S konstatováním, že dnešní utkání s KeyBank Center v Buffalu sledovalo 17 884 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do utkání nezasáhl ani jeden český či slovenský hokejista.
TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Mike Condon (OTT) 31 zák., 1 gól, 96.9%
2. Robin Lehner (BUF) 28 zák., 1 gól, 96.6%
3. Ryan Dzingel (OTT) 1+0
Dnešní utkání je tedy u konce a bonusový bod za vítězství po samostatných nájezdech získává Ottawa. Ta sice již od třetí minuty po trefě Nicholase Baptista prohrávala, ale Ryan Dzingel se v druhé periodě blýskl krásnou akcí a vyrovnal na 1:1. Ve zbytku řádné hrací doby jsme viděli pár dalších šancí na obou stranách, avšak dnešnímu zápasu kralovali gólmani a především díky nim se šlo do prodloužení.

V pětiminutovém prodloužení měli jednoznačně navrch domácí, kteří se dostali do obrovských šancí, trefili konstrukci brány, nicméně na výborně chytajícího Condona si nepřišli. Šlo se tedy do samostatných nájezdů.

Jako první se k nájezdu odhodlal Sam Reinhart a ten střelou z hranice brankoviště otevřel účet dovednostní soutěže. S přesnou střelou mezi betony však přišel i Kyle Turris, a když Bobby Ryan po neúspěšném Okposovi skóroval, byl Brian Gionta v těžké situaci. Domácímu kapitánovi však blafák do bekhendu vůbec nevyšel a proto se dnes Buffalo musí smířit se ziskem jednoho bodu. Ottawa se naopak díky dvěma vybojovaným bodům minimálně na jeden den vyšvihla na páté místo Východní konference.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Ottawa Senators.
Autorem vítězné branky je BOBBY RYAN.
Domácí kapitán Brian Gionta musel dát, ale Condon mu sáhl do bekhendového blafáku a puk si to namířil vedle brány.
Skvěle to udělal Bobby Ryan, jenž si s Lehnerem poradil díky rychlému manévru do forhendu.
Kyle Okposo šel jako první do blafáku, nicméně bekhendem trefil Condonovu hokejku.
Také Kyle Turris nic nevymýšlel a rychlou střelou mezi betony vyrovnal.
Nájezdy začal Sam Reinhart, který střelou zblízka našel prostor mezi Condonovými betony.

64:45
A ještě jedna megašance! Brian Gionta si sjel před bránu, avšak ottawský brankář jeho svižné zakončení dokázal vytáhnout mimo tři tyče.
64:39
Neskutečné! Nenápadná přihrávka od mantinelu skončila přesně na holi Zemguse Girgensonse, ale Condon jeho teč vytěsnil na břevno, od kterého se puk ještě odrazil od tyče.
64:09
Krásný manévr u levého kruhu nyní předvedl Sam Reinhart, nicméně Condon jeho ránu ke vzdálenější tyči nadvakrát dokázal schovat v lapačce!
63:57
Nepřesná přihrávka Turrise na Karlssona vyústila v zakázané uvolnění. Mark Stone tak i po předchozím sprintu musí zůstat na ledě.
63:33
Po nepřesné přihrávce Reinharta sice Stone dobře zabral a získal puk pro spoluhráče, avšak ten touš nedokázal zpracovat a hra se dostává do neutrální zóny.
62:57
Na druhé straně šel puk jen do blokujícího beka Buffala a záhy poté přes všechny čáry. Icing domácích tak vrací hru před Lehnera.
62:34
Kyle Okposo se krásně uvolnil u útočné modré čáry, avšak krásnou střelou trefil jen rameno ottawského brankáře.
62:26
Znovu se na ledě objevil Ristolainen, ale on ani Girgensons z dorážky nenašel cestu k překonání skvěle chytajícího Condona.
61:44
Gionta neuspěl překvapivým zakončením na bližší tyč, ale Bobby Ryan rodící se přečíslení zbytečně zbrzdil.
61:19
Buffalo má zatím v prodloužení více ze hry. Naposledy si Condon připsal dobrý zákrok proti svižné střele Sama Reinharta.
60:30
Naopak Ristolainen se nenápadně dostal z rohu kluziště až před Condona a zakončením z otočky minul bránu hostujícího celku jen o centimetry.
60:16
Jako první se sice kotouče v prodloužení ujali hosté, ale Turrisův výlet podél mantinelu skončil neúspěchem.
60:01
Ani třetí třetina tedy nerozhodla a utkání Buffala s Ottawou půjde po trefách Nicholase Baptista (BUF) a Ryana Dzingela (OTT) do prodloužení. Děje se tak potřetí z posledních šesti vzájemných zápasů.

Střely na bránu po 3. třetině

BUF – 24 (8, 8, 8)
OTT – 29 (8, 11, 10)
60:00
59:55
Kotouč si to namířil na střídačku domácích a vhazuje se ve středním pásmu. Tak to vypadá na prodloužení.
59:38
Buffalo se dlouho drželo v útočném pásmu, ale nyní už se o tuto výhodu připravilo nepřesností.
59:07
Marcus Foligno se pokusil zaskočit Condona, ale zakončením z nulového úhlu poslal puk jen k protějšímu mantinelu.
58:44
Při akci domácího celku je odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu, ale blíže ke Condonově bráně.
58:05
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Jeden by očekával klidnější závěr řádné hrací doby, ale hráči se derou za vítězství jako smyslů zbavení.
57:16
Nečekaně velké problémy měl nyní Condon, na kterého letělo slabší nahození. Puk totiž před hostujícím brankářem skočil a nakonec vylétl těsně nad břevno.
56:59
Hostům se podařil rychlý přechod do útočného pásma, nicméně z následného tlaku do brankoviště nepřišlo žádné pořádné zakončení.
56:40
Na druhé straně si Mike Condon připsal dva velmi dobré zákroky, kterými při střelách ze střední vzdálenosti podržel Ottawu.
55:48
Cody Franson na útočné modré čáře zlomil hůl při pokusu o střelu a musel rychle upalovat zpátky. Akci soupeře však zbrzdil sáhnutím do klouzajícího puku.
55:09
Buffalo se již několik vteřin drží v útočném pásmu. Zatím je to ale bez střelby a Condon může zůstat v klidové poloze.
54:35
Opět jsme byli svědky rychlejšího přechodu do útoku na obou stranách. Ceci však tvrdou střelou minul a Nelson trefil ze strany jen Condona.
54:10
Okposo se před ránou Condonem natahoval po výborné nezištné přihrávce zpoza brány, ale nakonec mu pár centimetrů chybělo.
53:57
Dobrou rychlost teď ve středním pásmu nabral Brassard, nicméně Lehner byl připraven. Následně to zkoušel ještě Stone, ale ani ten nemířil ideálně.
53:24
Karlsson se hned po návratu na led zapojil do ofenzivní akce, ze které vyplynulo Ceciho nahození. To bylo sraženo a zamířilo vysoko nad plexisklo.
53:08
52:53
Senátoři znovu dokázali vyhodit puk přes celé kluziště. Zdá se, že tuto přesilovou hru už Buffalu nestihne využít.
52:16
Ristolainen nejprve trefil jen obránce, ale poté se do dobré střelecké pozice dostal McCabe. Jeho ránu však Condon zastavil ramenem!
51:41
Hned po vyhraném buly se hostům podařilo vyhodit puk podél mantinelu až k Lehnerově bráně. Buffalo se tak musí vrátit do vlastního pásma.
51:29
Buffalo se okamžitě udrželo v útočném pásmu, ale Condon si střelu z vrcholu kruhu bezpečně pohlídal.
51:08
Marcus Foligno se sice dostal do brejku, ale Erik Karlsson (OTT) měl větší rychlost a dokázal dobruslit soupeře. Nakonec však hostující kapitán dostává dvě trestné minuty za hákování.
50:56
Sražené nahození od modré čáry končí v ochranné síti za Robinem Lehnerem. Následuje komerční přestávka.
50:30
Také se tak stalo, ale ofenzíva Buffala v pásmu soupeře vůbec nic nevymyslela. Dopředu se mohou vydat opět aktivnější hosté.
49:57
Domácí obránce Kulikov vyčkává za Lehnerovou bránou. Můžeme však očekávat brzké založení útoku.
49:25
Pyatt sice dobře zapracoval v útočném pásmu, ale jeho výsledná přihrávka vyústila v brejk Buffala. Naštěstí pro hosty se Kane po přihrávce z levé strany natahoval marně.
49:02
Další icing Buffala. Poněkolikáté v tomto utkání tak na ledě musí zůstat značně unavená pětice domácích.
48:54
Zakázané uvolnění Buffala. Domácí se již několik minut nedostali do větší šance, která by teoreticky mohla skončit gólem.
48:18
Ryan Dzingel se zjevil s kotoučem mezi kruhy, dokázal vymíchat jediného obránce Buffala, ale Lehnera už svým bekhendem nepřekonal. Každopádně to byla další skvělá ukázka Dzingelových schopností.
47:49
Domácí brankář si po komerční přestávce a dobré souhře soupeře připisuje kvalitní zákrok. Lapačkou totiž zastavil dělovou ránu od modré čáry.
46:56
Po delší době se připomněl Erik Karlsson, nicméně dělovka hostujícího kapitána prolétla těsně vedle Lehnerovy svatyně.
46:41
Další ofenzivní snaha domácích končí nepřesnou přihrávkou. Ottawa tak záhy trochu uklidňuje hru ve vlastním pásmu.
46:07
Za Condonovou bránou dobře zapracoval Kane, jenž nakonec posunul puk na modrou čáru, avšak následná střela letěla hodně vysoko nad.
45:25
Hostující Mike Hoffman to vzal na sebe, trochu kostrbatě prošel až za útočnou modrou čáru, ale na zakončení už neměl dostatek času ani prostoru.
45:07
Registrujeme velmi nepovedený pokus o založení útoku domácích. Jemný oblouček totiž doputoval až na zakázané uvolnění.
44:22
Bobby Ryan už neměl sílu na útočení a proto za červenou čáru pouze posunul puk k Lehnerovi. Ottawa rychle střídá.
43:53
Po rychlém přechodu do útočného pásma to trochu schovanou střelou zkusil Larsson, nicméně puk prolétl pouze vedle Condonovy svatyně.
43:15
A právě Chris Kelly ve finále akce dokázal nahodit puk do Lehnerova brankoviště. Nikdo z hostů však kotouč neprostrkal za záda domácího gólmana.
42:47
Kelly šel opravdu velmi dravě za vyhozeným kotoučem a díky němu se nepískal icing. Navíc Ottaw poté získala útočné pásmo.
42:25
Momentálně ale sledujeme velmi nezáživnou pasáž, která je plná nepřesností. Zdá se, že ani ve třetí třetině se nedočkáme pěknější podívané.
41:24
Jenže nyní už se Kulikovovi podařilo dojet za červenou čáru a až poté odevzdat kotouč. Sabres rychle vyměňují pětici hráčů.
41:01
Již druhým zakázaným uvolněním během pár vteřin se provinili domácí hokejisté, kteří tak stále nemohou vystřídat.
40:41
Souboj o kotouč sice u mantinelu vyhráli domácí, ale byla to Ottawa, která se dostávala do první šance třetiny. Stone však přihrávkou nenašel osamoceného Ryana na levé straně útočného pásma.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:31.
Také druhá třetina je za námi, ale tentokrát se jde do kabin za vyrovnaného stavu. Hned v úvodu třetiny měli hosté dvě dobré šance, ale nakonec museli na vyrovnání počkat až do 28. minuty, kdy se krásnou individuální akcí prezentoval Ryan Dzingel. Od tohoto momentu tahali domácí za kratší konec, ale pozorný Lehner už nedovolil další branku ve své síti. Hostující brankář Condon navíc ve 37. minutě přežil dobrý tlak Buffala a do třetí části se tedy půjde s jednou brankou na obou stranách.

Střely na bránu po 2. třetině

BUF – 16 (8, 8)
OTT – 19 (8, 11)
40:00
39:53
Přeci jenom si Ottawa ještě dokázala vypracovat šanci, ale Ceci poslal dělovku z pravého kruhu jen do Lehnerovy hrudi.
39:12
38:58
Tak přesilová hra Ottawy byla hodně nepovedená. Puk jde opět do středního pásma a vyloučený Grant se za chvíli vrátí na led.
38:36
Nicholas Baptiste je na ledě a domácí hrají ve čtyřech.
38:19
Karlsson tentokrát nestřílel, ale přihrávkou oslovil Hoffmana a ten trefil pouze připraveného Lehnera.
37:50
Nyní už se sice hosté dostali do pásma domácích, avšak výsledná střela Erika Karlssona šla vedle a po mantinelu puk doputoval do středního pásma.
37:24
Karlsson se pokusil zavézt puk do útočného pásma, ale místo toho u červené čáry trefil jen hokejku stojícího soupeře.
37:12
Oddechový čas pro hosty.
37:12
A pro domácí bude ještě hůře. Derek Grant (OTT) se v rohu kluziště nešťastně obracel, trefil holí hlavu Diona Phaneuf a také dostává dvouminutový trest.
36:36
Sabres se ale provinili naprosto zbytečnou taktickou chybou. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Nicholas Baptiste.
36:35
Claesson srazil svižné nahození od modré čáry a kotouč se odrazil až do ochranné sítě. Díky tomu mohou hosté konečně vystřídat.
36:17
Domácí jsou stále před Condonem a dokázali si vypracovat několik slibných zakončení. Ani jeden pokus si ale nenašel cestu za záda pozorného brankáře Senátorů.
35:32
Aktivní Foligno opět vybojoval puk ve prospěch Buffala a to se tak drží v útočném pásmu. Dosud jediná střela však prošla nerušeně až k zadnímu mantinelu.
34:56
Marcus Foligno se pokusil překvapit Condona, nicméně po obkroužení brány zakončil jen do připraveného betonu.
34:16
Hosté se dostali do přečíslení tří proti dvěma, Brassard mohl zakončovat z mezikruží, ale svou střelou trefil jen dobře postaveného Okposa.
33:54
Sabres sice chvíli hráli v útočném pásmu, ale nyní už musel Franson rychle zpátky, neboť ho stíhal napadající Kelly.
33:09
Kulikovem zablokované nahození soupeře se zastavilo před Lehnerovým brankovištěm, avšak naštěstí pro domácího brankáře se kotouče jako první chopil právě obránce Kulikov.
32:38
Ottawa má ale v posledních minutách více ze hry a znovu se usazuje v útočném pásmu. Aktuálně se ale hraje pouze za Lehnerem.
32:01
Nahozený puk od modré čáry se odrazil mezi kruhy, ale Zack Smith bekhendem zakončil jen do Lehnera, který navíc Smithovi dobrým zákrokem nedovolil dorážky.
31:29
Po druhé komerční přestávce v této třetině se pokračuje ve hře, ale zatím se ani jeden celek ne a ne prodrat přes zhuštěné střední pásmo.
30:48
30:43
Sice jsme zaregistrovali dvě střely od modré čáry, ale s první si Condon bezpečně poradil a druhou zablokoval dobře postavený Borowiecki.
30:17
Až nyní se domácí usazují v útočném pásmu. Uvidíme, zda se jim podaří rozjet nějakou zajímavější kombinaci.
29:48
Opět je kotouč až u Lehnerovy brány. Tentokrát se o to postaral Erik Karlsson.
29:19
Na začátku přesilové hry domácích dobře zapracoval bránící Kelly, který puk dostal z pásma Senátorů a navíc se ještě vydal napadat rozehrávku soupeře.
28:48
Cody Ceci (OTT) se sice diví, ale v rohu kluziště strčil hokejku mezi nohy Evandera Kanea a to snad ani nemohlo skončit jinak než podražením. Dvě trestné minuty pro hostujícího obránce.
27:57
Domácí se pokusili o rychlou odpověď, ale Mike Condon byl připraven přesně tam, kde měl být. Hosté hru rychle přenášejí zpět do pásma Sabres.
27:15
Ottawa právě vstřelila branku!
Komerční přestávka je minulostí a záhy po ní máme vyrovnáno! RYAN DZINGEL nabral ve středním pásmu velkou rychlost, prosmýkl se mezi dvěma zkoprnělými beky soupeře a s Lehnerem si následně poradil přesnou forhendovou střelou. Krásná akce ottawského mladíka. Asistence: Derick Brassard, Dion Phaneuf
26:35
Ottawský kapitán už nehodlal vymýšlet nějaké zdlouhavé kombinace a na pravé straně si našel prostor na střelu. Tvrdý projektil se však po mantinelu svezl až mimo hrací plochu.
25:52
Po icingu hostů se vhazovalo v pásmu Senátorů a McCabe hostujícího brankáře rychle zaměstnal střelou od modré čáry. Condon byl připraven.
25:19
Baptiste s Kellym svedli v rohu kluziště několik tvrdších soubojů, avšak nyní už se hra přesouvá do neutrální zóny.
24:53
Senátoři dobře zvyšují aktivitu a odhodlali se i k napadání soupeřovy rozehrávky. Zatím bez výsledku.
24:17
Teď už se ale vhazovalo před Lehnerem a Ottawa toho využila k obsazení útočného pásma. Výsledná střela od modré čáry však neměla gólové parametry.
23:59
Ani Ottawa se při svém další útoku neprodrala k závažnější střele. Lehner byl pro tuto chvíli bez práce.
23:25
Teď se v pásmu soupeře na několik desítek vteřin udrželi domácí, nicméně nějakého zajímavějšího zakončení jsme se bohužel pro fanoušky Buffala nedočkali.
22:43
Po Kaneově návratu na led se ani jeden z celků nemůže dostat do útočného pásma. Při hře pět na pět to dnes hráčům vůbec.
21:57
21:26
Obrovská šance na vyrovnání. Hoffman dvakrát osamocen dorážel u tyče Lehnerovy brány, ale puk se pouze převalil přes záda domácího gólmana a chvíli poté opustil pásmo Sabres.
20:37
Derick Brassard mohl po nepřesné střele protihráče rychle zakončovat do odkryté brány, ale než si srovnal puk na čepel, zjevil se před ním blokující obránce.
20:09
Hosté sice druhou třetinu začínají přesilovou hrou, ale jako první se museli bránit. Bekhendový pokus jednoho z hostů si však Condon pohlídal.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:40.
V samotném závěru se ještě hosté pokusili protlačit puk za Lehnera, ale ten byl pozorný a první třetiny tedy končí. Spokojenější jsou zatím domácí, kteří se zásluhou Nicholase Baptistea dostali do vedení již ve třetí minutě. Hosté poté sice měli nějaké náznaky šancí, ale vyložené tutovky jsme z jejich strany nedočkali. To samé ale platí i pro domácí a stav utkání je tedy po první dvacetiminutovce jen 1:0. Doufejme, že v druhé části uvidíme o něco atraktivnější hokej.

Střela na bránu po 1. třetině

BUF – 8
OTT – 8
20:00
19:57
Evander Kane (BUF) po návratu do sestavy Buffala připomíná i svou zlou stránku. Důrazně totiž dohrál Pageaua a dostává dvě trestné minuty za faul loktem.
19:49
Zdá se, že tuto třetinu už domácí dohrají v útočném pásmu. V pohodě totiž kombinují mezi obránci na modré čáře.
19:08
Jenže výsledkem rychlé akce po vhazování byla jen sražená střela od modré čáry a rodící se přečíslení Buffala. Condon zasahovat nemusel.
18:56
Teď ale domácí zahráli pouze na icing. Hra se dostává před Robina Lehnera a z toho by hosté něco mohli vytěžit.
18:40
Zatím to tak nevypadá. Souhru hostujícího celku totiž zastavuje správně odpískaný ofsajd, po kterém se bude vhazovat ve středním pásmu.
17:58
Registrujeme nepovedený pokus o přechod do útočného v pásma v podání domácích hokejistů. Podaří se Ottawě vyrovnat ještě do konce třetiny?
17:30
Domácí teď nemohou najít cestu z vlastního pásma. Navíc se Buffalo určitě nikam nepožene, neboť do konce třetiny již moc nezbývá a Sabres stále vedou rozdílem jedné branky.
16:21
Rychle po buly vyslal další střelu od modré čáry Ristolainen a Carrier se puk pokusil dorazit za Condonova záda. Narazil však na pevně přikovaný beton.
16:13
Stále se puk doslova bleskově dostává z jednoho útočného pásma do druhého. Nyní však Condon přerušuje hru poté, co k němu od mantinelu doklouzal osamocený kotouč.
14:54
Šavlím se podařilo rychle přesunout hru ke Condonovi, nicméně tam domácí vůbec nic nevymysleli a tak mohou útočit znovu hosté.
14:19
Z pohledu Ottawy to nyní nevypadalo špatně, avšak Brassard se při přečíslení nepředvedl zrovna ideální přihrávkou na Dzingela a jeho zakončení z úhlu už si Lehner pohlídal.
13:58
Jenže akce Buffala měla jepičí život a skončila velmi záhy po přechodu útočné modré čáry.
13:32
Hosté se pokusili napadat rozehrávku soupeře, avšak v hloubi útočného pásma puk nakonec nezískali. Domácí se derou dopředu.
12:49
Po chvilkové převaze Ottawy se cosi zajímavějšího pokoušejí vymyslet opět zase domácí. Poslední střela od modré čáry byla výrazně zbrzděna a Condon tak mohl být v klidu.
11:44
Výbornou pasáž si připravila také Ottawa a díky rychlé výměně míst se ji podařilo zamotat defenzívu soupeře. Lehner si však pohlídal všechna zakončneí.
11:09
Domácí se teď docela dobře drželi v blízkosti Condonovy svatyně ale nejnebezpečnější zakončení v podání Evandera Kanea šlo nad bránu.
10:44
Těsně po odpískání ofsajdu Ryan inkasoval hit od Gorgese a div, že se neporoučel na střídačku Buffala. Každopádně je tady další komerční přestávka.
09:53
Znovu se hra rychle přelévá ze strany na stranu, nicméně nějaký větší a trvalejší tlak si zatím nikdo nevypracovává.
09:02
Hosté to nyní udělali výborně. Hoffman přenechal puk Pyattovi, který nestřílel a výbornou přihrávkou před prázdnou bránu se pokusil oslovit Pageaua. Tomu šel puk těsně za nastavenou hokejkou a proto jsme nebyli téměř jistého gólu.
08:43
Komerční přestávka je již nějakou tu chvíli za námi, ale nic zajímavějšího jsme po ní zatím neviděli. Hra se drží především ve středním pásmu.
07:53
Jedovatá střela v podání Marka Stonea Lehnerovi prošla pod levým betonem, ale puk se velmi zpomalil a domácí brankář ho dokázal přikrýt těsně před dojíždějícím soupeřem.
07:24
Ottawa se zatím ne a ne na delší dobu usadit v pásmu soupeře. Buffalu začalo utkání možná až trochu překvapivě dobře.
06:43
V rohu útočného pásma se sice jako první dostal ke kotouči domácí Evander Kane, nicméně jeho spoluhráči nedokázali lépe zakombinovat a puk se vrací do neutrální zóny.
05:52
Dion Phaneuf se nyní s ničím nerozpakoval a po přejetí útočné modré čáry se odhodlal k nahození kotouče na Lehnera. Ten v pohodě zasahuje.
05:16
Jeden z hostů se dral za obranu Buffala, nicméně v rozhodujícím momentu přišel o kotouč a z potenciální šance nebylo nic.
05:03
Okamžitě po buly šla na Condona střela od modré čáry, nicméně americký gólman puk dobře viděl a vyrazil ho do ochranné sítě.
04:59
Domácí pokračují v aktivitě a znovu již několik desítek vteřin drží hru před Condonem. Senátoři by potřebovali velmi rychlý budíček.
02:49
Sabres právě vstřelili branku!
Zničehonic tady máme úvodní branku zápasu. Kotouč při vhazování zůstal v levém kruhu, Schneider puk lehce přisunul na hůl NICHOLASE BAPTISTA a jeho blesková rána si našla cestu do Condonovy brány. Hostující brankář byl bez šance. Asistence: Cole Schneider, Derek Grant
02:48
Erik Karlsson trefil od modré čáry pouze prvního blokujícího obránce. Naštěstí pro hosty bylo rodící se přečíslení soupeře příliš pomalé a navíc skončilo nepřesností.
02:17
Nyní už ale Condon vytáhl první dobrý zákrok. Kotouč se totiž po sražené střele od modré čáry odrazil přesně před McCabea a ten pálil do lapačky domácího gólmana.
01:41
Na druhé straně se do nadějnějšího zakončení pokusil dostat Okposo, ale ten byl vytlačen více do úhlu Condon tak zatím nemusel zasahovat.
01:06
Po icingu a buly v pásmu Buffala se kotouč dostal na hůl Hoffmana, avšak jeho tvrdá rána z prvního doteku šla vedle.
00:57
První minuta byla ve znamení velkého počtu nepřesností. Ani jeden z celků zatím nemůže najít klid na čepelích.
00:23
Do útočného pásma se sice jako první dostali hosté, nicméně Ottawa už se rychle snaží přesunout hru před Lehnera.
00:01
Právě nyní dozněla hymna Spojených států amerických a utkání tedy konečně může začít.

Buffalo Sabres: Lehner (A. Nilsson) – Gorges, Ristolainen, D. Kulikov, C. Nelson, McCabe, Franson – E. Kane, R. O'Reilly, Okposo – Moulson, Girgensons, Reinhart – M. Foligno, Jo. Larsson, B. Gionta – Carrier, D. Grant, Baptiste.

Ottawa Senators: Condon (C. Anderson) – Methot, E. Karlsson, Phaneuf, Ceci, Borowiecki, Claesson – B. Ryan, Brassard, Mark Stone – Hoffman, Pageau, Pyatt – Z. Smith, Turris, Dzingel – Puempel, Kelly, Neil..
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Na soupiskách týmů není ani jeden český či slovenský hokejista.
POSLEDNÍCH PĚT VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ

6.11.2016 Ottawa – Buffalo 1:2
8.10.2016 Ottawa – Buffalo 2:4 (příprava)
28.9.2016 Buffalo – Ottawa 3:2 pp. (příprava)
19.3.2016 Buffalo – Ottawa 3:1
17.2.2016 Ottawa – Buffalo 2:1 sn.
OTTAWA SENATORS

Oproti svému dnešnímu soupeři jsou na tom hosté lépe, nicméně po sérii tří vítězství přišly v posledních utkáních dvě prohry a Ottawa se zakotvila na osmém místě Východní konference. V nesmírně vyrovnané tabulce sice hosté ztrácejí jen jeden bod na páté místo, ale naopak je od patnáctých Islanders dělí body dva a Senators by si tak neměli dovolit prohry s výkonnostně slabšími týmy. V minulých sezónách velmi ofenzivně laděný tým letos spoléhá více na defenzívu a to se výrazně podepsalo na produktivitě. Se třiceti vstřelenými brankami je totiž Ottawa třetím nejhorším týmem konference.

BUFFALO SABRES

Domácí se zatím ani v letošní sezóně ne a ne odrazit k lepším zítřkům. Aktuálně je Buffalo po dvanácti odehraných zápasech až na 14. příčce Východní konference a s 25 vstřelenými brankami jsou druhým nejméně produktivním týmem celé NHL. I přes tyto všechny zápory ale Šavle dokázaly vyhrát čtyři z posledních šesti utkání. Na domácím ledě však Sabres vyhráli zatím jen jednou a již od začátku sezóny je trápí rozsáhlá marodka (Eichel, Kane, Deslauriers, Fasching, Bogosian).

8.11.2016 Boston – Buffalo 4:0
4.11.2016 Buffalo – Toronto 1:2
2.11.2016 Minnesota – Buffalo 1:2
30.10.2016 Winnipeg – Buffalo 1:3