Tři hvězdy utkání:
1. Sean Monahan (CGY) 1+3
2. Sven Andrighetto (COL) 2+0
3. Brian Elliott (CGY)24 zák., 2 góly, 92,3%
Domácí hokejisté díky výborně zvládnuté taktice vyhrávají tento zápas poměrem 4:2 a získávají další body do tabulky. Flames se mohli spolehnout na svého brankáře, který své spoluhráče v důležitých momentech dokázal podržet a nepřipustil výraznější komplikace v cestě za body.
Československá stopa v utkání:
Michael Frolík (CGY) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:52
59:56
Calgary právě vstřelilo branku!
A je to jasné, domácí tento zápas vyhrají, do prázdní branky se trefuje JOHNNY GAUDREAU. Asistence: Micheal Ferland a Sean Monahan.
59:40
Hosté hrají znovu v šesti.
59:24
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Sven Andrighetto – 2 min., hákování).
59:00
Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry, hosté znovu bez brankáře, snaží se vyrovnat za každou cenu.
58:06
Colorado právě vstřelilo branku!
Hosté se prosazují necelé dvě minuty před koncem třetí části a zadělávají na drama. Ránou od modré čáry prostřelil vše, co ho dělilo od branky. Autorem gólu je SVEN ANDRIGHETTO. Asistence: Mikko Rantanen, Erik Johnson.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:40
Tyson Barrie to zkoušel bekhendovou stranou hole, ale neuspěl. Hosté hrají v šesti.
57:00
Colorado se snaží s výsledkem něco udělat, ale chybí mu více klidu v koncovce, naopak domácí odehráli celý zápas výborně takticky.
56:33
Micheal Ferland se hnal do vyložené střelecké pozice, ale jeho snaha byla naprosto zbytečná, hra přerušena pro postavení mimo hru.
55:45
Brian Elliott kryje další pokus hostujícího hráče. Tyson Barrie to byl, kdo vypálil nebezpečně, ale domácí brankář byl pozorný.
55:00
Dostali jsme se do finální fáze třetí třetiny, domácí celek podporovaný fanoušky hraje zodpovědně, vede o dva góly a míří za výhrou, naopak hosté se nemohou stabilněji probojoval do pásma.
54:00
Šest minut dělí domácí hokejisty od zisku dalších bodů do tabulky. Naopak Avalanche mají poslední minuty na to, aby se pokusili zápas zdramatizovat.
53:15
Flames hrají velmi dobře takticky, vedou o dva góly a drží hru daleko od vlastní branky, naopak hostům se v tomto zápase příliš nedaří.
52:43
Mark Giordano má puk za svou brankou a čeká na vhodný moment pro vedení útočné akce.
52:20
Sledujeme klidný závěr třetí třetiny, ani jeden celek se už nikam nežene.
51:25
Rene Bourque se pokoušel dostat do brejku, ale nepodařilo se mu překonat domácího obránce.
50:14
Hosté jsou ve třetí třetině střelecky aktivnější, v tomto ohledu vedou 9:5.
49:53
Před domácí brankou se strhla potyčka, kterou rychle řeší sudí, kteří přijeli a celou situaci uklidňují.
48:36
Kris Versteeg se dostal do dobré střelecké pozice, jeho úmysl ale vystihl brankář Colorada, který jeho pokus dokázal zastavit.
48:03
Matt Duchene se probojoval do útočného pásma, ale jeho zakončení postrádalo přesnost. Domácí brankář Brian Elliott zasahovat nemusel.
46:38
Takticky hrají domácí velmi dobře, drží hru daleko od své branky a čas hraje v jejich prospěch. Naopak hosté, kteří by potřebovali hrát aktivně, se nemohou do útočného pásma dostat.
45:30
Michael Frolík se dostal do brejkové situace, i tentokrát Calvin Pickard uspěl proti najíždějícímu soupeři. Nejprve ke konci druhé třetiny zastavil Monahana a nyní i českého hráče.
44:58
I domácí využívají přesilovou hru a berou si zpět dvoubrankové vedení. Po krásné přihrávce se Monahana se střelou do horní části branky prosazuje TROY BROUWER. Asistence: Sean Monahan a Kris Versteeg.
44:35
Dougie Hamilton se dostal k zakončení od modré čáry, jeho pokus však nebyl přesný. Domácí hráč minul branku asi o metr a půl.
43:56
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Calvin Pickard – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
43:06
Domácí brankář čisté konto neudrží. V přesilové hře Erik Johnson vystřelil od modré čáry, a pak se z dorážky prosadil střelou do odkryté branky SVEN ANDRIGHETTO. Asistence: Erik Johnson a Nathan MacKinnon.
42:46
Flames brání velmi dobře, sledujeme nepovedenou přesilovku Colorada.
42:22
Dougie Hamilton vyhazuje kotouč přes všechny čáry, hosté tak musí o útočné pásmo znovu tvrdě bojovat.
42:02
Francois Beauchemin se dostal do vyložené střelecké pozice, ale domácí brankář Brian Elliott výborně zasáhl.
41:16
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Michael Stone – 2 min., podražení).
40:01
Zápas, ve kterém vedou domácí o dva góly, pokračuje třetí třetinou.
40:01
Ve druhé třetině domácí navýšili své vedení, a tak po čtyřiceti minutách vedou 2:0.
40:00
39:21
Hosté se dostali do problémů, ale domácí toho nedokázali využít.
39:00
Poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:16
Střelecké šance k vidění nejsou, v poklidném tempu se druhá třetina dohrává.
38:01
Brian Elliott se zapojuje do rozehrávky, a tak pomáhá obráncům.
37:40
Obranné řady domácího celku zastavily další akci soupeře, tentokrát se před branku neprobojoval Mark Barberio.
37:04
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině, domácí celek stále drží dvoubrankové vedení. Hosté zatím marně hledají cestu, kterou by mohli překonat obranu Flames.
36:35
Alex Chiasson to vzal na sebe, jeho rána byla zablokovaná.
35:10
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, ani jeden celek se nikam nežene. Optickou převahu mají sice domácí, ale nemohou se probojovat do nějaké vyložené střelecké příležitosti.
34:16
Jeden z domácích hráčů se dostal po výborné přihrávce do brejku, ale nedokázal přesněji zakončit. Brankář Calvin Pickard výborně podržel své spoluhráče.
33:45
Mark Barberio zavezl kotouč do útočného pásma, jeho rána byla zablokovaná, následně zakončoval Matt Duchene, ale ani on neuspěl.
33:02
Sam Bennett se znovu dostal do zajímavé střelecké pozice, tentokrát měl kotouč na dlouhou hokejku, i tak ale zakončil a tak tak je výrazně neohrozil branku soupeře. Domácí hrají takticky velmi dobře.
32:25
Zakázané uvolnění znamená, že se bude vhazovat před brankou Flames.
31:48
Sam Bennett se probojoval do zakončení, jeho pokus kryje brankář Avalanche. Komerční přestávka.
30:58
Sledujeme nepříliš povedenou pasáž hry, ani jeden tým se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma. Brankáři mnoho práce nemají.
29:51
Calvin Pickard kryje střelu ze střední vzdálenosti, vhazovat se bude před brankou Colorada.
29:37
Hraje se spíše ve středním pásmu, právě zde probíhají souboje o kotouč. Ani jeden celek nechce chybovat.
28:40
Ve druhé třetině je zápas střelecky zatím vyrovnaný, oba týmy vyslaly na branku soupeře tři střely.
28:26
Matt Bartkowski se probojoval do dobré střelecké pozice. Mohl zakončovat. Místo střely ještě hledal přihrávkou spoluhráče, pas postrádal přesnost.
27:57
Velmi málo zajímavých momentů nabízí tento duel, ani jeden celek se nikam nežene, domácí kontrolují hru, hrají daleko od své branky,
25:50
Sean Monahan se probojoval do útočného pásma, ale jeho zakončení nemělo potřebnou přesnost ani důraz. Brankář Lavin si poradil.
25:20
Hostující celek se snaží hrát aktivně, ale nemůže se stabilněji probojovat do útočného pásma. Domácí obranné řády hrají dobře.
24:33
Domácí hokejisté navyšují své vedení. K velké radosti domácích fanoušků se z dorážky prosadil MICHEAL FERLAND. Výbornou práci odvedli hráči, kteří akci začali, tedy Gaudreau a Monahan. Asistence: Johnny Gaudreau a Sean Monahan.
24:17
Mnoho šancí ve druhé třetině k vidění není, obrany obou týmů hrají zodpovědně a nedávají soupeři mnoho prostoru.
23:52
22:24
Sledujeme klidnější pasáž hry ve druhé třetině.
22:00
Domácí hrají ve čtyřech.
21:52
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mikael Backlund – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
21:32
Matt Stajan to udělal výborně, při vlastním oslabení se dostal do střelecké pozice, a tak zakončil. Jeho pokus vyrazil hostující brankář.
20:48
Avalanche hrají pohledný rychlý hokej, před domácí brankou se však stabilněji nedokáží usadit.
20:16
Sledujeme přesilovou hru hostujícího celku, který se poměrně snadno může dostat do útočného pásma. Což se mu povedlo,
20:01
Domácí hokejisté mohou být po první třetině spokojenější. V jejím úvodu se dostali do jednobrankového vedení, které stále platí. Flames mají více ze hry.
20:00
20:00
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matt Stajan – 2 min., podražení).
19:08
Michael Stone se jen o malý kousek nedostal k volnému kotouči, který byl před brankou soupeře.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:41
Francois Beauchemin vypálil od modré čáry, domácí brankář Brian Elliott si s jeho pokusem tak tak dokázal poradit.
16:53
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.
16:36
Nyní se hraje spíše ve středním pásmu, ani jeden tým nechce chybovat. Mnoho šancí k vidění není.
15:30
Domácí mají hru pevně pod kontrolou, za hlasité podpory z hlediště se dostávají do útočného pásma, snaží se něco vymyslet.
14:48
Sledujeme finální fázi hry v první třetině, do vyložené střelecké pozice se dostal Dougie Hamilton, ale rána se mu nepovedla podle představ. Brankář Colorada zasahovat nemusel.
13:22
Michail Grigorenko se probojoval do zajímavé střelecké pozice, jeho pokus byl domácím obráncem zablokovaný, brankář tak zasahovat nemusel.
11:37
Gabriel Landeskog hledal dlouhým pasem najetého spoluhráče, před dotírajícím hráčem raději puk přikryl domácí brankář.
10:33
Dougie Hamilton jako obránce vypálil od modré čáry, s jeho pokusem si brankář Avalanche poradit dokázal. Následovat bude komerční přestávka.
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetiny, sledujeme dál rychlý hokej, více ze hry mají hokejisté Flames.
09:25
Joe Colborne našel J. T. Comphera, který se snadno dostal do útočného pásma. Deryk Engelland výborně zbrzdil akci soupeře, a tak domácí hráči zaujali správné postavení.
08:56
Tyson Barrie si jako obránce sjel hodně hluboko do útočného pásma, jeho zakončení vůbec nebylo špatné. Puk se ale k brankáři nedostal, neboť byl ztečovaný mimo.
08:30
Domácí hokejisté pokračují v aktivní hře, Colorado se musí bránit tlaku soupeře.
08:08
Micheal Ferland se zkoušel probojovat do útočného pásma, ale před dva obránce se nedokázal výrazněji prosadit.
07:00
Anton Lindholm vystřelil od modré čáry, jeho pokus kryje domácí brankář. Komerční přestávka.
06:10
Mnoho šancí tento zápas zatím nenabízí. Domácí mají více ze hry, další jejich akci vedl zkušený bek Matt Bartkowski.
05:18
Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu. Hosté vyhráli buly, ale do útočného pásma se na první pokus neprobojovali.
04:32
Flames vstoupili do zápasu výborně, rychle dostali k dispozici přesilovku, kterou proměnili.
04:09
Lance Bouma dostal výbornou přihrávku od spoluhráče, jeho zakončení bez přípravy končí ve středu branky, kde byl připravený brankář Colorada.
04:00
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.
03:10
Michail Grigorenko vybojoval puk u mantinelu v útočném pásmu, poslal jej na modrou, kde byl Erik Johnson. Ten se pokusil o reparát. Ránu však vyrazil brankář Brian Elliott mimo.
02:17
Kris Versteeg nahodil kotouč do útočného pásma a málem si puk také dobruslil a ještě jednou zakončoval. Situaci zachránil z pohledu hostů brankář.
01:30
TJ Brodie poslal kotouč na spoluhráče, tím byl SEAN MONAHAN. Ten velmi rychle zpracoval kotouč a vystřelil. Kotouč se odrazil od Erika Johnsona do branky. Domácí se dostávají v přesilové hře do vedení díky vlastnímu gólu Johnsona. Asistence: TJ Brodie.
01:06
Matt Stajan našel TJ Brodieho, který to zkoušel od modré čáry. Jeho pokus byl však zablokovaný obráncem.
00:30
Hned v první minutě první třetiny vidíme přesilovou hru domácích. Flames se však nemohou stabilně dostat do útočného pásma.
00:23
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Joe Colborne – 2 min., podražení).
00:01

Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, Stone, Bartkowski, Engelland – J. Gaudreau, Monahan, Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, Stajan, Brouwer – Bouma, S. Bennett, Chiasson.

Colorado Avalanche: Pickard (J. Smith) – E. Johnson, Barberio, Ťutin, Barrie, A. Lindholm, Beauchemin – Landeskog, Duchene, Nieto – Andrighetto, MacKinnon, Rantanen – R. Bourque, Söderberg, Comeau – Grigorenko, Compher, Colborne..
V posledních dvou zápasech dokázalo vždy Calgary vyhrát a to rozdílem tří branek. Bude se radovat i dnes?
Calgary Flames z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Poradilo si s Dallasem Stars 3:1 a Los Angeles Kings 5:2. V prodloužení pak se St. Louis Blues 3:2. Tým nestačil na Washington Capitals 2:4 a Nashville Predators 1:3.
Colorado Avalanche z posledních pěti zápasů prohrálo všechny. Nestačilo na Detroit Red Wings 1:5, Chicago Blackhawks 3:6, St. Louis Blues 2:4, Edmonton Oilers 4:7 a 1:4.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a Colorado Avalanche.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.