Ode mně je to pro dnešek již vše. Přeji Vám dobrou noc a příjemný sváteční pátek.
TŘI HVĚZDY ZÁPASU
1) Devan Dubnyk (MNS) 38 střel, 0 gólů
2) Ryan Suter (MNS) 1+1
3) Joel Eriksson Ek (MNS) 1+0
Je konec. Minnesota vítězí v KeyBank Center naprosto jednoznačně 4:0. Domácí byli lepší pouze v druhé části, kdy zásobovali Dubnyka slušnou řádkou střel, ale kanadský gólman si se všemi poradil a v součtu s minulým zápasem pochytal dohromady 64 střel a připsal si druhou nulu v řadě.
59:44
Sražený kotouč končí mezi diváky.
58:51
Minnesota právě vstřelila branku!
A je definitivně vymalováno. Staal ve středním pásmu vysunul vpřed MIKKA KOIVA, který už si s prázdnou bránou poradil. Asitence: Eric Staal, Christian Coyle.
58:29
Buffalo si bere oddechový čas a bude hrát bez brankáře.
58:20
Kotouč zavezl do pásma Bogosian, ale jeho střela byla velmi nepřesná.
57:54
Eric Staal chycen v ofsajdu.
57:32
Po křídle unikl Parise, ale z těžkého úhlu pálil nepřesně.
57:00
Na ledě se toho v posledních minutách opravdu moc neděje a zápas se dohrává spíše z povinnosti.
56:37
Kulikov od modré trefil pouze clonícího obránce.
55:34
Moulsina našel před bránou Okposo, ale kanadský útočník byl již příliš blízko Dubnyka.
54:51
Bekhendové nahození Deslaurierse znamená jen další jednoduchý zákrok pro Dubnyka.
54:18
Velmi rychle se nám blíží konec třetí třetiny a domácí již působí mírně odevzdaně.
53:24
Koivu poslal kotouč na hůl Granlunda, jenž ve slibné pozici netrefil bránu.
53:00
Minnesota vyhazuje puk do středního pásma.
52:20
Další zákrok betonem předvedl Dubnyk proti ráně Larssona.
51:53
Dubnyk v pohodě vyráží dalekonosnou střelu Fransona.
51:10
Na kruhu dostal nalito Niederreiter, ale Nilsson si s jeho pokusem poradil.
50:40
Okposo pálí z kruhu mimo.
50:32
Okposo se valil vpřed jako tank, ale nakonec ho dokázal zastavit poslední obránce Divochů.
50:05
Dubnyk udržel i střelu Bogosiana a nedovolil tak dojíždějícím forvardům Buffala dorážet.
49:56
Ennis obkroužil bránu a pokusil se zasunout puk za Dubnyka, který si však prostor u své levé tyčky ohlídal.
49:30
Střela Stewarta byla sražena do rohu.
49:10
Tohle byla další mizerná přesilovka dnešního zápasu a Sabres jsou v plném počtu.
48:24
Střílet naopak mohl Fasching, ale na poslední chvíli mu hokejku do rány vložil Suter.
48:08
Buffalo se zatím naprosto v pohodě brání.
47:10
Staala ale při zakončení zahákoval Bogosian (BUF). Hosté sice chtěli trestné střílení, ale rozhodčí nařizují dvouminutový trest.
47:10
Eric Staal ujel všem hráčům Buffala a hnal se sám na Nilssonon, ale jeho pokus mezi nohy brankář domácích vychytal.
46:22
Hosté uháněli dva na jednoho, ale střelu Staala zablokoval padající obránce.
45:56
Minnesota se drží v pásmu Sabres, ale ke střele se zatím ne a ne dostat.
44:56
Dubnyk lehce zazmatkoval, když si chtěl přisunout kotouč pod lapačku, ale místo toho ho nabídl Deslauriersovi. Ten se okamžitě snažil brankáře Divochů překonat, ale Dubnyk svou chybu dokázal napravit.
43:59
Moulson se dostal k bekhendovému zakončení, ale bránu Minnesoty o kousek přestřelil.
42:58
Tak že by bylo hotovo? Zach Parise dlouhou křižnou přihrávkou našel na modré čářě RYANA SUTERA. Ten si vyjel s pukem na vrchol kruhu a přesnou střelou do vinglu zvýšil již na rozdíl tří branek. Asistence: Zach Parise, Christian Folin.
42:41
Hráči Sabres pod tlakem vyhazují na zakázané uvolnění.
41:46
Stewart dostal puk mezi kruhy, ale nedokázal kotouč zasáhnout přímo.
41:40
Střela Erikssona končí až nad plexisklem.
40:58
Nilsson se za bránou dostal do přetlačované s jedním z útočníků hostů, ale nakonec se nepříjemnou situaci podařilo Buffalu vyřešit.
40:19
Další pokus Granlunda na bránu Sabres neprošel.
40:11
První je v akci Nilsson, který drží prudké nahození ze středního pásma.
40:01
Střely v druhé třetině: 19:4
Střely celkem: 27:17
Domácí předvedli ve druhé třetině o sto procent lepší výkon než v první části. Hlavně jejich nástup do prostřední periody byl výborný a jen díky skvělému Dubnykovi stále svítí u počtu inkasovaných gólů Minnesoty nula. Třetí třetina začne přibližně v 03:05.
40:00
39:57
Koivu se v levém kruhu ocitl v dobré příležitosti, ale prudkou přihrávku z první netrefil.
39:40
Stejně tak na druhé straně nahození Koiva.
39:10
Okposův nástřel před bránu Minnesoty příliš škod nenadělal.
38:40
Domácí sice získali kotouč, ale O'Reilly se ke střele nedostal.
38:31
Nyní však přichází zakázané uvolnění Divochů.
38:00
Minnesota nadále pečlivě brání střední pásmo.
37:09
Hosté jsou v plném počtu a řeknu Vám, že horší přesilovku jsem již dlouho neviděl.
36:52
A znovu kotouč letí přes všechny čáry.
36:37
Buffalo zatím nehraje přesilovku vůbec dobře.
36:15
Další vyhození tentokrát obstaral Zucker.
35:57
Okposo přihrál hodně nepřesně a puk vyváží Staal.
35:15
Dubnyk vyráží střelu Ristolainena a puk následně odklízejí hostující obránci.
35:07
Uvidíme další přesilovku Sabres. Menší trest za vysokou hůl dostává Brodin (MNS).
34:51
Ennis z rohu kluziště nemohl Dubnyka ohrozit.
34:26
Až nyní vypálil Stewart, avšak jen do připraveného Nilssona.
34:01
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale bez zakončení.
32:49
Jediný Parise napadá rozehrávku Buffala, ostatní Divoši míří střídat.
32:00
Další pokus domácích proletěl těsně kolem brány Wilds.
31:56
Střela Reinharta z úhlu končí v rukavici Dubnyka.
31:20
Zuckerova nabídka před bránu Dalpeho nenašla.
30:49
Kapitán domácího celku Gionta se dostal ke střele, kousek za modrou čárou však nemířil přesně.
30:40
Nepřesná rozehrávka Sabres končí ofsajdem.
30:30
Nyní již Nilsson proti Brodinovi zakročil a jeho střelu poslal vyrážečkou do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
30:05
Brodin od modré minul bránu.
29:30
Na druhé straně neúspěšné založení útoku O'Rellym.
29:10
Ristolainen zablokoval další pokus Dumby.
28:59
Ze stejného prostoru to zkoušel také Dumba, proti jehož střele již musel Nilsson zasahovat.
28:52
Domácí vyhazují pouze na zakázané uvolnění.
28:38
Na modré do puku praštil Brodin, ale tvrdé střele naopak scházela přesnost.
28:09
Ke střele se protlačil Niederreiter, ale jeho pokus srazil clonící obránce do rohu kluziště.
27:33
Foligno dojel puk jako první ,ale za bránou o něj následně přišel.
26:59
Tlak Buffala pokračuje a Dubnyk chytá pro změnu střelu Girgensonse. Následovat bude komerční přestávka a hosté tak mohou přeskupit své řady, protože zatím čelí obrovskému tlaku a jen díky Dubnykovi stále vedou 2:0.
Střely v druhé třetině: 15:1!!!
26:11
V další šanci se ocitl Gionta, Dubnyk zůstává stoprocentní.
25:52
Ennis ani na třikrát Dubnyka nepřekonal a Divoši jsou v plném počtu.
25:23
Sabres mačkají hosty v jejich pásmu a na Dubnyka létá jedna střela za druhou.
25:03
Ennis vypálil, ale Dubnyk zasáhl ramenem.
24:48
Parise vyhazuje a oba celky míří střídat.
24:32
O'Reilly z dorážky bránu netrefil.
24:23
Dubnyk si poradil se zatím oběma přesilovkovými pokusy.
23:50
Celé akci předcházelo hákovaní Pulkkinena (MNS), který tak odsedí dvě minuty na lavici hanby.
23:50
Domácí jeli dva na jednoho. Zakončení nakonec obstaral Deslauriers, ale Dubnyk se bleskově přesunul a betonem zasáhl.
23:00
Domácí jsou hodně aktivní a již nyní mají za druhou třetinu stejný počet střel jako za celou první periodu.
22:20
Do střely se opřel Girgensons, ale těsně minul levou tyč Dubnykovy brány.
21:55
Na druhé straně nebezpečně zahrozil Parise.
21:35
Dubnyk neudržel střelu O'Reillyho a k dorážce se dostal Bogsian, ale brankář hostů zůstává nepřekonán.
21:27
Souboj Okposo vs. Dubnyk opět vyšel lépe pro brankáře Wilds.
21:19
Okposo se natlačil s pukem před bránu a Dubykovi chvíli trvalo, než si kotouč ve změti těl našel a ukryl v rukavici.
20:45
Minessota vyhazuje do pásma domácích.
20:24
Foligno pálil z kruhu nepřesně.
20:01
Střely v první třetině: 8:13
První perioda je minulostí. Hostující Divoši po ní vedou 2:0 a nutno říci, že zcela zaslouženě. Svého soupeře přehráli naprosto ve všem. Byli aktivnější, více stříleli a i před bránou soupeře byli nebezpečnější. Skóre otevřel svou druhou brankou v sezóně švédský mladíček Joel Eriksson Ek a na 2:0 zvyšoval Jason Zucker, který se během jednoho střídání dostal do tří zajímavých šancí. Druhá třetina začne přibližně v 02:10.
20:00
19:42
Střela z kruhu netrefuje Dubnykovu bránu.
19:38
Dubnyk vyráží nahození od modré mezi diváky.
Rozhodčí sdělil svůj verdikt publiku a může se pokračovat.
Rozhodčí ještě prohlížejí záznam. Patrně se chtějí přesvědčit, jestli se puk nedostal za brankovou čáru, ale opakovaná záznamy jsou jasné, byla to pouze tyč.
19:31
Parise již měl lepší mušku, ale přeci jen pár milimetrů chybělo a zazněla jen tyč za zády Nilssona.
19:17
Suter pálil z těžkého úhlu a bránu minul.
18:51
Koivu sice zavezl puk do útočné třetiny, ale již předtím přejel modrou jeho kolega Granlund – ofsajd.
18:40
Folin srazil střelu Reinharta do ochranné sítě. Následuje buly po levici Dubnyka.
18:12
Brodin od modré Nilssonona neohrozil.
17:34
Útok druhé lajny Minnesoty končí neúspěchem.
16:55
Okamžitě po buly pálil Bogosian a zahrál na břevno hostující brány.
16:53
Dubnyk raději podržel nahození od půlící čáry a následuje komerční pauza.
16:40
Foligno jen vyhazuje do středního pásma.
16:17
Domácí jsou opět uzamčeni ve svém obranném pásmu.
15:13
JASON ZUCKER se nakonec branky dočkal. Jeho akce po objetí branky ještě gólem neskončila, ale když poté amerického forvarda vyslal do samostatného úniku Stewart, dokázal se již Zucker prosadit. Asistence: Chris Stewart, Ryan Suter.
14:46
Zucker v útočném pásmu o puk přišel.
14:30
14:06
Pominville dostal puk před bránu, ale ve střelu zabránil jeden z obránců Sabres.
13:48
Hosté nezavezli puk do pásma a musí to zkusit znovu.
13:32
Sabres vyhazují přes všechny čáry.
13:27
V KeyBank Center zazněla konstrukce, ale byl to pouze zadní oblouk po střele Sutera.
13:14
Tentokrát v akci beton Nilssona proti střele Dumby.
13:04
Puk končí mezi diváky, ale předtím se svezl po mantinelu a vylučovat se tak nemusí.
13:00
Další střela Dumba tentokrát cíl našla, ale Nilsson zatím chytá všechny dalekonosné pokusy s velkou jistotou.
12:33
Dumba pálí od modré mimo a Buffalo následně vyhazuje puk až za Dubnyka.
12:29
Poté, co se do zakončení tlačil Ristolainen (BUF), vyletěla ke stropu pravice hlavního rozhodčího. Dvě minuty odsedí právě obránce Sabres za nedovolené bránění brankáři.
11:33
Zucker nalil na modrou Dumbovi, ale Nilsson jeho střelu vyrazil a další pokus, který přišel o pár vteřin později se k bráně nedostal přes clonící obránce.
11:00
Ani jeden z týmů se nyní nedokáže dostat s pukem do pásma soupeře.
10:06
Okposo těžkou přihrávku na vrcholu kruhu nezpracoval.
08:58
Dubnyk poslal puk po mantinelu přímo na hůl Faschinga, který se protáhl až před bránu. Situace byla přímo na brankovišti hodně nepřehledná, ale střelu i následnou dorážku Dubnyk zlikvidoval.
08:24
Eriksson Ek jen nahazuje za bránu Sabres a hosté jsou střídat.
07:55
Zucker zachytil rozehrávku Nilssona, ale následně rychle o puk opět přišel.
07:11
Buffalo se zmocnilo puku v útočném pásmu, ale domácí zatím spíše nahánějí kotouč po celé třetině.
06:55
Střely: 1:6!
06:44
Odražená přihrávka Staala se odrazila na modrou čáru k Folinovi, který tvrdou střelou pořádně prověřil gólmana Nilssona.
05:51
Nilsson s problémy vyráží pokus Sutera.
04:51
Hosté otevírají skóre. Ve středním pásmu se puku chopil JOEL ERIKSSON EK, s trochou štěstí se protáhl až do levého kruhu útočné třetiny a fantastickou ranou do růžku brány střílí první branku zápasu. Asistence: Nate Prosser, Marco Scandella.
04:19
Okposo vypáli, ale clonící Scandella srazil jeho pokus daleko mimo bránu.
03:59
Sabres vyhazují puk do středního pásma.
03:45
Okamžitě po buly pálí Suter, ani tentokrát neměl Nilsson problémy.
03:41
Od mantinelu vypálil Koivu, ale jeho lehké nahození nemohl Nilssona ohrozit. Ten tak chytá do lapačky a bude se vhazovat po jeho pravici.
03:09
Kulikovův pokus od modré se k bráně přes houštinu těl nedostal.
02:47
První střelu vysílá od modré Brodin, Nilsson byl pozorný.
02:12
Na druhé straně objel bránu Ennis, ale rovněž nezvládl zakončit.
01:52
Minnesota je zatím více na puku, ale domácí jsou v obranném pásmu velmi pozorní.
01:05
Hosté strávili půl minuty v pásmu Buffala, ale k zakončení se nepropracovali.
00:28
Ale opět je pískané zakázané uvolnění Sabres.
00:21
Granlund puk nevybojoval a vpřed vyrážejí domácí.
00:05
A začínáme zvolna icingem Buffala.
00:01
Nyní je již konečně vše připraveno a my můžeme pomalu začít.
Zatím stále čekáme na první záběry z KeyBank Center. Dá se tak očekávat klasické opoždění začátku zápasu a několik minut.

Buffalo Sabres: A. Nilsson (Ullmark) – Ristolainen, Gorges, Bogosian, D. Kulikov, Franson, McCabe – Okposo, R. O'Reilly, Moulson – Ennis, Reinhart, Girgensons – B. Gionta (C), Jo. Larsson, M. Foligno – Fasching, D. Grant, Deslauriers.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Dumba, Suter, Folin, Brodin, Prosser, Scandella – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Parise – Coyle, E. Staal, Niederreiter – Pominville, Eriksson Ek, Pulkkinen – Stewart, Dalpe, Zucker.

Rozhodčí: Leggo, Lewis – Brisebois, Kovachik.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Týmy Buffala a Minnesoty se proti sobě postavily během přípravy na tuto sezónu. Zápas v KeyBank Center vyšel lépe Divochům, kteří otočili nepříznivé skóre a vyhráli 2:1 díky brance Jasona Zuckera pět vteřin před koncem zápasu.
27. 09. 2016 Buffalo Sabres – Minnesota Wild 1:2 (17. Girgensons – 33. Gabriel, 60. Zucker)
MINESSOTA WILD

Divoši jsou na tom zatím výrazně lépe než jejich dnešní soupeř, aktuálně se nacházejí na třetím místě tabulky Západní konference a dnešním zápasem, na rozdíl od Sabres, dokončují trip po východním pobřeží. V úvodních sedmi zápasech nasbírali devět bodů za čtyři výhry a jednu porážku s New Jersey v prodloužení (2:1pp). Nutno však poznamenat, že Minnesota má odehrané o dva zápasy více, takže bodový rozdíl obou celků není tolik směrodatný.
BUFFALO SABRES

Sabres se dnes po čtyřzápasovém venkovním tripu konečně vracejí do KeyBank Center. Úvod soutěže není pro Buffalo zatím příliš podařený. V sedmi utkáních se Šavle radovaly z vítězství pouze v jednom klání, když ve druhém kole porazily Edmonton na jeho hřišti vysoko 6:2. V ostatních čtyrech zápasech dotáhly klání jednou do prodloužení, ve kterém prohrály s Calgary (4:3pp) a s Philadelphií až k nájezdům, ve kterých ovšem rovněž padly (4:3sn).
Krásné brzké sváteční ráno. Dnes budeme sledovat další zápas kanadsko-americké NHL mezi Buffalem a Minnesotou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.