Michael Frolík (CGY) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:45
1. Teuvo Teräväinen (CAR) 1+0
2. Michael Frolík (CGY) 0+0
3. Mark Giordano (CGY) 0+0
Střely na branku: 26-32
Je konec! Téměř po čtrnácti letech dokázala Carolina zvítězit v Calgary a připisuje si první vítězství v sezoně poměrem 4:2. Hosté si v první polovině zápasu vypracovali tříbrankové vedení a to se jim ve zbytku zápasu už povedlo ubránit, přestože Calgary se dostalo díky brankám Brouwera a Gaudreaua na dostřel. Víc toho ale Flames už nestihli a pokračují tak v mizerném vstupu do sezony.
59:27
Carolina právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto. Hosté využívají přesilovku pět na tři, když Elias Lindholm předložil puk JEFFU SKINNEROVI, a ten střelou z první překonal přesouvajícího se Briana Elliotta.
Asistence: Elias Lindholm, Noah Hanifin.
59:04
Domácí naděje jsou definitivně u konce poté, co si hákem pomohl Troy Brouwer. Canes mají k dispozici 26 vteřin přesilovku pěti proti třem.
58:53
Elliott po zásahu odjíždí na střídačku a Flames to zkouší v pěti.
58:15
Flames se snaží o vyrovnání i ve čtyřech, Monahan se ale po přihrávce Frolíka nakonec ke střele nedostal.
57:49
Justin Faulk se nikam s rozehrávkou nežene, Carolině tohle bude stačit.
57:29
Tlak domácích je u konce. Alex Chiasson nešťastně zasáhl Faulka do obličeje holí a dvě a půl minuty před koncem odchází na trestnou lavici.
56:39
Dougie Hamilton dostal nabito a Läck nebyl vůbec v ideální postavení, nakonec však přece jen dokázal střelu domácího obránce z první vyrazit.
56:19
Ferland našel Stajana v zajímavé pozici, domácímu centrovi však střela nesedla.
55:42
Nebezpečná rána Monahana z mezikruží letí těsně nad.
55:24
Jordan Staal odpaluje puk do středního pásma, kde ho sbírá Jokipakka.
55:04
Je tu poslední komerční přestávka, po níž budou mít domácí hokejisté necelých pět minut na to, aby si vynutili alespoň prodloužení. Připomeňme, že Hurricanes v této sezoně už podobně dobře rozehrané zápasy dokázali ztratit.
54:27
Engelland hustý blok hráčů neprostřelil a Flames tak ztrácí kontrolu nad pukem.
53:40
Carolina poctivě brání domácí nájezdy a Calgary se k ničemu nedostává. Elliott naopak musel zasáhnout na druhé straně po střele Teuva Teräväinena.
53:05
Vyhození hostů směřovalo přímo na Elliotta a tak se zakázané uvolnění nepíská.
52:12
Matt Stajan přebruslil Lindholma a způsobil obraně Canes problémy, Läck však nakonec celou situaci ustál a přerušil hru.
51:33
Elliott teď působil velmi nejistě po Stalbergově slabé střele z ostrého úhlu. Nakonec však puk mezi svými betony udržel.
51:07
Dnes neviditelný Sam Bennett byl zastaven a Flames střídají. Carolina nyní trochu rezignovala na útok.
50:25
Eddie Läck přerušuje hru po Backlundově nahození.
50:09
Po nepřesné střele Staala vyletěl puk do hlediště. Komerční přestávka.
49:43
Giordanova nepřesná rozehrávka na Brouwera končí icingem.
49:20
Pěknou přímočarou akci nyní předvedli Flames, místo puku však nakonec v brance skončil Hamilton a hra je přerušena.
49:03
Saddledome konečně trochu ožil, hosté ale nyní dobře brání střední pásmo a nepouštějí borce v červeném do tlaku.
48:35
Puk mimo hru a následuje komerční přestávka.
48:03
Calgary právě vstřelilo branku!
Dnes opět neviditelný JOHNNY GAUDREAU se konečně připomíná domácím fanouškům poté, co nabral rychlost po levé straně a rychlou stahovačkou do středu překonal Läcka v brance hostů. Mladý Američan svou první trefou v sezoně dostává Calgary na dostřel.
Asistence: Dougie Hamilton a Jyrki Jokipakka.
47:30
Ani tato přesilovka gólem neskončí, Kulak se za pár vteřin vrátí do hry.
47:06
Flames nadvakrát vyhazují puk z obranné třetiny.
46:49
Faulkovu nabídku na teč nikdo nevyužil a puk tak má ve své moci Elliott.
45:50
Aho míjí domácí branku a puk se vrací až k Läckovi.
45:36
Role se opět prohodí. Canes mají přesilovku poté, co je vyloučen za hákování Brett Kulak.
45:10
Hosté se ubránili a nadále drží dvoubrankový náskok.
44:42
Gaudreau nebezpečně tečoval Giordanovu střelu.
44:01
Skvělá práce obrany hostů. Flames musí začít od Elliotta.
43:38
Canes už tradičně v oslabení vyhrávají vhazování a vyhazují.
43:32
Po nepřehledné situaci se dostal ke střele z otočky Giordano, Läck měl štěstí, že puk šel doprostřed branky.
42:59
Navíc se bude vylučovat. Lee Stempniak dohrál Chiassona a půjde si odpočinout za krosček.
42:59
Icing vrací hru před Eddieho Läcka.
42:31
Brodie na ledě, v držení puku ale Hurricanes.
42:17
Giordano vyhazuje a přesilovka hostů se chýlí ke konci.
41:57
Elliott Skinnerovu střelu moc dobře neviděl, nakonec si s ní ale poradil a přerušuje hru.
41:30
Backlund zblokoval Faulkovu střelu a od jeho výstroje se puk odrazil až do středního pásma.
41:06
Matt Stajan osvobozuje domácí čtveřici.
40:50
Faulkova rána letí mimo.
40:29
TJ Brodie udělal chybu na útočné modré a pronikajícího Skinnera pak musel zastavit pomocí faulu. Další přesilovka pro Carolinu.
40:21
Třetí třetina začíná zakázaným uvolněním Canes.
40:01
Hráči obou týmů už jsou na ledě, třetí třetina může začít.

Třetí třetina začne přibližně ve 4:56.
Skončila druhá třetina, která přinesla jednu trefu na obou stranách. Na pohledný gól Stalberga navázal Brouwer a vykřesal tak pro domácí naději do závěrečné třetiny, jinak nám ale oba celky nabídly nezáživný hokej plný nepřesností. Můžeme jen doufat, že ve třetí třetině nám toho hráči obou týmů předvedou více.
40:00
39:38
Obránci Engelland se Slavinem si nyní svými nepřesnými rozehrávkami vyměňují puk.
39:11
Puk zmizel ze hřiště, zpátky bude uveden do hry po Elliottově levici.
38:44
Ferland mohl ujíždět na Läcka, nepovedlo se mu ale zpracovat těžkou přihrávku.
38:07
Domácí se přece jen dokázali ještě před přestávkou prosadit. TROY BROUWER využil zmatků ve střední třetině a rozjel se do rozhozené obrany Canes. Nic nevymýšlel, tvrdě vystřelil a poprvé dnes propálil Eddieho Läcka.
Bez asistence.
37:38
Snadný zákrok si připisuje Elliott a přerušuje hru.
36:24
Gaudreau pěkně nabil Frolíkovi, jehož ránu Läck na poslední chvíli vyrazil.
35:49
Stajan ujížděl sám na Läcka, na zakončení měl ale málo času a jeho střelu mezi betony si švédský brankář pohlídal.
35:35
Ofsajd Calgary. Z trestu Dahlbecka zbývá sedm vteřin.
35:12
Domácím nevychází vůbec nic a s pukem hraje Victor Rask.
34:39
Hamilton odevzdává puk hostům a ti opět vyhazují.
34:03
Střela Gaudreaua z úhlu Läcka nepřekvapila.
33:48
Hosté vyhráli buly a v klidu vyhazují.
33:42
Ferland byl při pokusu o dorážku podražen a Dahlbeck už usedá za katr.
33:12
Puk v hledišti, vhazovat se bude v obranném pásmu Calgary.
32:32
Další akci první lajny Flames zastavuje těsný ofsajd.
32:19
Po akci Gaudreaua mohl z dorážky snížit právě Frolík, neposedný kotouč však nedokázal zpracovat.
32:00
Brodie vyhazuje a za pár vteřin se na led vrátí Frolík.
31:48
Další zákrok Elliotta proti Eliasi Lindholmovi.
31:04
Bryan Bickell byl po přiťuknutí od jednoho z domácích beků zcela sám před Elliottem.
30:32
Troy Brouwer vyhazuje puk k Läckovi.
30:06
Michael Frolík trefil hokejkou obličej Raska a nabízí hostům další početní výhodu.
29:53
Frolík dobře pracoval na brankovišti, obrana Canes však nakonec dokázala celou akci uhasit.
29:25
Čtvrtý gól hostů mohl přidat Faulk, jeho rána však skončila na tyči.
29:04
Oba týmy nyní mají problémy s rozehrávkou.
28:10
Nyní sledujeme poměrně nudný hokej bez náboje a šancí. Vzchopí se ještě Flames v tomto zápase?
27:17
Brian Elliott přerušuje hru po snadném zachycení nahozeného puku.
26:58
Snadný zákrok pro Läcka po střele Monahana z dálky.
26:51
Versteeg neměl rychlost a byl připraven o kotouč, který následně končí na domácí střídačce.
25:58
Saddledome je nyní naprosto tichý a sleduje bezmoc domácích hokejistů udělat něco s tímto zápasem.
24:55
Tak tohle už vypadá pro Canes hodně dobře! VIKTOR STALBERG dostal výbornou přihrávku za obranu od Dahlbecka a s nebohým Elliottem si poradil výborně pomocí bekhendového blafáku. Hosté tak vedou už o tři branky!
Asistence: Klas Dahlbeck, Jaccob Slavin.
23:32
Jokipakka zpět na ledě a okamžitě se zapojil do souboje u středového kruhu.
23:14
Hamilton vypíchl Raskovi puk a hosté musí opět začínat novou akci.
22:35
Giordano vyhazuje a dostává tak domácí z velmi složité situace.
22:04
Ahovu střelu vyráží Elliott, Stajan bez hokejky.
21:35
Od hokejky Matta Stajana se puk odrazil do ochranné sítě.
21:31
Třetí přesilovka Caroliny. Jyrki Jokipakka dostává menší trest za držení.
21:31
Dobrý zákrok musel předvést Elliott proti Jordanu Staalovi.
21:11
Tkachuk pronikal po pravém křídle, byl ale zastaven Slavinem.

Druhá třetina začne přibližně ve 4:01.
První třetina je za námi a výrazně spokojenější mohou být hokejisté Caroliny. Ti se díky trefám seveřanů Teräväinena a Raska ujali dvoubrankového vedení a domácí se musí zlepšit ve všech ohledech, chtějí-li se zápasem něco udělat.
20:00
19:58
Střela Backlunda končí v ochranné síti nad brankou a hosté jsou už v plném počtu.
19:37
Kris Versteeg musí začít opět z obranného pásma.
19:09
Gaudreaův bekhendový pokus Läck vyrazil a hosté vyhazují.
18:52
Dva skvělé bloky předvedli bránící útočníci Caroliny.
18:14
Akci domácích přerušil ofsajd.
17:55
Ta končí za brankou Läcka. Na trestnou lavici putuje Brett Pesce za držení Matta Stajana a nabízí domácím možnost vrátit se do zápasu.
17:36
Domácí kombinují při signalizované výhodě.
16:12
Vteřinu po návratu Boumy se hosté podruhé prosazují! VICTOR RASK využil dobré clony před Elliottem a přesnou ranou překonal domácího brankáře, čímž posílá Hurricanes do dvoubrankového vedení.
Asistence: Jeff Skinner, Noah Hanifin.
16:09
Raskovu střelu zblokoval Giordano, hosté ale pokračují v tlaku.
15:39
Domácí jdou do tří! Chiasson přesekl Raskovi hůl a Carolina má k dispozici 33 vteřin hry pěti pro třem.
14:59
Michael Frolík vyhazuje kotouč a domácí čtveřice střídá.
14:22
Engelland se Stajanem dokázali zaměstnat Läcka natolik, že švédský brankář musel přerušit hru.
14:12
Poměr sil na ledě se vyrovná. Lance Bouma dostává dvě minuty za hákování a za tři vteřiny tak začne přesilovka hostů.
13:36
Hamiltonova střela byla zblokována a hosté opět vyhazují puk.
12:59
Nepřesná přihrávka Monahana vyhání domácí do středního pásma.
12:40
Canes se osvobozují poté, co Läck vyrazil Giordanův pokus.
12:15
Kris Dahlbeck mimo hru zbytečně trefil Tkachuka a Flames mají šanci na přesilovkový reparát.
12:15
Carolina v plném počtu, po dobrém zákroku Läcka hosté vyhazují na icing.
12:02
Canes vyhazují a bezzubá přesilovka domácích je u konce.
11:11
Flames konečně kombinují v útočné třetině, k ničemu nebezpečnému to však zatím nevede.
10:20
Ani Gaudreaův pokus o zavezení puku nebyl úspěšný a hrát musí opět Elliott.
09:53
Backlund nyní přinutil Läcka k zákroku, Flames už ale opět o puk přišli.
09:35
Domácím se nedaří usadit v útočné třetině a nyní je mohl potrestat Faulk, Elliott pozorný.
09:04
A do třetice vyhozený puk, tentokrát dobrou práci odvedl McClement.
08:47
Stalberg opět hosty osvobozuje.
08:26
Po zásahu Läcka hosté vyhazují.
08:04
Giordano byl zasažen hokejkou do obličeje a Lee Stempniak dostává čtyřminutový trest.
07:55
Hosté nyní rozebrali domácí obranu a jdou do vedení! Aho zavezl puk a předal ho Hanifinovi, jenž našel před Elliottem neobsazeného TEUVA TERÄVÄINENA a finský mladík už si z bezprostřední blízkosti poradil výborně.
Asistence: Noah Hanifin, Sebastian Aho.
07:20
Nyní pro změnu sledujeme dobré napadání domácích, kteří se tak zmocňují puku.
06:27
Bouma se snažil tečovat ránu Chiassona a nechybělo mnoho k prvnímu gólu.
05:49
Kulakova rána prolétla jen těsně vedle.
05:26
Aktivní forčeking hostů dělá Flames problémy v rozehrávce.
04:39
Slavin zahrál čistě tělem proti kličkujícímu Gaudreauovi.
04:23
Z úhlu to zkoušel Troy Brouwer, brankář Canes byl ale pozorný.
03:48
Další pokus Versteega vyráží Läck.
02:45
Pesceho ránu od modré kryje Elliott a přerušuje hru.
02:10
Puk mezi střídačkami, vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:59
Lindholm obral o puk Gaudreaua a nahazuje puk do útočné třetiny.
01:27
Rask v dobré pozici mezi kruhy minul domácí branku.
01:17
A další icing vrací hru opět před Elliotta.
00:56
Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.
00:20
Úvodní střelu Versteega kryje Eddie Läck.
00:01
Naposledy Carolina v Calgary vyhrála v roce 2002, dokáže dnes prolomit tuto černou sérii?
Z úst George Canyona nyní zní státní hymny USA a Kanady.
Zajímavou příchuť bude mít dnešní zápas pro obránce hostů Jakuba Nakládala. Pokud se český bek dostane do sestavy, zahraje si proti svým loňským spoluhráčům – právě v Calgary Nakládal nakoukl do NHL.

Na druhé straně by se měl představit Kris Versteeg, jenž ještě v loni v dresu Caroliny vstřelil vítěznou branku právě v zápase s Calgary Flames.

Carolina Hurricanes

Hokejisté Caroliny jsou jedním ze čtyř týmů NHL, jenž zatím čekají na první vítězství. Los nebyl k Hurricanes vůbec přívětivý a Canes tak začínají sezonu šestizápasovou sérií venkovních zápasů. Hned první dva měla Carolina výborně rozehrané, nakonec však vždy brala pouze bod. Nakonec i předevčírem v Edmontonu z toho byla prohra o jediný gól, tentokrát však v hrací době a tak mají Canes na kontě zatím dva body. Nejproduktivnějším Hurikánem je s pěti body letní posila Lee Stempniak, tradičně dobré výkony pak podává také obránce Justin Faulk.
Calgary Flames

Rozpačitý vstup do sezony mají za sebou hokejisté Calgary. Ti na úvod dvakrát podlehli úhlavnímu rivalovi z Edmontonu, aby poté přivezli alespoň bod za nájezdovou porážku ve Vancouveru. Naplno tak bodovali Flames až předevčírem, kdy doma přetlačili Buffalo v prodloužení. Pokud Plameny chtějí dosáhnout svého cíle postupu do play-off, potřebují se výrazně zlepšit a právě výhra z dnešního domácího zápasu s Carolinou by měla být takřka povinností. Domácí potřebují zlepšené výkony od elitního dua Monahan-Gaudreau, které zatím tápe. Ve zmiňovaném prodloužení s týmem Sabres však právě tato dvojice rozhodla, bude to tedy zlomový moment pro jejich výkony?
Dobrý den, vítám Vás u sledování on-line přenosu ze zápasu zámořské NHL mezi týmy Calgary Flames a Carolina Hurricanes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.