šťastnějším týmem, protože v průběhu utkání rozhodně nebyl lepší, naopak, Buffalo svého dnešního soupeře často přehrávalo, dostávalo se do šancí, ale většinou vše skončilo na dobře chytajícím Howardovi případně na tyčkách branky Red Wings. Při hostujícím týmu tak dnes stáli snad všichni svatí a i oni viděli nakonec radost bíločervených z bodu navíc, po zvládnutém penaltovém rozstřelu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Detroit Red Wings.
Střelcem rozhodujícího nájezdu THOMAS VANEK.
Je rozhodnuto, Cal O'Reilly neuspěl a hosté vítězí na nájezdy!
Thomas VANEK prostřeluje Lehnera a hosté jsou blízko vítězství.
Sam Reinhart uspěl bekhendovou střelou.
Gustav NYQUIST překonává Lehnera a dostává Detroit do vedení.
Kyle OKPOSO neprostřelil Howarda.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani v prodloužení se nerozhodlo, čekají nás tak nájezdy!
65:00
Prodloužení skončilo.
64:00
Minutu před koncem měl šanci Rasmus Ristolainen, který ale trefuje pouze brankovou konstrukci!
62:29
Je za námi první polovina prodloužení a stále gól nepadl.
60:01

Buffalo Sabres: 30

Detroit Red Wings: 23

3. třetina:

Buffalo Sabres: 12

Detroit Red Wings: 4.
Šedesát minut nerozhodlo o dnešním vítězi, čeká nás tak prodloužení.
60:00
59:00
Poslední minuta třetí třetiny.
55:27
Vhazování po levici Robina Lehnera, puk získávají domácí.
55:00
Posledních pět minut, Justin Abdelkader netrefuje branku Buffala, domácí rozehrávají.
54:33
Jimmy Howard má puk po střele Ryana O'Reillyho, to byla pořádná dělovka!
54:16
Hra přerušena, následuje komerční přestávka.
52:53
Vhazování po levici Howarda, hostům se daří dostat puk ze třetiny.
52:23
Larkin bojuje o puk za brankou Buffala, ale není úspěšný.
51:06
Puk na střídačce Detroitu, hra přerušena.
50:51
Posledních deset minut třetí třetiny, stav stále vyrovnaný, čeká nás prodloužení?
49:33
Nahození puku za branku Howarda, domácí se dostávají do zakončení, střela od modré však míří vedle branky Red Wings.
48:22
William Carrier si vybruslil z levé strany do zakončení, vypálil na Howarda, od kterého se puk odráží.
48:10
Puk za brankou Detroitu, hosté rozehrávají.
45:22
Znovu z brejku se mohli radovat hosté, ale to by musel Dylan Larkin trefit branku!
44:58
Jimmy Howard si připisuje další zákrok, hra přerušena, vhazuje se po jeho pravici.
44:32
44:15
Nespokojení diváci nyní bučí, Buffalo se totiž v podstatě není schopné dostat do útočného pásma.
43:27
Zablokovaná střela Anderse Nilsena, puk míří ze třetiny Detroitu, oba týmy střídají.
42:32
A Buffalo bude moci vstřelit vedoucí gól, má totiž k dispozici přesilovou hru, při vyloučení Kronwalla.
41:42
Také videocentrum potvrdilo platnost vyrovnávacího gólu.
41:42
Sabres právě vstřelili branku!
Aktivita Buffala má vyústění ve vyrovnávacím gólu, Evander Kane to udělal parádně, jednou rukou odstavil obránce a vystřelil, odražený puk se dostal k BRIANU GIONTOVI, který ho, i přes snahu obránců Red Wings, dokázal dotlačit za záda Howarda. Bez asistence.
40:35
Okopso drží puk v útočném pásmu, nakonec musel zasahovat Jimmy Howard po střele Ryana O'Reillyho.

Detroit Red Wings: 12.
Ve druhé třetině jsme se konečně dočkali gólu a jak to tak již bývá, nevstřelil ho aktivnější tým, ale spíše ten šťastnější. Detroit byl v této části hodně pasivní, soustředil se hlavně na defenzivu, přesto mu vyšla snad jediná kloudná útočná akce, z níž skóroval. Naproti tomu domácím se nedaří, v koncovce má Buffalo i trochu smůly, navíc v brance Red Wings předvádí dobrý výkon Jimmy Howard.
40:00
39:40
Za branku Howarda směřuje nyní puk a hosté to budou chtít již dohrát.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
37:52
Detroit znovu vyčkává na vlastní modré, kde se snaží odebírat puky soupeři.
37:18
Útočné manévry Buffala přerušil odpískaný icing při špatné rozehrávce Sabres.
36:58
Buffalo se drží v útočném pásmu, Jimmy Howard měl práci na brankovišti, poradil si i se střelou Johana Larssona.
36:45
Po střele Rasmuse Ristolainena zasahuje Jimmy Howard, který přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
36:00
Detroit právě vstřelil branku!
Hosté se v této části dostávali do zakončení opravdu jen sporadicky, nicméně nyní jdou do vedení po akci, kterou udělal Thomas Vanek. Ten zavezl puk před branku, parádní otočkou se zbavil obránce a uvolnil cestu GUSTAVU NYQUISTOVI, který z pokleku prostřelil Lehnera. Asistence: Thomas Vanek a Ryan Sproul.
35:00
Posledních pět minut druhé třetiny, puk po nepřesné rozehrávce Buffala letí na zakázané uvolnění.
33:48
Robin Lehner má puk pod svou lapačkou, byť se ho tam ještě Justin Abdelkader snažil vyšťourat, hra přerušena.
32:48
Ofsajd Detroitu na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.
32:26
Josh Gorges měl na levé straně dostatek prostoru na střelu, stejně tak měl ale dost dobrý výhled Howard, který posléze lapil puk do lapačky a přerušil hru.
31:25
Detroit s pukem ve středním pásmu, nahození puku do třetiny Sabres, kde ho ale získává soupeř.
30:34
Jsme ve druhé polovině utkání a stále čekáme na gól, blíže k němu mají domácí, jejichž útočné akce jsou nebezpečnější, oba gólmani však stále drží čistá konta.
30:04
Také druhé oslabení přečkali domácí bez úhony.
29:30
Puk za brankou Jimmy Howarda, hosté prostřídali a rozehrávají.
29:05
Robin Lehner v brance Buffala nyní předvedl několik dobrých zákroků a podržel svůj tým.
28:04
Hosté si zahrají další přesilovou hru, na dvě minuty odchází na trestnou lavici Justin Falk za nedovolené bránění.
27:43
Domácí v plném počtu, hosté toho moc nepředvedli, domácí se v poklidu ubránili.
27:16
První střela Detroitu, která stála za to, ovšem pokus Abdelkadera byl zablokován.
26:07
Místo útoku Detroitu sledujeme akci Buffalla, Howard musí zasahovat po střele Briana Gionty z levé strany.
25:43
Hosté si zahrají poprvé přesilovou hru, Grant vyloučen na dvě minuty za hrubost.
24:55
Detroit přečkal dlouhé oslabení, ale díky tomu se dostal pod tlak, z něhož se zatím nedokáže vymanit.
23:41
Sam Reinhart trefuje tyčku branky Detroitu!
23:39
Paradoxně až po skončení přesilové hry si Buffalo vypracovalo zajímavé šance, ale se všemi si Jimmy Howard, za pomoci obránců, poradil.
23:18
22:45
Hosté znovu dostávají puk ze třetiny a získávají cenné vteřiny z vlastního oslabení.
21:28
Ofsajd Buffala na útočné modré, Detroit získává čas, vhazování ve středním pásmu.
20:42
V úvodu druhé části pokračuje přesilová hra Buffala, která je navíc dlouhá, při trestu 2+2 pro Thomase Vaneka.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:00.

1. třetina:

Detroit Red Wings: 7.
Do první třetiny vstoupili lépe domácí, kteří také dokázali dostat puk za záda Howarda, nicméně gól nebyl správně uznán. Poté se hra vyrovnala a sledovali jsme spíše bitvu o střední pásmo, než pohledný hokej s patřičným nasazením. Hosté si, na rozdíl od Buffala, žádnou šanci vypracovat nedokázali.
20:00
19:18
Ještě se bude vylučovat, na trestnou lavici zamíří Thomas Vanek za hákování a hosté se budou bránit v oslabení.
19:00
Poslední minuta první třetiny, puk mají hosté a jdou do třetiny Buffala.
18:10
Puk ve středním pásmu, Gionta prodlužuje puk do třetiny Detroitu.
17:32
Po prohraném vhazování ztrácí hosté útočné pásmo.
17:04
Hosté rozehrávají zpoza vlastní branky, vyčkávají na dostřídání.
16:15
Dlouhá rozehrávka Sabres, domácí se dostávají do útoku, po střele Granta musel Howard zasahovat.
14:56
Ale z ničeho nic se znovu dostal do zakončení aktivní Marcus Foligno, s jehož bekhendovou střelou si Jimmy Howard i tentokrát dokázal poradit.
14:20
Ve třech proti dvěma šli nyní domácí, ale neuspěli, nadějnou akci zastavila defenziva Detroitu.
13:23
Hra přerušena, odpískán ofsajd Detroitu, vhazování ve středním pásmu.
11:59
Puk za brankou Sabres, hosté se usazují v útočném pásmu.
10:57
Dany DeKeyser pálí z levé strany vedle branky Buffala a to se poté dostává ze třetiny.
10:30
Henrik Zetterberg vyhrál vhazování v útočném pásmu, Detroit toho může využít.
10:15
Buffalo nyní dobře napadá rozehrávku Rudých křídel, hostům dělá problém přejít přes střední pásmo.
08:40
Puk za brankou Howarda, domácí se snaží vymanit od mantinelu, což se jim zatím nedaří.
08:25
Chyba v rozehrávce Rudých křídel, Johan Larsson nechává vyniknout Jimmyho Howarda, kterému padl puk do lapačky.
07:47
Robin Lehner si připsal úspěšné zákroky i proti střelám Dannyho DeKeysera a Justina Abdelkadera.
07:15
Henrik Zetterberg pálí z levé strany, Robin Lehner vyráží před sebe, Detroit zůstává v útočném pásmu.
06:50
Howard jde za branku a zastavuje nahozený puk, pomáhá rozehrávce svého týmu.
06:10
Robin Lehner lapil nahozený kotouč a přerušil hru, následuje komerční přestávka.
05:38
Další ofsajd domácích, tentokrát byl rychlejší než puk Marcus Foligno na pravé straně.
04:40
Hraje se dlouho bez přerušení, domácí nyní útočí středem, ale je pískán ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.
03:40
Detroit se dostává do útoku, ale na pravé straně se hosté nedokáží dostat od mantinelu.
02:29
Marcus Foligno v gólové šanci, ale Howard zachránil, posléze se ze závaru podařilo domácím dostat puk do branky, ale bylo to již po přerušení hry, gól neplatí.
02:08
Po pravé straně proniká Marcus Foligno do útočného pásma.
01:13
Detroit v útočném pásmu, hosté ale nevystřelili na branku.
00:42
Puk za brankou Howarda, hosté rozehrávají, ale Justin Abdelkader nezachytil puk.
00:01

Buffalo Sabres: Lehner (A. Nilsson) – Ristolainen, Gorges, Franson, McCabe, Fedun, Falk – Okposo, R. O'Reilly, Moulson – Girgensons, Reinhart, E. Kane – B. Gionta, Jo. Larsson, M. Foligno – Carrier, C. O'Reilly, D. Grant.

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Br. Smith, Kronwall, DeKeyser, Green, Sproul, Ericsson – Nyquist, D. Larkin, Vanek – Mantha, Zetterberg, Abdelkader – Glendening, Nielsen, Tatar – Bertuzzi, Sheahan, Ott..
Československá stopa v utkání

Do dnešního zápasu pravděpodobně zasáhne pouze Tomáš Tatar, který nemá v letošní sezóně před brankou soupeřů potřebné štěstí. V devatenácti odehraných zápasech zaznamenal 7 (3+4) bodů.

Možný je i start Petra Mrázka, který ale v posledních zápasech ztratil pozici jedničky a dá se očekávat, že i dnes dostane v brance přednost Jimmy Howard.
Vzájemné zápasy v minulé sezóně

V minulém ročníku se oba celky střetly hned pětkrát a byly z toho čtyři vítězství Detroitu. Red Wings navíc vyhráli v posledních třech vzájemných zápasech. Dokáže Buffalo tuhle sérii přerušit?
Detroit Red Wings

Rudá křídla v posledních pětadvaceti letech pokaždé postoupila do vyřazovacích bojů. Letos je ale velice pravděpodobné, že tahle neuvěřitelná sérue skončí. Detroit vstoupil do nového ročníku naprosto tragicky a ve Východní konferenci se nachází na předposledním místě. Red Wings mají momentálně čtyři prohry v řadě a okamžitě potřebují začít vítězit, o čem mluvil i kouč Red Wings Jeff Blashill.

Tomu budou v dnešním duelu chybět minimálně čtyři hráči – Andreas Athanasiou, Darren Helm, Alexej Marčenko a Tomáš Jurčo, který byl včera poslán na farmu, aby se po zranění dostal do kondice.
Buffalo Sabres

Od Buffala se před sezónou čekalo, že se herně zvedne. Zatím tomu však tak není, protože Sabres trápí rozsáhlá marodka. Mimo hru je dlouhodobě zraněný Jack Eichel, ke kterému se postupně přidali i Zach Bogosia, Ryan O'Reilly, Dmitrij Kulikov či Nicolas Deslauriers.

V posledních dvou zápasech se ovšem Šavle dokázaly dostat na vítěznou vlnu a získaly čtyři body. Tím pádem se v tabulce dostaly i před svého dnešního soupeře. Buffalo doma porazilo po nájezdech Pittsburgh a po vyrovnaném zápase Calgary 4:2.
Přeji krásnou hokejovou noc všem fanouškům zámořské NHL. Naše pozornost se v tomto přenose přesune do do Buffala, kde místní Sabres přivítají v krizi nacházející se Detroit Red Wings. Jak tento souboj dvou celků ze spodní části tabulky dopadne?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.