Nezbývá mi než se s vámi rozloučit a poděkovat za pozornost. Viděli jsme opravdu zajímavé utkání, ve kterém ale vždy byli trošku napřed, pokud pomineme úvod druhé třetiny, hosté. Ti také, nejspíš zaslouženě, vyhráli 6:4. Loučí se Jaroslav Svoboda a budu se zase těšit na další přenosy.
3. Alex Pietrangelo (STL) 0+2
Je po všem. Divoký zápas plný zajímavých momentů nakonec ovládli hosté, kteří uhájili vítězství i přes finiš Flames v závěru. Hrdinou utkání se stal útočník Blues David Perron, který vstřelil třetí hattrick v NHL v kariéře.
59:21
St. Louis právě vstřelilo branku!
Je nejspíš hotovo. ALEXANDER STEEN dostal přihrávku do jízdy od Davida Perrona, hrdiny dnešního utkání, a trefou příklepem do prázdné branky zvyšuje na 6:4. Asistence: David Perron a Jaden Schwartz.
59:08
Domácí drží útočné pásmo.
59:02
Bennett si sice vydupal nástup na vhazování místo Brouwera, ale prohrál. Pak hosté vyhodili, ale trefili jen někoho na střídačce a vhazovat se bude znovu v pásmu u Allena. Čas se navíc vrátí o dvě vteřiny zpět na 59:00.
58:40
A už nahození do útočného pásma a Johnson opouští klec.
58:24
A teď hosté drží puk u branky Calgary, což jim naprosto vyhovuje.
58:07
Fabbri si vypracoval rychlost a otravuje rozehrávku Flames.
57:32
A velká šance Marka Giordana, který se dostal z levého křídla do zakončení, ale Allen skvěle kryje!
57:30
57:20
Allen si připisuje také důležitý zákrok!
56:41
Jaden Schwartz mohl rozhodnout, jel sám na Johnsona, ten ale jeho pokus mířící někde mezi betony vychytal!
56:27
První minutu zvládli hosté dobře.
55:30
Brouwerovu bombu vyrazil Allen za sebe a za pukem se vydal Bennett, toho však podrazil JAY BOUWMEESTER a domácí mají šanci na srovnání – budou hrát přesilovku!
55:06
Calgary právě vstřelilo branku!
A máme tu drama! Domácí snižují na rozdíl jediné branky, když se trefil KRIS VERSTEEG druhou brankou v utkání! Jeho bombu Allen skrze klubko hráčů před sebou neviděl a pak už jen lovil puk ze své sítě! Asistence: Dennis Wideman a Sam Bennett.
55:01
Calgary vyhrálo v obranném pásmu buly a ihned si to po pravém křídle namířil vpřed Freddie Hamilton, jeho ránu si Allen pohlídal.
54:52
Ale je to Johnson, kdo musí vytasit své umění! Shattenkirk nebezpečně pálil z druhé vlny, před brankou ještě dorážet Berglund, ale domácí to ustáli. Následuje komerční přestávka.
54:10
Engellandovi utekl puk za modrou, Flames musí vyklidit útočné pásmo a zase začít znovu.
54:07
Frolík ale znovu zavezl kotouč.
53:56
Až teď to hostům vyšlo.
53:28
Hostům by nyní stačilo dostat se ven z pásma, ale kupodivu rázem má s tímto úkolem St. Louis problémy.
53:18
52:49
Tlak hráčů v červeném samozřejmě roste, další Allenův zákrok.
52:29
Už už se kutálel kotouč za Allenova záda poté, co Gaudreau propálil brankář Blues tečovanou ránou, ale gólman hostů na poslední chvíli ještě švihl lapačkou a kotouč chytil na brankové čáře ve chvíli, kdy již hala propukala v jásot!
52:15
Následné buly ale vyhráli hosté a vyhazují.
52:08
To se nakonec daří, protože Allen přidržel nahozený kotouč. Oba týmy střídají.
51:58
Domácí nahazují, napadá Backlund a Flames se snaží vybojovat pásmo.
51:36
Ofsajd hostů, následuje komerční přestávka.
51:18
Bouřlivé povzbuzování publika s pokřikem "Go, Flames, Go!" teď žene hráče v červeném dopředu, ale Blues jsou opravdu koncentrovaní.
50:42
Jenže domácím jedna branka nestačí, potřebovali by dát ještě dvě. Znovu to jsou však hosté, kdo skrze Shattenkirka zakládají útok.
49:31
Tak přece jen dávají domácí hráči gól! Michael Frolík zavezl puk do útočného pásma a pak si všiml rychle najíždějícího MARKA GIORDANA, který tvrdou bombou bez přípravy propálil Jakea Allena! Asistence: Michael Frolík, Dennis Wideman.
49:23
Naopak Pietrangelo se natlačil do zakončení, ale neuspěl.
49:00
A další útok domácích, se kterým si Bluesmeni v pohodě poradili.
48:37
Hráči v červeném by rádi něco s výsledkem udělali, ale marná je zatím jejich snaha o kloudnou akci.
47:57
Dva zákroky Jakea Allena, hlavně proti ráně Troye Brouwera dokázal brankář Blues podržet svůj tým!
47:32
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Jyrki Jokipakka – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Nail Jakupov – 2 min., hrubost).
47:32
47:32
Během přechodu domácích do útočného pásma je hra přerušena. V brankovišti Johnsona se totiž do sebe pustili Jokipakka a Jakupov. Oba si půjdou odpočinout na trestnou lavici.
46:50
Obrovská chyba ve středním pásmu v podání domácích a hosté ji nekompromisně trestají! DAVID PERRON dostal kotouč za obránce a sám tváří v tvář proti Johnsonovi předvedl výtečný blafák a završuje svůj hattrick! Asistence: Vladimír Tarasenko.
46:18
Hned po buly pálil Brodie, ale minul branku Jakea Allena.
46:13
Zakázané uvolnění v podání St. Louis Blues.
45:55
Za svou brankou se až moc dlouho ošíval s rozehrávkou Allen a nakonec se přímo zapojil i do souboje o puk se dvěma hráči Flames.
45:37
Hosté znovu odvezli kotouč ze svého obranného pásma.
45:07
Upshall se tlačil kolem mantinelu, neprošel. Poslední okamžiky opět ve znamení přetlačované, než abychom viděli gólové příležitosti.
43:58
Perron pálil, ale trefil jen Marka Giordana.
43:49
43:47
Obrovská chyba hostů a Calgary šlo do přečíslení tři na jednoho, a to ve vlastním oslabení! Situaci ale Flames nesehráli ideálně, i tak se dostal ke střele Mark Giordano, ovšem přestřelil!
43:03
Widemanovi prošel hraniční zákrok za brankou Johnsona, ale Blues zůstávají u puku.
42:43
Johnson nyní zasahuje. A raději přerušuje hru, protože Frolík nemá hokejku.
42:38
Steen minul bombou od modré branku.
42:20
Hosté hned od úvodu přesilovky v útočném pásmu, ale chybí střelba.
41:49
Situace se domácím komplikuje. Dvě minuty za hru vysokou holí dostává DOUGIE HAMILTON a vzhledem k tomu, že Blues dnes již dvě přesilovky využili, tak teď čekají na Flames perné chvilky.
41:43
Jakupov se dostal k zakončení, ale Johnson si s jeho pokusem poradil.
41:20
Teď se tlačí Parayko s pukem na holi na druhou stranu.
40:58
Domácí si vypracovali první náznak šance, Frolík se dokonce dostal ke střele, ale minul branku.
40:01
Domácí mají dvacet minut na to, aby se zápasem něco udělali, ale jak jsme viděli již ve druhé třetině, ono někdy stačí i pár vteřin a vše v utkání může být prostě jinak.

Vhazování: 23:19 (55%:45%)
Máme za sebou pětigólovou třetinu, do které vtrhli domácí bleskovým obratem v podobě branek Versteega a Ferlanda, jenže pak už dávali branky jen hosté. Ti v tuto chvíli vedou 4:2.
40:00
39:24
Obrovský nápřah Parayka až ke stropu a trochu sebevražedná oběť od Versteega, který se střemhlav vrhl do rány! Odvážný defenzivní zákrok pomohl, Versteeg srazil puk mimo ledovou plochu a kupodivu vstává a tváří se, že ho ani nic nebolí.
39:10
A domácí jsou znovu pod tlakem.
38:16
Monahan se zbytečně pustil mezi tři hráče soupeře a přišel v útočném pásmu o puk, čehož hosté náležitě využili. Rychlá obrátka přinesla prostor na pravém křídle pro Jakupova, který se i šikovně uvolnil, poté naservíroval puk na PATRIKA BERGLUNDA a Blues zvyšují před koncem 2. třetiny na 4:2! Asistence: Nail Jakupov a Scottie Upshall.
37:44
37:35
U branky Allena se přetlačoval Brouwer s Upshallem, ten na hranici pravidel nakonec nepustil útočníka Flames ke střele.
36:59
Teď hosté v útočném pásmu, kombinují, ale ke střele se nedostali.
36:34
Tak se nám trošku přitvrzuje, další velmi ostré osobní souboje.
36:13
Sam Bennett se snažil ve středním pásmu několikrát dohrát Davida Perrona a vyprovokovat ho k bitce, ten ale jeho pobídky neakceptoval.
35:31
Frolík naservíroval od pravého mantinelu výborný puk pro Monahana a Allen vytahuje ze svého repertoáru výtečný a hlavně velmi důležitý zákrok!
35:12
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění, hra se vrací před Chada Johnsona.
34:55
Jakupov byl na modré čáře rychlejší než puk, ofsajd.
34:46
Berglund vykázán z buly.
34:44
Pokus o přihrávku vpřed v podání Jokipakky je zblokován mimo hrací plochu a následovat bude další komerční přestávka.
34:24
Reaves vybojoval puk a předává na Upshalla.
34:08
34:00
Další vyhození od domácích hráčů.
33:45
Po další vyhození Flames je znovu hra zpět v útočném pásmu hostů.
32:48
Pokračuje přesilovka hostů, ta druhá dvouminutovka. A Blues právě přicházejí o útočné pásmo.
32:08
PAUL STASTNY je tím střelcem, kdo z pravého křídla příklepem propálil Johnsona a po jehož ráně se tedy puk odrazil zpět do hry od kamery umístěné nahoře "pod víkem" branky. Asistence: Alexander Steen a Kevin Shattenkirk.
32:23
On to totiž byl gól! Puk se totiž odrazil od kamery v brance! A nás čeká posun v čase zpět!
32:23
Hra je přerušena ve chvíli, kdy mají hosté puk za brankou. Zazněla siréna a rozhodčí jeden k trestné lavici.
32:13
Teď už hosté zvedali ruce nad hlavu, ale podle všeho skončila rána na břevnu!
31:52
Tarasenko míjí.
31:33
Další rána Stastnyho, Johnson kryje.
31:16
Hosté stále v útočném pásmu, ale střelby je pomálu.
30:52
Hosté v útočném pásmu, vše vrcholí Tarasenkovou střelou, ale Johnson kryje.
30:08
A teď se zase budou bránit domácí. Dvě minuty za hákování dostává kapitán Flames MARK GIORDANO, který si pomohl při rychlém útoku soupeře drobným faulem, protihráče si přidržel. A ještě k tomu všemu nakonec dostává domácí obránce další dvojku za nesportovní chování. Takže čtyřminutová přesilovka pro hosty.
30:02
29:50
Giordanova bomba míří vedle.
29:39
A jeho nahození působí velké problémy před brankovištěm, nakonec ale puk míjí branku a Allen si ještě připisuje zákrok vyrážečkou proti pokusu Widemana!
29:29
Monahan na modré u puku.
29:00
Widemanovi utíká puk do středního pásma.
28:48
Allen zasahuje proti ráně od modré, kterou vyslal Wideman.
28:34
Domácí se vrací do útočného pásma poté, co Blues vyhodili.
28:02
PAUL STASTNY se dral za kotoučem až moc razantně, tělem dohrál Widemana, který v té době nebyl u puku, a to ještě tak, že ho poslal na brankáře Johnsona. Jsou z toho dvě minuty za nedovolené bránění.
27:38
Domácí tým se vydal do útoku, ale k ohrožení brankáře nedošlo.
27:16
Hra je přerušena, následuje komerční přestávka.
26:52
A do třetice Johnson, tentokrát si pohlídal střelu Coltona Parayka.
26:45
A znovu hosté, tentokrát to byl Upshall, kdo se natlačit do střelecké pozice, ale Johnson opět zasahuje.
26:38
Další šance hostů, Johnson musí zasahovat proti střele Reavese.
26:22
S góly se nám roztrhl pytel a máme tu zase vyrovnáno! DAVID PERRON dobruslil pro kotouč, který Johnson jen vyrazil před sebe, a útočník St. Louis pak dokázal přehodit beton ležícího brankáře a vyrovnat! Asistence: Alex Pietrangelo a Jay Bouwmeester.
26:02
Monahan pálil z otočky, Allen chytá.
25:53
Na druhé straně také musí Allen použít vyrážečku, pálil Versteeg.
25:40
Ještě jeden závar před Johnsonem, ale ten vyrážečkou zasahuje proti ráně Jaškina.
25:35
S ránou Dmitrije Jaškina si Johnson bez větších problémů poradil.
24:55
Frolík střílel, jeho pokus zablokoval Gunnarsson.
24:52
A již to jsou zase domácí, kdo je v útočném pásmu.
24:18
A Paul Stastny si vypracoval střeleckou pozici, ale míjí branku Johnsona.
23:40
Hosté se snaží z toho šoku oklepat ofenzivně, několik vteřin teď operují v útočném pásmu.
22:56
A domácí během půl minuty otáčejí vývoj utkání! Tentokrát jde gól trochu na vrub Jakea Allena, který pustil za záda bekhendovou střelu MICHEALA FERLANDA! Tomu hned za modrou přiklepl puk Stajan a Ferlandův pokus překvapivě skončil v brance! Asistence: Matt Stajan a Jyrki Jokipakka.
22:21
A je vyrovnáno! Bouwmeester v útočném pásmu neustál hit a přišel o puk, načež domácí rozjeli bleskovou akci, kterou šperkoval křižnou přihrávkou Brouwer a KRIS VERSTEEG vyrovnává přesnou trefou bez přípravy na 1:1! Asistence: Troy Brouwer a Sam Bennett.
22:07
Jaškin poslal zadovkou do útoku Jakupova, který sprintuje za kotoučem.
21:26
Další závar před Allenem, ale znovu nemusel brankář Blues zasahovat.
20:57
Pod tlak se dostal i Allen, ale zatím neměl nějakou složitější práci.
20:32
Tarasenko střílel z prostoru pravého křídla, ale minul branku.
20:10
Začala druhá třetina, a to tlakem hostů, kteří se v úvodních vteřinách hned tlačí do koncovky.

Vhazování: 13:10 (57%:43%)
Máme za sebou první třetinu utkání, ve kterém jsou o něco lepší hosté, kteří i zaslouženě vedou 1:0. V sedmé minutě se trefil David Perron, který zakončoval přesilovkovou kombinaci Blues.
20:00
19:42
Stastny se dostal ke kotouči u pravé tyče Johnsonovy branky, snažil se rychle otočit a překvapit domácího brankáře ránou těsně kolem tyče, neuspěl.
19:32
A ještě jedno zakázané uvolnění v podání Calgary.
19:12
A zase šance na ddruhé straně, kterou domácí končí odpálením na zakázané uvolnění.
18:35
Další střela od modré a před Allenem ještě projížděl Frolík, brankář Blues si s touto ránou poradil. A Frolík pak u mantinelu chytl tvrdý hit od Tarasenka.
18:21
Nakonec to vzal na sebe Kris Versteeg, který projel až do útočného pásma z toho obraného, za modrou zasekl, sjel si více do prostoru mezi kruhy a vypálil. Allen pozorný.
17:52
A opět mají Flames velké problémy dostat se z pásma, byť měli situaci relativně pod kontrolou. Presink hostů činí velké problémy hráčům v červeném.
17:34
A už se do akce tlačil Kyle Brodziiak, který se po chybě domácích v rozehrávce dostal do zakončení v prostoru mezi kruhy, hlavně díky skvělé práci Upshalla, Johnson si připisuje další zákrok.
17:15
Ale těžší práci měl Johnson na druhé straně, který musel řešit dvojí situaci před svou brankou, ale Bouwmeesterovu bombu od modré v závěru kryl a hra je přerušena.
16:51
Allen zasahoval při střele Ferlanda, který vypálil hned za modrou čárou.
16:29
16:14
Dougie Hamilton rozehrává akci domácích zpoza své branky.
15:40
A znovu ten úsek nahoru a dolů bez koncovky jednoho či druhého týmu.
14:59
Paul Stastny se dostal k zakončení a zazvonil na tyč Johnsonovy branky!
14:41
Během komerční přestávky si zdejší režie také připomněla hattrick Michaela Frolíka z posledního vzájemného utkání obou týmů. Dnes na zásah do černého český útočník zatím čeká.
14:41
Johnson chytá puk a hra je přerušena. Následuje další komerční přestávka.
14:26
Teď si ale domácí dovolili i luxus chybovat v okolí své branky, jen o kousek se k puku na hranici brankoviště nedostal Brodziak, mohlo být s Flames zle.
13:35
Nevidíme teď zrovna divácky atraktivní úsek hry, hraje se sice nahoru a dolů, ale spíš vinou nepřesností v kombinaci, kdy kluby ztrácí puky, než aby tak bylo po zakončení.
13:09
Už to je ale Parayko, kdo je v útočném pásmu s pukem na holi, takže Blues v akci.
12:45
Čtvrtý útok Flames nakonec ještě zahrozil, když Stajanovo nahození chytil Allen ze vzduchu, v rozehrávce mu zabránili ostatní domácí útočníci ze 4. formace.
12:26
Teď se nejspíš provinili hosté ofsajdovým postavením, ale pokračuje se.
12:08
Už se znovu hraje, Stajan prohrál buly a u puku tak jsou hosté.
12:06
Přechod domácích do útočného pásma končí postavením mimo hru, hra je tedy přerušena a znovu bude pauza, kvůli komerční přestávce, o trošku delší.
11:52
11:50
A St. Louis vyhazuje.
11:43
Tvrdý příklep od Widemana ani k Allenovi nedoletěl.
11:26
Kotouč je znovu ve středním pásmu.
11:19
Brodie střílí od modré, ale vedle.
10:59
St. Louis podruhé v krátké době vyhazuje.
10:11
A domácí také poprvé zahrozili hned po pár vteřinách, ale Allen si poradil s Monahanovou ránou i s následným pokusem Giordana.
09:52
Trošku diskutabilní trest pro ALEXE PIETRANGELA, kterého se snažil dohrát Lance Bouma a zadák Blues zvedl ruce, ovšem nikterak vysoko. Ze souboje však Bouma vyjel s bolestivou grimasou a držíc se za obličej. Dvě minuty a první přesilovka utkání pro Flames.
09:27
Chiasson nahodil na Jakea Allena a ten přerušuje hru. Po dlouhé době se bude vhazovat v útočném pásmu domácích.
09:10
Teď ale již má Dennis Wideman dostatek času na rozehrání akce.
08:37
Domácí vyhráli buly, ale Reaves výborně zapracoval při napadání a znovu tak Blues získávají poměrně lacino kotouč do svého držení.
08:25
Domácí jsou více pod tlakem, než jak by si asi vůbec přáli. Teď střílel od modré Bouwmeester, Johnson si s touto ránou poradil.
07:30
Po přihrávce na modrou čáru se dostali k puku novu hráči hostů a byl z toho nepříjemně rychlý přechod do útočného pásma, který však skončil střelou vedle.
07:11
Po krátké akci domácích jsou to znovu hráči St. Louis, kdo má puk v držení.
06:40
Další nepříjemná přihrávka mířila před branku Blues, ale Paul Stastny netrefil kotouč ideálně.
06:31
A další šance pro hosty, tentokrát si musel Chad Johnson poradil s přiklepnutím od Upshalla. Brankář Flames však byl úspěšný, hra je přerušena a následuje reklamní přestávka.
06:04
A hosté se nakonec prosazují, stále ještě v početní výhodě. Z modré čáry dostal přihrávku na levé křídlo Fabbri, který okamžitě servíroval před branku. Tam byl připraven DAVID PERRON, který jen nastavil hůl a změnil dráhu puku tak, že kotouč zapadl za tyč Johnsonovy branky! Asistence: Robby Fabbri a Alex Pietrangelo.
05:47
Domácí se pak osvobodili a až nyní se daří Bluesmenům dostat zpět do pásma.
05:19
St. Louis rozehrálo zajímavou kombinaci, několikrát v útočném pásmu získalo prostor pro střelbu, ta je ale zatím hodně nepřesná.
04:34
Hosté si zahrají první přesilovku v utkání, dvě minuty za držení Perrona dostává SAM BENNETT, nejtrestanější hráč Flames v dosavadním průběhu sezóny.
04:15
A další Johnsonův zákrok, když se podařilo Bluesmenům dostat před branku kotouč.
04:06
Jay Bouwmeester nahodil na Johnsona, který puk chytá do lapačky. I přes snahu zase rozehrát mu v tom ale hráči Blues zabránili. Bude se vhazovat.
04:00
Tentokrát byli hosté úspěšnější na buly.
03:58
Alex Pietrangelo byl pozdě u kotouče na modré čáře a je z toho ofsajd pro Blues.
03:48
Podruhé už byli úspěšní, Blues také rozjeli v útočném pásmu kombinaci a nakonec se vydal před branku tečovat Perron, ale byl dohrán a tělem posunul branku domácích.
03:20
Hosté se snaží dostat zpět do útočného pásma, první pokus jim nevyšel hned po přechodu modré čáry.
02:58
A zahrozili i hosté, Upshall s Brodziakem šli tak důrazně do zakončení, až je z toho před Johnsonem menší strkanice.
02:28
Domácí si vypracovali dvě solidní střelecké pozice, ale Deryk Engelland v té větší minul branku, podobně se dařilo i jeho spoluhráči o pár vteřin později.
01:59
Domácí jsou v útočném pásmu zatlačeni do rohu kluziště.
01:37
Giordano získal kotouč pro Flames a nyní za brankou čeká na dostřídání spoluhráčů.
01:16
St. Louis v útočném pásmu, ale zatím bez střeleckých pokusů.
00:52
Poté, co byl vítěz úvodního buly zápasu Monahan vykázán, tak Michael Frolík na vhazování neuspěl.
00:51
Hra přerušena ve středním pásmu, kde se také bude vhazovat.
00:41
Poprvé míří vpřed i hostující hráči.
00:13
Hned po pár vteřinách pískán domácím ofsajd, provinil se Michael Frolík.
00:05
Monahan vyhrál úvodní buly zápasu.
00:01
Na ledě už se vše pomalu chystá k úvodnímu buly zápasu, které proti sobě svedou Robby Fabbri a Sean Monahan.
V Saddledome začne utkání s drobným zpožděním, což ovšem je pro tradiční a pravidelné pozorovatele NHL vcelku normální jev. Na domácí střídačce nakonec bude jen jako záložní brankář připraven bývalý gólman hostů Brian Elliott, kterému se vstup do soutěže nikterak skvěle nepovedl. Naopak do hry však jako člen druhého útoku Flames zasáhne Troy Brouwer, také hráč, který je spjat s dnešním soupeřem Calgary, se St. Louis Blues.
Dámy a pánové, ještě jednou vítejte a zdravím vás u sledování dění v olympijské hale Saddledome v Calgary, kde dnes nebudou trénovat Kokosy na sněhu pohyb po ledové ploše, ale kde se střetnou domácí tým Calgary Flames a St. Louis Blues.

Calgary Flames: Johnson (Elliott) – Giordano (C), Wideman, Brodie, Hamilton, Jokipakka, Engelland – Gaudreau, Monahan, Frolík – Versteeg, S. Bennett, Brouwer – Bouma, Backlund, Chiasson – Ferland, Stajan, Hamilton.

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Bouwmeester, Pietrangelo (C), Gunnarsson, Shattenkirk, Edmundson, Parayko – Steen, Stastny, Fabbri – Perron, Schwartz, Tarasenko – Jaškin, Berglund, Jakupov – Upshall, Brodziak, Reaves.

Rozhodčí: Ian Walsh, Trevor Hanson – Brian Mach, Trent Knorr.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Michael Frolík (CGY), 5 utkání, 3+0
Dmitrij Jaškin (STL), 3 utkání, 0+1
Poslední vzájemné zápasy
Calgary – St. Louis 3:4 (2:1, 0:3, 1:0)
13. října 2015
Góly: Raymond (Wideman, Frolík), Hudler (Gaudreau, Wideman), Jones (Frolík) – Upshall (Stastny, Brouwer), Brouwer (Backes), Parayko (Lehterä, Pietrangelo), Parayko (Steen, Tarasenko)

St. Louis – Calgary 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
19. prosince 2015
Góly: Tarasenko (Gunnarsson, Steen), Parayko (Tarasenko), Lehterä (Steen, Tarasenko) – Monahan (Giordano, Jooris), Giordano (Backlund, Jones)

Calgary – St. Louis 7:4 (2:2, 3:0, 2:2)
14. března 2016
Góly: Colborne (Bouma, Hamilton), Frolík (Backlund), Monahan (Gaudreau), Giordano (Gaudreau, Hamilton), Monahan (Hamilton, Jokipakka), Frolík (Giordano), Frolík (Monahan) – Upshall (Parayko, Reaves), Stastny (Brouwer, Fabbri), Shattenkirk (Schwartz, Lehterä), Stastny (Pääjärvi, Brouwer)
ST. LOUIS BLUES patří do smetánky neslavnější ligy světa již 50 let. To z něj rozhodně dělá tradiční klub. Do soutěže tedy vstoupil v rámci rozšíření v roce 1967, byl tehdy přijat jako poslední ze šesti nových účastníků, a to na úkor Baltimoru.

V posledních letech jsou hokejisté z druhého nejlidnatějšího města 24. státu USA úspěšnější než jeho dnešní soupeř. V posledních pěti sezónách totiž pokaždé dokázalo St. Louis projít do play-off.

Bluesmeni zažívají velmi úspěšný vstup do sezóny, byť po třech výhrách v úvodu přišla dvě klopýtnutí – prohra s Vancouverem v prodloužení a naposledy pak s Edmontonem v normální hrací době.

Poslední tři zápasy týmu
Edmonton – St. Louis 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: Pitlick (Sekera, Letestu), Lucic (McDavid, Eberle), McDavid – Jakupov (Edmundson, Jaškin)

Vancouver – St. Louis 2:1pp (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)
Góly: Horvat (Gudbranson, Baertschi), H. Sedin (D. Sedin, Tanev) – Tarasenko (Steen)

St. Louis – NY Rangers 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Góly: Tarasenko (Parayko), Stastny (Fabbri, Steen), Pietrangelo (Stastny, Tarasenko) – Kreider (Zibanejad, Girardi), Zibanejad (Kreider, Holden)

Týmové statistiky:
Využití přesilovek: 21,1 procent (10. místo v NHL)
Ubránění oslabení: 94,1 procent (4. místo v NHL)
Střel na zápas: 28,2 střel na utkání (20. místo v NHL)
Úspěšnost na vhazování: 49,7 procent (15. místo v NHL)
CALGARY FLAMES je klub působící v NHL od roku 1980, nicméně organizace vznikla v roce 1972 v Atlantě, už tehdy jako Flames. Jediného vítězství ve Stanley Cupu dosáhl klub v roce 1989, v šestizápasové sérii tehdy ve finále porazilo Calgary Montreal Canadiens. Titul pamatuje Jiří Hrdina a Calgary tehdy mělo opravdu skvělý kádr: Joe Nieuwendyk, Doug Gilmour, Theoren Fleury, Håkan Loob, Al McInnis, Gary Suter či brankář Mike Vernon. A samozřejmě další hvězdy.

Od té doby pouze dvakrát přešli Flames přes první kolo play-off, v roce 2004 z toho však bylo finále soutěže, proti Tampě však neúspěšné – prohra 3:4 na zápasy.

V letošní sezóně mají Flames odehráno pět zápasů, ve kterých ještě ani jednou Calgary nevyhrálo v normální hrací době. Na kontě má tým tři body, za prohru po nájezdech proti Canucks a za zatím jediné vítězství, 4:3 po prodloužení proti Buffalu.

Calgary – Carolina 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Góly: Brouwer, Gaudreau (Hamilton, Jokipakka) – Teravainen (Hanifin, Aho), Rask (Skinner, Hanifin), Stalberg (Dahlbeck, Slavin), Skinner (Lindholm, Hanifin)

Buffalo – Calgary 3:4pp (1:1, 1:0, 1:2 – 0:1)
Góly: Girgensons (Ennis), O'Reilly (Ristolainen, Okposo), Foligno (Gionta, Larsson) – Frolík (Backlund, Kulak), Ferland, Tkachuk (Stajan, Giordano), Monahan (Gaudreau, Giordano)

Vancouver – Calgary 2:1sn (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0)

Úspěšnost střelby: T. Brouwer, 37,5 procent

Využití přesilovek: 4,5 procenta (30. místo v NHL)
Ubránění oslabení: 77,8 procenta (19. místo v NHL)
Střel na zápas: 32,2 střel na zápas (7. místo v NHL)
Úspěšnost na vhazování: 51,1 procen (13. místo v NHL)
Dámy a pánové, vítejte u sledování online přenosu z utkání NHL mezi CALGARY FLAMES a ST. LOUIS BLUES. Zdraví vás Jaroslav Svoboda, který vás bude průběhem celého utkání provázet.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.