Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
1. Anders Nilsson (BUF) 46 zákroků, 1 gól, 97,9 %
2. Taylor Fedun (BUF) 0+1
3. William Carrier (BUF) 1+0
Střely na branku: 33 – 47
Je konec! Buffalo poráží Pittsburgh 2:1 po samostatných nájezdech a ukončuje sérii porážek! Domácím se povedlo zaskočit Tučňáky v první třetině. Po deseti minutách hry se totiž prosadil William Carrier ! Pittsburgh mohl ještě před přestávkou vyrovnat, ale Nilsson byl proti. Ve druhé třetině si Buffalo vypracovalo snad pět vyložených šancí, ale Fleury držel akcie Penguins nad vodou. Po přestávce dostal Pittsburgh přesilovou hru a Sidney Crosby poslal duel do prodloužení. V něm měly oba týmy velké možnost, ale oba brankáři skvěle zachytali a poslali duel do nájezdů. V nich byl jediným úspěšným střelcem Cal O´Reilly, jež zajistil Šavlím bonusový bod!
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Buffalo Sabres.
Autorem vítězné branky je CAL O´REILLY!
Letang si chtěl rozhýbat domácího brankáře a poté vyslal ránu mezi betony. Anders Nilsson si mezírku pohlídal a hokejkou vyrazil puk.
O´Reilly vyslal nádhernou střelu, na kterou Fleury nedosáhl a Buffalo vede!
Malkinovi těsně před Nilssonovi utekl kotouč a domácí brankář nemusel vůbec zasahovat.
Sam Reinhart se rozjel hodně rychle, ale Marc-Andre Fleury se mu vrhl pod nohy a nenechal Reinhartovi místo.
Sidney Crosby rychle vypálil, ale Nilsson se nenechal překvapit.
Okposo zkusil bekhendový blafák, ale Fleury si počkal na pohyb a vychytal domácího střelce.
Samostatné nájezdy začínají.
O vítězi dnešního souboje nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení. Rozuzlení tedy přinesou až samostatné nájezdy!
65:00
Prodloužení skončilo.
64:14
Kyle Okposo si vybruslil do střelecké pozice a zápěstím mířil do horního rohu. Marc-Andre Fleury předvedl parádní semafor a sklidil potlesk celé haly!
63:53
Sam Reinhart si sjel na přihrávku před branku a okamžitě vypálil. Ránu domácího útočníka příklepem dokázal Fleury zastavit!
63:32
Taylor Fedun byl sám před brankou Penguins, ale domácí hokejista pohotovou střelou trefil jen připraveného Fleuryho!
63:02
Okposo pálil od modré čáry. Obránce Justin Schultz se mu skvěle postavil do střely a srazil kotouč do rohu kluziště.
62:06
Letang jel sám na domácího brankáře, přehodil si kotouč na forhend, ale nedokázal jej zvednout nad beton Anderse Nilssona!
61:31
Crosby se v mezikruží opřel do odraženého kotouče. Anders Nilsson neudržel kotouč v lapačce, ale nikdo v bílém se nedostal k dorážce.
61:04
Na druhé straně střílel z jízdy Kessel. Anders Nilsson vykopl kotouč bekhendem před sebe, ale Malkin se z druhé vlny k ráně neprobil.
60:42
Okposo chtěl zkusit štěstí z ostrého úhlu, ale Hagelin mu včas zatarasil cestu a nedovolil mu zakončit.
60:10
Na úvodním vhazování uspěli hokejisté Buffala. Domácí mají čas na založení úvodního útoku prodloužení.
60:01
Šedesát minut hry nám vítěze dnešního utkání neurčilo! Sidney Crosby totiž v přesilové hře vyrovnal na 1:1! Pittsburgh byl nadále aktivnějším celkem, vypracoval si šance, ale Anders Nilsson vybojoval Buffalu alespoň bod. O vítězi dnešního duelu tedy rozhodne prodloužení nebo případné samostatné nájezdy.
60:00
59:23
Crosby ještě zkusil střelu zápěstím od modré čáry. Hostující kapitán trefil jen připraveného Nilssona, jež vyrazil puk do rohu kluziště.
58:40
Evander Kane jednoduše vyhodil kotouč obloučkem do středního pásma. Buffalo už se za každou cenu snaží dotáhnout zápas do prodloužení.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:25
Sheary spěchal do útočného pásma, ale byl sám proti přesile domácích obránců. Buffalo vybojovalo kotouč a žene se do útoku.
57:02
Kyle Okposo objel obránce Penguins a přihrával na druhou stranu, kde číhal Evander Kane. Druhý jmenovaný se naneštěstí pro Buffalo nedostal ke střele.
56:20
Domácí se sami zbytečně dostávají pod tlak. Hokejisté Buffala si neporozuměli při rozehrávce a dlouhá přihrávka prolétla až na zakázané uvolnění.
56:06
Domácí gólman Nilsson si připsal další důležitý zákrok. Domácí brankář předvedl parádní reflex po odrazu těsně před brankou. Vhazuje se po jeho levici.
55:43
Rust hledal rozjetého Justina Schultze. Druhý jmenovaný se k přihrávce nedostal před vynikající zákrok jednoho z vracejících se obránců.
55:03
Marc-Andre Fleury stáhl do lapačky prudké nahození z pravé strany středního pásma. Hostující brankář rychle vyndal puk z rukavice, Pittsburgh může pokračovat.
54:08
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Brian Gionta – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jake McCabe – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Chris Kunitz – 2 min., hrubost).
54:08
54:08
54:08
54:08
Po dlouhé době musel zasahovat Marc-Andre Fleury. Hostující brankář střelu od modré čáry dobře viděl a s přehledem ukryl puk mezi betony.
53:25
Cole Schneider si zpracoval těžkou přihrávku do jízdy, jenže v útočném pásmu musel udělat dlouhou kličku do křídla a o puk přišel.
53:01
Olli Määttä neudržel kotouč v útočném pásmu. Finský obránce si nepotykal se zpracováním. Hosté se poté dostali do ofsajdu, vhazuje se ve středním pásmu.
52:30
Carl Hagelin pouze nahodil puk do útočného pásma. Domácí obránci nahození v naprostém klidu převzali a vyvezli puk na druhou stranu hřiště.
52:08
Hosté už se brání pouze za cenu vyhozených kotoučů do obranného pásma Penguins. Tučňáci se nadále tlačí před branku Sabres.
51:33
Malkin si krásně obhodil obránce a dostal se před Nilssona. Hostující útočník mířil nad beton, ale Anders Nilsson fantasticky zachránil svůj tým!
51:10
Pittsburgh už Buffalu prakticky nepůjčuje kotouč. K dalšímu zakončení se tlačil Jevgenij Malkin, jež ale obdržel nepřesnou přihrávku.
50:25
Ristolainen nahodil kotouč na hostující branku. Marc-Andre Fleury předvedl jistý zákrok a okamžitě vyklepal kotouč ven z lapačky na své obránce.
50:05
Carl Hagelin poslal hodně nepřesnou přihrávku do útočného pásma. Penguins se nadále ženou do útoku, ale Buffalu se v posledních minutách daří dobře bránit.
49:31
Cody Franson nahodil puk od modré čáry. Pokus domácího zadáka prolétl kolem brankové konstrukce Penguins až k zadnímu mantinelu.
49:07
Do vyložené šance se dostal Rust. Hostující hráč byl ve fantastické palebné pozici, ale bekhendem nechal vyniknout domácího brankáře!
48:40
Nick Bonino dotíral na obránce Buffala za brankou Šavlí. Hostující útočník se natahoval po nepříliš razantní přihrávce, kterou nakonec nezachytil.
48:10
Kessel nezpracoval přihrávku do středního pásma a kotouč proskákal na hokejky domácích obránců. Buffalo může na malou chvíli uklidnit hru.
47:38
Hosté jsou ve třetí třetině jasně lepším týmem. Pittsburgh se tlačí do útoku a hosté se snaží rozhodnout o svém vítězství.
47:18
Olli Määttä dostal nabito od Malkina. Finský obránce vyslal dělovku od modré čáry, která prosvištěla těsně kolem pravé tyče domácí branky.
46:38
Crosby objel domácí branku, zbavil se svého strážce, ale nepřesnou přihrávkou zahnal Dumoulina do složité pozice.
46:22
Letang mohl poslat Tučňáky do vedení! Hostující útočník dostal přihrávku na zadní tyč, měl spoustu času na zamíření, ale nakonec trefil jen Nilssona!
45:46
Pittsburgh právě vstřelil branku!
A máme vyrovnáno! Pittsburgh bleskově využívá přesilovou hru! Kessel vypálil z levé strany, gólman vyrazil jeho ránu jen před sebe, Malkin přikopl puk Kunitzovi a SIDNEY CROSBY dopravil puk do prázdné branky! Asistence: Chris Kunitz, Jevgenij Malkin.
45:37
Pittsburgh si zahraje svou druhou přesilovku! Cody Franson dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
44:55
Olli Määttä se dostal k volnému kotouči a okamžitě vyslal dělovku příklepem! Jeho ránu Anders Nilsson vyrazil reflexivně do rohu kluziště!
44:10
Crosby hledal od mantinelu rozjetého Dumoulina. Druhý jmenovaný se k puku vůbec nedostal. Parádní obranný zákrok předvedl obránce Ristolainen.
43:40
Sheary sváděl souboj u mantinelu. Hostující útočník se pustil do křížku s trojicí soupeřů a proti přesile neměl šanci. Buffalo dopravilo puk do středního pásma.
43:27
Anders Nilsson musel dávat pozor na střelu od modré čáry. Domácí brankář vyrazil střelu od modré čáry hokejkou mimo ledovou plochu. Vhazuje se po jeho pravici.
42:50
Olli Määttä poslal puk do mantinelu do rohu útočného pásma. Pittsburgh se sice udržel v útočné třetině, ale hosté si stále nemohou vytvořit šance.
42:10
Evander Kane vlétl do útočného pásma a hned za modrou čárou vyslal dělovku zápěstím. Marc-Andre Fleury měl s pukem obrovské problémy, ale nakonec jej zastavil.
41:29
41:15
Ristolainen podržel kotouč na modré čáře, rozhlédl se a nakonec nahodil puk na Fleuryho. Hostující brankář kotouč vyrazil hokejkou za branku.
40:25
Taylor Fedun vyslal dobré nahození na hostující branku. Před Fleurym skvěle stínil útočník Sam Reinhart, jež chtěl poslat puk mezi betony, ale Fleury byl pozorný.
40:10
Do třetí třetiny vstoupili vítězně na vhazování hokejisté Buffala. Šavle se okamžitě nastěhovaly do útočného pásma. Buffalo ještě dohrává přesilovku.
40:01
Střely na branku: 27 – 16
Druhá třetina končí! V prostřední periodě se nám skóre neměnilo. Domácí Buffalo ale hodně přidalo a vypracovalo si velké množství šancí. V největší z nich selhal Kyle Okposo, jehož prudká střela z jízdy skončila u Fleuryho. Pittsburgh si ve druhé třetině šance prakticky nevypracoval. Do třetí třetiny navíc vstoupí Buffalo v početní převaze. Zbytek trestu za krosček si totiž bude odpykávat Brian Dumoulin.
40:00
39:37
Rasmus Ristolainen měl spoustu prostoru a času na zakončení. Domácí obránce mířil na zadní tyč, ale Fleury reflexivně vyrazil puk ramenem!
39:29
Další vyloučení na straně Pittsburghu! Brian Dumoulin tvrdě zboural Foligna, jež po nárazu do mantinelu zůstává ležet. Brian Dumoulin dostává dvě minuty za krosček.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
38:20
Tom Kühnhackl poslal puk do rohu kluziště, kde kotouč vybojoval Bonino. Druhý jmenovaný kotouč sice vybojoval, ale ihned jej daroval obraně Buffala.
37:40
Anders Nilsson vyrazil za svou branku, aby zkrotil prudké nahození po mantinelu. Domácí brankář okamžitě přenechal puk svým zadákům.
37:05
Cody Franson vyrobil hrubici na modré čáře, ale rychle se vrátil zpět do obranného pásma a vytlačil soupeře mimo ideální střelecký úhel.
36:20
Cody Franson si ve středním pásmu zpracoval vysoké vyhození hostujícího celku. Domácí hrají v zadních řadách opravdu spolehlivě.
36:00
Crosby z otočky roztáhl hru na levé křídlo, po kterém spěchal vpřed Carl Hagelin. Švéský hokejista okamžitě střílel, ale Anders Nilsson byl na svém místě.
35:25
Domácí trenér si bere oddechový čas! Stratég Buffala chce svým svěřencům dopřát čas na oddech!
35:25
Až nyní Sam Reinhart vyhodil kotouč, ale k jeho smůle poslal puk na zakázané uvolnění a unavená pětice domácích hráčů nemůže vystřídat.
34:50
Hosté sevřeli Buffalo před jeho branku, jenže nikdo v bílém si zatím netroufl na střelu. Pittsburgh posílá kotouč ze strany na stranu.
33:40
Malkin hledal střílenou přihrávkou před branku Kessela. Druhý jmenovaný se ke střele nedostal, jelikož před ním dobře zakročil obětavý obránce.
33:02
Anders Nilsson musel dávat pozor na bekhendové nahození od mantinelu. Domácí brankář však rychle utěsnil mezírku mezi betony a vyrazil puk do rohu.
32:20
Conor Sheary vlétl s kotoučem do útočného pásma, jenže skákavou přihrávkou zahnal spoluhráče k mantinelu a domácí obránci rychle získali puk.
32:00
Cal O´Reilly z otočky poslal přihrávku před branku, kam si najížděl Girgensons, ale druhý jmenovaný už nestačil zakončit. Před domácím útočníkem totiž zasáhl Fleury.
31:25
31:05
Další veliká šance Buffala! Nádherná kombinace! Fedun dostal přihrávku na brankoviště a okamžitě posunul puk na Reinharta, jehož pokus zalehl vynikající Marc-Andre Fleury!
30:20
Hosté vyvezli kotouč do útočného pásma, kde nastřádali cenné vteřinky. Domácí celek se dnes v přesilovkách hodně trápí. Ani teď se Buffalo nemůže usadit v útočném pásmu.
30:05
Taylor Fedun vypálil od modré čáry. Marc-Andre Fleury měl absolutně zakrytý výhled a rychle letící kotouč se nakonec odrazil od jeho masky!
29:25
Bude se vylučovat. Vrátka se znovu otevírají na trestné lavici Penguins. Dvě minuty za podražení dostává Sheary.
29:05
Josh Gorges se vymanil ze souboje v rohu obranného pásma a ještě stačil dopravit kotouč mimo dosah napadajícího Crosbyho. Buffalo zatím nepouští Pittsburgh do šancí.
28:39
Rust poslal kotouč jen na Faulkovu hokejku. Domácí obránce si kotouč zpracoval a okamžitě vystřelil. Marc-Andre Fleury předvedl parádní zákrok lapačkou.
28:12
Justin Faulk nahodil puk od modré čáry. Bývalý zadák Caroliny vymyslel dobrou pobídku, která naneštěstí pro Buffalo končí za brankou Penguins.
27:36
Malkinovi přeskočila přes hokejku Kunitzova přihrávka. Ruský hokejista ještě kotouč dohnal v rohu kluziště, ale už s ním nic nevymyslel.
27:07
Další velká šance Buffala! Johan Larsson našel rozjetého Okposa, jež si kotouč zpracoval a poté vypálil zápěstím na zadní tyč. Marc-Andre Fleury si pohlídal místo pod vyrážečkou!
26:28
Carl Hagelin přebruslil domácí zadáky a z levé strany prošel do útočného pásma. Švédský útočník mířil zápěstím na zadní tyč, jenže střela mu vůbec nesedla.
26:15
Další velká šance Buffala! Před Fleurym dorážel skákavý kotouč Marcus Foligno, ale puk se od jeho hokejky odrazil jen do boční sítě!
25:30
Marc-Andre Fleury vyrazil za svou branku, kde zkrotil prudké nahození po mantinelu. Hostující brankář okamžitě poslal kotouč na své obránce.
25:10
Matt Moulson přebral odražený kotouč, který chtěl ještě poslat na zadní tyč, kde číhal osamocený Okposo. Druhý jmenovaný se k puku nedostal před obětavý zákrok Justina Schultze.
24:38
Velká šance Buffala! Zemgus Girgensons se před brankou Penguins natahoval po prudké přihrávce z pravé strany. Domácímu útočníkovi scházely centimetry k tomu, aby doklepl puk do branky!
24:12
Sidney Crosby poslal kotouč do druhé vlny Letangovi, nicméně druhý jmenovaný se přes dobrý zákrok jednoho z obránců k zakončení nedostal.
23:35
Na druhé straně se za pukem dral Kyle Okposo. Letní posila Buffala posunula kotouč za branku, ale nikdo v tmavě modrém dresu si puk nenašel.
23:03
Rozjetý Kessel si chtěl obhodit jednoho z obránců mezi nohami. Domácí zadák však nenechal Kesselovi prostor na manévrování a poslal puk do středního pásma.
22:16
22:00
Hosté znovu poslali kotouč přes celé kluziště až za Nilssonovu branku. Buffalu se příliš nepovedla ani druhá přesilovka v dnešním zápase.
21:15
Minuta přesilové hry je fuč a Buffalo se zatím nedostalo k ohrožení Fleuryho branky. Kotouč navíc opustil prostor kluziště. Vhazuje se ve středním pásmu.
21:00
Fedun nahodil puk od modré čáry, ale jeho pokus ještě před Fleurym zastavil jeden z pozorných zadáků. Pittsburgh se osvobozuje vyhozením přes celé kluziště.
20:16
Bude se vylučovat! Buffalo si zahraje přesilovou hru. Dvě minuty za držení si odsedí Brian Dumoulin.
20:10
Do druhé třetiny vlétli lépe domácí hokejisté. Buffalo uspělo na úvodním vhazování, nicméně domácí pouze nahodili kotouč za branku Penguins.
20:01
Střely na branku: 6 – 18
První třetina je u konce! Diváci v KeyBank Center sledovali v první třetině hodně bojovný a svižný hokej. Hosté z Pittsburghu sice byli střelecky aktivnější, ale do vedení se dostalo Buffalo. Nahození od modré čáry tečoval za Fleuryho záda William Carrier , pro nějž to byl první zásah v NHL! Pittsburgh poté ještě zvýšil svou aktivitu, nicméně domácí obrana v čele s výborným Nilssonem všechny akce Penguins zastavila.
20:00
19:25
Trevor Daley dostal nabito na modrou čáru a okamžitě vyslal prudkou střelu. Dělovka od modré čáry však minula domácí branku a zaduněla o mantinel.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny!
18:25
Fehr chtěl proklouznout kolem obránců do útočného pásma. Na modré čáře si jej do parády vzal Taylor Fedun a Fehr nakonec přišel o puk.
17:49
O´Reilly vyvezl puk do útočného pásma. Domácí útočník puk nahodil za branku Pittsburghu, kde už si puk pohlídal vracející se Brian Dumoulin.
17:20
Scott Wilson udržel puk po Rustově nepřesné přihrávce. Domácí útočník zadovkou vrátil kotouč za branku. Penguins zůstávají v útočném pásmu.
16:25
Sam Reinhart bojoval o puk v rohu útočného pásma. Domácí útočník se dostal do sevření hostujících obránců a Dumoulin jej o puk připravil.
16:04
Marc-Andre Fleury musel hasit nepříjemné nahození od červené čáry. Kotouč ze vzduchu rychle padal a Fleury raději puk pouze vyrazil do rohu hřiště.
15:23
Další zakončení hostujícího celku srazil obětavý obránce Ristolainen do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravé ruce Anderse Nilssona.
15:12
Matt Cullen vlétl jako hurikán do útočného pásma, stáhl si kotouč na ránu zápěstím, avšak jeho dělovka jen zaduněla o zadní mantinel. Pittsburgh však hraje aktivně a dere se za vyrovnáním.
14:31
Obrovská šance Penguins! Anders Nilsson neudržel střelu Justina Schultz. Před brankou Buffala ještě dorážel Kessel, ale domácí brankář se fantasticky roztáhl!
14:26
13:45
Před brankou Buffala prolétla prudká přihrávka z rohu útočného pásma. Po kotouči se ještě natahoval Chris Kunitz, jemuž chyběly opravdu centimetry!
13:02
Crosby se ve velké rychlosti vrhl mezi čtyři hráče Buffala. Hostující kapitán dva soky obešel, ale další rival mu špičkou hokejky vypíchl kotouč.
12:26
Bude se vylučovat! První přesilovku si zahraje také Pittsburgh! Dvě minuty za vysokou hůl dostává Sam Reinhart.
12:04
Brian Gionta vyslal dělovku od modré čáry. Domácí kapitán pokusem bez přípravy trefil prostředek branky, kde byl připravený Fleury.
11:39
Do hry se nechtěně zapojila také střídačka domácího celku. Čárový rozhodčí nařizuje vhazování před Andersem Nilssonem. Pittsburgh se tlačí do útoku.
11:10
Justin Faulk poněkud zaváhal za vlastní brankou. Matt Cullen jej okamžitě obral o puk, jenže Cole následnou střelou od modré čáry minul branku.
10:35
O´Reilly projel do útočného pásma, dostal se do střelecké pozice, ale obětavý Olli Määttä zamezil kotouči v cestě před branku. Hosté musejí zlepšit svou hru.
10:15
Hagelin udržel kotouč v rohu útočného pásma, sjel si na přihrávku před branku, nicméně z velkého úhlu trefil jen clonícího Sidneyho Crosbyho.
09:26
Kessel si prodloužil pobyt na ledě a znovu se ocitl v hlavní roli. Hostující útočník tentokrát dotíral u pravé tyče domácí branky, kde si Anders Nilsson včas dal beton.
09:17
Na druhé straně byl Kessel jako první u odraženého kotouče. Hostující útočník se s pukem v mezikruží rychle otočil, ale jeho ránu po ledě Nilsson vyrazil!
08:16
Sabres právě vstřelili branku!
A pozor! Buffalo se ujímá vedení! Domácí podnikli nenápadný útok po levé straně. První zakončení ještě Fleury vyrazil, ale hosté nevyhodili puk z obranného pásma. Kotouč na modré čáře zachytil Fedun a jeho nahození ještě WILLIAM CARRIER tečoval do sítě! Asistence: Taylor Fedun.
08:00
Kyle Okposo dojížděl před branku Pittsburghu a hostující brankář Marc-Andre Fleury raději přerušil hru. Po zásahu hostujícího gólmana se vhazuje po jeho levici.
07:30
Brian Dumoulin už neudržel kotouč na modré čáře. Hostujícímu zadákovi přeskočil puk přes hokejku do středního pásma a Pittsburgh musí začít nanovo.
07:15
Crosby zastavil v útočné třetině nahození do útočného pásma a okamžitě jej poslal na branku. Anders Nilsson byl pozorný a ukryl kotouč do lapačky.
06:35
Rasmus Ristolainen objel branku Penguins, předal kotouč do rohu kluziště Giontovi, jenže domácí kapitán neudržel puk před napadajícím Kunitzem.
06:02
Evander Kane vyslal střelu švihem od pravého mantinelu. Domácí střelec však prudkým pokusem nasměroval kotouč mimo tři tyče.
05:46
05:02
Další kotouč letí přes celé kluziště za branku Buffalo. Domácí hokejisté se při své úvodní přesilové hře hodně trápí.
04:35
Domácí celek se zatím nemůže dostat do útočného pásma. Pittsburgh znovu získalo kotouč na své hokejky a po mantinelu jej vyhodil.
04:05
Matt Cullen vybojoval kotouč po vyhraném vhazování v obranném pásmu a okamžitě jej poslal přes celé kluziště do bezpečí.
03:46
Bude se poprvé v utkání vylučovat! Přesilovou hru si zahraje Buffalo. Dvě minuty za držení dostává Trevor Daley.
03:11
Sheary hledal přihrávkou před branku Crosbyho, ale kapitán Penguins se v tísni nedostal ke střele. Buffalo vyhodilo puk do středního pásma.
02:32
Hostům se nepovedla rozehrávka na modré čáře a domácí mohou uklidnit hru. Derek Grant krouží s pukem v obranném pásmu a vyčkává na střídání.
02:05
Poprvé v utkání se do útoku dostalo také Buffalo. Cal O´Reilly dostal nabito na levou stranu a Marc-Andre Fleury musel předvést dobrý zákrok lapačkou.
01:40
Matt Cullen vybojoval kotouč v rohu útočného pásma, ale při vybruslení za branku jej zapomněl za sebou a domácí hokejisté jej sebrali pro sebe.
01:02
Olli Määttä nahodil puk ze středního pásma na branku Buffala. Domácí brankář Nilsson tentokrát hru nepřerušil a rozhodl se pokračovat.
00:21
Přesto se hostům podařilo zakončit. Sidney Crosby dostihl nepřesné vyhození domácích z jejich obranného pásma a Nilsson si připsal první zákrok.
00:10
Na úvodním vhazování si lépe vedli hokejisté Penguins. Pittsburgh se okamžitě hnal vpřed, ale Nilsson vyrazil z branky a poslal puk do bezpečí.
00:01
Ještě před úvodním vhazováním zazní halou americká hymna.
Jak už je za oceánem tradicí, začne utkání o několik minut později oproti plánovanému začátku.

Buffalo Sabres: A. Nilsson (Lehner) – Ristolainen, Gorges, Franson, McCabe, Falk, Fedun – Okposo, Jo. Larsson, E. Kane – B. Gionta (C), Reinhart, M. Foligno – Moulson, C. O'Reilly, Girgensons – Cole Schneider, D. Grant, Carrier.

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (M. Murray) – Letang, Dumoulin, Daley, Määttä, J. Schultz, Cole – Sheary, Crosby (C), Hagelin – Rust, Malkin, Kunitz – Kessel, Bonino, S. Wilson – Kühnhackl, Cullen, Fehr.

Rozhodčí: Watson, O´Rourke – Devorski, Miller.
Vzájemné zápasy v minulé sezóně

Pittsburgh – Buffalo 5:4 po nájezdech
Buffalo – Pittsburgh 3:4
Pittsburgh – Buffalo 4:3
Buffalo Sabres

Naopak Buffalo má úplně jiné starosti. Šavle se v posledních letech krčí v dolních patrech tabulky a stejně je tomu i letos. Buffalo totiž v sedmnácti zápasech vybojovalo jen čtrnáct bodů a je úplně nejhorším celkem Východní konference. Buffalo má obrovské problémy v ofenzívě. Dosud totiž vstřelilo jen třicet jedna branek, což je suverénně nejhorší útok v celé konferenci. Buffalo navíc naposledy vyhrálo šestého listopadu. Od té doby odešlo šestkrát jako poražené. Naposledy prohrálo 1:4 s Tampou Bay!
Pittsburgh Penguins

Obhájce Stanley Cupu zatím prožívá povedenou sezónu. Tučňáci letos odehráli sedmnáct zápasů, ve kterých nasbírali dvacet čtyři bodů a aktuálně drží čtvrtou příčku Východní konference. Na kluzištích soupeřů se Penguins rovněž daří. V posledních týdnech mají Penguins spíše střídavou formu. Výhru střídá porážka. Po debaklu 7:1 na půdě Washingtonu vyhrál Pittsburgh 3:2 v prodloužení na ledě New Yorku Islanders.
Dobré ráno všem fanynkám a fanouškům kanadskoamerické NHL! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání mezi Buffalem Sabres a Pittsburghem Penguins. Duel startuje hodinu po půlnoci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.