2. Keith Kinkaid (NJD) – 96,2% úsp. zákroků
3. Andy Greene – 1+0
Československá stopa v utkání

Pavel Zacha (NJD) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:49
Dnešní utkání je za námi. Po dvě třetiny jsme sledovali hodně podprůměrný hokej, který musel fanoušky nudit. Ve třetí třetině však vyrovnal Auvitu. Tento francouzský bek si připsal první gól v NHL a odstartoval hru zvanou hokej.

Hra získala náboj, napětí a nebyla nouze o akce. O něco lépe vypadali hosté, ale nepodařila se jim využít ani čtyři minuty dlouhá přesilovka. Utkání tak šlo do prodloužení. V něm se do úniku dostal Andy Greene, kterého fauloval Kane, a rozhodčí nařídil trestné střílení. A Greene jej jako správný kapitán proměnil. New Jersey Devils tak veze z Buffala dva body.
60:29
Devils právě vstřelili branku!
Kdo jiný než kapitán by mě ukončit zápas v prodloužení? ANDY GREENE poslal puk přímo mezi betony Nilsson a rozhodl o tom, že Devils si z Buffala odvezou dva body!
60:29
Bylo nařízené trestné střílení! Andy Greene se dostal do úniku, ve kterém mu zabránil Kane, jenž jej nedovoleně odstavil od kotouče.
60:13
Do prvního útoku se hnal Kane, ale jeho střela minula bránu.
60:01
Začalo prodloužení.
26:42 – to jsou střely na bránu po třetí třetině. Ty sice dokumentují převahu Devils, ale ti ji zatím moc nevyužili. Výsledkem je to, že nás čeká prodloužení a možná i nájezdy.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:50
Hosté dohrávají třetinu s pukem za svou bránou.
59:34
Devils vyhodili puk, utkání pravděpodobně půjde do prodloužení.
59:15
Foligno však obral o puk Halla a dostal se do zajímavé šance. Kinkaida ale z blízky nepřekonal.
59:00
Poslední minuta základní hrací doby se začíná s pukem na hokejkách hostujícího celku, který je za svou bránou.
58:37
Ofsajd New Jersey.
58:23
Ke konci třetiny jsou daleko lepší domácí. Vypadá to, že hosté by byli spokojeni alespoň s bodem.
58:02
Zatím to tak nevypadá, střela Gionty kočí v lapačce Kinkaida.
57:41
Puk vybojoval Gionta, jenž aktivně napadal. Dočkáme se ještě gólu před koncem základní hrací doby?
57:12
kane předvedl parádní hit na Quinceyho. Devils ale i tak zůstali na puku, se kterým kombinují ve vlastním pásmu.
56:53
Navíc je tu ofsajd hostujícího celku.
56:38
New Jersey nevyužilo čtyři minuty dlouhou přesilovou hru. Za to své svěřence kouč Hynes určitě nepochválí.
56:18
56:09
Bennet dvakrát střílel od modré, ale ani jednou netrefil bránu!
55:47
Posledních třicet sekund přesilové hry začne po tom, co se odehraje vhazování po pravici domácího brankáře, který kryl střelu od modré.
55:12
Možná jsem to trochu zakřikl, domácí vyhodili puk dvakrát za sebou a ušetřili minimálně půl minuty.
54:38
Hall zkoušel střelu z mezikruží, ale taktéž neuspěl. Devils teď hrají daleko lépe.
54:03
Před domácím brankářem vznikla obrovská skrumáž, ale ani přes několik dorážek se puk nedostal za jeho záda. Tlak pokračuje.
53:47
Až nyní se hosté usadili před bránou.
53:29
A další vyhození puku, Buffalo brání naprosto výborně.
52:57
Hosté se stále neusadili v útočné třetině. Minuta už je skoro pryč.
52:37
New Jersey je v přesilovkách zatím doslova tragické. Povede se mu něco vymyslet nyní?
52:17
Kane si nepohlídal hokejku a máme to i s krvavým zraněním. Buffalo čeká dlouhé oslabení.
51:48
Hraje se dlouho bez přerušení. Útočný pokus střídá útočný pokus, ale jak dnes bylo již několikrát řečeno, tak je to bez větších šancí či delších pobytech v útočné třetině.
51:22
Palmieri se obtočil kolem brány a zkusil zakončit. Jeho naivní zakončení ale bez problému pokryl domácí gólman.
50:57
Devils se snaží uklidnit hru, kombinují ve vlastním pásmu a čekají na prostřídání.
50:29
Týmy však trápí nepřesnosti, které zabraňují tomu, abychom viděli více kloudných akcí.
50:07
Hra se nám vyrovnává, neztrácí však na tempu, které je teď opravdu vysoké.
49:27
Lappin se drze dostal před Nilssena, ale tváří v tvář neuspěl. Do útoku se tak mohou hnát domácí hokejisté.
48:59
Kinkaid si vyjel pro padající puk hodně daleko z brankoviště a Gionta do něj tvrdě strčil. To se samozřejmě hráčům New Jersey nelíbilo. Pochvau ale zaslouží Foligno, který padajícího Kinkaida zachytil a pomohl mu aby se neudeřil do hlavy.
48:49
Na druhé straně se do puku opřel Foligno, ale i Kinkaid byl pozorný.
48:32
Greene našel před bránou Zachu, ale ten nedokázal jeho nabídku na teč nasměrovat na bránu.
47:57
Sabres jsou s pukem za vlastní brankou, kde čekají na prostřídání.
47:24
Až nyní se osvobozují. Puk však má stále v moci soupeř.
46:57
Devils pokračují v tlaku, domácím se nedaří dostat se z vlastního pásma.
46:39
Hosté jsou hodně aktivní, nyní ale jejich kombinace byla sražena do ochranné sítě.
46:20
Parenteau se pokoušel dorazit střelu Smithe-Pellyho, ale nebyl úspěšný. Stav je tak stále nerozhodný a nás čeká komerční přestávka.
45:49
Bufallo kombinuje na vlastní polovině a snaží se uklidnit hru.
44:58
V útočné třetině jsou usazeni hráči Devils, kteří chtějí přidat další gól. Výbornou střelu opět vyslal Auvitu, ale Nilsson předvedl neméně výborný zákrok.
44:38
Hra najednou dostala náboj. Oba týmy převádí velké nasazení a bojovnost.
43:49
Hned mohlo jít Buffalo opět do vedení. Střelu Kanea Kinkaid vyrazil, k puku se dostal O´Reilly, ale i s jeho dorážkou si americký brankář poradil.
43:13
YOHANN AUVITU překonává domácího brankáře a zaslouženě tak vyrovnává. Střelu od modré nemohl Nilsson vidět, Zajac před ním totiž naprosto výborně clonil. Jedná se o první gól Auvita v NHL. Asistence: Taylor Hall, Travis Zajac
43:04
Buffalo předvedlo nepřesnou kombinaci, která skončila zakázaným uvolněním.
42:37
Hosté už potřebovali vystřídat. Pouze tak nahodili puk do třetiny a odjeli střídat.
42:09
Buffalo už se brání v pěti, jejich soupeř však hodně aktivně napadá a dělá jim problémy.
41:53
Ke konci přesilové hry se ke střele dostal Parentau, ale jeho střela zápěstí z pravé strany byla opět pokryta. Nilsson dnes hraje perfektní utkání.
41:26
Buffalo vyhodilo, ale hosté už jsou opět v útoku. Vymyslí ještě něco?
41:06
Po Seversonově střele vznikla skrumáž, ale Smith-Pelly se nakonec k dorážce nedostal. Nilsson se vrhl po puku a přikryl jej.
40:22
Hosté v plném počtu a začíná jim přesilovka. Devils jsou v útočné třetině.
40:01
Máme za sebou druhou třetinu, která gól nenabídla. Sledujeme hodně podprůměrný hokej. Je sice pravda, že občas se nějaká šance naskytne, ale když se to stane, tak buď ji hráči nějak pokazí nebo zakročí výborní gólmani. Ti jsou nes zatím jedinými hráči, kteří zaslouží pochvalu. Doufejme, že ve třetí třetině se vše změní!
40:00
39:52
McCabe si neuhlídal hokejku a je vyloučen za vysokou hůl.
39:16
Okposovu střelu dokázal Kinkaid vyrazit přímo na hůl Lovejoye, který okamžitě posílá puk na druhou stranu hřiště.
38:58
Ristolainen zlomil hokejku, Buffalo ale i tak zůstává stále v útoku.
38:37
New Jersey se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.
38:22
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Damon Severson – 2 min., sekání).
37:57
Špatná kombinace ovšem znamená zakázané uvolnění.
37:42
Devils se ještě snaží využít svůj tlak, ale domácí je do ničeho moc nepouštějí.
37:13
36:54
Buffalo již ve čtyřech opět vyhazuje...
36:29
Hráči Devils buď netrefovali bránu nebo trefovali obránce. Ti nakonec dokonce vyhodili puk.
35:57
Hosté už opět kombinují a hledají vhodný čas k úderu.
35:37
Moor minul bránu a puk vyletěl ze třetiny. Sabres ušetřili cenné vteřinky.
35:29
Jersey vyhrálo buly a rozjíždí kolotoč v útočné třetině.
35:13
Ristolainen je vyloučen za vyhození puku mimo ledovou plochu.
34:57
Devils mají další šanci k vyrovnání. Buffalo však opět začíná oslabení výborně, vyhazuje totiž puk!
34:38
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Josh Gorges – 2 min., držení protihráče).
34:38
Parentauova střela byla zastavena Nilssonem a hned na to se strhla potyčka mezi Zajacem a dalšími. Uvidíme, jak to rozhodčí vyhodnotí.
34:14
Střelec zatím jediné branky Matt Moulson se drze prodral až před Kinkaida, ale tentokrát jej nepokořil. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
33:52
Na zápase je přítomen i Dominik Hašek, který byl hlasitě přivítán domácím publikem.
33:30
Zacha nahazoval do útočné třetiny, ale rozhodčí odhalili ofsajd.
32:48
Opět je to bez jakéhokoliv tlaku či převahy některého z týmu. Oba celky se střídají v útočení, ale zajímavé akce nepřicházejí.
32:06
O pár sekund byl úspěšnější, ale stejně tak uspěl i Kinkaid, jenž jeho střelu ukryl v lapačce.
31:43
Brian Gionta zkusil z pravé strany překvapit hostujícího brankáře, ale minul bránu.
31:14
Ten je však zastaven po posunuté bráně Nilssona.
30:54
Puk je za hostující bránou. Hosté čekají na vhodný okamžik k útoku.
30:27
Puk se došoural až ke Kinkaidovi, který neriskuje a raději ho přikrývá před dojíždějícími soupeři.
30:24
Jersey se ovšem samo vyhnalo z útoku a následně se dopustilo ofsajdu. Čeká nás další komerční přestávka.
30:00
Máme za sebou polovinu utkání. Devils se snaží vyrovnat, ale zatím se jim to nedaří. Na puku je momentálně Pavel Zacha, který s ním operuje za bránou soupeře.
29:39
Kane dobře napadal, dostal se k puku a dokonce i ke střele. Jeho pokus však neměl gólové parametry.
29:34
29:14
Přesilová hra Devils je hodně neúspěšná. Kromě jejich rychlé šance se jim nic nepovedlo. Buffalo stále vyhazuje puk.
28:49
Ta přišla z hokejky Seversona až teď, ale minula cíl a vyhnala New Jersey ze třetiny.
28:30
Devils kombinují ve třetině soupeře, ale ke střele to zatím nevede.
28:08
Šavlím se daří vyhodit.
27:54
Hodně rychlý útok opět zastavil neskutečný Nilsson. Nejdříve střílel Zajac, k dorážce se dostal Josefson, ale Nilsson zázračně hokejkou zabránil puku v cestě do brány.
27:49
Domácí opět vyhráli vhazování a rychle vyhazují.
27:33
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Nicholas Baptiste – 2 min., držení protihráče).
27:00
Buffalo si připisuje velkou šanci. Střelu Grant z bezprostřední blízkosti ale Kinkaid vyrazil. Měl však co dělat, aby svým betonem zabránil Grantovi ve skórování.
26:43
Po delší době jsou v útoku také hráči Buffala. Jejich střelecký pokus byl však zblokován do ochranné sítě. Ve hře se bude pokračovat po komerční přestávce.
26:16
Domácí se opět osvobozují pouze vyhozením přes všechny čáry.
26:00
Severson se rychlým průnikem dostal k velmi nebezpečné střele z mezikruží, ale Nilsson parádním zákrokem dokázal vyrazit puk do rohu hřiště.
25:47
Domácímu týmu se podařilo vyhodit.
25:31
Šavle se dopustily zakázaného uvolnění.
25:10
Taylor Hall se to se Zajacem pokusili změnit, ale dopustili se ofsajdu. Jejich snažení tak hodně rychle končí.
24:46
Domácí kombinují s pukem na vlastní polovině. Zatím je to hodně nudná druhá třetina. Týmy se snaží usadit v pásmu toho druhého, ale zatím se jim to vůbec nedaří!
23:57
Ti se sice dostali do útočné třetiny, ale tam hodně rychle přišli o puk.
23:31
Derek Grant se pokusil z pravé strany překvapit Kinkaida, ale minul bránu. Do útoku tak budou moci jít hosté.
22:58
Buffalo se dopustilo ofsajdového postavení. Hra je tak opět přerušena.
22:46
Keith Kinkaid nastavil lapačku a ukryl v ní padající puk. Bude se tak vhazovat po jeho pravici.
22:27
Ďáblové jsou nastěhování v útočné třetině. Hned se ale po špatní kombinaci vyhnali z pásma.
22:13
Auvitu svým pasem nenašel nikoho ze spoluhráčů. Píská se tak zakázané uvolnění hostujícího celku.
21:37
Ani jednomu týmu se zatím nedaří vytvořit si nějaký tlak. Obrany obou celků fungují na výbornou.
20:57
McCabe dopadl na druhé straně stejně tak. Puk navíc skončil na hokejkách soupeře, který může zaútočit.
20:25
Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté, ale střela Seversona byla zblokována do rohu kluziště.
20:01
Máme za sebou první třetinu, která nenabídla nějak záživný hokej, ale i tak jsme viděli jednu branku. O tu se postaral domácí Moulson, ke kterému se v přesilové hře odrazil kotouč. Moulson se do něj vší silou opřel a z blízkosti prostřelil Kinkaida. Hosté pak byli poněkud zaskočení, ale nakonec byli i dokonce o něco lepším celkem. Vypadá to, že budeme sledovat hodně vyrovnané utkání.
20:00
19:47
Parentau se dostal k zajímavé střele, ale minul o kousek bránu Nilssona.
19:19
Hall se Zajacem velmi dobře napadají rozehrávku domácího celku, který se tak nemůže dostat z vlastní třetiny.
18:47
Hraje se především ve středu hřiště, ani jeden celek se nemůže dostat do výraznějšího tlaku.
17:29
To se jim ale moc nepovedlo, dopustili se totiž ofsajdového postavení.
17:13
To platí i nyní, ale teď již byli hosté vyhnáni do své obranní třetiny, ze které budou muset založit nový útok.
16:37
Ten si vytvořil tlak, který se snaží nějak zúročit. Moorova střela byl sražena do rohu, ale New Jersey je stále u puku.
15:57
Buffalo se po delší době vydalo do útočného výletu, ten ale neměl dlouhého trvání. Na druhou stranu pádí soupeř.
15:29
Ďáblové se pokusili nahodit puk do třetiny a vybojovat ho u mantinelu. To se jim nakonec povedlo, ale střelu Greena z pravé strany pokryl opět pozorný domácí brankář.
15:08
Buffalo se rychle po rozehrání dopouští zakázaného uvolnění, které vyplynulo ze špatné nahrávky.
14:47
Casey Nelson se odhodlal ke střele od modré, ale minul bránu. Puk se odrazil tak nešikovně, že do úniku vyslal soupeře. Toho ale zastavil ofsajd. Nás čeká další komerční přestávka.
13:57
Vypadá to, že Devils se otřepali z obdrženého gólu. Hra se poněkud vyrovnala a Buffalo již není tolik dominantním týmem.
13:22
Taylor Hall šel s Moorem do přečíslení dva na jednoho. Útočník Devils to nakonec vzal na sebe a pokusil se vymést růžek domácí brány. Nilsson ovšem předvedl parádní zákrok.
12:58
Stejně tak protiútok Buffala, z následné střely Palmieriho ovšem také nic nebude. Nilsson ji bez větších problémů ukryl ve své výstroji. Čeká nás další komerční přestávka.
12:32
Až nyní se podařilo hostům na chvíli usadit v útoku, ale jejich výlet neměl dlouhého trvání.
11:49
New Jersey stále pod velkým tlakem, jejich soupeř je viditelně namlsaný svým úspěchem z přesilovky.
11:16
Buffalo je při chuti a tvoří si další šance. Devils se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
10:34
Sabres právě vstřelili branku!
Sabres ale i tak dokázali využít přesilovou hru. Puk se před Kinkaidem odrazil až k volnému MATTU MOULSONOVI, jenž tvrdou ranou z velké blízky nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. Asistence: Kyle Okposo, Ryan O´Reilly
10:17
Devils začínají oslabení na výbornou, již podruhé se jim podařilo vyhodit kotouč až k domácímu brankáři.
09:52
Kalinin s Lappinem zavezli puk do třetiny, ale nepodařilo se jim se tam usadit. Lappin se navíc snažil rychle získat kotouč zpátky, ale dopustil se pouze podražení.
09:19
Těm se ale momentálně nedaří přejít modrou čáru, kterou jejich soupeř velmi pozorně brání.
08:43
Bennett se obtočil kolem brány a pokusil se zasunout puk za domácího brankáře. To se mu ale nepovedlo, puk navíc získávají opět domácí hokejisté.
08:19
Smith-Pelly dostal puk do útočné třetiny, kde jej vybojoval u mantinelu, poslal jej na volného Bennetta, ale jeho střela z pravé strany postrádala razanci a přesnost.
07:53
Teď už je to opět Buffalo, kdo tlačí soupeře. Ten se brání pouze za cenu zakázaného uvolnění, na které vyhodil Pavel Zacha.
07:29
Byli jsme svědky několika střel, ale všechny pokryl domácí brankář. Konečné nahození Greena raději podržel v lapačce a nechal tak svůj tým vystřídat.
07:07
První formace Ďáblů si dokázala vytvořit tlak. Podaří se jim vytvořit nějakou zajímavou akci?
06:46
Z protiútoku vyslal střelu na bránu Quincey, ovšem jeho pokus byl spíš takové polechtání. Nilsson ale i přes to raději podržel puk. Čeká nás komerční přestávka.
06:31
Reinhart se obtočil kolem brány a pokusil se zasunout puk za přesunujícího se hostujícího brankáře, ale ten byl dostatečně rychlý.
06:02
Útočné návštěvy hostů jsou zatím hodně nesmělé. Buffalo je momentálně daleko lepším celkem.
05:28
Hned z další akce ovšem přišla opět velká šance. Odražený puk od mantinelu se dostal přímo před bránu Kinkaida, ale Girgensons se svou dorážkou neuspěl. Kinkaid má zatím hodněpráce.
05:19
Vernon Fiddler si vyšlápl na Kanea a předvedl hodně solidní hit. Buffalo tak přišlo o puk v útočné třetině soupeře.
04:47
Tak už tu máme přerušení. Nahození na bránu ukryl Kinkaid ve své lapačce.
04:15
Puk je nyní v útočné třetině Devils, kde se o něj bojuje u mantinelu.
03:46
Foligno se zjevil před Kinkaidem, ale ten parádním reflexivním zákrokem zachránil svůj celek před inkasováním. Stále se hraje bez přerušení.
03:08
Na Kinkaida letěl střela z velké dálky, která se hodně zvláštně odrazila, ale nakonec jsme svědky nevšedního gólu nebyli. Puk dopadl mimo bránu.
02:21
Smith-Pely začal honě zhurta. Jde vidět, že se chce opět poprat o místo v sestavě. Hosté si vybojovali tlak.
01:41
Šavle dobře napadají a jsou o něco málo aktivnější. I přes to se ale Kalininovi podařilo vyvést puk. Devils se ovšem v útoku dlouho neohřáli.
01:02
První střelu zápasu vyslal Foligno. S jeho nahozením si ale Kinkaid bez problému poradil. Puku se poté zmocnili hosté, kteří s ním kombinují za svou brankou a čekají na prostřídání.
00:24
O úvodní nápor se starají domácí hokejisté. Puk dostal do útočné třetiny Gionta. Nyní se o něj bojuje u mantinelu.
00:01

Buffalo Sabres: Lehner (A. Nilsson) – Ristolainen, Gorges, Franson, McCabe, Falk, C. Nelson – Okposo, R. O'Reilly, E. Kane – B. Gionta, Jo. Larsson, M. Foligno – Reinhart, Girgensons, Moulson – Baptiste, D. Grant, Carrier.

New Jersey Devils: Kinkaid (Cory Schneider) – A. Greene, Severson, J. Moore, Lovejoy, Auvitu, Quincey – Hall, Zajac, Parenteau – B. Bennett, Henrique, Palmieri – Zacha, Josefson, Smith-Pelly – Kalinin, Fiddler, Lappin

Rozhodčí: Joannette, Sutherland – Murray, MacPherson.
New Jersey Devils

New Jersey zatím hraje hodně nad očekávání. Tým, který prochází přestavbou je v Metropolitní divizi momentálně na čtvrtém místě, o dva body za Washingtonem. Ďáblové si zatím připsali šest výher a šest proher, z toho tři přišly až o základní hrací době. Rovněž skóre hostů není k zahození – 29:27.

Hráči, kteří vedou kanadské bodování Devils jsou Taylor Hall, Travis Zajac a obránce Damon Severon. Všichni mají po devíti bodech.
Buffalo Sabres

Buffalo je v Atlantické divize zatím na předposlední divizi. Šavlím se ovšem daří daleko lépe, než to vypadá. Na druhou Tampu ztrácí pouhé čtyři body. Sabres si zatím připsali pět výher a osm proher, z toho ale tři přišly v prodloužení. Buffalo nemá ani tak špatné skóre – 26:31. Důvodem je i to, že se domácím na svém ledě absolutně nedaří. Statistika 1-3-1 je hodně tristní. Dnes to tak určitě budou chtít napravit.

Buffalo má hned tři hráče na špici týmového bodování. Po osmi bodech má totiž Okposo, O´Reilly a obránce Ristolainen.
Dobrý den u dalšího zápasu NHL. Dnes své síly změří New Jersey Devils s domácím Buffalo Sabres.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.