3 hvězdy zápasu:

1. hvězda: Filip Forsberg (NSH) 2+1
2. hvězda: Kyle Okposo (BUF) 1+1
3. hvězda: Ryan Johansen (NSH) 1+1
Utkání mezi Sabres a Predators skončilo. Z vítězství 5:4 po prodloužení se mohou radovat predátoři, kteří vítězí ve čtvrtém zápase v řadě a je to tak jejich nejdelší vítězná série v sezoně. Ještě 3 minuty před koncem ale vše nasvědčovalo tomu, že 2 body budou brát domácí šavle, jenže v čase 57:37 srovnal Filip Forsberg. Na začátku prodloužení Buffalo nevyužilo přesilovou hru, a tak přišel trest. Krátce po polovině prodloužení rozhodl svou druhou brankou v zápase opět filip Forsberg.
62:45
Nashville právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Josi dokázal zastavit akci Sabres, k puku se dostal FILIP FORSBERG a svou druhou brankou v zápase překonává Lehnera. Asistence Roman Josi.
62:19
Vhazování po pravici Rinneho.
62:19
Zakázané uvolnění Predators.
61:57
60:51
Další rána Ristolainen, Rinne připraven.
60:21
Ristolainenova střela z první, Rinne vyráží.
60:01
60 minut za námi, vítěze však neznáme. Rozhodnout tak bude muset pětiminutové prodloužení, případně samostatné nájezdy.
60:00
59:57
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Viktor Arvidsson – 2 min., vražení na hrazení).
59:01
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!
58:44
Smithův pokus, Lehner vyráží.
57:37
A je vyrovnáno! FILIP FORSBERG dostal přihrávka do útočného pásma od Arvidssona a svou pětadvacátou brankou překonává Lehnera počtvrté. Asistence: Viktor Arvidsson.
55:23
Oddechový čas pro domácí.
55:23
Zakázané uvolnění Sabres.
55:16
Od modré to zkoušel Subban, Lehner ale vyráží.
54:20
Dokáží s tímto stavem predátoři ještě něco udělat? Do konce třetí třetiny zbývá 5 minut a 40 vteřin!
54:20
Kotouč skončil mimo ledovou plochu, hra přerušena a následuje reklamní přestávka.
51:42
A mohlo být vyrovnáno! Kevin Fiala se dostal do zajímavé střelecké pozice, Lehner ale podržel svůj tým.
51:16
Nashville snižuje na rozdíl jedné branky. Forsberg našel křižnou přihrávkou RYANA JOHANSENA a ten překonává Lehnera potřetí v zápase. Pro Johansena desátá branka sezony. Asistence: Filip Forsberg, Matt Irwin.
50:15
A další střelecký pokus beka Predators. Lehner byl opět na svém místě a přerušuje hru. Následuje reklamní přestávka.
49:59
Josiho střela od modré, Lehner si připisuje další zákrok.
48:39
Smithova střela, Lehner připraven.
48:33
Lehner přikryl kotouč, vhazovat se bude v obranném pásmu Sabres.
48:08
Střela Reinharta, Rinne připraven. Následuje reklamní přestávka.
46:42
46:24
Rána ellise taktéž zblokována a Sabres už toto oslabení zvládnou.
44:50
Foligno zblokoval Forsbergův pokus a Sabres se osvobozují.
44:42
Predators dokázali využít v tomto utkání jednu přesilovou hru ze tří. Jak naloží s touto?
44:42
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Evan Rodrigues – 2 min., držení protihráče).
44:31
Wilson se ke střele nedostal, Predators jsou však stále na kotouči.
43:55
Zakázané uvolnění Sabres, vhazován po pravici Lehnera.
43:20
Arvidsson střílí, Lehner připraven.
42:04
Rinne zastavil pro Ellise a Predators mohou založit dalším útok.
41:13
Pokus O'Reillyho lapil Rinne. Hra přerušena, vhazování po pravici brankáře Nashvillu.
40:56
Sabres právě vstřelili branku!
Buffalo vede o dvě branky! Střelu Okposa ještě dokázal Rinne vyrazit, ale na následnou dorážku JAKEA MCCABEA již nestačil. Pro beka Sabres druhá branka sezony. Asistence: Kyle Okposo, Ryan O'Reilly.
40:39
Vhazování ve středním pásmu.
40:39
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Evander Kane – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Nashville Predators (P. K. Subban – 2 min., hrubost).
40:39
40:14
Järnkrok našel před brankou Wilsona a byla z toho první vážnější situace třetí třetiny!

Využití přesilové hry: 0/1 – 1/3
Druhá dvacetiminutovka za námi. Nashville výrazně přestřílel domácí Buffalo, avšak stále ztrácí jednu branku. Na začátku třetiny se mu však povedlo srovnat, to když přesilovou hru využil Colin Wilson. Vyrovnaný stav ale nevydržel příliš dlouho. Ve 26. minutě trefil horní růžek Rinneho branky Evander Kane. Po druhé třetině platí skóre 3:2 pro Sabres.
40:00
39:58
Reinhartova střela z kruhu pro vhazování, Rinne připraven a vhazovat se bude po jeho pravici.
39:01
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:41
Fisherova střela mimo Lehnerovu branku.
38:30
38:11
Subban nabil Ellisovi, jeho tvrdá střela však minula branku.
37:31
První minuta Kaneova trestu za námi, Lehner zatím zasahovat nemusel.
36:30
Po další z reklamních přestávek si zahrají Predators svou třetí přesilovou hru v zápase.
36:30
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Evander Kane – 2 min., nedovolené bránění).
36:30
PK Subban zůstal chvíli ležet na ledové ploše po střetu s Evanderem Kanem.
35:42
Na druhé straně připraven Rinne proti pokusu Okposa od pravého mantinelu.
34:49
Ekholmova střela, Lehner vyráží.
33:55
Ofsajd predátorů, následuje reklamní přestávka.
33:40
O'Reilly nenašel dlouhým pasem Okposa a píská se tak zakázané uvolnění.
32:40
Oba celky vyslaly na soupeřova brankáře zatím po dvaceti střelách.
31:45
Neal se vytočil zpoza branky až před Lehnera, ale ten s jeho pokusem problém neměl.
31:08
Craig Smith si neobhodil Bogosiana a o puk přichází.
30:05
Polovina utkání za námi, Sabres vedou nad Predators těsně 3:2.
29:52
Ofsajd zastavuje útočnou akci predátorů. vhazovat se bude ve středním pásmu.
29:25
Eichel neprošel do útočného pásma přes obranou dvojici Josi –
Ellis.
28:33
Reinhartův pokus, Rinne má kotouč pod kontrolou a hra je přerušena.
28:09
Folignova střela nad Rinneho branku.
28:04
Fisher ztratil kotouč ve středním pásmu a dopředu tak mohou domácí, konkrétně Sam Reinhart.
27:10
Střela Forsberga a nyní už musel být Lehner pozorný.
26:29
Josiho střela od modré mimo Lehnerovu branku.
26:25
Arvidssonův pokus zblokoval Ristolainen mimo hrací plochu. Hra přerušena, následuje reklamní přestávka.
26:10
Střela Justina Baileyho Rinneho neohrozila.
25:35
Domácí se dostávají znovu do vedení! Akce 2 na 1, Gionta přihrál EVANDERU KANEOVI a ten vymetl pavučiny v horním růžku Rinneho branky. Pro Kanea dvaadvacátá branka sezony. Asistence: Brian Gionta, Cody Franson.
24:55
Sabres v postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
24:12
Kulikov neudržel útočné pásmo Sabres a na kotouč se tak znovu dostávají Predators.
23:39
Ellis nahodil puk do útočného pásma svého týmu, tam ho ale sbírají hráči Buffala.
23:12
Zakázané uvolnění domácích, vhazuje se po pravici Robina Lehnera.
22:52
Fialova střela mimo Lehnerovu klec.
22:09
Nashville využívá přesilovou hru! Johansenova střela byla ještě zblokována, ale k puku se dostal před brankou COLIN WILSON a poslal ho do branky. Asistence: Ryan Johansen, Roman Josi.
21:02
Druhá přesilová hra v zápase pro Predators. Dokáží tuto početní výhodu zhodnotit a srovnat skóre?
21:02
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Ristolainen – 2 min., hrubost).
20:59
Vhazování po pravici brankáře Buffala.
20:53
Forsbergův pokus od modré zblokován, Lehner nemusel zasahovat.

Využití přesilové hry: 0/1 – 0/1
Je za námi velmi pohledná první třetina utkání mezi Sabres a Predators. Viděli jsme v ní hned několik dobrých příležitostí a v posledních pěti minutách také 3 branky! Skóre otevřeli v 16. minutě domácí poté, co se k odrazu dostal Brian Gionta a za pomocí šťastného odrazu o brankáře Rinneho dostal Buffalo do vedení. To přidalo o 2 minuty později druhou branku, to když se o to postaral dorážející Kyle Okposo. Za minutu a 23 vteřin však Predators snížili. Lehnera překonal kapitán Mike Fisher a to šaten tak oba týmy odchází za stavu 2:1 z pohledu domácích.
20:00
19:15
Josiho střela od modré, Lehner má puk v lapačce. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
18:49
Tak už je to zase o gól! MIKE FISHER překonává Lehnera, který proti němu vyjel z branky a kapitán Predators pak mohl, ač atakován, zakončovat do prázdné branky. Asistence: Austin Watson, Matt Irwin.
17:26
Domácí vedou už o dvě branky! KYLE OKPOSO se snažil nejprve tečovat McCabovu střelu, ale neuspěl. Puk se však k němu dostal znovu a s následnou dorážkou už nejproduktivnější hráč Sabres problém neměl. Asistence: Jake McCabe, Matt Moulson.
17:04
Na druhé straně míjí Rinneho branku Okposo.
16:07
Järnkrokova střela mimo tři tyče.
15:56
15:52
Je tu první branka zápasu! Eichel nejprve našel Bogosiana, který ještě zamířil mimo. Následně se ale po odraze od mantinelu dostal k puku kapitán Sabres BRIAN GIONTA, který trefil puk ze vzduchu a ten šťastně skončil až za zády Pekky Rinneho. Asistence: Zach Bogosian, Jack Eichel.
15:40
Zakázané uvolnění hostů.
15:18
Na druhé straně míjí Forsberg Lehnerovu branku.
14:31
Fransonova střela mimo, zaútočit nyní mohou predátoři.
14:03
Od modré střílel Ristolainen, Rinne má kotouč v rukavici a vhazovat se bude po jeho levici.
13:58
Icing Nashvillu, vhazovat se bude v jeho obranném pásmu.
13:47
Po střelách Girgensonse a Baileyho si Rinne připisuje do statistik další 2 zákroky.
13:05
A další těžký zákrok pro brankáře Predators tentokrát proti Moulsonovi!
12:54
11:55
Začíná druhá minuta Ekholmova trestu.
11:15
Eichelova střela, Rinne připraven a přerušuje hru.
10:54
Po reklamní přestávce dostanou výhodu přesilové hry také domácí Sabres.
10:54
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mattias Ekholm – 2 min., vysoká hůl).
10:44
Eichel našel před brankou Kanea a ten donutil Rinneho k dalšímu důležitému zákroku!
10:01
09:32
Fisherův bekhend vyráží Lehner do ochranné sítě. Vhazování po levici domácího gólmana.
08:55
Rána Forsberga z první mimo.
08:01
Nashville jde na přesilovku, vhazuje se po pravici brankáře Sabres.
08:01
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Evander Kane – 2 min., hákování).
07:38
Icing domácích šavlí, hra se přesunuje do jejich obranného pásma.
07:00
Ristolainenův pokus, Rinne zasahuje bez vážnějších problémů.
06:30
Vhazování po pravici Lehnera.
06:30
Hra přerušena, následuje reklamní přestávka.
06:26
Na druhé straně trefuje tyč Colin Wilson, který se po chybě domácích objevil sám před Lehnerem!
06:07
Ennis míjí Rinneho branku.
05:09
04:43
V dobré šanci Kyle Okposo, Rinne si připisuje důležitý zákrok!
04:10
Ani teď si Lehner nezachytal, Arvidsson totiž minul jeho branku.
03:35
Gionta zblokoval střelu Ryana Ellise, Lehner tak bez práce.
02:39
Proti Ennisovi ale nyní ano!
02:31
Kulikovova střela zblokována Watsonem, Rynne tak nyní zasahovat nemusel.
01:59
Ristolainen střílí, Rinne si připraven.
01:30
Sabres v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:21
Další pokus predátorů, ale tentokrát Lehner zasahovat nemusel – Arvidsson totiž minul branku.
01:12
Irwinova střela a Lehner si připisuje první zákrok.
00:24
Střela McCaba zblokována Nealem do ochranné sítě. Vhazování po pravici Rinneho.
00:01
Na úvodní vhazování se staví Jack Eichel a Calle Järnkrok, jdeme na to!
V KeyBank Center jsou už obě zahajovací pětky na ledové ploše! Nyní zazní kanadská a americká státní hymna.

Zraněni: Cody McLeod, Miikka Salomäki

Buffalo Sabres: Lehner (A. Nilsson) – McCabe, Ristolainen, D. Kulikov, Bogosian, Gorges (A), Franson – Ju. Bailey, R. O'Reilly (A), Okposo – E. Kane, Eichel, B. Gionta (C) – M. Foligno, Rodrigues, Reinhart – Ennis, Girgensons, Moulson.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (A), Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Fisher (C), C. Smith – C. Wilson, Järnkrok, Neal (A) – Zolnierczyk, Fiddler, Watson.

Rozhodčí: Steve Kozari, Francis Charron – Bevan Mills, Brad Kovachik.
Zajímavosti:

Útočník Sabres Tyler Ennis dnes odehraje své 400. utkání v NHL. Ve své kariéře stihl 232 kanadských bodů (96 branek, 136 asistencí).

Filip Forsberg byl včera jmenován 1. hvězdou uplynulého týdne. Ve čtyřech zápasech si připsal 10 kanadských bodů (8 branek, 2 asistence)!

Pokud dnes Nashville v Buffalu zvítězí, bude to jeho čtvrté vítězství v řadě, což by byla jeho nejdelší vítězná série v této sezoně.
Češi a Slováci v dnešním utkání:

Do zápasu nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.

6. místo v západní konferenci, 71 bodů

Nashville se drží na pozicích zaručující boje o Stanley Cup. Se ziskem 71 bodů drží 6. místo na západě a 3. místo ve své Centrální divizi. V posledním zápase dokázali predátoři na domácím ledě porazit Edmonton Oilers 5:4, když vítěznou branku vstřelil švédský útočník Viktor Arvidsson. Byla to jejich třetí výhra v řadě za sebou.
Z posledních sedmi zápasů vyhráli Predators pětkrát. V posledních pěti zápasech pak vždy dokázali vstřelit 4 a více branek.

13. místo ve východní konferenci, 62 bodů

Sabres momentálně ztrácí 7 bodů na Toronto Maple Leafs, které drží druhou divokou kartu na východě, a jejich forma v posledních zápasech není nijak oslnivá. Svěřenci Dana Bylsmy totiž padli v posledních třech duelech za sebou. V tom posledním nestačili na Arizonu Coyotes poté, co nedokázali udržet dvoubrankové vedení, které měli ještě ve 46. minutě zápasu.
Dnešním zápasem odstartují svou tří zápasovou sérii před domácími fanoušky. Po dnešním duelu s Nashvillem Predators přivítají na svém ledě ještě Arizonu Coyotes a Tampu Bay Lightning.

Buffalo Sabres – Colorado Avalanche 2:0
Zdravím všechny příznivce National Hockey League! Na dnešním programu je celkem 12 zápasů. Zde budete moci sledovat souboj mezi Buffalem Sabres a Nashvillem Predators. Úvodní vhazování bude vhozeno krátce po jedné hodině ranní. Nenechte si to ujít! Přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.